Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pianul blestemat - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Pianul blestemat - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Pianul blestemat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Sam 27 Aug 2011, 21:31

ficul asat e minunat pune neztu repede te rog ca morrrrrrrrrrrr...............


Pianul blestemat - Pagina 3 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pianul blestemat - Pagina 3 Asss10Pianul blestemat - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 09:51

Helau si tie... Cred ca iar va inscriu la maraton, ca vad ca next nu mai pune nimeni pe nicaieri... Va dau la fiecare cate un numar si vad la sfarsit ce iese... Slabiti cu mine ca niciodata si mai este si gratuit pe deasupra... :)) Deci cred ca tu esti numarul... aaa... 4!!! Sa vedem ce va rezerva viitorul... Hai ca eu inca astept nextul... Sa nu ma faci sa astept prea mult, da? Pupici... in love

choco^^


Pianul blestemat - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Pianul blestemat - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Sam 29 Oct 2011, 20:52

Va multumesc pentru comentarii. Uitati si next-ul. Astept critici si comentarii ^^

Capitolul 4

,, Take me in your world...''

Cerul asemeni unei perdele negre cersea si el atentia de care maiastra luna avea parte mereu la fel ca si slujitoarele ei, stelele sclipitoare ce pareau asemeni unor lumanari.
Acele versuri rasunau in mintea mea, muzica fiind data la maxim. Stiam ca semnifica ceva, iar cel care le-a scris dorea sa transmita un lucru, insa ce anume? Eu una nu simteam decat tristete, melodia aceea ma melancoliza insa continuam sa o ascult pana la final. Ma intrebam insa daca este povestea cuiva, putea fii a unei fete indragostite ce dorea sa cunoasca abisul, dorea sa cunoasca locul misterios al baiatul pe care il iubea, lumea lui unde se refugia de fiecare data. Am lasat un oftat sa rasune in incapere lasand sa mi se deruleze in minte chipul acelui misterios baiat. Doream sa ma mai duc insa o data in acea scoala veche, sa aflu ce anume il leaga pe el de acel pian si de ce statea de unul singur acolo.
Usa camerei mele se tranti cu putere, in timp ce ochii mei incercu sa distinga persoana care tocmai intrase. O silueta de femeie isi facu aparitia, cu parul usor cenusiu datorita varstei acesteia si anilor care nu prea au fost blanzi cu ea. Ochii acesteia erau rosii, in timp ce chipul palid parea asemeni unui cadavru. Am observat o urma de palma pe fata ei, semn ca tata iar o batuse. Asa se intampla de fiecare data cand acesta era beat. Imi era mila de persoana care mi-a dat viata, insa eu nu aveam ce face. De la varsta de cinci ani tata a inceput sa bea si sa o plesneasca tot mai des pe mama, care biata femeie nu spunea nimic. Aceasta se apropie de mine, atingandu-mi trista obrazul. Mi-am inchis ochii, dorind sa simt caldura mainii sale, ma simteam iubita.

- Scumpa mea, eu si tatal tau vom pleca in seara asta, insa doamna Stewart a fost de acord sa stai la ei deoarece nu vrem sa te lasam singura, mai ales ca in ultima vreme te porti cam ciudat.

Replica mamei ma enerva. Am simtit cum sangele mi se urca la cap deoarece fiul doamnei Stewart era coleg cu mine si era idolatrizat de celelalte fete care nu erau decat niste ofrande de care se descotorosea imediat dupa cateva zile. Genul acesta de oameni pe mine ma enerva insa am preferat sa tac si sa le fac pe plac parintilor deoarece nu doream sa isc vreo alta cearta.
Mama a iesit rapid din camera fara a mai spune vreo ceva. Mi-am luat o mica gentuta in care sa-mi pun cateva lucruri. Mi-am indepartat bretonul care se incapatana sa-mi acopere chipul si am iesit din incapere, coborand la parter unde parintii mei se preagateu insa fara a vorbi unul cu celalalt. In jur domnea o liniste mormantala, lasand doar crengile batrane ale copacilor care bateau in geam sa se mai auda. M-am indreptat spre mama care imi zambi mai mult fortat incercand sa ascunda cta de mult putea tristetea, sarutandu-mi obrajii calzi. M-am uitat pre de cateva secunde la tata care isi aranja cravata, nebagand de seama ca am venit. mi-am dat ochii peste cap, iesind din casa si indreptandu-ma spre vila familie Stewart care parea a fii un palat. Cladirea era destul de inalta, fiind inconjurata de un gard negru ce avea forma unor flori. In partea dreapta se afla piscina inconjurata de cateva flori. Priveam uimita acel loc minunat, observand-o pe doamna Stewart care imi zambea. Parul sau putin castaniu il avea prins intr-un coc in timp ce rochia sa albastra se potrivea cu ochii sai asemeni marii. M-a invitat inauntu, privind inca uimita in jurul meu. Peretii asemeni lamaii erau plini de tablouri pictate de dansa. In fiecare colt al camerei erau flori multicolore asezate frumos in diferite vaze.

