Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonstreaza ca ma iubesti! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Demonstreaza ca ma iubesti! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Demonstreaza ca ma iubesti!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
andreeaioana fan
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : lectura si scrisul
Stare de spirit Stare de spirit : de la bine dispus in sus

Demonstreaza ca ma iubesti! Empty
MesajSubiect: Demonstreaza ca ma iubesti!   Demonstreaza ca ma iubesti! I_icon19Mier 16 Oct 2013, 18:26

Intalnire nocturna
Sakura:
Soarele isi facu incet aparitia pe cerul albastru  fara nici un nor.Razele sale imi mangaiau chipul alb iar ochii mei au inceput sa-si arate smaraldele.Doream sa mai dorm  pentru ca in ultima saptamana nu prea am apucat sa  ajung pe acasa deoarece a trebuit sa stau mai mult pe la spital.Si nu pentru ca as fi bolnava,a trebuit sa  am grija de noii  pacienti a lui Tsunade.
Cu multa lene ma ridic din pat,pentru ca la ora 8 trebuia sa fiu la spital;cu toate ca eram in intarziere nu ma prea grabeam,stiam déjà ce pedeapsa voi primi de la Tsunade:inca 2 ore de antrenament pe langa cele 8 obligatorii.Cateodata imi urasc viata!
Oare cine m-a pus sa-i cer sa ma antreneze  tocmai lui Tsunade?eu sunt singura sa eleva care i-a rezistat antrenamentelor.Totusi am impresia ca am uitat ceva important,dar oare  ce?
Ma indrept alene spre dulap pentru a-mi alege hainele.Sincer,n-am nici cea mai mica idée cu ce sa ma imbrac.Pana la urma  nu ma prea complic sa-mi schimb garderoba:aceeasi rochita roz impreuna cu pantaloni scurti mulati si vesnica banderola rosie.
Ma indrept catre baie pentru a-mi face un dus revigorant,poate asa imi revin din ameteala de dimineata.Ma simt mult mai bine dupa ce picaturile reci de apa au facut contact cu pielea mea delicate.Am stat asa cam 10 minute iar apoi am luat in brate  oglinda;trebuia sa scap cumva si de cearcane.Cu putin make-up se rezolva tot.
Asa,acum ca totul e gata pot pleca la spital.Sar de micul dejun pentru ca am intarziat déjà 5 minute,Tsunade cred ca scoate aburi  si nu ar trebui sa intind coarda …prea mult.
Ies rapid  din casa sperand ca Tsunade nu mi-a observat absenta .Sper sa nu am o zi ca cea de ieri.Se  pare ca e liniste in sat,toata lumea isi vede de treaba.Cred ca i-am vazut pe Hinata si Naruto.Am uitat sa va spun,ei sunt impreuna.Cred ca ma voi duce sa ii salut,nu am mai vorbit cu ei de ceva vreme.
-Hei porumbeilor,ce mai faceti?
-A,Sakura!suntem bine,spuse Naruto in timp ce o ia pe Hinata in brate.Nu te-am mai vazut de ceva vreme.Ai patit ceva?
-Nu,sunt bine doar ca trebuie sa stau mult timp la spital,de aceea ma grabesc acum.
-Chiar si azi  te oblige Tsunade sa muncesti?
-Dar ce  e asa de important azi?
 
