Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I tried to be alone , but you are here . Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
I tried to be alone , but you are here . Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 I tried to be alone , but you are here .

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
♥•Taylor◢◤
Academy Student
Academy Student
♥•Taylor◢◤

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Camera mea bleu :>
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Citiul , desenatul , muzica .
Stare de spirit Stare de spirit : Câteodată veselă , altădată tristă ..

I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19Sam 15 Feb 2014, 10:07

PROLOG

Într-o lume rea unde oamenii nu mai sunt oameni , unde nimeni nu mai ține cont de ceea ce simți trebuie să fi rece , indiferentă . Trebuie să fi singură pentru a supraviețui și a scăpa cu viață din acest film în continuă acțiune . Singura cale e singurătatea .
Dar totuși ... te lupți , te zbați să rămâi la fel , și încerci să nu lași pe nimeni să se apropie de tine ,până când realizezi că degeaba o faci , fiindcă inima cedează prea repede unor sentimente la care nu te-ai fi gândit niciodată . 



CAPITOLUL 1 
-Ploaia-
 

Stau în fața geamului meu observând ceața efemeră ce mi se întindea în fața ochilor.Pe trotoare mai observam câte un om care își făcea drum prin silențioasa ploaie ,ce începuse cu ceva timp în urmă, acoperit de o umbrelă care avea misiunea de a nu lăsa apa rece să-l ude pe stăpânul ei . 


Acele picături cistaline se loveau din când-în-când de asfalt, asigurând trecătorii că ceața deasă nu ne-a luat și trotoarul , cum ne-a luat vederea .
Însă , deși majoritatea oamenilor urăsc această vreme mohorâtă ce vine o dată cu toamna , mie îmi place . E liniște , ceea ce înseamnă că mă pot bucura de singurătate . 


În vreme ce oamenii aleargă  după alți oameni pentru a le fi bine , eu am ales singurătatea , chiar îmi place . Am fost singură 17 ani . Nu am avut prieteni , iubiți sau orice altceva . Plănuiesc să-mi extind în continuare anii de singurătate . 


Gândurile mele profunde au fost întrerupte la auzul vocii mamei mele :
-Sakura , am plecat . Succes la școală !
-Mda , merci . 


Astăzi este prima zi din clasa a XI-a .Mulți adolescenți și holurile liceului plin de copii populari sau mai puțin populari . Oricum ,am deci să mă pregătesc și eu de plecare .m-am îmbrăcat în veșnica uniformă , mi-am luat rucsacul , o umbrelă și am plecat către școală .


Pășeam încet pe asfaltul rece , aveam o viteză mică , nu mă voi grăbi.
Aveam capul ațintit către pământ , eram pierdută într-un neand .Nu auzit sau văzut nimic , dar realitatea m-a readus pe pământ cănd m-am ciocnit de o persoană . 
Umbrela a căzut pe jos , ploaia era mai puternică , eu și persoana de care m-am ciocnit eram pe jos uitându-ne una la alta . Parcă timpul se oprise .Deși simțeam ploaia nu mi-era frig , nu simțeam apa ce-mi acaparase hainele . Mă uitam pierdută în ochii lui negrii ca un abis din care nu mai puteam ieși , pulsul îmi accelerase , iar corpul nu mă asculta , nu voia să se miște sau să execute vre-o acțiune. cel băiat din fața mea făcea același lucru , nu se mișca , doar ne priveam .Am stat în ploaie pentru vre-o încă 5 minute , după care eu m-am trezit la realitate . Ce făceam ? Nu-mi dau seama .


Mi-am cerut scuze, m-am ridicat , mi-am luat umbrela și am fugit către școală , deși nu mă prea pricep la sporturi . Fața lui era acum întipărită în mintea mea .Nu știam cine e sau de ce mă gândeam la el , de ce avusesem acele reacții ...dar trebuie să uit acest incident. Nu voi lăsa pe nimeni să-mi ia singurătatea , nu ...nu acum .





Șii acesta este primul capitol.Sper să vă placă .Este primul meu fic , aștept părerile voastre :) . Scuzați-mă dacă este cam scurt .



