Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mi-am regasit speranta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Mi-am regasit speranta Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Mi-am regasit speranta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Mi-am regasit speranta Empty
MesajSubiect: Mi-am regasit speranta   Mi-am regasit speranta I_icon19Vin 15 Noi 2013, 23:18

Buna din moment ce nimanui nu-i mai place cum scriu eu. Am decis sa vin cu o alta idee.
Cele mai multe capitole or sa aiba multe amintiri. Dar mai mult de atat nu va spun.
 
Capitolul I
 
        Sakura Haruno Tanya, prietenii buni imi spun Tanya(dar nu am prieteni) , prietenii falsi Sakura/Saku, iar dusmanii Haruno . Sunt in clasa a-IX a am 15 ani iar in iunie voi inplini 16. Da stiu, sunt foarte mica. Am fost data la scoala de la 6 ani. Am parul roz si ochii vrzi, in acest moment sunt la festivitatea de premiere a liceului meu de muzica. Din moment ce stiu sa cant foarte bine am facut clase I-VIII aici. Deabea in a IX-a am voie sa urmezi lectii de canto. Am auzit ca anul asta a venit la noi un coleg nou, canta foarte bine la chitara si cu vocea. Deci va fi la aceiasi clasa cu mine si colegii mei dintotdeauna. Nu stiu da parca ghicesc viitorul si urmeaza aceleasi materii cu mine doar ca sa ma enerveze. Festivitatea tampita de premiere s-a incheiat si acum o sa-mi intalnesc colegii. Merg pe coridor stiind la ca sala aveam sa fiu si la un momentdat ajung in fata unei usi mari. Iar sus scria :


