Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Luptă pentru ceea ce ai! (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Sunako
Genin
Genin
Sunako

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde este distractie
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 331
Puncte : 473
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : Cant , dansez intr-un cuvant ma distrez
Stare de spirit Stare de spirit : Vesela ca de obicei

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Aug 2013, 12:15

Buna , multumesc de anunt ! Este un capitol superb , dar foarte trist ! Imi pare rau pentru pierderea ta . Nu am pierdut pe nimeni inca si nu vreau sa ii pierd , deci vroiam sa spun ca nu inteleg cum este sa iti moara rude , foarte dragi !
Poate , cand povesteai te gandeai ce ai simtit tu , caci descrierea este foarte buna ! Imi place nespus cum ai evoluat !
Mai anuntat acum , te rog sa o faci si data viitoare ! Te pup si sa nu plangi , nu meriti sa plangi ! Pa pa !


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Ej7ber

[size=23]Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. [/size]

 [size=24]Fara ea ai fi un etern afon in corul imens al omenirii.[/size] 

———futaba&kou——————————————————
Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Dlrcp4
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Aug 2013, 17:38

Capitolul 8.


   
       Stăteam singură sprijinită de un perete cu picioarele strânse la piept. Meditam. Meditam la ceva ce nici eu nu știam. De fapt, nu meditam, ci ascultam liniștea. Nu era nimeni și nimic în jurul meu în afară de peretele care mă susținea și o lumină albă puternică care dezvăluia peisajul monoton de pustietate. Eram cuprinsă de lumină și nimic mai mult. Nu puteam să mă gândesc la nimic. Avem mintea parcă curățată. Nicio amintire, niciun gând și nu făceam niciun gest. Nu exprimam niciun sentiment. Doar stăteam cu ochii închiși și fruntea sprijinită de genunchi. Parcă așteptam ceva, o salvare, dar de la ce? De la cine?
       Mă simțeam extrem de vulnerabilă, dar nu scoteam asta la iveală. O țineam în sufletul meu. Mă simțeam o persoană închisă în mine. Oare chiar așa eram?
        Lumina se stinse și nu bătea decât pe mine un fel de reflector precum pe o scenă. Niște suspine răsunau în acel loc, tulburând liniştea. Mâinile mele reci începeau să capete o mică căldură. Mă uit cu o urmă de surprindere la palme pierdută și aud o voce plăpândă cum rostește într-una "Sakura!". Oare pe mine mă striga? Chiar dacă era așa, nu mă simțeam în stare să reacționez. În acel loc îmi regăseam liniștea parcă demult pierdută, făcea ca stimulii mei să nu reacționeze.
        Las la o parte orice încercare de a răspunde chemărilor și îmi pun fața în palme, apoi mă sprijin așa, iar, de genunchi.
        Voiam odihnă. Chiar dacă nu depusem niciun fel de efort, mă simțeam mai obosită ca niciodată. Trebuia să iau o pauză. Da! O pauză ar fi bună. Și închei orice gând ascultând în continuare liniștea.
     Autor:
        Sasuke, Naruto și Hinata stăteau în dreptul patului Sakurei. Dintr-o dată cearșaful de o culoare imaculată  prinde nuanțe roșiatice. Panica îi acaparaseră pe toți.
       Sasuke umbla de nebun pe hol strigând după asistentă și doctor. Disperarea i se citea în ochi, în tot ceea ce făcea.
        -Vă rog să părăsiți salonul! strigă doctorul imediat după ce văzu
 cum decurgeau lucrurile.
        După câteva minute de așteptare în fața salonului, ușa se deschise cu o targă pe care stătea întinsă frumoasa rozalie care părea mai albă decât varul așternut pe pereții spitalului.
        -Unde o duceți? Ce s-a întâmplat?! întreabă Sasuke încă cu disperare
        -Trebuie să aducem fătul pe lume, dacă nu, vor muri amândoi.
        Cuvintele rostite în grabă de doctor îl străpunse pe brunet. Se oprise în loc privind speriat în gol cum este luată și dusă în sala de operații mama copilului său și cea care îi este stăpână inimii sale.
        Părinții Sakurei se ocupau de înmormântarea fiului său și extrem de îngrijorați pentru fica lor. Erau pe cale să își piardă ambii copii doar în decurs de câteva zile.
       După ore îndelungate, din sala de operații ieși o asistentă serioasă. Era așteptată cu vești. Între timp, la spital veniră și părinții lui Sasuke și cei ai Sakurei așteptând o veste cu privire la starea celor doi.
        -Operația s-a încheiat cu succes. Felicitări domnule Uchiha, sunteți tată de băiat. Greutatea este de 3400g și lungime de 51cm. Fătul este complet sănătos, dar datorită circumstanțelor în care a fost născut, trebuie ținut sub observație câteva zile, poate ore în incubator.
       Toată lumea a început să să se bucure și să îl felicite pe noul tătic, iar el era în culmea fericirii încât aproape că uitase...
        -Și mămica? Ea cum se simte? întreabă făcând ca toată lumea să înceteze din discuții.
        -Este bine și ea. Are nevoie de puțină odihnă, dar o să fie bine.
       Mai bine nu se putea. După o nenorocire, se pare că trebuie să apară și un miracol. Cum o viață se stinge, o alta prinde aripi. Cel mai mic moștenitor Uchiha tocmai ce primise darul de a trăi. Din păcate, fericirea nu putea fi completă. Unchiul micuțului tocmai ce trebuia să fie îngropat, doar pământul îmbrățișându-l și mângâindu-l în curând și pentru totdeauna...
       La scrut timp după vestea primită, pe ușile încăperii, iese proaspăta mămică încă adormită. Micuțul ajunse pe lume datorită unei cezariene. Sasuke se grăbi spre ea în timp ce ochii lui erau dominați de lacrimi. Lacrimi care nici el nu știa de ce sunt: de fericire deoarece este tatăl unui fecior sănătos, care aștepta cu nerăbdare să îl vadă; sau tristețe deoarece cea mai importantă persoană din viața frumoasei făpturi întinse pe targa tare care se îndrepta spre salon, nu va avea niciodată ocazia să își cunoască nepotul.
        Când fata este adusă în salon, brunetul comandă buchete de flori pentru a împodobi camera în care aceasta se odihnea precum o zeiță. Stătea și îi veghea căpătâiul o lungă perioadă de vreme. Aștepta ca aceasta să se trezească și să-ți vadă împreună fiul, să își vadă rodul iubirii.
      Toată lumea era deja plecată spre sala unde se ținea priveghiul, familia neștiind cum să își împartă sentimentele. Gaara era o persoană foarte importantă și pentru familia Uchiha și nu doar pentru faptul că era fratele Sakurei, ci și pentru acela că el era mereu respectuos cu ei și avuse grijă de fiul lor când acesta era la o vârstă fragedă, doarece familia acestuia era ocupată cu job-ul.
        În salonul proaspeților părinți, ochii care oglindeau puritatea rozaliei, încep parcă cu greutate să se întredeschidă. Sasuke afișă un zâmbet plin de iubire și îi sărută fruntea.
        -Iubitule... rostește ea parcă suspinând.
       -Shh... odihneşte-te.
        O asistentă intră pe ușă cu un incubator împins pe roți. Înăuntrul acestuia se putea distingea cu ușurință o micuță făptură adormită, care parcă îți cerea să îl iubești și să îl iei în brațe.
        Cei doi făcură ochii mari și admirară pruncul care stătea lipsit de griji îl locușorul lui.
       -Ați dori să îl luați în brațe, sau vă mulțumiți numai cu atât? întreabă asistenta ușor amuzată văzând că niciunul dintre noi nu mai spune nimic şi nu se încumeta să aibă vreun contact cu praspătul născut.
        Când micuțul fuse pus în brațele mamei sale, aceasta începuse să lăcrimeze și să îi sărute creștetul capului cu o iubire pe care numai o mamă ar putea să o transmită şi înţeleagă.
        -Mulțumesc pentru acest dar minunat. Nu știu dacă aș putea vreodată să te răsplătesc pentru el... spune Sasuke și el de asemenea cu ochii înlăcrimați.


