Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Blinde Seelen Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Blinde Seelen Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Blinde Seelen

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Dum 14 Iul 2013, 13:34

Bună tuturor! M-am gândit să deschid un nou fic, unul în colaborare mai exact. Un fic în colaborare cu iPrieten?. Ficul va fi scris din două perspective: eu voi scrie din perspectiva Arianei, personajul principal, iar Meli din perspective lui Skye, cea mai bună prietenă a Arianei.
Sperăm din tot sufletul să vă placă!





Blinde Seelen

(Suflete Oarbe)




Prietenia rănește; invidia ucide!
 


               
Prolog





Îți aud fiecare bătaie a inimii, îți simt fiecare mișcare, însă nu pot vedea decât sufletul de demon ce zace adânc în sufletul tău și pe care îl vei scoate la iveală mai repede decât ți-ai imaginat.

Nu pot vedea nimic din ceea ce viața desenează pentru fiecare în parte, însă eu văd ceea ce voi nu o să fiți niciodată capabili să vedeți. Poate nu văd cum arăți, dar știu exact cum ești fiindcă văd dincolo de superficialitate, dincolo de ambalaj, dincolo de orgolii sau dincolo de ambalajul sub care încerci să maschezi ceea ce simți. Chiar crezi că nu știu ce ai de gând să faci? Chiar crezi că doar pentru că nu văd locul în care mă aflu, asta înseamnă că nici nu știu unde sunt sau ceea ce urmează să se întâmple? Dă-i drumu! Fă ce ai de făcut! Sunt conștientă că invidia e cel mai puternic si mai dominant sentiment și poate e mai bine așa. Dacă fericirea ta depide de asta, atunci fă-o! Aruncă sentimentele pe care, oricum, doar presupuneai că le mai ai și du-ți misiunea la bun sfârșit. Înțeleg de aici că superficialitatea și dorința falsității e mult mai mare decât ceea ce trebuia să se fi numit prietenie. Acolo e locul meu, căci acolo nimeni nu mă judecă, nimeni nu mă aruncă de colo-colo ca pe un obiect de care nimeni nu are nevoie și mai ales, acolo toți sunt ca mine.

A fi orb, căci da, așa sunt și niciodată nu mi-a fost teamă să o recunosc și nici nu mi-a fost vreodată rușine cu ceea ce sunt. Nu am nevoie de ajutorul nimănui, dar aici, printre voi, nu pot demonstra cine sunt cu adevărat. Deci, a fi orb nu se rezumă la a nu vedea nimic. Lumina ochilor este înlocuită de cea a sufletului, iar chipurile celor din jur se disting prin ceea ce sunt cu adevărat, nu prin ceea ce încearcă să pară. Doar pentru că țin lângă mine persoane care s-au dovedit sau se vor dovedi a nu fi cele mai potrivite suflete, asta nu înseamnă că nu am știut de la bun început pe cine am lângă mine. Ați fi surprinți cât de ușor vi se citesc atingerile, cuvintele, sentimentele și secretele ascunse adânc. Am învățat să trăiesc așa. Totul pentru mine are formă, gust, miros, dar niciodată culoare. Culorile cu care pot desena sunt iubirea, simplitatea, onestitatea și bunătatea.

Îmi cer iertare căci am uitat să mă prezint. Eu sunt Ariana. Am 17 ani și spre bucuria multora, nu am văzut niciodată răsăritul, apusul, oceanul sau florile. Locuiesc în Stuttgart, Germania împreună cu Skye, cea mai bună prietenă a mea. Mama a murit la naștere din cauza complicațiilor cu mine, iar tata nu a vrut să mă vadă niciodată pentru că mă considera vinovată de moartea mamei. Spunea că nu are de gând să crească un copil așa cum eram și încă sunt eu. El și-ar fi dorit ca mama să supraviețuiască, nu eu, însă doctorul a profitat de faptul că nu semnase încă hârtiile și a luat în ultimul moment hotărârea de a mă salva pe mine. Într-un fel îl înțeleg pe tata. Adică, ce om normal și-ar fi dorit să aibă un copil ca și mine? Mă simt mai tot timpul o povară chiar si pentru Skye și părinții ei care au hotărât să aibă grijă de mine încă din primele zile de viață, mama lui Skye fiind una din asistentele care a asistat la naștere.

Știu că au încercat cu toții să îmi spună că nu am fost și nu o să fiu niciodată o povară pentru ei, dar într-o zi se vor sătura și ei de mine...Nu mă deranjează prea tare. Știam din momentul în care am fost conștientă de tot ce se întâmplă în jurul meu că într-o bună zi se va ajunge la asta. Cu toții vom pleca până la urmă de aici, dar știu că eu o voi face mai repede decât voi. Din momentul în care mi-am dat seama de modul în care lumea se caracterizează și am realizat că rotițele care învârt lumea sunt invidia și egoismul, am știut că locul meu nu e aici. Sunt doar o țintă pentru ei. Un obiect aruncat de colo-colo și un subiect care îi poate amuza oricând. Ei nu știu că văd mai bine decât ei ce se ascunde acolo, adânc în sufletul lor, iar glumele făcute pe seama mea nu sunt altceva decât un fel de inițiere în lumea asta pe care se simt obligați să o facă, dar din nou, nu mă deranjează. Da! Nu mă deranjează nici glumele lor, nici râsetele lor, nici dezgustul cu care îmi vorbesc și cu care mă tratează. Dacă asta îi face să fie fericiți și le hrănește egoul, atunci prefer glumele în locul milei sau în locul unei prietenii false, gata să se destrame la orice pas.

