Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cioburi de singurătate Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Cioburi de singurătate Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Cioburi de singurătate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Achylis
Chūnin
Chūnin
Achylis

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Într-o cutie. ⇜ ⇝
Nr. mesaje Nr. mesaje : 957
Puncte : 1005
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri :
Stare de spirit Stare de spirit : I’ve seen so much in so many places, so many heartaches, so many faces, so many dirty things.

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Lun 10 Feb 2014, 18:04

03.09.2015 Edit: Am schimbat povestea în proporţie de 90% şi am şters primul capitol, pe care urmează să îl rescriu. 
Nu o să fie 100% exact din punct de vedere istoric.
Citire plăcută.
---------------------------------------


Cioburi de singurătate




Prolog~


O floare distrusă de ploaie şi înecată în sânge.
Întuneric, ură.
Un suflet părăsit de raţiune.
Moartea, asta sunt eu.


          Stătea în faţa oglinzii punându-şi încă o dată aceeaşi întrebare. Cine sunt eu, cea adevărată?  Era întrebarea pe care şi-o punea în fiecare zi, fără a putea găsi un răspuns care să o mulţumească. Sakura Haruno, răspunse din instinct, fără să se gândească, dând mai apoi dezaprobator din cap. Era doar un nume, care nu însemna nimic. Un nume prea dulce pentru gustul său. Cu cât încerca să găsească răspunsul mai tare, cu atât se adâncea în labirintul format de gândurile ei. Oftase, dându-şi seama cât de aproape era adevărul de ea, în timp ce era copleşită de propriile minciuni. În realitate era doar o slugă îmbrăcată în haine scumpe, la fel ca rochia elegantă, de culoare neagră, pe care o purta. O marionetă care aşteaptă să fie manipulată de păpuşar, o simplă piesă de şah care urma să fie abandonată o dată ce şi-a îndeplinit rolul. Nimănui nu-i păsa de sentimentele sale, sentimente pe care încerca din toate puterile să le înăbuşe. 
Cu toate că ştia adevărul continua să facă parte din acel joc murdar,  nici măcar nu avea de ales. Nu era lăsată niciodată să-şi zică părerea, tot ceea ce trebuia să facă era să se supună, să facă tot ceea ce i se spunea, fără să protesteze. De mică a fost crescută în condiţile acelea pentru a fi, aşa cum spunea familia ei adoptivă, perfectă. Perfecţiunea reprezenta pentru ei o carcasă goală, fără suflet şi exact aşa se simţea fata. 
A încercat întotdeauna să se ridice la standardele impuse de ei, să fie exact ceea ce ei voiau, cautând cu disperare o urmă de afecţiune. Ar fi făcut orice, absolut orice pentru a fi acceptată, atât de importanţi erau pentru ea. Îi privea ca pe nişte salvatori, fără a putea observa adevăratele lor intenţii. Cu toate că ea la acea vreme îi iubea necondiţionat, tot ceea ce ei au făcut a fost să o trateze ca pe un obiect.
 Pe măsură ce timpul trecea, sentimentele sale se schimbau asemenea ei. Iubirea a fost înlocuită de teamă, iar frica s-a preschimbat în ură. Copilul naiv care a fost cândva nu mai exista, iar tot ceea ce a rămas a fost o persoană rănită, derutată şi incapabilă de a simţi ceva. Au distrus-o. 

