Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste adolescentina - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste adolescentina - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste adolescentina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Aug 2013, 11:07

Hey!!~
Vad ca ai adus nextul
un capitol frumos , ai pus cam prea mult dialog
imi place ca totul e bine
te pwp spor la idei


Dragoste adolescentina - Pagina 3 <a href=
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Aug 2013, 12:53

Bunaa. kiss Ma bucur ca ai adus next-ul. ;;)
Mersi de anunt si spor la scris si multa, multa inspiratie! a hug
Imi pare nespus de bine ca lucrurile merg intre cele doua cupluri in love .
Sper sa ma anunti si data viitoare puppy eyes


Dragoste adolescentina - Pagina 3 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Aug 2013, 13:34

Au trecut 3 luni decand vietile noastre au fost schimbate,terminase-m deja liceul si ne pregateam de facultate,m-am hotarit sa dau la medicina iar Sasuke la avocatura,Naruto vrea sa mearga la facultatea de chimie iar Hinata imi va fi colega la medicina.
Hinata era deja insarcinata in 3 luni si v-a avea un baietel,inca arata destul de bine deoarece corpul ei mascheaza cu succes sarcina,Sasuke a iesit din spital si ne-am mutat toti patru impreuna defapt cinci daca il punem la socoteala si pe Shin ,bebele Hinatei.
Acum ne pregatim temeinic pentru nunta lui Naruto si a Hinatei chiar astazi mergem sa alegem rochia ,iar baietii vor cauta un costum potrivit pentru Naruto in rest totul e rezolvat ,restaurantul e rezervat,invitatiile au fost trimise iar confirmarile au fost primite.Cobor incet spre bucatarie unde ma apuc sa pregatesc o cafea,discutand cu Hinata ,eram inca in pijamalele mele verzi si pufoase cu "I LOVE YOU" pe burta.
-Hinata ,mai sunt doua saptamani pana cand te vei casatori cu Naruto.Nu esti fericita?
-Ba da ,dar ma simt destul de rau ,ai sa vezi si tu cum e...
Nu imi placea cand vorbeam despre asta ,defapt si Sasuke a insistat destul de mult cu subiectul asta si inca o face...dar ma multumesc sa imi dau ochii peste cap ca o diva.
-Sakura...
-Ce s-a intamplat?
-Tu si Sasuke...stii...
-Stiu ce vrei sa intrebi si raspunsul e NU.
Oh ,Doamne !Ce au patit toti dintr-o data?
-Nu te supara...
-Nu m-am suparat,acum bea si sa plecam la mall.
-Nu ma grabi.
Intr-un final am ajuns si la mall unde am gasit cea mai superba rochie ,era albacu cristale asezate in forma de floare pe corset (era genul ala de rochie de printesa care ia ochii oricui),apoi ne-am intors acasa deoare ce Hinata se simtea destul de rau ,am fost cu ea la medic ,dar acesta a spus ca simptomele sunt normale la prima sarcina si sa nu ne ingrijoram.
Dupa vreo ora apar si baietii nostri cu costumul ,Sasuke purta o pereche de blugi negri si un hanorac alb ,iar Naruto o pereche de pantaloni scurti albi si un tricou roz .
-Hinata ,cum te mai simti?
Cateodata ma intreb daca Naruto mai cunoaste si alte fraze innafara de asta..
-Sakura...putem discuta?Intre patru ochi?
-Oh,da...
Sper sa nu inceapa iar cu discutiile despre familie si copii si alte destea pe-acolo ,te rog Doamne.
-Sakura ,suntem deja impreuna de 3 luni si tin mult la tine si cred ca si tu ti la mine...
Iar incepe cu astea ,cineva acolo sus probabil ma uraste.
-Stiu ce vrei sa spui.Nu sunt pregatita,intelege te rog ...ai rabdare cu mine ,te inteleg ,dar si tu trebuie sa ma intelegi pe mine Sasuke ...
-Nu iti face griji ,am mai multa rabdare decat iti poti imagina.
Ma cucerise deja cu zambetul acela ,era un baiat atat de bun,stiu ca nu m-ar fi ranit niciodata.
-Sasuke...
-Ce s-a intamplat?
-Eu...am incredere ,sunt pregatita acum.
-Sakura ,eu nu ma supar daca nu esti pregatita ,nu trebuie sa o faci pentru a nu ma supara eu.
-Stiu asta,si m-am gandit ca ai dreptate asa ca...
Cei doi incep sa se sarute (nu ma duc mai departe ca deja stiti ce se intampla asa ca revenim la NaruHina)
-Oare de ce intarzie atat de mult Sakura?
-Tu de ce stai aici?Ar trebui sa te odihnesti ,sa ai grija de Shin .
-Nu sunt pe moarte sa stii...ma pot misca si as vrea sa ne plimbam umpic ,ce spui?
-Daca te face sa te simti mai bine ,mergem.
-Bine.
PESTE CATEVA ORE:
Sakura:
Sunt trezita de soneria ataaat de enervanta a telefonului meu,nici macar nu m-am uitat la numarul apelantului.
-A-Alo...
-Poti cobori pana jos ?
-Sasuke?Ce se intampla jos?Daca iar a spart Naruto ceva eu nu curat dupa el.
La aceasta replica Sasuke pufni in ras.
S:-Nu ,vino grabeste-te.
Mi-am luat un halat pe mine si am coborat incet scarile ,pe jos erau petale de trandafiri rosii,iar la capatul scarilor se afla Sasuke cu un inelus intr-o cutie in genunchi.
-Sakura...stiu ca e cam nepotrivit dar ai vrea sa ...te mariti cu mine?
-S-S-Sasuke?D-D-Da ,desigur ca vreau.
SPER SA VA PLACA
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Mier 07 Aug 2013, 10:20

