Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Jurnal de memorii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Jurnal de memorii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Jurnal de memorii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

Jurnal de memorii Empty
MesajSubiect: Jurnal de memorii   Jurnal de memorii I_icon19Lun 30 Dec 2013, 22:53

Jurnal de memorii

Capitolul I
 

Şi îmi simt obrajii fierbinţi şi umezi. Plâng a nu ştiu câta oară pentru tine, sufăr iar.Nu merţi nici măcar să îţi rostesc numele, dar iată că plâng pentru tine. Acţiunile tale mă dor, e ca şi cum ai înfinge mii de ace în inima mea aşa, pentru ca nu ai ce face.
Azi te-am văzut ţinându-te cu ea de mână. Eraţi în faţa mea şi vă ofereaţi unul altuia priviri drăgăstoase şi zâmbete nesfârşite. Ai ales acel drum pentru a mă pedepsi deoarece ştiai că trec prin acel loc. Deşi am încercat să mă ţin tare nu am reuşit, am cedat în momentul în care v-aţi sărutat.
Merit eu această pedeapsă? În tot acest timp în care am fost împreuna nu cred că te-am rănit atât de tare încât, acum, să merit să îndur tot acest chin. Eu,Sakura Haruno, fata ciudată cu părul roz, nu sunt vinovată că tu, Sasuke Uchiha, marele profesor universitar te-ai îndrăgostit de mine, eleva ta.
Timp de un an de zile am fost împreună şi la bine şi la rău. Ne-am iubit cum nu a mai făcut-o nimeni vreodată şi nici nu o mai va face. Totul a fost frumos până în a doua săptămână a anului II, când s-a aflat în cancelarie de relaţia noastră, mai departe aflând şi elevii. Mă priveai în ochii de iarbă crudă şi mi-ai zis "- Îmi pare rău,Sakura, dragă. Acum că totul s-a aflat reputaţia mea o ia în jos. Ar fi bine să ne despărţim" M-am simţit ca o cârpă, parcă nu ar fi fost nimic între noi. Zici că eram una culeasă dintr-un bar plin de beţivani şi aleasă pentru o distracţie de o singură noapte, după care ne continuam vieţile ca şi cum nu s-ar fi întâmplat nimic.
Da,eram în parc. Copacii îşi schimbau haina subţire de vară cu pardesiul multicolor specific anotimpului numit toamnă. Era în jur de ora şapte, razele soarelui deveneau uşor portocali din acel galben strălucitor şi sclipitor. Câţiva copii se jucau cu mingea, iar voi treceaţi pe lângă ei, învăluiţi în aburii iubirii.
Ea e blondă şi suplă, e aceea profesoară nouă Ino Iama.. nu mai ştiu cum. Din prima zi am observat că te sorbea din priviri, dar nu am îndrăznit să spun nimic. Eram sigură că ai fi spus că sunt prea geloasă şi că "e o simplă colegă de catedră, nu are ce să fie mai mult". Ei bine, această simplă colegă a ajuns să-ţi fie iubită la nici o săptămână după despărţirea noastră. Bănuiesc că tot acest aer de îndrăgostit e pentru că ţi-a trecut prin pat deja.
Ştii, poate pe ea o păcăleşti ,dar pe mine nu ai cum. Ştiu că m-ai iubit aşa cum nu ai mai iubit pe nimeni şi de asta acele sentimente nu se pot uita într-un timp atât de scurt. Nici nu ştiu de ce ne-am despărţit, sigur reputaţia sa, dar nu e doar atât. Îmi pare rău  dacă a contribuit la această rupere motivul că nu am vrut să trec în lista sa cu fetele ce îi trecusera prin pat.Dar i-am zis că nu eram pregătită să-mi iau adio de la acea puritate ce nu va mai putea fi înlocuită în veci.
Înainte cu o lună de a ne despărţi, ne certasem îngrozitor.  Nu ştiu cum ai apărut la uşa mea, era în jurul orei doisprezece noaptea.Duhneai a alcool, erai beat şi era pe aproape să mă violezi. Eram întinsă pe pat, cu singură mână mi-ai imobilizat braţele, iar cu cealaltă mă dezbrăcai. Eu ţipam, plângeam dar tu parcă erai surd şi orb. Ai reuşit să-mi dai hainele jos,eram aşa cum m-a lăsat Dumnezeu, cu pieptul rotunjit şi cu restul trupului in bătaia razelor lunii. Am reuşit să-mi eliberez o mană iar atunci te-am lovit. Da, ţi-am dat o palmă peste obraz care, se înroşise. Parcă te trezisem dintr-o hibernare şi lungă, plină de vise ce îi umbriră logica. Mă priveai dezorientat şi parcă te întrebai " Ce caut aici?", " Ce n**ba fac?", mi-ai dat drumul mâinilor şi ai început să-ţi ceri scuze. Îmi trageam patura peste mine, ruşinată de propria goliciune. Îmi aduc aminte că ai început să plangi, eu te-am luat în braţe şi în aceeaşi poziţie ne-am trezit dimineaţa urmatoare.
Astea sunt amintiri ce azi mă rănesc. Fiecare amintire cu tine mă face să vărs câte o lacrimă şi în final să îmi doresc să fi avut mai multe memorii, să fi petrecut mai mult timp împreuna.
Îmi place să cred că diferenţa de vârstă nici nu există. Pe vremea când ne-am cunoscut eu aveam nouăsprezece ani, eram abia ieşită de pe băncile liceului. Tu aveai douăzeci şi cinci de ani,erai în primul an de predare, dar prestigiul nu a întarziat să apară pentru că, din toată facultatea tu ai cel mai mare salariu. Nu ştiu cum l-ai obţinut, nu ai vrut niciodată să-mi spui.
Iată, azi te plimbai cu ea, îi zâmbeai frumos, dar ştiu că nu-ţi poţi scoate din cap vocea mea sau imaginea cu mine plângând. Nu poţi uita toate astea cum nici eu nu pot închide ochii fără să-i văd pe ai tăi sau să nu tânjesc după gestul de a îti învârti mici suvite de păr printre degetele mele lungi şi subţiri.
Pun capul pe pernă şi iar sper că mâine voi primi răspuns la întrebările mele, că mâine nu mă vei întâmpina iar cu acea privire glacială. Adorm cu această  speranţă ce e mai mult amageală.
- Te iubesc,Sasuke! murmur iar după mă pierd în lumea viselor pline de ciocolată şi tine.