          Îşi analiza chipul palid, observâd şiroiul de lacrimi fierbinţi, pe care a încercat prea mult timp să le ascundă. Părul ei roz îi acoperea jumătate de faţă, iar irisul ei era acum de un verde şters. Avea o expresie obosită, asemenea unui om trecut prin viată. Doar când era singură putea să renunţe la acea faţadă veselă pe care o afişa de faţă cu ceilalţi, fiind obligată să zâmbească la fel ca o proastă. În spatele acelei feţe drăguţe se ascundeau intenţii, pe care nici măcar ea nu le putea înţelege în totalitate. Doar un lucru ştia sigur, detesta majoritatea persoanelor pe care le cunoaştea. Ura să-i vadă fericiţi, voia să se chinuie şi ei, asemenea ei. Voia dreptate, însă viaţa o învăţase că nu există aşa ceva. Voia răzbunare. 
Se dispreţuia pe ea însăşi pentru că a suportat modul în care o tratau, pentru că era atât de laşă. Şi inutilă. Slabă. Nu putea face nimic, doar să plângă în tăcere, să se supună. I se întorcea stomacul pe dos de fiecare dată când îi vedea şi frica o cuprindea, fiind incapabilă să spună câteva vorbe. Era sătulă, obosită, totul reprezenta un stres enorm pentru ea şi simţea că nu mai putea face faţă. Ceda, iar încet faţada pe care o afişa dispărea. Îşi dorea să ţipe din toate puterile sale şi să le spună că nu aparţine nimănui, însă nu putea. Era prea speriată, gândindu-se la consecinţe, aşa că se mulţumea cu spargerea unor vaze atunci când era lăsată singură.
 Era imposibil să continue aşa, dacă ar fi făcut-o s-ar fi destrămat, ar fi înebunit. Nu putea privi cum alţii îi decideau soarta. Ura asta, iar orgoliul său nu putea accepta aşa ceva. Un zâmbet sardonic i se afişase pe faţă. Nu conta ce voia sau ce simţea ea şi era conştientă de faptul că nimănui nu-i păsa. Degeaba ura, nimic nu avea să se schimbe, doar îşi pierdea timpul şi energia. Chiar şi aşa, chiar dacă totul era în zadar, nu mai avea nimic de pierdut, nici măcar demnitatea.
 
          Şi-a închis ochii şi a tras aer în piept. Îşi încleştă pumnul şi într-o fracţiune de secundă acesta a făcut contact cu oglinda, care s-a spart în zeci de bucăţi. Mâna îi sângera şi durerea pe care o simţea era îngrozitoare, fiind la un pas de a leşina. Se abţinea cu greu să nu izbuncnească într-un plâns isteric, muşcându-şi cu putere buza inferioară. Vederea îi era neclară, şângele îi fierbea în vene şi respiraţia i s-a accelerat. Era nervoasă, atât de nervoasă în cât nu-i mai păsa de ceea ce o să se întâmple cu ea. Dacă alţii nu o fac, de ce ar face-o ea? De ce s-ar strădui atunci când nu mai are nimic şi pe nimeni? A ţinut în ea ani de zile ceea ce simţea, fără să spună cuiva, iar acum acel amalgâm de sentimente a explodat. Nu voia să tacă din nou şi nici nu mai putea să facă asta. Îşi dorea putere, atât de tare în cât ar fi făcut orice pentru a o căpăta. Ar fi înşelat, minţit,  furat,  manipulat, chiar şi ucis.


Ultima editare efectuata de catre Achylis in Joi 03 Sept 2015, 18:43, editata de 1 ori
Sus In jos
Tiger.
Genin
Genin
Tiger.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Craiova
acebook acebook : Andreea Iulia :3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Lun 10 Feb 2014, 18:35

Bună. Ficul tau este destul de interesant. Mi se pare o idee originală ca sakura sa fie in epoca victoriană si sasuke sa fie majordomul ei. Destul de tragica disparitia lui Naruto, dar asa sunt fraţii. Se ajuta unul pe altul, corect? Astept cu nerabdare sa vad cum va continua ficul si sa aduci capitolul 2 cat mai repede :-w !
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Lun 10 Feb 2014, 19:29

Buna ! 
Imi place ideea, si mai ales cum e Sasuke, ododooooo :))
Ar fi placut daca ai pune putin accent si pe personalitatile lor. 
Imi place mult titlul si abia astept capitolul urmator, sper sa ma anunti cand il postezi.
Ja ne !
Sus In jos
Ale-chan
S-Class
S-Class
Ale-chan

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Acasă.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2932
Puncte : 3922
Reputatie Reputatie : 160
Hobby-uri Hobby-uri : Dormitul.
Stare de spirit Stare de spirit : I will find you in the darkness.

