Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 NARUTO : O poveste mai aprofundata !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Danutza
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0

NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: NARUTO : O poveste mai aprofundata !   NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19Sam 28 Dec 2013, 14:25

          Buna ! Eu sunt Haruno Sakura , o fata de 12-13 ani . Locuiesc in Satul Konoha , supra numit ca si Satul Frunzei . Am parul roz ca si o floare de cires si ochii verzi ca de smarald . Mai sunt numita si floarea de cires a Konohai , deoarece numele meu inseamna floare de cires . Ce a mai buna prietena a mea e si cea mai mare rivala a mea . Suntem rivale pentru dragostea lui Sasuke . Ea se numeste Ino Yamanaka . Am devenit genin . Abea am iesit din Academia Ninja . Sunt in echipa 7 . Am fost grupata de catre Iruka - sensei in echipa cu Uzumaki Naruto si Uchiha Sasuke . Senseiul nostru e Hatake Kakashi . Am fost grupati asa deoarece Naruto a promovat cu cel mai mic punctaj , eu cu un punctaj bunicel iar Sasuke cu cel mai mare punctaj din toata Academia .
   
          Naruto are parul auriu ca Soarele , iar ochii sunt de un albastru asa de intens ca si albastrul Cerului . El este orfan . Nu stie cum e sa ai parinti . Nu i-a cunoscut niciodata . Nimeni nu i-a cunoscut . Acum 12 ani , cand ne-am nascut noi , Satul a fost atacat de un Demon Vulpe numit Kyuubi . Sunt 9 bestii . Kyuubi e cea mai puternica dintre toate bestiile . Are 9 cozi . Kyuubi este sigilata in Naruto . Tot Satul il trateaza pe Naruto ca un fel de container . Nici un copil nu stie ca el are sigilat Demonul Vulpe . Aproape tot Satul cred ca Naruto e Demonul Vulpe in persoana . Il considera un container . El are o cantitate foarte mare de chakra . Visul lui Naruto este sa devina Hokage pentru ca toti satenii sa - i recunoasca existenta . A fost necajit multi ani din cauza satenilor . Nici el nu stia de ce se comporta satenii asa cu el pana cand a devenit genin . Mizuki , un fost profesor al Academiei l-a pus pe Naruto sa fure Pergamentul Sacru . L-a pacalit  spunandu-i acestuia ca astfel v-a deveni genin . Iruka - sensei l-a salvat . Cand Naruto a aflat ca Iruka-sensei a fost ca el , dupa ce i-au murit parintii in razboi , l-a aparat cu pretul vietii sale . A folosit Tajuu Kage Bunshin No Jutsu . Pentru ca la salvat pe Iruka a devenit genin .
 
          Sasuke are parul negru cu reflexii albastre iar ochii la fel . Si el este orfan . Dar el si-a cunoscut parintii . Provine din unul dintre cele mai puternice clanuri din Konoha . Clanul Uchiha . Intregul lui clan a fost omorat de catre fratele sau mai mare Itachi . Motivele nu se stiu . Decat ca la lasat pe Sasuke in viata pentru a deveni un razbunator , si pentru a se confrunta intr-o zi . O confruntare de viata si pe moarte . Sasuke e un razbunator . E rece , nu vorbeste aproape deloc , nu se distreaza deloc . Tot timpul aproape se antreneaza . E foarte serios . Si foarte cool in acelasi timp . Sunt indragostita de el de cand l-am cunoscut . Abilitatea clanului sau este Sharinganul . Un ochi foarte puternic .
 
          Kakashi – sensei are parul gri si mare . Gura si un ochi le are acoperite . Nu stim de ce . Un ochi il are acoperit deoarece are Sharingan . Si el nu este din clanul Uchiha si deci de asta cred ca are ochiul acoperit . Am afla ca are Sharingan din misiunea de acum cateva luni in Tara Valurilor . Am schimbat acea tara in bine . Nu poate sa-l dezactiveze . Cred ca il are implantat . De la cine nu stiu . Cred ca este implantat deoarece are o cicatrice . Este de treaba dar numai ca intarzie la fiecare antrenament si mai si citeste o carte numita “Paradisul Flirtului” sau ceva de genul . De exemplu azi . Ne-a chemat la 5:00 iar el a ajuns la 10:00 !
Naruto : Cand apare sensei ? Numai pot de somn si foame …
Sakura : Nu te mai plange natangule …
Naruto : Sakura , recunoaste ca esti in aceeasi situatie ca mine …
Sakura : Ai dreptate , pe cine vreau sa pacalesc ?
Egoul Sakurei : Kakashi , intr-o zi te voi lua de parul ala mare si te voi invarti tot Satul !
Sakura : Sasuke-kun tu ce crezi ?
Sasuke : Cred ca voi 2 nu ar mai trebui sa va plangeti atat . Sunteti chiar inutili . Nici nu va puteti numi ninja pentru ca va plangeti tot timpul .
Naruto : Hei Sasuke te-a intrebat frumos . Nu trebuia sa ne spui asa ceva . Mai termin-o odata .
Sasuke : Nu bag in seama toti idiotii .
 
          Mai aveau un pic si se luau la bataie . Noroc ca a aparut Kakashi-sensei .
Naruto : De ce naiba ai intarziat ?!
Sakura : Ce dracului ai facut ?
Sasuke : …
Kakashi : Pai stiti am ajutat o batranica sa treaca strada si …
Naruto & Sakura : Mincinosule !
Kakashi : Hai sa incepem odata antrenamentul .
Naruto : Bine .
Sakura : Ok .
Sasuke : Hm …
 
