Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Jack Ripper is my love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Andra Voicu
Academy Student
Academy Student
Andra Voicu

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 42
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : ascult muzica in timp ce fac diverse lucruri,anime-uri,antrenamente...etc.
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in sus :D

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Lun 12 Mai 2014, 10:49

Wow!Incredibil...n-am cuvinte....imi place mult,mai ales faptul ca ai o imaginatie bogata.Ador povestile pline de actiune si suspans.Ai dialog ceea ce ma atrage si mai mult (y) din partea mea ai un 10+ :D .Apropo...poti sa-mi dai si mie un P.M. cand mai scrii cate ceva.Imi place mult cum scrii.:P Ne mai vedem ! :))
Sus In jos
Tokimemo-chan <3
Genin
Genin
Tokimemo-chan <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 124
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : momentan happy

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Mier 14 Mai 2014, 23:44

 
Copilasii v-am adus nextul si sper sa va placa,dattebayo!


Intrebari personajelor:
De la RinChan:

Pentru Naruto: In cine ai cea mai multa incredere?
Raspuns: In Itachi,bineinteles! In ceilalti in niciun caz! :))


Pentru Sasuke: Auzi Sasuke,tie chiar iti place Sakura sau vrei doar sa-ti bati joc de ea?
Raspuns: Ador sa imi bat joc de toate fetele :)))

Pentru Sakura: Ce parere ai pana acum despre baietii astia? :>
Raspuns: Pai sa vedem: Naruto e hot,Sasuke e badaran,Itachi e hmm dragut,Sasori alt tip HOOT,Deidara cam baka si cam atat :D

Pentru Sasori:Iti cam place rozalia,nu-i asa ? <3 :>
Raspuns: Sa vedeeem.. Frumoasa e, vointa de fier are si foarte inocenta,cred:))
Sakura: Pe cine faci tu inocenta? Eu nu sunt inocenta! Sunt rea!

Pentru Itachi: I.Cam cat de bleg ii fratele tau?
Raspuns: Foarte bleg! Chiar si pe mine ma calca pe nervi! Cred ca isi doreste un pumn sanatos,nu gluma!
II.Cum rezisti cu un asemenea frate?
Sincer asa ma intreb si eu cateodata,dar na! Aste e viata si nu am ce sa ii fac! :))


Capitolul VIII

 Rabdarea mea este la limita!



Goneam cu viteza mare cand am dat de o alta masina. Un Jeep negru si pe geam vazusem ceva neclar,dar aveam niste dubii in legatura cu asta. Am schimbat directia ca sa pot urmarii masina neagra din fata mea. Puteau sa fie ei. Ei puteau fi cei care o rapisera pe Sakura. Sincer nu eram sigur dar trebuia sa verific totusi.  Mi se urcase sangele la cap numai cand ma gandeam ce i-ar putea face colegei mele neajutorate. O sa ii omor cu mana mea,de asta pot sa fie siguri.
-Naruto,calmeaza-te.. O sa fie bine,nu trebuie sa iti faci griji in privinta ei. Nu cred ca e chiar asa de neputincioasa. Nu iti pierde controlul,Naruto...
Posibil imi tremurau mainile din cauza nervilor pentru ca simteam si scaunul cum se cutremura.  Eram nervos,stresat ,toate starile negative posibile. Nici macar nu mai stiam de  mine,nici macar nu mai eram constient. Eram complet orbit de ura si in momentul asta ma si ajuta dar in acelasi timp nu. Nu voiam sa ma pierd cu firea. Nu era momentul potrivit sa scot bestia din mine. Nu si acum!
Masina coti paralel asa ca am luat-o si eu la fel. Trebuia sa tin pasul cu ei,orice ar fi. Se pare ca se duce duceau intr-un depozit.  Ce naiba cautau ei in depozit?
-Naruto,ai grija! striga Itachi speriat. Cineva ataca!
M-am uitat stresat in toate partile. Unul dintre cei din masina iesi pe geam pe jumatate si scoase un pistol si tinti catre noi. Am rotit volanul schimband directia cat de repede puteam si apoi am scos pistolul. Acum chiar eram scos din sarite si nu cred ca doreau sa se puna cu un adevarat criminal.
Am parcat masina pe locul de handicapati si am iesit cu pistolul in mana pregatit pentru un urmator atac din partea celui care  dorea sa ne impuste mai devreme. Am luat-o la fuga si m-am ascuns dupa un stalp mai gros si am incercat sa ii observ pe tipii aia dubiosi. Unul mai inalt cu par lung  ca abanosul si cu pielea foarte alba isi facu aparitia,un timp cu parul mai alb-albastrui cu ochelarii rotunjiti   si o fata cu parul lung pana la talie de culoarea florilor de cires.
-Sakura... Nu..
Am inchis ochii nervos. Simteam cum lacrimile imi inteapa ochii si curgeau ca niste margele neastamparate pe obrajii mei. Dintre toti oamenii,de ce trebuia sa o ia pe ea si nu pe mine? cu ce era ea speciala pentru ei?
"Stai linistita,vei reusi! Iarta-ma pentru mai devreme. Nu a de ce sa te temi. O sa te ajut si o sa te apar daca e nevoie,Saku!"
Sakura,imi pare asa de rau ca nu am putut fi in stare sa te apar. Am fost inutil,am fost un prost. Te rog,Sakura-chan,iarta-ma! Poate nu te iubesc si am sentiment fata de tine de dragoste,dar tot tin la tine ca un frate..te rog iarta-ma din tot sufletul..
-Naruto,nu pot sa cred ca te vad plangand pentru cineva,imi spuse Itachi pe o voce scazuta.
Mi-am ridicat privirea si m-am uitat la expresia trista a brunetului. Acum chiar dovedisem ca sunt slab si nefolositor. Cel mai jenant lucru din viata mea si inceousem sa imi sterg lacrimile brutal si am spus pe un ton hotarat:
-Sa incepem spectacolul! Am chef de distractiee!
-Blondule...
-I-am facut o promisiune lui Sakura-chan si ma voi tine de cuvant. Nu dau nimic inapoi! O voi salva,nu conteaza ce as pati,ea imi este ca o sora,dattebayo!
-Naruto,nu te-am mai auzit niciodata vorbind asa! Nici macar cu vorba aia stupida a ta.
Nu i-am dat ascultare si m-am dus la nenorocitii aia sa ii macelaresc pe rand,unul cate unul. Nu aveam mila decat pentru o persoana si aceea era Sakura-chan. M-am dus in garajul lor tiptil cu degetul pregatit pe tragaci.  Am fost uimit cand am observat ca ei nu erau acolo asa ca m-am uitat atent in jur. O usa intre deschisa era  luminata,asa ca am luat-o ca un punct de reper si am dat de niste scari. Am zambit in cel mai malefic mod cum numai eu stiam si am urcat scarile. Cand am ajuns pe ultima treapta vazusem un living imens,dar spre surprinderea mea nu era nimeni. Asta ma calca pe nervi rau de tot si am inceput sa iau toate camerele posibile la inspectat si nimic.
-La dracu'! Unde sunteti,nenorocitilor?
In spatele meu se auzi un raset odios dar si unpic terifiant care imi provoca furnicaturi in intreg trupul. Am intors privirea sa vad cine era tipul si observ ca era cel cu parul lung.  Pe bune ca acum ma baga in sperieti omul asta. avea niste ochi ca de reptila si isi linse buzele.
Paralizat cum eram,am incercat sa scot o intrebare cam balbaita:
-Ci-Cine esti si ce ai facut cu Sa-Sakura-chan?
-Te referi cumva la bombonica bine facuta?intreba el pofticios.
-Nu face pe prostul,dihanie ce esti! am strigat eu furios. Las-o pe Sakura-chan in pace,ai inteles? Ia-ma pe mine in locul ei!
-Vai,vai...Ce papusel frumusel curajos avem noi aici...
Am simtit valuri fierbinti de furie cum imi invadeaza corpul si puteam sa simt o energie negativa dar totusi folositoare. Parca bausem mii de energizante si ma simteam mai dornic de actiune ca niciodata. M-am chinuit sa scap de tremur si mi-am pregatit pumnul si am inceput sa il prind pe tip sa ii scot dintii dar el se feri cu agilitate. Nu aveam sa ma dau batut chiar daca ar avea sa ma chinuiasca de cate ori vrea.
-Se pare ca nu esti asa de bun precat credeam eu,papuselule! O sa mori foarte repede si fara dureri ca nici nu o sa simti.
-Am sa lupt pentru ea,orice ar fi! O sa te omor,sa fii sigur de asta,ciudatule!
El zambi si apoi..............