Ultima editare efectuata de catre S. Felicia in Dum 29 Sept 2013, 20:20, editata de 1 ori
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Aug 2013, 17:47

Primaaaaaaaaaaaaaa!
Frumos capitol , excelent , bravo scumpa mea !
Micutul celor doi a venit pe lume si ceea ce este si mai bine .
Stii cum se spune , cand un om moare , altul se naste .
Si de fiecare data cand un copil se naste , se naste o noua stea .
Foarte bun este acest capitol , credeam ca va pierde sarcina , dar nu au avut nimic .
Astept next-ul si sa ma anunti !
Te pupacesc !


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Aug 2013, 21:58

Hey!!
Multumesc de anunt
Un capitol frumos, te felicit
evoluezi de la capitol la altul
Ma bucur ca nu a perdut sarcina si totul e bine inafara de moartea
frateluil ei , te pwp
spor la idei in continoare


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 <a href=
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 02 Aug 2013, 22:33

Mor ! O sa fii vinovata de un deces aici. E super fic-ul, dar parca totul se intampla prea repede. Dar deh, e fic-ul tau faci ce vrei. Mie imi place mult ce vad si sper sa ma anunti si pe mine de next.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 03 Aug 2013, 23:12

Capitolul 9.



      După înmormântarea lui Gaara, îmi pierise cheful de viață. Nici nu participasem la înmormântare. Nu îi mai vedeam rostul... era mai bine așa...
      Tot timpul meu îi era dedicat copilului. Îi pusem numele "Gaara" în amintirea a ce am iubit cel mai mult. Ochii micuțului aducea foarte mult cu el. Când îi priveam, parcă îl vedeam pe el; fizionomia feței sale parcă era a lui taică-său în miniatură. Părul acestuia, care mai de grabă semăna a puf, era brunet, iar pielea fină și albă ca laptele. De la mine parcă nu luase nimic.
      Avea 3 luni de viață. Mă făcuse să trec încetul cu încetul de tragedia prin care trecusem, parcă el îmi dădea puterea aceasta. Sasuke se comporta minunat cu amândoi. Găsea diferite ocazii să îmi mulțumească pentru mica făptură care îi schimbase viața, dar până la urmă, era și meritul lui, nu?
      Nu mă simțeam deloc obosită, chiar dacă era destul de dificil să ai grijă de un copil, propriul copil, când și tu ești aproape un copil. Mă trezea de multe ori seara din diferite motive, dar acest lucru nu mă deranja. Orice făceam pentru el, făceam cu drag.
      Mă înscrisem la facultatea de geografia turismului. Îmi plăcea acest lucru. Nu aveam vreo poveste importantă în legătură cu alegerea făcută. Pur și simplu mă atrăgea.
      Sasuke se înscrise la drept, iar în dățile în care îl vedeam la costum, pot spune că salivam după el. Arăta superb și îi punea rafinamentul în evidență. Ei bine, la el era altă poveste cu decizia de a intra acolo: iubea legile, justiția, dreptatea. I se părea meseria potrivită pentru el și așa și era, chiar dacă se spune că "niciun avocat nu ajunge în Rai". Ehee, asta puteam paria.

      Nu prea mai stăteam împreună în ultimul timp datorită treburilor pe care le aveam. Doar seara și câteodată în weekend-uri mai eram și noi conectați, dar atunci când ne întâlneam, ieșeau scântei. Deja copilul stătea ori cu mine, ori îl duceam la bunici. Era destul de mare de acum, mai avea umpic și împlinea un anișor. Chiar dacă eram destul de ocupați, nu uitam niciodată de micuțul nostru îngeraș.
      Se împlinise un an de când fratele meu nu mai era printre noi. Niciodată nu am fost la cimitir. Nu simțeam nevoia, iar când îi simțeam dorul, priveam fotografiile. Nici nu mă simțeam în stare încă să fac acest pas. Chiar dacă l-am iubit nespus și îl voi iubi mereu, nu cred că suportam să îi văd numele inscripționat pe o piatră de veci, cu tot cu fotografie...

      Am 20 de ani, sunt mămică și pot spune că am alături un bărbat care mă iubește. Facultatea merge extraordinar și la fel și relația cu familia pe care mi-o întemeiasem. Aveam doi bărbați care să mă iubească. Nu îmi mai doream nimic de la viață.
      Era vineri seara. Tocmai ce ieșisem dintr-un supermarket cu diferite alimente pentru a pregăti cina celor mai importante persoane din viața mea. Ajunsă în parcare unde mă aștepta mașina mea nouă, un Mini Cooper bej, mă pregătesc să descshid ușa și dintr-o dată o persoană vine în spatele meu și îmi pune automat mâna la gură. Speriată, scap punga care o țineam într-o mână la piept și cheile de la mașină pe care le aveam în cealaltă, iar după încerc să scap din strânsoarea necunoscutului, care cert era un el.
      Acesta se apropie de urechea mea stângă și îmi șoptește cu o voce parcă satisfăcută, că mă aștepta, iar apoi o atinge ușor cu limba trecându-mă fiorii la gestul făcut, instant.
      -Credeai că te-am uitat? Că l-am lăsat pe pricăjitul ăla de Uchiha să te aibe doar pentru el? Chiar dacă i-ai  dăruit un copil, nu înseamnă că ești a lui. Vocea sa îmi părea extrem de cunoscută, dar parcă neclară în amintirile mele. Nu îmi spune că nu îți mai aduci aminte de mine, spune el părând cam enervat. Încerc să spun ceva, dar mâna acestuia încă îmi acopera gura, împiedicându-mă. Văzând asta, se calmează și-mi spune cu un ton blând că dacă stau liniștită și nu țip, mă va elibera. Neavând încotro și fără vreo șansă să scap datorită prostiei de a lăsa cheile din mână, nu găseam niciun plan să scap de acea persoană, care se părea că mă cunoaște și eram ferm convinsă că și eu îl cunoșteam, dau afirmativ din cap și aștept să își retragă mâinile de pe corpul meu.
      Văzându-mă liberă, mă întorc cu fața la acesta, iar când ochii mei au făcut contact cu chipul său, rămân complet înmărmurită.

      Era chiar fostul meu director și un fel de amant; pe numele său mic: Kakashi. Teama pe care o avusem mai devreme, dispăru. Nu îl credeam în stare să îmi facă ceva, ci mai de grabă pe nevastă-să.
      -Vrei să mă dai pe mâna neveste-tii să mă întorc la tine? îl întreb pe un ton ironic și cu o privire rece. El mă privește atent în ochi și îmi repetă vechiul discurs pe care îl auzisem și cu vreo doi ani jumătate în urmă -mai exact după ce soția acestuia mi-a dat o "lecție" cu pumni și picioare spunându-mi să îi las bărbatul în pace-, cum că nu știe cum a aflat, și nu mai știu ce.
      -Știi, am divorțat...
      -Crezi că-mi pasă? i-o tai imediat. Cu ce drept vii tu acum în viața mea? Crezi că-mi mai pasă de tine? Sau mai bine zis: crezi că mi-a păsat vreodată? îi spun pe același ton irnonic și aceași privire. Nu mă mai deranja. adaug după câteva secunde de tăcere și mă aplec să îmi strâng cumpărăturile. El mă ridică brusc și mă trântește de mașină provocând alarma să sune. Îl privesc speriată cum își apropie buzele de ale mele, cuprinzându-le într-un sărut pe care pot spune că îmi trezea unele emoții pe care doar el știa să le provoace.
      -După cum credeam -și face o mică pauză punându-și două degete pe obrazul meu- nici tu nu m-ai uitat.
      Nu mă simțeam capabilă să îi dau vreo replică. Avea dreptate. Sărutul lui mă făcuse să mă îndoiesc de ceea ce simțeam pentru el, iar dacă în acea vreme în care umblam împreună, nu simțea prea multe pentru el, acum pot spune că aveam fluturași în stomac.
      Era ciudată situația, umpic și penibilă. Ce era oare de făcut? El parcă îmi spunea din priviri că locul meu este lângă el, în ciuda diferenței de vârstă, sau a faptului că aveam un copil cu un alt bărbat, pe care apropo, îl iubeam...
      Datorită lui mă împăcasem cu Sasuke. De fapt, datorită ciomăgelii pe care mi-o dăduse gratis nevastă-sa, ajutându-mă să reflectez la ce vreau. Și acum îmi amintesc momentul în care am fugit la ușa lui pentru a găsi consolarea...