          Dupa antrenament , Naruto s-a dus la Sasuke sa ii spuna ceva , dupa care a venit la mine :
Naruto : Sakura-chan !
Sakura : Ce este Naruto-kun ?
Naruto : Am stabilit cu Sasuke sa incepem antrenamentul la 10:45 , si sa ne intalnim la fantana . Esti de acord?
Sakura : Da . Bine , ne vedem maine , pa !
Naruto : Pa !
Sasuke : Naruto planuieste ceva . Mie mi-a spus sa ne vedem la 11:00 . Ceva e nu e in regula . Maine il voi urmari .
          Dupa ce Naruto mi-a spus toate astea am stat si am meditat indelung la un subiect . M-am gandit ca trebuie sa-l uit definitiv pe Sasuke . Nu ma baga in seama deci nu are rost sa mai incerc sa ma bag aiurea in seama . Il voi lasa lui Ino . Chiar acuma ma duc la Ino sa-i spun . Ajung la Ino :
Sakura : Ino , vreau sa vorbim ceva .
Ino : Ce doresti frunte lata ?
Sakura : M-am decis sa ti-l las pe Sasuke purcico .
Ino : Asta e un fel de joc cumva ?
Sakura : Nu . Nu am sanse cu el . Nu baga in seama nicio fata . Deci decat sa imi fac iluzii pe degeaba , mai bine renunt odata .
Ino : Sakura .. Ai dreptate ... Renunt si eu la el … Pana acum credeam ca am sanse dar dupa aceasta dicscutie mi-am dat seama ca ai dreptate . Ai mare dreptate .
Sakura : Pace ?
Ino : Nu am fost niciodata certate . Inca suntem cele mai bune prietene furnte lata .
Sakura : Purcico , vino incoace .
 
          Acestea 2 se imbratiseaza , mai stau putin de vorba ca pe vremuri iar dupa pleaca fiecare spre casa .












Team 7 :
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Funclub34621


Ultima editare efectuata de catre Danutza in Sam 22 Feb 2014, 23:01, editata de 5 ori
Sus In jos
Danutza
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0

NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: Re: NARUTO : O poveste mai aprofundata !   NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19Sam 28 Dec 2013, 14:38

Hei ! Sa stiti ca nu am copiat povestea . Profilul anonim este tot al meu , dar ficul este blocat asa ca m-am decis sa il reincep pentru ca am niste idei noi si pentru ca am sa fac mai multa descriere .
Sus In jos
Danutza
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0

NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: Capitolul 2 : Incerc sa renunt la iubire !   NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19Sam 28 Dec 2013, 18:19

          A doua zi ma indreptam catre locul stabilit de Naruto . Sasuke era ascuns intr-un tufis pentru a vedea ce planuise Naruto . Era 10:44 . Se facuse 10:45 iar Naruto deja ajunsese . Eu il asteptam de 5 minute . Vine catre mine si ma salute :
Naruto : Buna Sakura-chan !
Sakura : Hei Naruto-kun ! Unde e Sasuke ?
Naruto : Trebuie sa-ti spun adevarul .
Sakura : Care adevar ?
Naruto : Promiti ca nu ma lovesti ?
Sakura : Da , da numai spune-mi odata adevarul nataraule !
Naruto : Sasuke nu vine acum . El vine la 11:00 . Eu te-am chemat la 10:45 pentru ca …
Sakura : Pentru ca ? …
Naruto : Pentru ca vreau sa-ti spun ce simt pentru tine . Eu te plac foarte mult . Nu-mi pot lua gandul de la tine . Cand am auzit ca sintem in aceeasi echipa mi-a sarit inima in sus de bucurie .
Sakura : Naruto , eu …
 
          Nu am mai apucat sa spun nimic ca-si tuguie buzele si se apropie de mine . Eu stateam pe marginea fantanii . El ma prinse de brau . Eu mi-am incolacit bratele in jurul gatului sau si imi tuguiasem si eu buzele . El se apropria de mine usor si tandru . Eu la fel . Vroiam sa-l uit pe Sasuke , iar acesta era momentul perfect . Mereu am visat sa am primul sarut cu Sasuke . Dar nu . Trebuie sa il uit asa ca o voi face. Primul sarut e cel mai special . Nu se uita niciodata . Poate daca primul sarut il voi avea cu Naruto , poate il voi uita pe Sasuke . Va fi c-am greu fiind indragostita de el de cand am intrat prima data la Academie . Mai aveam un centimetru distanta de buzele lui Naruto . Deodata apare Sasuke . Cand l-am vazut mai aveam un pic si cadeam in fantana .
Sasuke : Buna , ce faceti ?
Naruto : Ce cauti aici ? Trebuia sa fii aici la 11:00 . E deabea 10:50 .
Sasuke : Si ? Nu vroiam sa intarzii . M-am decis sa vin mai devreme fraierule .
Naruto : Pe cine faci tu fra*er , natangule ?
Sakura : Baieti incetati va rog . Haideti la antrenament .
Naruto : Bine Sakura .
Sasuke : …
 
          Dupa antrenament , Naruto veni la mine si ma intreba daca merg la ramen :
Naruto : Sakura-chan , vrei sa mergem la ramen ?
Sakura : Sigur . Sasuke vii ?
Sasuke : Nu am altceva mai bun de facut oricum .
 
          Am fost la Ichiraku ramen , am ras la glumele lui Naruto iar Sasuke statea linistit si manca . Dupa ramen , Naruto ma intreba daca vreau sa ma conduca acasa :
Naruto : Sakura-chan vrei sa te conduc acasa ?
Sakura : Desigur . La revedere Sasuke-kun .
Sasuke : …
 
          Dup ace ne-am mai indepartat putin :
Sasuke : Idiotul ala de Naruto iar planuieste ceva . Ii voi spiona . Ma voi ascunde in ciresul de langa casa Sakurei .
 
          Sasuke ajunsese cu mult inaintea lor . El are o viteza destul de buna . El o luase pe alt drum . Deja era in cires si astepta . Deodata iata vin cei 2 . Sasuke tragea cu urechea la ce vorbeau cei 2 .
Sakura : Naruto , multumesc ca mai condos acasa . Ne vedem maine , noapte buna , pa !
 
          Vroiam sa intru in casa , dar Naruto ma prinse de brat . Mai vroia sa spuna ceva :
Naruto : Sakura , pot termina ce am inceput la fantana .
 
          Eu ii raspun inrosindu-ma la fata :
Sakura : Daca vrei si tu , desigur .
 