Singura care a fost lângă mine mereu și m-a ajutat să fac fiecare pas a fost Skye, dar oare e pregătită și pentru lovituri mai grele? Oare așa-zisa noastră prietenie poate trece prin orice? Până acum nu am avut probleme, căci nimeni nu a intervenit între noi. Mi-a luat mereu apărarea atunci când credea că glumele celor din jur mă afectează, insă nu e legată de mine. Are viața ei și are și zeci de alți prieteni, însă care nu o forțează să mă lase baltă, dar oare să fie așa? Oare prietenia asta poate trece prin orice și chiar și dincolo de orgolii, invidie și răutăți? Oare vom rezista în fața timpului sau va încerca vreodată să distrugă tot? Skye chiar crede că nu pot simți ce e în inima și mintea ei? Dar acestea sunt întrebări la care numai timpul ne poate sau doar vouă vă poate da un răspuns concret, căci eu sunt mai conștientă de ce se întâmplă în jurul meu și de ce va urma să se întâmple. Sfârșitul e aproape.


Blinde Seelen Ikze



Sunt lucruri care vor ramane pentru totdeauna pe trupul sau sufetul fiecaruia!


Ultima editare efectuata de catre Sophie Marivaux in Mar 16 Iul 2013, 13:55, editata de 1 ori
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Dum 14 Iul 2013, 14:07

Hei ya! hi! 
Am ajuns si eu pe aici, si a fost asa...profund!
Chiar va pricepeti la descriere...
Mi-a placut mult acest capitol...sper sa vina si next-ul repejor!
Deci anuntati-ma la next! Va pwp dulce si spor la scris! kiss 


Blinde Seelen 33
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Dum 14 Iul 2013, 14:36

Wow!Am ramas uimita la cat de profunda ai fost,chiar mi-au dat lacrimile.Dar nici nu ma asteptam la mai putin de la o scriitoare asa talentata ca tine.Si plus ca colaborarea ta cu Mel nu a putut decat sa ma bucure.Prologul a fost genial ceea ce inseamna ca ne pregateste de un fic si mai genial.Ma bucur ca doua autoare indragite de mine colaboreata ceea ce inseamna ca focul asta va fi epic.Daca se poate sama anuntatii si pe mine atunci cand aduceti next?Nu de alta dar nu vreau sapierd nimic din ficul acesta.Spor la scris!


Blinde Seelen 2pyb8k7
Blinde Seelen Bxuzd
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Blinde Seelen Asss10Blinde Seelen J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Dum 14 Iul 2013, 19:40

Hellau. a hug
Ma bucur tare mult ca ati inceput aceasta poveste, atunci cand mi-ai spus ce idee ai, am fost sigura ca are sa iasa ceva foarte frumos. Imi place inceputul si, bineinteles, astept cu nerabdare nextul si, cu aceasta ocazie, voi descoperi modul de gandire al lui Skye, caci imi pare prea buna prietena cu Ariana. Oricum, relatia asta de prietenie nu o sa tina prea mult, insa oare ce crede Skye despre asa zisa prietena a ei? Intrebarea asta cred ca e singura pe care o am pana acum si sunt curioasa cum veti rezolva problema. Intre timp, eu o sa astept cumintica urmatorul capitol si-o sa vad ce mai nascociti. Spor la scris. a hug


Blinde Seelen Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Dum 14 Iul 2013, 20:22

Ce capitol frumos ! Mi-a placut felul in care ai descris sentimentele Arianei a fost splendit . EU cred ca prietenia dintre cele doua personaje o sa reziste , sunt sigura . Astept urmatorul capitol si sper ma anuntati de next .


Blinde Seelen Nsk6



Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Lun 15 Iul 2013, 09:39

Buna, buna! a hug 
Ma bucur ca ati inceput un fic nou, care este fascinant! Imi place foarte mult ideea, si bineintels primul capitol! Sper ca urmatorul capitol sa fie povestit din perspectiva lui Skye, pentru a vedea ce gandeste, si mai ales daca o considera pe Ariana prietena! Multumesc pentru mesaj! Bafta in continuare! Kiss! kiss


Blinde Seelen Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Anonima
Academy Student
Academy Student
Anonima

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : https://www.facebook.com/shadw.black.3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Sa citesc si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Intotdeauna fericita

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Lun 15 Iul 2013, 14:17

Un capitol superb din toate punctele de vedere. Imi place ideea si faptul ca nu grabesti deloc actiunea. De asemenea, cum au spus si alti cititori, asteptam cu nerabdare sa vedem si cum priveste Skye lucrurile. Va rog sa ma anuntati cand aduceti urmatorul captol. Multa bafta la scris!



~Anonima
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Mar 16 Iul 2013, 08:48

Foarte frumos inceputul. In primul rand m-a atras titlul, misterios si captivant. Personajul Ariana pare sa fie matura, puternica si foarte sigura de lumea din jurul ei si de ceea ce ea este cu adevarat, sa nu mai vorbim de ceea ce vrea sa para. Tragica ei poveste nu este cu nimic diferita fata de alte sute, insa la ea vad ceva special, avand-o in priviri si pe Skye. Ma intreb ce se va intampla in continuare pentru ca nu poate fi niciodata numai lapte si miere, nu? Trebuie sa existe ceva care sa le desparta , sa se certe. Eu chiar sunt curioasa ce se va intampla in urmatorul capitol si pentru ca mi-am facut o parere despre Ariana, astept sa mi-o fac si despre Skye. Spor la scris si la idei. V-am pupat! :*


Blinde Seelen Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Mier 17 Iul 2013, 00:08

Helãu!!!
Am intarziat cu comentariul, stiu. Totusi, spre apararea me zic ca am citit de cand Meli mi.a dat mesaj. Bine, lasa asta. Ideea mi se pare tare interesanta. Sunt curioasa sa descopar mai bine personajele principale si sa.mi fac o idee despre ele. In special pe Skye. Prologul ne.a introdus in tema, dAr eu astept capitolul unu. Sa ma anuntati canf puneti nextul.


