Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pianul blestemat - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pianul blestemat - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Pianul blestemat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
pisicuta.lady
Academy Student
Academy Student
pisicuta.lady

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : la capatul infernului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 27
Puncte : 39
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : plimbari
Stare de spirit Stare de spirit : smile and cool

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 10:20

salut hi!
sa sti ca e adevarat ca esti o scriitoare buna! dap !
este foarte misterios si dragut ficul tau fun
mai ales pentru ca suspansul este de ne uitat good job
deabi astept noul capitol! happy
sa vedem ce se intampla cu fata! friends
deci next! please


Adevărul meu e în spaţiile goale dintre rânduri…sau în tăcerile de dincolo de ele.
Azi făceţi-vă ca nu mă ştiţi .. Pianul blestemat - Pagina 2 735877
Sunt lafel ca toţi oamenii ,lafel ca toate fetele dar totuşi sunt foarte diferită Pianul blestemat - Pagina 2 812613
Vad lumea mai mult prin vise pentru ca în vise sunt într`adevar fericită Pianul blestemat - Pagina 2 911758
Sunt mica si copilăroasă dar nu am probleme în a fi matură Pianul blestemat - Pagina 2 301723
Obişnuiesc sa :
Cînt .Desenez.Sper.Caut.Visez.Gasesc.Adun vise ascunse în mii si mii de cutiuţe.
Iubesc.Distrug.Vad.Miros.Iert.Tip.Gresesc.Fac totul în felul meu.
Rad.Vorbesc prea mult.Ascult liniştea.Caut tăcerea.Plîng. Pianul blestemat - Pagina 2 23826 Pianul blestemat - Pagina 2 229246
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 20:11

Kiri ? vrei bataita ? Pianul blestemat - Pagina 2 621493 Unde-i nextu ? Daca nu-l pui cat mai repede jur ca vin dupa tine si te bat .
Pupici kisskiss


 Pianul blestemat - Pagina 2 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Pianul blestemat - Pagina 2 11uyc9l
Sus In jos
Muffz
Academy Student
Academy Student
Muffz

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : zurli:x

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 14:27

Vai ce mult imi place.
Chiar asa cand pui next-ul?
Plizzzzzzzzzzzzzz vreau next-ul ca il ador❌x
Ai niste idei grozave❌x
Sa pui repede next-ul ca ma tii in suspans si vreau sa vad ce se mai intampla.
Te rog eu dulce sa pui next-ul reepde, repede please please


Pianul blestemat - Pagina 2 Camera-dress-girl-girl-photography-sweet-Favim.com-61513

Also looking to the future
We stumbled past
And we throw away into nothingness,
More ... unknown
Sus In jos
Apocalipsa
Chūnin
Chūnin
Apocalipsa

Sex : feminin Localizare Localizare : La bau bau
acebook acebook : Ade Adèle
Nr. mesaje Nr. mesaje : 580
Puncte : 778
Reputatie Reputatie : 165
Hobby-uri Hobby-uri : chitara, muritul de ras cu plamanul meu :x (buby)
Stare de spirit Stare de spirit : Ce gluma buna:))

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 15:38

Vai Kityyy aleluia next-ul

Mersi de avertizarea inexistenta lough

Deci il adorrrr ❌x:x descrierea numai ziccc ❌x:x este estee... n-am cuvinte si povestea imi da fiori ❌x:x esti genialaa ❌x


Off ce aveti toti cu suspansul asta:)).Moartea mea curata lough

Deabia astept next-ull ❌x:


Te pup dulcic :xx:x si spor la idei :x


•I love the way you lie..•
I can't tell you what it really is
Pianul blestemat - Pagina 2 Tattoood
•I can only tell you what it feels like•
And right now there's a steel knife
Sus In jos
Seby
Academy Student
Academy Student
Seby

Sex : masculin Varsta : 30
Localizare Localizare : acasa...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 15
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : hmm...destul de buna