Taylor.F ♥️


Ultima editare efectuata de catre ♥•Taylor◢◤ in Sam 15 Feb 2014, 17:55, editata de 2 ori
Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: Re: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19Sam 15 Feb 2014, 10:53

   Hei-hei!  hi! 
Primul tău fic? Eu zic că e destul de reuşit pentru un prim fic  dap ! ! Ai descriere, îmi place, abia aştept continuarea, dacă poţi anunţă-mă! Te pup!


I tried to be alone , but you are here . 1796617_609789002403064_826076139_n


I think I'll miss you forever, like the stars miss the sun in the morning skies.


 Iubire de o vara
Astre rătăcitoare


.
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: Re: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19Sam 15 Feb 2014, 15:13

Bună. Un fic frumos, inedit şi cu greu vizibil printre alte multe ficuri.

Îmi place ficul tău. Numai scrie îngroşat, nu dă aşa bine la estetică + cu italic. Italicul îl foloseşti pentru un flashback în caz de ceva.

Ceea ce nu îmi place atât de mult este că descrii bine, dar se vede că te forţezi. Îţi dau un exemplu: ,, acoperit de o umbrelă care avea misiunea de a nu lăsa apa rece să-l ude pe stăpânul ei . " Ce zici ? Nu sună puţin tras de coadă ? Adică na, e logic că e stăpânul ei sau că îl ferea de ploaie.

Altceva este, şi nu sunt sigur, că atunci când s-a lovit pe stradă, mi s-a părut că ai grăbit la maxim acţiunea + de asta, ai spus repede că era Sakura, prin replica aia. Nu e cazul să te grăbeşti.

În altă ordine de idei, mi-a plăcut mult ultima frază. No, felicitări, anunţă-mă la next şi nu îmi băga în seamă ceea ce am zis de greşeli. O zi bună.



I tried to be alone , but you are here . Mhfux3
Sus In jos
♥•Taylor◢◤
Academy Student
Academy Student
♥•Taylor◢◤

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Camera mea bleu :>
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Citiul , desenatul , muzica .
Stare de spirit Stare de spirit : Câteodată veselă , altădată tristă ..

I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: Re: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19Dum 16 Feb 2014, 20:25

Mulțumesc pentru sfaturi. Voi încerca să le aplic.Aici avem capitolul 2 :)


                                   Capitolul  2
                                    -Nu vreau-


    Merg pe holurile liceului cu pași repezi,strecurându-mă prin multitudinea de oameni necunoscuți mie.Obosind la un momentdat,m-am oprit , trândindu-mă de dulapul din spatele meu.Mi-am lăsat corpul să alunece ușor,fiind extenuată după cursa nebună ce am făcut-o pentru a nu întârzia.
    După mica pauză de care am avut parte,m-am ridicat,mergând de această dată mai lent.Timp de 5 minte am continuat să merg până când am ajuns la ușa clasei mele.Am apăsat clanța , împingând ușor ușa.Am pășit în clasă în același timp uitându-mă după banca mea ,cea mult așteptată.
    Mă îndrept către bancă,fiind mulțumită de faptul că am reușit să ajung în sfârșit la ea.Mi-am pus rucsacul pe bancă,apoi mi-am dat jos jacheta.M-am așezat și mi-am scos cele necesare pentru ora ce avea să înceapă.Când datoria de a mă pregăti pentru ora de matematică a fost îndeplinită,pentru câteva secunde,în minte mi-au apărut acei doi ochi negri pe care ia-m privit cu atâta ardoare.
    Mi-am scuturat ușor capul pentru a încerca să alung acele gânduri din mintea mea.Nu puteam să mă las doborâtă așa de ușor de cineva pe care nici nu-l cunosc.Nu puteam lăsa acel gând să-mi răpească singurul lucru pe care îl aveam și singurul care mă putea ajuta să trec prin viață,nimeni nu îmi va răpi singurătatea.
    Aceste gânduri au fost întrerupte de soneria deranjantă a clopoțelului ce anunța începerea cursurilor.
    În clasă s-a făcut o liniște de mormânt o dată ce profesoara a intrat pe ușă.Aceasta trântește catalogul pe masă și spune:


