Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
What made my day. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
What made my day. Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 What made my day.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Urmatorul
AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
What made my day. Asss10What made my day. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

What made my day. Empty
MesajSubiect: What made my day.   What made my day. I_icon19Mier 16 Oct 2013, 20:14


             Ideea e simpla. In acest topic postam tot felul de textulete, expresii, propozitii pe care le-am auzit sau citit si care ne-au facut sa zambim, ne-au binedispus sau ne-au deschis putin ochii. Asadar, incep eu. Textul este preluat, NU e scris de mine. :)



             "Daca ai putea reduce populatia din intreaga lume la un sat de 100 de persoane, mentinand proportiile tuturor popoarelor existente pe pamant, acest sat ar fi compus in felul urmator:

▪ 57 de asiatici
▪ 21 de europeni
▪ 14 americani (din America de Nord, Centru si Sud)
▪ 8 africani
▪ 52 ar fi femei
▪ 48 barbati
▪ 70 nu ar fi albi
▪ 30 albi
▪ 70 nu ar fi crestini
▪ 30 crestini
▪ 89 ar fi heterosexuali
▪ 11 ar fi homosexuali
▪ 6 persoane ar avea 59% din bogatiile lumii si toate 6 ar fi din Statele Unite
▪ 80 ar sta in case de nelocuit
▪ 70 ar fi analfabeti
▪ 50 ar suferi de malnutritie
▪ 1 ar fi pe moarte
▪ 1 ar fi pe punctul de a se naste
▪ 1 ar avea un computer
▪ 1 (da, numai 1) ar avea diploma de studii)

             Si mai gandeste-te si la urmatoarele:
             Daca te-ai trezit azi dimineata mai mult sanatos decat bolnav, inseamna ca ai mai mult noroc decat milioane de persoane care nu vor apuca sa traiasca saptamana viitoare. Daca nu ai trait pericolul unei lupte, singuratatea unei inchisori, agonia torturii sau chinurile foamei, esti inaintea altor 500 de milioane de oameni de pe lumea asta. Daca poti sa intri in biserica fara teama ca vei fi amenintat, arestat, torturat sau omorat, esti mai norocos decat 3 miliarde de persoane. Daca ai mancare in frigider, haine cu care sa te imbraci, un loc unde sa dormi si o casa in care sa stai, esti mai bogat decat 75% din populatia lumii. Daca ai bani in banca, in portofel si cateva monede intr-o pusculita, esti printre cele 8 procente ale persoanelor care traiesc bine. Daca parintii tai sunt inca in viata si inca impreuna, esti, intr-adevar, o persoana rara. Daca poti sa citesti acest mesaj esti de doua ori binecuvantat: pentru ca cineva s-a gandit la tine si pentru ca nu te numeri printre cele doua miliarde de persoane care nu stiu sa citeasca. Cineva a zis odata: Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieste ca si cand Paradisul ar fi pe pamant."
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mier 16 Oct 2013, 21:23

Bun. E un lucru inteligent, ceva gândit. Cel puţin, m-a făcut să gândesc fiecare asociere şi de ce. Ei bine, e foarte bine că ne-ai adus un asemenea text.
Sus In jos
Ax München
S-Class
S-Class
Ax München

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Aici.
acebook acebook : Ax München
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2636
Puncte : 3266
Reputatie Reputatie : 272

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Joi 17 Oct 2013, 22:10


Ei, pe mine chiar m-a impresionat acel scurt text. Am simțit profunzimea cuvintelor, iar autorul lui trebuie să fie incredibil de deștept ca să constate aceste lucruri.
Ideea topicului e una interesantă, iar eu abia aștept să văd ce texte vor mai aduce și ceilalți membrii.
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Joi 17 Oct 2013, 22:20

        De fiecare data cand vad asta, am un nod in stomac. Rezultatele statisticilor sunt crude, ce pot sa spun. Dar asta e realitatea. Oricat de mult am dori sa facem ceva sa schimbam statisticilr catre niste numere 'mai favorabile', nu putem. Cel putin, o singura persoana nu poate face asta.
        Dar, hey, noi sa fim sanatosi.
Sus In jos
Dana :3
S-Class
S-Class
Dana :3

Merite deosebite :
What made my day. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In fata ta.
acebook acebook : Dana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3561
Puncte : 5056
Reputatie Reputatie : 257

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mar 22 Oct 2013, 21:38

Un topic foarte interesean si chiar tema cu care ai inceput .
Uite si de la mine ceva ,o simpla fraza .Sper sa fie bine. 