          Ma apucase de brau cand aparu Sasuke .
Sasuke : Hei prieteni , la ce ora avem maine antrenament ?
Naruto : La 5:00 ca deobicei …
Sasuke : Multumesc , Naruto . Vii cu mine spre casa ?
Naruto : Dar …
Sakura : Naruto dute linistit . Terminam discutia altatada .
Naruto : Bine Sakura-chan . Noapte buna .
Sakura : Noapte Buna !
Sasuke : Noapte buna …
 
          Plecara amandoi spre casa , tot drumul nu scosesera nici unul dintre ei vreun cuvant . Eu eram in camera mea , intinsa in pat , dup ace facusem un dus lung gandindu-ma de ce Sasuke nu ma lasa in pace :
Sakura : De ce nu ma lasa Sasuke in pace ? Ii place sa ma vada asa de tare suferind ? Eu vreau sa-l uit dar el se baga tot timpul in seama cand vreau sa ma sarut cu Naruto . Naruto e un tip de treaba , vesel , amuzant si are ochii asa de caldurosi . In ochii lui se citeste iubirea pe care mi-o poarta . Sasuke are niste ochi asa de reci . Nu se citeste  niciun sentiment in ochii lui . Priveste cu atata ura pe toti . Am decis . Ma voi arunca in bratele lui Naruto .
 
          Sasuke , in camera lui se gandea la Sakura :




Sasuke : De ce ma intereseaza asa de tare de Sakura ? Vrea sa se sarute cu Naruto . Si se tine dupa mine de cand am intrat la Academie . Acuma ce mai are ? Si cica ma iubeste . Nu e decat ca celelalte fete din Academie . Ma place numai pentru ca arat bine . Nici nu ma cunoaste . Nu stiu de ce ma gandesc asa de mult la ea . Ar putea fi un obstacol in calea razbunarii mele aceste sentimente fata de ea . Nu pot fi indiferent fata de sentimentele mele pentru ea . Trebuie s-o uit neaparat . 




In drum spre ramen :
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Team_7_gennin2


Ultima editare efectuata de catre Danutza in Sam 22 Feb 2014, 23:03, editata de 2 ori
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: Re: NARUTO : O poveste mai aprofundata !   NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19Sam 28 Dec 2013, 18:48

Habar n-am daca acesta este primul tau fic,dar din cate vad cam asa pare!Nici eu nu sunt profesionista deci nu vreau sa te simti jignita!
In primul rand,grabesti actiunea.In prima parte a ficului a scris ca Sakura il place pe Sasuke si in 2 secunde i s-au schimbat repede sentimentele.Apoi in a-2-a parte a ficului aproape se saruta cu Naruto!Cum am spus mult prea garbit a actiunea!!!!
In al doile rand,descrii lucruri APROAPE neimportante(nu te simti jignita,incerc sa te ajut)iar aceste 2 argumente combinate nu prea iti dau un rezultat pre bun
ORICUM VREAU SA IL CONTINUI SI SA TE DEZVOLTI!!!!
P.S:scrie umpic mai mult,mai detaliat si ai grija ce descrii.Oricum pentru primul fic este destul de bine!SA NU TE SUPEI PE CE AM SCRIS!!!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Danutza
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0

NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: Capitolul 3 : Testul de maturitate : Sakura in actiune !   NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19Dum 29 Dec 2013, 12:28

          A doua zi , Sakura inca se gandea cumde aparea Sasuke de fiecare data cand vroia sa-l sarute pe Naruto . Avea 1000 de intrebari in cap . Oare era pura intamplare ca aparea in zona si ii intrerupea ? Oare o facea intentionat ca s-o faca sa sufere ? Ca sa se amuze ? Nu gasea raspunsul la niciuna din intrebari . Stia ca Sasuke e incapabil sa simta vreun sentiment pentru ea . Stia ca e prea rece pentru sentimente . Stia ca este un razbunator si ca tot ce isi doreste este sa-l omoare pe Itachi sin u mai are alt plan intre timp . Tot se gandea la astfel de lucruri si nu-si dadu seama ca deja ajunsese la locul de antrenament . Baietii o salutara dar ea nimic .
Naruto : Buna dimineata , Sakura-chan !
Sasuke : Neata …
Sakura : …
Naruto : Hei Sakura !
Sakura : Aaa , scuze baieti . Ma gandeam la altceva . Neata amandurora .
 
          Nu observase ca Sasuke o salutase . Daca ar fi observat ar fi schitat un zambet sau ceva , dar nimic . S-ar fi inrosit sau ceva de genul dar tot nimic . Naruto credea ca are febra de nu lesinase deja din cauza lui Sasuke :
Naruto : Sakura te simti bine ?
Sakura : Da , de ce ?
Naruto : Pai nu stiu pentru ca Sasuke te-a salutat si nici macar nu ai schitat vreun zambet . Sigur esti in regula ?
Sakura : Da …
 
          Naruto incepu sa creada ca cineva o rapise pe Sakura si ca se transforma in ea pentru a culege niste informatii despre geninii Satului Frunza . Deodata scoase un kunai si il arunca catre Sakura . Aceasta se feri imediat , si incepu sa-l ia la palme :
Sakura : Nataraule , ti-am spus ca sunt bine , ce naiba ai ? si ii dadu un pumn .
Naruto : Auuu , Sakura-chan , a durut ! Am crezut ca te-a rapit cineva caci nu ai avut nicio reactie cand te-a salutat Sasuke .
Sakura : Dar de ce ar trebui sa am vreo reactie ? Nici nu l-am observat . Nu ar trebui sa am reactii tot timpul cand vorbesc cu el .
Egoul Sakurei : Deci frumuselul ma salutat !
 
          Sasuke ramase uimit la ce spusese Sakura . Asta era un semn ca nu-l mai place oare ? Sasuke hotara sa nu se mai gandeasca la acest subiect . Aparu si Kakashi-sensei . Nu a intarziat de aceasta data . Surprinzator dar adevarat . Ne anunta ca maine avem o misiune de gradul C . Trebuia ca maine sa o transportam pe Godaime Hokage in Satul Ascuns in Nisip
Kakashi : Copii azi nu avem antrenament . Maine avem o misiune de gradul C . O vom transporta pe Hokage-sama in Satul Ascuns in Nisip . Va veni cu noi si Jiraiya-sama . O vom transporta pe Hokage–sama pentru un tratat de pace cu Kazekage-sama . Maine , ora 6:00 dimineata in biroul lui Godaime Hokage .
 
          Cu aceste cuvinte disparu . Sasuke , Naruto si Sakura plecara fiecare catre casa lui .
         