Blinde Seelen UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Blinde Seelen 8BGmFkk
Sus In jos
SaraT.
Academy Student
Academy Student
SaraT.

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Norway
acebook acebook : too sexy.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 16
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : reading.
Stare de spirit Stare de spirit : asdfghjkl <3

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Mier 17 Iul 2013, 11:34

Ohhh, iti multumesc tie Sophie si iPrieten? ca ati inceput o colaborare impreuna. de mult nu am mai citit ocolaborare buna si presimt ca asta va fi extraordinara. inceputul trezeste in min eintrebari si fluturi, deabia astept sa citesc capitolul unu din perspeciva lui skye. sa ma anuntati si pe mine de urmatoarele capitole, va rog! :)
Sus In jos
Alice Demonia
Genin
Genin
Alice Demonia

Sex : feminin Localizare Localizare : constanta
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 154
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : MUSIC ON!
Stare de spirit Stare de spirit : who cares?

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Mier 17 Iul 2013, 16:48

hmmm....interesant prolog. Astept sa incepeti povestea in sine ca sa imi dau seama daca chiar e ceva de care sa te legi...pana atunci spor la scris si va urez colaborare placuta! >:D<
Sus In jos
Demi
Genin
Genin
Demi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : unde se astepta lumea mai putin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 107
Puncte : 121
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : asta spune tot: https://www.youtube.com/watch?v=CFFzZBJYMgk&feature=youtu.be
Stare de spirit Stare de spirit : Just fine

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Joi 18 Iul 2013, 14:39

interesant, primul capitol mi-a placut, iar modul de a pune problema nu prea l-am mai vazut prin povestioare :) buna treaba


[center]God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
It can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun

God bless us everyone
We're a broken people living under loaded gun
And it can't be outfoght
Can't be outdone
It can't out matched
It can't be outrun
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Vin 19 Iul 2013, 08:54

Faptul ca am aflat ca voi doua v-ati apucat de un nou fic m-a bucurat enorm. Sunteti talentate si intelegatoare, iar astea sunt niste arme foarte folositoare in lumea scrisului. E drept ca am cam abandonat forumul o perioada si n-a fost frumos, dar a trebuit sa ma lupt cu examenele de capacitate si apoi am pierdut putin netul. Iata-ma insa acum si aici, fericita ca am intrat alaturi de prietena mea cea mai buna acolo unde am dorit, reincepand activitatea pe forum cu acest fic extraordinar. Nu stiu sigur ce impact a avut prologul asupra celorlalti, dar asupra mea a fost ca o lovitura a realitatii primita dupa o alta. Mai pe inteles si cat mai pe scurt : aseara am fost intr-o scurta vizita la cea mai buna prietena care e in vacanta la bunicii ei. Bunica ei este oarba de o vreme, iar prologul mi-a amintit si accentuat sentimentele din primul moment in care am vazut-o. Bunica prietenei mele este o femeie puternica si descurcareata si sunt sigura ca asa va fi si protagonista voastra. Ceea ce se va intampla intre ea si prietena ei cea mai buna cred ca va aduce putin cu filmul vazut saptamana trecuta - Prietenie pentru totdeauna ( protagonista filmului fiind una din actritele mele preferate, si anume Nathalia Ramos. Si apropo, ca fapt divers, filmul era un lungmetraj dedicat papusilor Bratz.) Revenind insa la fic, nu am cuvinte ssa spun cat de mult iubesc acest fic, iar motivele reies foarte clar din prolog. La asemenea prolog prevad niste capitole pe masura, chiar mai bune. Sunt sigura ca desi prietenia Arianei cu Skye va trece prin multe, iar la un moment anume poate chiar va disparea, va renaste mai mare si mai adevarata. Ca doar e un fic cu happy-end, nu?
V-am pupat si astept sa ma anuntati la next! Spor la scris! Bye!
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Vin 09 Aug 2013, 13:57


Îmi pare rău de întârziere, spor la citit.



Capitolul 1 - Intriga





    O priveam cu inima încătușată. Așa cum stătea acolo, atât de fragilă și nevinovată, buzele ei subțiri formând un surâs trist și indiferent, arăta ca un copil nefericit. Ochii ei albaștrii nu văzuseră niciodată lumina soarelui, însă sufletul ei fusese expus la multe nenorociri. Îmi plăcea s-o privesc în timp ce se uită în gol, studiind-o, încercând să-mi dau seama la ce se gândește, prin ce prismă vede ea viața; era un specimen neobișnuit pentru mine, cea care mereu a fost obișnuită să se afle în preajma adolescenților normali, fără niciun pic de stres, confuzie sau îndoieli. Însă ea... ea a ieșit inevitabil din tipar. Nu neaparat din cauza frumuseții ei ieșite din comun, ci pentru felul cum i se mișca rotițele în cap, pentru felul în care te citește fără să te privească sau să clipească. Mă făcea, și încă o face, să mă zgribulesc de perspicacitatea pe care o emana, dându-mi de înțeles că este atenta la tot ce o înconjoara, ca o pisică aflata într-o curte plină de rottweileri, gata s-o spintece și să o demigreze. Cu urechile mereu ciulite, mirosind, simțind sau pipăind arăta exact ca o pisică, slabă și neajutorată, cu mici scântei de genialitate.