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Lun 10 Feb 2014, 21:14

Olaaa !
Sunt și eu pe aici din întâmplare...
Îmi place ideea , Pika !
Sper să postezi nextul !
Mă anunți, da ?
Ja na !
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Mar 11 Feb 2014, 19:50

Foarte tare!  dance2  Imi place ideea pentru ca e originala ,  ;;)  si imi place si cum descrii totul. Nici mie nu imi plac rochiile si mama zice ca imi sta bine in ele  nervi! . Le urasc! Mai ales alea lungi  (D)  . Imi place mult si cum e asezat in pagina! Tot ce nu mi-a placut este ca a fost cam scurt...dar fiecare cu problemele lui .Final trist , in suspans , perfect!   what?lol!  Sa imi zici si mie cand pui next!  hug2 Daca vrei , defapt te rog , treci si pe la ficul meu ca am nevoie de niste impresii hmm...?!  si m-as simtii mai bine daca ai venii si tu! rainbow :\ Hai te rog frumos , uite : https://sasu.forumgratuit.ro/t14500-comical-love#344213 . Mersi mult si nu uita sa anunti!  please 
Sus In jos
Inferno
Genin
Genin
Inferno

Sex : feminin Varsta : 93
Localizare Localizare : Nu.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 114
Puncte : 137
Reputatie Reputatie : 15

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Vin 14 Feb 2014, 19:36

Drăguţ! Mi se pare o idee destul de frumoasă. Sper să ne impresionezi cu idei originale şi bine definite. Primul capitol puţin cam scurtuţ aşa. Aştept capitolul doi ^.^, să-l aduci cât de repede poţi tu.
Sus In jos
Miranda.
Genin
Genin
Miranda.

Sex : feminin Localizare Localizare : Langa tine.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 63
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Sa visez, sa cred in imposibil, sa cred in bine.
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Vin 21 Feb 2014, 18:59

Ficul tau epromitator, cu adevarat promitator. Imi place mult tsrea de spirit pe care mi-ai transmis-o. Nu am nimic de reprosat, iar acest lucru vreau sa se pastreze. Abia astept sa vad dezlantuirea rozaliei si cum vei contura RELATIA lor. Sper ca intriga va aparea curand, ma plictisesc repede daca trebuie sa astept mult.
Sper sa ma anunti :x
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Sam 22 Feb 2014, 00:44

Interesant fic. Ai o idee destul de originala si mi place. Sper sa aduci rapid urmatorul capitol si daca se poate sa ma anunti cand il postezi:)
Sus In jos
Aii
Academy Student
Academy Student
Aii

Sex : feminin Localizare Localizare : Oriunde
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 18
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 1

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Dum 16 Mar 2014, 20:40

Bună, bună. 
Am deschis acest fic din greșeală, defapt din curiozitate. Titlul e atât de fin și pe mine mă duce cu gândul la pustiu și gol. 
A fost un prim-capitol magnific. Mă atras și felul în care ai așternut în pagină textul și că ai folosit un font drăguț. 
Îmi place apropiere dintre cei doi protagoniști și sper să evolueze la fel de frumos ca și cum a început. 
Acțiune se întâmplă în anii trecuți? Sau familia e de modă veche? 
Tu ești superbă și ști cum să mă impresionezi pe mine și pe cei care își clătesc ochii cu această poveste.
Să mă anunți când vei pune continuarea. Nu te grăbi, pentru că lucrurilor frumoase le trebuie timp ca să crească. :D
Sus In jos
Hurrem
Genin
Genin
Hurrem