SALA 17
1A/9D


        Am apasat pe clanta si ca deobicei erau numai descreierati in clasa. Se pare ca sunt trei colegi noi. Un baiat brunet cu ochii ca onix-ul. Dupa look-ul lui pot spune ca e destul ce ghotic. Probabil e noul elev, de ce sa stiu eu despre asta. O fata bruneta cu reflexi mov si ochi lila . Si o blonda cu ochi albastrii. M-am asezat langa bruneta si acolo am romas soar un minut linistit.  Pen’ca a venit Karin, o roscata cu ochi rosi . Noi ii spunem roşie , pe’ca numele ei e Karin Rosie si Rosie desi se scrie asa se citeste Rozi . Cum spuneam a venit la mine la banca si a spus:
        - Saku-chan l-ai vazut pe noul tip ? Dar pana sa raspund eu ea a continuat conversatia . E super dragut deci sa nu te apropii de el, nu cred ca-I plac tarfulitele. Gata asta a pus capac
        - Asta inseamna ca nu te place … i-am taiato eu scurt apoi am spus soptit „tarfo” . In acel moment ea a facut cea mai mare greseala din viata ei. A ridicat palma sa ma loveasca, in acel moment toti din clasa au indreptat privirea spre noi.  Eu i-am oprit mana dar in schimb i-am dat un picior in burta, apoi a cazut pe jos de durere. Dar nu m-am multumit cu atat, asa ca am tras-o de par astfel ridicand-o. Apoi am spus aproape ce urechea ei pe un ton care ar speria pe oricine :
        - Daca o data mai indraznesti sa ma lovesti... TE DAU CU CAPUL DE TOTI PERETII DIN CLASA!!! Ultimele cuvintele le-am spus tipat. Apoi i-am dat drumul sa cada pe jos, si mi-am reluat locul unde stateam inainte de acest incident. Nimeni din clasa nu se astepta la altceva de la Karin. Dar totusi de la mine „prost scrisa scolii” , se asteptau doar sa incasez palma. Totusi anul acesta m-am schimbat, nu mai sunt fata acea de care iti bati joc. Toti au sarit pe mine, urland la mine si intrebandu-ma cum am indraznit s-o lovesc pe Karin. Dar un glas a atenuat vocile celorlalti , un glas care-mi aduce aminte vremurile cand aveam pe cineva langa mine. Acel glas a peonuntat niste cuvinte pe care nu le-am mai auzit de 11 ani :
        - Dar de ce atunci can Tanya loveste pe cineva ripostati si cand ea e lovita stati de geaba? Tipul nou, a pronuntat acele cuvinte. Mi-a imi venea sa plang de fericire ca in sfarsit cineva imi ia si mie apararea. Dupa ce brunetul mi-a luat apararea toti s-au intors la bancile lor si mau lasat in paca. Am ramas doar noi doi in acel spatiu care cu cateva minute inainte a fost umplut de multimea care s-a strans sa ma certe. Eu l-am intrebat de unde imi stie numele, iar el a spus:
        - Esti Haruno Sakura Tanya? Eu am raspuns cu un simplu „da” . El a continuat conversatia. Atunci tu esti modelul din revista Bravo Girl! ? Am dat acelasi raspuns dar atunci toata clasa si-a indeptat privirea spre mine. Tu esti cantereata Tanya? Am dat acelasi raspuns dar de data asta toata clasa sa strans in jurul nostru. Atunci cum sa nu te recunosc? Punand cred ultima intrebare.
        - Mi se pare logic, am spus eu , dar totusi de ce mi-ai luat apararea? Am terminat eu propozitia. Iar el a dat un raspuns care m-a uimit
        - Nu m-i s-a parut corect ca ceilalti sa te certe pentru ceva ce ai facut pentru a nu fi ranita. Apoi s-a indreptat catre locul sau. Diriga a intrat in clasa si i-a pus pe noi elevi sa se prezinte. Se pare ca pe fata de langa mine o cheama Hinata Hyuga si din cate am inteles este verisoara lui Neji Hyuga. Un saten cu ochi lila ca a verisoarei lui. Pe blonda o cheama Ino Yamanaka, si este prietena cu Hinata si Neji. Iar pe brunet il cheama Sasuke Uchiha si se pare ca este fratele mai mic a cantaretului Itachi Uchiha. Diriga ne-a dat orarul pentru urmatoarea zi si ne-a lasat sa plecam acasa. Eu am iesit din cladire si la iesire l-am vazut pe Sasuke cu Itachi. Erau gata sa intre in masina dar am ajuns destul de repede langa ei ca sa-i pot opri. Itachi m-a recunoscut imediat
         - Ce faci pitico? Ma intreba el
        - Nu-mi mai spune asa ! Ii spun eu. Nu-s pitica, doar ca esti mai inalt ca mine. Continul eu propozitia enervata ca poate sa sustina asa ceva.
        - Vi cu noi la vila ? Ma intreaba Itachi. Eu pur si simplu amdeschis portiera masini astepndu-i pe cei doi lenesi.


Cam atat pentru astazi. Astept pareri!!
CAPITON NECORECTAT!!!!!!


Mi-am regasit speranta Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Mara :)
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 47
Puncte : 55
Reputatie Reputatie : 6

Mi-am regasit speranta Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am regasit speranta   Mi-am regasit speranta I_icon19Sam 16 Noi 2013, 08:22

Superrr!!!!! Imi placee!!!! hai cu nextu' repejor

R∆IN: Comentariile in sectiunea "Fan-fiction" trebuie sa aiba minimum 10 cuvinte. Treci pe la regulament :)
Sus In jos
Violence Vic
Chūnin
Chūnin
Violence Vic

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Hell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 556
Puncte : 627
Reputatie Reputatie : 21
Hobby-uri Hobby-uri : killin' chillin'
Stare de spirit Stare de spirit : wanna murder someone

Mi-am regasit speranta Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am regasit speranta   Mi-am regasit speranta I_icon19Sam 16 Noi 2013, 21:36

Am adus next-ul
 Mi-am regasit speranta Sakura_chan_summer_wear_by_the_pooper-d3j5dpv
 