-Nu se poate,spuse Hinata uimita,chiar ai uitat ce zi e azi?
-Dar ce e asa mare zarva?chiar aveam impresia ca  astazi e ceva important.
-Azi e ziua ta,implinesti 16 ani.Si apropo,la multi ani!!!
-Aaaaa,gata mi-am amintit.Multumesc dar tot trebuie sa merg la spital altfel Tsunade ma face una cu pamantul.
Naruto a inceput sa explice ca el si Hin vin de  acolo iar Tsunade mi- a dat liber.Wow,femeia aia chiar mi-a dat liber?asta e un miracol.Il intreb pe Naruto cum a reusit sa o comnvinga sa faca asa ceva dar se pare ca am parte de o surpriza.
-Pai,Sakura stii noi ti-am organizat o mmmm…se pare ca Hinata i-a pus repede mana la gura asa ca  a trebuit sa intuiesc eu continuarea.
-Nu se poate,mi-ati organizat o petrecere surpriza,nu-I asa?
-Tu si gura ta cea mare!bine,ai aflat dar trebuie sa pari surprinsa,ai inteles?
Eu am dat afirmativ din cap si am schitat un mic zambet.In sfarsit o zi libera.Asta inseamna ca maine voi avea multa treaba,va trebui sa recuperez si ziua de azi.Asta e si blestem si fericire in acelasi timp.
M-am lasat condusa de Naruto si Hinata pana la locul unde era organizata petrecerea.Acum trebuie sa-mi intru in rol:pe fata mea trebuie sa se citeasca uimirea.Si chiar am reusit,toti m-au crezut iar Hin care credea ca nu va merge!
Trebuie sa recunosc,am primit multe cadouri,chiar si de la Tsunade.Ea mi-a dat o pereche noua de manusi pentru ca la ultimul antrenament ale mele s-au rupt.De  la Hinata am primit o rochita roz cu inimioare negre,Ino mi-a dat o bratara a prieteniei(nu pot sa cred ca mi-a dat ceva)iar Naruto mi-a dat un lantisor foarte frumos in forma de inimioara,in interior gasindu-se o fotografie cu Sasuke,Naruto si eu.
Nu prea am vorbit despre Sasuke asa ca il voi introduce aici.El a fost un coleg de-al meu de echipa,dar a decis sa plece cu Orochimaru pentru a  obtine putere si pentru a-l putea ucide pe Itachi.Atunci cand a plecat am incercat sa-l opresc dar nu am putut,asa ca  am decis ca orice amintire cu el sa o ingrop in adancul sufletului meu pentru ca nimeni sa nu le gaseasca.Inca este un subiect delicat,de aceea lumea nu prea vorbeste despre asta cu mine.
In sfarsit a venit tortul,de fapt un tort imens.Sincer,nu ma asteptam la asa ceva dar se pare ca toata lumea ma surprinde.Dupa ce am suflat in lumanari a trebuit sa-mi pun o dorinta,dar nu prea stiam ce anume asa ca mi-am dorit sa mi se indeplineasaca cea mai ascunsa dorinta.Dupa ce am terminat cu tortul a venit timpul ca fiecare sa plece acasa si pentru ca era seara l-am rugat pe blond sa ma conduca .Pe drum am vorbit despre petrecere si inevitabil m-a intrebat daca mi-a placut cadoul.Era asa de evident ca raspunsul e da,cum am vazut  lantisorul  l-am si pus la gat.Si vorbind  asa,nici nu mi-am dat seama ca am ajuns acasa,deci  mi-am luat ramas bun de la blond imbratisandu-l iar apoi am intrat in casa.
Sasuke:
Alerg prin padure de 2 ore si inca nu am ajuns la destinatie.Sper ca Orochimaru sa nu-si dea seama ca am plecat altfel iar ma pune sa stau noaptea sa ma antrenez.Abia astept ziua cand voi deveni mai puternic  si-l voi ucide pe acest sarpe cu chip de om.
Chiar asa,ce caut eu in padure la ora asta?E aproape seara iar eu ma indrept spre Konoha!Ceva imi spune ca trebuie sa merg acolo,dar oare de ce?Am un sentiment ce-mi spune ca azi e o zi importanta dar oare ce se intampla azi?
La cate intrebari am in cap nici nu am observat ca am ajuns la destinatie.Se pare ca Sakura inca nu m-a observant asa ca mai  bine ma fac comod in timp ce ea vorbeste cu Naruto.Oare ce o discuta la ora asta,e aproape miezul noptii,fata asta nu mai are  somn?nu cred ca se supara daca voi trage si eu cu urechea!
-Mersi,Naruto pentru petrecere,a fost foarte frumos si chiar am mai uitat de probleme.In plus,am primit o groaza de cadouri.
-N-ai pentru  ce,Sakura!ca veni vorba de cadouri,ti-a placut ce ti-am dat?
-Nu se vede?atunci arata medalionul ce-l avea la gat.il ador si chiar  nu-l mai dau jos niciodata.
-Cred ca asta  e un da! Spuse  Naruto in timp ce-si puse mana in cap.Atunci Sakura l-a luat in brate si l-a sarutat pe obraz,tragand cu ochiul spre locul  unde se ascundea Sasuke.
-Ceeee!cum se poate ca Sakura sa-l imbratiseze pe acel dobitoc?cred ca lumea s-a intors cu susul in jos.Stai,stai,stai,tocmai mi-a pasat ce se intampla cu Sakura?asta nu e bine!
In sfarsit Sakura l-a lasat pe Naruto sa mai respire si s-a indreptat spre casa.Ea se indrepta spre camera ei pentru a aranja cadourile primite cand deodata,a tresarit.
-Sasuke,iesi de oriunde ai fi!nu mai incerca sa te ascunzi pentru ca stiu ca esti aici!
“Cum de a stiut asta ,doar  mi-am mascat chakra”.Salut,Sakura!ce mai faci?
-Oare ce pot face eu?”asta ma ia de proasta?”intrebarea e ce faci tu in sat sau mai bine spus in camera mea?
-Doar pentru ca am plecat nu inseamna ca nu pot reveni,nu-I asa?
-De fapt,nu e  chiar asa!ai ales sa tradezi satul si ai plecat dupa  Orochimaru,nu ai stat cu mine si Naruto si uneori chiar am avut nevoie d e tine dar nu am putut face nimic pentru a te avea aproape.”Cum de nu i-am sarit inca in brate si nu am plans?”Inca nu mi-ai raspuns la intrebare:ce cauti la  mine in  camera?
“De cand Sakura are atat tupeu?credeam ca-mi va sari in brate si va incepe sa planga.”Te-as sfatui sa nu ridici tonul la mine caci vei regreta.In al doilea  rand,nu vei spune nimanui ca am fost aici ,ai inteles?Am venit aici pentru a discuta cu tine dar se pare ca nu am cu cine vorbi acum.Te-ai schimbat mult!
-Daca nu plecai, eu nu ma schimbam!dar acum e prea tarziu.Intoarce-te la Orochimaru!mai bine nu mai veneai azi la mine,mi-ai stricat aniversarea!
Am iesit din camera Sakurei deoarece am fost oarecum socat:azi era ziua ei si eu am uitat de asta!Nu pot sa cred ca am putut omite asa ceva!
Am mai stat in jurul casei Sakurei ,fiind foarte aproape de padure si am vazut ceva ce m-a uimit:dupa ce am plecat ea a inceput sa planga.A stat asa aproape toata noaptea,abia spre dimineata a  adormit.Doream sa merg la ea si sa o calmez dar ceva m-a oprit.Nu stiu exact ce dar ceva imi spunea sa  stau pe loc.
  Este primul meu fic,deci astept critici!
Sus In jos
Lexy
Academy Student
Academy Student
Lexy