" Traim vremuri in care minciuna apropie oameni , iar sinceritatea ii desparte. Zambetele meschine sunt vazute ca zambete prietenesti , iar zambetele sincere sunt acoperite de lecrimi"
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
What made my day. Asss10What made my day. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Dum 27 Oct 2013, 08:46


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

"Daca omul ar putea fi incrucisat cu o pisica, omul ar fi imbunatatit, dar ar deteriora pisica." - Mark Twain
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Dum 27 Oct 2013, 10:03

Pentru mine pare a fi un lucru logic. lough 
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Dum 27 Oct 2013, 17:33

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]Chiar merita sa va rapiti trei minute pentru a va uita. O sa intelegeti si voi de ce m-a impresionat atat de mult.


Choco : Doamne, nici macar nu stiu ce sa zic.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
What made my day. Asss10What made my day. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Lun 28 Oct 2013, 18:14

Choco mereu aduci ceva ce ma uimeste. Primul post ma facut sa ma simt oarecum vinovata pentru ca sunt persoane care nu dispun de ce am eu.
Rain, eu nu stiu ce sa spun, nu mai am cuvinte. La sfarsit ma emotionat enorm.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
What made my day. J5fdba
Sex : feminin Varsta : 108
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Lun 28 Oct 2013, 18:29

Clau, am început să plâng la sfârşitul video-ului. Foarte emoţionant.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Vin 15 Noi 2013, 20:25

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asta a fost cel mai bun lucru care mi s-a intamplat pe saptamana asta.
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Sam 16 Noi 2013, 11:43

Cat de...wow... a fost reclama Claudiei. A fost unul dintre cele mai dragute clipuri pe care le-am vazut in viata mea. 
What made my day?! 
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
What made my day. Asss10What made my day. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mar 26 Noi 2013, 07:53

Banuiesc ca o stiti. Oricum, mie mi-a imbunatatit considerabil ziua. :)


“Draga mea,

De curând, mama ta și cu mine căutam un răspuns pe Google. Nu am apucat bine să introducem termenii căutării că Google ne-a prezentat o listă cu cele mai populare căutări din lume. Cocoțată în vârful listei era căutarea “cum să-l faci să rămână interesat de tine”.
Am fost uimit. Am căutat zeci de alte articole despre cum să fii sexy, când să-i aduci o bere sau un sandwich, cum să-l faci să se simtă inteligent și superior, și m-am enervat la culme.
Micuța mea, nu este, n-a fost și nu va fi niciodată treaba ta să-l faci să rămână interesat de tine.
Singura responsabilitate a ta este să realizezi, adânc în sufletul tău, în acel loc de neclintit care nu poate fi zdruncinat de respingeri, pierderi sau ego, că ești o persoană interesantă (dacă vei reuși să-ți amintești că toți ceilalți oameni sunt de asemenea interesanți, marea bătălie a vieții tale va fi aproape câștigată. Îți voi vorbi totuși despre asta într-o altă scrisoare).
Dacă vei reține asta, vei fi atrăgătoare în cel mai important mod: vei atrage un băiat care își va investi tot interesul în tine.
Micuța mea, vreau să-ți vorbesc despre băiatul pe care nu trebuie să-l păstrezi interesat de tine, pentru că știe că ești o persoană interesantă:
Nu-mi pasă că își așează coatele pe masă atâta timp cât își ațintește privirea pe felul în care nasul tău se încrețește atunci când zâmbești și apoi nu se mai poate opri din uitat.
Nu-mi pasă dacă nu știe să joace golf cu mine, atâta timp cât se poate juca cu copiii voștri și se va minuna de cât de mult îți seamănă.
Nu-mi pasă dacă nu este interesat de bani, atâta timp cât te iubește.
Nu-mi pasă dacă este puternic, atâta timp cât îți oferă spațiul necesar pentru a-ți afirma forța care se găsește în inima ta.
Nu-mi pasă cum votează, atâta timp cât se trezește în fiecare dimineață și te alege pe tine pentru a te onora și prețui în inima sa.
Nu-mi pasă care este culoarea pielii lui, atâta timp cât pictează pânza vieții voastre cu răbdare, sacrificiu și tandrețe.
Nu-mi pasă dacă are o religie sau alta sau dacă este ateu, atâta timp cât realizează că fiecare moment al vieții petrecut cu tine este sacru.
Dacă vei întâlni un astfel de bărbat și nu veți avea nimic altceva în comun, vă va uni un singur lucru: persoana ta. Pentru că, la urma urmelor, singurul lucru pe care trebuie să-l faci pentru a-l face să rămână interesat de tine este să fii tu însăți.

