Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Folosesteti instinctele! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Folosesteti instinctele! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Folosesteti instinctele!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Be Unicorn.
Genin
Genin
Be Unicorn.

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Japonia
acebook acebook : Nekko
Nr. mesaje Nr. mesaje : 366
Puncte : 467
Reputatie Reputatie : 17

Folosesteti instinctele! Empty
MesajSubiect: Folosesteti instinctele!   Folosesteti instinctele! I_icon19Dum 27 Oct 2013, 11:38

FICUL ESTE EXISTENT PE INCA UN FORUM, INSA EU SUNT AUTOAREA.

 Capitolul I
 Doamna la Naoville 




Privesc plictisita cum ceilalti folosesc cu indemanare spada, fandand si lovind din plin adversarii. Daca mi s-ar permite sa lupt...
- Hei, Hailey! 
Imi ridic privirea enervata. Il privesc pe Luke incruntata. Stie prea bine ca nu pot. E naiv, ce sa-i fac. Acesta loveste cu spada pe langa mine, pana cand o apuc de varf, lasand sangele sa mi se scurga pe mana.
- Termina. Stii foarte bine ca vreau. Dar tata nu ne permite sa...
- Hai taci din gura. Eu cum de pot?
Continuam cu cearta zilnica despre lectiile de scrima. Stiu de zece ori mai multe lucruri despre lupta decat el, si tot el e cel care-mi da lectii. Ce sa zic. Foarte corect. El stie ca azi o sa fac ce face si el. Il urasc cand ma zapaceste asa. Arde-l-ar focul sa-l arda. Dupa zilnica cearta, merg spre doamna la Naoville. Trebuie sa-mi ating scopurile.
Trec pe langa magazinul negustorului, asa ca intru sa il salut pe Matt. Lucrurile decurg ca de obicei, pana ajungem in punctul preferat al discutiei.
- Ai banii? intreaba acesta pe un ton egoist, dar totusi vesel.
- Da. Uite 10 pistoli. 
Planul va merge perfect. Palatul doamnei la Naoville e doar la 2 leghe de aici. Putem merge bine mersi pe jos. In drum, o luam pe strada Razboaielor, sa o luam si pe Rozetta. Nu va luati dupa nume, e o strada pasnica. Si in plus, e un drum mai scurt spre palat. Imediat ce iese din micuta casa, merge spre Matt si impart banii. Mda, ce sa zic. Totul este despre bani. Dar totusi au dreptate, se apropie razboiul cu Franta si trebuie sa ne pregatim. Echipamentul meu e deja pregatit. Dar ei? De unde sa scoata ei o mie doua mii de pistoli? 
Odata ajunsi la Palat, spun gardienilor parola si intram linistiti. Asteptam intr-un cabinet, pana vine randul nostru de a vorbi cu doamna la Naoville. Urmarim cearta a doi muschetari, care cine a furat echipamentul cui. Vorbele erau destul de dure si discutia foarte aprinsa. Nici nu apucasem sa-i opresc, ca deja am fost chemati in cabinetul doamnei de Naoville. Odata intrati, spun cu cea mai mare hotarare in glas:
- Sunt gata. Voi da testul.
Doamna de Naoville ma priveste serioasa.
- Esti sigura ca vrei sa faci acest sacrificiu?
Ii raspund sigura pe mine, dar totusi cu mici ezitari, ca da. Aceasta se ridica fulgerator de pe scaun si isi cheama garzile. Da. Sunt gata pentru sacrificiu. Nu dupa mult timp, garzile erau prezente. Este momentul in care imi pot pierde viata. Primesc o spada, o invart de 2 ori, exersez reflexele. Lama lunga de un metru, argintie, si maner de cupru mi se potriveste ca o manusa. Testul incepe inainte sa fiu pregatita. Sunt luata prin surprindere. Trei gardieni vin impreuna spre mine, inconjurandu-ma. Trebuie sa actionez rapid. Voi ataca direct. Ma reped la cel din fata mea, il lovesc cu arma, si continui asa si cu al doilea. Al treilea... Ei bine, este o provocare. 
Acesta incearca sa ma loveasca in umar, dar am fandat gratios. Intr-un sfarsit, am resuit sa ii zbor arma tipului din mana, si l-am lovit in burta cu genunchiul. Lupta luase sfarsit iar eu eram extenuata.
- Bravo, Hailey! Ai castigat titlul de muschetar. Vei perticipa la razboi. Acum, hai sa te aranjam pentru bal. spune induiosator doamna la Naoville.
Oftez si ma intind din nou pe jos. N-am chef de nimic acum. Si in nici-un caz de un bal stupid. Dar sunt fortata sa o ascult pe regina, acum ca sunt muschetar. Nu dupa mult timp, in fata oglinzii nu ma mai aflu eu. Adica.. Port o rochie chiar draguta si parul meu e... Wow..
Odata ajunsa la bal, observ gramada de lume adunata, peretii decorati cu statuete din aur pur, costumele sofisticate ale nobililor... Regele si regina cheama toate garzile si toti muschetarii. Odata ajunsi la mine, vocea-mi plapanda isi face aparitia:
- Bunaseara, Monseniore, Mylady. Sper sa ne bucuram cu totii de aceasta seara incantatoare.
Fac o plecaciune gratioasa, apoi observ ca Matt si un inca un baiat ma privesc ca la felul 14. Eu sunt prima care sparge gheata.
- Stiu, arat groaznic, nu trebuie sa te holbezi.
- Nu, nu... Doar ca arati... 
-Diferit? intreb de parca i-am citit gandurile.
Acesta, imbujorat, se retrage spre Rozetta, si ea intr-o rochie superba. Baiatul misterios se apropie discret de mine, invitandu-ma la un dans. Pacat de el, eu n-am dansat in viata mea. Acesta ma ia de maini si ma apropie de pieptul sau cald, soptindu-mi sa-l urmez. Dansul parea ca dureaza o vesnicie, si cand luase sfarsit, parca ma simteam singura. A fost cel mai profund moment din viata mea.
- Christian. aud o soapta dulce in spatele meu.
Ma intorc curioasa, dar in spatele meu nu era nimeni. Toata seara m-am simtit incuiata. Nici macar Matt si Rozetta n-au putut sa ma desparta de coltul acela. Intr-una ma imaginam in bratele lui Christian. Cum il urmam incet, pe ritmul muzicii... Trebuie sa recunosc ca e prima mea dragoste, dar acum, trebuie sa ma pregatesc de razboi. Nu mai vreau sa petrec nici o clipa in locul asta. Daca voi fi orbita de dragoste in razboi, voi pieri cu siguranta.
Intru agitata in camera mea. Imi arunc rochia intr'un colt murdar al camerei, si nici dupa mult timp, aud un sunet de spada. Franta a lovit... si a lovit fix spre mine.
To be continued...


