Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Roşu aprins - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Roşu aprins - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Roşu aprins

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Eos
Special Jōnin
Special Jōnin
Eos

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Italia, Vigevano.
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1525
Puncte : 1732
Reputatie Reputatie : 101
Hobby-uri Hobby-uri : Sa desenez si sa scriu!
Stare de spirit Stare de spirit : La fel ca intodeauna .....melancolica....

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Aug 2013, 13:18

Buna minunatie mica ce esti.a hug Mi-ai  imbunatatit ziua cad am vazut ca ai inceput un nou fic. Titlul m-a atras ca un magnet si nu regret nici-un pic aceasta. Inca de cand am citit primul capitol mi-am dat seama ca o sa fie un fic cu multe comentari, dar si prin simplu fapt ca este scris de tine. Revenind, am banuit eu ca e posibil ca Sasuke sa fie vecinul, si inca unul  sarmant. Doamne ce bunicuta are Sakura, este chiar foarte ,,cool'', rozalia trebuie sa se mandreasca cu ea. Cred ca o sa fie foarte multe surprize si evenimente inte ei doi. Ma incanta atitudiana lui Sasuke, cum incerca el sa evite marea intrebare, sau cad a spus ,, sunt bun la multe lucruri'', amuzant. Pe de alta parte nici Sakura nu este mai prejos, chiar are atitudine. Ma intreb ce se va intampla in capitolul urmator.Te rog per sa ma anunti daca poti. ,,hugs''
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Vin 09 Aug 2013, 14:58

Hei ya! hi! Am aterizat si eu pe aici...
Mi se pare mie sau Sasuke e putin cam...pervers?! hmm..realy? 
Multumesc de anint! happy2 Acest capitol m-a fascinat de-a dreptul...
Unii se nasc pur si simplu sa scrie... Si cred ca tu esti una din acele persoane...
Vreau next-ul repede...cat mai repede cu putinta! (D) 
Anunta-ma si pe mine la next! puppy eyes Te pwp dulce si spor la scris in continuare!!! kiss 


Roşu aprins - Pagina 2 33
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Aug 2013, 18:02

Deci, da. Dupa un secol apar si eu cu un comentariu pe aici :))). Imi place capitolul, e dragut, plin de ganduri si evenimente. Naruto e un porc, Sasuke e interesant si batranica, la fel. Ador felul cum scrii <3, lejer, perfect si sper ca next-ul o sa apara la fel de repede sau si mai repede :)). Nu am inspiratie pentru un comentariu mai lung si etc din cauza oboselii, dar sunt sigura ca ai inteles unde bat. Spor la tastat si sa nu uiti sa ma anunti <3' Kissez'


Roşu aprins - Pagina 2 Large

I love you, key? 
Sus In jos
Your_friend_for_everyday
Genin
Genin
Your_friend_for_everyday

Sex : feminin Localizare Localizare : :))) unde-ti vrea tie inimioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 7

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 19 Aug 2013, 19:21

Buna ,a fost foarte tare partea cand i-a zis ca e arhitect.(D) (D) well? awesome right? rusinos :=):ai un fic interesant si dak nu te superi te rog sa ma anunti si pe mine la next!? hi! hi! hi!  Pupishi!
Sus In jos
Amélie
Genin
Genin
Amélie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Orşova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 60
Puncte : 84
Reputatie Reputatie : 20

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Vin 23 Aug 2013, 16:39

Hello, dear! Am ajuns si eu la fic-ul tau... :3 Titlul este foarte frumos, imi place mult prea mult. :))) De idee nu mai vorbesc. "Sexy-Sasuke" este veciunul Sakurei? Gosh, este mult prea tare! :3 Primul capitol a fost foarte, foarte frumos. Mi-a placut dicutia lor; ;;) Iar capitolul doi... ah, l-am savurat din plin. ;) Yep, sper sa ma anunti si pe mine. Bafta la scris, dear! Bye! :3


Roşu aprins - Pagina 2 W8zi7su
There is always some madness in love, even though there is always some reason in madness.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Roşu aprins - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 02 Sept 2013, 13:50