Hey!!
Vad ca a venit nextul
fi putin mai atenta cu dialogul e prea mult
in rest totul imi place sakura si sasuke se inteleg bine si naruto si hinata la fel
nu mai grabi actiunea
te pwp spor la idei


Dragoste adolescentina - Pagina 3 <a href=
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Mar 01 Oct 2013, 15:26

INCA 3 LUNI:
-Sakura !Ai vazaut cheile de la masina?
-Pff...de ce nu poti avea singur grija de lucrurile tale?Uite-le pe masa .
-Mersi ,ma grabesc ,avionul lui Itachi trebuie sa fi ajuns deja.
-Nu crezi ca uiti ceva?
-Asta se rezolva la noapte :)
-Paaaa!
Sasuke:
Nu pot sa cred ca Itachi revine in oras ,doar pentru a participa la nunta...cine stie ce prostii va mai spune ...
Am ajuns ,nu pot spune ca e chiar o incantare faptul ca imi revad dupa 5 ani fratele mai mare si sora mai mica ,dar neah...
-Vad ca ai ajuns destul de repede .:|
-Si eu ma bucur sa te vad Itachi...unde e Mei?
-E aici.
Sasuke:
Cat timp am stat langa Itachi am vobservat o fata care ma studia indelung dar nu i-am dat importanta ,parea adepta stilului E.M.O pe care nu il voi intelege vreodata ,era machiata destul de strident si era imbracata in negru ...plus un pierce in buza se pare ca micuta mea surioara s-a schimbat destul de mult ,in rau.
-Buna...Mei...
-Ha?!Oh...da...salut.
Nu mai este acelasi copil vesel de acum cinci ani si cine stie ce nai*a a mai facut in L.A.
-Putem pleca acum?
-Da,haide.
Mei:
Simt un gol puternic in stomac ,banuiesc ca organismul a inceput sa isi ceara doza de tutun pe care nu eram capabila sa i-o dau ,mai ales ca m-ar putea mirosi Itachi sau mai rau...Sasuke.
-Meeei!
-Ce?Oh,tu erai.
-De cand esti atat de tacuta?
-De mult ...scuze nu am chef de vorba.
Imi privesc cu tristete taieturile de pe maini ,fiecare inseamna cate ceva pentru mine ,majoritatea sunt din cauza certurilor cu Itachi ,din cauza scolii si multe alte chestii.
I:-Mei ,la ce te uiti acolo?
-Itachi ,la nimic .
-Ce ai la mana?
-Nimic ,crede-ma.
Sigur v-a avea o cadere nervoasa atunci cand imi va vedea colectia impresionanta de taieturi...
-M-Mei...ce sunt astea?Ce ai facut?
-De parca te-ar pasa tie.
-Ce se intampla acolo in spate?
-Intreab-o pe Mei  sau mai bine uita-te la mainile ei.
Itachi mi-a ridicat mana ,nu prea inteleg de ce se mai mira dar neah...
-Mei?Tu vrei sa te sinucizi?Nu te stiam asa,vom avea o discutie foarte interesanta cand ajungem acasa.
Cand ajung acasa am de gand sa merg sa fumez nu sa port discutii inutile.
Probabil multi va intrebati cum am ajuns sa fumez ,pai nu pot spune ca eram cea mai populara fata din scoala si eram mereu luata peste picior de colegi asa ca am inceput sa fumez doar pentru a ma face placuta ,recunosc ca de multe ori era sa fiu prinsa de Itachi ,dar asta e un alt subiect.
SPER SA VA PLACA
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Oct 2013, 14:43

Heiii, frumoase capitole. kiss Scuze ca nu am mai comentat, insa cineva anume a uitat sa ma anunte. waiting S-au petrecut multe in aceste doua capitole. kiss Sunt chiar foarte curioasa ce se va intampla in continuare, deci spor la scris si sa ma anunnntii. puppy eyes dap ! 


Dragoste adolescentina - Pagina 3 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Oct 2013, 16:01