    Ariana nu este personajul negativ în povestea noastră, ea este doar cineva care încearcă să se ridice la standardul tuturor, orbirea ei fiind doar un mic inconvenient la care s-a adaptat. Îi place să citească, îi place să citească mult din cărțile ei speciale care costă o avere. Părinții mei i-au îndeplinit mereu toate dorințele, deși puține, cumpărându-i tot de ce are nevoie, nepăsându-le de preț, uneori luând dublu sau triplu ca să îi ajungă. Nu spun că mă deranjează că o tratează pe ea mai bine sau că nu dispunem de o situație financiară excelentă, doar că... doar că. Tac și înghit în sec și încerc să nu pornesc o conversație.
Prietenii mei nu o bagă în seamă, nederanjând-o, astfel încât să rămână doar a mea, doar eu s-o pot sudia, doar eu s-o pot cunoaște. Ugh, mi-am spus. De când am devenit așa de obsedată?

    Am înaintat încet în cameră, către locul unde se odihnea Ariana. Bine, odihnea era prea mult spus. A sta pe scaun uitându-te fix în oglindă și respirând ușor nu însemna relaxare pentru mine, dar cum spuneam, Ariana este Ariana. Deasupra capului ei, un alt chip era la vedere. Cu ochii verzi migdalați și valuri de păr castaniu-roșcat, tenul palid și ochii mari ca de gâză, eram eu, Skye. Dacă ar fi putut, m-ar fi văzut imediat. Am mai făcut încă un pas în camera vopsită în albastru deschis, cu tablouri mari și incolore și canapele albe, de piele.

- Skye, tu ești?, răsună vocea răgușită a Arianei.
- Da, am șoptit.
- Vrei să-mi spui ceva?
- Da. Se făcu o liniște apăsătoare. Ariana mă fixa cu privirea ei goală, oglindită. Peste trei ore mergem la petrecerea de Halloween, la casa lui Tasmeen.
- Oh..., făcu ea mărindu-și ochii. Eu nu...
- M-am ocupat eu de costume, stai liniștită, i-am tăiat-o scurt. Zâmbi.
- Mă vei ajuta să mă aranjez?, zâmbi Arianta cu toți dinții.

Am de ales?
- Bineînțeles, am zâmbit strâmb. Ariana se încruntă aproape insesizabil. Ce s-a întâmplat?
- Vine și Patrick?
- Nu, i-am interzis să stea la mai puțin de cinci metri de tine, dat fiind ultima voastră întâlnire. Oricum, e un dobitoc. Ariana râse.
Patrick sau Patta este un tip din grupul meu de prieteni, un derbedeu și jumătate, căruia nu-i face nimic o mai mare plăcere ca aceea de a se lua de Ariana. Ultima dată l-am oprit chiar la țanc, înainte să fie prea târziu.
- Tipul a dezvoltat o obsesie pentru tine, Ari, i-am spus cu adevărat îngrijorată.
- O să-i treacă. Tuturor le trece, spuse fixându-mă cu niște ochi plini de reproșuri și cuvinte nespuse.
Intensitatea privirii ei m-a făcut să dau un pas în spate. M-am îndreptat către sertarul de lângă ea, căutând peria de păr. Trebuia să-i fac cumva părul bucălat să stea într-o formă cât de cât ortodoxă sau cel puțin să i se potrivească macar costumului ei de îngeraș. Am zâmbit acru. Și dacă ai pune un sac de cartof pe ea, ar arăta ca Afrodita. Incercând să scad din tensiunea ce creștea și mă sufoca, am întrebat-o pe o voce răgușită :

- Știi de dansul de la miezul nopții?
- Da, răspunse sec, însă ochii ei străluciră, cauzându-mi obișnuitele dureri de cap. De ce întrebi?
- Mă gândesc cu cine am să dansez anul ăsta, am mințit eu relaxată.
- Toți tipii te vor, Skye, zise ea ușor enervată. Hopa, Ariana își arată colții? El te vrea. Am zâmbit, știind la cine se referă.
- Probabil că ai dreptate, am oftat teatral.
    Axel nu era un tip obișnuit și nu-mi dădea semne că m-ar plăcea. Avea grijă mereu de Ariana și o ajuta de câte ori avea nevoie, însă ea nu trebuia să știe asta. Axel va dansa cu mine anul ăsta, voi avea eu grijă.
După doua ore am fost amândouă gata coafate și machiate. Părinții mei au felicitat-o pe Ari pentru felul în care arată, preaslăvind-o și făcându-mi silă. Obrajii Arianei se colorară trandafiriu.
- Te prinde negrul, draga mea, mi-a spus mama sărutându-mi creștetul.
- Știu, mamă. Mereu am arătat bine în negru.
Rochia Arianei nu avea nimic special, însă se mula pe ea ca pe o păpușă Barbie, dar a mea, neagră, lungă până la genunchi, decoltată în spate și sclipitoare, ultima piesă fiind o pereche de aripi mari, din pene, mă făcea să eman fabulozitate. Am chicotit la auzul expresiei, Ari întorcându-și instinctiv capul către mine.

- Mergem?
- Sunt pregătită, spuse ca și când s-ar duce la război.
Am ieșit din vilă și am luat-o pe aleea din spate, prin mijlocul grădinii pline de Regina nopții. Clinchetul tocurilor micuțe ale Arianei erau acoperite de fântâna arteziană din mijloc. Am luat-o la stânga, iar Joe, șoferul, ne-a deschis portița grădinii, invitându-ne în mașină.
- La Tasmeen, Joe.
- Desigur, domnișoară. Ce mai faci, Ariana?
- Bine, Joe, mulțumesc. Am așteptat petrecerea asta cu sufletul la gură, răspunse sora mea vitregă. M-am uitat șocată la ea. Oare am simțit sarcasm în vocea ei sau mi s-a părut? Joe nu păru să reacționeze la vorbele îngerului, conducând mai departe printre intersecții și oprindu-se la semafoare. În mașina întunericul predomina, făcându-mă să mă simt ca acasă, știind ca până și albul rochiei ei nu putea să pătrundă prin negura ca un zid. Ariana respira precipitat, frecându-și mâinile; era agitată.
- Oare o să mă invite cineva la dans?
- Desigur, Ari, ești superbă ca de obicei, i-am răspuns cu jumătate de gură, cu capul rezemat de oglindă.
    Casa lui Tasmeen era în centru, muzica ce ieșea din boxe auzindu-se de la două străzi depărtare. I-am spus Arianei să se pregătească pentru coborâre. Ajunse în fața porții, Joe se repezi la ușa blondei și o ajută să iasă. Ariana îi mulțumi discret și Joe se înroșise. Mi-am dat ochii peste cap a mia oară. Nici măcar nu te vede, fraiere. Am luat-o de mână și am intrat pe poartă. Tasmeen era la ușă, salutând alți invitați și spunând o gulma ala Tasmeen. Când ne-a văzut a fugit către noi, rochia ei turcoaz care, probabil, a costat un car de bani, s-a umflat și i-a lăsat picioarele ușor bronzate la vedere.