                                  -FlashBack
      -Hai să uităm de trecut. Hai să uităm de lumea asta rea. Hai să uităm că ne-am despărțit. Hai să plecăm de aici. Hai să fim din nou împreună. Hai să ne iubim din nou. Doar hai...
      -Sakura... Doamne! Duhnești a alcool. Cât ai băut?
      -Tu nu m-ai auzit ce am spus?!
      -Vreau să vorbim când ești trează, nu când alcoolul îți domină mințile și acțiunile.
      -Nu știi că bețivii și copii spun întotdeauna adevărul?
      -Nu mă bazez pe asta.
                                         ***
      -Sakura! Ce ți s-a întâmplat?! Ești plină de vânătăi... Cine ți-a făcut asta?
      -Doar continuă...


Ultima editare efectuata de catre S. Felicia in Dum 29 Sept 2013, 20:30, editata de 1 ori
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 05 Aug 2013, 12:34

Ce capitol frumos !!!!!
Acum am inteles de ce era Saku plina de vanatai atunci .
Mi-a placut foarte mult capitolul , perfect .
Astept next-ul si sper sa ma anunti . :)


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Chaab`s ;)
Genin
Genin
Chaab`s ;)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Pe Terra, In Romania , Intr`o comuna , intr`o casa. *.*
acebook acebook : Corina
Nr. mesaje Nr. mesaje : 90
Puncte : 112
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : He,he :> Cititul,scrisul(povesti), desenul(grafica:x), muzica (NU manele!!!X_X ),dansul! :D
Stare de spirit Stare de spirit : Always different,but never how I want to be it! -.-&quot;

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 07 Aug 2013, 21:34

Spre marea, enorma, gigantica mea rusine, abia acum am ajuns sa-ti citesc ultimul capitol! very sad very sad 
Pale lau !!
Dar, acum sunt aici si-mi zic parerea! well? awesome right? ike 
Pentru inceput, IMI PLACE !!
Pentru mijloc (mdea, suna ciudat), piei Kakashi, mori! Sakura, ce-ai mamica? Nu Kakashi, DA Sasuke!!! waiting Complicata treaba! think 
And, pentru final : Haida cu next-ul! N-am sa mai intarzii, pro...defapt nu promit, nu-mi place sa incalc promisiuni, dar te asigur ca am sa citesc imediat cum am sa vad mesajul de la tine in care scrie "Am pus capitolul urmator!"

Haide, te pupacesc! kiss kiss 

Hai pa, zic! Lăăv`!


[size=13]Leave me alone, I was alone anyway ![/size]

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Tumblr_muehqb0uoe1s8vk3go1_1280
Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Tumblr_mtlzkarXQo1sbpz2qo1_500
[size=13]And in the end ,nothing ever lasts forever
In the end, you changed!!
[/size]
Sus In jos
Bianca =D
Chūnin
Chūnin
Bianca =D

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Intr-un vis frumos..
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 770
Puncte : 909
Reputatie Reputatie : 41
Stare de spirit Stare de spirit : Obosita!!

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Mier 07 Aug 2013, 21:57

Hey!!
A venit nextul si nu am fost anuntata
un capitol foarte frumos tot nu inteleg de unde are vanataile?
te pwp spor la idei


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 <a href=
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 07:40

Capitolul 10.






        Cert e că ceea ce făceam nu e bine! Eram foarte conștientă de acțiunile mele, dar deja sentimentele mele erau neînfrânate. Simțeam nevoia de ceva nou. De o scăpare de la noua viață pe care o am și aparent perfectă.
       Stăteam în brațele lui Kakashi, iar sentimente ciudate mă încercau. O năvală de emoții dădeau peste mine, dar parcă nicio urmă de regret pentru cel ce tocmai ce l-am înșelat. Nu îmi părea rău. Ciudat. Probabil vina venea și ea la pachet după.
       Sărutul pe care îl primisem, îmi activase unele trăiri pe care nici eu nu credeam că le-aș putea avea. Era ceva nemaipomenit, iar brațele sale puternice îmi dădeau senzația de protecție. Mă simțeam protejată, mult mai protejată decât credeam că pot fi.
       
      Nu mai eram în parcarea întunecată, ci am plecat la o cafenea foarte departe de acel loc, de acel oraș. Simțeam nevoia să simt iar libertatea și propria inițiativă cum îmi bate în față. Să fiu fata aceea copilăroasă care poate orice vrea, oricând vrea, fără remușcări. Știu că aveam un copil de crescut, pe care îl iubeam și îl iubesc cu toată ființa mea, dar acum simțeam nevoia să fiu doar pentru mine. Probabil trebuia să mă simt cumplit din această cauză, deoarece sunt o egoistă. Poate așa o fi! Dar seara asta... în seara asta voiam să experimentez ceva nou.
   
      Stăteam pe fotoliul din piele maro, într-un local destul de cunoscut, dar și discret. În fața mea stătea fostul meu partener de aventuri, căruia i-am fost amantă. Pe măsuța din dreptul nostru care ne și despărțea, stăteau 2 cești umplute cu cafea.
      Am sorbit cu dezinteres din licoarea întunecată, puțin amară care îmi dezmorțea papilele gustative și îmi alina ardoarea de a-l săruta iar pe Kakashi. Mă abțineam să îmi păstrez convingerea de a nu începe o aventură, cu toate că fiecare por din mine mă îndruma spre el, spre Kakashi.
       Niciunul din noi nu deschide niciun subiect, parcă așteptând ca faptele să manifeste gândurile noastre, cu toate că stăm destul de distanți unul de celălalt față de momentul din parcare.
       
       După ceva timp irosit alături de linștea neclintită și privirile pe care încercam să ni le evităm, sau cel puțin eu, îmi îndrept capul spre el și scot un oftat zgomotos care îi atrage atenția. 
      Asta trebuia! Să îi atrag atenția, să îi dau un mic impuls care să îi dea de înțeles că încă sunt prezentă cu el. Privirea mea se ridică de pe măsuța din sticlă care susține ceștile din porțelan și scumiera din mijloc. Când privirile noastre se intersectează, simt cum palmele mi se umezesc, și stomacul mi se strânge. 
      Aveam emoții. 
      De ce aveam emoții?!
      Totul era așa ciudat, dar parcă nu era niciun fel de disconfort în ast, și simțeam cum pot spune orice și face orice. Mă simțeam în largul meu, cu toate că nu arătam asta. Probabil credea că m-am rușinat? Nuu! Sigur nu. Știe cum sunt. Chiar dacă nu am avut mult timp pentru noi, pentru a ne cunoaște, el a făcut formidabilul progres ce nimeni nu cred că l-a reușit vreodată, adică să mă înțeleagă destul de bine.
       -Ar trebui să lăsăm prostiile astea -și ia o pauză după vorbele rostite parcă pe nerăsuflate- nu crezi că este timpul nostru? continuă deja cu o lejeritate în glas, aprinzându-și o țigară și apropiind scumiera de el. Vrei? Văd cum își ține pachetul îndreptat spre mine, iar eu iau una chiar dacă cu nu mai era familiarizată cu acest viciu.
       -Ești conștient de faptul că am un copil cu altcineva, nu? îi întorc replica numaidecât aprinzând bucata de foiță care ținea în frâu tutunul, iar apoi trag cu râvnă din ea.
       Atunci el se ridică după fotoliul de același material și culoare ca cel pe care stăteam eu și care parcă rămăsese urma șederii sale acolo, apropiindu-se de mine din doar 2 pași. Cu toate că distanța nu era mare, nu mă așteptam să ajungă așa repede aproape de mine. Se apleacă stând  pe vine și își lipește cu blândețe și-n "slow motion" obrazul de al meu creând o atmosferă încărdată pentru mine, fiindu-mi cu gura foarte aproape de ureche. Simţeam cum fiori îmi străbăteau corpul și cum emoțiile își puneau amprenta pe obrajii mei, înbujorându-i. Îi auzeam clar fiecare inspirație și expirație, cutremurându-mă într-un oarecare fel. 
       Așteptam ceva, așteptam un alt gest din partea lui după cel de mai devreme. Îi așteptam răspunsul la replica care i-o dădusem. Fumul ematat de țigările noastre cerea să fie inhalat, dar nu-l băgăm niciunul în seamă. Nu mai durase mult,și se dezlipi de fața mea, încă stând în aceași poziție în fața mea, fixându-mă cu privirea parcă încercând să caute ceva, un detaliu ce până acum nu îl mai văzuse. Roșeața dispăruse odată cu dispariția atingerii sale, dar în schimb simțeam cum fruntea îmi este umedă de la sudoare.
       Mă simțeam lipicioasă și nu era momentul potrivit!
     