Sasuke:
Toate s-au schimbat mai ales Mei ,nu mai este fetita draguta si inocenta de acum cativa ani ,recunosc ca mereu m-am temut de o astfel de schimbare ,dar era inevitabila probabil pentru ca atat eu cat si Itachi eram la fel la varsta ei ,dar totusi eram baieti si nu este normal ca o fata de 14 ani sa iceapa sa se taie pe maini ,sa aiba cate 6 cercei in urechea dreapta si un pierce in buza ,acum ma gandesc cu teama la faptul ca a inceput sa fumeze ,cred ca ma voi gandi serios sa o iau in custodia mea.
Mei:
Sunt foarte confuza ,ma asteptam la o reactie mult mai dura ,dar totul e normal momentan ...nu eram din totdeauna asa ,am ajuns ceea ce sunt azi din cauza unui baiat...Ciel ,pana acum cateva luni eram o fata normala de 14 ani pana sa il cunosc pe el,era fostul iubit al celei mai bune prietene si l-am cunoscut cand am mers sa mi-l prezinte.
Flashback:
Era o zi torida de vara ,dimineata nu avea sa prevesteasca ceea ce se avea sa mi se intampla ,mi-am auzit telefonul sunand si m-am repezit buimaca pentru a raspunde,era prietena mea Lya.
-Hei,imbraca-te repede ,vreau sa vi sa iti prezint pe cineva.
-Ce?Cine?
-Ciel ,baiatul despre care te-am povestit ,suntem impreuna.
-Bine ,bine ,la 10:00 e bine?
-Hai .
Am inchis telefonul si m-am dus repede in baie,stropii calduti de apa cadeau usor pe trupul meu obosit  ,parul negru si matasos era usor hidratat de moleculele de apa ,am iesit rapid din dus si mi-am ales o pereche de pantaloni mulati si negri ,un maieu cu spatele taiat  si o jacheta gri ,m-am machiat cu putin roz pal si rimel.Mi-am luat rapid adidasii cu platforma si tinte plus bine cunoscutul ghiozdan cu *EVANESCENE* si am plecat ,Lya ma astepta in fata casei alaturi de un baiat ,era destul de inalt ,iar parul negru putin ondulat ii ajungea pana la umeri.
-Buna Lya.
-Ciel aceasta e cea mai buna prietena a mea ,Mei ,Mei acesta este Ciel.
-Incantata ,Lya mi-a povestit destul de multe despre tine.
-De asemenea ,ma bucur ca am insfarsit ocazia sa te intalnesc.
Tot restul zilei am vorbit astfel afland destul de multe unii despre altii,dupa cateva luni Lya s-a mutat din oras pierzand astfel legatura cu Ciel.
Dupa un timp i-am spus lui Ciel ca ma simt foarte atrasa de el ,dar raspunsul lui a fost *esti prea inocenta pentru mine ,scuze*.
In seara aceea mi-am facut prima taietura ,apoi a doua ...si a treia ,dupa au urmat gaurile  care i-au pus capac lui Itachi  ultimul fiind piercul .Fumatul a inceput ca o joaca ,apoi am inceput sa trag in piept cand ma simteam deprimata ajungand la vreo 4 tigari pe zi.
End flashback.
-Am ajuns.
Mei:
Prima data am facut cunostinta cu Sakura ,pare destul de de treaba dar parca putin cam colorata pentru mine ,dar nu eu ma insor cu ea.
Itachi:
Am ramas incremenit vazand taieturile de pe mana surorii mele mai mici ,nu stiam ca latura ei E.M.O v-a ajunge atat de departe ,imi este teama ca intr-o zi va fi prea tarziu si ca printr-o astfel de taietura isi va lua viata,trebuie sa o impiedic ,de la moartea parintilor eu am fost singurul raspunzator de soarta ei ,inca imi mai amintesc prima zi in care am vazut-o cu acel cercel in nas.
Flashback:
Era ora 8:00 si ca de obicei Mei cobora din camera ei pentru a-si lua ghiozdanul dar de data asta isi tinea o mana la gura.
-Mei ce ai?Te doare vreo masea ,poate ar trebui sa mergem la medic.
-Nu e bine ,ma simt excelent.
-Da mana la o parte  in momentul asta!
Am luat-o de mana si am ramas ingrozit de ce am vazut ,Mei avea un cercel infipt in buza.
-Mei...ce e asta?!!
-E un pierce.
-Vad si eu ca e un pierce dar cum dr*cu l-ai facut?
-Pai am scos un cercel din ureche si am dat cu putin spirt si gata.
Cand am auzit mai sa-mi vina rau  ,au urmat sute de certuri  astfel ajungand sa nu mai vorbesc o saptamana cu Mei ,deseori cand ajungea acasa mirosind puternic a tutun ,dar nu imi pasa era viata ei ,dar acum imi dau seama ca are nevoie de ajutor.
Pareri :)
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Oct 2013, 17:28

Wow, ai adus repede next-ul, lucru ce ma bucura nespus. kiss Spor la tastat si sa nu uiti sa ma anuntii. dap !  


Dragoste adolescentina - Pagina 3 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Joi 03 Oct 2013, 15:26