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 15:58

Da chiar imi place acest fic. E foarte interesant si imi place cum descrii.
Astept nextul sa vad ce se v-a mai intampla.
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Pianul blestemat - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 20:15

Va multumesc mult pentru commuri si ma bucur ca va place. Uitati si next-ul:-*

Capitolul 3


Ma intreb daca sunt singura care crede ca fericirea e doar o masca ce ascunde adevaratul chip, adevarata infatisare...tristetea. In ultimul timp am folosit zambetul doar pentru a le creea diferite iluzii oamenilor, doar pentru a nu-i ingrijora starea mea insa in realitatea acel zambet e doar un fals ce il port ziua. Ma intreb daca viata e cu adevarat complicata sau eu imi creez singura acea lume unde rozul devine negru si unde povestile se transforma in groaza. Privesc in fata, ferindu-ma de ochii intunecati ai lui Shane care se uitau la mine pe sub sticlele groase ale ochelarilor. Nu stiam ce sa-i mai spun, ma simteam ciudat, ma intrebam de unde stia acest lucru. Paseam usor pe asfaltul rece si dur care parea ca imi asculta gandurile.
Mingea galbena parea ca nu mai vrea sa lumineze orasul, indepartandu-se putin si lasand doar niste picuri de ploaie sa loveasca pamantul. Priveam fermecata acea apa ce cadea din cer, fiecare strop de ploaie parea ca are povestea lui. Cerul urla de durere, lasand doar niste simple picaturi de ploaie sa distruga asfaltul cald ce parea ca incetul cu incetul se crapa. Locuitorii alergau grabiti in difere directii nedorind sa se ude insa eu stateam nemiscata avand ochii inchisi. Doream sa simt ploaia pe trupul meu, doream sa simt loviturile reci de apa asemeni unor bice, doream sa ma distruga insa nu erau suficient de puternice sau poate nici eu nu imi doream sa mor cu adevarat. Shane se opri si el, privind norii de cenusa ce acopereau orasul. Plapuma de ceata isi facea prezenta prin simplul ei dans ce te ametea. In zare se observau cateva luminite, insa nimic mai mult. Acea cenusa nu permitea ochilor sa vada dincolo de ea.
Satenul se apropie de mine, luandu-ma in brate, presandu-si buzele de fruntea mea rece. Simteam respiratia lui calda in ceafa lui si degetele sale lungi care imi mangaiau suprafata fina a mainilor.

- Ai auzit acel cantec, nu-i asa? Sa sti ca acel pian e blestemat. Nimeni nu a mai scapat dupa ce a auzit acel cantec.