- Skye, Ariana, mă bucur că ați venit, spuse cu o înclinare întrebătoare către Ari. Știam ce înseamnă acel gest. M-am scuzat gesticulând că ai mei sunt de vină. Ați venit chiar la țanc.     Peste câteva minute încep alegerile pentru dansul Lunii, declară rânjind cu subînțeles.
Ne-a condus către masa cea mai mare de lângă piscină, unde se afla „gașca” mea plină de ratați și pițipoance cu care sunt nevoită să-mi pierd timpul la ptreceri. Adoleșcenții ne salutară, Ariana răspunzându-le timidă, eu deloc. Unde e Tasmeen când am nevoie de companie? I-am căutat rochia printre lume, dar am înțepenit când l-am văzut pe Axel venind către noi. La o înălțime de un metru nouăzeci și cu umerii unui fundaș american, reprezenta acea specie rară de bărbat pe care nu-l găsești peste tot. Mi-am dat ochii peste cap, dându-mi seama de pleonasmul prostesc pe care l-am gândit. Fiecare întâlnire cu Axel era la fel de orbitoare ca o apariție a unui zeu solar : clipeai des, copllărește, și cădeai imediat pradă vrăjii create de frumusețea și de farmecul lui. Ochi verzi, ca ai mei, părul blond, ca al Arianei. Axel se pricepea la orice, de la la tâmplărie până la programare și design. Se pricepea, totodată, al naibii de bine să fie fericit, un talent dăruit unui număr foarte restrâns de persoane norocoase. Nu-i păsa de statutul tău social, cât de felul cum vorbești, cum gândești, cum percepi lucrurile. Ca și mine, îi plăcea s-o analizeze pe Ariana, după câte am observat.

- Skye, de când nu te-am mai văzut! Arăți fabulos, spuse îmbrățisându-ma strâns.
- Axel, l-am salutat zâmbind.
- Ariana? Unde e? M-am crispat.
- Pe aici... bineînteles.
    Mă lăsase cu picioarele pe pământ, dar mintea-mi zbura din nou la îmbrățișarea de adineauri. La naiba, cred că-l iubesc. Se duse la Ariana și o sărută pe obraji, aceștia colorându-se din nou în trandafiriu. Nu-mi plăcea să-i văd atât de aproape unul de altul.
Vocea lui Tasmeen răsună prin microfonul plin de prețioase.
- În sfârșit, oameni buni. Momentul pe care l-am așteptat cu toții : dansul Lunii! Un ropot de aplauze și chiuituri începură. Tasmeen ridică mâna în semn de liniște. Fiecare băiat să-și aleagă o parteneră!

    Scaunele scărțâiră și lumea bună se ridicase în picioare. Cu coada ochiului m-am uitat la Axel. Era în spatele scaunului Arianei cu ochii fixați pe mine, dându-mi puternicul sentiment de victorie. Însă, spre marea mea surprindere și ură, a pus mâna pe umărul blondei și a întrebat-o ceva, aceasta acceptând imediat. A luat-o de mână și s-au îndreptat către mine. Axel își feri privirea intenționat, Ariana fixându-mă cu o privire de gheață, ce mă făcu să cred că știa că mă aflu aici. Muzica începu, iar perechile se legănau râzând, discutând, provocând. M-am uitat la trădători, încercând să le găsesc un defect, însă nimic... arătau perfect, arătau enervant de perfect.

Și am știut.
Ariana. Nu, ea nu este personajul negativ în povestea noastră. Eu sunt.


Blinde Seelen 107upsi
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Vin 09 Aug 2013, 14:58

PRIMA!!!!!
WOW!!!!!
Ce superb a fost, totul este atat de perfect, felul in care ai descris sentimentele lui Skye, toata actiunea, a fost minunat.
Astept next-ul si sper sa ma anuntati fetelor. :)


Blinde Seelen Nsk6



Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Vin 09 Aug 2013, 17:15

Doamne cat de frumos a fost capitolul asta pe care apropos il asteptam de foarte mult timp fetelor.I-am savurat fiecare cuvintel si, desi credeam ca Skye e prietena Arianei mi se pare ca e dusmanul ei.Adica "Am de ales?" serios?De ce o mai baga in seama daca o deranjeaza asa de mult.Oricum,imi place mult cum a decurs actiunea si cum ai descris ceea ce simte Skye.Capitolul a fost superb si chiar a meritat asteptarea asta luuuuuuunga.Iti multumesc de anunt!


Blinde Seelen 2pyb8k7
Blinde Seelen Bxuzd
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Vin 09 Aug 2013, 20:54

Ei bine, nu stiu cu ce sa incep. In primul rand vreau sa-ti spun ca mi-a placut foarte mult capitolul, chiar foarte mult. Am savurat fiecare cuvant, fiecare silaba si fiecare litera. Mi-am dat seama ca Sky nu isi iubeste sora vitrega, dar nu pot sa spun ca sunt surprinsa. Ma bucur ca Axel a dansat cu Ariana. In al doilea rand, vreau sa-ti multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare. Spor la scris si la tastat. Kissez! kiss


Blinde Seelen Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Sam 10 Aug 2013, 15:45

Hello!

