Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Doua luni in New York  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Doua luni in New York  - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Doua luni in New York

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Merita continuat acest fic ?
Da
Doua luni in New York  - Pagina 3 I_vote_lcap82%Doua luni in New York  - Pagina 3 I_vote_rcap
 82% [ 9 ]
Poate
Doua luni in New York  - Pagina 3 I_vote_lcap9%Doua luni in New York  - Pagina 3 I_vote_rcap
 9% [ 1 ]
Inchide-l, e groaznic
Doua luni in New York  - Pagina 3 I_vote_lcap9%Doua luni in New York  - Pagina 3 I_vote_rcap
 9% [ 1 ]
Total voturi : 11
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19Joi 03 Oct 2013, 17:51

Capitolul 11 : Enigme 
Sakura POV 
Imediat ce ii strang mana in semn de pace ea priveste stanjenita in jos, la fel ca ea nici eu nu stiam ce sa zic. Se indreapta cu fata catre cabana si imi spune moale :
-Ei bine, te las sa iti termini alergarea. 
Dupa care pleaca intr-un pas usor saltat, vesel. O privesc cateva clipe pe Karin cum se indeparteaza dupa care dau drumul unui sprint usor. In ciuda felelui calm in care alergam in minte mea era o adevarata furtuna de ganduri, in special intrebari. De ce a vrut Karin sa se impace cu mine ? De ce Kiba si-a cerut scuze ? De ce doamna Tsunade a fost atat de draguta cu mine ? Si cea mai importanta, ce simteam eu cu adevarat pentru Sasuke ? 
Zilele astea descoperisem ca nu ii sunt chiar indiferenta, ba chiar puteam spune ca ma place. Dar eu ? Pot spune ca m-am obisnuit sa fie prin preajma, ca imi place compania lui, dar astea nu inceamna mai mult decat o bruma de prietenie. Bineinteles mai era si acea atractie fizica asemeni celei dintre doi magneti careia nici unul nu pute si nu dorea sa ii reziste. Si cu toate astea simteam ca lipseste ceva, ca mai era ceva, ceva pe care nu puteam defel sa il numesc. 
O ceata densa pusese stapanire pe mintea mea si ma impiedica sa vad lucrurile clar. De aemenea mai erau si celelalte intrebari ce imi chinuiau mintea, iar cu acesta amalgam de semne intrebatoare mintea mea refuza sa mai coopereeze. Incet-incet mi se acumula in tample o presiune insuportabila asemeni unei greutati de plumb. In acel moment am decis sa abandonez acest puzzle pana cand voi avea mai multe piese. Abandonandu-mi gandurile imi dau seama ca mi-am depasit de mult limitele fizice, iar genunchii au inceput sa-mi tremure nemaiputand suporta greutatea propriului corp.  
Ma abat de la marginea lacului si ma asez sub un copac oarecare pe un covor de frunze si iarba uscata de toamna. Intinsa pe spate imi atintesc privirea catre vazduhul azuriu pe care valsau cateva scame de nori pufosi. Astrul zilei arunca mii de sulite lucitoare catre pamant si indica aproape ora unsprezece. Ca sa stiu exact ora trebuia sa imi scot telefonul din buzunar si sa ma uit la ceas, dar renunt sa fac asta si ma multumesc cu raspunsul dat de soare. Inchid ochii si ma concentrez sa imi golesc mintea si sa observ ceea ce ma inconjoara. Astfel imi dau seama ca in jurul meu pluteste un miros de apa dulce si de peste proaspat. Farea sa imi dau seama atipesc alintata de murmurul dulce al vantului ce se strecura printre frunzele uscate. 
Motaiala mea nu dureaza decat cateva clipe caci am un cosmar si ma trezesc brusc. Visasem acea cadere din copac, cea in urma careia Sasuke ma prinsese. Si atunci in minte imi sclipeste adevarul. Sentimentul in plus pe care il simteam fata de Sasuke era recunostinta, pentru momentul in care mi-a salvat viata (poate nu chiar, dar vreo cateva oase rupte) si pentru faza de aseara cu Kiba, ma treceau fiorii cand ma gandeam. Acum ca rezolvasem o enigma mai raman trei. Cred ca doamna Tsunade era indreptatita sa stie cam totul despre elevii sai, doar era directoarea. Cat despre cei doi K, mai trebuia sa treaca ceva timp pana avea sa imi dau seama ce au de gand. 
Ma ridic de pe salteaua de frunze ma scutur si plec catre cabana . Autobuzul pleaca la ora 13:00, iar eu n-am chef sa merg pe jos acasa. Cand am ajuns camera era goala, probabil fetele coborasera la micul dejun si n-au mai urcat inapoi. Ma schimb repede si cobor si eu insotita de sunetul pasilor mei grabiti si al stomacului meu care imi amintea ca nu mancasem nimic si era ora pranzului. Jos ma intalnesc cu Ino care ma ia deoparte si imi povesteste cu amuzament nespus cum dupa plecarea noastra doamna Tsunade l-a gasit pe Kiba adormit in fata baii fetelor. O intreb ce cauta Kiba acolo, chiar daca stiam mai bine decat ea, vroiam sa stiu daca eu si Sasuke eram in vreun necaz. Aceasta imi raspunde atunci cand doamna Tsunade l-a intrebat asta pe Kiba el nu a stiut ce sa ii raspunda, nici el nu isi amintea nimic. 
- In acel moment furia doamnei directoare a atins apogeul si inca un pic si il batea pe Kiba. Asta daca nu ar fi tinut-o domnul diriginte Kakashi si domnul antrenor
 Jiraya. Chicotesc si eu amuzata cu gandul la aceasta imagine, dar nu apuc sa ma amuz prea mult caci cineva ma ia in brate si ma invarte de cateva ori prin aer. Abia apuc sa ii adresez un zambet lui Sasuke cand o alarma asurzitoare ne anunta adunarea. Ni se inmaneaza niste diplome primelor trei cupluri sosite dupa care ne urcam in autobuz si ne indreptam spre casa. 
Konichiwa ! 
Am reveit, din cate vedeti, cu forte proaspete, imi cer scuze de scurtimea capitolului, dar promit ca urmatorul va fi mai lung si mai sentimental. 
Sper ca va place :)
Ja ne !                      