       Vedeam cum își drege vocea, ca și cum s-ar pregăti pentru un discurs, dar, desigur nefiind așa. Doar aceași liniște. Nu mă așteptam ca atmosfera să fie așa. Speram la mai mult, cu toate cu nu duceam lipsă de noi sentimente și noi trăiri.
       Își ridică o mână de pe genunchi și și-o agață de bărbia mea, parcă vrând să o sprijine.  Acest contact fizic mă făcu să tresar. Ochii săi de o culoare sumbră, cu o fărmiță de lumină blândă, îi privesc pe ai mei. "Acel copil îl pot crește și iubi precum ar fi o părticică din mine". 
      Aceste vorbe începuseră să mă încurajeze, să ne încurajeze situația și posibil o eventuală relație. Îmi proptesc un zâmbet suav, apoi îi iau obrajii în palme. Îi admiram buzele cărnoase, ușor uscare, care aveau un farmec aparte. Numai stau pe gânduri și mă repezesc spre ele, cu intenția de a i le cuprinde într-un sărut fără niciun fel de inhibiție.
       
       Îmi plăcea senzația care mi-o transmițea acea conectare a noastră. Ce-i drept, îmi lipsise. Cu toate că nu avusem un contact mai intim de-atât, aveam de gând ca de această dată să fie altfel. Limba mea se juca cu a lui, ajungând parcă într-un duel. Aveam ochii închiși și puteam simți că și el, făcând momentul și mai special. Câteva amintiri îmi curg în minte, realizând că ceea ce fac nu este bine. Amintirile nepotrivite, venite într-un moment destul de potrivit care îmi schimbară părerea despre ceea ce făceam, erau cu familia mea: Sasuke și micuțul Gaara. Aveam deja propriia mea familie!
      
        Rațiunea începuse să își facă prezența, cu toate că nu prea îi duceam dorul. Rup sărutul și mă las mai pe spate încercând să iau o mică distanță de cel care îmi dăduse viața peste cap. În mintea mea era o vraiște totală. Mă simțeam jalnic, dar totodată și bine. Era două sentimente contradictorii care mă răvășeau. Nu era corect ceea ce făceam. Chiar dacă Sasuke mi-a făcut-o odată, acum sinuația era diferită, un copil legându-ne și îngreunând unele lucruri. Nu puteam renunța la bărbatul deja prezent în viața mea, dar parcă nici la cel cu părul precum argintul -cu toate că nu era foarte în vârstă, aceasta fiind culoarea lui naturală- care reapăruse și îmi trezea unele sentimente pe care numai el a știut să le provoce. Probabil și vârsta și experiența își spuneau cuvântul, iar asta mă atrăgea și mai mult la el. Voiam mai mult decât un sărut, dar deja începusem să mă simt extrem de vinovată, fiind sigură că nu voi fi capabilă să duc o povară mai mare pe umeri pentru că l-am înșelat pe tatăl micuțului meu. 
       -S-a întâmplat ceva? mă întreabă cu ezitare ispita
       -Probabil nu ar fi trebuit să se ajungă aici... dar, la naiba! Simt o uriașă nevoie de tine!
      
        Se pare că vorbele mele îi încântau auzul, pe buzele lui făcându-și prezența un zâmbet pervers, dar nu în sensul rău. Îmi agita mai mult hormonii acel zâmbet, sinceră să fiu. Era dubios de plăcut la vedere. Ochii săi nu exprimau nimic, deoarece îi avea închiși, ajutând zâmbetul să aibă un imapact mai mare. 
       Știa mă miște și doar cu un zâmbet. Formidabil!
        Se ridică din postura în care era, schimbându-și expresia feței într-una serioasă.
       -Probabil ai dreptate. Dar știi? Eu voi fi mereu la dispoziția ta. Când mă vei dori, atunci îți voi fi alături. Pot fi numit "roata de rezervă", nu mă deranjează. Pentru tine și fericirea ta, orice.  
       Acestea fiind spuse, se mai apleacă încă odată, cu intenția de a mă săruta pe obraz -și reușind ce-i drept-, apoi pronunță un "Pe curând, frumoaso!", depărtându-se.
       Reușisem să îi remarc ochii  îndurerați. Nu aveam puterea să îl opresc din drum. S-ar crede că puterile mele mi-au fost absorbite în timpul ultimei sale atingeri, gestul fiind făcut parcă dinadins pentru a nu-l împiedica în vreun fel. Aveam nevoie să îmi fac ordine în gânduri și să definesc exact ceea ce simt pentru cei doi bărbați din viața mea, iar el știu sigur că era conștient de asta. 
       Trebuia să fac un compromis. Cu amândoi nu puteam rămâne, sau puteam?...


Ultima editare efectuata de catre S. Felicia in Dum 29 Sept 2013, 20:43, editata de 1 ori
Sus In jos
Miss Sherlock
Chūnin
Chūnin
Miss Sherlock

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe aici pe undeva
acebook acebook : Foloseste "url"-ul altfel deformezi pagina si meniul!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 581
Puncte : 641
Reputatie Reputatie : 24
Hobby-uri Hobby-uri : cat mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : schimbatoare

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 08:12

Edit
WOW!!!! Superb capitol, dar m-a facut sa o urasc pe Saku. Cum frate sa-ti inseli iubitul, faza este ca are si un copil cu el ( dispretuiesc persoanele care isi inseala iubitul/iubita ). Chiar nu ma asteptam, credeam ca o sa refuze, ca a devenit o femeie matura, dar tu mi-am spulberat asteptarile lough .
Astept next-ul si sper sa ma anunti.
Te pupacesc!
PS: Sunt PRIMA!!!!


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Nsk6



Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 09:16

Am trecut si eu pe aici 
Ce mai fic, ideia mi se pare original
Ce ii tot trece sakurei prin cap
adu nextul repede te pwp


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."


Ultima editare efectuata de catre Sylphiel Oswald in Lun 12 Aug 2013, 13:24, editata de 1 ori
Sus In jos
En'
Genin
Genin
En'

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Argeş
Nr. mesaje Nr. mesaje : 336
Puncte : 366
Reputatie Reputatie : 16
Stare de spirit Stare de spirit : Meh..

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Aug 2013, 11:03

Superb!
Chiar superb.
Unul dintre puţinele ficuri care chiar îmi stârnesc interesul, curiozitatea!
Mi se pare chiar geniala ideea, nu am mai întâlnit-o până acum. Am citit din pură plăcere până acum şi pot spune că ai o lejeritate aparte când scrii.
Chiar îmi place, sunt mai mult decât bucuroasă că m-ai anunţat de ficul tău şi sper să o faci şi de acum încolo. dap ! 
Cred că este şi va fi un fic de excepţie.
Felicitări şi multă baftă în continuare! happy2 
*Kisses 'n hugs*



Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Pwfl

Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Mar 13 Aug 2013, 01:21

Deci, deci, deci....am sosit cu o parere.
Stai linistita, imi place foarte mult sa citesc ficuri, deci nu mi se pare o irosire a timpului.
Pai, tot ce pot spune e ca imi place foarte mult.
Primele capitole au fost foarte frumoase.
Ceea ce mi-a captat atentia destul de tare a fost capitolul patru.
Stilul de viata ales de Sakura atunci...ma regaseam oarecum in el; mai exact cand venea vorba de fumat si de consumatul alcoolului din aceeasi problema: 'iubirea'. Totusi eu, putiiiiin cam nebuna m-am gandit sa imi fac si un tatuaj cu numele fostului (clar sunt mult prea distrusa si nu pot sa renunt la el ceea ce e cam stresant, desi nici nu vreau).
Ei, lasand drama vietii mele la oparte, restul capitolelor m-au lasat fara cuvinte cum am ramas de altfel cand am inceput sa iti citesc ficul.
Imi pare rau pentru fratele tau. sad
Sa nu lasi tristetea sa te doboare, sunt sigura ca el isi doreste sa fi mereu cu zambetul pe buze ceea ce presupun ca asa e nu?
In rest, m-a mirat atitudinea Sakurei, caracterul ei...e ceva cu totul diferit. Nu pot spune ca nu am vazut acest detaliu si in alte ficuri, dar aici e chiar foarte...interesant. Imi place mult. Sper sa nu renunte la Sasuke.
Deci, in concluzie, ficul tau mi-a intrat direct la inima, poate si din cauza faptului ca in momentul de fata sunt pur si simplu distrusa si pentru ca esti foarte talentata.
Astept cu nerabdare urmatorul capitol si te rog, daca nu te deranjeaza sa ma anunti de el.
Spor la scris! ^.^
Te pup, C'ya! kisskiss


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Aug 2013, 12:12

Hello! kiss Ajung si eu intr-un final pe aici. happy2
Imi place la nebunie fic-ul tau! in love Desi este primul comment pe care ti-l las, ma poti considera o cititoare fidela a acestei povesti picante. dance2
Imi pare extrem de rau pentru fratele tau. sad Nu stiu cum e sa treci prin asa ceva, insa, vreau sa stii ca oarecum iti inteleg durerea.
Si acum.. Sakura draga, cu cine ai de gand sa ramai? waiting Sper ca Sasuke este destinatarul iubirii tale, ca de nu.. evil devil mua ha ha !
Abia astept next si sper sa ma anunti si pe mine cand il vei posta. puppy eyes
Rebee te kiss .
Ai intreg sprijinul meu in legatura cu acest fic! a hug
Sper ca ne vom imprieteni. ;;)
Ja ne, darlin'! hi!


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 22 Aug 2013, 14:47

Capitolul 11.


      Picăturile dure de apă care alunecau cu repeziciune din cer, se prelingeau pe maşina mea, privindu-le cu dezinteres prin geamul din faţă de pe partea stângă, adică cel al şoferului. Eu eram şoferul. Un şofer fără destinaţie, cu sufletul încărcat de păcate.

      Era o senzaţie ciudată ce mă încerca. Privesc cum ploaia curăţă pământul de păcate şi mă gândesc cum  eu nu puteam fi curăţată nici cu douăzeci de ploi torenţiale. Stăteam cu capul sprijinit de geam şi cu degetul atătător lipit de el de asemenea. Radio-ul era pornit la un volum destul de mic pe o frecvenţă cu muzică bună, veche. Aveam privirea aţintită spre parbriz admirând dansul ploii pe o stradă retrasă.

      În urmă cu douăzeci de minute vorbisem cu bărbatul care ar putea să îmi schimbe destinul şi să-mi pecetluiască soarta alături de brunet. Era ciudat cum mă puteam schimba iar, tot din cauza unui bărbat. Foarte ciudat. Sau cel puţin mie mi se părea aşa.
      Mă gândeam la Sasuke şi încercam pe cât posibil să îi găsesc toate defectele, toate lucrurile care nu îmi convin şi care m-ar putea "răni". Căutam un motiv, un motiv pentru a mă avânta în braţele altui bărbat. În braţele lui Kakashi.
Era normal?
Nu, nu cred. Dacă l-aş fi iubit măcar pe jumătate pe cât am pretins în tot acest timp, nici nu aş fi fost acum  în această situaţie. Dar oare îl iubesc? Oare îl iubesc pe tatăl copilului meu?

      Mă enervez peste măsură pentru că nu găseam nimic. Nu îi găseam niciun defect. Era atât de perfect pentru mine... şi cred că pentru orice fată. Dar oare aş putea să îl văd iar în braţele alteia? Nu! Categoric nu! El este al meu şi doar al meu. Nu s-ar pune vreodată problema ca altă fată să îl aibă. Doar eu trebuie să exist pentru el!
Sasuke este doar al meu.
Dar Kakashi? De ce am simţit atât de multe emoţii când am fost cu el? De ce am vrut cu disperare să îl am? Şi de ce naiba încă vreau?
      La ultima întrebare pusă, îmi presez măselele cu o înverşunare aparte, de parcă aş dori să sparg oţel cu ele, iar pe frunte mi se făcuseră vizibile câteva cute de piele. Strângeam din pumn de s-ar zice că încercam să nu scape ceva de acolo cu preţul vieţii.

      Ghidată de impulsuri, îmi arunc pumnul -ca şi cum toată tensiunea era strânsă acolo- pe mijlocul volanului, consecinţele fiind o durere cam incomodă şi un zgomot asurzitor: clanxonul.
      Sunetul provocat mă făcuse pentru câteva momente să uit de gândurile ce nu îmi dădeau pace, fiind atentă la drumul ce se reflecta cu greutate în parbriz datorită picăturilor abundente ce îl mângâiau fiecare preţ de câteva secunde.

Dacă ar fi să rămân cu Kakashi, ar trebui să renunţ la Sasuke, iar dacă renunţ la Sasuke, el va trebui să îşi refacă viaţa cu alta, iar asta... asta este de neconceput! Iar dacă nu renunţ la Sasuke... i-aş putea avea pe amândoi! Da! Asta este soluţia: amândoi.

      Am repornit maşina cu intenţia de a mă îndrepta spre casă. Durase ceva timp de când era plecată, iar apeluri nepreluate de la Sasuke erau destul de multe.
      Când ajungeam aveam de gând să fac dragoste cu el ca niciodată. Aveam o dorinţă arzătoare să îl am. Şi cât mai repede.
     
      Goneam iute prin traficul care cică că nu exista la această oră, acest lucru fiind o mare minciună deoarece este foarte aglomerat. Lumii îi plăcea mai mult să se plimbe seara decât pe timpul zilei. Motivul probabil diferă de la persoană la persoană, iar acest lucru neinteresându-mă chiar deloc.

      Aşteptam la o intersecţie ca lumina roşiatică din semafor să se schimbe. Parcă dura o veşnicie. Era atât de enervant acest fel de aşteptare şi pot paria că orice şofer era de aceaşi părere cu mine. Acea aşteptare era totuşi era foarte dulce. Doream să treacă repede, dar totuşi greu, momentul revederii mele cu Sasuke având un impact mai mare şi mai profund. Mă simţeam de parcă nu am mai stat împreună de o eternitate. O eternitate dură şi plină de obstacole în care revederea noastră era singurul lucru bun.

      Semaforul îşi schimbă culoarea, iar eu  pornesc fără întârziere.
      Orice secundă trecea, mă făcea să îl doresc mai mult pe brunetul care mă aştepta acasă probabil îngrijorat. Aveam de gând ca această seară să fie una din cele mai speciale. Îmi făceam o groază de scene indecente în minte. Nu sunt o persoană perversă, dar acum pot spune că perversiunea îmi alimenta cu mai mare ardoare dorul de focosul brunet cu care îmi împărţeam patul, copilaşul şi multe altele.

      Radio-ul suna prin difuzoare cu melodii destul de ritmatice nevrând să mi se strice buna dispoziţie de care beneficiam în aceste momente. Îmi plăcea exagerat sentimentele care dădeau năvală peste mine. De mult timp nu am mai dorit cu atâta patimă un bărbat, pe bărbatul meu.

      Ajunsă în faţa casei noastre, parchez în faţa garajului iar apoi dau să ies din maşină. După câteva clipe îmi amintesc de ce plecasem iniţial de acasă: cumpărăturile. Eram deja la câţiva paşi de maşină, dar mă întorc după punga cu alimente.