Ultima editare efectuata de catre ~Sakura-Chan~ in Joi 15 Mai 2014, 23:28, editata de 1 ori
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Joi 15 Mai 2014, 20:24

Aleluiaaaaaa, Aleluiaaaaa, Aleluuuuuuuiiiiaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!! Am ajuns si eu pe la fic! Mai sunt si prima!  nr1 Oricum voiam sa-ti zic ca a fost un next, de fapt, mai multe next-uri care mi s-au parut foarte interesante. Abia astept sa vad ce se va intampla data viitoare. Imi plac si raspunsurile pe care le-ai dat la inceputul capitolului, mai ales cele cu Naruto e hot, Sasuke e badaran..... lough Foarte tare!
Sa ma anunti de next fiindca eu......Ma stii doar! N-ajung niciodata la timp!
Sus In jos
PinkMonster.
Genin
Genin
PinkMonster.

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Pink World.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 150
Puncte : 232
Reputatie Reputatie : 0

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Joi 15 Mai 2014, 20:55

Apoi..Ceeee?! Off nu mai am rabdare sa aflu ce se intampla in continuare :)) 
Imi place mult,foarte mult  in love  
Hmm..Intrebari  happy2 
Pentru Itachi: Te-ai mirat cand l-ai vazut pe Naruto-kun plangand? Ce parere ai pana acum despre Sakura? 
Astept next.Te pup si spor la scris  kiss


Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Tumblr_mnk2onhkLK1rfoov3o1_500
Sus In jos
Andra Voicu
Academy Student
Academy Student
Andra Voicu

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 38
Puncte : 42
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : ascult muzica in timp ce fac diverse lucruri,anime-uri,antrenamente...etc.
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in sus :D

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Mai 2014, 15:54

Hmmm... cam scurt  (D)  dar e tare . Pe langa faptul ca-mi place titlul capitolului imi place si ideea ficului . Adica mi se pare originala si de obicei , tot ce este original , este si pe placul celorlalti . Hmm... In rest as putea sa spun ca suspansul de la sfarsit ii innebunesc pe fanii ficului tau  :))) Bafta in continuare si scuze ca am intarziat cu comentariul ! ;)
Sus In jos
Tokimemo-chan <3
Genin
Genin
Tokimemo-chan <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 124
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : momentan happy

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Mai 2014, 16:30

Copilasii v-am adus nextul si sper sa va placa.


Intrebari personajelor:
 Pentru Itachi: I.Te-ai mirat cand l-ai vazut pe Naruto-kun plangand
Raspuns: Da,pentru ca nu l-am vazut niciodata plangand. E o nouatate pentru mine!

II.Ce parere ai pana acum despre Sakura?
Raspuns: Nu  o cunosc destul de bine,deci nu am nicio parere...



Capitolul IX
 


Adevarul scos la iveala


El zambi si scoase un cutit destul de mare. Deci aici se dadea o lupta interesanta intre doi criminali. Imi placeau provocarile asa ca mi-am scos pistolul si  l-am indeptat catre pieptul lui dar el alerga si incerca sa imi infinga cutitul in inima dar nu prea reusise pentru ferisem bine.  Era destul de sadic tipul asta,era chiar mai rau decat mine.

-Unde este,Sakura-chan? am intrebat eu maraind.

El nu raspunse si incepu sa rada ca un nebun speriindu-ma de-a binelea. Era un ciudat tipul asta si o stiam sigur.

-Oi,Naruto! Ai grija de tipul asta. Eu ma duc dupa Sakura sa o caut! Te descurci singur? intreba Sasori.

-Ma descurc cu ciudatul asta,dattebayo! Fugi dupa Sakura-chan!

El dadu din cap si  se duse in cautarea rozaliei. Se pare ca aveam treaba serioasa aici. Joaca dur tipu asta. Ei bine,nici eu nu o sa ma dau batut. Este misiunea mea si trebuie sa o termin.

-Hmm esti tare interesant,Uzumaki Naruto..... Nu ma asteptam ca o sa ajung sa lupt cu tine.

Am ramas socat. De unde imi stia numele? Cine era el?

-Cine esti tu? am intrebat strangand pumnii si inchizand ochii.

-Eu sunt..Orochimaru! Nu stiu daca iti mai aduci aminte de mine,nu-i asa,Naruto? intreba el chicotind. Posibil nu,deoarce erai un tanc pe atunci.

Ce a spus? Ca eram un tanc? Nu se putea ca el sa fie....cel care mi-a ucis familia. In  niciun caz!  Nu vreau sa cred ca el este criminalul care mi-a distrus copilaria. Mi-am pregatit pumnul si dorisem sa ii rup falca. Am alergat in directia lui cu pumnul la iveala si ma opri ducandu-mi cutitul la gat.

-O sa termin cu tine cu am terminat cu parintii tai! O sa fie rapid si fara dureri.

Nu o sa las sa se intample asta! Nu pot muri aici si acum, dattebayo!  Nu o sa mor! nu trebuie sa ma dau batut! Niciodata!

-Tu,nenorocitule..tu o sa mori.. eu nu ma voi da batut. Sa fii sigur de asta!

I-am tras un pumn in burta si el scapa cutitul dar l-am prins mai inainte sa atinga covorul si l-am atintit catre gatul lui Orochimaru. Am scos cel mai smecher zambet.

-Pe cine credeai tu ca pacalesti,monstruozitate? Pe mine nu ma vei pacali niciodata! Oi fi eu un blond cam prostut dar asta nu inseamna ca nu imi gasesc strategii ca sa te pot prinde in plasa. Sunt baka dar si inteligent.

-Naruto,unde o duc pe Sakura? ma intreba Sasori. trebuie sa o tinem in siguranta.

-Du-o in masina mea. Ia cheile si incuie toate usile. Ai inteles,roscovanule?

-Da,sefu sa traiti! raspunse roscatul hotarat si pleca cu rozalia in brate.

M-am intors la treaba mea si aceea era sa il omor pe nenorocitul asta de criminal. Dar mai aveam o problema. Unde era ochelaristul ala ciudat? Trebuia sa fie pe undeva,dar in fine,eu trebuia sa ma ocup mai intai de omul-soparla.

-Zi-mi de ce mi-ai ucis famila,Orochimaru,am marait eu enervat. Spune-mi adevarul!

-De ce ma rog trebuie sa stii tu tot,blondinule? Cu ce te ajuta sa iti stii trecutul distrus? Crezi ca ma vei invinge daca iti spun motivul?