Acum am observat că nu ţi-am lăsat com, scumpo. kiss
În primul rând trebuie să-ţi zic că ai o semnătură genială well? awesome right? şi că nu pot să cred că ai avut un capitol atât de mare. Pff, ce uimită ai fost când mi-ai zis cât ai scris, şi ce-i drept, chiar şi eu am fost uimită, dar a meritat şi sper că următorul capitol o să fie la fel de lung ca acesta, ori mai mare, who knows? Dialogul a fost cea mai palpitantă parte a capitolului, a fost plin de suspans şi mister. Off, Sasuke, de ce trebuie mereu să vorbeşti cu dublu sens? Cât de mult îl urăsc în anime, în ficuri e atât de perfect, mna, nu ştiu, e al naibii de pervers şi sper ca şi aici să fie, dar oricum am eu unele bănuieli că aşa o să se întâmple. Sper să te pui pe scris mai repede, nu de alta, dar vreau să stiu cum evoluează relaţia lor şi în ce circumstanţe se vor întâlni ( din nou).
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Dec 2013, 20:17

Fic deblocat la cererea MEAA. Ieieieie




Andreea: Nenorocito:*


Ultima editare efectuata de catre Sadistic in Joi 26 Dec 2013, 22:24, editata de 1 ori
Sus In jos
Jinx
Genin
Genin
Jinx

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Acolo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 446
Puncte : 506
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Addicted to anime.
Stare de spirit Stare de spirit : Mi-a murit unicornul :'((

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Joi 26 Dec 2013, 22:23

Ce bine ca ai redeschis ficul^^ Chiar eram curioasa...adica, pe bune, 2 capitole? Azi am inceput sa il citesc:)) Abia                                                      astept next-ul! kiss Sunt super-mega-ultra-giga-hiper-extra curioasa well? awesome right? 

                        Roşu aprins - Pagina 2 2aiz                                                                                         Roşu aprins - Pagina 2 7fqd
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Dec 2013, 00:37


Capitolul 3






Din perspectiva Sakurei:


