Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
•My reality• Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
•My reality• Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 •My reality•

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
•My reality• Asss10•My reality• J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

•My reality• Empty
MesajSubiect: •My reality•   •My reality• I_icon19Sam 12 Apr 2014, 20:55

Cateva ganduri realiste din perspectiva mea

Copilarie


Ai simti vreodata ca uiti cine esti, ca uiti tot ce ai visat, ai sperat, ai iubit? Nu de mult am ajuns in locul copilariei mele, in locul unde visam ore intregi, unde timpul parea sa stea in loc. Acel loc in care eram doar eu si lumea de poveste, creata de imaginatia mea. Candva, secundele pareau ore, orele zile si zilele saptamani… Acum, fiecare secunda trece cu greutatea unei ore. Nimic nu mai e la fel! Pasesc lenesa prin locuri indragite de mine, de inima mea. Acele locuri pe care nu le poti uita, nu le poti sterge din memorie nici daca vrei.Stau precum o statuie si ma vad pe mine, mica, razand la soare si el la mine, zambind de parca ar fi ultima zi din viata mea. Un zambet lipsit de griji si probleme, de ura si tristete, de invidie si gelozie.

Uneori vad imagini din trecut ca si cum ar fi vazute prin ochii altcuiva. Acest sentiment ce iti provoaca o teama interioara, un sentiment de nelisiste si tristete. Adevarul este doar unul…Am crescut si oricat as vrea, acele vremuri nu se mai intorc….


Ultima editare efectuata de catre Epipogium Aphyllum in Sam 26 Apr 2014, 13:03, editata de 1 ori
Sus In jos
Tianna
Genin
Genin
Tianna

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Nica Tatiana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 247
Puncte : 313
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Arta.
Stare de spirit Stare de spirit : Teen Spirit

•My reality• Empty
MesajSubiect: Re: •My reality•   •My reality• I_icon19Sam 26 Apr 2014, 10:19

Adevarul e ca si eu cateodata ma privesc in viitor si zic ,,mama ce n-as da sa ajung mai repede acolo!" , dar cand ma gandesc ca am crescut mare si ca au trecut anii cand ma indragosteam de adolescenti cu 10 ani mai mari ca mine , imi vine sa rad , dar si sa plang in acelasi timp...


 [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
•My reality• Asss10•My reality• J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

•My reality• Empty
MesajSubiect: Re: •My reality•   •My reality• I_icon19Joi 08 Mai 2014, 22:42

Este o simpla poveste pe care o scriam la plictiseala pe Facebook. Sper sa va placa happy 

Din perspectiva unui baiat:

Ma priveste mereu atat de bland si iubitor. Privirea ei ma masoara in intregime, incet si totusi rapid pentru o persoana ce nu poate masura, cu tota fizica din lume, cat de multa iubire si protectie imi trimite intr-o secunda mie, alesul inimi ei. Cu toate acestea, gesturile ei sunt reci, insipide pentru firea ei plina de caldura. Undeva in irisul ei, adanc ascuns in intuneticul din spatele gratiilor de foc, iubirea pulseaza. O prind usor de degetele lungi si fine. am nevoie doar sa o simt, sa ii simt caldura interoara, chiar daca, mainile ei sunt mai reci decat zapada. Ma respinge iar... Fara vlaga soptesc un nevinovat "Te iubesc..."
Imi zambeste usor. Buzele ei de un rosu pal ce in combinatie cu pielea ei alba, mult prea alba, ii dadeau un farmec aparte, se deschid usor si nesigur. Mana ei se ridica pentru a imi atinge.Fara folos... Cade usor pe langa rochita ei alba reusind sa o miste usor.
Ma priveste fix in abisul plin de speranta, usor inlacrimat si exclama cu raceala si tristeste, varsand la randul ei o lacrima ce vizibil ii ingheta pe obrazul rece.
-Trezeste-te! Iubirea dintre un fulg de gheata si o raza de soare este mistica, unica si totusi... interzisa...
Sus In jos
Continut sponsorizat




•My reality• Empty
MesajSubiect: Re: •My reality•   •My reality• I_icon19

Sus In jos
 

•My reality•

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Să vorbim și despre altceva :: Creațiile voastre :: Proză și Versuri. Un șirag de perle scrise-