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19Mar 12 Noi 2013, 20:55

Capitolul 12 : Memories 
Nu stiu de ce, eram foarte obosita iar tot drumul am dormit in bratele lui Sasuke . Cand am ajuns m-a sarutat pe frunte si mi-a soptit : 
-Trezirea, frumoasa adormita ! 
Il intreb buimaca daca am ajuns deja, iar el in loc de raspuns ma ata sa ma ridic de pe scaun si sa-mi iau bagajul. De cum coboram din autobuz privirea mea reintalneste peisajul de fier, beton si sticla. Incep sa regret faptul ca nu mai eram in padure. In drum spre casa eu inca visam cu ochii deschisi, lucru ce nu mi-e caracteristic, dar sunt trezita din aceasta visare cand mana lui o apuca bland pe a mea si isi strecoara degetele usor printre ale mele. In acel momen am simtit in suflet un fior ciudat care parca ma mangaia. , despre astfel de gesturi simple, dar care aduc dragostea doar auzisem pana acum. 
Imi cobor privirea de pe cerul albastru presarat cu nori pufosi, cand ii aud glasul care ma intreba ironic : 
- Daca te conduc acasa nu o sa ma intrebe parintii tai ce intentii am, nu ? 
Surad amuzata de temerea lui si cu atat mai mult la gandul la asa-zisele "intentii" care niciodata nu ar fi putut fi adevarate. Surasul imi moar pe buze cand si ii raspund cu tristete in glas ca nu are cine sa il intrebe, caci ai mei nu sunt acasa, niciodata nu sunt. El tace. O tacere care parca invita la confesiuni, asa ca continui : 
- Fara sa ma laud pot spune ca peretii camerei mele din Londra sunt tapetati cu diplome de la diferite concursuri. Crezi ca au fost la vreunul sa ma sustina ? Si nu e numai asta, pe ei nu ii intereseaza ce fac, atata timp cat nu le fac probleme...
Ma intrerupe intr-un mod putin nepoliticos avand in vedere ca eu tocmai imi eliberam sufletul de povara tristetii si a gandurilor mele copilaresti. 
- Dar daca ai avea nevoie de ajutor, sa presupunem ca ai avea o problema, una mare, ar fi acolo ca sa te sprijine, ar fi alaturi de tine, nu ?
O spusese pe un ton incarcat de tristete amara. Parca m-ar fi mustrat pentru faptul ca ma plangeam de parintii mei. Acest lucru mi-a atras atentia. De ce devenise atat de melancolic cand venise vorba de parinti ? Ii raspund aproape soptit ca da. In privirea lui inca se citeste acea urma de tristete care parca ma atingea si pe mine, ma induiosa. 
- Esti norocoasa, tu macar ai parinti...
Cand aud asta tresar, iar privirea mea verde il oraga sa nu ma lase in ceata, sa-mi explica despre ce e vorba. Continua cu glas scazut, de parca l-ar fi durut fiecare cuvant pe care il spunea. 
- Parintii mei au murit cand aveam opt ani intr-un accident aviatic, toata familia. Singurii membri in viata ai clanului Uchiha mai suntem eu, unchiul meu Obito si fratele meu Itachi. 
Nu numai ca simt o imensa compasiune fata de el si un regret adanc precum oceanul pentru pierderea lui, dar ma urasc pe mine. nu aveam dreptul sa ma plang si in niciun caz lui. Evitandu-i privirea imi cer sincer scuze, iar el cu un zambet muribund in continuare imi accepta scuzele spunand ca nu aveam de unde sa stiu. In afara de mine numai Naruto mai stia asta. In acest timp ajunsesem acasa. In pragul usii el ma intreaba daca vreau sa merg cu el la balul de Halloween de vineri care se da la scoala. Accept invitatia dupa care ii fac un semn de la revedere cu mana si intru in casa. 
Deodata ma simt trista, iar nenumarate amintiri imi invadeaza mintea asemeni unei avalanse. Incerc sa-mi inchipui viata cum ar fi fost fara parintii mei. Presupun ca nu foarte diferita din moment ce ei erau absenti in cea mai mare parte a timpului, iar plecarile lor dese in calatorii de afaceri imi provocau o tristete ce imi sfasia sufletul micut. Prin minte imi treceau anii in care am fost lasata acasa in grija diferitelor dadace. Au fost zeci de doice, dar dintre care nu imi amintesc dacat trei : Roxy, Vicky si Amy. Mai toate erau adolescente de carora le placeau mult copii, insa de la acestea am invatat ceva. 
* Flashback*
Aveam doar patru ani cand Roxy avea grija de minein acea dupa-amiaza era prima ei zi la lucru si a venit sa ma ia de la gradinita. Cand ajunge la mine eu eram incruntata si eram foarte nervoasa pentru un copil de varsta mea. In drum spre casa i-am povestit cum niste derbedei d ela clase mai mari le furasera prajiturile unor colege. In timp ce povesteam cu glas indignat gesticulam nervos spre marele amuzament al fetei. Ea ma intreaba razand daca as vrea sa le ajut. Ii raspund fara sovaiala ca as vrea, insa eram prea mica si nu puteam sa ma pun cu ei. Ea imi raspunde ca nu conteaza varsta sau ce dimensiuni am, ci faptul ca vreau. In seara acea ea m-a invatat cateva scheme de karate cu care sa le arat alora cine e  şeriful in oras. Am fost foarte incantata de asta si mi-a placut asa de mult incat am urmat mai multe cursuri de aparare cum ar fi judo, tai quan do si kick boxing. 
*End flashback*
*Flashback*