Sopti pe un ton scazut si ragusit, aproape fara suflare. Cuvintele lui ma speriau in timp ce se indeparta de mine. Isi dadu jos ochelarii lasand o pereche de ochi intunecati la iveala. Isi musca buza de jos, incercand sa vorbeasca cu calm insa parea ca nu poate. Ma intrebam ce a vrut sa spuna. Era adevarat, de cand am auzit acel cantec ma simt ciudat insa nu cred ca are vreo legatura cu misteriorul pianist. Doream sa ma intorc in acel loc, sa-l mai vad o data si sa-l intreb cine este de fapt, ce legatura e intre el si acel pian asemeni sangelui. Comparatia facuta de mine era adevarata, acel rosu ce stralucea in lumina acelui bec drogat parea o lava sau mai bine zis sangele celor pacatosi. Paseam pe trotuarul umed si dur, lasandu-mi tocurile de la sandale sa scoata diferite zgomote, in timp ce din cand in cand sfarma crengile cazute de pe jos. Satenul ma urma indeaproape, neschitand vreun zambet. Parea ca se gandeste la ceva, insa ma intreb la ce. Isi indeparta suvitele care se incapatanau sa-i cada pe chip, ciufulindu-si bretonul. Isi baga mainile in buzunar, privind indiferent in fata. Ochelarii ii acopereau ochii ciocolatii nelasand la iveala strulucirea lor.
In fata era o cladire inlta construita din caramizi maronii. Destul de veche daca era sa ma intrebi, insa era un liceu destul de bun. Am intrat amandoi in curtea liceului unde unii adolescenti vorbeau despre diferite lucruri in timp ce altii preferau sa asculte sunetul linistitor al ploii. Cerul era traversat de linii portocalii urmate apoi de diferite zgomote inspaimantatoare. Acest fenomen ma speria de cele mai multe ori, crezand intotdeauna ca sfarsitul lumii e aproape insa mereu mi se spunea ca dupa ploaie vine soare cum dupa lacrimi apare zambetul. Asa si era. Picaturile reci de ploaie continuau sa cada, in timp ce tunetele erau asemeni unor tobe ce se auzeau de cate ori fulgera. Am intrat in ininta scolii unde peretii erau de un galben deschis si unde diferite tablouri pline de istorie erau agatate de cuie. Holul era luminat de o lustra rosiatica, in timp ce langa pereti se aflau diferite flori ce isi imprastiau miereasma in intreaga incinta a liceului. Ma indreptam cu pasi greoi si lenti spre clasa de unde se auzeau zgomote. Colegii mei tipau in timp ce altii se bateau. Shane si-a asezat ghiozdanul in banca, scotandu-si castile. Eu m-am propiat de o fata ce statea sprijinita de banca din lemn de stejar, lacuit. Ochii sai asemeni marii ma priveau in timp ce buzele sale usor rozalii erau arcuite intr-un zambet. Parul sau maroniu era prins intr-o coada la spate lasand o suvita putin ondulata sa ii alunece pe chip. In partea stanga, avea o fundita roz prinsa in par ce se asorta cu fustita sa ce ii acoperea o parte din picioarele sale. Aceasta ma imbratisa, sarutandu-mi ambii obraji. Era prietena mea cea mai buna, Britney . Era diferita de mine, insa o iubeam enorm de mult. Cand aveam nevoie de un umar pe care sa plang ea mi l-a oferit pe al sau si era langa mine atunci cand intreg universul ma ura, ea a fost singura care a stiut cum sa ma incurajeze si sa ma faca sa simt ca traiesc cu un anumit scop.

- Kristen, ce ma bucur ca in sfarsit ai venit. Ai patit ceva? Ma intreba aceasta ingrijorata, observandu-mi chipul alb si trist. Ochii mei pareau goi, nu exprimau nimic, in timp ce buzele imi erau uscate. Din cand in cand mi le muscam, lasandu-mi un firicel de sange sa-si faca aparitia. Am strans-o puternic in brate observandu-l pe saten cum ne privea cu coada ochiului. M-am indepartat putin de ea, rugand-o sa se aseze pe scaun. Aceasta dadu afirmativ din cap, sprijinindu-mi la randul meu corpul de banca sa. Am oftat, incercand sa-mi gasesc cuvintele insa nu prea reuseam. Conversatia de mai devreme cu Shane ma inspaimantase. Ma intrebam ce se v-a intampla cu mine.

- Britney, aseara am fost in vechea scoala parasita deoarece sunetul acela provocat de pian nu imi dadea pace si doream sa aflu ce este. Ei bine, acolo am intalnit un baiat. Nu prea l-am vazut bine si nici nu am aflat cum il cheama insa m-a cam speriat si imi este frica acum. Am vorbit si cu Shane si mi-a spus ca acel pian e blestemat.