Am simtit o energie negativa care plutea in mine. Eram complet orbit de ura si nebunul asta de langa mine trebuia omorat,dar vroiam sa stiu tot adevarul si el era singurul are mi-l putea spune. Parca un monstru isi facea loc in mine devorand toata bunatatea si mila si suferinta. Simtea un aer ciudat plutind in living. Ca si un fel de foc care ma acapara si imi dadea putere. O gramada de fum portocaliu isi facea prezenta . Incepea sa prinda forma unui animal ciudat si nu puteam sa imi dau seama ce este.  Semana cu un caine portocaliu cu niste urechi mai mari ,niste ochi rosii sangerii si cu pupile rotunde si ca de pisica. Era ca un fel de vulpe,dar nu era ca orice fel de vulpe pe care o stiam. Era foarte ciudat cum ii cresteau cozile. Daca era cumva spiritul unui monstru cumva? Dar atunci de ce o simteam in mine. Era un spirit malefic care voia sa ma ia tocmai pe mine,dar care era motivul? Cu ce eram atat se special?

am inchis ochii strans si apoi i-am redeschis.

Am observat o incaperea si niste gratii imense in fata mea. Ce naiba cautam eu aici? Ce era locul asta?  Am mijit ochii incercand sa vad ceva prin intuneric dar niste ochi uriasi isi facura aparitia. Am sarit ca ars strigand cat ma tinea gura.

-Copilee,poti sa incetezi sa mai strigi? striga o voce infioratoare si foarte groasa.

-Ce-ce esti t-tu? Si de ce m-ai luat tocmai pe mine? Ce vrei de la mine? intreb eu speriat dar si nervos in acelasi timp.

-Pustiulee,pui cam multe intrebari si deja ma obosesti,sa stii..

Ce dracu' vroia monstruozitatea asta sa zica?

-Te-am ales pe tine pentru ca se pare ca ai o ura foarte impresionanta si vreau sa te ajut,Naruto!

-Sa ma a-ajuti? Cu ce anume m-ai putea ajuta tu pe mine,bestie urata ce esti? inteb eu iritat.

-Se pare ca vrei sa ucizi pe cineva,nu? Eu asta am simtit inauntrul tau,pustiule. iti aragantez ca te voi ajuta cu tot.

-De parca pot sa am incredere in tine,vulpe enervanta!  Ma crezi cumva prost sa credez chiar atat de repede?

-Pustiule,esti asa de iritant. Ar trebui sa imi fii recunoscator ca vreau sa te ajut,Uzumaki Naruto! striga bestia enervata la culme. Ar trebui sa te mai gandesti si sa imi spui hotararea ta,daca asa nu merge... Ce spui?

Orice s-ar intampla,eu nu pot avea incredere in bestia asta niciodata. Nu e demna de incredere.  Dar cum altfel l-as putea ucide pe Orochimaru? Am putina nevoie de ajutor,si de la un om,nu de la o uratenie de monstru care tot incerca sa ma convinga. Era de asemenea o deciie grea. Trebuia sa ma gandesc mai bine la ce puteam face.

M-am intors cu ochii la bestie si am incercat sa ii  studiez privirea lacoma. Eram sigur ca vroia sa produca distrugeri in jur dar nu il voi lasa sa ma controleze niciodata. Eu il voi controla.  Am respirat adanc si apoi am spus pe un ton hotarat:

-Asculta aici bestie! Tu o sa..............
 


Ultima editare efectuata de catre ~Sakura-Chan~ in Sam 17 Mai 2014, 17:40, editata de 1 ori
Sus In jos
Sashaa
Genin
Genin
Sashaa

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Ioana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 96
Reputatie Reputatie : 11

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Mai 2014, 17:35

Bunaaaa. Dupa mult timp am reusit sa intru din nou. Scuze pentru intarziere, in sfarsit sunt aici. Pai... Imi place si acest capitol ca toate bineinteles. Ultima replica,Asculta aici bestie! Tu o sa.............. O sa ceee???? Hai mai repede cu next ca imi creste tensiunea la 20 :)))) Te-am pupat. kisskisskiss
Sus In jos
PinkMonster.
Genin
Genin
PinkMonster.

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Pink World.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 150
Puncte : 232
Reputatie Reputatie : 0

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Sam 17 Mai 2014, 23:23

Hey hey!! Mi-a placut mult acest capitol  in love  Bataieeeee :))) 
"Tu o sa..... " Ce?!! Astept next cu nerabdare :D
Spor la scris! Te pup  kiss


Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Tumblr_mnk2onhkLK1rfoov3o1_500
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Dum 18 Mai 2014, 14:31

Am ajuns tarziuuuuuuu sad Totusi, n-am murit ca sa stii!! Wow, un next dragut! Chiar a fost misto chestia cu bataia....Se pare ca urmaresti firul anime-ului, cand Naruto ajunge la Vulpea cu noua cozi, incepe sa vorbeasca cu ea, etc. Totusi, vreau next ca sa vad ce se intampla!! Scuze de comentariul scurt, dar am citit ceva, iar acum numai la ideea cartii aleia imi este gandul!
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Dum 18 Mai 2014, 19:49

O_O Woah!
Ce tare e capitolul!
Nici nu ma gandeam ca o sa-l bagi si pe Kyuubi in povestea asta... Super!
Abia astept sa vad cu ce ne mai uimesti!
Anunta-ma la next!
Te pup!
Mady.


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Tokimemo-chan <3
Genin
Genin
Tokimemo-chan <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 124
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : momentan happy

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Mier 21 Mai 2014, 23:35

Coplasii,v-am adus nextul si sper sa va placa!

Capitolul X

Decizia lui Naruto!