Itachi:Mei este genul de copil libertin adica foarte rebel ,am avut si cu Sasuke aceeasi problema inainte ,dar este o diferenta el era baiat deci nu il putea arata nimeni cu degetul .
Mei:Unde ar putea sa gaseasca o fata un loc ferit de lume?Adica in L.A. puteam gasi la orice ora un loc numai bun de fumat ,dar ia stai putin ...aici nu ma cunoaste nimeni deci pot face ce vreau.
Scot rapid tigara ,bricheta si telefonul  trebuie sa recunosc ca a devenit o dependenta pentru mine mai ales de cand...
Flashback:
Stateam ca de obicei in banca mea in timpul pauzei mari de 30 de minute ,tin minte ca atunci incercam sa desenez oun portret sau ceva de genu pana cand:
-Vai ce dragut ,ratata asta inca incearca sa faca portetul asta amarat si de doi bani.
Asa zisa mea colega si-a varsat cafeaua pe tabloul meu ,muncise-m timp de o saptamana la el  si cand am vazut ca m-am straduit degeaba mi-am luat toate lucrurile si am plecat ,pe drum plangeam in hohote ,ma gandeam la mine ,la familia mea si la Ciel...pana cand mi-a aparut in fata unul din colegii mei Hiroko si el un fel de bad boy dus la extrem.
-Hei micuta ,ce ai?
-E-Eu?Pai...
Nu ma puteam uita in ochii lui ,era un baiat popular iar toate fetele erau topite dupa el ,sigur vroia sa isi bata joc de mine.
-HEI ,ALA E FACUT DE TINE?
-Ce ,asta?Da ...dar e distrus si am lucrat mult timp la el.
-Hai cu mine,te fac eu sa te simti mai bine.
Nici nu am mai apucat sa zic ceva deoare ce am fost prinsa in stransoarea puternica a mainii lui,am mers intr-un parc destul de ferit de ochii lumii si l-am vazut pe el cum fuma.
-Asa,atunci cand esti suparat este bine sa vorbesti cu cineva deci eu sunt aici pentru a te asculta.
-Tu fumezi?
-Da...
-Si cum este ?Simti ceva deosebit?
-Pai la inceput da ,dar dupa te simti vinovat.
-Pot incerca si eu ?
-Ce?!Nu ,micutele ca tine nu au voie sa fumeze.
-Haide,te rog....
-Doar odata ,dar trage in piept sa vezi ca data viitoare nu iti vei mai dori sa incerci.
Am incercat si am avut parte de o tuse cumplitadar tot credeam ca asi putea gasi un refugiu in tutun.
Endflashback.
Vad ca si aceasta tigara s-a terminat ,de obicei nu ma apuca ameteala de la ele dar acum...
-Mei ,ce faci acolo?!
-Sasuke ,pai uite ...eu ...ma uitam la ...la...
-La?
-La stalp?
-Asta a fost o intrebare?
-Nu capitan pisicescu ,nu a fost!
-Mereu am urat porecla asta... inca de cand mi-ai pus-o.
Am dat sa fac un pas ,dar la al doilea eram deja pe jos.
-Mei ,ce e cu tine?
Sasuke da sa se apropie de  mine ,dar de teama sa nu simta mirosul puternic de tutun l-am respins.
Nu pun next  pana nu vad trei pareri despre acest next :)
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Joi 03 Oct 2013, 17:26

Un capitol frumos, dar scurt. Ma bucur ca le aduci atat de repede. kiss Astept next si sa nu uiti sa ma anunti. hi!


Dragoste adolescentina - Pagina 3 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Joi 03 Oct 2013, 17:31

Mai astept doua pareri si cum nu am mai lucrat la fic de luni bune maine voi pune mai multe nexturi :*
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Joi 03 Oct 2013, 17:32

Mai astept doua pareri si cum nu am mai lucrat la fic de luni bune maine voi pune mai multe nexturi :*
Sus In jos
csilla12
Genin
Genin
csilla12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 0

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Dum 13 Oct 2013, 15:17

Acum m-am trezit si eu si am inceput sa-ti citesc ficul.DEci nu pot spune decat ca este uimitoe. Ador aceste ficuri in care iubirea este ascunsa de asa o presupusa ura. Deabia astept sa vad ce ca urma ! Te pup!
Sus In jos
Hanabi Hyuga<3
Academy Student
Academy Student
Hanabi Hyuga<3

Sex : feminin Localizare Localizare : slobozia giurgiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Dum 13 Oct 2013, 16:36

anunta-ma cand pui ficul urmator deoarece este foare frumos
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Mier 18 Dec 2013, 12:39

Ohayoo!! Deea a revenit cu un nou capitol :).
Mei:*Este prima data cand ma simt atat de rau din cauza tutunului ,partea ca as putea fi prinsa de Sasuke nu este nici macar o parte din inceputul problemelor .Cand am plecat pentru prima data impreuna cu Itachi ...ei bine...de atunci pot spune ca sunt hartuita prin mesaje ,acum am primit un nou mesaj de la anonim.
*Draguta ,ai plecat tu de aici dar nu poti lasa trecutul in urma ,oricum mica ta sarada se va termina curand cand toti vor afla cine esti .
XOXOXO S.*
Este ingrozitor ...eu chiar nu stiu ce sa mai cred ...
S:-Mei ...tu ...mirosi a fum .
-M:-Da,pai dadeau foc unor frunze si nah..
S:-Ma crezi idiot cumva?
M:-Tu ai spus-o nu eu...
S:-Pff.... esti pedepsita ,nu vei mai avea voie afara ,nici pe internet sau alte bazaconii de ale tale ,ai face bine sa scoti suvitele alea verzi din parul tau si la fel si cercelul ala din buza.
M:-Poftim?!Nu ai niciun drept sa faci asta!
S:-De acum esti in tutela mea si am terminat cu astfel de conversatii lipsite de sens.
Un nou mesaj:
*Ai inceput sa decazi micuto ,ai cumva nevoie de o batista ?Nu impresionezi pe nimeni daca faci pe dura si plangi pe interior.XOXOXO S.*
Sakura:
Sasuke sta de ceva timp afara cu sora sa Mei ,este destul de timida trebuie sa recunosc ca la varsta ei aveam cam aceleasi apucaturi ,dar sper ca Sasuke o va ajuta sa-si regaseasca linistea ,sper doar ca schimbarea tutelei nu o va afecta mai mult decat este deja afectata.
-Sakura ,eu plec pana la mall ,trebuie sa ma vad cu Naruto urgent ,idiotul a intrat iar in belele si eu trebuie sa il acopar ,Mei nu are voie afara sau la calculator .
-Si ti se pare ca ai cumva tu fata de comandant al bunei sperante de te rastesti la mine?
-Scuze ...dar chiar sunt foarte nervos ,Mei fumeaza si asta inca de cateva luni.
-Dar..nu cred adica este mult prea...
-Mult prea lasata de capul ei ,dar astea se vor schimba pentru ca de acum sunt tutorele ei legal.
-Nu am chef sa ma cert cu tine acum ...
-Nu ai uitat ceva,Sakura?
-Perversiunile dupa miezul noptii
-Ok :(,nu uita ce te-am spus.
-La cat ai urlat nici vecinii nu vor uita.
Dupa plecare lui Sasuke am inceput sa urmaresc filmul Twilight.
Mia:-Nu stiam ca esti un fan al filmului.
S:-Cel mai mare fan !Tu te uiti ? Stai ...nu ...intrebarea e Jacob sau Eduard?
M:-De ce sa aleg unul cand ii pot avea pe amandoi ?
S:-Pai unul e al meu :)
M:-Da ,acela e Sasuke .
S:-Pe langa Sasuke :)
S:-Hei...am auzit ca fumezi ...e adevarat?
M:-Da...am auzit ce ai vorbit cu Sasuke...nu te ostenii sa rezumi
S:-De ce?
M:-Ma simteam singura si ..aveam nevoie de ceva...
S:Eu voi fi mereu aici pentru tine :)
Un nou mesaj
*Vai !!Te-ai gasit si tu un aliat in lumea asta ,dar tot o ratata ramai vezi ca nu cumva sa dea si dragostea peste tine adica n nou liceu ,noi colegi . Bye ! XOXOXO S.*
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Mar 31 Dec 2013, 13:34