Tin sa te felicit pentru capitol, Meli! Mi-a placut al naibii de mult. De la bun inceput ma gandeam ca Skye este ''personaul negativ'' din poveste. Bine, pe de-o parte o inteleg, dar prietenii-s prieteni. Si presupun ca Ariana stie bine ca sora ei nu o prea are la inima, nu? Chiar mi se pare foarte ciudat cum oamenii astia care se zice ca nu au vazut lumina zilei pot vedea in sufletul tau si sa te citeasca, ca pe o carte. Uneori te stiu chiar ma bine ca tine.(D) Ok, Dara -seper din suflet sa fi zis corect, dar daca nu scuze. nu stau bine la memoratul numelor- pune cat poti de repede capitolul 2. Probabil o sa fie dn perspectiva Ariane, nu?

PS: Apropo, Mei, mult ti-a mai luat sa aduci capitolul. Sper sa te grabesti si la restul ficurilor.waiting 


Blinde Seelen UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Blinde Seelen 8BGmFkk
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Blinde Seelen Asss10Blinde Seelen J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Mar 13 Aug 2013, 10:12

Mrrr. :>
Iti dai seama ca din primul capitol m-am indragostit de acest Axel, nu? lough Si, bineinteles, de Ariana, care este fara doar si poate un personaj interesant, mai ales cu privirea ei de gheata, care parca vede prin tot, nu numai prin intuneric. Ma intreb daca ea chiar nu vede, caci siguranta ei contrazice acest handicap. Mesajul oricum este puternic si abia astept sa vad cum veti contura povestea pana la sfarsiturl la care ma gandesc oarecum cu groaza. Stiu ca totul va decurge cum trebuie, iar voi doua faceti un duet remarcabil, asa ca orice-ati face o sa iasa bine. Va urez spor la scris in continuare si sa ne aduceti nextul ala cat de curand. Va pup. :*


Blinde Seelen Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Mar 13 Aug 2013, 21:31

Capitolul acesta m-a uimit profund. Mi-a placut enorm de mult cu totul. Superb, plin de magie in el, a avut acel ceva frumos, dulce, care m-a facut sa citesc ca un copil mic, atat de fascinata am fost. Am putut surprinde trasaturile personajelor fara sa fie foarte mult puse in evidenta, sa te simti de parca ai fi obligat sa stii cum arata ele, cum fac majoritatea. Am putut observa o urma de gelozie acolo pe undeva din partea lui Skye pentru Ariana. Acum mi-am dat si eu seama ca Ariana e oarba *facepalm*. Sunt convinsa ca acest lucru nu o va opri sa fie unul din personajele principale cu o atitudine de fier. In legatura cu Axel chiar nu stiu ce sa spun, decat ca am impresia ca va lasa incendii intre cele doua fete. Astept nextul. Spor la scris si la idei. V-am pupat!in love


Blinde Seelen Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Ephemeral
Academy Student
Academy Student
Ephemeral

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Velvetland
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Mar 20 Aug 2013, 20:45

Sunt copleșită. Da, ăsta e cuvântul cel mai potrivit. De mult nu mai citisem un fic atât de real încât începe să te doară, care vine ca o palmă ce te trezește la realitate. După ce am terminat de citit primul capitolul deja îmi făcusem o idee despre cele două, dar realizasem că mă grăbisem atunci când îl terminasem pe al doilea. Asemeni vieții reale, doi oameni, prieteni sau nu, văd lucrurile diferit, iar adevărul e undeva la mijloc.
Am putut să le simt sentimentele, mai ales intensitatea acestora, să le înțeleg și, la final, să-mi pară rău de amândouă. Din perspectiva mea nu există bine sau rău, niciuna nu poate fi considerată personaj negativ. Se vede că povestea va fi o lecție de viață, din care fiecare dintre noi va învâța ceva.
Nu pot avea o favorită, nu dintre cele două și nu atât de repede. Ceea ce ați făcut voi e fascinant, dacă în primul capitol o adoram pe Ariana, în al doilea Skye m-a fermecat. Sunt două personaje bine conturate, complexe și interesante.
Axel, Axel, Axel. Mi l-am imaginat și rău am făcut, deoarece acum îmi doresc să nu rămână cu niciuna.
Sper ca acest fic minunat să nu se desfășoare ca What ever happened with Baby Jane, de care îmi și amintește. Mi-ar părea rău să văd că un personaj atât de complex ca Skye devine doar sora invidioasă, ar fi păcat de personaj.
Sunt sigură că aveți o idee originală și o să mă surprinde-ți plăcut cu următorul capitol. Sunt curioasă cum vede lucrurile Afrodita și dacă știe cu adevărat ce este în mintea lui Skye.
Spor la scris, fetelor! Frumoasă treabă, se vede că știți ce faceți.

Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Lun 26 Aug 2013, 08:38

Este intr-adevar uimitor cat de profund pot gandi mintile adolescentine. Spun asta pentru ca persoanele pe care le cunosc, adica fata in fata, nu ating profunzimea asta, daca-mi pot da cu parerea. Insa in ceea ce priveste acest forum... e altceva. Ma rog, revin insa la acest capitol. Meli, mi-a placut la nebunie! Ariana si Skye sunt extraordinar de bine conturate. Imi place cum decurge povestea, desi e doar la inceput. Realizez ca sunt sanse infime ca drumul povesti sa mearga prin fantastic si Ariana sa-si "primeasca" vederea, dar tocmai asta face povestea mai frumoasa : a vedea prin ochi orbi. Suna dragut, nu? Va felicit pentru aceasta idee si munca pe care o depuneti pentru a ne-o prezenta si va doresc succes in continuare. a hug a hug  Va kiss dulce si va rog mult sa ma anuntati cand postati al doilea capitol! puppy eyes puppy eyes Spor la scris si la idei! in love a hug Ja ne! hi!
Sus In jos
Dara
Chūnin
Chūnin
Dara

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste
acebook acebook : Foloseste "url" , largea profilul si ti-am sters linkul.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 662
Puncte : 742
Reputatie Reputatie : 32
Stare de spirit Stare de spirit : I’m getting stronger, i’m hurt no longer!

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Mar 03 Sept 2013, 16:42

    Capitolul II  




   
„Ochii nu pot simți ceea ce inima nu poate vedea!”





              Sunt cu mult mai mulți cei care mă evită decât cei care îmi sunt aproape, dar asta nu mă afectează, pentru că, pană la urmă, toți fugim de ceea ce ne sperie. Sunt conștientă că niciodată nu am cum să fiu apreciată pentru ceea ce sunt, pentru că pentru ei sunt tot un nimeni, un nimic, un obiect mutat de colo până colo, fiindcă nu îi este nimănui de folos. Nu mă deranjează că e așa și nici nu mă deranjează că lumea mă evită pentru că eu am darul de a-i descoperii dincolo de măștile ieftine pe care vor să le afișeze ca pe propriile lor identități. Sunt multe momente în care vreau să scap, să plec, să îi eliberez pe toți de povara de a mă târâ prin viață, dar oamenii ca Skye și părinții ei mă fac să vreau să duc lupta asta până la capăt. 


                Știu cât de mult îl place Skye pe Axel și nu pentru că ea mi-ar fi spus, pentru că nu prea vorbește despre el când suntem doar noi două, ci pentru că atunci când e în preajma lui inima ei bate destul de repede, iar cuvintele îi ies mai mult inconștient din gură. Mă simt destul de prost acum că el m-a invitat pe mine să dansăm, nu pe ea, iar atunci când am trecut pe lângă ea am simțit ca o săgeată în inimă, iar din inima ei, careia îi recunoscusem bătăile, am simțit un fior cumplit străpungându-mi tot corpul așa cum nu mai simțisem niciodată până atunci. Știam că asta o durea, dar dacă i-aș fi spus asta lui Axel probabil aș fi stricat totul, iar dacă i-aș fi spus ei ar fi negat totul și ar fi încercat să nu pară afectată, mințindu-mă așa cum făcea mereu când făceam vreo greșeală. 
               Am simțit nevoia de a mă retrage acum, mai mult ca niciodată, așa că, fără ca nimeni să-și dea seama, am declanșat alarma silențioasă pe care soferul nostru o purta după el, apăsând butonul unei brățări pe care o purtam mereu după mine și care era conectată și la câte un alt mic dispozitiv pe care Skye și părinții ei îl purtau mereu cu ei, dar și la ușile din casă, care se deschideau sub influența unui senzor atunci când mă apropiam. I-am șoptit lui Joe să încerce să mă scoată de acolo pe ușa din spate și l-am rugat să mă ducă acasă. Asta mi se părea unica soluție, atât pentru a nu-i pune în pericol lui Skye șansele de a dansa alături de Axel, cât și pentru a nu mă mai simți o povară pentru cei de acolo care se simțeau, cred eu, datori să mă menajeze, cât și o ciudată pentru cei pentru care eram încă un mister.


            - Ariana! 


           Fix ceea ce îmi lipsea. Eram la doar 2 pași de ușă, dar se pare că cineva îmi observase lipsa. Axel a fost cel care m-a strigat, însă pentru a nu strica totul, din nou, m-am prefăcut că nu îl aud și mi-am continuat drumul, împingându-l puțin și pe Joe care se oprise în prag pentru o clipă. Nu mă simt vinovată, pentru că am lasat-o baltă pe Skye și nici pentru că am făcut cam același lucru și cu Axel, dar lacrimile incontrolabile care mi se revarsă pe obraji spun altceva. Erau sentimente care mă mistuiau și pe care nici măcar eu nu le puteam controla. Erau lucruri pe care se pare că nici eu nu le știam despre mine...


            - De ce ai oprit mașina? 
            - O să vezi imediat, mi-a spus Joe, coborând și deschizându-mi și mie ușa. Urmează-mă, te rog!


           Joe era un tip de aproximativ 25 de ani, un copil orfan, la fel ca mine, căruia părinții lui Skye i-au oferit un cămin, el devenind șoferul nostru. Își iubește meseria și mai ales, face totul din plăcere pentru că o face pentru noi. Niciodată nu ne-a refuzat nici pe mine, nici pe Skye atunci când am vrut să mergem undeva și niciodată nu a ieșit din cuvântul tatălui lui Skye. E un baiat foarte sincer, calm, cald, oarecum fratele mai mare perfect. Mă asculta mereu când simțeam nevoia să vorbesc cu cineva, îmi lua apărarea și e singurul care știe exact cum mă simt. 


                 - Unde suntem? Era destul de frig, iar câteva brize îmi fluturau rochia, lăsându-mi trupul, și așa foarte firav, pradă unor fioruri reci. Simțeam mirosul aerului rece și curat, dar mai presus de toate știam că trebuie să aud totul, dar mă simțeam tot mai surdă. 