      Pe canapeaua din living stătea dragul meu Sasuke cu micuţul nostru pe pieptul său ghemuit, dormind. Când acesta mă observă cum stau sprijinită de cotul uşii cu privirea aţintită fix spre ei cu un zâmbet iubitor şi cu ochii plini de tandreţe. Îl ia cu grijă pe Gaara pentru a nu-i tulbura somnul, îl înveleşte cu pătura de lângă el, iar apoi se îndreaptă spre mine cu paşi repezi.
      -Ce a durat atât? rosteşte şoptit, dar şi intrigat. Nu îi răspund la întrebare ci las jos punga care încă o ţineam la piept până în acel moment, iar apoi îi ating gâtul cu buricul degetelor arătătoare mângâindu-l încă cu acea expresie a feţei de când îi văzusem cei doi. Îl surprinde gestul meu, citindu-se clar pe chipul său perfect. Îmi alungesc degetele spre ureche, iar apoi pe obraji dezmierdându-i. Pielea sa catifelată îmi încânta simţurile, iar ochii săi odinioară tulburi, acum se înblânziră. Îşi ridică domol mâinile de lângă corp şi şi le odihni pe şoldurile mele, urcându-le lent până aproape de ceafă, iar apoi coborându-le la fel spre fund.

      Ne transmiteam priviri seducătoare unul altuia, nimic nemaifiind de spus. Totul era "rostit" prin acele priviri şi atingeri.
      M-am apropiat de urachea sa şi i-am şoptit cu o voce perfidă dorinţa mea de a fi sărutată, iar apoi afişez un zâmbet pervers. Nu stă pe gânduri să calculeze ce am spus, sau ce are de făcut. Îşi opreşte mâinile pe mijlocul meu şi mă apropie mai mult de el aproape simţindu-i inima bătând. Colţurile gurii i se arcuiseră, prinzând forma unui zâmbet -pot spune mai pervers decât al meu.
      Deja mă citise. Ştia ce am de gând şi nu dădea semne cum că i-ar displăcea. Nici nu avea cum sau de ce. Mereu mă dorea. Oricât de obosit ar fi, oricât de supărat, orice sentiment negativ îl încerca, chiar şi dacă ar fi fost provocat de mine, mereu ştia cum să uite şi să le înlocuiască cu plăcerea de a fi împreună cum nu am putea în public, cum doar camera noastră ştie. Cum doar trupurile noastre cunoaşte.

      Îşi trece mâna prin părul meu, strângându-l. Îmi provoca o senzaţie de durere, dar plăcerea era mai mare. Buzele sale le cuprinseră pe ale mele printr-un sărut foarte apăsat dar şi tandru. După ce îmi "eliberă" părul din strânsoare, mă luă pe sus şi mă duce spre dormitorul nostru, nerupând nicio secundă contopirea buzelor noastre. Nu avea nevoie să vadă drumul, îl ştia ca prin palmă.

      Eram deja în faţa uşii care era puţin deschisă din câte mi-am dat seama deoarece nu a necesitat să pună mâna pe clanţă, ci doar să o împingă cu picioarul. Se simţea cum respiraţia începuse să i se accelereze.
      -Ai obosit deja? îl întreb cu acelaşi ton care nu se risipise, acela pervers.
      -Nici pe departe -acesta fiind răspunsul său pe un ton seducător înainte de a mă lăsa jos, în spatele meu fiind patul. Îi dau tricoul jos şi încep să îi sărut brutal corpul dezgolit, bine definit.
      Câteva gemete de plăcere îmi încântă urechea.


Ultima editare efectuata de catre S. Felicia in Dum 29 Sept 2013, 20:54, editata de 1 ori
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 22 Aug 2013, 15:40

Pandu-chan is here!!
Mersi de anunt! ^^
Awww...mama cata perversitate in acest capitol. *devil*
M-ai dat gata cu totul. in love
Sunt putin dezamagita de Sakura... uneori nu face bine sa ai doi barbati alaturi...prea multe probleme si complicatii. (nu ca as sti cum e... dar nah... am trecut prin multe cu actualul... desi n-am avut probleme de genul)
Dar... e ficul tau, deci nu cred ca vor exista probleme intre cei trei :))
Mi-a placut mult capitolul.
Sakura atat de pasionala, de perversa....e ceva cu totul nou. Sau poate e din cauza felului in care scri. Da, cred ca asta e.
Am mai intalnit asta si in alte ficuri, dar tu ai facut-o sa fie... wow...
Cred ca am mai spus asta... posibil.
In fine.
Deci, fara alte cuvinte astept cu nerabdare nextul.
Spor la idei!
*hug* & *kiss*
C'ya! ^^


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Joi 22 Aug 2013, 15:50

Buna. kiss Mersi de anunt. happy2
A fost un capitol.. cum sa spun.. incendiar! in love Momentul dintre Sasuke si Sakura a fost atat de "Uuuu :smug : " !
Abia astept next-ul si sper ca ma vei anunta cand il vei posta. puppy eyes
Sunt chiar foarte curioasa ce va mai face Sakura cu aceste doua iubiri ale ei lough .
Ja ne! hi!


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
En'
Genin
Genin
En'

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Argeş
Nr. mesaje Nr. mesaje : 336
Puncte : 366
Reputatie Reputatie : 16
Stare de spirit Stare de spirit : Meh..

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Aug 2013, 10:10

Aaaand I'm here! dap !
De asemenea, şi eu sunt puţin dezamăgită de atitudinea şi de gândirea Sakurei.
Nu-i a bună, nu-i a bună! biciuitor 
Fic-ul în sine este genial. Îmi place mult ideea şi cum o dezvolţi.
Abia aştept să văd cum vor decurge lucrurile, chiar m-ai făcut curioasă. happy2
Apropo, îţi mulţumesc de anunţ! kiss
Multă baftă la tastat!
*Kisses 'n hugs*



Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Pwfl

Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Aug 2013, 15:02

Multumesc de anunt
Intrun fel sunt dezamagita de Sakura crying , e bine sa iubesti pe cineva dar chiar sa fi asa
A fost multa perversitate asta mi-a placut
Astept nextul spor la idei in continoare


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
S. Felicia
Chūnin
Chūnin
S. Felicia

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Brăila
acebook acebook : Felicia Stratulat
Nr. mesaje Nr. mesaje : 606
Puncte : 817
Reputatie Reputatie : 55
Hobby-uri Hobby-uri : Seriale, citit, facebook, muzică, filme, prosteală
Stare de spirit Stare de spirit : meh...

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Aug 2013, 15:14

Capitolul 12.
   
   Cu ce ar trebui să încep? Cu faptul că Sasuke este ce nu mi-am putut imagina vreodată? Sau cu faptul că mă urăşte propriul copil? Propria familie...
      Mi-o merit, asta este cert, dar din păcate abea acum simt consecinţele care nu mi-aş fi putut imagina vreodată că ar fi atât de dureroase.
     
      Acum aproximativ 3 luni, când am avut acea întâlnire nenoricită cu Kakashi, totul era perfect. Dar nu totul este ceea ce pare, nu? Ei bine, Sasuke a aflat la scurt timp de aventura mea şi spre deosebire de mine, el a acţionat altfel.
      Sufeream aproape zilnic doze de agresivităţi verbale, certuri care nu erau în favoarea mea niciodată, ameninţări, şi nu în ultimul rând: bătaie. Da. Eram bătută de el. Renunţasem de curând la Kakashi deoarece eram sechestrată în casă şi nu numai. Speram cu îndârjire ca ceva să se schimbe. Ceva să îl schimbe. Dar din păcate, lacrimile, ţipetele de durere şi gemetele de disperare nu îl mai înduioşau demult.
Mă urăşte. Asta este cert.
      Deveneam de multe ori a lui cu forţa, jicnindu-mă şi tot soiul. Asta nu era nimic pe lângă faptul că ajunse să îl îmbrobodească pe Gaara, pe micuţul Gaara care la numai 3 ani învăţase să mă respingă. De multe ori plângea când era doar în preajma mea. Nu ştiu ce îi spune tatăl său despre mine, dar ştiu că a avut un impact imens asupra lui. Mi se părea cel mai josnic lucru să îl facă pe copilul nostru să se îndepărteze de mine din cauza problemelor dintre noi.
      Ai noştri încă nu aflară de viaţa dublă pe care o dusem şi nici ce trăiam alături de Sasuke în ultimele săptămâni. Ştaiu doar că avem probleme. Probleme nu atât de grave.
      În ultimul timp, Sasuke devenise mai agresiv datorită băuturii. Cum venea de la muncă, îşi petrecea nopţile prin tot felul de baruri până târziu. Facultăţii nu prea îi mai dădea importanţă, iar eu o găseam o scăpare pentru ceea ce găseam acasă.
      Îl afectase. Îl afectase enorm. Şi mă făcea şi pe mine să mă simt în cel mai mizerabil mod existent, reuşindu-i chiar excelent. Îmi amintesc şi acum seara în care mi-a dezvăluit ceea ce aflase şi el chiar imediat.
 

