Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Escape from the dead  - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Escape from the dead  - Pagina 5 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Escape from the dead

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
HellGirl
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Somewhere...trying and failing to not write in english...FanFiction Net's a b*tch...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 189
Puncte : 210
Reputatie Reputatie : 19
Hobby-uri Hobby-uri : FanFicion...Pissing people off,lazying around...and being bitchy..
Stare de spirit Stare de spirit : Does batshit insane count as a mood?

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Joi 18 Aug 2011, 13:16

interesant...ma da deidara pervers mai e!si in safarsit mi-am dat si eu seama k ficu e itasaku,nu-i asa?oricum vreau next!
Sus In jos
♀Deez♥
Genin
Genin
♀Deez♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ai vrea tu sa stii unde..:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 111
Puncte : 123
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : Mai fericita de atat nu se poate..Te iubesc<3

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Vin 02 Sept 2011, 22:00

nu-mi vine sa cred ca s-a terminat...DEV...NU FI REA
pune repejor nextul ca te mananc cu fulgi cu tot
Te pupa Rozisor kiss


Stop trying to live my life for me
I need to breathe
I’m not your robot
Stop telling me I’m part of this big machine
I’m breaking free
Can’t you see?
I can’t love
I can’t speak
Without somebody else operating me
You gave me eyes and now I see
I’m not your robot
I’m just me
Escape from the dead  - Pagina 5 13059550711492full.th
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Mar 06 Sept 2011, 07:52


Din nefericire, pentru unii, am decis sa inchid acest fic, din lipsa de inspiratie si altele ...



Escape from the dead  - Pagina 5 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 5 Pavese10


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Joi 14 Iun 2012, 20:36, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Mar 06 Sept 2011, 13:59

asta e buna angry toata lumea isi inchide ficurile crying se duce lumea de rapa crying Dar iti respect decizia..chiar daca ma doare inima


Escape from the dead  - Pagina 5 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Vin 23 Dec 2011, 14:01

Of of draga mea, acest fic nu a mai fost "activ" de 3 luni si ceva, deci il voi inchide. Cand vei dori sa-l continui, anunta te rog in topicul special. Oricum, observ ca si dorinta ta era sa fie inchis, dar nimeni n-a dat pe aici. ^^

closed
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Joi 14 Iun 2012, 19:49

Fic deschis la cererea autoarei.
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Joi 14 Iun 2012, 19:56

Multumesc frumos Lucifer's white angel, pentru ca mi-ai redeschis ficul ^.^
Si va multumesc si voua dragelor, pentru ca mi-ai citit ficul si v-a placut, insa eu, intr-un fel v-am tradat si nu l-am mai continuat -_-" Insa acum am adus nextul, si sper din tot sufletul ca va place si ca doriti sa-l mai cititi.

Escape from the dead.
Chapter 17.


Bulele de sapun imi acopera corpul si-mi dau o senzatie placuta pielii. Dar, usor, usor, ma satur de aceasta senzatie asa ca parasesc cada, infasurandu-mi corpul intr-un prosop de culoare violet. Cu mana-mi firava apas pe cleanta usii si pasesc alene inafara incaperii. Cu acelasi mers domol, ma deplasez pana in camera mea de unde-mi iau pijamaua si cad franta de oboseala, in pat. Ochii mi se inchid iar corpul se lasa purtat in lumea viselor.

Cu o zapuseala extraordinara si niste raze incredibil de luminoase, dimineata devine inlocuitorul ceasului si spune prin ciripit de pasarele “Trezirea !”. Iar eu, cu fata cutata de fata pernei pe care am adormit, ma trezesc buimaca si oarecum, intepenita. Parca micul meu corp nu-mi da voie sa fac nici o miscare complexa, doar miscari simple, cu efort minim. Usor, cu grija de a nu-mi rupe ceva, ma scol din pat si ma duc direct la bucatarie. Deschid usa frigiderului si un val de aer rece imi cuprinde tot bustul. Ochii mei intre-deschisi se maresc neconditionat cand observa continutul net al frigiderului. Nu am nici macar o felie de salam. E total gol, de parca a fost luat totul de o organizatie de soareci mancatori.

Oftez prelung si casc monoton iar ochii isi reiau intre-deschizatura, facandu-ma sa arat ca o bufnita speriata de o lumina brusca. Un sunet asurzitor se aude, dar il ignor. Suna din nou si din nou, apoi un ropot de batai in usa imi deranjeaza auzul, dezvoltand in mine o stare nervoasa.