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : La serai
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 305
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : Barfa, scrisul, cititul ficurilor, muzica.
Stare de spirit Stare de spirit : In general stare prietenoasa, uneori superioara :3

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Dum 16 Mar 2014, 23:09

Bunaaa :** . Mi-ai lasat o impresia buna, evident prin ideea ta originala.Cred ca in urmatoarele capitole ei se vor indragosti, dar parintii Sakurei nu o s-o lase, Sasuke si Sakura iubindu-se in secret, etc. Ai spus tu acolo,,Il deschid si scot din el o rochita delicata, lunga pana-n pamant si visinie.Visiniul era culoarea mea preferata.''. Aici m-ai derutat putin, deoarece ai folosit trecutul in prima propozitie, iar in a doua care era intr-un fel legata de cealalta ai folosit trecutul.Sa inteleg ca acum nu mai e culoarea ei preferata, sau o simpla greseala a folosirii timpurilor verbale.
Dupa asta ai mai spus ca nu iti place rochia de o porti, vorbesc de Sakura, evident.Daca visiniul era, sau este culoarea ei preferata, de ce nu ii place?
Alceva ce m-a derutat a fost faptul ca dialogurile de la sfarsit au fost numai ale Sakurei:
,,- Sasuke ce o sa ma fac eu cu tine?
(...)
-Fratiorul meu,spun schitand un zambet pe fata si inchizand ochii.
(...)
-Naruto.''
Asta a fost un dialog dintre Sakura si Sasuke, sau decat Sakura vorbea? Si daca e asa, atunci cu cine? Daca vorbea singura, Sasuke se holba la ea in tot acest timp?
Ahh, ma rog.Imi place ficul, sper sa ma lamuresti cand ma vei anunta,sper, cand vei posta nextul.Imi place ideea, abia astept sa vad ce drame se mai petrec ^_^. Puuuppssss ! :**




Choco: Vad ca iti place sa oferi critici. Spre dezamagirea ta insa, numai criticii au voie sa faca asa ceva, dupa cum prevede regula 8. Este a doua avertizare.
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Joi 17 Apr 2014, 21:29

Fanfic blocat datorită inactivităţii.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Cioburi de singurătate Asss10Cioburi de singurătate J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Joi 03 Sept 2015, 18:20

Fanfic redeschis la cererea autoarei. Spor la scris.
Sus In jos
Achylis
Chūnin
Chūnin
Achylis

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Într-o cutie. ⇜ ⇝
Nr. mesaje Nr. mesaje : 957
Puncte : 1005
Reputatie Reputatie : 30
Hobby-uri Hobby-uri :
Stare de spirit Stare de spirit : I’ve seen so much in so many places, so many heartaches, so many faces, so many dirty things.

