Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
My Happy Ending Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
My Happy Ending Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 My Happy Ending

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alison
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 2

My Happy Ending Empty
MesajSubiect: My Happy Ending   My Happy Ending I_icon19Dum 18 Aug 2013, 14:27

Primul meu fic...nu e prea reusit -.-'

Capitolul 1

Ma intrebam ce caut eu aici.Ma gandeam ca in urma cu an an si ceva eram un copil normal.Mda,bine zis eram.Acum nu mai am nici o farama de normalitate in mine.Dar cred ca e mai bine asa.Niciodata nu mi’a placut normalitatea.Mereu am visat sa fiu mai anormala,mai altfel de cat ceilalti si chiar sunt si ador asta.Imi place sa fiu eu insami,fara sa ma prefac,fara sa mint ca sunt normala.Adevarul e ca nu imi place ca lumea se uita la mine ca la nu stiu ce ciudatenie si ca unii ma ignora.Dar trec peste chestii de astea usor.Am prieteni mei care ma ajuta si ma sustin in orice fac si care nu ma lasa sa fac tampeni niciodata,mda nu ma lasa sa fac niciodata tampeni singura.Mereu suntem uniti,chiar daca ne mai certam,.Alea nu sunt certi,sunt doar mici dispute care se rezolva imediat.Acesti prieteni sunt la fel de anormali ca mine,toti sunt speciali in felul lor.Suntem altfel decat toata lumea,nu doar niste clone trase la imprimanta. In fine…mai bine las chestiile astea deoparte pentru un moment si ma gandesc si eu la ziua de maine.Pe cine pacalesc eu aici? Eu nu ma gandesc la ce se va inampla nici peste doua minute.
Ma ridic din pat si merg la oglinda mare ce era asezata in fata peretelui albastru si ma privesc.Blugii taiati sigur imi vor face probleme azi la scoala.Diriga cred ca deabea asteapta sa ma vada.Imi imaginez ce fata va face cand va vedea ca m’am vopsit.Ma rog,nu ca m’ar interesa,nu o simpatizez deloc pe aia.
Imi iau geanta in care aveam cateva caiete si un pix.Nu cred ca am nevoie de ele azi dar cine stie ce ii trece in cap profului de mate,poate ne da un test din prima zi.Neh,nici el nu e asa batut in cap sa faca asta.Cobor in living unde erau prieteni mei.Asta era partea cea mai buna,locuiam cu ei in dita mai casa.
-Neata! Spun eu cam adormita.Ce sa fac daca sunt obisnuia sa ma trezesc pe la unspe’ si acum e opt.Huh? E opt deci ar trebui sa mergem la scoala pentru festivitatea de incepere al anului scolar.Mai bine ma arunc in lac decat sa merg dar trebuie.
Ma intreb daca anul asta va fi altfel.Adica,nu mai suntem elevi noi ca anul trecut deci ar trebui sa fie mai bine,adica asa sper.Cu comportamenul meu sigur o sa am probleme.
-Ali,tu ce zici? Alo,pamanul catre marte!! Tipa cea mai buna prietena a mea,trezindu’ma din visare.
-Marte? Asta cred ca se datoreaza parului meu,nu? O intreb eu si ea da afirmativ din cap,dupacare incepe sa’mi exlpice despre ce vorbeau,adica despre concursul de anul asta.Mda,concursul ,,Cel Mai Bun Exocist  Al Anului” ,poate o sa particip.Stiu ca e cam din start dar sa va explic si voua despre ce vorbesc.Am spus ca nu suntem normali,nu? Ei bine nu suntem.Fiecare are cate o putere,de exeplu eu pot sa controlez focul.Toti suntem exorcisti in devenire si suntem la scoala ,,Crucea Rosie”.Din cate am mai prins din ce vorbeau aia pe acolo nu se mai face mate anul asta si se schima diriga.Poate fi mai bine de atat?
Ajungem insfarsit la scoala.Chiar imi place scoala asta.E mare,are peste 10 etaje si multe chesti.Partea care nu imi placea era cea cu matematica si cu diriga,care nu mai sunt,deci imi place scoala acum.Cidat,nu? Mda,ma gandeam ca sunteti deacord cu mine.
Cand intram in curte vad o gramada de adolescenti si profesori,printre care si demoul scoli,care defapt e directorul.Un demon director la o scoala de exorcisti e ciudat.Dar e director de peste 70 de ani si nu a tradat niciodata scoala,asa ca…hmm si daca e director de 70  de ani inseamna ca el are  cam…nu stiu cati ani are dar sigur are peste o mie.Cu toate astea,imi place de el.E haios,glumet de parca nu ar fi un demon,dar coada si urechide ascutite il dau de gol. Am, intors privirea la Ali care si ea se uita la mine ca la felul paispe’.Am ramas numai noi,ceilalti s’au dus pe cine stie unde.Deodata ma ia de mana ducandu’ma la banca de langa un tei urias.