Folosesteti instinctele! GFwjEwr
Folosesteti instinctele! QqXP3Jo
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Folosesteti instinctele! Empty
MesajSubiect: Re: Folosesteti instinctele!   Folosesteti instinctele! I_icon19Mier 04 Dec 2013, 19:06

Nu serios ? 
Pai ce faci ? Ma lasi asa in aer ? Vreeeeeaaaaauuu next ca nu se poate.
Imi place fic-ul tau foarte mult, desi nu are decat un capitol. 
Actiunea e un pic cam grabita, dar merge, greseli de tastare nu pre am vazut, deci e foarte bine. 
Cam atat am avut de spus.
Spor la scris si la idei.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Be Unicorn.
Genin
Genin
Be Unicorn.

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Japonia
acebook acebook : Nekko
Nr. mesaje Nr. mesaje : 366
Puncte : 467
Reputatie Reputatie : 17

Folosesteti instinctele! Empty
MesajSubiect: Re: Folosesteti instinctele!   Folosesteti instinctele! I_icon19Dum 08 Dec 2013, 00:33

Capitolul 2
~ Balul ~
Sunt gata pentru sacrificiu. "
Nu dupa mult timp, garzile erau prezente. Este momentul in care imi pot pierde viata. Primesc o spada, o invart de 2 ori, exersez reflexele. Lama lunga de un metru, argintie, si maner de cupru mi se potriveste ca o manusa. Testul incepe inainte sa fiu pregatita. Sunt luata prin surprindere. Trei gardieni vin impreuna spre mine, inconjurandu-ma. Trebuie sa actionez rapid. Voi ataca direct. Ma reped la cel din fata mea, il lovesc cu arma, si continui asa si cu al doilea. Al treilea... Ei bine, este o provocare. 