Bărbatul care nu-și va pierde niciodată interesul pentru tine,

Tata”
Sus In jos
Layla
Legend
Legend
Layla

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2588
Puncte : 3481
Reputatie Reputatie : 380

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mar 26 Noi 2013, 14:02

Asta mi-a facut ziua mai frumoasa mie! 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mar 26 Noi 2013, 15:22

Well, this made my day:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Danielle
Sensei
Sensei
Danielle

Merite deosebite :

What made my day. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3450
Puncte : 4339
Reputatie Reputatie : 245

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mar 26 Noi 2013, 16:07

Am ras pe cinste cad am vazut asta:

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
What made my day. Asss10What made my day. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mar 03 Dec 2013, 19:06

Sincer, nu-i tocmai ceva pozitiv, insa a fost una din chestiile memorabile pe ziua de azi.

"Sunt zile intregi in care centrele de coletare si reciclare a deseurilor din Romania stau pe loc. Ca sa poata functiona, Romania trebuie sa importe deseuri." - ora de ATP

Asadar, va urez o seara placuta. jos palaria in fata
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mar 03 Dec 2013, 22:11

Ceea ce astazi mi-a facut ziua mai buna a fost un pahar mare de vin fiert facut cu scortisoara si portocale. Grozav de bun si pe gerul de afara mi-a tinut de cald cat am stat la palavre cu 2 amici uitandu-ne prin Piata Unirii( Operei ) in toate partile la toate luminile ce se jucau si iti induceau starea de Craciun.

Piata Unirii ( Operei ) - Timisoara:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
iPrieten?
Jōnin
Jōnin
iPrieten?

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Sarcasmia
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1293
Puncte : 2000
Reputatie Reputatie : 433

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mier 11 Dec 2013, 20:14


Efectiv mor de ras, pentru ca n-am bani.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
What made my day. Asss10What made my day. J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mar 17 Dec 2013, 18:06