Capitolul II
 
Pe drum spre vila Uchiha a fost destul de liniste, asa ca m-am cam plictisit. Cred ca lucrurile au fost schimbate, deoarece le aduce-au aminte de parintii lor . Dar cand am intrat am remarcat ca lucrurile erau la fel aranjate. Din propiul instinct m-am indreptat catre fosta mea camera. Cand am intrat amintirile au navalit spre mine
 
FlashBack
        Tocmai imi pierdusem casa, parinti mei murisera cu 3 ani in urma si acum imi pierdusem casa.Cand aveam 1 an mama a murit intr-un accident, apoi tata s-a sinucis. Ploua foarte tare, cea ce ma bucura pentru ca astfel nu mi se mai vedeau lacrimile. Dar dintr-o data nu am mai simtit lacrimile cerului, am ridicat capul si am dat de doi ochi abisali. Vocea lui era bland iar intrebarea era spusa cu o caldura pe care nu o mai simtisem de ceva timp.
        – De ce plangi pitico? Ma intreba domnul cu ochi abisali. I-am povestit cum au decurs lucrurile pana in acel moment, apoi am continuat sa plang. Dar lui i s-a facut mila de mine asa ca m-a luat in brate cu o mana si nu cealalta tinea geamantanul cu hainele mele. Eu tineam umbrela, apoi ne-am indreptat spre casa lui. Cand am ajuns am vazut ca de fapt casa lui era un palat. M-a lasat in fata unei usi si cauta dupa ceva ce credeam eu ca sunt niste chei. Am intrat in casa si acolo pe domn il astepta un copil de varsta mea. Cand m-a vazut a venit langa mine
        – Buna, eu sunt  Sasuke, iar tu esti?
        – Haruno Sakura Tanya. Am raspuns eu bucuroasa ca in sfarsit pe cineva il intereseaza persoana mea. Apoi am inceput sa ne jucam cu jucariile lui si ale mele. La sfarsitul zilei Itachi asa cum aflasem ca-l cheama pe domn, m-a dus intr-o camera care parea a fi a unei fete. Mi-a spus ca este camera mea si ca de acum in colo o pot numi acasa.
EndFlashBack
 
        Cate amintiri am cu acest loc, dar ce am uitat eu este ca nu l-am recunoscut pe Sasuke. Nici macar cand i-am auzit numele. Ma indrept cu pasi repezi spre locul unde stateau
        – De acum in colo aici voi sta, ii anunt eu. Din cate vad pe nici unul dintre ei nu-i deranjeaza acest lucru. Dar eu cand ma framanta asa ca continui discutia noastra . Sasuke, mi-ai luat apararea pentru ca nu ti se parea corect sa ma certe sau pentru ca suntem prieteni vechi? Si de ce nu mi-ai amintit atunci ca tu esti de fapt Sasuke din trecut?
        – Pai te-am aparat pentru ca m-a deranjat ca cea mai buna prietena a mea sa fie certata din cauza unui lucru pe care nu l-a facut. Si ca sa sti ci eu am uitat ca ne cunosteam de mai mult timp. Imi raspunde el la ambele intrebari. Si cea ce m-a minunat pe mine a fost ca ceilalti colegi se asteptau ca tu... marea Tanya sa incasezi o palma de la o ... a continuat el conversatia. Dar alt ceva ma mai deranja pe mine.
        – Karin , fata care vroia sa ma loveasca a zis ca tu o s-o placi pe ea. De fapt nu a zis asta, a insinuat acest lucru. Am continuat eu conversatia. Dar el imediat ci am pronuntat acele cuvinte a inceput sa rada . Asa am inceput si eu sa rad. Stiu asta ziceam si eu , am continuat dupa ce m-am potolit. Cred ca pana la urma e bine ca fratii mei de suflet au revenit. Desi sunt mare si lucrez in fiecare luna Itachi imi trimitea bani. Acest lucru ma bucura foarte mult, pentru ca era cineva care-si facea griji pentru mine. Pana la urma asa este viata cu bune si cu rele. Imi aduc aminte cum a fost cand au plecat
 