          Godaime Hokage era insusi Tsunade Senju . Nepoata primului si celui de al doilea Hokage . Era o femeie frumoasa , inalta , blonda , cu parul prins tot timpul in 2 cozi lungi si cu ochii de culoare lemnului . Avea vreo 50 si ceva de ani dar nu parea . Parea de vreao 20 si ceva . Era foarte puternica si isteata . Mai era si foarte de treaba . Naruto si Jiraiya-sama au adus-o in Sat pentru a fi Hokage , deoarece Jiraiya-sama refuzase si dorea ca ea sa fie Hokage . El stia ca va fi un Hokage mia bun decat el . Ea a fost in echipa cu Jiraiya si Orochimaru iar senseiul lor a fost Sandaime . Ea devenise Hokage dupa ce Orochimaru il omorase pe Sandaime Hokage ( al treilea Hokage ) in examenul Chuunin , unde il musca si pe Sasuke pe gat si ii lasa un semn blestemat . De fiecare data cand Sasuke se enerveaza semnul se raspandeste pe tot corpul . De exemplu in padurea de chakra , in timpul examenului , un tip din Satul Sunetului , Zaku Abumi ma rani foarte tare . Sasuke cand vazu aceasta , i se raspandi pe tot corpul si incepu sa-l bat ape tip doar pentru ca ma ranise . Ii rupse ambele brate . Mie imi era frica de el . Mai avea un pic si il omora . Am alergat spre el , l-am luat in brate , iar atunci s-a oprit . Kakashi-sensei facu un sigiliu pentru a nu se mai deschide semnul blestemat .
 
          In biroul lui Hokage-sama , aceasta discuta cu Kakashi-sensei . Ii spunea ca trebuie sa ma testeze deoarece vrea sa ma ia sub aripa ei protectoare . Vrea sa ma faca un ninja medical la fel de bun ca si ea :
Tsunade : Vreau sa o testezi pe Sakura . Vreau sa vad daca e destul de matura .
Kakashi : E foarte matura . In Academia Ninja am inteles ca a fost un elev silitor .
Tsunade : Testeaz-o oricum bine ? Vreau sa te transformi in Sasuke si sa vezi daca ea chiar te crede .
Kakashi : Bine Hokage-sama . Am plecat .
 
          Dup ace Kakashi-sensei pleca , in birou mai ramase doar Jiraiya-sama si cu Hokage-sama . Ei 2 incepura sa discute .
Jiraiya : Chiar crezi ca e necesar sa o testezi ? Nu pare chiar asa de naiva . La varsta ei e si normal sa fie interesata mai mult de baieti decat de antrenament .
Tsunade : Stim ca Orochimaru il vrea pe Sasuke . Cand Sasuke v-a plcea in cautare de putere , ea v-a suferi un soc . Vreau sa o iau sub aripa mea . V-a dori sa se antreneze pentru a-l readuce inapoi . Si Naruto v-a dori acelasi lucru stii bine . Ea il iubeste pe Sasuke . Naruto tine la el ca la un frate cum erai tu cu Orochimaru . V-a fi un drum lung de strabatut .
Jiraiya : Ai dreptate . Eu il voi lua pe Naruto pentru a se antrena cu mine . Are vointa tatalui sau . A lui Yondaime . Si e si la fel de energic ca mama sa , Kushina . In timp ce voi calatori cu el voi mai aduna informatii despre Akatsuki .
Tsunade : Bine .
 
          Intre timp , Sakura isi facuse bagajul pentru acea misiune . Se plictisea in camera asa ca se hotara sa iasa la o plimbare in Sat . Deodata se izbi de cineva :
Sakura : Ma scuzati … Sasuke ?!
Sasuke : Nu-i nimic . Uite un trandafir .
Sakura : Multumesc …
 
          Sakura stia ca ceva nu este in regula dar continua discutia . Bine ca avea la ea un kunai pe care il tinea ascuns .
Sasuke : Mergem la lac ?
Sakura : Desigur .
 
          Ajunsera la lac . Se asezara iar Sakura scoase kunai-ul si il arunca catre falsul Sasuke .
Sasuke : Ce faci ?
Sakura : Stiu ca tu nu esti Sasuke ! Adevaratul Sasuke nu ar face asa ceva pentru mine ! Spune-mi cine esti imediat !
Kakashi : Sunt Kakashi-sensei . Ai trecut testul . Ne vedem maine Sakura .
 
          Sakura ramase cateva minute la lac pentru a realize ce se intamplase . Ramase uimita . Nu stia de unde sa inceapa . Deodata se hotara se se intoarca acasa . Intre timp Kakashi , ajunsese in biroul lui Hokage-sama . Incepu sa-i povesteasca despre Sakura :
Kakashi : Am testat-o pe Sakura .
Tsunade : Deci ?
Kakashi : A trecut cu brio testul . Si-a dat seama ca nu este Sasuke .
Tsunade : Deci s-a maturizat mica floare de cires . O voi lua in grija mea si va inflori cu adevarat ca si o floare de cires .
Kakashi : Bine . O seara buna . Ne vedem maine dimineata . La revedere Hokage-sama !
Tsunade : Multumesc la fel Kakashi .
 
          Sakura in camera ei se gandea la cele intamplate azi . Nu stia de unde sa inceapa .




Sakura : Deci antrenament nu am facut , si nu a mai intarziat Kakashi-sensei . Asta a fost o parte buna . Dar partea cu testul ? Ce rost avea ? Pe Sasuke si pe Naruto nu cred ca i-a testat . Cand ma gandesc ca aproape am iesit la o intalnire cu proppriul meu sensei … Doamne . Sa ma culc . Maine avem o misiune importanta si trebuie sa ma trezesc devreme si odihnita .




Kakashi in biroul lui Hokage-sama :
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Kaka16-3



Jiraiya and Tsunade :
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Naruto__jiraiya_and_tsunade_by_radouane20


Ultima editare efectuata de catre Danutza in Sam 22 Feb 2014, 23:05, editata de 2 ori
Sus In jos
Danutza
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0

NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: Capitolul 4 : Misiunea incepe !    NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19Dum 29 Dec 2013, 19:00

          Era 5:00 dimineata . Nu mai puteam sa dorm . Ma culcasem de pe la vreo 16:30 . Eram super odihnita . Dupa faza cu testul lui Kakashi-sensei , un somn atat de lung mi-a prins bine . Am decis sa ies sa ma plimb . Mai aveam 2 ore fix pana cand sa fim in biroul lui Tsunade-sama . M-am decis sa ma duc la lacul din Konoha . Spre surpriza mea acolo era Sasuke . Statea si medita . Cred ca facea asta pentru imbunatatirea chakrei . Spunea ceva . Am decis sa nu-l deranjez . Eu ma ascunsesem in tufis pentru a auzi ce zice .
Sasuke : Trebuie sa-mi duc razbnuarea la sfarsit , trebuie sa fiu mai bun ca el , trebuie neaparat sa-l omor pe Itachi .
 