De Vicky imi aduc aminte ca era o presoana foarte miloasa si emotiva. Nu suporta sa vada pe cineva plangand, caci se apuca si ea imediat de plans. Era angajata la noi de vreo luna, iar parintii mei venisera acasa sa petreaca Craciunul alaturi de mine. Insa cum toate lucrurile buna se sfarsesc repede, parintii mei au trebuit sa plece iar. Ca orice copil si stiind ca nu aveam sa ii mai vad un an de acum incolo am inceput sa plang. Rauri de lacrimi imi siroiau pe obrajii rosii si nu pareau ca vor sa se potoleasca. Vicky nu putea sa ma vada asa. Se tot agita pe langa mine si incerca sa-mi linisteasca criza de plans. A venti la mine, m-a imbratisat, mi-a spus ca totul o sa fie bine, ca ei o sa se intoarca repede, dar eu nu credeam nimic. Stiam ca sunt minciuni, ei nu aveau sa se intoarca prea curand asa cum zicea ea. Vazand ca nu functioneaza niciun truc Vicky s-a ridicat de langa mine, iar fata ei rotund si simpatica capatase o expresie ferma. Era prima si ultima data cand aveam sa o vad nervoasa. 
- Sakura, stii ca parintii tai fac asta pentru tine ? 
Fara cuvinte o aprob clatinand din cap.  Ea urma cu energie pe acelasi ton dur :
- Stii ca asta vor face intodeauna ? Acelasi raspuns. Deci asta vrei sa faci mereu ? Sa plangi tot retul vietii tale ? Sa ramai o plngacioasa care sa fie calcata de toti in picioare ? 
 In acel moment nu stiu ce parca m-a trezit, dar nu stiu daca ce a fost era scanteia de furie a celei mai calme fete din lume sau doar cuvintele ei amare au avut un mare impact asupra mea. Cert e ca in acel moment m-am oprit din plans, ba chiar am devenit rece fata de prieteni si apropiati, nu mai eram aceeasi. Inca imi iubeam parintii, dreptatea si prietenii, doar ca nu mai vroiam sa sufar din aceasta cauza. Aveam o crsta tare si greu de spart, numai cu greu mai ofeream afectiune, cu atat mai greu sa o primesc. Aceasta indiferenta m-a ajutat sa suport dupa aceea mutarle dese si indiferenta celorlalti. Foarte ciudat era faptul ca la o asemenea varsta am avut o asemenea revelatie. 
*End Flashback*
*Flashback*
De la Amy nu pot spune ca am invatat ceva, dar cu ajutorul ei mi-am descoperit adevarata inclinatie catre muzica. Ea in persoana nu era decat o mare impiedicata, o persoana neatenta si aeriana. La opt ani faceam printre altele si cursuri de pian. Intr-una din zile Amy s-a lovit de o alta dadaca ce ducea de mana un baietel de varsta mea la lectiile de chitara. Cand s-au ciocnit partiturile noastre au cazut pe jos si s-au amestecat. Din aceeasi neatentie Amy a luat pe langa partiturile mele si cateva ale baiatului. Profesorul de pian ne-a sus ca sunt partituri de chitara si astfel ne-am dus la ei ca sa le inapoiem. Cand am intrat in sala de clasa ei erau in mijlocul cantecului. Am asteptat pana au terminat, iar eu am fost pur si simplu fermecata de magia chitarii. Imediat am inceput sa urmez si eu cursuri cu acelasi profesor, astfel am devenit foarte buna prietena cu Alex, baietelul cu partiturile. 
*End flashback*
Sunt readusa cu forta in prezent de melodia telefonului meu mobil. Ma uit sa vad cine e si cu surprindere constat ca e Alex. Se intampla de parca gandurile mele l-ar fi invocat. El era singurul meu prieten londonez, singurul cu care tinusem legatura. el acum avea o viata asemanatoare cu a mea, caci era o mica vedeta de muzica usoara. Ii raspund, iar vocea lui prietenoasa imi mangaie auzul. 
- Buna, scumpo ! 
- Buna si tie, ce mai e nou ? Cum mai esti ? 
- Bine, bine, tot mai bine. Tu tot prin New York esti ? 
- Da, deocamdata. Nu stiu cand plec. 
- Sper sa mai fii si peste doua saptamani cand vin la tine. Am ceva treburi pe acolo si am sa stau cam o luna. 
De fericire scot un tipat ascutit care ar fi putut sparge o fereastra. Ma bucuram nespus ca urma sa il am pe Alex pe aproape. Am mai discutat putin, dupa care am inchis pe un ton vesel. 
- La revedere, dragule, pupici ! 
Visatoare imi arunc ochii prin camera si intalnesc o poza a parintilor mei. Imi venea sa rad cum semanam cate putin cu fiecare. Tata era blond, un blond palid aproape alb, iar ochii ii avea de un bleu spalacit. Caracterul lui era la fel ca si aspectul, plictisitor si de gheata, cateodata mintea limpede a tatalui meu ma uimea peste masura. Mama era la polul opus, era vivace, o persoana plina de viata, care niciodata nu se dadea in laturi de la o provocare. Avea parul roscat aprins si ochii verzi inchis. Nu puteam spune ca avea, o familie conventionala, mai ales ca eu aveam parul roz din nastere. Langa fotogrfia parintilor mei se gasea un biletel roz-bonbon cu scrisul rotund, ordonat, caligrafic al mamei mele. Mi se parea foarte ciudat ca mama imi scria biletele desi putea scrie SMS-uri si e-mail-uri mai repede decat mine. 
"Sakura, draga, sambata viitoare se organizeaza un bal la firma. Te rog sa iti gasesti un partener cu care sa vii. 
Cu dragoste, mama" 
Poate ca nu aveam chiar dreptul sa ma plang, desi nu avea mai niciodata timp ea totusi reusea sa faca astfel de gesturi marunte in care punea toata dragostea. Biletul ei imi dadu de gandit. Doua baluri consecutive ? Asta insemna ca trebuie sa fac cumparaturi. Cum nu prea cunosc orasul aveam nevoie de ajutor, iar cea mai potrivita pentru asta e Ino. O sun, iar ea imi spune ca in jumatate de ora vina sa ma ia. nu putea sa refuze cumparaturile. 
Konichiwa ! 
Am revenit cu un next, dar am impresia ca ascriu mai mult pentru mine acest fic. E in regula, tot o sa il termin, nu vreau sa am fic-uri blocate ci doar finalizate. 
 