- Aha deci pana la urma a venit si coleguta mea. Papusa sper sa iti placa la noi si sa te simti cat mai bine.

Vocea cuiva ma trezi la realitate. Era el, persoana pe care eu o uram. Vocea sa ironica ma enerva la culme insa nu puteam comenta. Mama acestuia pleca lasandu-ne singuri. Adolescentul cobora scarile ce straluceau datorita parchetului, atingand cu varful degetelor bara din lemn. Se apropie de mine, trecandu-si limba peste buzele sale. Am vrut sa plec insa mana acestuia ma opri.

- Te-am vazut in vechea scoala. Ce cautai acolo?

Ma intreba acesta privindu-ma adanc in ochii. Ma speria la culme insa nu aveam de gand sa-i raspund. Mi-am intors capul in partea stanga evitandu-i ochii asemeni noptii.
Brunetul se indeparta, asezandu-si parul ciufulit si spunandu-mi ca voi dormi cu el in seara asta. Simteam cum imi cade cerul in cap. Nu puteam sa dorm cu el. Ma simteam din ce in ce mai ciudat si asta se datora adolescentului.

Baiatul:
Pianul blestemat - Pagina 3 M_136

PS: Nu am mai corectat acest capitol deci e clar ca am greseli.


Pianul blestemat - Pagina 3 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pianul blestemat - Pagina 3 Asss10Pianul blestemat - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Sam 29 Oct 2011, 20:58

Eii, pai vreau sa te felicit pentru acest capitol nemaipomenit.. love
Si multumesc ca in sfarsit ai pus nextul..

Asa, acum in legatura cu greselile si restul.

Descriere ~ stii cum sa induci cititorului starea aceea de curiozitate, de ireal si de fantastic, felicitari!! Chiar imi place sa iti citesc ficurile, capitol de capitol, deoarece ai un stil aparte de a face lucrurile sa "mearga".. Imi provoci nenumarate stari uneori chiar si fluturi in stomac si asta este bine..

Actiunea ~ nu mi se pare grabita, se desfasoara lent, curgand linistit.. Firul povestii dezvolta din ce in ce mai multe oportunitai, dar si controverse, ma intreb ce se va mai intampla..

Estetica ~ este bine, imi place ca scrii cu alb si ca lasi spatiu intre paragrafe, asa este mult mai usor de citit...

Greseli de tastare/ ortografie:

al baiatul ~ al baiatului
incercu ~ incercau
care biata femeie nu spunea nimic ~ nu prea are logica aici, cred ca era " la care biata femeie nu spunea nimic "
vreo ceva ~ fara "vreo" mergea mai bine
preagateau ~ pregateau
cta ~ cat
pre ~ pret
mi-am ~ Mi-am
familie ~ familiei
a fii ~ a fi
inauntu ~ inauntru
cobora ~ cobori
in ochii ~ in ochi

~ inainte de "insa" si "deoarece" trebuie sa pui virgula..