-Asculta aici bestie! Tu o sa iesi din corpul meu!! Inteles?
Bestia scoase un ras infiorator si pielea mi se zbarli. Era fioros,trebuia sa recunosc,dar trebuia sa scap de el.
-Copile,cred ca tu glumesti?!!  Un pusti ca tine sa imi dea mie ordine? Nu esti decat un copil mucos care abia se tine sa nu faca pe el de frica! Eu sunt seful aici, blondule! Capisi?  Uite-te la tine ce tremuri de spaima!
-De parca mi-ar pasa mie,vuple enervanta ce esti!  Care e treaba ta cu mine? intrebai eu iritat. Nu o sa te las sa imi dai tu ordine!  Poti sa imi faci mie cate favoruri vrei,eu tot nu o sa te accept! 
M-am oprit strangand din pumni. De ce trebuia sa fiu eu cel condamnat la o mizerie ca asta?  Dintre toti oamenii posibili,de ce eu? De ce ma luase vulpea asta pe mine in primire?  Incercam sa gasesc niste raspunsuri clare,dar nimic.
-Ce este,Naruto?  De ce esti asa incapatanat si nu accepti adevarul? Eu sunt singurul care te poate ajuta.  Esti un om hoatarat de obicei.dar acum nu mai esti asa.  La ce te gandesti asa intens?
Bestia asta.. ceva e in neregula. De ce ii pasa asa de mult de mine? De ce vrea sa ma ajute asa de mult?  De ce ii pasa de mine,de un criminal ara inima?
-Uzumaki Naruto,asculta ce iti spun eu aici si fii foarte atent!
Am ridicat privirea catre a lui si am observat multa seriozitate. Nu glumea cand spunea ca el chiar vrea sa ma ajute.
-Eu sunt  Kyuubi ,o bestie,poate cea mai infioratoare pentru multi oameni,dar ti-o spun in modul cel mai sincer ca... mi-e mila de tine,baiete...  Pot sa simt cat de mult suferi,pot sa iti simt furia nestapanita pentru Orochimaru,pe cel care ti-a ucis familia,dar cel mai de pret,niste parinti,si chiar iubirea fata de colega ta,Sakura care ai apara-o cu orice pret.. Nu e greu sa imi dau seama cat de mult suferi si nu vreau sa te fac sa te intorci impotriva mea. Am sa te ajut sa il distrugi cat de mult pot si promit sa te ajut si in alte dati. Tine minte,Naruto... Eu sunt ajutorul si sprijinul tau pentru tordeauna,sa iti amintesti asta..
-Kyuubi...Chiar iti pasa asa de mult de mine? De sentimentele mele pentru cei la care tin?
Lacrimile imi dadeau si incepura sa curga pe obraji. Am inchis ochii strans. Eram inconjurat de lume care tine la mine si eu ii tin la distanta... De ce fac mereu asta?
-Naruto,scumpul  meu fiu.. Ai crescut asa de mult...
Am deschis ochii socat de vocea care suna ca un clinchet de cplopotei. Era o voce care nu o mai auzisem de mic. Era o voce prin care as fi trecut si prin foc  si totusi stiam cui apartinea.
Era mama mea,Kushina! Era asa frumoasa incat ma uitam ca la masini straine. Cu parul ei lung pana l genunchi.cu rochia ei  de vara pana in pamant,cu sandalale  aurii si mult mai important,ochii ei in care ma regaseam. Nu credeam ca am sa o revad vreodata in viata mea. Nu puteam crede ca era aici in ochii mei privindu-ma cu atata iubire.
-Mama! am eclamat eu sarindu-i in brate ca un fiu adevarat. Mi-a fost asa dor de tine.. Te iubesc,mama!
Ea se uita confuza la mine si lucrul asta ma durea incat incepusera sa imi mai dea o portie sanatoasa de lacrimi care nu le puteam opri. Era totul ata de...minunat. Nu vroiam sa ii mai dau drumul niciodata. Nu voiam sa o pierd niciodat din nou si sa sufar.
-Amandoi te iubim,Naruto...
Acum se auzise o voce masculina care ma facu sa tresar involuntar. Mi-am sters lacrimile ca sa pot vedea clar barbatul din fata mea. Era un tip blond cam de reo douazeci si ceva de ani,cu niste ochi albastrii ca spuma mari si parul blond ca al meu,dar putin mai lungut. Era..
-Tata..? Nu pot sa cred.. Chiar tu esti?
El  se uita in ochii mei ingrijorat si apoi imi zambi larg .
-Normal,fiule.. Eu sint si nimeni altul..
-Mama..tata..va iubesc mult!
-Si noi te iubim,scumpule! Chiar mai mult decat crezi,dar trebuie sa fii puternic,dragul nostru!
Mama se apropie de mine  si imi mangaie obrajii cum obisnuia sa imi faca cand eram mic. Imi era asa dor de managaierile materne. Imi era dor de aboslut tot. Daca era dupa mine nu as mai pleca niciodata de langa ei. Nu vroiam sa ii parasesc.nu acum,dar trebuia.
Trebuia sa iau o decizie  care imi putea schimba viata cu totul cu totul ca inca ma gandesc ca o sa traiesc cu un monstru inauntrul meu care ii pasa de mine si vroia sa ma ajute oricat de mult l-as fi refuzat.  Nu mai aveam de ales. Asta e era sparta mea si trebuia sa traiesc cu ea ca un adevarat barbat!
Am inchis ochii si apoi i-am deschis intorcandu-ma in fata custii unde statea Kyuubi. statea cu capu rezemat de labe si se uita la mine ranjind. Se pare ca primise ca isi dorise si era foarte fericit.
Ce pteam sa mai zic? Cred ca era ultra fericit ca dorinta in sfarsit i se indeplinise oare. Dar innca aveam mici dubii in legatura cu el.
Am facut un pas in fata si bestia se ridica in capul oaselor aplecandu-si capu si apoi deschise gura :
-Deci..? Ce ai ales?  Mi te alaturi sau ramai incapatanat.
Am lasat prvirea jos si apoi am rostit cu singurele cuvinte care la mai puteam rosti:
-Kyuubi,eu............
Sus In jos
PinkMonster.
Genin
Genin
PinkMonster.

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Pink World.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 150
Puncte : 232
Reputatie Reputatie : 0

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Mai 2014, 12:09

Hey!!! Deci capitolul este genial,mi-au dat lacrimile   in love 
"Kyuubi,eu..." ..Ceeee?! Astept cu nerabdare next-ul.
Te pup  kiss


Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Tumblr_mnk2onhkLK1rfoov3o1_500
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Vin 30 Mai 2014, 20:31

Foarte frumos capitolul..
Si partea in care blondul si-a intalnit parintii... atat de emotionanta! :3
Abia astept sa vad ce decizie va lua Naruto!
Pune next rpd.. si sa ma anunti!
Te pup!
Mady.


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
Tokimemo-chan <3
Genin
Genin
Tokimemo-chan <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 113
Puncte : 124
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : momentan happy

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Sam 31 Mai 2014, 17:05

Capitolul XI


Ramas bun,Orochimaru..



-Kyuubi,eu ma alatur tie! Dar sa nu ti se urce la cap chestia asta! Doar pentru ca te-am acceptat sa fii o parte din mine asta nu inseamna ca o sa ma las controlat de tine. Eu o sa fiu cel care te controleaza,asta sa  nu o uiti niciodata.
Bestia se uita la mine cu o privire multumita dar in acelasi timp si indignata. Nu cred ca ii convenea partea in care am spus ca nu ii permit sa ia controlul asupra mea si era adevarat. Nu il voi lasa sa ma controleze. Eu sunt posesotul lui Kyuubi si voi fi intotdeauna seful lui.  A fost o deciziue cam grea dar nu aveam de ales. Pana la urma el ma alesese pe mine. Imi stia suferinta,imi stia trecutul si chiar prezentul. Eram doua personalitati intr-un singur corp. El era singurul care ma putea ajuta in momentul asta si nu puteam refuza.
-Naruto,esti sigur de decizia ta? ma intreba vulpea. Esti sigur ca alegi sa traieste cu mine inauntrul tau toata viata?
L-am privit in ochi incercand sa ii dau de inteles ca sunt de acord cu  asta.
-Kyuubi,acum esti o parte din mine,deci ce credeai ca o sa decid pana la urma? intreb eu cu un zambet strengar.
Bestia ranji cu gura pana la urechi. Se vedea ca era multumit incat nu isi mai incapea de fericire. Am intins mana in pumn in fata monstruozitatii. El se uita unpic confuz la mine si apoi isi dadu seama ce aveam de gand sa fac. Scoase un pumn urias din gratii si il atinse de al meu. Acum imi puteam da seama ca suntem legati de-a adevaratelea. Am ranjit cat mult am putut.
-Oi,trebuie sa ma intorc sa il termin pe Orochimaru! Multumesc pentru tot Kyuubi...
-Nu imi multumi,ma faci sa mi se intoarca stomacul pe dos.spuse demonul amuzat.
Am scos un chicot mic si apoi am inchis ochii incercand sa ma concentrez pe scena din living. Am stat vreo doua minute si apoi i-am redeschis. Am rasuflat usurat cand m-am fazut inapoi ,incercand sa il omor pe tipul asta ciudat.
Omul-Soparla incerca sa se zbata in stransoarea mea. Nu il voi lasa sa scape si sa imi omoare alte  persoane dragi mie. Trebuie sa imi salvez cei mai buni prieteni. Am infipt cutitul in gatul lui lasand firicele de sange sa curga pe covor. El scanci din cauza durerii,si i-am mai urmarit o linie cu cutitul. Am mutat cutitul de la gat in spate. Asta ar trebui sa fie ultima lovitura si apoi sa cada fara suflare.
-Fa-ti rugaciunea inainte de moarte,Orochimaru. Mai ai fix cinci minute pentru ultimile cuvinte,asa ca te sfatuiesc sa te grabesti inainte sa iti bag frumusetea asta in inima.
El se uita la mine speriat. in sfarsit il bagasem in sperieti. Am zambit in cel mai rautacios mod posibil si m-am uitat la ceas. Mai avea vreo trei minute de trait.
-Deci,mai ai trei minute.. Mai ai ceva de adaugat? Poate ultimile cuvinte?
-O sa platesti pentru asta,Uzumaki Naruto..
-Prea tarziu,Orochimaru... Viata ta se va sfarsi aici si acum! Tu inca mai crezi ca eu pot pati ceva rau dupa ce te voi taia ca pe un porc? Te rog...
Cele trei minute trecuta si am apropiat cutitul de spatele lui soptind:
-Iarta-ma,Orochimaru..
Am infipt cutitul in inima lui si l-am tinut un timp. El scoase un ultim scancet si apoi scuipa niste sange cazand  mort. In sfarsit l-am omorat pe nenorocit si acum imi puteam contiua viata linistit. Am luat niste benzina si am imprastiat-o prin living, apoi am luat un chibrit si l-am aruncat.
M-am dus repede la geam si am sarit la timp ca sa nu ma prajesc. Am apucat o creanga dintr-un pom si apoi am sarit din nou pe o masina. Eh,nu era mare tragedie. Aveam bani destui sa ii repar tipului sau tipei masina.
Am luat-o la alergatura pana la depozit unde imi lasasem masina. Apropape ca era sa dau peste o mamica cu un copil,dar mi-am cerut scuze politicos si mi-am continuat fuga.  Sper ca rozalia era bine si nu patise nimic. Inca aveam o  mustrare de constiinta ca nu mi-am putut promisiunea fata de ea,dar de acum incolo voi avea grija de ea ca o sora mai mica. Nu am sa o mai las singura.
Cand am ajuns la masina,l-am vazut pe Itachi zambindu-mi,la fel si bombonica. Apropape ca imi dadusera lacrimile si i-am sarit  in bratele fetei.
-Sakura-chan,esti bine? Te rog spune-mi daca ti-au facut vreun rau?
-Na-Naruto....E in regula,sunt bine..
-Imi pare asa de rau! Imi pare atat de rau  ca nu mi-am putut tine promisiunea care ti-am facut0 atunci. Am fost un mare prost,Sakura-chan...
Ea ma stranse mai tare in brate si ma mangaie pe spate. Nu mai puteam opri din plans. Ma bucuram atat de tare ca era in viata.  
-Naruto,iti multumesc... Iti multumesc pentru ca ai venit dupa mine! Si mie imi pare rau ca nu am fost in stare sa ma pot apara si singura,altfel nu as mai fi fost aici. Nu e vina ta,Naruto! Totul e din vina mea.. Eu nu fac  decat sa stric tot!
Incepusem sa plangem ca prostii. Itachi si Sasori izbucnira in ras incat le dadura lacrimile. M-am intors la ei cu o privire ucigatoare de imi iesea si fumul pe nari.
-Ce radeti, idiotilor?! Mor aici de ingrijorare si voua va arde de ras?! Nu e amuzant,dattebayoo!