NOU LICEU ,NOI PRIETENI,NOI IUBIRI?
Mei:*Prima zi la noul meu liceu ,oare cum va fi ,vor fi colegi de treaba,baieti draguti? *
Sakura:-Mei ,Sasuke nu poate veni cu tine asa ca m-a rugat pe mine sa te duc.
Mei:-Ah,da merge...
Sakura:-Haide ,doar nu vrei sa intarzi din prima zi.
Rozalia m-a condus afara pana la gip-ul ei negru cu reflexii metalice ,afara era destul de frig  dar atata timp cant nu merg pe jos nu ma plang .
Sakura:-Am ajuns ,vrei sa vin sa te iau sau te descurci singura?
Mei:-Ma descurc ,e in regula :)
Sakura:-Ok ,eu am de facut niste cumparaturi si am si o surpriza pentru tine ,dar mai bine imi tin gura :) mai bine te las  daca nu vrei sa intarzi.
Mei:-Ok .pa ...
Am intrat direct in biroul directoarei ,femeia m-a intampinat cu un zambet (FALS) si mi-a spus ca am fost repartizata in clasa a-10-C si ca ar trebui sa merg sa vorbesc cu seful clasei pe care il gasesc in cancelarie.
Am pornit in cautarea sefului de clasa ,am batut usor in usa si o voce calda si primitoare mi-a raspuns ca pot intra ,pe un scaun  ,se afla un baiat blond imbracat destul de serios ,avea un teanc plin cu tot felul de fise,se incrunta usor la fiecare foaie .
-Buna ,il caut pe seful clasei a-10-a C.
-Oh ,buna ,eu sunt seful clasei a -10-C ,numele meu e Hiroko ,banuiesc ca tu esti Mei Uchiha ,nu?
-Da...imi pare rau ca te deranjez dar directoare m-a trimis la tine pentru a-mi da dosarul cu inscrierea mea.
-Nu iti face griji ,pot spune ca ma destinde dialogul cu o persoana aproape la fel de serioasa ca mine ,directoare vad ca a uitat sa iti spuna ca liceul nostru a suspendat astazi cursurile .
S-a intors si a rascolit prin teancul de fise de pe masa.
-Poftim ,acesta e dosarul pe care l-ai adus acum cateva zile ,nu ?
-Da,acesta e ,ok eu merg sa ii duc dosarul doameni directoare ,ne mai vedem si ...spor la treaba.
-Desigur ,ne mai vedem ,pa .
Baiatul asta ,atat de dragut ,serios ,ingrijit ,chiar stie sa se poarte cu o fata ,are un nume foarte dragut ,Hiroko ...
-Doamna aici aveti dosarul meu .
-Este in regula atunci sunteti libera sa plecati acasa ,cursurile sunt suspendate astazi.
-Buna ziua.
Mergeam  incet pe coridor ,sentimentul ala de vinovatie adica stii te gandesti la o persoana si...
-mei ,stai !
Asta  e..Hiroko?
-Hiroko ,ce s-a intamplat?
-Pai cum mi-am terminat toata treaba m-am gandit sa te conduc pana acasa :).
Oh Doamne ,am rosit ,imi simt orajii rosii .
-D-Da...multumesc mult.
-Mergem ?
Am dat afirmativ din cap ,acum chiar ma bucur ca i-am zis Sakurei sa nu vina sa ma ia,am mers incet prin zapada ,chiar am alunecat de cateva ori dar el a fost destul de rapid incat sa ma prinda,am vorbit despre multe lucruri pana cand am ajuns acasa ,chiar am descoperit ca suntem vecini ,casa lui era in fata casei mele,poate ar trebui sa reinstalez telescopul *devil face*,am intrat in casa ,Saske si Sakura se sarutau de mama focului.
Am tusit in asa fel incat sa imi fac simtita prezenta.
Mei:-Deranjez?
Sasuke :-Noi tocmai ...aa...
Mei:-Nu te obosi ,ma duc in camera mea.
Sakura:-Te-am spus ,Mei poate veni oricand iar tu te gandesti doar la prostii!
Sasuke:-Oh haide ,chiar eu am fost cel care i-a tinut prima lectie de anatomie ,acum poate sa o si vada
Sakura:-Poker face.
Sasuke:-Era o gluma...
Din perspectiva Sakurei :
Ar trebui sa fie si el mai atent cu gesturile ,Mei are doar 16 ani ,nu poate sa vada toate astea.Am fost intrerupta din gandurile mele de telefonul meu ,era Hinata .
-Hei Hin ,ce faci ?
-Sunt eu Naruto ,Hinata a intrat in travaliu .
-Si tu ce naiba faci idiotule ,in loc sa o duci la spital ma suni pe mine?
-Pai sunt in drum spre spital ,Hinata vrea sa fi si tu acolo .
-Mai incape indoiala ?Ajungem imediat .
Am inchis ,
Sasuke:-Ce vroia ?
Sakura:-Hinata a intrat in travaliu si vrea sa ii fim alaturi .
Sasuke:-Ce?!!! Ce mai stam aici ,hai sa plecam ,idiotul are nevoie de mine ,sigur o sa lesine .
Astept si pareri  ,bye :-*
Sus In jos
csilla12
Genin
Genin
csilla12