   -Bună ziua,copii!Astăzi veți avea un nou coleg.S-a mutat din clasa a XI-a C la noi.Cred că ar trebui să-l cunoașteți...Te rog , intră .spune ea cu ochii ațintiți spre ușă.
    În mijlocul clasei își face apariția un băiat ud,cu păr negru, ochi neg..O ,nu.. era băiatul de care m-am ciocnit.Știu că era el.
    Vocea acestuia mă oprește din exclamația ce mi-o făcusem.
   -Mda,numele meu este Sasuke.


    L-am văzut cum s-a uitat către mine ca și când ar fi văzut o fantomă,dar nu mă miră.Deobicei majoritatea se uită așa la mine.
    Pentru a evita acel contac vizual care mă făcea să-mi pierd cumpătul,mi-am îndreptat privirea către geam,de unde am observat că ploaia se oprise.Acum puteam admira frumoasele nuanțe de gri ce acaparau cerul.Prinsă adânc în peisajul ce-mi încânta privirea,am uitat să fiu atentă la oră.Zbierătul profesoarei m-a făcut să revin pe pământ:
   -Haruno , treci la tablă!


    M-am ridicat alene și m-am îndreptat către tablă.Știam că acum toți ochii erau ațintiți spre mine,dar nu mă intimida
    După ce i-am închis gura profesoarei,făcând problema corect,a spus:


   -Sakura,și tu ești udă?
   -Mdea.    
    Probabil se referea la faptul că și acel Sasuke era ud.Când am ajuns în bancă am observat că am un bilet pe masă.L-am deschis și în el scria:„Tu ești cea de care m-am ciocnit,nu-i așa?Îmi pare bine de cunoștoștință,Sakura”
    Am rupt biletul și l-am pus sub bancă.Nu doream să am vre-o legătură cu acest băiat.Aveam un sentiment ciudat de teamă.Nu mai avusesem un așa sentiment vreodată.Era teama ,de a nu mă îndrăgosti de cineva care probabil mi-ar schimba viața...




 Acesta este capitolul.Nu știu dacă a ieșit prea bine , totuși aștept părerile voastre.Sper să vă placă.


Taylor.F ♥️


Ultima editare efectuata de catre ♥•Taylor◢◤ in Mar 18 Feb 2014, 11:58, editata de 1 ori
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: Re: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19Dum 16 Feb 2014, 23:45

Foarte tare ficul chiar imi place. E o idee interesanta :) Te rog sa ma anunti cand pui nextul. Spor la scris!
P.S.: Daca vrei treci te rog si pe la ficul meu. Multumesc!




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
ayumi-chan
Genin
Genin
ayumi-chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : anime world >:D<
Nr. mesaje Nr. mesaje : 308
Puncte : 354
Reputatie Reputatie : 20
Hobby-uri Hobby-uri : Ador să scriu, să compun (ficuri), să citesc cărți: în special cele în gen SF şi cele romantice, să ascult muzică ( melodiile lui Lana Del rey și ale Rihannei sunt preferatele mele) şi am o slăbiciune pentru țările asiatice ( defapt doar Japonia și Coreea de Sud )
Stare de spirit Stare de spirit : -.-'

I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: Re: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19Lun 17 Feb 2014, 16:00


Heii! În primul rând mulţumesc mult de anunţ! Doamne, mi-a plăcut mult capitolul. Şi mi-a plăcut cum îi intră Sasuke pe sub piele Sakurei. Abia aştept să se contureze acţiunea. Descrierea mi se pare mai degajată acum şi îmi place. Mult succes la scris în continuare! Dacă poţi continuă să mă anunţi, kisses! :*


I tried to be alone , but you are here . 1796617_609789002403064_826076139_n


I think I'll miss you forever, like the stars miss the sun in the morning skies.


 Iubire de o vara
Astre rătăcitoare


.
Sus In jos
♥•Taylor◢◤
Academy Student
Academy Student
♥•Taylor◢◤

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Camera mea bleu :>
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Citiul , desenatul , muzica .
Stare de spirit Stare de spirit : Câteodată veselă , altădată tristă ..