- Sakura, esti acolo ? se aude de dupa usa o voce cunoscuta.

Cu pasi marunti, ca de furnica, ma apropii de usa si o deschid cu incetinitorul. Cu ochii mei impleticiti observ o silueta inalta cu par roscat. Aceasta persoana ma ia in brate si-mi spune ca este bucuroasa sa vada ca ma simt bine. Probabil are ochii la fel de bolnavi ca si ai mei, deoarece clar starea in care sunt, nu e una buna, simt asta si pe exterior, nu numai pe interior.

Se dezlipeste de mine si ma prinde de incheitura mainii apoi imi spune ca mi-a adus ceva de mancare. Deindata ce aud cuvantul „mancare”, parca sangele incepe sa fie pulsat mai repede, inima incepe sa bata mai tare, iar ochii mi se deschid in sfarsit. Fara alte asteptari smulg plasa din mana roscatului si ma asez la masa, nu inainte de a lua un cutit si o farfurie. Scot din punga miraculoasa o bara de salam sasesc, preferatul meu, si incep sa-l tai feliute feliute. Acelais procedeu il aplic si pentru o rosie, apoi incep sa mananc cu pofta, savurand gustul proaspat si zemos al rosiilor. Imi rup si un colt de paine, imi pun si un pahar cu lapte si-l beau pe tot dintr-o data. Apoi oftez satisfacuta si izbesc paharul de masa, zambind ca un copil mic ce tocmai s-a saturat si vrea desertul. Se pare ca la desert avem .... inghetata! Chiar cu aroma de ciocolata. Ma ridic de pe scaun si caut o lingurita pierduta de mult printre tacamuri. Deindata gasita, o iau si o infig in continutul cutiei de inghetata. Incep sa ma indop ca un carnat prea plin si usor, usor apare si dezgustul, asa ca las lingurita jos si inchid cutia de inghetata.

Deja ma simt mult mai bine. Parca acum traiesc si eu. In tot acest timp, Sasori, a stat cuminte, rezemat de tocul usii si a privit aceste scene cu un zambet inocent pe chipul lui albicios. Mainile lui, prinse si inclestate una de alta la pieptul lui, acum se despart, iar corpul lui se apropie de mine. Ajunge langa scaunul meu si se lasa in jos. Isi pune mainile pe genunchii mei si-mi spune ca merita multumiri, apoi imi saruta ambii genunghi si se ridica.

- Am prins totii acei infractori, care se pare ca aveau in ei gene de vampiri, fapt ce-i facea sa omoare oameni si sa le depoziteze sangele intr-o bula uriasa din sticla, ce reprezenta hrana lor. Aveau si cativa subordonati, care faceau rost de victime, si ei au fost prinsi.

Roscatul imi spune toate acestea dintr-o suflare, apoi paraseste aceasta incapere, iesind pe aceeasi usa pe care a si intrat.

Xoxo, Zummy <3




Escape from the dead  - Pagina 5 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 5 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Joi 14 Iun 2012, 23:23

Ok. Deci am recitit acet fic de la cap la coada si mi-am amintit fiecare amanunt dap !
Chiar mi-era dor de acest fic. Imi place foarte mult si felul in care scrii ma incanta.
Vad ca apar si vampiri pe aici, opa, devine si mai interesant in love
Dar Sasuke? Ce s-a intamplat cu el>
Ei bine, chiar sunt curioasa sa aflu, deci spor la scris si la idei.
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


Escape from the dead  - Pagina 5 Rwre

Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Mar 19 Iun 2012, 17:33



Escape from the dead.
Chapter 18.