Cam asta am avut eu de spus..
Sper sa pui nextul curand..
Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^


Pianul blestemat - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Pufulete ☻
Academy Student
Academy Student
Pufulete ☻

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Cu capul in nori ♥ ♥

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Dum 30 Oct 2011, 08:29

Vaiii ce ma bucur ca ai pus next-ul:x:x
E asa de interesant. Opa, un nou personaj dragut:-> devine din ce in ce mai interesant si mai misterios. Iar te-ai oprit cand nu trebuia si asta ma enerveaza. Ihhh, ma lasi in suspans si nu e corect :-w
Ma intreb ce se va mai intampla.
Sa pui repedee next-ul ca mor de nerabdare. Plizzzzz :(


Pianul blestemat - Pagina 3 17764709_1

Only a mad puppeteer in the night۰۪●۪۫

I love You !
Sus In jos
MaRiOnEtA
Academy Student
Academy Student
MaRiOnEtA

Sex : feminin Localizare Localizare : In dezastru...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : Rad...pentru totdeauna voi rade ca te stiu asa.

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Dum 30 Oct 2011, 08:38

Imi place la nebunie descrierea ta si cum decurge actiunea. Nu te grabesti ci pur si simplu faci ceva neinsemnat sa devina cat mai interesant si asta ma bucura.
Ma mai bucura faptul ca ai pus continuarea si la acest fic. Era si timpul.... dap !
Devine din ce in ce mai interesant si asta imi place.
Spor la scris Kiri kiss


You are my devil

Pianul blestemat - Pagina 3 1695455658_091c28c55e

No more words, no more lies, no more crying, no more pain, no more hurt, no more tryin. There is no other way, I get the final say.
Sus In jos
~Crantzanele~
Genin
Genin
~Crantzanele~

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Dum 30 Oct 2011, 14:42

Soper capitol Kira:P Devine palpitant si interesant!

Deci please adu nextu repedePianul blestemat - Pagina 3 208323 Pianul blestemat - Pagina 3 962758

Sunt curioasa sa vad ce se va intampla in continuare!

Spor la scris si la ideiPianul blestemat - Pagina 3 164882


Pianul blestemat - Pagina 3 436617804_640
Beauiful but cold.
Sus In jos
♣ Virus excentric ♣
Genin
Genin
♣ Virus excentric ♣

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : *only in my dreams*
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 211
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : muzica
Stare de spirit Stare de spirit : !!@@ppy^

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Mier 02 Noi 2011, 22:44

Un fic care din prima mi-a atars atentia. Nha, titlul mi se pare foarte interesant si foarte miseterios, normal ca m-a facut curioasa good
Si pot spune ca iti ador ficul. Are de toate iar ideea e geniala pur si simplu, foarte interesanta si am atatea intrebari insa voi sta cuminte si voi astepta nextul care sper sa vine cat de repede posibil.
Soo..I like❌x


Viruss...te pupaceste❌x < - -


So cute...♣️

Pianul blestemat - Pagina 3 Lgif

Stay like that, I like...

You're my rain, you are my demon, you're my idol

Virusss < - -
Sus In jos
PinkGirl
Academy Student
Academy Student
PinkGirl

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Undeva prin lume... :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : volei
Stare de spirit Stare de spirit : Linistita

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Joi 03 Noi 2011, 19:02

chiar mi-a placut capitolul acesta a fost foarte interesant in love
de abia astept sa vad ce se intamla mai departe
sunt foarte curioasa??? think happy2
este foarte tare ficul tau:love:
de abia astept urmatorul capitol a hug
Sus In jos
Sony.
Academy Student
Academy Student
Sony.

Sex : feminin Localizare Localizare : Sibiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 34
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Neimportant...
Stare de spirit Stare de spirit : Doar soarele poate fi mai stralucitor decat zambetul cuiva...insa la mine ploaia mi-e egala

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Joi 03 Noi 2011, 19:21

Superb capitol ca si ficul:x:x
Ma bucur ca l-am citit si sincer sunt foarte curioasa sa vad ce se va mai intampla.
M-am indragostit de ficul tau:x:x e genial:x:x ai atatea idei minunate pe care le ador:x
Vreau nexttttt repede :-*


Viseaza si lumea va fi mult mai frumoasa....

