Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Heavy Rain  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Heavy Rain  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Heavy Rain

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Heavy Rain  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Heavy Rain    Heavy Rain  - Pagina 2 I_icon19Joi 17 Iul 2014, 21:01

   Asa cum am promis acum muuuuult timp: am trecut pe la ficul acesta! Sincer, mi-a luat doua zile sa-l finalizez fiindca citisem ceva din el, dar cu mult timp in urma, asa ca atunci cand ai adus next-ul, a trebuit sa-l recitesc ca sa-mi aduc aminte despre ce este vorba!
   Pot spune ca este putin bizar ficul, desi inainte mi se parea normal, dar cu o tenta originala. Acum, nu stiu, este foarte misterios, fapt ce imi place, dar imi si displace. Ma bagi cu totul in ceata, iar cand ma uit la capitolul urmator, ma mai luminez, dar dupa adaugi un personaj nou si iarasi este totul straniu. :)) 
   Nici nu stiu sa-ti las un comentariu ca lumea fiindca ficul tau pare mai mult un seiral tv, lucru ce nu este rau, dar care ma face sa iti compar creatia cu multitudinea de seriale pe care le-am vazut. Nici nu stiu daca imi place sau nu ficul, dar, sincer, totul se mentine la un nivel constant, ceea ce este bine. Totusi, astept sa ma anunti de next si poate, data viitoare, voi stii sa ma conving de parerea pe care o am asupra fan fic-ului. Sa stii ca, acest fic, este printre putinele care ma fac sa ma simt indecisa. (ia-o ca pe un compliment; simte-te mandru )
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Heavy Rain  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Heavy Rain    Heavy Rain  - Pagina 2 I_icon19Vin 01 Aug 2014, 17:17

    Mi-am exprimat opinia despre titlu în prima critică oferită, așa că nu are rost să reiau același lucru. Ai dezvoltat ideea destul de frumos și evoluția este vizibilă în majoritatea subiectelor, mă bucur că te perfecționezi și ții cont de sfaturi. Mă atrage introducerea criminalului în serie, cred că am o pasiune pentru poveștile/filmele/serialele de genul, dar ce-mi displace este că ai apelat la extragerea de informații, cu privire la caz, prin modul general. Dacă nu mă înșel mai ai un fic în care detectivul caută detalii prin martori. Înțeleg că așa se face, dar nu numai în modul ăsta. Cred că peste tot am găsit chestia asta, iar replicile personajelor, în acest moment, păreau obișnuite, așa cum le găsești și în filme. Același mod de operare, aceleași răspunsuri, nimic special. Mai ales replica:

Skitte a scris:
-     Am spus deja poliției tot ceea ce știam și nu am nimic de adăugat, îmi spuse rece. Lasă-mă în pace! îmi ceru încă liniștită.


    Mainstream. Poți adăuga un pasaj despre Origami Killer, să detaliezi ce face, dar fără a specifica că este el, despre viața lui&stuff. E cool și arăți celorlalți obiceiurile, gândirea și tot ce are legătură cu el. Vreau să menționez, deși cred că te-ai gândit deja la asta, că atunci când apelezi la o idee care conține un sociopat, ai nevoie de cunoștințe în psihologia și comportamentul individului, la un moment dat va fi nevoie să argumentezi calea aleasă de el, de ce a devenit așa și ce plăcere îi oferă ucisul, ce goluri umple. Încă emană mister ficul, deși ai scris ceva capitole, iar asta e foarte OK, continuă așa până la final. Cea mai mare transformare este în cazul descrierii, țin minte că ți-am reproșat ceva la descrierea de tip tablou. Acum ai adus-o la un alt nivel și este chiar bună, felicitări. Dialogul se încadrează undeva la jumătate, ai avut și replici bune, dar câteodată a lăsat de dorit. Să știi însă că și el este mai bun ca înainte, diferența e vizibilă. Ce nu am înțeles a fost combinarea perspectivelor și am impresia că ai făcut-o inconștient. Eu, personal, prefer perspectiva obiectivă și nu înțeleg de ce ai adăugat-o și pe cea subiectivă. În ficul tău, chiar nu era nevoie de ea, te sfătuiesc să dai edit și să schimbi pronumele și verbele la persoana întâi în verbe și pronume la persoana a treia.
    Cam atât am de spus, cu privire la exprimare și gramatică nu prea am ce comenta. Nu am mai corectat capitolul pentru că nu era nevoie.


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Heavy Rain  - Pagina 2 Asss10Heavy Rain  - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Heavy Rain  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Heavy Rain    Heavy Rain  - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Dec 2014, 23:26

FanFic SasuSaku inactiv (Iul 13, 2014)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Heavy Rain  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Heavy Rain    Heavy Rain  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Heavy Rain

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-