Un gand imi fulgera mintea si o graba instantanee pune stapanire pe corpul meu. Urc in graba scarile, arunc pe mine niste haine, cu aceeasi repeziciune ma incalt, imi cheile din cuier si geanta si incep sa gonesc pe drumuri. O frana bruscata ma face sa ma apropii de geamul masinii, mai sa ies prin el, dar nu am timp de asa ceva. Ies repede din masina si intru in hipermarket. Dau goana mare printre standurile cu mancare nestiind ce sa cumpar. Pun catvea iaurturi in cosul de cumparaturi, adaug si niste mere, paine feliata, doua sticle de apa plata si ma indrept catre casa. Incep sa ma uit dupa una mai putin incarcata de cumparatori dornici sa plateasca ce-au achiziotionat, dar se pare ca toate sunt pline, asa ca decid sa ma stabilesc la casa numarul 13. Numar cu ghinion, dar sper sa n-am probleme. In fata mea, era o doamna in varsta ce avea destule cumparaturi si un barbat mai ciudat, deoarece purta o jacheta neagra, iar gluga ii acoperea aproape tot chipul. Nu cumparase nimic si tot tragea cu ochiul la mine. Oarecum intimidata de privirile lui insistente, imi mut si eu privirea, incercand sa-l evit. Femeia in varsta isi plateste cumparaturile, urmatorul fiind tipul sinistru. Neavand nimic achizitionat, ia din raftul de la casa un baton de ciocolata, il plateste si pleaca. Dupa ce doamna imi verifica toate produsele, platesc si cu viteza luminii ajung la masina si ma urc in ea, gonind din nou ca nebuna. Cu toata graba mea era sa uit ca mai exista si treceri de pietoni si era sa lovesc .... acelasi barbat sinistru de la casa. De parca m-ar urmarii. Se uita la mine la fel de insistent ca inainte, apoi trece si-si continua drumul, acelais lucru facandu-l si eu pana cand ajung la spital.

Imi las masina in parcare si incep sa fug pana la intrarea in cladire. Usile, fiind si acestea tot culisante, se deschid singure si ma scutesc de inca un efort. Ma strecor prin multimea de oameni si ajung la salonul dorit. Ciocnesc apoi intru si in cele doua paturi existente in incapere, dorm cei mai buni prieteni. Sasuke, avea parul ravasit pe perna, fiind un constrast minunat intre perna alba si parul lui negru. Hidan, avea o pozitie de mort, statea intins pe spate cu mainile unite la nivelul abdomenului. Dar se vedea cu ochiul liber ca respira, deoarece toracele lui isi modifica marimea la fiecare inspiratie, apoi isi relua marimea initiala cand expira aerul.

Intre cele doua paturi, era un scaun si o noptiera cu mai multe sertare. Ma asez pe scaunul din lemn lacuit, punand plasa pe noptiera finisata cu migala. Alimentele din plasa sunt puse intr-unul din sertare, iar plasa in altul. Doar sticlele de apa au ramas pe noptiera.

Deodata un cascat prelung se aude din partea brunetului, apoi clipeste de cateva ori si isi roteste ochii prin incapere fixandu-si privirea pe mine.

- Ai venit. Spune acesta cu o voce stinsa.

- Da si normal ca am venit, doar din cauza mea esti in halul asta, ma rastesc putin la el, dar nu-l intimidez deloc, fapt ce-l face sa urle si mai tare.

- Nu e deloc din cauza ta! E vina nenorocitului ala de Itachi, doar vina lui !

- Usurel, nu era nevoie sa-mi arati ce plamani puternici ai si cineva doarme aici, incerc eu sa-l calmez.

Degeaba incerc eu sa-l calmez, daca in sufletul lui se da un razboi intreg, daca inima lui se framanta si nu stie cum sa-si razbune familia. Asa am simt si eu, insa am rabdare. Stiu ca Dumnezeu nu-l va lasa in viata pe impielitatul acela. De aceea am rabdare si astept ziua in care voi fi implinita, ziua in care visul meu se va indeplini, o data cu el si dorinta de razbunare a lui Sasuke. Ce-i drept, avem un interes comun, sa-l ucidem pe Itachi, dar fiecare vrea sa-l omoare in propriul sau mod, si atunci nu castiga nici unul din noi, doar Itachi. „Trebuie sa actionam impreuna, sau vom murii incercand singuri.”

O bataie usoara in usa salonului imi rupe sirul gandurilor, iar scartaitul enervant al balamalelor ruginite ii distrug somnul de frumusete lui Hidan. Acesta isi deschide usor pleoapele ce dezvaluie preafrumosii lui ochi de o culoare violet. Buzale-i rozalii formeaza un oval perfect, iar sunetul cascatului rasuna in incapere. O usoara intindere ca de pantera ii face oasele sa troscaie apoi clipeste si el de doua trei ori pentru a se obijnui cu lumina.

- Buna dimineata somnorici, spune doctorul afisind un zambet pana la urechi. Va informez ca starea dumneavoastra de sanatate este buna si puteti pleca acasa. Aceeasi stire o am si pentru dvs., domnule Uchiha. De acum incole aveti grija in ce batai mai intrati ....

- De parca chiar v-ar pasa, decreteaza brunetul aruncadu-i doctorului sageti otravite cu ura.

Observand ca tensiunea din jurul meu creste, ma asez langa Sasuke si-l iau de mana, apoi ii multumesc doctorului care pleaca putin speriat.