Acesta incearca sa ma loveasca in umar, dar am fandat gratios. Intr-un sfarsit, am resuit sa ii zbor arma tipului din mana, si l-am lovit in burta cu genunchiul. Lupta luase sfarsit iar eu eram extenuata.

- Bravo, Hailey! Ai castigat titlul de muschetar. Vei perticipa la razboi. Acum, hai sa te aranjam pentru bal. spune induiosator doamna la Naoville.

Oftez si ma intind din nou pe jos. N-am chef de nimic acum. Si in nici-un caz de un bal stupid. Dar sunt fortata sa o ascult pe regina, acum ca sunt muschetar. Nu dupa mult timp, in fata oglinzii nu ma mai aflu eu. Adica.. Port o rochie chiar draguta si parul meu e... Wow..

Odata ajunsa la bal, observ gramada de lume adunata, peretii decorati cu statuete din aur pur, costumele sofisticate ale nobililor... Regele si regina cheama toate garzile si toti muschetarii. Odata ajunsi la mine, vocea-mi plapanda isi face aparitia:

- Bunaseara, Monseniore, Mylady. Sper sa ne bucuram cu totii de aceasta seara incantatoare.

Fac o plecaciune gratioasa, apoi observ ca Matt si un inca un baiat ma privesc ca la felul 14. Eu sunt prima care sparge gheata.

- Stiu, arat groaznic, nu trebuie sa te holbezi.
- Nu, nu... Doar ca arati... 
-Diferit? intreb de parca i-am citit gandurile.

Acesta, imbujorat, se retrage spre Rozetta, si ea intr-o rochie superba. Baiatul misterios se apropie discret de mine, invitandu-ma la un dans. Pacat de el, eu n-am dansat in viata mea. Acesta ma ia de maini si ma apropie de pieptul sau cald, soptindu-mi sa-l urmez. Dansul parea ca dureaza o vesnicie, si cand luase sfarsit, parca ma simteam singura. A fost cel mai profund moment din viata mea.

- Christian. aud o soapta dulce in spatele meu.

Ma intorc curioasa, dar in spatele meu nu era nimeni. Toata seara m-am simtit incuiata. Nici macar Matt si Rozetta n-au putut sa ma desparta de coltul acela. Intr-una ma imaginam in bratele lui Christian. Cum il urmam incet, pe ritmul muzicii... Trebuie sa recunosc ca e prima mea dragoste, dar acum, trebuie sa ma pregatesc de razboi. Nu mai vreau sa petrec nici o clipa in locul asta. Daca voi fi orbita de dragoste in razboi, voi pieri cu siguranta.

Intru agitata in camera mea. Imi arunc rochia intr'un colt murdar al camerei, si nici dupa mult timp, aud un sunet de spada. Franta a lovit... si a lovit fix spre mine.


Inima imi batea cu putere, ca inima unei pisici. Un francez cu o spada moderna, una dintre cele mai bune era in fata mea si imi zambea diavoleste.  Acesta se repezi brutal la mine, incercand sa ma ucida cu spada. Ma luptam ca o nebuna, schimband garda si pozitia din cinci in cinci secunde. Eram ametita - Eu nu reuseam sa fac fata gratiei si talentului, unui as al scrimei. Insa nici domnului nu-i era prea usor sa ma invinga. Eu eram zapacita, saream si atacam din toate partile. Observam micile firisoare de transpiratie de pe chipul dusmanului. Acesta incepuse sa se enerveze. A incercat sa-mi treaca spada prin piept, insa am parat lovitura din garda si, in timp ce dusmanul era dezechilibrat,  mi-am trecut sabia prin trupul sau. Acesta cazu la pamant, fara suflare.
 Ocolesc incet trupul neinsufletit si incerc sa pasesc cat mai repede spre sala balului, insa 4 maini puternice ma tarasera pana in camera de unde am venit. Ma trantisera pe pat si m-au obligat sa beau un lichid ce culoare albastra. Am refuzat mutandu-mi privirea.
 - Daca nu o bei, Luke va avea de suferit. 
 Vocea persoanei era rece, fara pic de viata sau sentimente. Il iubeam pe Luke, era cel mai bun frate din lume. Am atatea amintiri despre el. Am baut dezgustata bautura amara. Nu simteam nimic inafara de greata care tocmai ma cuprinse. Pot sa jur ca daca as avea spada, i-as omori pe idiotii astia doi. Simt ca mi se face somn, simt ca trebuie sa dorm. Ploapele grele au cedat, eu intrand incet, incet in lumea viselor.