Vocea mea devenea din ce in ce mai joasa, in timp ce in incapere se auzi oftatul meu printre miile de tipete ale celorlalti. Satena ma privea ingrozita nestiind ce sa spuna. Se ridica in cele din urma de pe scaun, indreptandu-se spre saten. Acesta o privea calm in timp ce Britney il plesni puternic peste fata. Zgomotul provocat de palma sa rasuna in intrega incapere, in timp ce adolescentii o priveau uimiti. Aceasta iesi din clasa, trantind usa dupa ea. Am vrut sa ma duc dupa ea insa mana puternica al lui Shane ma impiedica. Nu intelegeam comportamentul prietenei mele. Ma intelegeam de ce a facut asta. Atatea intrebari imi provocau dureri de cap. Satenul se apropie de mine, spunandu-mi ca vrea sa iesim afara. L-am urmat indeaproape, intrebandu-ma ce doreste. Ma trase cu putere de brat, impingandu-ma in peretele liceului ce era rece. Afara inca ploua insa eu ma intrebam ce are de gand el. Imi ridica capul, jucandu-se cu cateva din suvitele mele. Isi cobora o mana pe piciorul meu, mangaindu-mi pielea fina. Deveneam din ce in ce mai speriata. Am vrut sa-l imping insa acesta era mult mai puternic decat mine. Ochii lui aveau o lumina ciudata in ochi in timp ce isi trecu limba peste buzele sale. Ma trase cu putere de par, obligandu-ma sa deschid gura. Isi apropie buzele de ale mele, initiind un sarut. Cateva lacrimi isi facura aparitia pe chipul meu sperand ca ma v-a alsa in pace insa acesta incepu sa-mi ridice bluza. Am inchis ohii sperand ca se v-a termina acest cosmar.

- Daca o mai atingi o data, iti promit ca iti vei fi dorit sa nu o faci. Indeparteaza-te de ea si pleaca o data pana nu ma enervez si te omor!

Am deschis ochii, dorind sa aflu cine era cel care l-a oprit pe Shane. Era el, acelasi baiat misterios, acelasi pianist ce cantase in acea seara. Satenul pleca, in timp ce brunetul zambea satisfacut.

- Data viitoare ai grija cum iti alegi prietenii.

Acesta disparu in cele din urma, nelasandu-mi sansa de a-l intreba cine este cu adevarat.

Britney
Pianul blestemat - Pagina 2 Tumblr_lk9iywBVDo1qck4i7o1_500_large


Pianul blestemat - Pagina 2 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc


Ultima editare efectuata de catre ♥ Iepurasul♥Kirara ♥ in Dum 18 Sept 2011, 16:44, editata de 3 ori
Sus In jos
Sony.
Academy Student
Academy Student
Sony.

Sex : feminin Localizare Localizare : Sibiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Neimportant...
Stare de spirit Stare de spirit : Doar soarele poate fi mai stralucitor decat zambetul cuiva...insa la mine ploaia mi-e egala

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 21:32

Kira imi place foarte mult acest fic:x
Ma bucur ca ai pus next-ul. Ador felul cum scrii.
Imi place cum descrii si devine din ce in ce mai interesant.
Ma intreb de ce l-a plesnit si ce l-a apucat pe Shane.
Ce bine ca a aparut brunetul:x:x
Deci sa pui repede next-ul ca pur si simplu ador cum scrii si vreau sa vad ce se intampla.
Te pooop dulce:x:x


Viseaza si lumea va fi mult mai frumoasa....

Pianul blestemat - Pagina 2 Big-city-girl-love-photo-Favim.com-45001

Shut up forever ... yes, it's better

Dăăăă, yu ar mai fevarit ;)

Sonya băăăă < - -
Sus In jos
Muffz
Academy Student
Academy Student
Muffz

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 20
Puncte : 25
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : zurli:x

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 23:09

Ce bine ai pus next-ul❌x❌x
Vai cat de mult imi place in love in love
Pur si simplu ador acest fic in love
Ai fi o scriitoare foarte buna❌x
Plizz sa pui repede next-ul ca numai am rabdare sa stiu ce se intampla:x
te opresti cand nu trebuie, te rog mult, mult sa pui next-ul please


Pianul blestemat - Pagina 2 Camera-dress-girl-girl-photography-sweet-Favim.com-61513

Also looking to the future
We stumbled past
And we throw away into nothingness,
More ... unknown
Sus In jos
^Wolf^
Genin
Genin
^Wolf^

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : la comp
Nr. mesaje Nr. mesaje : 61
Puncte : 75
Reputatie Reputatie : 15
Hobby-uri Hobby-uri : chitara
Stare de spirit Stare de spirit : hmm...momentan buna