ACASA:
-Deci nu pot crede ca Naruto a fost in stare sa il omoare pe Orochimaru de unul singur. E de-a dreptul minunat,se maimutari Deidara.
-Mai taci naiba odata din gura! strig eu nervos. Tu nu stii nimic! Nici macar nu ai fost cu noi! Ai stat cel mai linistit cu Sas'ke si te-a durut in cot de Sakura-chan!
Pe bune ca ma enerva copilul asta. Cred ca ma-sa la scapat cand era mic in cap,pentru ca altfel nu imi puteam explica.  Cu greu ma abtineam sa nu ii trag un pumn in gura aia mare,unde nu mai pun ca avea si dintii strambi.
-Naruto,calmeaza-te,nu mai fi asa enervat,spuse  rozalia luandu-ma de mana incercand sa ma linisteasca.
-Sakura-chan...
Cred ca incepusem sa rosesc pentru ca o apuca rasul.  Am strans-o si eu de mana privindu-i zambetul gingas. Sakura-chan era asa draguta si frumoasa si de amuzanta. Cred ca inceam sa ma indragostesc  de rozalie. Zambetul ei mirific ma facu sa rosesc si mai tare. Cred ca asta era prima data in viata cand roseam in fata unei fete.
Ea isi muta mana dintr-a mea si mi-i puse pe obraz. Nu mai puteam rezista tentatiei sa o sarut cat de mult puteam. M-am intins dupa ea si i-am apucat fata in maini si mi-am apropiat buzele de ale ei pana cand am primit un cadou frumos de la ea.
ZBANG! Primisem un pumn dureros in fata. Asta chiar era dureros!
-BAKAA NARUTOOO! CE CREZI CA FACI?!! marai rozalia nervoasa.
-S-Sakura-chan....D-doare...
Ea veni si ma lua de tricou scuturandu-ma de ma luasera toate ametelile.
Nataraii aia mureau de ras si eu nu mai puteam aici de dureri. Acum chiar vriuam sa le sparg falca.
Itachi isi drese vocea si ne spuse la toti:
-Baietii...........
Sus In jos
Madeline.Lestrange
Genin
Genin
Madeline.Lestrange

Sex : feminin Varsta : 31
Localizare Localizare : Baia Mare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 218
Puncte : 247
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Desen, Lectura.

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Sam 31 Mai 2014, 19:49

Bai fata! Dc nu iai lasat sa se pupe??!!!
Super capitolul, esti geniala! Si faza cu omorarea lui Orichimaru, atat de sadica si infioratoare intr-un fel, parca am si vazut sangele izbucnind din gatul tipului..
Foarte bine!
Astept next! Sa ma anunti!
Te pup!
Mady.


"Find a goal, a dream... and NEVER stop trying, until it comes TRUE!"
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Iun 2014, 17:30

Copilasii scuzati-ma de intarziere! Uitati aici nextul mult asteptat! Va pupicesc mult!

Capitolul XII

Ce naiba e cu mine?