Pianul blestemat - Pagina 3 Big-city-girl-love-photo-Favim.com-45001

Shut up forever ... yes, it's better

Dăăăă, yu ar mai fevarit ;)

Sonya băăăă < - -
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Sam 05 Noi 2011, 15:15

Dupa 10.000.000.000.000 de ani ai puis si u nextul care SUUUPER TARE.o si continuarea sper sa vina mai repede k de nu te ike a hug







Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Mier 09 Noi 2011, 11:40

nu-mi vine sa cred nervi! am uitat sa comentez la ficul acesta minunat:) il iubesc si sunt atrasa de astfel de fenomene....sper ca acel baiat sa nu ii faca rau si sper ca totul sa fie bine daca poti te rog sa ma anunti si pe mine cand vei pune nextul te pup spor la scris si la idei


Pianul blestemat - Pagina 3 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Pianul blestemat - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Vin 18 Noi 2011, 21:34

Multumesc pentru comentarii dragilor kiss
Sper sa va placa si acest capitol, nu prea am avut idei ^^


Capitolul 5

Oare daca ai sti unde sunt ai m-ai veni sa ma salvezi? Daca as tipa m-ai auzi? Poate ca nu...nici nu stiu cum te cheama. De ce sa ma salvezi cand ai putea sa ma lasi sa mor, sa putrezesc pe veci fara ca macar sa-ti stiu numele si sa-ti ating chipul atat de alb? Dispari vis urat si lasa-ma sa disper in agonie fara sa sper la ceva mai bun.
Paseam pe parchetul rece care scartaia usor la fiecare pas pe care il inaintam spre camera brunetului. M-am oprit privind usa alba din lemn, atingand enervata clanta pentru a intra in lumea lui. Insa voi mai putea iesi la suprafata daca ii calc teritoriul?
Am pasit in intuneric, incercand sa disting ceva insa nu prea reuseam. Am simtit doua brate puternice care mi se incolacesc in jurul trupului, lasand acel parfum sa-mi inunde narile.

- Ma bucur ca esti aici, Kristen. Sti, am asteptat de mult acest moment, sa ne cunoastem mai bine.

Acea voce usor ragusita imi dadea fiori. Imi era frica insa unde era sa plec? Doream sa-l resping, sa tip, insa ceva ma oprea. Acesta isi plimba palma stanga pe piciorul meu, in timp ce cu cealalta ma tine strans de mijloc. Lasa-ma cosmarule, de ce imi provoci atata durere, chiar imi doresti moartea? Daca da, ia-ma, acest lucru e mult mai groaznic.
Am inchis ochii, gandindu-ma la misteriosul pianist, la salvatorul meu strain, doream sa vina si acum, insa soartea ne despartea inca o data, provocandu-mi durere.
Am soptit pe un ton mai mult soptit sa imi dea drumul, lasandu-mi lacrimile amare sa-mi mangaie obrajii calzi. Fiecare cristal ce cadea din ochii mei ma faceau sa suspin. Acesta imi dadu drumul intr-un final prinvindu-ma adanc in ochi. Ii auzeam pasii care calcau lenesi pe parchetul vechi, provocand un sunet enervant. Acesta apasa pe intrerupator, in cateva secunde luminandu-se si camera. Becul atarna asemeni unui paianjen de tavanul alb, lasand vantul ce batea cu putere sa-l miste din cand in cand.

- Ryan, ce vrei de la mine? Te rog sa ma lasi. Sa sti ca eu nu sunt ca celelalte fete care fac tot ce le spui tu si se supun la orice pas numai ca sa se culce cu tine. Ba dimpotriva, eu te urasc si nu vreau sa am de-aface cu mine.

Replica mea il facu sa strambe din nas. L-a deranjat insa chiar nu imi pasa, nu aveam de ce sa o fac. Si-a indreptat privirea spre noptiera unde era o poza mai veche. Am observat cum chipul sau aproape perfect se intrista. Nu intelegeam reactia lui. M-am apropiat de el, privind poza din mana lui. Era un baietel cu ochii mari si negrii, cu parul putin mai lung, acoperindu-i o parte din chip. Langa el se mai putea observa o alta silueta, insa chipul persoanei respective nu o puteam vedea. Poza era rupta in acel colt. Mi-am dat seama ca el era acel baiat, insa cel de langa el cine putea fi?