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 23:14

Eh, chiar te pricepi la ficuri.Inca unul foarte reusit, Kira.
Descrierea e foarte buna si nu am ce comenta la ea.Chiar imi place.
Sa pui repede next-ul ca vreau sa vad ce se v-a mai intampla.
Sus In jos
S$hiva>
Genin
Genin
S$hiva>

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : <somewhere where you do not know >
Nr. mesaje Nr. mesaje : 135
Puncte : 140
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : MUZICA,tobe
Stare de spirit Stare de spirit : h@@pp!*

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Sam 11 Iun 2011, 23:24

Ce ma bucur ca ai pus nextul in love
Pur si simplu iti ador ficul in love
Nu mai stiu ce sa spun. devine din ce in ce mai interesant.
Sa pui reepde cobtinuarea ca ma tii in suspans please


You are my dream

Pianul blestemat - Pagina 2 Th_galatea


Pianul blestemat - Pagina 2 Th_fight Pianul blestemat - Pagina 2 Th_120503605826337 Pianul blestemat - Pagina 2 Th_thHakase01

Pianul blestemat - Pagina 2 Th_th1154811882328ik3

Just watch !

And when you do not expect, it happens
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Iun 2011, 10:01

Wow, Kirara, acest capitol este chiar reusit. Iubesc felul cum descrii peisajele, dar si sentimentele. Ma capteaza ficul tau, e foarte frumos.
Sper ca o sa aduci nextul curand. Spor la scris si pupici! kiss in love
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Renee
Genin
Genin
Renee

Sex : feminin Localizare Localizare : la mine,la tine,oriunde...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 152
Puncte : 167
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : muzica
Stare de spirit Stare de spirit : mmm..cam plictisita

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Iun 2011, 13:29

Vai Kira pur si simplu ador acest fic:x
Descrii minunat si imi plac ideile tale❌x
Vai, si acest capitol a fost superb.
Te rog, pune mai repede continuarea.
Te pup kiss


Pianul blestemat - Pagina 2 Cute-hands-heart-love-photography-sun-Favim.com-50120_large

Lumina poate fi si ea o cortina,ca si tenebrele
Sus In jos
Pufulete ☻
Academy Student
Academy Student
Pufulete ☻

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Cu capul in nori ♥ ♥

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Iun 2011, 14:02

Cat de mult imi place
E foarte frumos si ma bucur ca ai pus continuarea.
Ma intreb ce se v-a mai intampla cu ei.
Sa pui repede next-ul ca iti ador ficul hi! kiss


Pianul blestemat - Pagina 2 17764709_1

Only a mad puppeteer in the night۰۪●۪۫

I love You !
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pianul blestemat - Pagina 2 Asss10Pianul blestemat - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Iun 2011, 19:45

Acest capitol a fost de-a dreptul extraordinar. Sincer nu am inteles de ce a reactionat satenul asa, insa ma bucur ca misteriosul pianist a aparut la timp. Astept cu nerabdare nextul. Choco te pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Pianul blestemat - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Dum 12 Iun 2011, 23:29

La cererea lui Kiri acest fic v-a fi mutat la " Fan Fic-uri Blocate"


Pianul blestemat - Pagina 2 Sakura10e
|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
Cortina uitarii nu va cadea niciodata
Peste minunatul decor
Al prieteniei sincere
Chiar daca scena a luat sfarsit!

|__________|×ღ×|__________|
Sus In jos
Pufulete ☻
Academy Student
Academy Student
Pufulete ☻

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Cu capul in nori ♥ ♥

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Iun 2011, 10:51

Kiri, Kiri cand pui next-ul? very sad
Te rog sa-l pui cat mai repede sad please kiss


Pianul blestemat - Pagina 2 17764709_1

Only a mad puppeteer in the night۰۪●۪۫

I love You !
Sus In jos
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Dum 19 Iun 2011, 13:02

Kirisor >;d<
Este absolut superb, nu am cuvinte sa descriu cat de mult ador eu ficul acesta.
deci este bestial... Eu iubesc felul cum descri sentimentele esti geniala...pur si simplu G-E-N-I-A-L-A.
Esti foarte talentata, scumpo >;d<
So, astept nextul :x sper sa vina cat mai repedeee`! :x


Fericirea este un vis, durerea este reală.