-Baietii va rog,calmati-va!  Naruto, tii minte ce am vorbit noi  in masina,inainte sa o salvezi pe Sakura?
M-am uitat atent la brunet. Stiam la ce  referea. Ii promisesem ca il voi face pe el sef al mafiei si eu sa imi iau o mica vacanta. Itachi era ca un parinte pentru mine,dar acum a venit momentul sa  inversam rolurile.
-Desigur ca imi aduc aminte,dragul meu prieten. Tu vei fei desemnat ca sef al acesteo organizatii! O sa te descurci mai  bine decat mine,omule,stiu asta.
Brunetul zambi cald si apoi ne lasa sa ne continuam ciondaneala.
-Blondule,Sakura va fi a mea, spuse Deidara zambind strengareste.  La ce bunaciune este...
-Mai taci naibii odata! Sakura-chan va fi a mea si numai a mea! spun eu in gura mare. Sa nu te apropii de ea,Chuckie!
-Idiotul naibii pe cine faci tu Chuckie,huh?!
-Pe tine! Vrei bataie? intreb eu enervat.
-Naruto,asteapta! Nu e nevoie sa te iei la bataie. Cat despre tine..SHANAROOO!
Sakura  il pocni pe Deidara ca aproape il azvarli in celalalt colt al  incaperii.  Era bataioasa rau bombonica asta,trebuia sa recunosc. Incepea sa imi placa de ea si credeam ca poate deveni puternica. Imi parea unpic rau pentru blond,dar si-o merita daca ma enerva rau. Observam cum Sasori se uita la rozalie si incercam sa ii inteleg sentimentele. Pana la urma eu il rugasem sa o salveze pe fata.
Le-am intors spatele prietenilor mei si m-am dus afara ca sa iau niste aer. Ce aveam sa fac acum? Aveam chef sa revin criminalul care obisnuiam sa fiu,si puteam sa revin. Inca nu imi era de ajuns ura pe care o aveam pentru  nenorocitul Orochimaru.  Ma simteam oarecum ciudat si nu imi ecplicam de ce.
-Narutoo! Asteapta-maa si pe minee!!
Am intors capul si am vazut-o pe bombonica cum fugea dupa mine gafaind. Ma intreb ce o mai vrea acum?   Nu ii ajungea ca o salvasem sau ce?
-Naruto,unde te duci? ma intreba rozalia ingtijorata.
-Nu e treaba ta,bombonico! am spus eu aspru.
Ea incremeni si se uita la mine ca masini straine.  I-am intors spatele si mi-am vazut de drum ignoranda-i rugamintile dureroase.  Nu puteam sa redevin acelasi blond glumet de acum multi ani. Eram cu totul altcineva,eram un cineva strain si pericilos pentru toata lumea.  Pistolul meu statea in sacou si eram fericit ca il aveam la mine pentru orice eventualitate.  Nu aveam chef sa am de-a face cu toti ratatii.  Eram un criminal si asa voi fi intotdeauna. Un monstru pentru toata lumea,un monstru fara inima,fara tata si mama. 
Niste lacrimi mi se preling pe obraji. Era imposibil sa mi le contolez. Ma durea inima sa stiu ca nu ii mai am si ca tocmai ii vazusem. Inca nu puteam crede. era ca si cum totul ar fi fost doar o simpla halucinatie.
Mi-am scuturat mintea  de gandurile astea. Nu era o halucinatie si nici imaginatia mea.  Nici intalnirea cu bestia aia nu era imaginatia mea,ceea ce totul imi confirma ca era real tot ce patisem pana acum.
Mi-am pus o mana pe inima incercand sa imi linistesc bataile puternice.  Daca totul era real,atunci de ce nu credeam nimic? De ce? Ce s-a intamplat cu mine?
Mi-am ridicat privirea spre cer si incepuse sa ploua tare. Am lasat picaturile sa ma ude. In momentul asta nu mai doream nimic. Eram un nimic acum,aboslut nimeni.  Imi simteam trupul tremurand. Plangeam ca un copil mic. Plangeam ca un nou nascut care nu mai avea parinti,familie,nimic.  Durerea era mult prea puternica si nu ii puteam rezista. Ma scufundam in apele intunecate ale urii.  Nu voiam sa mai simt nimic decat o ura intensa. Sa iau vietiile cat mai multor oameni nevinovati. Simteam o dorinta imensa de-ai macelarii.
Am inchis ochii incercand sa ma relaxez dar o voce puternica ma trezi:
-Narutooo! Ce e cu tine?!
-Eeh?! Kyuubi? Ce..?
-Nu mai pune atatea intrebari,stii ca ma stresezi! Ce iti mai trebuie? L-ai imorat pe Orochimaru,sau nu e de ajuns?
Am ramas inmarmurit. Nu puteam articula niciun cuvant.
-Ma enervezi rau de tot,Narutoo! Ar trebui sa iti posed trupul si sa te controlez cum vreau eu.
-Kyuubi....
Am inchis din ochii si mi-am strans pumnii.  Picaturile de ploaie ma facusera ud leoarca,dar nu asta imi pasa mie acum. Am continuat sa imi misc picioarele .  Inca nu voiam sa ma intorc acasa, acasa unde prietenii mei ma asteptau si isi faceau griji.
Itachi,imi pare asa de rau ca v-am lasat asa,dar nu am de ales. Nu pot sa va las sa imi schimbati sentimentele. Sakura-chan, imi cer iertare si tie ca pentru a doua oara nu am fost in stare sa imi tin o amarata de promisiune. Sunt un nimeni care nu isi merita viata. V-am parasit fara sa va spun nimic. Nu va merit ca prieteni,nu v-am meritat niciodata.
-H-hei,t-tu...
Am ridicat privirea socat de o voce finuta a unei fete.  Era o fata cu parul negru pana la talie,cu reflexii de albastru,niste ochii cu o culoare neobisnuita de liliac. Ramasem   in mijlocul trotuarului privind-o socat pe aceasta faptura care nu putea fi un om,in niciun caz. Observa  ca ma holbez la ea si rosi puternic.Mi-am ridicat o spranceana nedumerit de reactia ei ciudata. Incerca sa isi ascunda niste vorbe,dar nu am vrut sa ii dau niciun raspuns asa ca am ignorat-o. Am inceput sa merg in continuare nebagand-o in seama,dar ea se tinea dupa mine cu un aer timid.
-Ce naiba vrei,fetito? intreb eu iritat.
Ea icni si se dadu cativa pasi in spate cand ii aruncasem o privire ucigatoare.  Era speriata si puteam detecta asta pe expresia ei,dar apoi am murmurat niste scuze si i-am intors spatele.  Nu imi puteam imagina o fiinta mai frumoasa ca fata asta si neobisnuita,dar nu prea era pe genul meu. Era mult prea timida pentru mine si prea draguta. O aemenea fata nu ar merita un tip uracios si grosolan ca mine nici macar pentru o noapte nebuna de amor,dar ea era diiferita. Mult prea ciudata,si lucrul asta ma baga putin in ceata. Nu,Naruto! fata asta nu e de tine,revino-ti la normal! Tu esti un nenorocit si un criminal care ia vieti pe capete.  Tu esti un bad boy si ea o fata timida. Nu e de tine!
M-am apropiat pe o banca incercand sa imi fac curatenie in crerier. Eram total confuz. Ce o sa creada cei de acasa de mine? Mai mult ca sigur or sa fie foarte dezamagiti ca"fratele lor" i-a parasit pur si simplu fara sa zica nici macar "La revedere".  Sufeream destul de mult si nu puteam sa trec peste asta oricat mi-as dori sa o fac.
"Si noi te iubim,scumpule! Chiar mai mult decat crezi,dar trebuie sa fii puternic,dragul nostru!"
Inca o portie de lacrimi iesira din colturile ochilor mei si  se revarsau ca o cascada fara sfarsit. Erau niste picaturi ce imi alinau durerea si nu era chip sa le opresc. Vroiam sa ma descarc odata pentru totdeauna.
Simteam cum cineva ma urmarea si am intors privirea incercand sa imi dau seama cine era si mi-am scos pistolul fara nicio avertizare si l-am indreptat catre ascunzisul urmaritorului. Se auzi un tipat strident de fata si apoi curios din fire,m-am ridicat de pe banca si m-am dus in ascunatoarea spioancei. Am lungit gatul ca sa dau de urma fetei dar se pare ca o luase la fuga inainte sa o prind. Dar ma intreb cine si de ce ar vrea sa ma urmareasca? Care era motivul?  Speram sa nu o iau eu razna rau de tot si sa incep sa cred ca mintea imi oferea imagini neplacute care sa ma chinuie pana la nesfarsit.
Era posibil.
Cand  dau sa ma intorc acasa,merg si o observ...................................
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Iun 2014, 21:25

O observ..... 
Pe cine?! Hai, nu ma lasa in suspans! Oricum, capitolul a fost unul genial! Next-ul la vedere! ;)))
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iun 2014, 13:49

Scumpii mei,v-am adus nextul plus un cadou special la sfarsit!
Sper sa va placa!

Capitolul XIII

Cine este ea?



