Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
All about us. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
All about us. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 All about us.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Alle'
Academy Student
Academy Student
Alle'

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Greecee ^.^
acebook acebook : Alexandra Tudor

https://www.facebook.com/marry.a0?ref=tn_tnmn
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, lectura, plimbarile cu prietenii etc etc
Stare de spirit Stare de spirit : Happy ^.^

All about us. Empty
MesajSubiect: All about us.   All about us. I_icon19Mar 27 Aug 2013, 14:42

Bun.. stiu ca mai am un fic SasuSaku insa.. ma incanta atat de mult SasoSaku incat m-a facut sa renunt putiiin la celalalt cuplu. Asa ca am mai facut un fic. Cu celalalt nu stiu ce voi face.. poate il voi continua poate nu. Depinde de starea mea.
ok.. si "paree" - grupa de prieteni. nu stiam cum sa mai zic si m-am gandit sa adaug un cuvant in greaca. Veti gasi cuvantul pe parcurs. Astept comentarii, pareri. Sper sa va placa!:) Nici ca nu prea exista fani SasoSaku.. dar eu incerc.





Capitolul 1.
 
Sakura POV.
M-a lasat balta. Nici nu-I pasa de mine. Niciodata nu i-a pasat. Il privesc cum se indeparteaza cu pasi repezi. Va intrebati ce s-a intamplat? Ei bine.. marele Sasuke Uchiha a mai avut o victima aceea find, eu, Sakura Haruno. O fata in varsta de 17 ani cu parul de un roz pal cu cateva suvite de un roz mai inchis, si ochii.. ca smaraldul. Pe oricine pot da gata cu o singura privire. Insa nu si pe acel infumurat. Ce mai conteaza? Am prieteni care sa ma sustina. Nu pun la suflet orice.. tampenie! Prietenii ma ajuta sa trec peste. Ii ador.
Ma indrept incet spre casa noastra. Prin a noastra, ma refer la casa mea si a camarazilor mei. Locuim toti intr-o casa. Nu stiu cum am reusit sa ne convingem parintii, insa a meritat! Pasesc incet, gandurile mele zburand numai ele stiu pe unde.
>>Oh.. se pare ca am ajuns deja.<<
Imi schimb repede mutra de caine plouat si intru in curtea spatioasa. Casa este destul de mare. Cu o gradina.. ca rupta din rai. Asta se intampla cand in grupa se afla si doua fete, eu si prietena mea cea mai buna. Ma indrept spre usa incet, pasind pe cararea amenajata de catre baieti. Scot niste chei din buzunarul drept si deschui usa. Cald! In sfarsit sunt acasa.
-          Sakura in sfarsit ai ajuns! Ne pregateam sa comandam pizza.
Cel care a rostit aceste cuvinte magice era bineinteles, Naruto. Un baiat cu o energie.. incredibila. Blond, ochi albastri, un corp sculptat parca de zei. Este barbatul perfect. Dar nu este singurul din grupa care arata bine. Sasori, un baiat roscat cu parul tot timpul ciufulit intentionat, ochii caprui, patrunzatori si un corp mai ceva ca al lui Naruto. Si Neji bineinteles. Creierul “pareei”. Un baiat frumos, cu parul negru lung pana la solduri prins tot timpul intr-o coada, ochii lila, exact ca ai verisoarei lui si corpul bineinteles, lucrat. Si ultima dar nu cea din urma. Iubirea mea, fata de care nu pot trai, Hinata! O fata cu parul brunet cu noante de albastru pe ici pe colo, ochii lila, identici cu a lui Neji si corpul identic ca al meu. Parca am fi gemene. Forme nici prea mari nici prea mici, picioare lungi, doar asta e atuul romancelor nu? Si un chip ca de inger care bineinteles, in spate se ascunde un mic diavol cu cornite.
-          Exact de ce aveam nevoie. ii raspund imediat, indreptandu-ma catre living. Se pare ca vom vedea si un film. Normal.. doar e vacanta. In fiecare zi avem cate ceva programat iar astazi se pare ca am ales pizza si film all day. Suna bine.
Mare mi-a fost mirarea sa vad ca toti erau linistiti. Asta pana m-au vazut. Parca un mic demon intra in ei cand ma vad. >>Asa molipsitoare sunt?<< zambesc incet la afirmatia pe care am facut-o.
Ma indrept catre Hinata, o iau in brate ea facand la fel. Imbratisarea ei era atat de calda. Toata ziua as putea sta in bratele ei.
-          Aveti de gand sa faceti si un film indecent? cel care vorbi era bineinteles Sasori. Cel mai.. “pervers” dintre noi. Bine.. m-am exprimat gresit. Nu e pervers.. ci doar.. cu o imaginatie mai bogata.
-          De ce vrei si tu? il intreb facandui cu ochiul. Intotdeauna ma simteam bine vorbind cu el. Era atat de.. ascultator atunci cand trebuia. E un prieten adevarat.
-          Neaah.. exista p***o pentru asta. Ce sa fac eu cu doua incepatoare.
Doua ce? Ne-a numit cumva incepatoare?
-          Bursucul asta roscat ne-a numit cumva incepatoare, Hinata?
Toti am inceput sa radem. Eu cu Sasori intotdeauna ne dadeam porecle. Ne facea sa ne simtim in largul nostru. Chiar si cand ne certam ne foloseam de multiplele noastre porecle.
-          Pitic.. eu cred ca te simti cu musca pe caciula. se uita la mine de parca ar fi castigat ceva. Asta pentru ca sunt mai mica de inaltime cu o capatana decat el.. nu inseamna ca trebuie sa ma faca pitic. Nu?
-          Pitic? Il intreb eu “uimita” Retrage-ti cuvintele! Si spunand asta sar pe el amandoi cazand pe podea eu deasupra lui cu picioarele de-o parte si de alta a trupului lui.
-          Da scuze. Am uitat. Pitic roz. E mai bine?
-          O sa iasa cu bataie. Il privesc si.. a inceput sa rada? Ok are dreptate. Nu am forta. Nici macar un centimetru nu-l pot misca. Ma priveste amuzat. Doamne te pierzi in ochii lui. E atat de..
-          Sa te vad Hulk.
Il privesc zambind. Intotdeauna mi-a placut sa ma “bat” cu el. De fiecare data ne apropriam mai mult si mai mult. Adoram chestia asta.
 