          Eu ca proasta , cand m-am ascuns din greseala am calcat pe o creanga , si ma auzise . Am inceput sa o iau la goana . Fugeam cat ma tineau picioarele . Nu vroiam ca Sasuke sa stie ca am auzit ce a spus el . Nu vroiam sa creada ca il spionez . Deodata ma izbesc de ceva sau de cineva . Intr-un final imi dau seama ca era cineva . Acel cineva era Sasuke :
Sakura : Oh , ma scuzati … Sasuke ?!
Sasuke : De ce ma spionai ? N-ai altceva mai bun de facut ?
Sakura : Normal ca am ceva mai bun de facut . Si nu , nu te spionam . Cine te crezi tu ? Centrul universului meu ?
Sasuke : Pana nu de mult eram . Nu am timp de copile proaste si copilaroase ca ti …
 
          Nici nu apuca sa-si termine fraza ca ii dadusem o palma . Incepusem sa-i spun vreo 2 :
Sakura : Copile proaste si copilaroase ca mine ? Nu sunt o copila si nici proasta nu sunt . Si mai avem si aceeasi varsta poate ai uitat . Si de ce sunt copilaroasa ? Pentru ca ma distrez si eu din cand in cand cu prietenii mei si nu stau toata ziua sa ma antrenez ?
Sasuke : Nu ma cunosti deloc ! Esti exact ca celelalte fete ! Ma placid oar pentru ca voi credeti ca sunt cool .
 
          Atunci am inceput sa lacrimez . Cu lacrimi , curgandu-mi siroaie ca si o cascada strigasem la el cu toata forta mea de cred ca ma auzise toata Konoha :
Sakura : Eu te iubesc pentru ceea ce esti nu pentru ca arati bine ! Eu te iubesc cu adevarat ! Se vede ca ala care nu ma cunoaste pe mine aici esti tu !
 
          Am inceput sa alerg cu lacrimi in ochi . Lacrimile imi curgeau tot mai tare . Nu ma puteam opri din plans . Sasuke ramase uimit de ce ii spusesem . Intr-un final ajunsesem acasa . Am intrat pe fereastra camerei mele . Tot pe ea am si iesit , pentru a nu-mi trezi parintii . M-am dus in baie si m-am spalat pe fata ca sa ma calmez . Ma calmasem putin . M-am mai spalat putin pentru a nu se vedea ca am plans . Deja era 5:35 . Imi luasem bagajul si plecasem . Mama era treaza pentru a-mi face ceva de mancare dar am refuzat . Fiind agitata din cauza plansului , nu puteam sa mananc nimic . Nici ieri dupa acel test nu mancasem nimic . Cu siguranta voi fi bine . Intr-un sfarsit ajunsesem in biroul lui Tsunade-sama . Era 5:55 cand ajunsesem . Acolo erau deja Tsunade-sama , Jiraiya-sama , Kakashi-sensei , Sasuke dar lipsea … Lipsea Naruto bineinteles . El ajunsese la 6:00 . Nu intarziase , ci ajunsese la timp . La iesirea din Sat , Sasuke veni langa mine sa ma intrebe ce fac dar eu inaintasem langa Naruto . Sasuke se enerva si imi spuse ca daca nu vreau sa vorbesc cu el , bine . Cand am ajuns langa Naruto incepusem sa vorbesc cu el . Nici nu stiu cum se facuse deja ora 10:00 . Ajungeam in Satul Ascuns in Nisip abea a doua zi dimineata daca faceam un popas sa dormim si chiar asa faceam . Deodata l-am luat pe Naruto de mana . El se inrosise la fata asa de tare … Era rosu ca si sangele la fata . Sasuke , cand vazu ca ma distrez cu Naruto si ca il luasem de mana , inaintase mai in fata . Deodata am lesinat .
Naruto : Sakura-chan !
Sasuke : Sakura ! Ce i-ai facut fraierule ?
Naruto : Nu i-am facut nimic ratatule .
Tsunade : STOP baieti ! Sasuke , Naruto nu i-a facut nimic . E soare puternic azi deci s-ar putea sa fi facut din cauza lui , insolatie . Sau poate nu a mancat nimic . Vom vedea . Cineva trebuie sa o duca in brate , iar cineva trebuie sa-i duca ghiozdanul .
Narut & Sasuke : EU o voi duce in brate !
Naruto : Ba eu !
Sasuke : Ba nu , eu !
Tsunade : Incetati baieti ! Sasuke o v-a duce in brate , Naruto ii v-a duce  ghiozdanul. Cand va obosi Sasuke , O va lua Naruto .
Jiraiya : Tu ii poti suporta asa in fiecare zi ?
Kakashi : Da …
Jiraiya : Wow … Ai ceva de munca cu asta .
 
          Sasuke m-a dus in brate tot drumul . De la 10:15 pana la 17:00 ma dusese in brate . Nu obosise deloc . Sau nu dorea sa arate acest lucru . Ma dusese in brate pana la 17:00 caci atunci am ajuns la un mic han pentru a dormi . Ne-am cazat , iar Tsunade-sama i-a spus lui Sasuke sa ma duca in camera ei si lui Naruto sa vina cu ghiozdanul meu :
Tsunade : Sasuke , du-o in camera mea si intinde-o pe pat , Naruto adu-i ghiozdanul .
Sasuke : Bine .
Naruto : Sigur .
 
          Cand m-au pus pe pat , Tsunade-sama ma luat la intrebari :
Tsunade : De cand nu ai mai mancat nimic ?
Sakura : De ieri de la pranz …
Tsunade : Haideti toti la masa atunci . Dupa masa va voi spunem cum vom sta in camere .
 