O observ pe Sakura ascunsa dupa un stalp gros cu lacrimi in ochi. Mi-am miscat picioarele pana la ea,dar nu simteam abolut nimic,de parca eram paralizat. Cand voiam sa mai fac un pas,am simtit o intepatura in picior.O stare de somnolenta punea stapanire pe mine si am incercat sa ma trezesc,cu tipatul rozaliei in urechiile mele,chiar daca era la distanta.  Nu puteam sa  cedez asa usor. Nu puteam sa permit sa pierd. Nu tocmai acum!
M-am ridicat incet,incetisor si m-am sprijinit de un copac,ridicandu-mi privirea confuz. Trebuia sa aflu cine ma anesteziase si   sa il macelaresc cat aveam ocazia.  Sakura alerga catre mine si imi sari in brate plangand in hotote. Am imbratisat-o scurt si apoi i-am dat drumul,dar ea se agata mai mult de mine. Imi era mila de ea. Cred ca o speriasem tare cand am plecat fara sa zic nimic,fara nici o explicatie. Ma simteam oarecum fericit sa stiu ca cuiva ii pasa de mine mult.
-S-sakura-chan,nu mai am aer,am spus icnind.
Ea imi dadu drumul si rosi puternic. Am chicotit unpic si apoi i-am luat mana si am plecat acasa. Ea era tacuta tot drumul,lucru care imi dadu ceva de banuit.  Sunt mai mult ca sigur ca Itachi o trimisese sa ma caute,si pentru ceva important. M-am oprit deodata uitand de picaturile de ploaie care imi zdrobeau costumul. Trebuia sa o intreb pe rozalie ce voia brunetul de la mine.
M-am intors cu fata la ea si am privit-o cu un aer serios. Ea se uita ingrijorata la mine,si incepeam sa cred ca isi daduse seama ce ma uitam asa intens la ea.
-Sakura,spune-mi de ce te-a trimis Itachi sa ma cauti!
Ezita unpic si apoi isi lua un aer serios. Asta era rozalia pe care o stiam eu,nu aia plangacioasa.
-Itachi ne-a dat o misiune,Naruto!
-O misiune? intrebai eu socat. Ce fel de misiune?
-Trebuie sa ii cautam pe acestia doi,spuse ea scotand o fotografie si mi-o flutura in fata.. Sunt tata si fiica si trebuie sa ii si ucidem. Sunt criminali in serie,si cred ca si fetita este la fel.
Nu puteam sa vad poza ca lumea si am smuls-o din mana bombonicii,studiind-o atent. Puteam sa vad un barbat cu parul saten,lung si ochii lila,o ciudatenie de culoare,puteam spune,era foarte inalt si cu un costum alb. In bratele lui statea o fetita mica,cu parul negru,scurt si reflexii albastrii. Imi parea cunoscuta fetita asta. Am incercat sa ii studiez fiecare trasatura si apoi mi-am dat seama cine era. Era feta timida de mai devreme care incerca sa imi vorbeasca si eu o ignorasem. Doar ca spre desosebire de poza,era si mai frumoasa. De zece mii de ori mai frumoasa ca in imagine,si chiar decat rozalia.
-Naruto,ce s-a intamplat? O cunosti pe fata aia  cumva?
-Mergem acasa sa ne echipam si apoi plecam,am spus eu hotarat,impaturind poza si bagand-o in sacou. Haide,nu avem timp de pierdut!
Am luat-o de mana si am tras-o dupa mine cu viteza. Daca ea era fata  criminalului,atunci trebuia sa o ucid cat de repede puteam. Nu ii vom lasa sa ne detroneze de tot. Era mult prea serioasa treaba,dar nici nu ma simteam prea sigur ca voiam sa omor fata aia,sau ar trebui sa zic creatura ciudata.
-La ce te tot gandesti atat,blondule? ma intreba Sakura.  Ma sperii,pe bune!
-Simt ceva,nu stiu sigur daca e chiar de bine sau de rau in legatura cu misiunea asta. Nu cred ca fata e ca tatal ei. Am vazut-o mai devreme,pana sa vii tu mai exact.
-Cum?! Deci ai vazut-o? Trebuie sa ii spun asta lui Itachi!
-Nu,Sakura-chan! Tu nu intelegi ca ea nu poate fi asa!
-De unde stii?  De unde poti fi sigur de asta,Barbie?
Am luat-o de umeri si i-am aruncat cea mai sumbra privire. Ea icni speriata si isi muta ochii de la mine.
-Da,Naruto,te inteleg ce vrei sa spui dar,chiar crezi ca ar putea sa nu fie ca ei?
-Pentru ca atunci,cand am privit-o mai insistent,ea rosise destul de tare,si nu cred ca juca teatru. Acum intelegi?
Ea nu imi raspunse nimic,ci dosar statea sa se concetreze la cele spuse de mine. Incepea usor sa isi dea seama pentru ca privirea ii era foarte ganditoare si precauta,ceea ce imi crea o mica speranta.  Ea inspira si expira adanc apoi imi spuse pe un ton puternic:
-Atunci,daca tu zici asta,tot ar trebui macar sa ii cautam.  Poate ca fata ar avea o sansa,dar tatal ei trebuie ucis. Nu uita asta! E o misiune si trebuie indeplinita,orice s-ar intampla. Acum,intelegi?
Am dat afirmativ  din cap. Avea ooarecum dreptate. Era o misiune si trebuia finalizata fara plangeri,dar gandul inca imi era la bruneta frumoasa. Oi fi eu un tiran cu femeile si le ucid cand am eu chef,dar ea era ceva diferit,ea era,nici nu aveam cuvinte.
Cand am ajuns acasa,am lasat-o pe rozalie sa se schimbe si eu la fel,din moment ce costumul meu era ud leoarca de la ploaie. Mi-am scos toaate hainele si m-am bagat la un dus calduros,care imi facea chiar bine in momentul asta. Inghetasem in costum care devenise rece. Picaturile calde imi linisteau starea de sprit si nu mai eram asa stresat din cauza misiunii.
Am iesit din dus si mi-am infasurat un prosop in jurul taliei apoi am iesit din baie si am vazut-o pe bombonica in patul meu si cu un costum nou negru. ea ma observa ca eram gol cu expectie ca aveam prospul si rosi puternic. Am inceput si eu sa rosesc unpic mai mult si am ramas ca uitandu-ne unul la altul ca doi prosti.
Mi-am apropiat incet buzele de ale ei formand un sarut pasional. Ea isi plimba mana intr-un mod timid pe abdomenul meu si cu alta mana ma  dupa gatul meu. Rozalia inca nu imi raspunse la sarut,si am incercat sa o iau mai usor,miscandu-mi buzele lent.  Fara sa ma abtin,i-am muscat unpic buza si apoi foarte incet gatul.
Sakura ezita unpic apoi se indeparta usor de mine. Incepusem si eu sa ma dau deoparte,dandu-mi seama ca sigur faceam o mare greseala incercand sa o  sarut. Nu aveam sentimente de dragoste pentru ea,dar tot aveam o mica atractie pentru ea,dar gandul mi-a zburat ala alta fata.
La fata care statea undeva in mintea mea si nu imi daea pace. Era greu sa ma gandesc ca ea m-ar putea..........

Si acum un poster in premiera pentru fic

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 M7xt8o


Jack Ripper is my love   - Pagina 2 B56b34894a07e241513e505b34d19a86

One day you will ask me which is more important- my life or yours?
I will say mine and you will will walk away not knowing that

y o u   a r e   m y   l i f e
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Iun 2014, 22:31

SUSPANS. MA OMORI!!! o3o  :D
Capitolul super, ca de obicei!  :)
OK, Astept next! ;D
Ja nee! :*
Sus In jos
Rhye
ANBU
ANBU
Rhye

Sex : feminin Varsta : 15
Localizare Localizare : intr-un ocean cu bani
acebook acebook : .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1164
Puncte : 1496
Reputatie Reputatie : 212

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Dum 22 Iun 2014, 16:09

Cat de......Doamne, cate capitole am pierdur. Recunosc ca imi place tare mult cum ai dezvoltat ideea si mai ales posterul de la sfarsit. Iarta-ma pentru absenta mea la fic in ultima vreme, dar scoala.....Totusi, acum, ca a venit vacanta o sa am mai mult timp sa-ti urmaresc ficul. Asa ca anunta-ma de next!
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Iun 2014, 00:15

Scumpii,iertati-ma de intarzierea lunga dar acum am revenit  cu nextul!

Capitolul  XIV


Ce cauti in mintea mea?