FlashBack

      Era o noapte înorată de luni. Uram acest fel de seri. Îmi plăcea ploaia, dar uram cerul înorat fără să verse picăturile grele pe care le adăpostea. Numai zic cât uram lunea. Chiar dacă era pe sfârşite, tot era cea mai oribilă zi a săptămânii.
      Eram în dreptul ferestrei, cu Gaara în braţe dormind la pieptul meu. Părul său brunet aducea spre tatăl său, mânuţa sa micuţa, cu pielea fină ca spuma laptelui, îmi ţinea strâns un deget la pieptul său. Îi plăcea să adoarmă aşa încă din primele săptămâni. Ochii săi moşteniţi de la fratele meu, de o culoare precum algele, erau înveliţi de ploape.
       Un îngeraş, îngeraşul meu.

       În faţa casei apare maşina mult prea cunoscută –cea a lui Sasuke. O parchează în faţa garajului şi exact când opreşte motorul, un tunet îşi face prezenţa, iar mai apoi picături încep să se scurgă repejor din norii grei, parcă uşuraţi că în cele din urmă pot scăpa de ele.
      Când acesta iese din maşină, se grăbeşte să intre în casă, arătând destul de supărat. Nu apucă să intre „întreg” deoarece ploaia era mult prea deasă, udându-l numaidecât. Mă îndepărtez de fereastră, aşezându-l pe canapea pe micuţ şi mă apropii de uşă pregătită să îi îmbunătăţesc seara posomorâtului meu. Aveam un zâmbet sincer pe chip. Uşa se deschide cu repeziciune, ivindu-se săracul Sasuke care era ud leoarcă.
      Mă apropii mai tare de el şi dau să îl sărut pe buze. Acesta se dă câţiva centrumetri în spate.  Mă „retrag” la locul meu. Credeam că nu a făcut-o intenţionat. Vin iar cu aceaşi intenţie spre el, dar îmi atinge cu două degete buzele, oprindu-mă. Nu ştiam ce are, dar puteam garanta că este ceva destul de serios. Se apropie de micuţul Gaara, îl sărută părinteşte pe frunte şi îmi spune să îl duc în camera lui.
      Nu mai stau pe gânduri, îndreptându-mă spre locul indicat de Sas’ke. Îl aşez cu grijă în pătuţul său care era aşezat chiar în mijlocul camerei. După ce i-l „înmânez” pătuţului cu bare de lemn pentru asigurarea ca acesta să nu se „împrietenească” cu podeaua în tipul somnului, îl sărut cu aceaşi tandreţe cu care a fost sărutat de tatăl său în urmă cu câteva secunde. Îl mai privesc preţ de ceva momente în acel întuneric care predomina, unde i se distingea vag chipul, apoi îl aud pe Sasuke cum încearcă să îşi dreagă vocea, semn că trebuie să vorbim. Părăsesc camera închizând uşa după mine.

      Sasuke încă era îmbrăcat cu aceleaşi haine, iar eu intenţionez să îi spun că mă duc să îi aduc altele pentru a se schimba. Dezaprobează din cap, făcându-mi semn să mă apropii mai mult de el. Fac ce-mi spune şi din 4 paşi eram la 1m de el. Simţeam că trebuie să menţin o distanţă de el, că ceva rău se va întâmpla. Când vede că m-am oprit, mai face şi el doi paşi mărunţi spre mine şi observ cum cu fiecare secundă ce trecea, starea lui se înrăutăţea, devenind extrem de nervos. Îl privesc atent fără a spune nimic, aşteptând ca el să înceapă. Nu prea aveam parte de certuri, având o relaţie foarte armonioasă cu care pot spune că mă mândream. Observ cum îşi ridică mâna dreaptă de lângă corp cu repeziciune, dându-mi o palmă destul de zdravănă care mă făcuse să mă dezechilibrez umpic.
     
      Eram stupefiată. Nu îi înţelegeam gestul şi motivul acestuia. În mintea mea încercam să găsesc tot felul de explicaţii pentru ce făcuse, dar nici prin cap nu îmi trecuse ce urma să spună:
      -Ia zi, îţi place să te tăvăleşti cu ăla pe la spatele meu, nu?! îndrugă el aproape ţipând. Ochii mi se măriseră. Nu mă aşteptam în niciun chip la aşa ceva. Încercam să găsesc o scuză, ceva care să mă ajute, să mă scape din acea situaţie. Nici nu mă mai gândeam cum a putut afla. Faptul era deja consumat. Se aflase, iar eu nu îmi puteam favoriza în vreun fel situaţia. Nu ştiam ce să spun, iar el observase asta. Probabil păream o tâmpită cum stăteam şi mă holbam la el cu ochii mari şi gura între-deschisă, dar din păcate, nu puteam să îmi schimb expresia feţei, parcă fiind paralizată aşa. Cu greutate am încercat să prind glas şi din fericire, am reuşit.
      -D-de unde ai aflat?... formulez eu bâlbâindu-mă şi aproape şoptind. Aud în schimb doar zbierături cum că prudenţa ar fi fost o cheie daca aş fi vrut să îmi bat joc de el ceva timp şi că am fost văzuţi de mâna la recepţia unui hotel. Mă simţeam foarte jenată la auzul acelor cuvinte, dar acest lucru nu dură mult deoarece o altă palmă îmi atinse acelaşi obraz acum înroşit, iar de această dată fiind mai dureroasă şi mai puternică. Mişcarea sa mă luase prin surprindere mai tare decât prima dată, iar de această dată cad propriu pe podea. Nu mă aşteptam ca de la o palmă aş putea cade din picioare, dar tot aşa nu mă aşteptam ca această seară să fi venit vreodată.
   
      Stăteam în fund pe podea şi îmi ridic o mână îndreptând-o spre obrazul cu pricina. Mă ustura. Dar cuvintele ce au urmat au fost şi mai usturătoate, ieşind din gura celui care mă privea cu ochi mai răi decât ai fi putut vedea vreodată.
      Presimţeam că viaţa mea va decurge foarte rău pentru o perioadă nedeterminată de timp fără a putea remedia asta în vreun fel, neavând nimic în apărarea mea.

End of FlashBack

      Stăteam pe pervazul special amanajat pentru acest lucru şi priveam cum ploaia pune stăpânire pe meleaguri. De atunci, parcă nu mai văzusem un strălucit de soare. Sau nu îl apreciasem eu. Eram complet singură. De Gaara nu mă puteam apropia, ci doar cu voia lui. Nu îndrăzneam să mă împotrivesc. Ştiam că sunt vinovată şi că trebuie să îmi asum consecinţele. După bine vine rău, nu? Poate şi invers... cândva.
      -Micuţul doreşte să stea cu dumneavoastră  –aud vocea piţigăiată a bonei care o angajase expre Sasuke. Simţeam cum inima pulsa mai tare. De ceva săptămâni nu am mai stat cu îngeraşul meu fără ca acesta să mă respingă. Chiar dacă sună ciudat, dat fiind faptul că locuiam în aceaşi casă, muream de dorul lui. Cea mai mare pedeapsă pentru o mamă este aceea de a fi departe de copilul său, dar dacă acea mamă este o depravată ca mine, pedeapsa şi-o merită cu desăvârşire.
      Eram în faţa uşii de lemn care ţinea departe camera lui Gaara de celelalte. Foarte agitată fiind, palmele îmi transpiraseră iar stomacul mi se strânse. Mă simţeam de parcă ar fi prima dată când l-aş vedea pe micuţ. Chiar era prima dată. Prima dată după o perioadă atât de grea pentru mine. Nu ştiam ce reacţie să am faţă de el. Ce o să îmi spună? Ce o să îi spun? Mă simţeam atât de dezamăgită de mine. Nici nu ştiam ce ştie el despre mine. Ce îi spuse Sasuke. Tot ce ştiam era faptul că la cei 3 ai ai săi, mă ura. Părea destul de imposibil, iar dacă aş fi spus cuiva acest lucru, mi-ar fi râs în nas. Dar atunci când vrei să stai cu copilul tău, iar acesta ţipă cum că nu ar vrea să stea în vreun chip în preajma ta. Cum el te evită cum evită lucrurile care îi fac rău. Credea că eu aş fi fost capabilă vreodată să îi fac vreun rău. Când ştia că sunt acasă, nici nu ieşea din camera sa, iar „mamă” nici nu îmi mai spunea. De fapt, nici nu vorbea cu mine.
      Este aceasta ură? Ura propriului tău copil faţă de tine? Mie aşa mi se pare şi sper până în adâncul sufletului să fie doar... o presupunere.
      Îmi iau inima-n dinţi să pun mâna alunecoasă datoriă transpiraţiei, pe clanţă. Deschid lent uşa, lăsând o minusculă întredeschizătură. Ezitam. Nu voiam să îl mai rănesc pe micuţ cu prezenţa mea. Nu voiam să mă mai rănesc pe mine cu respingerea lui înverşunată. Simt cum îmi este smulsă uşa şi cum splendidul meu îngeraş stătea în dreptul meu, privindu-mă cu ochii înlăcrimaţi. Instinctul matern mă împingea să îl iau în braţe alinându-i suferinţa, dar raţiunea mă oprea. Îmi spunea că nu ar fi indicat acest lucru. Aş putea înrăutăţi situaţia. Nu fac decât să mă las în jos, punându-mă-n genunchi în faţa lui. Aveam afişat un zâbet trist, dorind cu disperare ca el să mă ia în braţe.