          Dupa ce am mancat , am avut o surpriza cu repartitiile in camere :
Tsunade : Sakura vei sta cu Naruto si Sasuke in camera , iar eu voi sta cu Kakashi si Jiraiya .
 
          Credeam ca-mi pica ceva in cap cand am auzit . Eu cu 2 baieti ? Bine Naruto da , pentru ca imi este cel mai bun prieten , dar si Sasuke ? Tocmai cand vroiam sa uit de el . In fine . Tsunade-sama ne-a anuntat cand vom porni la drum .
Tsunade : Vom dormi de la 18:00 pana la 00:00 . Vom pleca la 00:00 pentru ca maine dimineata sa ajungem in Satul Acuns in Nisip .
         
          Era 17:30 . Ne-am dus in camere . Baietii vroiau sa ma lase pe mine prima sa fac dus dar le-am spus sa faca ei primii . Vroiam sa-i ceva lui Tsunade-sama . Acum cateva saptamani , dupa examenul Chuunin , m-a intrebat daca vreau sa fiu ucenica ei . N-am stiut ce sa raspund . Mi-a spus ca ma pot gandi cat am eu nevoie .
Acum ma duceam spre camera ei . Ea facuse deja dus si statea de vorba cu Kakashi-sensei despre mine si despre acel test . Jiraiya-sama era ultimul care trebuia sa mai faca dus .  Si Sensei facuse dus . Am tras cu urechea si atunci am aflat ca ea a vrut sa ma testeze . Am auzit toata discutia . Si partea cu plecarea lui Sasuke . Insa acea discutie nu mi-a influentat raspunsul . Acum vroiam mai mult sa ma antrenez cu Tsunade-sama . M-am abtinut cu greu san u plang iar intr-un sfarsit am batut la usa pentru a vorbi cu Tsunade-sama . Ma abtineam cat puteam eu de bine . Tsunade-sama iesi intr-un sfarsit si incepuram sa vorbim :
Sakura : Tsunade-sama , m-am hotarat si vreau sa devin ucenica dumneavoastra .
Tsunade : Ma bucur ca ai facut aceasta alegere . De ce nu te-ai schimbat inca ?
Sakura : Pentru ca i-am lasat pe baieti sa faca primii dus pentru a veni sa vorbesc cu dumneavoastra .
Tsunade : Ok . Inca odata ma bucur ca ai facut aceasta alegere .
Sakura : Si eu nespus , credeti-ma . Vreau sa incepem antrnamentele cat mai repede.
Tsunade : Bine . Cum ajungem in Konoha incepem atrenamentele .
Sakura : Bine . Abea astept .
 
          Dupa aceasta discutie , Tsunade-sama intra in camera .
Kakashi : Cine era ?
Tsunade : Sakura . Mi-a spus raspunsul pentru oferta mea .
Jiraiya : Deci care este ? stergandu-se pe cap .
Tsunade : Cum ajungem in Konoha vom incepe antrenamentele . A spus ca este nerabdatoare .
Kakashi : Doar nu crezi ca a auzit discutia noastra nu ?
Jiraiya : Ce discutie .
Tsunade : Pe care am avut-o si cu tine ieri . Nu cred . Daca o auzea cred ca era trista sau plangea pana acum .
Kakashi : Ai dreptate .
Jiraiya : Da …
 
          Cand am ajuns in camera am intrat imediat in dus . M-am dezbracat in fuga si am intrat in dus . Am dat drumul la apa rece si am inceput sa plang . Ma rezemasem de faianta si am inceput sa alunec usor pana ce am ajuns jos . Stateam ghemuita . Apa rece curgea pe corpul meu plin in acest moment de suferinta . Era apa rece deoarece afara era super cald si … Si eu insumi acum eram rece pe dinauntru . Nu puteam simti nimic in acel moment . Cand baietii au vazut ca stau atat de mult in dus s-au ingrijorat iar atunci le-am spus ca sunt bine chiar daca nu eram . M-am spalat bine de tot pe  fata cu apa rece pentru a ma calma si pentru ca baietii sa nu-si dea seama ca am plans . M-am imbracat cu pijamaua mea . Aveam o pajama de matase rosie , transparenta , prin care mi se vedeau sutienul si chilotii . Cand am iesit din dus , iar baietii m-au vazut asa imbracata s-au inrosit rau de tot la fata . Ei dormeau doar in boxeri . Boxerii lui Naruto erau portocalii cu farfurii foarte mici de ramen pe ei . Boxerii lui Sasuke era albastri simplu . Eu am dormit pana la 22:00 . Nu mai puteam dormi asa ca m-am schimbat , mi-am aranjat bagajul si m-am dus sa ma plimb . Acel han avea langa el un micut lac . M-am asezat pe acoperis si am inceput sa ma uit la reflexia lunii in lac . Era asa de frumoasa . Sasuke era si el treaz . Nu-mi dadusem seama , dar venise dupa mine . Se aseza langa mine . Abea atunci il observasem .
Sakura : Uite cine urmareste pe cine .
Sasuke : Nu te urmaream , doar ca acest loc este frumos .
 
          Sasuke , sa spuna ca un loc este frumos ? Nu am mai auzit asta pana acum . Ma gandeam daca nu visez , dar nu visam .
Sakura : Deci daca nut e tii dupa mine , atunci de ce de fiecare data cand vroiam sa ma sarut cu Naruto , apareai tu ?
Sasuke : Vroiai sa te saruti cu acel idi*t ?
Sakura : Dar tie ce-ti pasa ?
Sasuke : Nu-mi pasa . Numai ca vreau ca primul tau sarut sa fie cu mine nu cu el .
Sakura : De unde stii ca nu am avut primul sarut pana acum ? Poate l-am avut .
Sasuke : Nu stiu … Am presupus . Dar am dreptate ?
Sakura : Sa spunem ca da .
Sasuke : Deci te-am oprit sa faci o greseala .
Sakura : Nu , nu mai oprit de la o greseala . Daca eu consideram ca este o greseala , ma opream singura de fiecare data .
 
          Dupa ce i-am spus asta , am coborat langa copacul de langa lac . Sasuke veni langa mine .
Sasuke : Recunoaste ca te-am oprit dintr-o greseala . Stiu ca primul sarut vrei sa il ai cu mine si stiu ca primul sarut vreau sa il am cu tine .
Sakura : Prima parte ai gresit-o complet . A doua parte e adevarata .
Sasuke : Pai a doua parte hai sa o facem reala .
 