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Lun 07 Sept 2015, 15:34

Capitolul 1~




        Londra, Anglia. 15 Septembrie 1877. 
        Tot ceea ce făcea era să stea pe un scaun în faţa oglinzii în timp ce alte două femei îi pieptănau părul. Un nod îi stătea în gât de fiecare dată când îşi ridica privirea din pământ pentru a-şi vedea chipul acoperit de machiaj. Chiar şi cu două persoane lângă ea se simţea singură şi goală pe dinăuntru. Era confuză, nu ştia ce ar trebui să simtă. Cât şi tristă. Acele stări i-au devenit deja mult prea familiare. 
Ura să-şi vadă reflexia, îi amintea de trecut, de ceea ce s-a întâmplat şi prin ce a trecut la o vârstă fragedă.  Iar cel mai dureros era faptul că îşi amintea de toate greşelile pe care le-a făcut şi toate eşecurile sale. 
A înghiţit în sec şi şi-a analizat rapid chipul palid, încercând să mimeze un zâmbet. Ochii îi erau conturaţi cu negru, iar buzele le avea de un roşu aprins la fel ca sângele. S-a încrutat şi şi-a mutat privirea. Nu era mulţumită de ceea ce vedea. Nu mai arăta ca ea, iar acel machiaj nu exprima cine era cu adevărat. Părea mult prea perfectă, la fel ca o păpuşă. Totuşi, machiajul nu putea schimba privirea tristă din ochii săi verzi.
Întotdeauna a avut impresia că familia sa adoptivă nu era mulţumită de ea, aşa că încercau s-o schimbe. Credea că tot ceea ce a făcut a fost să-i dezamăgească, dar la fel au făcut şi ei. Singura diferenţă era că ea a încercat cu disperare să schimbe ceva. Să se schimbe pentru ei.
Acum nu mai era cazul, a înţeles că orice ar fi făcut nu ar fi fost destul şi ar fi tratat-o ca pe un obiect în continuare. Ceea ce voiau ei era o fată frumoasă, ascultătoare care nu are propia opinie şi nu vorbeşte neîntrebată. O jucărie, propria lor păpuşă. Era imposibil ca ea să le îndeplinească standardele. Nu era elegantă, nici foarte drăguţă, nu putea dansa sau picta şi era într-o depresie constantă.
        Camera ei reflecta foarte bine lucrul acesta. Era o încăpere largă cu multe ferestre, decorată cu lucruri pe care majoritatea oamenilor le-ar fi găsit stranii. Totul era sumbru, dar ea se simţea bine acolo. O liniştea. Pe pereţii de un albastru închis se găseau multe tablouri întunecate, pe care erau pictate de cele mai multe ori bufniţe sau lupi. Avea propria sa bibliotecă, îi plăcea să citească. O făcea să uite de probleme şi în general de absolut orice. În încăperea aceea îşi petrecea cea mai mare parte din timp, singură.
     - Arată minunat, nu-i aşa?  a întrebat Annie, una dintre femei atunci când au terminat, admirând ceea ce au reuşit să facă.
     - Parcă îi lipseşte ceva, ştii, acel lucru care o face fermecătoare, a adăugat Elizabeth şceptic, inspetând-o pe fată din cap până-n picioare.
Avea dreptate, cu toate că arăta mult mai bine faţă de cum era înainte, ceva îi lipsea. Era prea veştejită. Arăta ca o carcasă goală. Nu zâmbea, nu râdea. 
     - Poate... dacă i-am adăuga ceva mai mult machiaj, spuse cu îndoială prima femeie. 
     - E în regulă, a murmuat Sakura cu glasul răguşit. O să stau toată ziua în cameră, la fel ca de obicei, nu-mi trebuie machiaj ca să fac asta.
Tot ceea ce îşi dorea era să fie lăsată în pace. Cu toate că îşi dorea companie umană, aştepta cu nerăbdare să plece femeile. Voia să vorbească cu cineva mai puţin fals, care ar fi vorbit deschis cu ea. 
     - Îmi pare rău, tânără domnişoară, a început una dintre ele, dar mama dumneavoastră a specificat foarte clar că trebuie să arătaţi impecabil astăzi.
Simpla precizare a mamei sale în propoziţie îi ridica semne de întrebare şi o neliniştea.  Ştia foarte bine că de fiecare dată când Christine se implica în ceva, ea ieşea în pierdere. De fiecare dată ea era cea rănită. A tras aer în piept, încercând să se calmeze. Era iraţională, n-avea de ce să se îngrijoreze. Experienţa a făcut-o să-i fie frică de aceasta şi de simpla amestecare a ei în viaţa sa.