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Doua luni in New York  - Pagina 3 Asss10Doua luni in New York  - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19Mier 13 Noi 2013, 20:09

Hei iubita kiss 
Primul tau fic, nu ? Se vede cat ai evoluat. am reusit sa iti citesc intreg ficul si pot spune ca ai evoluat mult in cateva luni, se vede cu ochiul liber.
Acum, un nou bal :> hopaa :>
Sunt curioasa sa vad ce seintampla kiss
Spor la scris
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19Mier 13 Noi 2013, 20:24

Salut ! Imi place fic-ul tau, dar grabesti un pic actiunea.Nu este o critica este doar un sfat: ar trebuii sa descrii mai mult sentimentele personajelor. Astfel nu vei ma grabi actiunea. Sper ca sfaturile mele nu te-au deranjat. Ja ne!


Doua luni in New York  - Pagina 3 Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Noi 2013, 18:39

Capitolul 13 : La povesti cu Sai si Ino  
Sakura POV : 

Ma schimb repede in jeans albastri deschis, un tricou alb si un fel de basketi lungi pana la genunchi bleu. Imi prind parul intr-o coada de cal si ies in fata cassei unde oprise masina lui Sai. Raman oarecum surprinsa, e adevarat ca el si Ino sunt nedespartiti, dar nu stiam ca va veni cu noi la cumparaturi. Cam in zece minute ajungem la cel mai apropiat mall. In cladirea imensa predominau sticla si fierul, iar de jur-imprejurul cladirii era o intindere cu gazon si pomi ornamentali. Inauntru in centru trona o masiva fantana arteziana ce arunca jeturi argintii spre cupola transparenta a acoperisului. Inca eram un pic deranjata de prezenta lui Sai, nu atat prezenta in sine, cat faptul ca nu prevazusem asta. Totusi era ceva de la sine inteles, doar erau un cuplu, nu ? Si inca unul de invidiat as putea adauga. In ciuda faptului ca relatia lor ar putea pare mai mult una platonica ino si Sai sunt un cuplu in toata regula, desi multi ar putea zice ca Sai e catelusul lui Ino si ca ea face tot ce vrea cu el, dar eu nu sunt de acord. Le sta foarte bine impreuna, la propriu, mai ales ca ai zice ca s-au pus de acord sa se imbrace asortat. nu e zi in care culorile in care sunt imbracati sa nu contrasteze placut. De exemplu acum : Ino purta o rochita galbena cu bretele subtiri, sandale si poseta indigo, iar Sai purta o camasa indigo cu maneca scurta si jeans negri. 

Pornim la "vanatoare" de haine, lucru ce nu se anunta a fi prea usor, avand in vedere cum sunt eu.. Timp de doua ore scotocim prin jumatate de mall fara sa gases ceva pe placul meu, cam dificila soarta vanzatoarelor care sunt angajate la mall, daca mai au clienti ca mine, dar asta e viata. Deja incepusem sa imi pierd cumpatul caci nu gaeama nimic care sa imi atraga atentia in ciuda eforturilor prietenei mele blonde si ale vanzatoarelor din ce in ce mai suparacioase. Ca sa evitam o explozie ce urma sa aiba loc in capul meu, ne oprim sa bem ceva dupa care sa ne putem continua cautarile. In timp ce imi beau ce ice tea-ul cu zmeura ma gandesc ca ar fi cazul sa rezolv una dintre enigmele lansate in dimineata. 

- Stii, Karin de dimineata si-a cerut scuze de la mine si a zis ca vrea sa fim prietene. O fi sincera sau vrea sa ma inunghie pe la spate ? 

Ea priveste plafonul de sticla prin care se vedea cerul presarau cu cateva scame de nori Sta putin pe ganduri dupa care ma priveste in ochi si imi spune pe un ton cat se poate de serios : 

- Sakura, Karin e in multe feluri, dar nu lasa, daca te va lovi o va face din fata si nici gand pe la spate. E cat de cat corecta si ea. Face o mica pauza ca si cum ar mai fi gandit inca o data ce avea de spus dupa care reia : Si totusi te poti astepta la orice de la ea.Ai putea sa ii acorzi o saptamana sau doua de proba, daca va vrea sa iti fie prietena sau nu, se va vedea, nu e o actrita prea buna. 

Mintea imi zboara instantaneu la acel moment, Karin parea foarte sincera, iar ochii ei in care se vedea tristetea parca ma invinvateau ca o pun la indoiala. Incerc sa imi stapanesc acest gand. Nu era cazul sa fiu paranoica, dar nici prea naiva. Vocea prietenoasa a lui Ino ma trezaste din ganduri cu un accent de curiozitate. Ma privea fix cu o sprnceana ridicata in aflarea unei noi barfe. Abia dupa cateva secunde mintea mea inregistreaza ce a zis ;

- Dar intre tine si Sasuke ce e ?  

Ridic nepasatoare din umeri de parca nu as sti macar despre ce e vorba, mai ales sa imi dau interesul sa si inteleg. Blonda ma priveste in ochii cautand adevarul de care era deja constienta, doar ca vroia o afirmare din partea mea si nu parea sa vrea sa renunte pana nu o afla. Ridica brsc tonul facanu-ma sa tresar. nu ma asteptam sa tipe la mine. 

- Fii seroasa, Sakura ! Stii foarte bine la ce ma refer, sarutul de aseara, Kakashi v-a prins sarutandu-va pe hol, in autocar ai dormit in bratele lui, iar cand v-ati dus acasa va tineati de maini ca doi porumbei indragostiti. Adica sunteti un cuplu si mie nu mi-ai zis ! 