Trecuse mai bine de trei luni de când îi livrasem placinta cu caise şi-i furasem cana de cafea, şi-mi aminteam chiar si următoarea noastră întâlnirea, care de altfel fusese tensionată. Avea obiceiul prostesc de-a mă enerva, căci reuşise să mă stropească cu noroi din cap până în picioare când îşi căuta loc de parcare, chiar lăngă şcoală. Izbutisem cu greu să îmi păstrez calmul. Respiram alert şi strângeam din pumni. Am jurat că într-o seară îmi voi lăsa manierele de-o parte şi-i voi sparge toate cauciucurile nenorocitului. Mă conduse acasă şi aşteptase să-mi schimb hainele murdare; durase ceva din cauză că nu găseam nicio pereche de ciorapi negri simpli pentru o prezentare la literatură. Întoarcerea spre liceu fusese tăcută şi iritantă, iar înainte să ies din maşină mă rugase să-i transmit Risei toate laudele pentru plăcintă.
Păstrasem distanţă de atunci şi nu mă deranja, am constatat in timp ce îmi făceam loc prin mulţime, cu intenţia de-a mă îndrepta spre vestiar. Uram sportul chiar mai mult decât biologia cu McCourtney şi testele ei surpriză. Prefesorul era arătos, avea trăsături frumoase şi-un păr bogat, dar erau eclipsate de atitudinea de nesimţit incult. Din fericire, mai aveam o singură şi nenorocită oră, iar eu si Temari eram colege de banca. Relaţia ei cu Naruto părea să fie perfectă; acest lucru aproape că mă bucura.
Profesorul de fizică mereu ne plictisea cu discursul lui legat de viitor si incapabilitatea generaţiei noastre de-a face alegerile corecte. Într-un procent foarte ridicat chiar, aceştia se încadrau în tiparul adolescentului neevoluat, cu grave probleme comportamentale şi, adesea, dependenţi de s*xul sălbatic. Fireşte că cei rămaşi erau ori prea avansaţi pentru nişte puşti de şapteşpe ani ori aveau alte orientări sexuale.
   - Aveţi de studiat pentru vacanţă instrumentele muzicale din punct de vedere fizic, iar în prima săptămână de şcoală veţi veni cu o prezentare individuală.
Nu am mai aşteptat să ne ureze "sărbători fericire", ci am plecat cu toţii. Holurile erau pline de adolescenţi frustraţi. Temari reuşise cumva să mă prindă de geacă şi să mă tragă spre ieşire. Părul blond îi era desprins şi ondulat, iar paltonul am sesizat că era nou. Obişnuiam să merg cu ea de fiecare dată când îşi cumpăra lucruri noi.
 Aceasta s-a întors şi a surâs uşurată, apoi a dat drumul gecii.
   - În sfârşit avem vacanţă, a spus.
Am vrut să trec cu vederea răceala din tonul ei, însă cu cât ne îndepărtam mai mult de şcoală, cu atât eram mai frământata.
   - Diseară va veni vară-mea şi presupun ca vom lua toate trei cina în oraş, i-am spus micşorând pasul. Nu cred că ţi-am vorbit vreodată despre ea.
   - Nu-mi amintesc.
   - Abia a terminat facultatea, habar nu am care, e arogantă, afurisită şi.. 
   - Probabil nici ea nu are o părere foarte buna despre tine, m-a întrerupt amuzată.
   - Într-adevar.
O întrebasem dacă voia să vină la mine în ultima zi din an, să ne-o petrecem împreuna. Refuzul ei a fost destul de tolerabil; am refuzat să îi pun întrebări, căci ştiam foarte bine că oscilează între Naruto şi fratele ei din Europa. Îmi spusese încă de la sfârşitul verii că acesta îşi va petrece sărbătorile singur.
   - Vorbim mai tarziu, draguţo.
M-a îmbrăţişat, apoi a plecat.
   - Poate, am spus, intrând în casă.
Am urcat scările nemulţumită de cum decurg lucrurile în relaţia cu Temari. Şi totuşi, vacanţă nici că venise într-un moment mai potrivit, de altfel, insomnia din ultimele săptămâni mă nenorocea, la fel şi telefonul vară-mii. Nu-mi aminteam fiecare detaliu, în schimb nu uitasem cât de greaţă mi se făcea când îi auzeam în copilărie numele sau îi vedeam faţa. Asemeni unui orc, aceasta întruchipa răutatea. M-am dezbrăcat de pulover, aruncându-l pe pat, apoi de blugi şi m-am proptit de dulap. Tebuia să renunţ la jeansi în seara aceea. Şi trebuia să renunţ să mă mai gândesc la vară-mea. Mi-am prins tot părul într-o coadă de cal lejeră şi-am deschis dulapul, inspectând lucrurile elegante. Nu aveam prea multe, cu excepţia unei rochii negre şi-a câtorva fuste colorate. Am scos umeraşul cu rochia şi am pus-o pe pat. M-am îmbrăcat cu un tricou şi am coborât jos, să văd ce face Risa.
   - Cred că voi sta mai mult la baie, decât cu voi la cina, i-am spus bunicii, şi aşezându-mă lângă ea pe canapea, mi-am lăsat papucii de casă pe parchet, iar picioarele le-am lungit pe locul rămas. Va fi atât de plictisitor.
   - Sakura dragă, nu fi răutăcioasă.
Am pufnit amuzantă. Ce ironie, mi-am spus.
   - Voi dormi câteva minute, i-am zis în cele din urmă.
Avusem un somn liniştit şi lung. Afară era întuneric, iar Risa nu era pe canapea. Am strigat-o, însă nu mi-a răspuns. Am presupus că se pregăteşte pentru ieşirea cu orcul, lucru pe care trebuia să-l fac şi eu. 