      Îşi şterge lacrimile şi mă priveşte cu ochii mari. Nu zice nimic. Doar mă priveşte. Mă simţeam atât de oribil. Îi vedeam ezitarea din gesturi. Simţeam că vrea să îmi spună atât de multe, dar totuşi se rezuma la tăcere. Vedeam cum încerca să se stăpânească în a se apropia. Încercam pe cât posibil ca şi eu să îmi stăpânesc impulsurile, dar nu mai aveam putere. Tentaţia de a-l avea aproape de sufletul meu, era prea mare!
      Cum poate doar un copilaş, la o vârstă atât de fragedă să îşi stăpânească emoţiile atât de bine? Vedeam cum ochii săi mă chemau. Cum sufletul său mă voia aproape. Orice gând faţă de sentimentele sale negative, le înlăturasem. Ştiam că el încă mă consideră... mama sa. Sufletul îmi zâmbea la acest gând şi fără altă doză de şovăială, îl cuprind în braţe, făcându-l la apropierea noastră să înceapă să plângă mult mai tare decât la început. Nici eu nu eram mai brează. Lacrimile se scurgeau din ochii mei mai tare decât în ultimul timp când erau provocate de durerea care o trăiam, atât fizic, cât şi emoţional.
     
      Aceste lacrimi în schimb, nu erau de durere. Era fericirea întruchipată. Simţeam cum mânuţele micuţului îmi strânge bluza şi apropiindu-se atât de tare încât parcă ar dori să intre în mine.
      -Iartă-mă mami! Această propoziţie mă făcuse să tresar. Nu ştiam dacă doar mi se păruse –fiind rostită în şoaptă- sau era pura realitate.
      -Puiul meu, de ce să te ierte mama? Tu nu ai greşit cu nimic... aceste cuvinte ieşiră din gura mea fără măcar să le dau voie, spuse tot din instinct.
      -Pentru că m-am comportat aşa cu tine! Nu trebuia! Ştiu că tati mi-a spus că eşti rea, că nu ne meriţi, dar eu acum ştiu că nu este adevărat. Ştiu că eşti cea mai bună mamă care ar putea exista!
   
      Ceea ce tocmai auzisem mă induioşa profund. Nu auzisem astfel de cuvinte niciodată. Mai ales când îmi erau adresate mie. Nu am mai spus nimic, ci doar l-am privit cu toată iubirea pe care i-o purtam în acel moment, îi sărut fruntea apăsat, iar apoi îl iau în braţe ducându-ne în camera sa închizând uşa în urma noastră.


Ultima editare efectuata de catre S. Felicia in Dum 29 Sept 2013, 21:16, editata de 2 ori
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Aug 2013, 16:04

Edit
In primul rand multumesc de anunt, un capitolul dea dreptul lung acum te-ai intrecut pe tine insuti draga
Capitolul a foat foarte frumos , totul s-a petrecut asa de repede , Sasuke deja a aflat  nu-mi place ce pateste Sakura zilnic, a facut ea ce a facut dar trebuie iertata el a uitat ca asa faqcuse si el ( nu mai tin bine minte)
Te pwp spor la idei in continoare 


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 5v7FQyC
"I delved my passion deep within my soul.
I carved my heart in the shape of a flower.
To bloom and grow in the dark future that is today.
To keep my dreams alive once again, like in the past."
Sus In jos
En'
Genin
Genin
En'

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Argeş
Nr. mesaje Nr. mesaje : 336
Puncte : 366
Reputatie Reputatie : 16
Stare de spirit Stare de spirit : Meh..

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Aug 2013, 16:29

Mulţumesc de anunţ sweetie. kiss
Capitolul este de-a dreptul înduioşător, plin de sentimente.
Mi-a plăcut foarte mult.
Îmi place felul în care descrii şi nu doar emoţiile şi sentimentele, ci situaţia lor în sine.
Gândirea Sakurei îmi dă mie de gândit. Iar schimbarea bruscă a lui Sasuke se explică prin faptul că el chiar a fost foarte afectat de mica aventură a fetei. heh 
Sper ca situaţia să ia într-un fel sau altul o întorsătură, chiar sper.
Mi-a plăcut capitolul, faci o treabă bună!
Multă baftă în continuare şi sper să mă anunţi când postezi următorul capitol. happy2
*Kisses 'n hugs*



Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Pwfl

Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Aug 2013, 20:29

Bunaaa. kiss
Mersi de anunt, sper sa il primesc si data viitoare. :o3:
A fost un capitol de-a dreptul induiosator. Cate s-au putut intampla. 
Imi pare nespus de rau pentru ceea ce traieste Sakura acum.. sad
Sasuke nu trebuia sa procedeze astfel. Adica, stiu, l-a ranit. Insa, copilul nu are nicio vina. Punandu-l impotriva ei si spunandu-i astfel de lucruri a fost un lucru mizerabil, as putea spune. 
Sper ca cei doi sa se impace, iar Sasuke sa isi aduca aminte de aventura lui cu Hinata. Caci, se pare ca a cam uitat. waiting 
Spor la tastat! :-h
Hugs. a hug 
 
 


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..


Ultima editare efectuata de catre Rebee. in Sam 24 Aug 2013, 21:21, editata de 1 ori
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Aug 2013, 18:42

Mersi de anunt! ^.^
Mi-a placut mult capitolul,
Insa sunt tare dezamagita de Sakura is Sasuke.
Ea n-ar fi trebuit sa cedeze tentatiei ci trebuia sa reziste si sa fie alaturi de familia ei.
Iar el, n-a facut bine actionand asa. Cum Dumnezeu sa separi un copil de mama sa? Asta e cruzime pura.
Doamne ce scump e micutul Gaara. M-a induiosat comportamentul sau de la urma. Atat de micut si inocent.
Sper ca pana la urma, Sakura si micutul Gaara sa treaca peste toate rautatile pe care le face Sasuke.
In momentul asta, Sas'ke merita o biciuitor de toata frumusetea.
Prin faptele sale, adica felul cum a actionat arata faptul ca nu stie cum sa procedeze in astfel de situatii. Daca era un om cu capul pe umeri, ar fi stiut ca nu asa se rezolva un conflict in familie.
Ei, cam atat am avut de spus.
In rest, greseli sau altele nu am vazut deloc ceea ce in seamna ca ai un capitol perfect, cum sunt si celelalte de altfel.
Astept cu nerabdare nextul.
Spor la scris!
C'ya! ^.~


Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Continut sponsorizat




Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luptă pentru ceea ce ai! (+16)   Luptă pentru ceea ce ai! (+16) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Luptă pentru ceea ce ai! (+16)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-