Ma uit la ea cu ochii mariti de uimire. de unde stia ea de toate, hai cateva lucruri s-au untamplat chiar in fata tuturor, dar faza cu Kakashi nu avea de unde sa o stie, sau avea ? Ma gandesc o clipa caci nu stiu ce raspuns sa ii dau, dar aleg sa fiu sincera si sa ii spun ca nici macar nu stiu ce e intre mine si Sasuke.nu stiu daca suntem impreuna, dar in mod sigur relatia noastra a depasit granitele platonicului. Daca stau si ma gandesc bine inca nu stiu exact ce simt pentru el, inca in capul meu si mai ales in sufletul meu e o mare de confuzie. Fara sa imi dau seama acea ceata deasa imi impanzea din nou mintea si imi dadea dureri de cap. Aseemeni unei pale de vant binefacatoae vocea lui Ino imi alunga nesiguranta si imi capta din nou atentia : 

- - Hei, stii, si eu am fost impreuna cu Sasuke. E distractiv, o saptamana, doua, dar dupa ce se plictiseste scapa de tine ca de o pereche de pantofi care au iesit din moda, E mai bine sa nu pui suflet. El nu pune. 

Raman in stare de stupefactie. Ino a fost cu Sasuke ? Avand in vedere ca acum de abia de isi mai arunca cate o privire e greu de crezut. O rog sa imi dea detalii, ca altfel nu are sanse sa o cred. Ma interesa mai ales motivul despartirii, cum de acum nu mai erau nici macar prieteni ? La intrebarea mea ea imi raspunde cu un cascat ascuns in dosul palmei, de aprca asta ar fi fost o poveste extrem de veche si implicit neinteresanta. In acel moment Sai care nu isi deslipise ochii si nici atentia de pe blocknotes, se incrunta si smulge cu brutalitatea foaia de hartie, dupa care ii ia mana lui Ino si o strange cu tandrete, de parca ei i-ar fi greu ceea e urma sa povesteasca. 

- Faci sa para ca pentru tine nu a fost nimic, cand de fapt...

Pe mine ma intriga comportamentul lui, mai ales ca el nu vorbise pana acum ma facea din ce in ce mai curioasa. Trebuia sa aflu. 

- Nu mai bine mi-ati povestiin loc sa vorbiti codat ? Asa ca sa inteleg si eu despre ce e vorba. 

Sai si Ino POV

La inceputul anului scolarnu eram impreuna cu Sai, poate prieteni, sauchiar nici atat. Eu eram ca toate fetele din liceu, adica moarta dupa Sasuke. In nici doua saptamani, daca nu ma insel. 

- Da. Asa e. 
- Merci, Sai. 

Sasuke m-a invitat sa ies cu el in oras. Fara sa stau pe ganduri am acceptat. Mi se parea ca am ajuns in rai. Sasuke ma placea pe mine. Dupa cateva zile a inceput sa spuna in scoala ca sunt iubita lui. Nu mai spun ce eram ca si in al noualea cer. Dupa doua saptamani am auzit la interfonul scolii : 
 " Mesaj pentru Ino Yamanaka de la Sasuke Uchiha "
Am crezut ca e vreo declaratie de dragoste, sau ceva de genul asta si nu imi mai incapeam in piele de fericire, nu imi trecea prin cap ca er putea fi ceea ce era de fapt. 
- Aproape sarea in sus de fericire, iar ochii ii straluceau ca doua stele. 
- Din pacate s-a dovedit a fi contrariul : 

 Draga, Ino 
m-am simtit foarte bine alaturi de tine zilele astea, dar pur si simplu nu mai am chef de tine. 
Te pup. Pa pa ! 
In acel moment am simtit cum imi fuge pamantul de sub picioare, iar sufletul meu se spargea in mii de bucatele. nici nu stiu cum de am ramas in picioare pentru ca nu mi le mai simteam nici pe ele. 

- Minunatii ei ochi erau inundati de lacrimi. Putem simti instabilitatea ei, atat cea sufleteasc cat si cea fizica. Dar mi-am oprit impulsul de a merge si de a o lua in brate. Dupa cateva reprize de plans zgomotos in care fiecare lacrima a ei reprezenta o scanteie de furie in plus fata de nemernicul care a ranit-o. ea a cerut sa se invoiasca de la doamna directoare si ea a plecat acasa. O saptamana nu a mai venit la scoala sub pretextul ca era bolnava, iar sufletul meu se ofilea incet, caci viata mea era intunecata fara mica raza de soare. Nu am mai putut rezista fara privirea ei vesela, fara prezenta ei vioaie, fara ea. mi-am luat inima in dinti si m-am dus la ea acasa si i-am spus tot ce simteam si simt si acum pentru ea. 

- A fost foarte dulce. M-a facut sa imi dau seama at de oarba am fost pentru ca nu il observasem. De atunci am hotarat ca nu e nimeni mai potrivit pentru mine decat Sai. 
 
Sakura POV 

- Sakura, de aceea am vrut sa te avertizez. Daca Sasuke vrea, atunci poate sa faca orice fata sa planga. Nu ii pasa catusi de putin de cum se simte ea ci doar sa fie un etern donjuan. Si se pricepe foarte bine la asta, are experienta in a le umili pe fete. 

Am raspuns pe un ton usor arogant in ciuda faptului ca eram extrem de induiosata de felul simplu in care Sai isi arata sentimentele fata de Ino. 

- Am sa iti dau si tie acelasi raspuns pe care sa i l-am dat si doamnei Tsunade ; Nu s-a nascut inca baiatul care sa ma faca pe ine sa plang. 

Dupa aceasta discutie am reinceput cumparaturile. din pacate ziua a fost irosita, cu exceptia unor sandale albe cu negru cu talpa ortopedica nu am gasit nimic pe placul meu. 
Konichiwa ! 
Am venit cu un nou next, le aduca si eu in functie de cerere. Sper sa va placa.
De asemenea multumesc mult pentru comm-uri nu stiti cat inseamna ele pentru mine. 