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 0

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Mar 31 Dec 2013, 16:05

Deci WOW! Nu pot sa spun nimic decat WOW ! Ador nextul si ........ numai stiu ce sa spun ! TE pup  kiss !
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Mar 31 Dec 2013, 19:13

Mei :Am coborat usor scarile ,nu de alta dar imi lasase-m microscopul in debara asa ca trebuia sa intru peste fratele meu si aleasa sa...si surpriza ,nu era nimeni ,asta e putin ciudat ,nu ar plecat fara sa ma anunte ,ma rog ,nu e treaba mea ,asa ...deodata imi aud telefonul sunand ,am raspuns rapid ,era un numar necunoscut .
-Hei Mei ,sunt Hiroko ,ce faci?
-Aa..buna ,bine ,tu?De unde ai numarul meu ?
-Si eu sunt bine ,pai sper sa nu te superi dar il am din dosarul tau ,vroiam sa te intreb daca vrei sa iesim la o plimbare ,stii aici este o cafenea destul de buna ,fac cinste.
-Nu nu ma supar si sunt de acord ,cand vrei sa mergem ?
-In jumatate de ora e bine?Vin eu sa te iau :).
-Da ,ok, te astept .
Am inchis telefonul si am inceput sa tip si sa dansez ca o disperata prin casa ,nu reactionez asa de obicei dar acum facem o exceptie .
Mi-am facut un dus rapid ,mi-am luat pe mine o pereche de colanti negrii si o maleta mulata deasupra careia mi-am pus un tricou roz ^^ ,mda de cand stau cu Sasuke si Sakura sunt mult mai vesela si plina de viata ,ii ador pe cei doi ,mai ales pe Saku ,ma inteleg foarte bine cu ea,e o prietena foarte buna,m-am machiat destul de subtil ,putin rimel si un fard de pleoape mov ,parul mi l-am lasat liber si mi-am impletit o suvita.Dupa cateva minute a aparut si Hiroko ,si am pornit impreuna spre cafenea.
H:-Sper sa iti placa locul ,este destul de dragut dupa parerea mea .Spune-mi ,cum ti se parer liceul ?
M:-Pai este dragut ,un liceu serios ,nu stiu ce sa zic ,a fost prima zi si nici mavar nu am facut ore .
H:-O sa ai colegi de treaba :)
Am intrat in cafenea si ne-am comandat fiecare cateceva,deodata telefonul meu incepuse sa chitaie ,primise-m doua mesaje .
*Halau ,sweetie ,vai ,chiar crezi ca el s-ar uita la tine ,poate totul e roz mai nou ,si apropo nu mai purta tricoul ala roz si oribil ca deja nu mai e nevoie de mine, inca nu ai cunoscut-o pe sora lui ,e un fel de eu numai ca in carne si oase  XOXOXO S*
*Hei Mei ,eu si  Sasuke avem cateva probleme si ajungem tarziu azi ,imi pare rau ca nu te-am putut anunta ,bye :-*
H:-E totul in regula ,pari cam suparata.
M:-Da e in regula ,prietena fratelui meu m-a anuntat ca are o problema si intarzie
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Joi 02 Ian 2014, 20:26