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : SasuLand. =]
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Desenez si dansez
Stare de spirit Stare de spirit : Ok...avand in vedere ca mereu poate fi mai rau...

Demonstreaza ca ma iubesti! Empty
MesajSubiect: Re: Demonstreaza ca ma iubesti!   Demonstreaza ca ma iubesti! I_icon19Lun 21 Oct 2013, 19:53

Dragut inceputul debea astept next'ul. Daca nu il pui cat mai repede o sa te bantui pana la moarte.(D)
Sus In jos
Sakura.PinkyFlower
Genin
Genin
Sakura.PinkyFlower

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Everywhere you can :P :)))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 133
Puncte : 166
Reputatie Reputatie : 11

Demonstreaza ca ma iubesti! Empty
MesajSubiect: Re: Demonstreaza ca ma iubesti!   Demonstreaza ca ma iubesti! I_icon19Lun 21 Oct 2013, 21:33

Nexxtttttt,povestea e super tare :D,te pupacesccc :***,Nu mai am rabdare :))


Demonstreaza ca ma iubesti! Tumblrme3qqh3r0n1rps4w5

Sus In jos
andreeaioana fan
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : lectura si scrisul
Stare de spirit Stare de spirit : de la bine dispus in sus

Demonstreaza ca ma iubesti! Empty
MesajSubiect: Re: Demonstreaza ca ma iubesti!   Demonstreaza ca ma iubesti! I_icon19Mar 22 Oct 2013, 18:05