 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Doua luni in New York  - Pagina 3 Asss10Doua luni in New York  - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19Dum 17 Noi 2013, 19:09

Un next foarte frumos, iubita.
Ma socat modul in care Sasuke s-a despartit de Ino. Cat de naspa.
Chiar vreau s avad cum continua aceasta poveste.
Astet nex-ul si nu uita sa ma anunti.
Pupicei kiss kiss kiss
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19Lun 13 Ian 2014, 20:36

Capitolul 14 : Balul de vineri seara  
Sakura POV :
VINERI :
Saptamana asta a trecut iute ca fulgerul. Ma uit pe calendar si nu imi vine sa cred, dar nu pot spune ca voi uita repede aceasta perioada a vietii mele. Pentru prima data m-am aflat in centrul unui cerc strans de prieteni adevarati. Duminica baietii au avut un meci de fotbal pe care l-au castigat detasat. Dupa meci a venit si petrecerea de sarbatorire a victoriei, iar eu nu stiam ca aceste petreceri dureaza si pana dupa miezul noptii. Cu aceasta ocazie Sasuke a petrecut o seara la mine acasa, dar nu va inchipuiti cine stie ce. Luni, profitand de vremea calda am inchiriat un intreg bazin doar pentru noi si toata dupa-amiaza ne-am petrecut-o asemeni delfinilor, balacindu-ne si jucand polo pe apa.  Joc pe care fetele l-ar fi castigat daca Naruto nu ne seducea portarul, cel mai bun din cati vazusem, anume Hinata, pentru mine se pune ca fault. Singurii care au stat departe de apa au fost Ino si Sai, care nu riscau sa raceasca sau sa isi luxeze vreun deget. Marti si miercuri am pierdut vremea pein magazine in cautarea costumelor pentru balul de la scoala. Asa cum vorbisem cu Ino, am fost de acord se ii dau lui Karin o sansa. Am introdus-o pentru un timp in grupul nostru si nimeni nu a avut nimic de obiectat, cu exceptia lui Sasuke, caruia ii era frica sa nu cumva Karin sa sara pe el pe neasteptate. El isi arata neplacerea fata de acest fapt din cinci in cinci minute jihnind-o si facand-o in permanent ape Karin sa se simta prost, asta pana cand o palma de la mine l-a mai linistit putin. Inca nu o consideram pe Karin prietena, nici gand, dar ma purtam frumos cu ea, in ciuda disputelor care inca se dadeau intre noi.  Am fost surprinsa ca conoaste New York-ul ca propria palma, inclusive cele mai bune magazine de moda, ba chiar ea a facut propunerea pentru costumul meu. Pentru balul parintilor mei nu a fost nevoie sa imi bat capul, mama mi-a ales rochia si toate accesoriile necesare acesteia.
 
Acum sunt in fata oglinzii mari incadrata de becuri care dadeau o lumina  perfecta, indiferent de unghiul din care priveam. Privesc cu ochi mari imaginea reflectata si cu greu ma regasesc in ea, e incredibil ce pot face cosmeticele cateodata. Singurul lucru care imi aduce aminte ca fata din imagine sunt eu sunt ochii turcoaz, cu o lucire plina de viata, inconjurati de genele lungi date cu rimel negru. Tot fardul meu de pleoape e negru stralucitor , strident, care contrasteaza placut cu un fond de ten alb, mai palid decat pielea mea. De asemenea perul meu e dat cu vopsea spray neagra, este tapat si imi incadraza fata facanu-mi trasaturile sa para ceva mai ascutite, facandu-ma sa par mai dura decat eram. Ma rotesc si admir fara prea mlta siguranta rochia mini din piele rosie, fara bretele, legata cu un lantisor argintiu ce cade usor pe solduri. Nu ma îndoiesc de faptul ca arat extraordinar, dar oare nu e prea mult ? E totusi doar un bal scolar. Examinez fiecare detaliu, dar nu ii pot gasi tinutei alt defect decat ca e prea sexy, iar asta pe mine nu m-a deranjat niciodata.  Colanti de plasa rosii, cizme de piele cu tocuri cui, iar rochita abia daca imi ajunge la jumatatea coapselor, parca prea e exagerata tinuta asta. Dar pune perfect in valoare creatura in care m-am costumat. Am cornite si codita si sunt o … diavolita. Mi s-a parut amuzanta idea asta, iar acum eram imaginea ispitei si a pacatului, dar una foarte atractiva.  Cum am spus, tinuta asta mi-a ales-o Karin cand ne plimbam prin centrul comercial al orasului impreuna cu Ino si Hinata. Ca de obicei mie nimic nu mi se parea destul de bun, in timp ce celelate trei fete isi gasisera déjà costume. La un moment dat, Karin imi indica acest costum urmat de cateva cuvinte spuse pe un ton glumet in care era strecurat un strop de rautate :
- Ar trebui sa te imbraci in diavolita, de cand ai venit imi tot faci viata un iad.
Dar mie mi-a placut idea foarte mult, iar o data conturata in mintea mea, a si fost pusa in aplicare. Mi-am mai aruncat o privire in fuga, eram hotarata sa nu renunt la idea aceasta din mai multe motive, dar cel mai important era brunetul care trebuia sa soseasca din clipa in clipa. Abia asteptam sa vad cat de mult o sa ii creasca ochii cand o sa ma vada.
 
Vorbind de lup, in casa rasuna ecoul soneriei de la usa si dau fuga sa raspund. Asa cum credeam, el era si asa cum am anticipat ochii lui prima oara au vazut decolteul putin spus obraznic al rochiei. Pe un ton batjocoritor, pervers , il intreb :
- Sasuke, te-ai pierdut ?
Raspunsul lui vine prompt,si cu o siguranta plina de farmec in voce, chiar daca era o minciuna cat China, lucru din care am dedus ca brunetul nu doar ca obisnuia sa minta.
- Nu, nu m-am pierdut, doar ca nu te-am mai vazut atat de machiata pana acum.
De asemenea ma prefac ca il cred, desi eu ma machiasem la ochi, din cate stiu, iar privirea lui numai spre ei nu se indrepta.
Il rog sa ma astepte pana imi iau un bolero din casmir rosu si plecam impreuna cu masina lui spre scoala.
 