Îmi cumpărasem rochia acum un an, poate doi, dintr-un magazin din centru. Nu o purtasem de foarte multe ori, deşi mi se părea draguţă. Negrul nu-i conferea sobrietate şi nici decolteul inexistent. Aveam sanii mici şi picioarele lungi, iar modelul mi se potrivea. Spatele era gol şi, de asemenea, claviculele aveau să fie la vedere. Am îmbrăcat-o în grabă şi am sesizat că-mi era mai scurta decât credeam, cert e că în ultimile luni mă înălţasem cu câţiva centimetri. Mi-am ondulat părul şi m-am machiat cu nuanţe de maro pe pleoape, iar buzele le-am dat cu un ruj vişiniu. M-am încălţat repede, remarcând că era trecut de şapte, şi am coborât jos, unde Risa mă aştepta.
   - Tocurile acestea mă ucid, a râs ea.
   - Şi pe mine, am recunoscut. Arăţi de-a dreptul încântătoare.
Chelnerul ne conduse către o masă retrasă, cu patru scaune tapiţate cu piele neagra şi cu faţă de masă vişinie. Mi-am aranjat paltonul pe scaun şi am profitat întârzierea orcului, ducându-mă la baie. Mi se părea inutil că depusem atât de mult efort în a mă aranja, căci aveam să impresionez o nemernică. Mi-am rearanjat părul şi am ieşit plictisită. Restaurantul era plin de cupluri care mai de care mai elegante si impozante, aroganta femeilor plutea deasupra încăperii. Dezgustul meu prinse rădăcini când o zărisem pe Risa îmbrăţisându-şi prima nepoata născută. M-am oprit în loc, eram undeva la două mese distanţă de ele, când în spatele lor, lângă scaunul în care îmi aranjasem paltonul, un bărbat înalt îşi aranja sacoul închis la culoare. O nuanţă frumoasă de albastru. Am înghiţit în sec când mi-a îmbrăţişat bunica. 
   - Karin, ce cauţi cu el?
   -Verişoară sunt nespus de bucuroasă să te văd!
M-a îmbrăţişat fugitiv şi s-a îndepărtat.
   - Te-am întrebat ceva, am insistat consternată.
   - Ne întâlnim de câteva săptămâni, a răspuns. Deja am aflat de la buni că sunteţi vecini.
   - Minunat, am şoptit şi m-am aşezat.
 Nu făceam conversaţie cu niciunul, Risa fiind singura care reuşea să păstreze atmosfera. Bărbatul comandase o altă sticlă de vin alb, la jumătate serii, şi asculta converasaţia dintre cele două femei. Mi-am netezit rochia şi m-am rezemat de spătarul scaunului; mâncare era delicioasă, însă mă simţeam prea incomfortabil ca să mănânc.
   - Sakura -s-a convins că atenţia mi-o concentrasem asupra ei şi abia apoi a continuat- îmi amintesc şi acum momentul ala, când s-a întâmplat mai exact?
   - Ce moment?
   - Când au murit părinţii tăi şi, mă rog, pe lângă faptul că ai mei te-au ajutat enorm cu funeraliile, ai avut perioada aia, dar înţeleg perfect d..
   - Karin! o întrerupse Risa furioasă. Ajunge!
   - Nu ştiu ce m-ar bucura mai mult, dacă ai ajunge in Iad, schingiuită de Abaddon şi Baal, sau dacă nu te-ai fi născut vreodată, i-am zis conştientă că va contraataca.
   - Dacă nu te găsea buni la timp, te-ai fi înecat în cada aia, a scuipat amuzantă. Cu toţii ştim că nu ai adormit, ci ai încercat să te sinucizi.
   - Cred că a fost o greşeală să accept invitaţia ta, Karin, a murmurat Sasuke umplându-şi paharul cu vin. Regret că am fost martor la această discuţie.
   - Dragule, fetele acestea două mereu au avut ceva de împărţit. De când erau mici, chiar. Vă rog să încetaţi şi să ne bucurăm de restul serii, a continuat Risa îndreptându-şi atenţia asupra noastră.
Încercam pe cât posibil să nu o privesc. Sasuke stătea pe scaunul din faţa mea, fixa paharul de vin cu privirea şi strângea cuţitul cu mâna dreaptă. Vară-mea şi bunica vorbeau despre firma unde-o angajaseră în urmă cu trei luni. Mi-am tras scaunul mai aproape de masă şi mi-am înfipt unghiile de tapiţeria neagră. Mi-am întins piciorul drept încet-încet, botinele cu toc cui lung de doisprezece centimetri atingându-i piciorul bărbatului. I-am privit expresia surprinsă şi m-am întins mai mult, frecându-i partea interioară a coapsei. Buzele şi le întredeschise, iar ochii negri mă priveau curios. Am vrut să surâd, amuzată de situaţie, dar m-am abţinut, infingându-mi talpa în organul lui. Nu a durat mult şi i-am simţit mâna in jurul piciorului meu, mi-a dat pantoful jos şi a creeat o diversiune cu cuţitul sub masă, astfel lăsând pantoful pe podea fără niciun zgomot. Mi-am muşcat buza şi i-am apăsat organul cu putere, bărbatul scrâşnind din dinţi, m-a prins de gleznă, strângând-o. Am gemut, Risa întorcându-şi privirea către mine.
   - Te simţi bine, draguţo?
Îmi dăduse drumul când îi auzise vocea bunicii. M-am ridicat de la masă mulţumită şi ca o nenorocită mi-am luat pantoful de sub masă, în văzul tuturor.
   - Sigur, bunico. Mă duc totuşi până la baie.
Am ocupat o cabina şi m-am rezemat de unul din pereţi, resuflând uşurată. Asta avea să o enerveze suficient pe Karin, încât să nu-şi mai dorească cine costisitoare în centrul oraşului, cu mine şi Risa. Cu siguranţă. Mi-am trecut părul după ureche şi am deschis cabina.
   - Hei, baia bărbaţilor e în capătul celalalt.
   - Taci!
M-a împins înapoi în cabină şi a închis-o.
   - Ce ai de gând să faci? Să mă violezi?
   - Te rog, a pufnit amuzant. 

Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Dec 2013, 01:21

Buna, buna! :3 Sincera sa fiu, acum nici nu stiu ce sa fac: sa te imbratisez pentru acest capitol sau sa te omor pentru felul in care l-ai sfarsit. Ma enumar si eu printre cele care credeau ca il vei cupla pe brunet cu Karin. Dar pana la urma cineva trebuie lasat deoparte, nu? Risa, ca de obicei, este o scumpa, iar asa-zisa verisoara a Sakurei o scorpie. Se pare ca rozalia noastra are niste impulsuri cam perverse. Sunt chiar foarte curioasa sa vad ce se va intampla in acea cabina. Deci, pune-te pe scriss, iubita! :* Iti urez multa inspiratie si cat mai mult timp liber. *hug* ^^


Roşu aprins - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..


Ultima editare efectuata de catre Kanzaki Risa in Lun 30 Dec 2013, 12:57, editata de 1 ori
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Dec 2013, 09:10

Ai merita să te bat oleacă, ca să nu-ți mai închizi ficul.  rusinos 
Mi-a fost cam dor de el. Deja nici nu mai are rost să spun cât de mult îmi place descrierea, dialogul & stuff pentru că știi deja. Ai ceva aparte, căci ideile tale mă atrag tot mai mult în capcană, făcându-mă să-mi doresc să vizualizez următorul capitol cât mai repede. Sakura îmi pare copilăroasă, dar îmi place acest aspect la ea, și chiar mă întreb când o să apară și ce rol o să joace Hinata. Sasuke e misterios și funny. Ca să fiu sinceră, mă așteptam să-l cuplezi cu Karin. Aproape toată lumea o face, pentru că de cele mai multe ori roșcata e personajul negativ ce trebuie îndepărtat. Hehe. Bunica fetelor e o scumpă și mă opresc aici. Sper să mă anunți când aduci next-ul și să o faci mai repede :-w. Te pup kissși-ți urez spor la scris. Ja neee!