Insomnia
Vladimir Helmis

             "Pe la 4 jumate dimineața când pleacă tramvaiele de la depou scârțâind cu dinții lor de fier pe șine, vârsându-mi sticlă pisată în urechi, pe la ora aceea renunț să mă mai lupt cu insomnia. O chem lângă mine și ea vine cuminte, se așează pe un scaun și începe să converseze politicoasă. Eu stau întins pe covor cu ochii în tavan și nu o văd decât cu colțurile privirii. Vorbim vrute și nevrute, ca doi camarazi de liceu care s-au reîntâlnit după mulți ani, puțin stânjeniți de situație, dorindu-și cu sinceritate să se termine odată conversația asta, să își reia odată drumul mai departe fiecare. Nimic mai neplăcut decât să vorbești cu un străin ca și cum ați fi încă prieteni. Insomnia începe să mă întrebe despre vechi cunoștințe, prieteni, colegi, trecători, oameni pe care am crezut că i-am uitat. Fețe pe care le-am văzut în tramvai, mutre obosite din metrou, voci anonime la telefon. Nu știu de ce dar insomnia mea mereu își aduce aminte de ei pe la 5 dimineața. Cum or fi arătând viețile lor? Sunt ei fericiți? Mai fericiți decât mine probabil că da, nu e greu deloc să mă întreacă cineva pe mine. Oare câți din ei dorm bine noaptea? Care dintre străinii pe care am să îi văd azi va muri? Un om există cât timp își mai amintește cineva de el. Îmi amintesc repede, ca din reflex, chipul bătrânicii de la trei. A murit acum două luni și nimeni nu se mai gândește la ea. Îmi fac datoria să mă gândesc la ea odată pe zi, la 5 dimineața, ca să o mențin în viață. Mă gândesc la floricelele de pe capotul ei, la cum mirosea a săpun, la figura ei hidoasă cu o expresie de scârbă sculptată de riduri definitiv. Câte grimase de dezgust a trebuit să facă până i-a încremenit expresia asta pe chip? Din toate expresiile posibile ea a ales fix masca dezgustului și și-a tras-o peste cap. Insomnia mea e plictisită de bătrânica de la trei, și vrea să știe mai bine ce expresie o să am eu când o să îmbătrânesc. Nu știu ce mutră o să am dar știu că în jurul ochilor voi avea mereu cearcăne adânci ca niște cratere de lună, că se vor adânci cu fiecare an până vor deveni niște gropi hidoase în jurul ochilor roșii cu vase sparte de sânge.
             Pe la 6 se trezesc vecinii de sus. Insomnia vine lângă mine, se așează pe covor și împreună ascultăm ritualul lor matinal. În fiecare dimineață se spală, trântesc uși, târăsc copiii afară din pat, beau cafeaua și dau drumul la radio. Nu vorbesc aproape niciodată. Copiii țipă, nu vor să se scoale, se agață de mobile, aud palme și un scaun trântit. Insomnia mea îmi oferă o țigară. Nu, mulțumesc, m-am lăsat. La asta ea râde mereu. Știe prea bine că nu m-am lăsat de fumat, doar în prezența celorlalți spun asta. În fond e indecent să te sinucizi lent de față cu toți. Dar singur am toată libertatea și nimeni nu mă judecă pentru că fumez și arunc pe geam încă 8 minute de viață, 8 minute de bătrânețe cu chipul răutăcios paralizat pe față.
Apoi se trezește vecinul din apartamentul din stânga. E un om harnic, își pune parchet, dar nu are bani să angajeze muncitori pentru asta. În fiecare dimineață mai pune două trei scânduri repede înainte să plece la muncă. Are o bormașină bună, nemțească, cinstită, Einhell. Ein Hell. Bormașina lui mi se răsucește în creieri tot mai adânc, tot mai subțire, sapă prin craniu, dă la o parte strat cu strat, dura mater, arahnoidă, pia mater, substanța cenușie , substanța albă, gata, a ajuns la amintiri. Când burghiul lovește stratul cu amintiri mă dau la o parte repede să nu mă izbească așchiile. Niciodată nu știu peste ce o să dea. Iar insomnia e mereu acolo, lângă mine, neobosită, gata să comenteze și asta.
             Și vorbește și are păreri și nu mai termină.
             Comentează cum am vrut să mă fac medic dar nu am rezistat la abuzul profesorilor, cum am fugit după un an de facultate, cum nu am terminat niciodată nimic, cum am vrut mereu altceva, cum mi-am alungat toți prietenii, cum am scăpat dintr-o dată de toți, scurt și rapid, cum nu mai vorbesc cu nimeni și familia mă evită. Insomnia mea vorbește și vorbește iar eu râd de ea. Ce de lucruri vechi îmi spune, ca și cum eu nu le știu, ca și cum îmi mai pasă. E doar o voce străină în încăpere, alt zgomot printre sunetul de burghie și uși și tramvaie. Apoi ea se supără. De fiecare dată se supără și atunci spune ceva ce nu are voie. Atunci rostește numele tău. Nu îi dau voie să îl spună. E singurul cuvânt pe care i l-am interzis. Aș vrea să fiu calm, încerc să îmi țin firea dar nu pot. Urlu la ea să tacă dracului odată, vreau să îi dau palme, să o arunc pe fereastră. Mă trezesc brusc și nu e nimeni lângă mine pe covor. Mă îmbrac și ies în fugă pe ușă. O închid acolo, în casă, ca pe un cadavru. Și nu mai dau ochii cu ea până seara când iar o să aibă chef de vorbă. Dar până seara mai e mult și ziua abia deschide ochii.
             Până diseară am să uit iar numele tău. Până diseară se poate trăi cât de cât."
Sus In jos
Arcade
Shodai Hokage
Shodai Hokage
Arcade

Sex : masculin Varsta : 33
Localizare Localizare : Timisoara, Bulgarus
acebook acebook : Marius Mihai
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3409
Puncte : 5193
Reputatie Reputatie : 565
Hobby-uri Hobby-uri : fotbal, muzica, gaming-ul, festivale, concerte, cititul in tren
Stare de spirit Stare de spirit : ¯\_ (ツ)_/¯

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mar 17 Dec 2013, 19:28


Titlu:În România autostopul va fi interzis prin lege

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si cu titlu am spus tot ... :-j
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Mar 17 Dec 2013, 21:00

„Exista zambete simple, aparent lipsite de importanta - dar raspandite pe lungul drum al vietii, ele aduc binele si bucuria de care avem atata nevoie.”
Asta mi-a făcut mie ziua !
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Vin 20 Dec 2013, 17:16

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

De sezon =)))))
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Vin 20 Dec 2013, 20:52

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Haha
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19Vin 20 Dec 2013, 21:48

Naruto! Singurul anime care ma poate face sa zambesc si sa uit de probleme. Este ca un medicament pentru mine. happy
Sus In jos
Continut sponsorizat




What made my day. Empty
MesajSubiect: Re: What made my day.   What made my day. I_icon19

Sus In jos
 

What made my day.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 29Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Discuții libere-