Sasori POV.
 
Deci piticul are gand sa ne batem iar? Doamne cat iubesc cand face asta. Ma face sa o..
Dar nu mi-am putut termina sirul gandurilor cand simt o perna peste fata. O vrea sa jucam dur? O iau in brate ca pe o mireasa sub privirile uimite ale tuturor si o trantesc peste canapea cu mine peste ea. Incep sa o gadil stiind ca nu rezista mai mult de 10 secunde. Tin minte cand eram mici, cam de 6 ani ea iar eu 7, cand o gadilam imediat dupa avea nevoie la baie. Eu bineinteles ca nu o lasam si atunci si intampla catastrofa. Cred ca asta ne-a unit cel mai mult. Am fost impreuna oricand, oriunde.
-          La-sa-ma! Doamne nici sa vorbeasca numai putea. S-a inrosit toata. Cred ca ar trebui sa o las. Nu vrem sa avem aceeasi surpriza neplacuta huh?
Ma dau jos de pe ea si o vad cum se indreapta catre baie. Aceeasi Sakura de acum cativa ani. Toti incepem sa radem. Nu-mi pot imagina viata fara ei, fara ea!
Naruto se indreapta catre telefonul din bucatarie, tasteaza un numar si dupa cateva secunde se aude cum incepe sa trancaneasca cu baiatul de la pizza. Comanda o pizza uriasa cu de toate si sucuri pentru fete si cateva beri pentru noi. Doar ele sunt micutele noastre nu? Cum sa le dam bere? Eu personal am grija de Sakura ca ochii din cap.


Da da stiu ca e scurt. Insa chiar vreau sa va aflu parerea. Promit ca urmatoarele capitole vor fi mai lungi. :3


All about us. BPfLsvD
Sus In jos
♥Kotomy♪Chan♥
Academy Student
Academy Student
♥Kotomy♪Chan♥

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In padurea viselor
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 20
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Desen , Muzica , Anime
Stare de spirit Stare de spirit : Nici eu nu mai stiu. . .

All about us. Empty
MesajSubiect: Re: All about us.   All about us. I_icon19Mier 04 Sept 2013, 21:55

Konichiwa ! 

Imi place mult ! Mai ales ideea SasoSaku. Nu prea vezi ficuride genul acesta. Mie personal mii se pare ca ai talent. Mie imi place cuplul acesta. Si recunosc ca am o slabiciune pentru roscati ... Ica o data iti ador ficul si sper sa ma anunti si pe mine la next  ! 

Sayonara ! 


                                                                                    Ma indoiesc ca stelele sunt de foc,
                                               Ma indoiesc ca soarele se misca,
                                              Ma indoiesc ca maine poate fi ieri,
                                             Dar niciodata nu ma indoiesc de vise . . .  
                                             
                                         All about us. Tumblr_mj05q0vpuo1rf785do1_500
                               Alartaieri am vazut o caprioara, ieri am vazut un iepure, si ati te-am vazut pe tine. 
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : All about us. J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

All about us. Empty
MesajSubiect: Re: All about us.   All about us. I_icon19Vin 01 Noi 2013, 20:18

Fan Fic blocat din cauza inactivității.



All about us. Hands10
All about us. Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Continut sponsorizat




All about us. Empty
MesajSubiect: Re: All about us.   All about us. I_icon19

Sus In jos
 

All about us.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-