Roşu aprins - Pagina 2 Large

I love you, key? 
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Dec 2013, 09:45

Buna dimineata! Multumesc mult ca m-ai anuntat. Capitolul a fost de-a dreptul genial, mi-a placut la nebunie, pentru ca inca din inceput mi-a starnit o curiozitate intensa. Mi se pare foarte interesant si ingenios cum ai introdus-o pe Karin intre personaje ca o "verisoara" a Sakurei. Ce mi-a atras in special atentia a fost deznodamantul, chiar ma intreb ce vor face in toaleta (daca vor face ceva) si chiar as vrea sa vad reactia lui Karin dupa aceea, cand se vor intoarce. Nici nu cred ca este nevoie sa-ti mai spun inca o data cat de mult mi-a placut. Abia astept sa postezi urmatorul capitol si sa ma anunti. Spor la scris!


Roşu aprins - Pagina 2 VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Roşu aprins - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Dec 2013, 10:57

În momentul actual nu știu dacă să te felicit că ai adus capitolul, ai redeschis și ficul, sau să te ucid pentru că te-ai oprit într-un asemenea moment și pot să jur că nu o să aduci nextul atât de repede cât curiozitatea mea să fie satisfăcută.
Capitolul a fost scurt, mă așteptam la mai mult, chiar aveam nevoie de-o lectură selectă, iar când mi-ai spus că scrii la "Roșu aprins" am realizat că ce căutam era deja găsit. Comportamentul Sakurei mă surprinde, însă îmi doream mai mult din acele atingeri pe sub masă. Cine știe, poate vor continua în baia restaurantului și sper să se întâmple acest lucru. După cum te știu, nu cred că ne vei oferi ce dorim așa ușor, deci presupun că trebuie să-mi țin în frău dorința de mai mult. Nu pot să spun mai multe de atât, totuși sper că până la începerea școlii să aduci capitolul, chiar dacă asta înseamnă o săptămână.
kiss
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Dec 2013, 15:59

Eu l-am citit prima, de aseară. și știam deja cam ce scrie, fiindcă ȘTIAM, atât de tare sunt. Mă gândeam că o să îți iasă ceva la un nivel superior, dar nu mă așteptam la un capitol atât de tare, mi-ai întrecut toate așteptările. Degeaba ești proastă și spui că nu ai scris bine, că scriai mai bine în trecut, o să îți iau aiurelile sub forma unei modestii pe care o apreciez.
Vară-sa e o scorpie, îmi place cum ai conturat-o, răutăcioasa a cărei gură vorbește fără permisiune. Și Sakura, ei bine, a ales cum să se răzbune, însă mai mult ca sigur au fost plăcerea și atracția în joc. Scena ți-a ieșit cum trebuia, chiar mai fierbinte decât îmi imaginam.
Nu știu ce să mai spun, îți urez spor la scris și să postezi următorul capitol cât mai rapid, bb.
Sus In jos
Anne Howard
Chūnin
Chūnin
Anne Howard

Sex : feminin Localizare Localizare : Cine stie pe unde...in lume...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 900
Puncte : 1138
Reputatie Reputatie : 96
Hobby-uri Hobby-uri : Tot ce tine de Coreea!
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Dec 2013, 17:17

Deci...as putea incepe prin a te certa asa-i?! si asta o sa si fac! ^^ Cum ai putut lasa ficul inactiv atata tim?! Cummmm?! Sti ca ne-ai lasat pe toti cu sufletul la gura si ai inchis ficul?! 
dar acum nu mai pot fi atat de suparata....asjfhdsfh ma enrveaza ca nu mai sunt suparata pe tine din cauza capitolului asta genial...da, da, genial! ^^ Dar nu inteleg inca ce a avut Sakura cu Sas'ke?! :))
Oricum... tehnica ta de scris e ireprosabila! Iar daca cumva vei mai inchide ficul nu o sa mai scapi asa de usor! :)) Sa ma anunti la next! :o3 Spor la scris! :* 


Roşu aprins - Pagina 2 33
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 30 Dec 2013, 18:49

Multumesc pentru anunt. kiss Ma bucur ca ai venit cu nextul Andreea, e genial. Mi-a placut la nebunie, in special partea cu cina. Nu m-as fi asteptat sa fie Karin vara ei, saraca. Inteleg de ce o uraste. Sasuke pare c-am interesat, n-as fi crezut ca se va duce dupa Sakura la baie. lough I s-a cam incins cutiuta lui Sasuke, dupa Sakura. lough Iti iubesc ideile, in special pe cele perverse. Esti cea mai buna cand vine vorba de idei care sa te tina cu sufletul la gura. Replica lui Sasuke de final, a fost bestiala. Oricum, sper sa vii destul de repede cu nextul, deoarece sunt foarte curioasa despre ce se va intampla.
An nou fericit, Andreea! a hug Ca tot trecem in noul an curand.