SECRET AFLAT
Sakura:
Nu stiu de ce dar dupa ce a plecat Sasuke am inceput sa plang.Nu mai puteam tine in mine tensiune,s-au  adunat prea multe.Abia am reusit sa-l uit iar acum apare din nou pentru a distruge totul.Nu am putut dormi toata noaptea iar acum ma duc la antrenament.Presimt ca voi adormi in picioare. Acum trebuie sa ma grabesc la antrenament asa ca gata cu vorbitul.Dupa  ce mi-am facut un dus si a m sarit peste micul dejun,am plecat la Tsunade.Acum am ocazia sa-mi vars nervii in timpul antrenamentului.In timp ce ma indreptam spre biroul maestrei mele,am  auzit o conversatie de-a ei cu un ANBU.Se pare ca va veni cineva in sat curand,dar nu are rost sa-mi  bat capul cu asta.Asa ca am intrat pur si simplu in birou si am intrebat-o ce voi face astazi.Spre surprinderea mea mi-a dat liber astazi.Wow,ce a patit Tsunade,au rapit-o extraterestrii si au facut experimente pe ea?Dar cine sunt eu sa ma opun?asa ca  am salutat-o si doream sa merg acasa pentru a recupera  noaptea pierduta.Dar pe drum m-am razgandit asa ca am luat-o spre padure pentru a ma descarca de toti nervii acumulati.Dupa jumatate de ora de alergat am ajuns in mijlocul padurii iar acolo am inceput sa lovesc tot ce vedeam iar dupa  10 minute pe o raza de 1 km totul era distrus.
-Chiar eu am facut asta?se pare ca sunt foarte stresata in ultimul timp.Dupa acea descarcare,daca o pot numi asa am plecat spre casa  cu gandul la un dus lung si un somn de 8 ore cel  putin.
Tsunade:
De dimineata m-am trezit in birou cu Sasuke,acest lucru fiind surprinzator deoarece el  a parasit satul de 2 ani si nu s-a mai auzit nimic de el.A venit aici pentru a-mi spune ca vrea sa revina in sat dupa ce il ucide pe Orochimaru dar mai are nevoie de timp.Dorea sa stie daca ii dau voie sa revina iar eu i-am dat sansa sa revina.
-Cred ca Sakura va fi foarte fericita sa te revada dupa atatia ani!
-Nu,Tsunade,nu-i spune ei ca ma intorc!
-De ce?intreb eu curioasa.Ascunzi ceva?
-Pentru ca...”ce prost sunt,nu trebuia sa spun asta”... nu vreau sa stea pe capul tau si sa te intrebe cand vin!
-Vezi sa nu...dar nu imi bat eu capul cu tine,momentan.
Dupa ce a plecat el,am chemat un membru ANBU pentru a-l informa despre acest lucru.Ma bucur o singura data ca Sakura  a intarziat la antrenament pentru a nu vedea aceasta discutie si azi chiar nu am chef sa  discut cu ea asa ca de indata ce vine ii dau liber!
Autor:
Au trecut repede 2 luni de zile,timp in care multe s-au schimbat.Sakura a continuat antrenamentul cu Tsunade,Sasuke l-a ucis pe Orochimaru si se indrepta spre sat iar in acelasi timp  membrii Akatsuki se indreptau  spre Konoha. Pentru a captiva o anumita persoana.Toata lumea era linistita in sat,dimineata prevestind o zi frumoasa.
Sakura:
O noua zi   plina de antrenamente a la Tsunade;partea proasta e ca sunt in intarziere si cred ca voi fi mustrata.Asa ca ma grabesc spre biroul ei pentru antrenament.Inainte de a intra pe usa am auzit o discutie interesanta ce avea sa-mi schimbe ziua.
-Te-am primit in sat pentru a-ti da o misiune!trebuie sa protejezi o persoana de membrii Akatsuki.O cauta pentru ca e cel mai puternic medic ninja  din istorie.
-Si de ce trebuie sa fac eu asta?de ce nu face asta Naruto?
-Pentru ca Naruto e si el urmarit de aceste personae si in plus Sakura a fost mai apropiata de tine!
-Stai putin,e vorba de Sakura?de ce ea?
-Tocmai ti-am spus,e cel mai puternic medic ninja si in plus mai au un motiv:ea are o chakra speciala,este dubla fata de a altor persoane,dar ea nu stie acest lucru.In plus,nici nu o poate controla si de doua ori a scapat de sub control.Prima data dupa ce ai plecat tu din sat,atunci distrugand jumatate din padure iar a doua oara  cand s-a intalnit cu Sasori.Atunci  a fost insotita de Kakashi iar el a sigilat pentru scurt timp puterea ei,pana a ajuns in sat.Problema este ca ea nu isi aduce aminte nimic dupa ce isi pierde controlul.Am incercat sa o invat sa-si controeze puterea dar nu am reusit si se pare ca cei din Akatsuki au aflat de puterea ei si vin dupa ea.Tu trebuie sa stai tot timpul cu ochii pe ea pentru ca daca pateste ceva te omor cu mana mea!Membrii Akatsuki sunt aproape de sat asa ca ai grija de ea,ai inteles,Sasuke?
-Da,am inteles!dar daca nu vroiai ca ea sa afle trebuia sa vorbesti mai incet pentru ca Sakura e la usa,nu-I asa?
Am deschis usor usa si acolo l-am vazut pe Tsunade si pe Sasuke  care se uitau la mine cu un fel de mila;urasc cand lumea se uita asa la mine!Simteam cum ochii imi sunt invadati de lacrimi pe care nu le mai puteam stapani!
-Voi ati stiut si nu mi-ati spus nimic?cum ai putut,Tsunade,sa imi faci asa ceva?
-Dar…
-Nici un dar,nu vreau sa te mai vad niciodata!am plecat trantind usa in urma mea.Nici nu stiam ce vreau sa fac,vroiam sa fiu departe de acest loc.Iar Sasuke acum si-a gasit sa vina?mintea imi era invadata de o multime de intrebari carora nu le puteam face fata,simteam cum capul imi explodeaza.Stiam ca vreau sa fiu singura  asa ca ma indrept spre padure,acolo fiind singurul loc linistit din sat. Simteam ca in acel loc sunt protejata de copaci si incercam sa-mi explic anumite lucruri.Vroiam sa cred ca Tsunade a  avut un motiv intemeiat sa-mi ascunda acest lucru ,de ce nu mi-a spus ca sunt urmarita.Daca stau sa ma gandesc,puteam fi atacata in orice moment si poate chiar ucisa.Adevarul  e ca uneori  nu-mi aduceam aminte ce facusem in ultimele zile,dar credeam ca eram prea obosita si nu dadeam atentie.Eram asa cufundata in ganduri incat nici nu mia-am dat seama ca ma departasem asa de mult de sat.Simteam nevoia sa ma lupt cu cineva,sa-mi descarc nervii si aveam sentimental ca sunt urmarita dar nu am dat  importanta pentru ca voiam ca viata mea sa se sfarseasca.
Sus In jos
Katherine Miller
Genin
Genin
Katherine Miller