Am continuat sa discutam ,am aflat o groaza de lucruri unul despre altul ,este un baiat destul de simtt nu este genul acela bad boy mai golanas ,pot spune ca am o anumita atractie fata de el ,m-a condus pana acasa si l-am invitat inauntru (sa se inteleaga ca Sakura a specificat ca nu vine inseara respectiva acasa)  iar spre bucuria mea a acceptat .
H:-Ai o casa foarte frumoasa Mei -Chan .
M:-Multumesc ,dar nu stau de multa vreme aici .
H:-Mi-am dat seama ,nu te-am mai vazut pana acum in cartier ,il stiam pe fratele tau ,dar nu mi-ar fi trecut prin minte ca are o sora atat de draguta .Mai ai o sora ,nu?
-Din pacate nu .Dar de ce intrebi?
H:-In vara ,era o fata gothica care se plimba mereu pe aici .
Am chicotit putin cand l-am auzit ,el se uita la mine putin mirat .
H:-De ce razi?
-Eu eram ,surpriza :)!
H:-Serios?!Oau ,chiar te-ai schimbat ,dar de ce erai asa ..adica ...sper ca nu te supara intrebarea.
-Chiar deloc ,pai ...inainte sa ajung aici stii ...in trecut am avut o relatie ,prima de altfel si tineam foarte mult la baiatul respectiv si cand ne-a despartit el mi-a spus ca a fost cea mai proasta idee sa iasa cu mine ,pentru ca sunt o copila ,o imatura ...si asa m-am schimbat .
-Imi pare rau ,nu vroiam sa te fac sa te simti prost ...
-Nu ma simt prost ,ma bucur ca mai ascultat ,sunt bucuroasa chiar ,multe persoane nu ma asculta.
-Nu stiu ce pierd ,esti o companie minunata .
-De altfel ,tu ai avut prietena pana acum?
A rosit putin la auzul intrebarii dar si-a revenit rapid.
-Pai am avut doar o relatie dar fata imi tot spunea ca o neglijez ,scoala era si este inca pe primul loc .
-Inteleg...
Am mai stat putin impreuna iar dupa aproximativ jumatate de ora Hiroko a plecat lasandu-ma singura,deodata am auzit cum usa de la intrare s-a deschis ,Sakura intra grabita in casa .
-Mei ,in seara asta te las singura ,avem o groaza de lucruri de facut ,promit ca ma revansez.
-Sakura ...
-Ai patit ceva?
-Da!!!Vreau sa stiu cateceva de baiatul de vizavi .
-Ooo ,te-a picat cu tronc Hiroko ?
-Da..am iesit cu el azi ,este in aceeasi clasa cu mine .
-Ce dragut  ,sa va tina :).
-Nu suntem un cuplu :\
-Ve-ti fi .
-Ba nu si tu nu te grabeai ?
-Aoleu ,am uitat ,pa !
-Sakura....
-Ce?!
-Poate ar trebui sa te incalti ,zic si eu...
-Pff...
Din nou singura ,am mai stat putin pe internet si dupa m-am bagat la culcare ,urma o zi mare maine ,noi colegi  si Hiroko .
Noaptea a trecut destul de rapid ,dimineata si-a facut simtita prezenta ,am sarit rapid din pat si mi-am facut siesta de dimineata ,aveam un tricou rosu cu Evanescence si o pereche de blugi foarte mulati albi ,imi placea Evanescence si inca imi place nu va faceti griji ca nu ma reintorc in urma cu cateva luni .
Am plecat rapid spre scoala,am ajuns acolo cam in aproximativ in 1o minute ,pacat ca (,) cu o ora mai devreme ,da...sunt destul de aeriana ...
-Hiroko ?!Ce faci tu aici ?
-Nu stiam ca esti asa matinala ,ma bucur sa te vad ,pai aveam niste documente legate de cativa elevi care doresc sa se transfere aici .
-Inteleg ...in cazul asta eu ma duc sa arunc o privire prin liceu .
-Ok ,ai grija ...
Cand sa ies din clasa m-am trezit in fata mea cu un tip ,parul lui era roscat ,avea atitudinea aia de rocker mai golanas  care te priveste cu superioritate .
-Tu!Ce cauti tu aici ?!!!
-Vai pisoi   ,nu stiam ca te transferi si tu aici ,ai putea sa imi spui macar buna .
-Nu ma lua pe mine cu *pisoi*!!
-Dar te-ai schimbat de cand te-am dat papucii nu gluma!
-Sonaro ,lasa-ma ..au ...da-mi drumul
M-a tras afara din clasa si m-a lipit de perete .
-Stii doar ca la mine nu merge cu dinastea ,asa ca...
-Lasa-ma .
A inceput sa ma sarute ,bleah ,acele buze de meduza ...nu il mai suportam .
-Nu cred ca esti in masura sa te iei de ea !
-Cine ma obliga ?Tocilarul principal al clasei ?
Hiroko m-a tras din bratele lui Sonaro si l-a luat pe acesta la bataie ,Sonaro riposta ,chiar ma temeam pentru Hiroko,asa ca m-am bagat intre ei .
-Sonaro ,termina !
-Doar pentru ca mi-ai spus tu o fac ,acum ai grija de iubitul tau ,pare ranit ...oricum ..vad ca  nici in ziua de azi nu ai inteles.
Am ramas singura cu Hiroko .
H:-Sa inteleg ca Sonaro este tipul ,nu?
-Da..multumesc mult ,cine stie ce vroia sa imi faca ...daca nu ai fi fost tu .
-Nu trebuie sa imi multumesti ..
-Insist ,iti fac cinste cu un suc azi dupa ore :)
-Ok ,daca insisti .
Cam atat in capitolul asta ,mai am un fic la categoria cu ficurile ORIGINALE ,este vorba despre My life  ,si v-as rufa sa il cititi si de ce nuy sa imi spuneti cateva pareri .Bye :-*
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Joi 02 Ian 2014, 20:28

Imi cer scuze pentru greselile din next ,acolo la ruga unde in loc de g am pus f  si unde am adaugat y la nu
Sus In jos
Mara :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Vin 03 Ian 2014, 09:39

Saluuuuuuut!
Imi place foarte mult ficul tau!!!!!
Critici nu am,doar o sugestie.Sa faci capitole mai lungi si sa postezi mai rar.
Paaaaaaai........cam atat!
Spor la tastat !
Mara:) was here!
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Dum 05 Ian 2014, 14:22