Era greu sa ma gandesc ca ea m-ar putea ucide. Era pur  si simplu aiurea dar ma gandul asta ma facea sa ma stramb.  Nu putea o fata timida ca ea sa imi faca mie ceva,nu in niciun caz mie. Era mult prea rusinoasa.
Rozalia se uita confuza la mine si era  inca rosie in obraji. Uitasem complet ca eram aproape gol  in fata ei. Nu era un moment potrivit sa stau prea mult asa in fata ei pentru era deja rac. Am scos un chicot si am luat costumul de langa ea. Am pupat-o pe obraz si m-am dus in baie sa ma schimb.  Era un pic ciudat momentul asta,unul chiar ciudat. M-am imbracat incet si apoi mi-am uscat parul si l-am ciufulit si facut tepi apoi am iesit din baie echipat. Ea nu mai era in camera si mi-am luat un cutit mare si pistolul meu salvator. L-am incarcat si apoi bagat in sacou si apoi am iesit din scumpul meu apartament si luand-o frumusel pe scari pana la parter.
Itachi statea la masa cu un aer serios care incepea sa ma bage in sperieti.  Am incercat sa inghit dar parca simteam un nod in gat care nu ma lasa deloc.
-Ati inteles ce misiune aveti,nu? Sper sa rezolvati asta foarte bine si sa nu aud ca nu ati fost in stare sa treceti misiunea asta ca una reusita. Inteles,Naruto?
M-am uitat la brunet cu o expresie confuza si socata. Deci el chiar dorea sa  o ucid si pe fata? Fata care nu imi lasa mintea in pace nici macar in somn?  Nu am de gand sa il fac de ras pe Itachi dar nici nu as face fata unei asemenea cerinte.
-Daca ti-as spune ca acest clan a ordonat omorarea parintiilot tai,ai inceta sa refuzi misiunea? ma intreba brunetul.
Nu se putea ca ei sa imi omoare parintii. Nu! Nu era posibil! Nu era adevarata minciuna asta!
-Naruto.spuse rozalia atingandu-mi obrazul cu palma ei mica ca de bebelus.  Eram sigur ca ea stia la ce ma gandeam . M-am uitat in ochii ei si am vazut aprobarea lui Itachi.  Am plecat nervos din incapere si am trantit usa unpic mai tare decat as fi vrut.
Nu puteam sa cred ca Sakura-chan era de partea sefului. Tocmai ce ma aprobase pe mine mai devreme,si acum pe el. Am inceput sa tremur involuntar. Am strans ochii cat de tare am putut gandindu-ma la ceva care sa ma ajute.
-Cu te te-as putea ajuta,Naruto? intreba o voce puternica si fioroasa care o puteam cunoaste oriunde. Nu cred ca veneai la mine degeaba!
Mi-am deschis ochii si l-am privit pe Kyuubi stand in fata mea si ranjind ca si cum i s-ar fi oferit un premiu. Nu suportam sa ma vada un inferior.poe cand el era superior. Era asa enervant monstrul asta. Incepu sa rada destul de tare lucru care ma scotea din sarite.
-De ce naiba tot razi? intrebai eu. Ce ti se pare asa amuzant?
-Nu te uiti la tine cat de caraghios esti cand te enervezi,spuse bestia lesinand de ras. Ok,gata cu rasul.promit! Sa trecem la chestii serioase. Ce ai patit?
Rade de mine de lesina si acum ma intreaba ce am? Cred ca bestia asta trebuie sa faca control la creieras,nu gluma. S-a dilit rau de tot.
-Ia gata!  strig eu iritat. Deci am o intrebare foarte importanta si tu trebuie sa stii raspunsul.
Kyuubi se ridica in fund si se uita in sfarsit uimit,ceea ce ma facu sa zambesc scurt.
-Ok deci,am o imisiune si trebuie sa ii ucid pe astia doi.am spus eu scotand fotografia care mi-o aratase rozalia si i-am fluturat-o monstruozitatii in fata. Stii ceva de ei?
-Daca imi fai fluri aia mult,iti bag o gheara si te dezumflu ca pe un balon. Opreste-te odata sa ma uit atent.
M-am oprit din fluturat si i-am dat poza. El o lua incet si o studie concentrat. Am simtit cum imi bubuia inima mai sa imi sparga pieptul. Parea foarte suspicios si ma baga la banuieli.
-Ce s-a intamplat,Kyuubi? Ii cunosti cumva?
-Mda,oarecum....Adica,ma rog nu ma asteptam ca scumpul clan Hyuga sa vrea sa mai omoare pe cineva.  Se pare ca nu le ajunge cati oameni au omorat,fie femei,fie barbati. E ciudat,totusi...Si deci care urmatoarea lor tinta?
Am inghitit in sec,nevrand sa ii zic ca defapt eu eram victima.
-E-e-eu s-sunt tinta...
-Cred ca glumesti?! Nu poti fi tu!!
Am lasat capul jos,complet neajutorat si mi-am strans pumnii inchizand ochii. Nu voiam sa imi pierd bunii prieteni,nu voiam sa imi pierd ajutorul meu.Kyuubi,nimic nu doream sa pierd.
-Naruto-kun...
Am deschis ochii socat de vocea cristalina ce imi rasuna in urechi. Era o voce care ma incalzea si imi dadea o stare nemaipomenita de relaxare.o voce ce imi alina inima si ma facea sa ma bucur ca traiesc.  Am incercat sa vad ceva,dar tot ce vedeam era o lumina stearsa a unei persoane,mai exact a unei fetite  cu parul negru,ochii lila si o privire gingasa. Dar trasaturile fetei se schimbara treptat. Se inalta din ce in ce mai mult,parul ii crestea pana la talie,ochii erau de acceasi culoare, privirea ii deveni una foarte timida,un motiv ciudat care nu il intelegeam dar aveam sa incerc sa imi dau seama si de asta la momentul potrivit.
Lumina incepea sa devina din ce in ce mai clara si apoi mi-am adus aminte de fata frumoasa ce mi-a ramas intiparita in minte. Dar ce cauta ea aici in  mintea mea? Voia sa imi transmita un mesaj important sau vreun avertisment sa ma ajute? Si mai important,de unde imi stia numele?
-Naruto-kun...te rog..ajuta-maa...
-Tu,de umi stii numele?Si daca tot imi stii numele,as vrea sa il stiu s pe al tau,spun eu cu privirea in alta parte si cu o voce stinsa.
-Am auzit pe cineva pomenindu-ti numele,spuse ea rosind puternic.E-Eu s-sunt Hinata... E-Eu d-doar...
-Tu doar ce? am continuat eu intreband. Ce este,Hinata?
-Vreau sa stii ca eu......
-Ce s-a intamplat,Hinata? intreb eu panicat. Hinataa!
Parca fusese smulsa de cineva sau de ceva pentru ca nu mai puteam vedea.  Ma uit in toate partile si ..............................


Jack Ripper is my love   - Pagina 2 B56b34894a07e241513e505b34d19a86

One day you will ask me which is more important- my life or yours?
I will say mine and you will will walk away not knowing that

y o u   a r e   m y   l i f e
Sus In jos
Gabriel.
Genin
Genin
Gabriel.

Sex : masculin Varsta : 24
Localizare Localizare : Meh
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 269
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Horror.
Stare de spirit Stare de spirit : Ha. :)

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Iun 2014, 07:39

Din nou, suspans. Ugh! >_< Deci tu chiar ma omori! o.o :))
Ca de obicei, capitolul a fost G-R-O-Z-A-V! Mi-a placut mult descrierea. Si crime, hmm... :)))
A, da, si suspans. *extra mentionare in legatura cu suspansul* :}
Deci, astept next-ul repede!! :D Daca nu...vezi tu! Dattebayo! :D
Ja nee! :)
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Jack Ripper is my love   - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19Mar 26 Aug 2014, 22:23

Fan fic original blocat la cererea autoarei. 
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Jack Ripper is my love   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jack Ripper is my love    Jack Ripper is my love   - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Jack Ripper is my love

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-