I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: Re: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19Sam 22 Feb 2014, 14:26

                                                                                          Capitolul 3   
                                                                                  -Ce mi se intampla?-



   Stau si ma pierd prin randurile cartii pe care o studiam la ora de lectura.Citeam cu atentie fiecare cuvant,avea sens ceea ce scria acolo. Desi era o carte ce continea romantism,mi-a atras atentia,ceea ce e ciudat ....nu-mi placeau cartile de genul asta. Mereu mi s-au parut niste prostii.
   Fiind prinsa de firul povestii,nu am auzit clopotelul ce vestea terminarea orelor.Mai tarziu mi-am dat seama de asta asa ca m-am ridicat si am plecat catre casa , dar m-am oprit la un momentdat cand mi-am auzit numele. Un fior mi-a cuprins sira spinarii. M-am intors si l-am zarit pe Sasuke.A venit catre mine si a spus .
    -Mergem amandoi spre casa?
   A afisat un zambet ciudat ceea ce m-a facut sa ma intorc si sa-mi continui drumul de una singura.Cand m-a intrebat am simtit ca raman fara aer si inima batea asa repede .Oare ce mi se intampla?

Cu gandul la el am simtit ca imi cresc in acelasi timp si nervii si inca un sentiment de gol in suflet. Nu am simtit niciodata asa ceva cand m-am gandit la o persoana.Nu-mi place sa simt asta.Daca aceasta persoana imi schimba asa de drastic comportamentul , imi acapareaza mintea si sufletul, doar dintr-o singura privire. Si cand te gandesti ca am intalnit-o abea azi dimineata.
    Firul gandirii mele a fost intrerupt de picaturilee de ploaie ce le-am simtit pe fata mea fierbinte.Am continuat insa drumul fara a ma deranja sa-mi scot umbrela.Imi place ploaia asa ca am decis sa o las pe ea sa-mi spele acele sentimente.
     Peste ceva timp am reusit sa ajung intr-un final acasa. Am intrat fiind invaluita de caldura ce se acumulase in casa, si era chiar bine,avand in vedere faptul ca afara era frig. Am urcat sus,pentru a ajunge in camera mea.


   Mi-am aruncat ghiozdanul pe jos si m-am trantit pe pat.Am stat si am privit in gol acel tavan alb.In acel moment nu ma gandeam la nimic.Asta ... pana cand mi-am adus aminte de acel zambet care mi s-a parut probabil cel mai frumos zambet pe care l-am vazut. Stiu ...nici mie nu-mi vine sa cred ca ca zic asta. E ciudat faptul ca ma pot gandi la asa ceva. As dori un semn sa imi spuna ce sa fac,dar presupun ca nu il voi primi.

    Am oftat sonor si m-am ridicat in capul oaselor,indreptandu-ma catre baie pentru a-mi face un dus. 30 de mintue am lasat fiecare muschi din corpul meu sa se relaxeze.Am inchis apa,m-am schimbat in pijamale si am inceput sa fac teme si sa invat,cum fac deobicei.

     Dupa 5 ore intense in care mi-am facut datoria de elev,am decis ca e timpul sa iau o pauza.M-am ridicat din pat si m-am asezat pe pervazul geamului.
    Afara era bezna,dar puteam auzi ploaia ce pusese stapanire pe acest tinut populat de oameni nepasatori. As putea spune ca sunt cea mai ciudata persoana de pe-aici. 

Am stat acolo timp de vre-o ora,apoi am decis sa ma culc.O data ce am inchis ochii,imaginea lui mi-a aparut in minte.I-am deschis, m-am intors, orice am facut,nu am reusit sa adorm.Ce mi se intampla?Oare eu chiar...