          Ma apuca de brau . Eu imi incolacisem bratele in jurul gatului sau . Ne apropiasem buzele pana cand ni le unisem . A fost asa de lung si de ttandru sarutul . Dupa ce ne indepartasem buzele deodata vad ceva albastru in spatele meu . Era chidori .
Sasuke : CHIDORI !
 
          In urmatorul moment , eram inconstienta la pamant . Cand m-am trezit era 23:45 . Ma pregatisem de plecat la drum . Chiar daca Sasuke ma lovi cu CHIDORI , imi aminteam tot . Ma dusesem langa Sasuke si ii soptisem la ureche :
Sakura : Data viitoare daca faci un lucru de care nu vrei sa-mi amintesc , nu-l face .
Sasuke : … ?
Sakura : Sa continuam drumul .
 


          Am ajuns in Satul Nisipului la 7:00 . Am stat acolo 2 ore . Daca continuam sa mergem , fara oprire , ajungeam a doua zi in Konoha . Si asa am si facut . Am mers fara oprire , iar a doua zi eram acasa . De maine incep antrenamentele cu Tsunade-sama . Abea astept . Nu vreau ca Sasuke sa plece asa ca ma voi antrena pana la epuizare pentru a-l impiedica .    




Sasuke and Sakura :   
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Sasuke20Sakura


Ultima editare efectuata de catre Danutza in Sam 22 Feb 2014, 23:06, editata de 2 ori
Sus In jos
Danutza
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0

NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: Capitolul 5 : Hai la ramen !   NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19Mar 31 Dec 2013, 13:46

          Era o zi frumoasa in Konoha . Pentru mine o zi cu 2 antrenamente ! Ce bine ! Deobicei nu-mi place sa fac antrenament , dar de data asta abea astept . De ce abea astept ? Dupa discutia care am auzit-o dintre Tsunade-sama si Kakashi-sensei , nu vreau ca Sasuke sa plece . Am spus ca voi face tot ce imi sta in putinta pentru a-l impiedica si asa voi face . Jur asta ! Aveam antrenament cu Kakashi-sensei la 7:00 . A ajuns la 10:00 .

Kakashi : Ohayo copii . Scuze , ca am intarziat dar …
Sakura & Naruto : Nici sa nu te auzim !
Kakashi : Ok . Sakura vei incepe peste cateva saptamani antrenamentele cu Tsunade-sama .
Naruto : Ce ?! Vei face antrenamente cu Tsunade-sama ?! Si ne lasi pe noi de tot ?!
Sakura : Naruto eu …
 
          Deodata interveni Kakashi-sensei :
Kakashi : Sakura nu ne va lasa . Tot va face parte din echipa 7 . Se va antrena in continuare cu noi dar si cu Tsunade-sama .
Naruto : Supeeeer ! spuse Naruto luandu-ma in brate si invartindu-ma .
Sakura : Lasa-ma jos Naruto , spusesem eu razand .
Sasuke : Las-o jos fare*ere . Nu vezi ca vrea sa stea pe propiile picioare ?
Naruto : Poate nu ai observat , dar e fericita  , spuse el lasandu-ma jos .
Sakura : Baieti serios ? Era un moment fericit pentru mine ca voi incepe antrenamentele cu Tsunade-sama , dar a trebuit voi sa incepeti iar …
Naruto : Sakura-chan , dar el a inceput …
Sasuke : Nu-i adevarat idi*tule .
Sakura : Stiti ceva ? Lasa-ti-ma amandoi in pace ! spusem eu plecand cu lacrimi in ochi .
Naruto : Sakura stai !
Sasuke : Vezi ce ai facut ?
Naruto : Eu ? Tu te-ai bagat cu : “ Las-o jos fraiere “ . E numai vina ta !
Sasuke : Naruto , inceteaza ca de nu …
Naruto : Ca de nu ai sa scoti mai multe cuvinte decat deobicei ?
Sasuke : Gura Naruto !
Naruto : Ca de nu ce ?!
Sasuke : Ca de nu asta ! si se repezi sa-i dea un pumn .
 
          Kakashi-sensei il opri imediat pe Sasuke imobilizandu-l la sol . Incepu sa vorbeasca cu cei doi :
Kakashi : Incetati ! Trebuie sa fiti o echipa unita , nu niste rivali ! Intr-o misiune nu puteti sa va certati asa caci altfel veti muri toata echipa inclusiv Sakura . Ve-ti distruge toata misiunea din cauza certurilor inutile ! Intr-o misiune trebuie sa va puneti deacord pana la cele mai mici detalii ! Vreti sa muriti ?
Sasuke & Naruto : Nu …
Kakashi : Nu am auzit !
Sasuke & Naruto : Nu !
Kakashi : Pai ?! Incetati sa va certati odata si munciti in echipa ! Fara Sakura nu facem azi antrenament .
Sasuke : Bine ...
Naruto : Ok ...
 
          Sensei disparu . Naruto incepu disperat sa ma caute . Eu eram la lacul din Konoha . Locul meu preferat deoarece acolo era un copac care in fiecare anotimp era inflorit . Avea flori de cires . Nu stiu de ce imi placea acel loc . Ma simteam atrasa de el . Numai Naruto si Ino stiu ca acest loc este locul meu preferat . Naruto era din ce ince mai disperat . Intr-un sfarsit isi aminti de acest loc si veni aici . Ma vazu plangand . Eu ii simtisem prezenta .
Sakura : Naruto pleaca te rog … Vreau sa fiu singura …
Naruto : Sakura , nu plec de aici pana nu ma ierti ! spuse el cu toata forta lui .
Sakura : Nu e vina ta …
Naruto : Stiu ca e vina mea , trebuia sa te las jos de la inceput si … Stai ce ai spus ?!
Sakura : Nu e vina ta . Sasuke trebuia sa taca din gura . Nu trebuia sa te jigneasca … Am spus ca e vina amandurora pentru a nu va certa mai tare … Tu trebuie sa ma ierti pe mine …
Naruto : Nu am de ce sa te iert Sakura … Sa nu mai spui asta in viata ta …
Sakura : Bine .
Naruto : Ca sa inveselim atmosfera , hai la ramen !
Sakura : Bine ! spusem eu stergandu-mi lacrimile si incepand sa rad .
Naruto : Stai ! Ca sa te inveselesc uite ce-ti dau .
 