Pianul blestemat - Pagina 2 Tumblrly7n7v81c11qju6qm


I’ll never walk away.
Tear down!, the walls that will surround.
Cry out!, above the burning sound.
Show me!, how bleeding hearts still pound.
If we stand together we will be unbroken!



Sus In jos
MaRiOnEtA
Academy Student
Academy Student
MaRiOnEtA

Sex : feminin Localizare Localizare : In dezastru...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Rad...pentru totdeauna voi rade ca te stiu asa.

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Mier 29 Iun 2011, 20:43

<>...numele tau mi-a sarit in ochi. Imi aminteste de desenul ala cu Inuyasha.
Oricum nu de asta sunt aici.
<< Pff, titlul chiar m-a atras iar descrierea ta de la inceput m-a facut sa ma simt eu in pielea persoanjuui. Mda, as vrea si eu sa viziztez o asemenea scoala.<Imi plac ficurile astea cu ceva mister ca sa spun asa, fantome, blesteme si alte chestiute de astea.
<< Mna, sa pui next-ul>>>>>>>>>>>>>>>>>>Bye Bye!


You are my devil

Pianul blestemat - Pagina 2 1695455658_091c28c55e

No more words, no more lies, no more crying, no more pain, no more hurt, no more tryin. There is no other way, I get the final say.
Sus In jos
»Beţişor«
Genin
Genin
»Beţişor«

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Romania, Ialomita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 135
Puncte : 165
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri :))
Stare de spirit Stare de spirit : Good...very good.

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Mier 29 Iun 2011, 23:06

Frumos fic-ul...chiar imi place, dar asa cum am mai zis nu pot sa comentez mai mult ca nu sunt in masura. Succes la scris. Pwp kiss


---------------------------


My fic:
- Steaua norocoasa: https://sasu.forumgratuit.ro/t1764-steaua-norocoasa


×ღ×Mαrrч×ღ×



Realitatea
Este
Singura
Promisiune
Estimata
Corect
Totdeauna!!


♥️«´¨`•Smille•´¨`»♥️

My fic: ● Little light- https://sasu.forumgratuit.ro/t5171-little-light
[/color]
Sus In jos
PinkGirl
Academy Student
Academy Student
PinkGirl

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Undeva prin lume... :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : volei
Stare de spirit Stare de spirit : Linistita

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Lun 11 Iul 2011, 17:01

am citit fic-ul tau si sunt foarte uimita imi place foarte multtt est foarte superb fic-ul de abia astept sa pui nextuu spor la scris a hug yeah
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Mar 12 Iul 2011, 11:47

Kirisor, cand ai de gand sa pui nextu ? Te rog eu mult de tot sa-l pui, deci nu mai am rabdare asa ca pune-l cat mai repede . Pupici kisskisskisskisskiss


 Pianul blestemat - Pagina 2 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Pianul blestemat - Pagina 2 11uyc9l
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Pianul blestemat - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Joi 14 Iul 2011, 20:42

Hello my dear love, se pare ca in sfarsit am ajuns si eu pe la fic-ul tau. Tot ceea ce pot spune este "Wow". So...sa incep xP.

Descrierea - Exista si este exact acolo unde trebuie, in cantitati potrivite. Ceea ce imi place in mod special la fic-urile tale iubire este faptul ca nu descrii numai sentimentele, ci si cum arata unele lucruri, sau, fenomene ale naturii in cazul acestui capitol. Tine-o tot asa!

Dialogul - Ai cateva linii de dialog, ceea ce imi place. Ultima transmite hotarare din partea pianistului misterios si imi place asta.