Balul nu se tine, cum ma asteptam, in sala de sport, ci in sala de ceremonii. Era impodobita cu aranjamente delicate de stelute argintii, ce reflectau lumina colorata a reflectoarelor, fantome fosforescente, dovleci sculptati si masti de tot felul. In aer era raspandita o ceata densa prin care abia se putea privi si care capata de asemenea tot felul de nuante , in aer se mai gasea si mirosul dulce al punch-ului cu fructe de padure care imita culoarea sangelui, cat si diferite parfumuri scumpe atat feminine cat si masculine.
  Primii prieteni peste care am dat au fost Naruto si Hinata. Ea purta o fustita rosie scurta, camasa alba si o bascuta tot rosie, care ii dadeau un aer copilaresc si o faceau absolut adorabila, iar Naruto nu avea un costum prea complicat, doar niste lebute si urechiuse. Se voia a fi Lupul cel Rau si Hinata Scufita Rosie, chiar se potriveau de minune. Mai tarziu i-am vazut pe Ino si Sai, ea zana, el elf, deci mai mult ca sigur ca ea ii alesese costumul, iar asta era impotriva regulilor. Era un fel de joc in grup, fiecare cuplu trebuia sa fie cat de cat potrivit fara sa vorbeasca intre ei sa aleaga costumele. Din cate am vazut nu mai eu si Sasuke respectasem regulile, ori numai noi nu ne potriveam ca gandire. El avea doar o pereche de colti falsi si se dorea a fi un vampir, rol care dupa parerea mea I se potrivea de minune.
La nici jumatate de ora de cand ajunsesem la bal Sasuke a fost asaltat de fani mai micuti de la clasele a IX-a si a X-a care fie ca doreau un autograf de la vedeta echipei de fotbal, fie voiau sfaturi si secrete cum sa devina si ei niste jucatori la fel de buni.  In principal acest lucru nu ma deranja catusi de putin, dar acum ma gandisem ca aveam sa stam si noi impreuna, din moment ce eram un cuplu, iar un bal de liceu e perfect ca ambianta ca sa ne distram putin. Ei bine, gandurile mele reflectau fix opusul realitatii, care nu zambea deloc unui strop de romantism. Fetele m-au luat rapid de langa Sasuke imediat ce el a terminat cu micii fani. 
Rand pe rand, Ino, Hinata, Temari, Ten Ten si Karin au avut grija sa nu am nici macar o clipa libera sa pot sta cu brunetul meu. Daca, printr-o minune, reuseam asta, el era imediat acaparat de mici fani sau chemat in partea opusa de sala. Neuronii alergau prin capul meu cu viteze mai mari decat masinele din circuitul grnd prix  de la Monaco, adunand fragmente, piese ale unui puzzle complicat. Ca prietenii nostri ne tineau intentionat separat era mai mult decat evident, dar de ce nu reuseam sa inteleg. Mai ales ca nu era doar azi, ci tot restul saptamani, doar ca pana acum nu fusese atat de evident, cu toate repetitiile, temele si cautatul de costume, nici nu imi dadusem seama, dar acum era enervant. Aveam sa dansez macar un singur dans cu Sasuke, indiferent ce se intampla. 
 Merg linistita pana la dj, care era o fata roscata, cu o suvita care se lasa fix pe nas, din clasa noastra, iar ea ma lasa sa ma uit in playlist.  Ma incanta ca mai erau doar doua melodii pana la “Who owns my heart “ al lui Miley Cyrus, melodie care imi placea enorm. Pana atunci trebuia sa fiu gata sa dansez cu Sasuke. Sa scap de fete parea ceva mai greu, caci in mod sigur, fanii lui Sasuke nu aveau sa reprezinte o problema pentru mine. Am ales o pacaleala simpla, m-am prefacut ca merg la baie, si in mod surprinzator a functionat. Il gasesc repde pe Sasuke in partea cealalta a salii inconjurat de micii fani. O singura privire mai urata din partea mea si s-au facut nevazuti. Nu stiam ca sunt atat de infioratoare, dar nu ma deranja prea tare sa fiu putin malefica. Brunetul zambi incantat si ma lua in brate, pentru ca incepea piesa, putin imi pasa ca nu era ceva slow, tot ce doream acum era sa fim cat mai apropiati. Pe tot timpul piesei noi mai mult ne-am sarutat, cat dor imi fusese de asta. Cred ca eram singurii ciudati care faceau asta, dar nici ca imi pasa. 
Ne indreptam spre prietenii nostri sa le aratam ca planul lor a esuat. Pe buze mi se odihnea un zambet relaxat, iar capul imi era plin de norisori colorati ce imi intunecau judecata asemeni celor care ma inconjurau. Nu stiam ca Sasuke era un soi de drog, ma facuse dependenta de atingerile lui, de prezenta lui, iar acum aveam o stare euforica de parca as fi consumat substante interzise.  Celelalte cupluri nu au zis nimic, dar pe chipurile lor se citea clar regretul, inca eram confuza, ce aveau de castigat daca noi doi nu eram impreuna ?
 Sasuke rase putin cand auzise ca ei au incercat sa ne tina departe, dar si el isi daduse seama de asta. Nu le mai spuse nimic, decat ca ma conduce acasa, lucru pe care l-a si facut, ba chiar m-a condus pana in prag, unde un banal sarut de noapte buna s-a transformat, nu stiu cum, intr-unul pasional. Saruturi de jar imi acopereau buzele, gatul si coborau tot mai jos pre curbura sanilor. In starea, in continuare euforica, in care eram nu puteam  si nici nu aveam vointa sa il opresc, sa ma opresc, ba dimpotriva, imi doream mai mult. Mainile lui se plimbau  pe diferite parti ale corpului meu in incercari obraznice, dar nu ma deranja, eram prea ametita, ca dupa vreo doua pahare de whisky si nu ma consideram respunsabila pentru ce faceam sau ce gandeam.
 Nu stiu cum, usa din spatele meu, singurul meu puncte de sprijin, s-a deschis si am cazut unul peste celalt, creand o situatie oarecum comica . Sasuke se ridica repede, dupa care ma ajuta si pe mine sa ma ridic, ma saruta pe obraz apoi pleca fara vreun alt cuvant.
 Imediat ce am realizat ca totul s-a terminat, furia mi-a acaparat mintea. Arunc intr-un colt cizmele cu tocuri inalte cre aterizeaza cu o mica bufnitura una peste cealalta, apoi urc tropaind scarile, era singurul mod in care imi puteam alunga starea putin spus neplacuta. M-am asezat  la masuta de machiaj si i-am apris cele doua seci de becuri cu o lumina alba, palida. Aratam de speriat si totusi sexy in acelasi timp, daca asta era posibil, dar probabil era posibil asa cum eu aveam ganduri coerente in acele momente. Parul vopsit in negru, ce fusese aranjat cu atata grija acum era ravasit, ciufulit, iar rujul rosu aprins ajunsese pana si pe gatul meu, din cauza lui Sasuke. As fi ras, daca nu as fi fost acaparate de furie, caci scanteierea ce se citea in ochii mei era cea a unei diavolite careia i-a fost interzisa o distractie mult dorita.
 Renunt la operatiunea dificila de a ma demachia, in favoarea unei bai fierbinti ce avea sa trezeasca simturile la viata sis a imi lipezeasca gandurile tulburate. Cat timp cade se umplea mi-am reluat locul in fata masutei scunde cu oglinda, tremurand de furie. Cum putea face asta ? Cum a indraznit sa imi dea fos sis a ma lase sa ard ?  Caci chiar asta facuse, acum sangele imi curgea in vene fierbinte si gros asemeni megmei topite din nucleul Terrei, iar pielea imi era cuprinsa de flacari mai arzatoare decat soarele intr-o zi de vara in deserul Sahara. Lovesc cu pumnul in masuta, zdrobind fara sa vreau o cutiuta cu farduri, in incercarea de a-mi elibera intr-un fel furia ce ma cuprinsese.
Intre timp cada se umpluse cu apa fierbinte din care se ridicau aburi cu miros de trandafir.  De cum ma inmoi in apa calda muschii mi se relaxeaza, iar mintea imi redevine limpede precum cristalul. Intru in apa pana peste cap de cateva ori, iar de fiecare data cand reveneam la suprafata vedeam lucrurile tot mai clar si nu imi venea sa cred ce prostie tocmai era sa fac. O luasem razna pur si simplu. Nu puteam sa cred ca m-a prostit si pe  mine. Oriunde am fost nu eram pustnica, am avut parte de multe jocuri amoroase, dar toate fara vreun final, doar ii faceam pe baietii sa isi piarda mintile, dar eu ramaneam mai rece decat Antarctica, insa acum fusese complet invers. Sasuke acum ar fi putut sa faca ce isi dorea cu mine pentru ca nu m-as fi impotrivit, nu as fi putut. Fusesem pe punctul de a duce la capat un joc, jocul lui, iar eu eram cea care pierdea.