- Acesta e fratele meu...a murit acum cativa ani, cand eu aveam zece ani. Mama spune ca a dat o masina peste el, insa nu cred asta. Cand m-am dus la locul nostru secret, acolo unde nimeni nu ma putea gasi si unde doar eu si cu fratele meu il cunosteam, am vazut o sfoara legata de un copac si mai multe urme de pasi pe jos. Eu cred ca s-a spanzurat, insa ma intreb si acum de ce. Eram fericiti, insa el a distrus tot ce am cladit si toate visele pe care ni le spuneam zi de zi...a lasat in urma doar niste amintiri si simplul scrum.

Ma dureau cuvintele lui, imi parea rau. ,, Nu judeca o carte dupa coperta '' ...cat adevar. Si credeam ca doar eu sufar, ca am parintii ingrozitori si chiar doream sa plec, insa el isi pierduse fiinta cea mai draga care il intelegea. L-am imbratisat, asezandu-mi capul pe umarul sau. Credeam ca ma va respinge, insa nu a facut-o. S-a intors spre mine, privindu-ma adanc in ochi. Lacrimile reci cadeau din ochii sai tristi, udandu-mi bluza. Avea nevoie sa vorbeasca cu cineva, sa se descarce.
Plangi...si nu imi da drumul, atat te rog si eu.
Simteam nevoia sa stau cu el si sa-i privesc neputincioasa lacrimile care curgeau cu repeziciune. Atata suferinta, asta simteam si eu.


Pianul blestemat - Pagina 3 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Pianul blestemat - Pagina 3 Asss10Pianul blestemat - Pagina 3 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Vin 18 Noi 2011, 21:36

Pai m-am cam luat cu altele si am uitat sa dau edit.. Scuze.. ^^'
Asa, acum revenind la ficul tau scumpo..
Te felicit din tot sufletul pentru ideea cu adevarat originala si pentru felul in care o expui, foarte frumos, bravo..
Imi plce mult felul in care evolueaza aceasta poveste si chiar sunt curioasa sa vad ce vei mai nascoci in continuasre..
Am eu o presimtire, dar vreau sa vad ce iti trece tie prin capsorul acela genial.. ^^
So, astept cu nerabdare nextul..
Spor la scris simulte idei..
Te-am pupacit dulce.. in love
choco^^


Pianul blestemat - Pagina 3 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself


Ultima editare efectuata de catre ♪ choco ♪ in Sam 19 Noi 2011, 21:32, editata de 1 ori
Sus In jos
Cleo ♥♥♥
Academy Student
Academy Student
Cleo ♥♥♥

Sex : feminin Localizare Localizare : honestly ... I want to be with you♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Dăăă...miuzzzic
Stare de spirit Stare de spirit : ă...Hepi..yeah, this right...♥

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 19:33

Asa deci, vreau sa sti ca ma bucur ca ai pus next-ul mami kiss
Asa deci, vai devine asa de interesant. E trist ca si-a pierdut fratele insa ma intreb cine este cel din poza, adica fratele sau. Adica am atatea intrebari...si trebuie doar sa astept next-ul. Care e un chin sa-l astept, pana il pui.
Ador acet fic si acest capitol ca e obicei a fost unul pe masura, nu astept degeaba next-urile. ca intotdeauna sunt geniale, doar ca sti ce nu-mi place? Suspansul, mami :-w
Asa ca plizz adu mai repede next-ul ala ca il ador a hug


Pianul blestemat - Pagina 3 Guitargirlsignature

Be different, be cool, be a dreamer, just be you!
Sus In jos
Pufulete ☻
Academy Student
Academy Student
Pufulete ☻

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 31
Puncte : 35
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Cu capul in nori ♥ ♥

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 23:09

Vai, vai...ce ma bucur ca ai pus next-ul? Sti ce mult ma bucur?
Ador capitolul acesta ca de obicei...ai niste idei minunate si mereu ma tii in suspans. Adica, e plin de mister si romantic. E trist insa e genial.
Vreau sa aduci next-ul ala mai repede deoarece nu mai suport suspansul si chiar vreau sa stiu ce se mai intampla. Adica mie una imi place estrem de mult acest fic si ti-am mai spus lucrul asta. Il ador, e superb, il iubesc..si lista continua.
Kiri, nu-i asa ca aduci next-ul repejor? :o3
Te roaga dulce Pufuletele..haide sti ca te iubesc mult❌x si asta ee serios ❌x
Haide iubirea mea dulce ca mierea, te log eu mumos sa aduci next-ul mai repede ca nu mai am rabdare si vreau sa vad ce se intampla. Adica, m-ai facut atat de curioasa.
Oare cine e fratele? Dar pianistul ce mai face? Ce se va mai intmpla?
Si asta voi afla numai cand vei posta urmatorul capitol.
Spor la scris si la cat mai multe idei pui kiss
Pupici dulci, dulci a hug