Actiunea - Decurge normal, ca si cand s-ar intampla in viata reala. E bine ca nu incepi o idee si apoi o lasi in aer, cum am mai vazut eu in alte fic-uri. Bun!

Estetica - Imi place, nu am nimic de obiectat. Apesi SPACE dupa semnele de punctuatie deci e super.

Greseli de tastare/Ortografie/Limbaj

"simteam respiratia lui calda in ceafa lui" - simteam respiratia lui calda in ceafa EI

"sfarma" - sfarama

"inlta" - inalta

"ininta" - incinta

"propiat" - apropiat

"ochii lui aveau o lumina ciudata in ochi" - Dear, stiu ca asta e o gresela de neatentie, dar totusi rolul meu sa spun cum era corect: "ochii lui aveau o lumina ciudata"

"alsa" - lasa

"ohii" - ochii

Titlul - Poii in principal el atrage, foarte bine! Vad ca are legatura cu continutul ficu-ului deci nu am ce comenta.

Ideea - Foarte tare, este originala, nu exista nimic de acest gen. Tu mereu esti originala, doar esti iubirea mea, semeni cu mn. good

Dear, cam asta am avut de zis deocamdata, de criticat nici nu s-a pus problema. Astept next-ul repede!*kiss*

Peace Ya!
~Byby~
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pianul blestemat - Pagina 2 Asss10Pianul blestemat - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Mar 16 Aug 2011, 14:41

Kira, ce mai face pianistul? Tu stii? Ca eu nu stiu... Si nici nu prea am de unde sa aflu avand in vedere ca tu nu mai pui nextul ala... Of, of, ce vrei sa iti dau ca sa pui capitolul urmator? Hai, acum te mituiesc... Vrei bomboane? Baloane? Guma de mestecat? Hmm, oare ce vrei... So, atept neztul cu nerabdare... Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Pianul blestemat - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Luminor
Genin
Genin
Luminor

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : In your heart
Nr. mesaje Nr. mesaje : 69
Puncte : 71
Reputatie Reputatie : 12

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 00:24

Kiri cand ai de gand sa pui next-ul? sad
Plizz, ador acest fic asa ca te rog sa aduci next-ul mai repede please
Sus In jos
Pufulete ☻
Academy Student
Academy Student
Pufulete ☻

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Cu capul in nori ♥ ♥

Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 20:42

Asa deci Kiri, uite-o pe Pufulete.
Cand ai de gand sa pui next-ul? Adica eu una ador acest fic si tu nu mai vrei sa pui next-ul. Pai sa poate? Haide te rog un mic capitol acolom, tot conteaza pentru mine numai sa stiu ca nu ai renuntat la acest fic si te vei apuca repejor de el.

Uite commuri ai si tu nu mai aduci next-ul. very sad
Plizz, mai ales ca mai lasat si in suspans sui chiar vreau sa stiu ce se va mai intampla. Eu una ador acest fic, sunt fana ta, asa ca plizzzzzzz adu next-ul ala ca mor aici si nu cred ca vrei sa vii la inmormantarea mea.

Ador cum scriii❌x e superb pur si simplu nu mai am cuvinte.
Decat de lauda...deci eu una adooooooorrrr acest ficcc foarteeeeee muuuuuult in love
te rog, mult, mult, mult sa aduci next-ul ca il astept de un secol si chiar nu mai am rabdare.
Sunt prea curioasa sa stiu ce se intampla. Ma intreb de ce se comporta asa si cine e defapt acel pianist misterios, ce se va mai intampla cu personajele.
haide pune-te mai repede pe tastat ca eu chiar vreau din tot sufletul next-ul:x
Ador ficul asta:x
E minunat, numai am cuvinte in love
Plizzz pune next-ul ala pe care il astept de un secol please please please


Pianul blestemat - Pagina 2 17764709_1

Only a mad puppeteer in the night۰۪●۪۫

I love You !
Sus In jos
Continut sponsorizat




Pianul blestemat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Pianul blestemat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-