            - Suntem la Max-Eyth, paradisul terestru. 
            - Dar Joe, eu...
            - Nici o problemă. Păi, de unde aș putea începe?... Lacul acesta e înconjurat de sute, mii de specii de plante și de flori în toate culorile pământului, de zeci de animăluțe mici care își au casa aici, și mai ales, locul ăsta e special pentru că peisajul trezește o urmă de sentimente chiar și celei mai pietrificate inimi. Aici e o perfectă armonie între viață și sentimente, iar locul ăsta e dovada vie că acolo, undeva, Paradisul absolut chiar există. 
            - Și ce caut eu aici? De fapt, ce căutăm noi aici?
            - Neliniștea ta îmi e de ajuns pentru a încerca să fac tot posibilul să te scot din starea asta și să te fac să zâmbești.
            - Și de ce sunt zâmbetul și fericirea mea atât de importante pentru tine, l-am întrebat în timp ce mă lăsasem în jos pentru a putea atinge iarba, florile și pământul. 




               Joe m-a diricat încet și înainte să mai sper că voi primi un răspuns la întrebarea pe care tocmai o pusesem l-am simțit neliniștit, iar teama îi făcea să i se zbată fiecare frântură din corp. Am vrut să fac un pas în spate pentru că i-am simțit inima avertizându-mă și nu voiam să se întâmple ceva, dar era deja prea târziu. Inevitabilul, singurul lucru de care mă temeam se întâmpla. Joe m-a tras în brațele lui cu o forță inconștientă, blocându-mi astfel orice încercare de a fugi, iar în următoarea clipă l-am simțit sărutându-mă. În clipa în care mi-a dat drumul, am căzut în genunchi, pe iarba udă și am început să plâng. Asta nu trebuia să se întâmple, iar eu sunt singura vinovată. Singura vinovată pentru tot! 


            - Iartă-mă, Ari! Te rog, iartă-mă! Nu știu ce a fost în capul meu. Iartă-mă! ....




                Vocea lui tremurândă nu inspira altceva decât milă, dar eu nu pot fi păcălită. Inima lui nu bate pentru mine.  Masca aceea a trupului său cu care a încercat să mă păcălească a fost străbătută însă de miile de săgeți pline cu venin pe care le-am simțit în momentrul în care m-a sărutat. Trupul lui firav nu a putut ascunde ura mult prea puternică. Inima lui parcă s-ar fi rupt în două în momentele acelea, iar trupul lui e incapabil să mă împiedice să-i simt trăirile. Dar de ce? Și mai ales, de ce cu atât de multă ură? Cel puțin pentru mine și cel puțin pentru un moment, întrebările acestea au un răspuns, iar sentimentele au și o sursă, dar încă sper să mă înșel, încă sper că dacă voi lăsa totul așa cum e acum, timpul v-a putea să-mi demonstreze că mă înșel. Și totuși nu înțeleg de ce atâta ură și cum de 2 inimi atât de diferite pot bate în sincron? 


              Cu toții au înțeles că eu nu văd chipuri, dar văd mai presus. Văd sentimente, văd gânduri, văd tot ce ceea ce cel care mă vede nu v-a avea șansa să vadă niciodată. Doar pentru că nu văd pe cineva asta nu înseamnă că nu sunt capabilă să îl simt, iar dacă par neajutorată și în impoibilitatea de a mă apara, e pentru că nu pot face rău, nu pentru că nu sunt capabilă să o fac. Am simțit totul, și mai ales, am simțit o a treia inimă bătând chiar în spatele meu. Am simțit un ritm drag care își schimă sensul. Am simțit o inimă care a început de azi să bată invers!...


Blinde Seelen Ikze



Sunt lucruri care vor ramane pentru totdeauna pe trupul sau sufetul fiecaruia!
Sus In jos
Kate Uchiha
Genin
Genin
Kate Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
acebook acebook : Monica
Nr. mesaje Nr. mesaje : 304
Puncte : 333
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Writing, Drawing
Stare de spirit Stare de spirit : din ce in ce mai bine

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Mar 03 Sept 2013, 19:35

E un capitol extraordinar! Imi place la nebunie cum descrii totul, mai ales din perspectiva Arianei. Faci o treaba minunata aici. E ceva intr-adevar  deosebit cum poti vedea lumea prim ochi orbi, dar printr-un suflet atat de intelegator. Ai un advarat dar, draga mea Claudia! Sa-l folosesti cu grija! Din moment ce e abia la inceput acest fic nu pot spune prea multe, dar pot crede destule. E cumva vorba de Skye la final? Cu a treia inima?! Cel putin mie asa mi se pare. Ariana e un personaj deosebit, extraordinar, pentru ca asa o faci tu sa fie. Sper sa nu va opriti niciodata din a scrie acest fic. Va kiss dulce! Spor la scris si la idei! a hug a hug a hug Va rog sa ma anuntati cand poostati nextul! puppy eyes puppy eyes puppy eyes puppy eyes puppy eyes puppy eyes puppy eyes  Ja ne!hi! 
Sus In jos
Hellspawn
Chūnin
Chūnin
Hellspawn

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 817
Puncte : 1106
Reputatie Reputatie : 101

Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19Mar 03 Sept 2013, 21:18

 Ce capitol superb!Sunt foarte uimita de cat de bine prezinti lumea prin ochii acestui personaj deoarece pun pariu ca esti diferita de el.Este foarte greu de realizat asa ceva.Continutul capitolului a fost trist.Cine e a treia inima pe care a auzit-o Ariana la sfarsit?Mor de curiozitate.Imi cer scuze ca nu am inceput acest comentariu normal,am uitat sa spun "buna" si am intrat direct in subiect.Imi cer scuze pentru asta.Capitolul a fost minunat,astept nextul si iti multumesc de anunt!


Blinde Seelen 2pyb8k7
Blinde Seelen Bxuzd
Sus In jos
Continut sponsorizat




Blinde Seelen Empty
MesajSubiect: Re: Blinde Seelen   Blinde Seelen I_icon19

Sus In jos
 

Blinde Seelen

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-