FlashBack
        Era liniste in casa, eu eram pregatita de scoala. Am coborat jos si cand sa-i caut pe cei doi nu erau in casa. M-am indreptat spre hol si acolo am vazut o hartiuta. Pe ea scria „Imi pare rau Tanya, dar a intervenit ceva si a trebuit sa plecam. Nu-ti face griji vei primi in fiecare luna o suma de bani. Sa ai grija de tine.
P.S. Te vei muta la carsoniera pe care o avem la un cartier distanta de acesta. Cheia e sub presul din fata usii.” . Atunci nu m-am mai putut controla si am inceput sa plang. Pentru ca de acum in colo nu voi mai avea pe nimeni sa aiba grija de mine. Am fost singura, apoi am avut pe cineva iar acum nu mai am pe nimeni. La fel cum am fost la inceput sunt si acum. Nimic nu s-a schimbat doar ca am simtit ce e fericirea pentru 4 ani. Iar de acum in colo v-a trebuii sa am grija de mine singura.
EndFlashBack
 
        Dar acum au revenit, au venit ca sa aibe grija de mine. La aceste ganduri am inceput sa plang, iar Sasuke a venit laga mine si ma strans tare in brate. Ii auzea soaptele, cuvintele dulci pe care mi le zicea erau superbe. Cu fiecare cuvant pe care mi-l zicea in mine crestea ceva. Ceva ce n-am mai simtit pana acum, sa fie asta dragostea? Sau doar am inceput sa-l iubesc mai mult ca prieten. Si dupa ce n-am mai plans Sasuke ma tinea strans in brate. Lucru care me linistea, a stat cu mine pana cand s-a intunecat. Apoi mi-a dat drumul , m-a dus in bucatarie si mi-a pregatit cina. Nimeni nu a mai facut asta pentru mine, asa ca eu doar am asteptat sa termine treaba. Am mancat apoi m-a luat in brate ca o mireasa si m-a dus pana in camera mea. M-a intins pe pat si apoi m-a invelit cu patura. Eu am inchis ochii, si cu cateva secunde inainte de a adormi el mi-a soptit doua cuvinte. Mi-a luat ceva timp sa imi dau seama ce a spus, dar nu pentru ca nu auzisem. Ci pentru ca nu am crezut ca a putut spune acele doua cuvinte. Dar cand sa-i raspund m-a luat somnul. Si am adormit cu acele doua cuvinte „te iubesc”.




Deci cam asta e next-ul.



CAPITOL NECORECTAT!!!!


Mi-am regasit speranta Tumblr_me0pco6sfS1qbc9uxo2_500_large
LIFE
SUICIDE

Moartea nu e atăt de rea, după ce-ai trecut prin ea o dată.
Iar eu am trecut.
Nu-mi mai e frică de moarte acum.
Mi-e frică de tot restul.
-Nastya Kashnikov
Sus In jos
Yang
Jōnin
Jōnin
Yang

Sex : masculin Varsta : 16
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1038
Puncte : 1376
Reputatie Reputatie : 152
Hobby-uri Hobby-uri : ᴡᴇᴇᴅᴏɴᴛᴄᴀʀᴇ
Stare de spirit Stare de spirit : make sasu.fairtopic great again

Mi-am regasit speranta Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am regasit speranta   Mi-am regasit speranta I_icon19Joi 23 Ian 2014, 20:47

Fanfic blocat din cauza inactivităţii.


Mi-am regasit speranta A0fibm
ᴛʜᴇ ʜɪɢʜᴇsᴛ ғᴏʀᴍ ᴏғ ᴘʀᴇsᴇɴᴄᴇ
Sus In jos
Continut sponsorizat




Mi-am regasit speranta Empty
MesajSubiect: Re: Mi-am regasit speranta   Mi-am regasit speranta I_icon19

Sus In jos
 

Mi-am regasit speranta

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-