Am continuat orele ,am cunoscut o groaza de persoane noi ,pe la mijlocul orei de desen am cerut voie la toaleta ,ma plictiseam de moarte .Mergeam incet pe hol ,deodata simt cum cineva ma prinde de mana ,m-am intors sa vad cine e .
-Sonaro?!!! Lasa-ma ,pleaca !!!
-Vad ca inca ma urasti...incerca sa ma intelegi ...
-Nu ,eu am inteles corect ,te-ai jucat cu mine  iar dupa mai aruncat ..ca pe o jucarie stricata Sonaro ,iar ..nu stiu ..pe tine chiar te-am iubit ,dar acum te urasc ,imi faci sila .
-M-am gandit mereu la tine de cand am plecat si...
-DA?! TE-AI GANDIT LA FATA IMATURA SI COPILAROASA NU?!!!
-Da ,la fata aceea dulce care nu ar fi putut suporta faptul ca plec si careia am fost nevoit sa ii arunc cuvinte grele doar pentru a nu o face sa sufere ,am vrut sa ma urasti ..doar pentru a nu suferi din cauza plecarii mele ...te iubesc ...
M-a luat in brate si m-a sarutat tandru ,sarutul lui era atat de dulce ,imi lipsise  il adoram ,era un sarut atat de dulce ,de misteros ,am adancit sarutul ,timp de cateva zeci de secunde nu ne-am despartit din sarut ,ne opream doar pentru a lua aer .
-Se vede ca si tie te-a fost dor de mine ...
-Prostule !!Logic ca mi-a fost dor ...
Ne-am luat in  brate,am inceput amandoi sa plangem de bucurie ..
-Deci ,ne impacam Mei ?Te rog ,vreau sa te am iar langa mine  ..
-Da,ne impacam ..iarta-ma te rog ,trebuia sa te inteleg .
-Eu regret ,te-am facut sa suferi si cu toate astea tu inca ma iubesti ,nu esti ca restul ,iti promit ...nu te voi mai lasa vreodata singura ..
Ne-am luat de mana si am plecat impreuna inspre clasa ,dupa ora am plecat acasa ,ne-am plimbat prin parc ,a fost minunat ,s-a schimbat atat de mult in ultima vreme.
-Mei ,iti suna telefonul .Cine e ?
-De ce intrebi esti gelos ?
-Da ,acum spune-mi cine  e .
-Hiroko  .
-Ce?!De ce te suna idiotul ala ?Inchide-i .
I-am raspuns lui Hiroko ,era putin cam alarmat .
*Ce faci ?Esti bine?*
Da,de ce nu as fi ?
Stiu ca esti langa el ,departeaza-te de el .
Ok...
Chiar daca se va enerva trebuie sa aflu ce vrea Hiroko ,m-a facut curioasa.
*Nu pot sa cred ca l-ai lasat sa te sarute ,ce e in mintea ta?!*
Ha?!Mai nou ma urmaresti ?
Logic ca nu ,v-am vazut doar ,ieseam din cancelarie ,macar ati fi putut merge in alta parte .
Uite ,nu e bine sa dezbatem subiectul la telefon ,ne vedem in 10 minute la Poem Caffe .
Ok ,dar vino singura.
Am inchis telefonul si m-am intors la Soraro .
-De ce ai plecat ?
-Pai ..aa..vroia sa imi spuna ca..pai ..sorsa ..vrea nu stiu ce produs pentru par si vrea sa stie ...cat costa .
-Exista magazine .
-Stii..eu ar cam trebui sa plec ,am o programare ..la ,,aa..la pensat ,da .
-Ce?!Dar abea am ajuns ,vrei sa merg cu tine ?
-Nu ,e multa aglomeratie ,chestii trestii ,ne vedem maine .
-Ok ,dar nu uiti ceva ?
L-am puapat pe obraz ,dupa care am pornit inspre cafenea ,Hiroko astepta deja acolo.
-Ori te-a urmarit cineva?
-Nu...el stie ca sunt la coafor .
-Hmm..asa ,ei bine vroiam sa iti spun sa ai grija ,sormea este foarte indragostita de el si cine stie ce iti poate face .
-Doar atat ?
-Nu .Trebuie sa ma asculti cu atentie .
-Ok ...
-Uite astea .
Mi-a intins doua poze ,in ambele Soraro se saruta cu cate o fata .
-Ce e asta?!
-A avut doua relatii de cand e aici ,ambele de doar cateva zile ,am aflat de la fete ca ..dupa ce stii tu..s-au despartit .
-Ce?!N-nu cred ,nu ar face asta ...nu mie ..
-Doar ai grija ,ok?Nu uita ,daca ai nevoie de ajutor apeleaza la mine.Acum ...mergem?
-Da..haide..
A iesit oribil de data asta ,stiu ca este un fic foarte aiurea si prost gandit si chiar ma simt prost ca iese asa..so..nu stiu daca sa mai continui..
Sus In jos
Pișcot
Genin
Genin
Pișcot

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva in sud ! :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : De la foarte bine in sus

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Lun 27 Ian 2014, 23:01

aw <3...iti ador ficul in love 
Sasuke e pervers well? awesome right?  iar Naruto tot  bleg a ramas rolling on the floor 
astept next-ul :-w


Dragoste adolescentina - Pagina 3 553426_2761434054055_941883061_n
Sus In jos
onysya19
Genin
Genin
onysya19

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : vaslui
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 96
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : -3

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Sam 15 Mar 2014, 12:57

Stiu cum te simti.Nici mie nu imi iese cum as vrea eu ,dar al tau este,cu siguranta,mult mai bun decat ficul meu.Imi place mult si astept cu nerabdare next-ul.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19Joi 17 Apr 2014, 21:18

Fanfic blocat datorită inactivităţii.


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragoste adolescentina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste adolescentina   Dragoste adolescentina - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste adolescentina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-