 ~ Flashback ~

   -Dar tati, nu vreau sa merg la cursurile de croitorie! strigam eu cu ochii inlacrimati spre tata.
  - Hayley are dreptate,, tata. Are 5 ani, ce sa caute la un curs de copilarie? Sau croitorie, cum ii zicea.
 Tata aprobase dand incet din cap in timp ce se intorcea la anternamente. Ii multumesc lui Luke, imbratisandu-l. Luke e cu 2 ani mai mare decat mine, insa il cunosc mai bine decat se cunoaste el pe sine. Lumea mea se invartea in jurul lui Luke, caci, eu nu am avut prieteni si toti vroiau sa-si bata joc de mine pentru ca vroiam sa devin muschetara. Toti copii vroiau sa ma bata, insa Luke mereu ma apara. Se poarta ca un copil mic, insa rareori este serios. Luke este ca un joc de noroc. Niciodata nu stii la ce sa te astepti. Il tarasc pana in camera mea si ii spun sa inchida ochii. Tin cadoul la spate iar acesta isi mareste ochii la vederea micutei spade. 
 - Eu am facut-o, pentru tine!
 Ii zambesc in timp ce imi duc mainile la spate. Luke imi multumeste cu obisnuitul  " Multumesc, stirbo. " Mergem pe furis spre locul unde se antrena el de obicei pentru a deveni muschetar. Intrasem intr-o casa abandonata unde totul era acoperit de praf. Perdelele erau sfasiate, podeaua avea unele gauri, geamurile erau crapate, niste oglinzi erau sparte si obervam cioburi. Acesta vrus a se aseze cu fundul in acel loc, insa am alergat repede spre el si l-am impins in perete. Eu cazusem in cioburi si incepusem sa plang, Eram plina de zgarieturi. Luke ma ia usurel in brate si imi sterge protector lacrimile.
~ End Flashback ~

 Totul este in ceata, nu-mi amintesc nimic din vis, insa somnul a fost unul tare adanc. Clipesc rapid si observ o persoana langa mine. Maresc ochii, privind ochii negrii, parul scurt, brunet  si corpul bine lucrat al lui Luke.
 - Te-au... te-au luat?
 Luke nu raspunse. Gardianul din fata celulei ciulea atent urechile.
 - Sa va duce-ti dracului cu tot cu Franta voastra! urlu din toate puterile.
 Luke incerca sa ma linisteasca, insa lacrimile curgeau fara oprire. Simteam ca mor. 


Folosesteti instinctele! GFwjEwr
Folosesteti instinctele! QqXP3Jo
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Folosesteti instinctele! Empty
MesajSubiect: Re: Folosesteti instinctele!   Folosesteti instinctele! I_icon19Mier 01 Ian 2014, 21:37

Buna ! 
Am revenit, nu stiu de ce, prima parte s-a repetat si m-a bagat putin in ceata, dar ai mai multa grija data viitoare. 
Cat despre next, e foarte dragut, emotionant, dar scurt. 
Il astept ne urmatorul de care sper sa ma anunti. 
Cam atat. 
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Folosesteti instinctele! Asss10Folosesteti instinctele! J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Folosesteti instinctele! Empty
MesajSubiect: Re: Folosesteti instinctele!   Folosesteti instinctele! I_icon19Joi 06 Mar 2014, 10:33

Fanfic original blocat din cauza inactivitatii.


Folosesteti instinctele! Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Folosesteti instinctele! Empty
MesajSubiect: Re: Folosesteti instinctele!   Folosesteti instinctele! I_icon19

Sus In jos
 

Folosesteti instinctele!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-