Nu cred ca e nevoie sa mentionez ca eram inca pura, lucru la care tineam foarte mult, iar acum fusesem pe cale sa daruiesc acest lucru cuiva care nu ma considera mai mult decat o jucarie de care in curand avea sa se plictiseasca. Singurul lucru ciudat era faptul ca el spusese stop fara sa aiba vreun motiv, iar asta ma nedumerea profund. Astefel de ganduri m-au bantuit toata noaptea si m-au urma si in vis, cand in final am reusit sa adorm. 


Buna ! 
Revin dupa un care de ani cu un next. 
Imi cer mii de scuze pentru culoare, dar pe alb se vede genial, nu stiam cum se vede pe gri si nici nu reusesc sa o schimb. 
Sper sa va placa capitolul. 
Ja ne !

Edit : Am spus deja ca scriu in word si nu ii pot schimba culoarea.
Se cunoasta ca am scris acest capitol in ora de geografie ?


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 


Ultima editare efectuata de catre Frozen Tears in Mar 14 Ian 2014, 18:28, editata de 1 ori
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19Mar 14 Ian 2014, 16:40

Hola.
Mi-au sărit în ochi culorile stridente ale fontului, pe care nici nu ar trebui să le folosești. În postările viitoare, să scrii numai cu alb, cel puțin conținutul capitolului. Dacă dorești ceva mai special, este de ajuns să schimbi nuanța titlului, un roz pal sau ceva de genul, dar în niciun caz roșul acesta.
Mai multă grijă pe viitor.
O zi bună!


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
M0theřfucķer
Academy Student
Academy Student
M0theřfucķer

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Iaşi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 21
Puncte : 28
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Ficurile si toate cele :)
Stare de spirit Stare de spirit : Sometimes, in love.

Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19Lun 27 Ian 2014, 10:50

Bun... cum sa-ti spun asta.... ADOR FICUL TAU! Imi place ideea, titlul, si toate cele...:) Abea astept next!

P.S: Scuze ca nu am comentat pana acum. Am fost prea captivata.


lol! Daný was here dawg

Am si eu un fic aici :https://sasu.forumgratuit.ro/t14499-be-mine-16
 banda  banda  banda  banda  banda 
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19Vin 07 Mar 2014, 10:26

Un fic grozav! Nu am ce sa spun mai mult...Si l-ai scris in ora de geografie???  smart ass  Serios? Wow, uimitor...Astept next-ul...
  Ja nee!
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Doua luni in New York  - Pagina 3 Asss10Doua luni in New York  - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19Lun 10 Mar 2014, 21:10

Fic inchis la cererea autoarei.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Doua luni in New York  - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doua luni in New York    Doua luni in New York  - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Doua luni in New York

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-