Șii acesta a fost capitolul 3 . Mulțumesc pentru toate părerile voastre și sper să vi le exprimați în continuare. Spor la citit :*  


Taylor.F ♥️


Ultima editare efectuata de catre ♥•Taylor◢◤ in Mier 26 Feb 2014, 20:15, editata de 6 ori
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: Re: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19Sam 22 Feb 2014, 14:42

Buna este supe nextul, putin cam scurt, dar interesant. Totusi am impresia ca te-ai razgandit in unele locuri si ai sters anumite fraze, dar nu le-ai sters pe toate.... Oricum poate nu am citit eu bine... Astept nextul cu nerabdare!!




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
♥•Taylor◢◤
Academy Student
Academy Student
♥•Taylor◢◤

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Camera mea bleu :>
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Citiul , desenatul , muzica .
Stare de spirit Stare de spirit : Câteodată veselă , altădată tristă ..

I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: Re: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19Sam 08 Mar 2014, 17:21

Capitolul 4
-Spune-






       ~după 3 săptămâni~

              Mă aflu în biblioteca școlii de vre-o 30 de minute.Deobicei vin aici pentru a admira această liniște ce domnește în acest loc și pentru a-mi face temele. Nu știu de ce , dar mă simt mai bine aici. Pot spune că e unul din locurile mele preferate,chiar dacă nu vin prea des. În acest moment stau la una din mesele de la geam încercându-mi puterile de geniu pe una din problemele matematicii. Da, știu , sunt modest . 
              Însă , prin mintea mea erau rătăcite și alte gânduri în afară de matematică. Are părul roz și un chip de înger. Numai asta văd de la incidentul de acum 3 săptămâni. Cu siguranță ea mi-a atras atenția , mă face să vreau să aflu mai multe despre ea. 
              Când auzi ”Sakura” te gândești că e o fată dulce , sociabilă și prietenoasă care te inspiră , dar defapt e opusul. Am realizat asta când am întrebat-o dacă vreaa să mergem amândoi spre casă . Când s-a întors spre mine și am zărit acea privire verde și înghețată , m-am simțit străpuns , dar asta m-a făcut să mă gândesc la ea și să fiu mai sigur că are o parte bună , pe care nu a descoperit-o nimeni , de aceea vreau să o fac eu . 
              Am încercat să îmi relaxez mintea și să mă concentrez pe ceea ce am de făcut , dar ceva mi-a atras atenția. Fără să vreau am observat-o mergând pe coridorul bibliotecii. Mergea încet , calculat și se pare că se uita după o carte . Nu mă așteptam să o mai văd . Voiam să las aceste gânduri ce mi-au acaparat mintea și să-mi continui studiul ,până când m-am trezit că-i fac cu mâna. Simțeam cum înăuntrul meu un sentiment ciudat își face apariția, cred că îmi doresc să-mi facă și ea cu mâna . Sigur că nu a făcut-o . Doar s-a uitat în direcția mea , după care și-a continuat drumul. Nu voiam să plece , așa că am decis să mă duc după ea , deși nici eu nu-mi dau seama de ce . 
              Am mers cu pași normali către drumul pe unde a luat-o și ea, am mers mai repede și am prins-o de mână. S-a oprit . Se întoarce către mine , dar nu spune nimic . Eu , cu atât mai puțin . Nu știu ce să spun , deși simt că vreau să spun ceva , nu știu cum . Tot ce puteam face era să explorez acei ochi de smrald reci , încercând să găsesc o urmă de căldură. Fără să-mi dau seama m-am pierdut ușor în acel abis de un verde intens . Timp de câteva minute , niciunul nu a spus nimic , doar ne-am privit . Eram într-o transă așa plăcută , dar vocea ei m-a făcut să mă trezesc:
             -Ai ceva să-mi spui sau pot să plec?
             -Tu vrei să pleci sau vrei să spui ceva ?
              Era ciudat ,să stau acolo încercând să văd dacă are ceva să spună , îmi doresc să aibă . Dar cred că o să aștept în zadar . M-am întors cu spatele cu gândul de a mă întoarce la studiu , dar din nou vocea ei blândă , de data aceasta , m-a oprit : 
             -Vreau să spun ceva , dar nu știu ce . De aceea prefer să plec și să nu-mi dau seama . Mi-e teamă de ceea ce ar putea fi .
             -Înțeleg ...Atunci voi aștepta să găsești ceea ce vrei să-mi spui . 
           După ce i-am spus asta , am plecat către masa la care se presupune că trebuia să rămân . Mă bucur că nu sunt singurul care nu găsește ceea ce vrea să spună . Începe să-mi stârnească interesul din ce-în-ce mai mult . Probabil orice persoană care a întâlnit-o până acum a crezut-o o ciudată , dar mie nu mi se pare așa , o găsesc interesantă . Cred că e singura fată care mi-a tras atenția în felul ăsta. Abea aștept să văd ce surprize îmi pregătește drumul spre găsirea celelaltei Sakura . 
                  Mă gândesc oare cum a reușit să se acomodeze cu acea singurătate ce-i domină viața . Într-un fel cred că îi place , cred că și asta o face destul de interesantă . Îmi doresc ca acel moment în care am privit-o în ochi să fi durat mai mult . Sper însă să mai am astfel de oportunități . 