     - Ah, înţeleg, a răspuns într-un final, îngândurată. Poţi să-mi spui, te rog, de ce?
A observat cum mâna stângă îi tremura şi se abţinea ca să nu pufnească într-un râs isteric. Era penibilă şi era conştientă de asta, dar teama o făcea să reacţioneze la absolut orice. O amuza, dar în acelaşi timp o şi enerva lucrul acela.
     - Vă rog să mă scuzaţi, dar nu am fost informate în această privinţă.
Un zâmbet îi apăruse pe chip, apoi a oftat. Normal că nu, dar acel lucru o îngrijora mai tare decât voia să recunoască. Îi era frică de Christine.
        Un ciocănit în uşa i-a distras atenţia, făcând-o să se uite în direcţia din care venea sunetul. În încăpere şi-a făcut apariţia Melyssa, o doamnă puţin trecută peste a doua vârstă. Purta o rochie verde, simplă, fără prea multe detalii care îi ajungea până sub glezne. Avea o faţă rigidă, care afişa mereu o expresie serioasă. S-a uitat direct la Sakura, ignorându-le pe celelate două.
     - Mama dumneavoastră vă cheamă,  vă rog să mă urmaţi, a spus cu răceala sa caracteristică.
Inima a început să-i bată cu putere. A ezitat pentru un moment, apoi s-a ridicat de pe scaun şi a ieşit împreună cu femeia din cameră. Ceva era în neregulă, simţea asta. 
În timp ce coborau scările şi-a aranjat rochia de culoarea sângelui care îi ajungea până în pământ. Era împodobită cu volănaşe, dantelă şi broderii. Corsetul îi punea talia în evidenţă şi avea un decolteu destul de generos. Niciodată nu se simţea confortabil când purta o astfel de rochie.
Plănuia să o urmărească pe Melyssa în linişte, fără a scoate un zgomot. Era inutil să vorbească cu ea.
      - Aminteşte-ţi, a început femeia, stai drept, nu vorbi neîntrebată, zâmbeşte, dă-le întotdeauna dreptate, nu râde prea tare, fii drăguţă, elegantă şi manierată. Ai înţeles?
I se făcea scârbă de fiecare dată când  i se spunea asta. A memortat totul, ştia ce ar trebui să facă şi ce nu. O dezgusta toată acea situaţie. O controlau, îi furau libertatea. Nu mai era viaţa ei, era a lor. Atunci când vorbea nu spunea ceea ce gândea, ci ceea ce voiau ei să audă.
S-a încruntat, dar nu a spus nimic, era zadarnic. Asta doar i-ar fi cauzat mai multe probleme.
     - Sakura, a spus pe un ton sever, mă asculţi? E foarte important ca tu să n-o dai în bară acum. Va trebui să te controlezi. 
A înghiţit în sec, oalmele îi transpirau şi devenea din ce în ce mai nervoasă. Toată viaţa sa s-a controlat şi devenea sătulă de asta. Era timpul ca şi ceilaţi să o facă. 
     - E viitorul tău în joc, a adăugat fără a mai spune nimic altceva.
Ultimul lucru pe care l-a spus femeia a alarmat-o. Nu ştia dacă ar fi trebuit s-o creadă, bănuia că doar se juca cu mintea ei. Iniţial nu voia să se lase afectată de ceea ce spunea  şi să o ignore, dar nu mai putea face acel lucru. Respiraţia i se îngreuna şi fără să vrea s-a încruntat. Era sigură că Melyssa n-ar fi zis niciodată ceva ce nu credea sau nu era adevărat. 
Şi-a muşcat buza inferioară şi cu o mişcare rapidă a prins-o de braţ fără să ezite. Viitorul ei, măcar mai avea aşa ceva?
     - Ce vrei să spui? a întrebat-o cu o urmă de disperare în glas, ridicându-şi puţin tonul. 
     - O să vezi şi singură.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Cioburi de singurătate Asss10Cioburi de singurătate J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19Dum 04 Sept 2016, 00:09

Fanfic blocat din cauza inactivității.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Cioburi de singurătate Empty
MesajSubiect: Re: Cioburi de singurătate   Cioburi de singurătate I_icon19

Sus In jos
 

Cioburi de singurătate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-