-Am avut o viziune,ei vor veni! Spune ea putin ingrijorata.Trebuie sa il anuntam pe director,nu? Pff,bineinteles ca raspunsul meu a fost nu.Putem sa ne descurcam si nici macar nu stim daca chiar o sa vina,pentru ca viziunile lui Ali nu se indeplinesc mereu.Totusi nu imi placea sa o vad asa,deobicei era mai vorbareata,mai nebuna,asa ca mine.
-Ai dreptate! Poate a fost doar un vis,eu visez de astea mereu asa ca nu avem de ce sa ne facem griji,plus ca demoni nu pot intra in scoala si nici macar in jurul scoli nu pot sa stea. Acum o mai recunosc.I’a revenit nebunia iar,se vede pe fata ei.
Nu mai dureaza mult si incepe festivitatea.Oare puteam sa ma plictisesc mai mult de atat? In grupul profesorilor se pare ca sunt cativa profesoori noi.Ce bine,profesorii noi nu ne stiu deci o sa ne creada copii cuminti? Neh,sigur i’a atentionat directorul deja de minunata noastra clasa. Anul trecut inca din prima zi cand am venit aici am avut probleme pentru ca m’am batut cu o fata care ma enerva si prin m’am batut cu ea vreau sa spun ca am batut’o. Dupa cam jumatate de ora se termina toata agitatia si toata lumea pleca in clase pentru a primi cartile si toate alea,doar clasa noastra statea si astepta noua diriginta. Sper sa nu fie o baba ca cealalta. Deodata in fata noastra apare o femeie de vreo 24 de ani sau mai putin.What? Asta e diriga sau e vreo eleva din ultimul an? La tinuta ei nu prea eleganta formata din niste pantaloni scurti de blugi si o bustiera neagra care ii acoperea sani imensi,hmm oare are silicoane? La ce tampeni ma gandesc si eu. A da si avea si un sacou negru si stramt pe deasupra. Nu cred ca era o eleva,pentru ca daca o eleva s’ar imbraca asa ar avea probleme.Bineinteles ca baieti au facut o fata de posedati cand au vazut’o,cred ca mai aveau putin si le dadea sangele pe nas.
-Bun,eu sunt noua voastra diriginta,ma numesc Shana.Cat voi fie eu diriga voastra nu veti avea nevoie de carti asa ca puteti sa plecati.A da,tu mai stai putin,te rog! Spune ea si arata spre mine. Ce am mai facut si de data asta? Dupa ce toti pleaca ea imi spune sa o urmez.Mergeam spre…casa mea? Ciudat.
-Tu trebuie sa fi Avril,nu? Uite,am fost adusa la scoala asta pentru a va proteja.Demoni sunt mult  prea ,,activi” .Preotul care te’a antrenat pe tine a fost si antrenorul meu,el m’a salvat din ghearele demonilor cand avem doisprezece ani.De atunci am ramas cu asta.Spune ea si imi arata tatuajul de culoare mov care incepea pe piept si se termina undeva pe la buric.Tu si prieteni tai ar trebui sa va mutati la internatul scoli,veti fi mai in siguranta acolo.Fac asta pentru ca inainte sa moara preotul m’a rugat sa am grija de tine si de prieteni tai si am de gand sa imi indeplinec promisiunea.
In urmatoarele zile ne’am mutat la internatul scoli.Cred ca am uitat sa va spun ca scoala are si internat.Toate decurg bine deocamdata.Cu Shana ne intelegem perfect si de cand a inceput scoala am facut doar practica,am si scris dar doar putin.Totul e bine acum,dar ceva nu imi da pace.De cateva nopti incep sa am si eu vise ca cele a lui Alison si cu ce a zis si Shana e posibil ca viziunile lui Ali sa se indeplineasca cat de curand.Poate chiar trebuia sa vorbim cu directorul atunci.Neh,cred ca e mai bine sa nu ii spunem,poate o sa ii spunem doar lui Shana si chiar daca ea ii spune cred ca e mai bine sa afle de la ea.

Alison- Poza
Avril-Poza


My Happy Ending 348il2t

..______The Veronicas______..

My Happy Ending 2r73bt5My Happy Ending 2n6xd2fMy Happy Ending 2hdshll
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

My Happy Ending Empty
MesajSubiect: Re: My Happy Ending   My Happy Ending I_icon19Vin 25 Oct 2013, 14:46

Fanfic original blocat din cauza inactivităţii.


My Happy Ending A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
 

My Happy Ending

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-