Deeeeeeeci ăsta a fost capitolul. Scriitoarea lu' peşte prăjit s-a apucat de fic nou.


Jurnal de memorii 4gj58z
Just gonna stand there
And watch me burn
But that's alright because
I like the way it hurts



Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Jurnal de memorii J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Jurnal de memorii Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de memorii   Jurnal de memorii I_icon19Lun 30 Dec 2013, 23:29

E primul inceput de fic care m-a emotionat pana acum..
De fapt..in momentul asta e singurul fic pe care il citesc..stii tu -.- nu-mi place cititul..
Ar trebui sa te iau putin la rost pentru ca unele lucruri..daca le pui cap la cap..te cam dau de gol..
sper ca intelegi ce vreau sa zic..si inca ceva
Nu am comentat la acest fic doar pentru ca esti prietena mea si te iubesc..ci pentru ca esti un om genial cu mult talent si inspiratie..sper din tot sufletul sa ma anunti de continuare..si ..ca a venit vorba de chestiile care se leaga una de alta..vorbim noi pe mess :)) 
te pup :* spor la scris si la idei..si sa-l aduci mai repede pentru ca..poate ma reapuc de citit =)))) cine stie..:)))


Jurnal de memorii S6he8w
Jurnal de memorii Npi5xg
Jurnal de memorii 2myt0zq




Jurnal de memorii R0b9k0
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

Jurnal de memorii Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de memorii   Jurnal de memorii I_icon19Mar 31 Dec 2013, 17:15

Şi... a venit unu' care să critice. Păăăăi, titlul îl ador... îmi place şi e frumos. Ideea de început e frumoasă, îmi imaginam mereu diferite scene, inclusiv... mda. Îţi sugerez să îi dai un font, ar arăta şi mai bine şi mi-ar fi mai uşor să citesc. Ei bine, cam atât. Aştept următorul capitol! :* Te ♥ eu pe tine, mai ales când scrii. :))


Jurnal de memorii Mhfux3
Sus In jos
aiddam98
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Localizare Localizare : romania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 25
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 0

Jurnal de memorii Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de memorii   Jurnal de memorii I_icon19Mier 01 Ian 2014, 21:47

Doamne ce frumos e inceputul. Mi se pare extrem de interesant si regret faptul ca l-am citit acum, chiar la inceput, caci o sa trebuiasca sa astept nerabdatoare urmatoarele capitole :))
Ficul tau este singurul care m-a atras fix de la inceput. De obicei saream peste primul capitol.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Jurnal de memorii Asss10Jurnal de memorii J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Jurnal de memorii Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de memorii   Jurnal de memorii I_icon19Joi 06 Mar 2014, 10:45

Fanfic SasuSaku blocat din cauza inactivitatii.


Jurnal de memorii Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Jurnal de memorii Empty
MesajSubiect: Re: Jurnal de memorii   Jurnal de memorii I_icon19

Sus In jos
 

Jurnal de memorii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-