Roşu aprins - Pagina 2 Mmbml5

All I need is your love
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Joi 02 Ian 2014, 20:38


        Okaaaai, am citit capitolul de cand l-ai postat, insa stii cat de lenesa pot fi atunci cand vreau cu adevarat asta. Meh, eu sunt lenesa mereu, dar asta e un amanunt prea putin important. Ii reprosai Emei ca are capitole scurte, dar ale tale sunt minuscuuule.
        Nu stiu de ce tot zici ca nu ai scris bine, caci mie mi se pare unul dintre cele mai reusite capitole ale tale, iar scena aia a fost foarte hot, nicidecum plictisitoare. Nu stiu cine ti-a bagat asta in cap, insa mie mi-a placut foarte mult capitolul si imi place si intorsatura pe care o ia ficul tau. Tu stii deja ca esti foarte talentata, undeva in interiorul tau, insa nu vrei tu sa recunosti. Iti apreciez modestia. Nu stiu ce sa iti mai zic, nu stiu la ce sa fac referire mai exact, insa iti spun de pe acum ca te-ai oprit in cel mai culminant punct si nu te invinovatesc pentru asta, caci ai introdus suspansul foarte bine. Sper doar ca nu voi fi nevoita sa astept 15 ani pana vei aduce next-ul, caci ne suparam.

        Nici nu imi amintesc daca ai avut greseli, dar nici ca imi pasa, caci sigur ai reusit sa imi distragi atentia de la ele - daca au existat - prin firul povestirii tale. Ai un mod fluid de a scrie, evenimentele curg usor si chiar inteleg ce vrei sa spui; nu ca in cazul altora.

        Una peste alta, eu te rog sa ma anunti de cateva ori cand aduci next-ul, ca nu cumva sa uit sa comentez. Pupicei kiss 
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Joi 02 Ian 2014, 21:23

Of, cat suspans in capitolul tau! De fiecare data ma lasi cu ochii in soare, gandindu-ma la ce va urma. Singurul meu bonus este ca tu esti geniala si scri capitole superbe. Scena de la masa a fost foarte fierbinte, mi-a placut la nebunie. Se pare ca Sasuke este doritor de actiune si nu s-a saturat doar cu cateva atingeri. As fi vrut sa-i vad fata lui Karin cand Sakura s-a ridicat de la masa. Sunt foarte curioasa sa aflu ce se va intampla in continuare. Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare. Te pup! :*


Roşu aprins - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Elena S.
Chūnin
Chūnin
Elena S.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 748
Puncte : 835
Reputatie Reputatie : 57

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Joi 02 Ian 2014, 22:27

Ah, cat de genial poate fi acest fic! Si totusi, imi este frica (,) ca o sa-l abandonezi si p-asta din nou. Dar, probabil de data asta te-as sacai cu mesajele de nici nu le-ai mai deschide. :)) Revenind, un capitol uimitor, exact cum ma asteptam. Am o vaga presimtire ca o sa apara destul de des si Karin prin peisaj acum. Anyway, finalul a fost cireasa de pe tort. Nu faci tu multe d-astea, dar cand le scrii sunt super. Incheierea este plina de suspans, iar cel mai probabil nu va disparea decat in 2-3 luni cand vei aduce capitolul urmator. 
As vrea sa te bat pentru intarzierile tale. Cand imi amintesc de fic si caut sa vad poate, poate ai postat capitolul, nimic.  hmm...?!  Foarte urat din partea ta sa ne lasi asa. Dar macar capitolele sunt geniale. So, sa te grabesti cu acel next. Macar sa-ti i-a o luna, cel mult.