          In varful copacului , era o floare de cires foarte frumoasa . Aceea imi placea cel mai mult , iar Naruto stia bine asta . Se folosi de antrenamentul din padurea de charka din Tara Valurilor pentru a se sui in varf ca sa mi-o dea . Cand s-a coborat mia pus-o dupa ureche .
Naruto : Uite o floare de cires , pentru o alta floare de cires .
Sakura : Naruto , multumesc .
Egoul Sakurei : Ce gest frumos blondule !
 
          Dupa ce mi-a pus acea floare de cires in par am plecat spre Ichiraku Ramen . Pe drum tot facea glume . Naruto e super amuzant . Pe drum , ne intalnisem cu Hyuuga Hinata . Hyuuga Hinata provine din unul dintre cele mai puternice clanuri din Konoha . Ea are parul mov , scurt si ochii lila . Toti din clanul ei au ochii asa . Au ochii asa deoarece , ei au o abilitate speciala ca si clanul Uchiha . Ei au Byakugan . Hinata provine din familia principala a clanului . Ea are un var pe nume Neji care se spune ca este geniul clanului . El este din familia secundara . Nu prea stiu multe despre asta . Stiu numai ca tatal Hinatei cu tatal lui Neji au fost frati gemeni . Tatal Hinatei era geamanul mai mare pe nume Hiashi iar tatal lui Neji , geamanul mai mic se numea Hizashi . Stiu ca Hizashi a murit pentru a-l apara pe capul familiei care era Hiashi .
 
          Hinata este foarte timida . Ea il place mult pe Naruto . Si prin mult ma refer ca aproape de fiecare data cand vorbeste cu el , mai are un pic si lesina . Cand am vazut-o am strigat-o :
Sakura : Hinata-chan !
Naruto : Hinata-chan !
 
          Noi ne duseseram spre ea :
Naruto : Buna Hinata !
Sakura : Hei Hinata , ce faci ?
Hinata : Buna Sakura-chan , bbuunnaa Naruttoo-kkun … Bbine vvoi ?
Naruto : Bine , ne ducem la ramen . Vrei sa vii ?
Hinata : Nn …
 


          Nici nu apuca sa spuna ceva ca Naruto o si lua de mana sa mergem la ramen . Cand ajunsesem acolo , o pusesem pe Hinata sa se aseze langa Naruto . Eu ma pusem langa ea . Deci Hinata statea la mijloc pentru a conversa cu Naruto . El a facut cinste cu tot . Naruto facea glume , Hinata numai era asa rusinata , iar eu eram fericita ca sunt la ramen cu 2 din cei mai buni prieteni ai mei .




Hyuuga Hiashi :
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Hiashi_Hy%C5%ABga


Hyuuga Hizashi :
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Young_Hizashi


Hyuuga - Familia principala :
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Naruto22674543

Hyuuga - Familia secundara : 
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Hizashi+hyuuga_hyuuga+hizashi+wallpapers_hizashi+imagens+fotos+pictures+hizashi+images+%25285%2529

Sakura , Naruto si Hinata la Ramen :
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Haruno-sakura-hyuuga-hinata-and-naruto-uzumaki_00436397


Ultima editare efectuata de catre Danutza in Sam 22 Feb 2014, 23:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: Re: NARUTO : O poveste mai aprofundata !   NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19Sam 04 Ian 2014, 21:09

Heiiiiii hi!
Am ajuns si eu intr-un final si pe la ficul tau, scuza-ma ca am ajuns asa tarziu.... si te-am facut sa astepti atat de mult timp..... scuze... am fost destul de ocupata in ultimul timp...
Asa....deci sa revenim, ma bucur ca ai redeschis ficul si esti hotarata sa il imbunatatesti, mie una imi placea si prima varianta.... happy dar nu sunt lacoma si ma multumesc si cu capitolele pe care le-ai postat deja, dar sa sti ca inca astept next-ul, asa ca pune-ti degetele la tastat ai adu repejor urmatorul capitol si te rog sa ma anuti si pe mine puppy eyes puppy eyes
Spor la scris!
BaiBai kiss kiss





NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Jpr

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Asss10NARUTO : O poveste mai aprofundata ! J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: Re: NARUTO : O poveste mai aprofundata !   NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19Joi 20 Feb 2014, 18:34

In primul rand, capitolele trebuie scrise cu alb, asa este si mai frumos din punct de vedere estetic si, tototata, corect. In al doilea rand, incearca sa scrii cu un alt font, caci acesta face ca estetica sa nu fie tocmai placuta.
Inca ceva: atunci cand doresti sa introduci fragmente de dialog in capitolele tale, foloseste linia de dialog, nu pune inaintea replicilor numele personajelor, deoarece asta se face numai in cazul genului dramatic, la piesele de teatru. De asemenea, consider ca ti-ar fi de ajutor o critica, caci continutul, ideea si celelalte elemente ce tin se structura ficului nu sunt tocmai stralucite.
In plus, ai facut double post de multe ori, lucru care este interzis. Daca ai ceva de adaugat, atunci iti editezi mesajul anterior, nu postezi din nou si din nou si din nou...


NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: Re: NARUTO : O poveste mai aprofundata !   NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19Joi 20 Feb 2014, 19:59

hei este interesant ficul tau, dar ar trebui sa ai mai multa descriere si mai putin dialog. Si incearca sa nu grabesti actiunea:) oricum este foarte tare si abia astept sa vad ce se intampla asa ca adu repejor nextul.  :)




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: Re: NARUTO : O poveste mai aprofundata !   NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19Joi 20 Mar 2014, 16:10

Fanfic blocat din cauza inactivităţii, ultimul post al autoarei fiind de pe data de 31 decembrie.


I had to break myself to carry on.


NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Continut sponsorizat




NARUTO : O poveste mai aprofundata ! Empty
MesajSubiect: Re: NARUTO : O poveste mai aprofundata !   NARUTO : O poveste mai aprofundata ! I_icon19

Sus In jos
 

NARUTO : O poveste mai aprofundata !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-