Sex : feminin Varsta : 104
Localizare Localizare : nicăieri.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 464
Puncte : 562
Reputatie Reputatie : 34

Demonstreaza ca ma iubesti! Empty
MesajSubiect: Re: Demonstreaza ca ma iubesti!   Demonstreaza ca ma iubesti! I_icon19Dum 03 Noi 2013, 21:39

Hei am aterizat si eu pe aici. Îmi place foarte mult povestea , ma bucur că ai adus
continuarea și sper ca o vei aduce si pe cealalta repede, anunțându-mă desigur happy2
Te pup !


       Demonstreaza ca ma iubesti! Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo1_250 Demonstreaza ca ma iubesti! Tumblr_nag2nxK5yf1tj5c9yo4_250                   


Courage is going from failure to failure without losing enthusiasm.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Demonstreaza ca ma iubesti! Asss10Demonstreaza ca ma iubesti! J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Demonstreaza ca ma iubesti! Empty
MesajSubiect: Re: Demonstreaza ca ma iubesti!   Demonstreaza ca ma iubesti! I_icon19Dum 12 Ian 2014, 09:23

FanFic SasuSaku Blocat din cauza inactivitatii.


Demonstreaza ca ma iubesti! Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Demonstreaza ca ma iubesti! Empty
MesajSubiect: Re: Demonstreaza ca ma iubesti!   Demonstreaza ca ma iubesti! I_icon19

Sus In jos
 

Demonstreaza ca ma iubesti!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-