Pianul blestemat - Pagina 3 17764709_1

Only a mad puppeteer in the night۰۪●۪۫

I love You !
Sus In jos
♣ Virus excentric ♣
Genin
Genin
♣ Virus excentric ♣

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : *only in my dreams*
Nr. mesaje Nr. mesaje : 191
Puncte : 211
Reputatie Reputatie : 17
Hobby-uri Hobby-uri : muzica
Stare de spirit Stare de spirit : !!@@ppy^

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 23:17

Devine din ce in ce mai intersant observ si asta imi place.
Ca de fiecare data descrierea e superba si de fiecare data cand citesc parca sunt in mijlocul actiunii. Descrii in asa fel incat orice lucru devine important si interesant. Mai pe scurt este : SUPERB !
Si normal ca te felicit si pentru capitolul asta,.
Aa..poate ma anunti si pe mine cand mai aduci next-ul :-w
Pai, da din taste si posteaza continuarea ca abea o astept.
Hugggggggggg a hug


So cute...♣️

Pianul blestemat - Pagina 3 Lgif

Stay like that, I like...

You're my rain, you are my demon, you're my idol

Virusss < - -
Sus In jos
Yuko
Academy Student
Academy Student
Yuko

Sex : feminin Localizare Localizare : un loc uitat de lume si numai de mine stiut
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 42
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : just...a smile

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 15:35

A trecut ceva timp de cand nu am mai citit un fic de al tau si imi pare rau pentru asta insa nu prea am mai putut intra. Uite ca ma revansez acum. Pe langa asta, observ ca ai mai postat ai alte continuari la celelalte ficuri, ba chiar ai mai terminat din ele + inca un fic nou, pe care fi isigura ca il voi citi si pe acela.
Ok my dear, well I tell you that I love. Each chapter is that of mystery and romance from me like I thought. Well, descrierea e la ea acasa deci nu am ce comenta, mai ales ca mie imi palce ca fiecare fic sa fie plin de descriere. Daca nu are e zero barat pentru mine. Dialogul niciodata nu m-a interesat foarte mult, adic nu mi se pare cine stie ce, nu ma intereseaza daca un fic nu il are. eu vreau ca dsecrierea sa fie prezenta si actiunea sa decurga lent ceea ce in ficul tau asa este. I am glad *.*
What could I say? Well I said everything needed...

And finally you say hardly wait to continue because it was love at first sight with your story :)) ..they, in fine :)
Pai te poop dulce si sa ma anunti cand postezi next-ul sa nu mai fiu asa de intarziata :-j '-_-'


Please can you die !

Pianul blestemat - Pagina 3 Scaled.php?server=36&filename=tumblrlytzinzlbz1r0yfbp

Give me a cigarette and then can smile !
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 17:28

in love aww ce frumos next il iubesc cat de super e in love dar ms ca m-ai anuntat si spor la scris si la idei....ma intreb ce se va intampla in continuare intre cei doi si de ce s-a spanzurat fratele lui ryan hmmm ne omori cu suspansul asta dei next repede


Pianul blestemat - Pagina 3 Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Crin*alb***floare*gingasa
Mizukage
Mizukage
Crin*alb***floare*gingasa

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 348
Puncte : 448
Reputatie Reputatie : 52
Hobby-uri Hobby-uri : imi place sa pictez si sa cant
Stare de spirit Stare de spirit : happy

Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 14:35

Acest fic este mutat la fan ficuri blocate datorita inactivitatii.


ÎNVAŢĂ să recunoşti că viaţa ta nu e compusă doar din momente triste.

Pianul blestemat - Pagina 3 Scaled.php?server=841&filename=zambet5
Sus In jos
Continut sponsorizat




Pianul blestemat - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Pianul blestemat   Pianul blestemat - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Pianul blestemat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-