Andreea Schmitt: voi incerca=)))


Roşu aprins - Pagina 2 UGQsDod
"Încrederea între prieteni ,pare să ia naştere în momentele cele mai intense."
Roşu aprins - Pagina 2 8BGmFkk
Sus In jos
Léa.
Genin
Genin
Léa.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Does not matter.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 242
Puncte : 304
Reputatie Reputatie : 42

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Vin 03 Ian 2014, 14:49

Hei! Mulţumesc de anunţ. Aşteptam capitolul de multă vreme. Am fost puţin dezamăgită atunci când l-ai blocat. Acum mă simt mult mai bine. :))) Sper că nu o să-l blochezi din nou... . Capitolul a fost genial! Chiar nu mă aşteptam să o incluzi şi pe Karin în poveste. Totuşi, o să devină mai amuzant asa. Păăi... eşti genială, povestea e genială, (cu toţii ştiam asta :3) eu aştept capitolul următor. Nu-i nevoie să mă anunţi, sunt cu ochii pe această poveste. Baftă la scris! :3
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Lun 03 Feb 2014, 22:31

Puteam să jur că o să apară Karin şi în ficul acesta şi din nou puteam să jur că ai să o faci o scorpie cu maniere de toată frumuseţea, dar ceea nu puteam să jur deşi mă gândeam, este că ai să o faci partenera lui Sasuke din nou. Primul capitol mi-a trezit interesul, deoarece mă gândeam cum va dezvolta Sakura o relaţie cu înlocuitorul profesorului de biologie care a început o discuţie destul de delicată, vitală în educaţia adolescenţilor, dar neutră, pentru că tot ei hotărăsc ce fac cu viaţa lor personală. Discuţia celor doi protagonişti m-a făcut să mă simt la fel ciudat, dar nu ruşinată cum se simţea Sakura. Cu toate că era jenată, pe deasupra mai era şi curioasă, iar la o anumită întrebare adresată lui Sasuke părea că e cu totul altă persoană. Prima discuţie a celor doi îmi dădea impresia că sunt în mijlocul unui interogatoriu sau ceva de genul. M-ai făcut să îmi imaginez un altfel de Sasuke şi o altfel de Sakura, la modul mai matur decât în majoritatea altor ficuri, desigur. În al doilea capitol mi-a plăcut reacţia ei atât când descoperă că Sasuke e vecinul ei, apoi replica care i-a adresat-o după ce acesta i-a spus că e arhitect şi, în special, finalul care m-a făcut să zâmbesc, nu ştiu de ce. Nu ştiu ce era în mintea personajelor, dar acum nici eu nu mai ştiu ce-mi imaginam când am citit finalul capitolului doi. În al treilea mi-a plăcut schimbul de replici dintre cele două verişoare, dar şi modul prin care ai caraterizat-o pe Karin: o scorpie fără pic de jenă. Deşi recunosc că aş vrea să se petreacă ceva mai mult decât gesturile Sakurei şi ale lui Sasuke descrise în acest capitol, nu cred că se va ajunge la o relaţie în patru sau cinci capitole. Aştept capitolul următor.



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Roşu aprins - Pagina 2 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
FreakaDaMenta
Genin
Genin
FreakaDaMenta

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ..In padurea cu alune...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 198
Puncte : 212
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : sa ascult muzica, sa rad pana raman fara aer fara niciun motiv
Stare de spirit Stare de spirit : se putea si mai bine :-??

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Mar 04 Feb 2014, 07:54

Am ajuns si eu pe la ficul tau, intr-un sfarsit.
Imi place ideea, e destul de originala, si imi place si modul de a scrie. 
Sper sa vii repede cu next-ul, ne-ai cam lasat in suspans.
Buna treaba, multa bafta in continuare!  dap !


Roşu aprins - Pagina 2 Tumblr_msuqleRlta1saqv5wo1_500
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19Sam 22 Feb 2014, 22:08

Fanfic inchis


I had to break myself to carry on.


Roşu aprins - Pagina 2 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Continut sponsorizat




Roşu aprins - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Roşu aprins   Roşu aprins - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Roşu aprins

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-