                  Am mai stat la bibliotecă cam 1 oră după care am plecat spre casă . Aș fi dorit să știe ce să spună , și să știu și eu ce să spun . Vreau să aflu . Off , Doamne . Numai la asta mă gândesc. De ce ? 
                  Cred că am luat-o razna . Dar și așa , tot trebuie să o port cu mine în cap . Ce mi-a făcut așa de rău încât să mă gândesc la ea ? Oare ... îmi place de ea? Nu ,e imposibil să se întâmple asta , abea de am legat două vorbe cu ea .. și totuși... de ce am atâtea sentimente ?Cred că voi rămâne fără răspunsuri , dar mai bine . Mă întreb.. oare ce vreau să îi zic? O altă întrebare . Momentan mintea mea e ocupată de ele , un abis plin de întrebări fără răspuns .. sau poate au . Nu știu sigur ce aș putea să fac să mă eliberez de ele . Poate r trebui să discut cu ea , să-i spun cum mă simt , să încerc să-mi dau seama ce vreau să-i spun . Pentru prima dată nu pot rezolva o problemă și ca să fie mai rău e problema mea ... 
                 În timp ce problema mea nu îmi dădea pace , am observat pe stradă exact ceea ce voiam să văd . Era acolo , la trecerea de pietoni așteptând să treacă mașinile . Am mers către ea și am privit-o , din nou , adânc . Nu mai avea acea privire tăioasă , era una blână și pură . Inevitabilul s-a produs , astfel afișându-i un zâmbet sincer și spunându-i:
                -Ai o privire diferită . Îmi place așa . 
                 Ea nu a spus nimic , doar s-a întors și parcă am văzut-o că a zâmbit , cred . Asta dacă nu cumva mintea îmi joacă feste . Oare a aflat ce voia să-mi spună ? Sunt cam neliniștit în legătură cu asta , dar nu știu de ce . Îmi place că am întâlnit-o . Sper să ajung să văd și alte lucruri frumoase . Vreau să văd ce poate . Sakura .. mi-ai atras atenția . 


Taylor.F ♥️
Sus In jos
zoey.angel
Genin
Genin
zoey.angel

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Dambovita
Nr. mesaje Nr. mesaje : 217
Puncte : 243
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica, Cititul si Distractia:))
Stare de spirit Stare de spirit : Excelent:D

I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: Re: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19Sam 08 Mar 2014, 23:54

Buna. Imi place nextul, chiar este reusit. Te felicit si iti multumesc de PM. Sper sa aduci rapid nextul. Te pup dulce!




I'll keep holding out my hand until you take it. 


Fanficurile mele:

One and Only  (Finalizat)

                                                             I Will Love You Forever
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
I tried to be alone , but you are here . Asss10I tried to be alone , but you are here . J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: Re: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19Vin 06 Iun 2014, 22:56

Fanfic blocat datorită inactivităţii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




I tried to be alone , but you are here . Empty
MesajSubiect: Re: I tried to be alone , but you are here .   I tried to be alone , but you are here . I_icon19

Sus In jos
 

I tried to be alone , but you are here .

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-