- Mai rautate ! Daca nu era acest om tu acum nu mai erai in viata, iar tu ce faci ?! Il speri si mai rau ? Sa-ti fie rusine. Acum hai, mergam acasa. O ... si nu cred ca ai apucat sa faci cunostiinta cu Hidan.

- Ba da, mi-a spus ca l-ai confundat cu mine, apoi isi da patura la o parte si se ridica in picioare.

Atunci sunt din nou scutita de inca un efort. In ultimul timp ma simt asa de lenesa, incat orice efort, chiar si de vorbire, ma epuizeaza.


Xoxo, Zummy <3




Escape from the dead  - Pagina 5 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 5 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Mar 19 Iun 2012, 20:28

Hei hei dap !
Trec din nou cu multa bucurie pe aici si plec cu un zambet pe buze.
Chiar imi place. Foarte mult. Capitolul ti-a iesit foarte bine si a fost si amuzant lough
Descrierea ta este ca de obicei foarte frumoasa si naratiunea la fel.
Ma intreb cine era tipul ciudat, dar sunt sigura ca aflu eu.
Astept nextul si sper sa ma anunti in continuare. happy2
Spor la scris si la idei. in love
Kiss & Hug kiss a hug

LexX^^


Escape from the dead  - Pagina 5 Rwre

Sus In jos
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Sam 18 Aug 2012, 02:56

Hey!
Buna am trecut si eu pe la ficul tau si pot spune ca e super tare!
Am inceput sa citesc la 00:24 si am terminat tot la 2:51!
Nu m-am mai putut opri!
Ficul e DeiSaku nu?
Eu asa cred!
Deci,te rog mult mult sa ma anunti si pe mine cand pui nextu!
Te kiss dulce,dulce si spor la scris si multe multe idei!


Escape from the dead  - Pagina 5 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
† Sakku †
Genin
Genin
† Sakku †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Infern.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 186
Puncte : 203
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : NARUTO.
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica >:)

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Dum 19 Aug 2012, 20:02

Hei!
Imi place mult ficul tau ! Respect ideea de a-l face pe Sasori si Hidan buni prieteni cu Sakura !
Asa , cat despre rautatile alea 2 de Deidara [ perversu' naibii =)), nu ca ar fi ceva rau ] si Itachii sper doar ca macar brunetul sa fi aavut un motiv bun pentru care le-a ucis familiile Sakurei si lui Sasuke daca nu ii gasesti si blondului o scuza ca sa fiu sincera Astia doi pe langa Sasori Sakura si Sasuke sunt personajele mele preferate [ cred ca ai observat si tu ca la mine preferate inseamna cele mai sexy =)) bine si alte calitati pe care le admir , in fine sa trecem peste ] si chiar vreau sa aiba scuze ca sa nu fie in tr-o lumina proasta .
In fine ! Tot ce conteaza este ca iti ador ficul . Vreau neeeext !
Ja Ne !


Escape from the dead  - Pagina 5 30416962Escape from the dead  - Pagina 5 Tumblr_mibzeoZugy1s5ms33o1_500
                                      Escape from the dead  - Pagina 5 30416962Escape from the dead  - Pagina 5 30416962
                                                           


Pe mǎsurǎ ce creştem descoperim cǎ pânǎ şi persoana care nu trebuia sǎ te dezamǎgeascǎ vreodatǎ, probabil o va face.
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 5 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 13:06

Va multumesc mult pentru comenatrii dragelor ^.^ cat despre cuplu, nici eu nu m-am decis cine cu cine sa fie xD Voi .... cum ati vrea ?

Chapter 19

Dupa ce ne luam la revedere de la domnul doctor, Hidan imi spune ca stie drumul spre casa, apoi o ia la pas, indepartandu-se de mine si de masina mea. Doar nu crede ca am de gand sa-l las singur.
Intru in masina, fiind urmata de Sasuke, apoi pornesc masina, cu intentia de a-l prinde pe argintiu din urma. Deindata ajuns, ii ordon sa urce in masina, iar el, ca un catelus loial ce este, deschide portiera si se aseaza langa brunet, pe bancheta din spate.

Zambesc scurt, doar pentru mine, in timp ce apasam pe acceleratia masinii. Gonind pe drum, cu gandul zburand la fel de fel de lucruri, aud fara sa vreau cum Sasuke afirma ca va da o petrecere la el acasa. Din cate stiu, nu are o casa. El era traficant de droguri, deci era mereu pus pe drumuri. Singura lui casa, era masina aia cu, care a facut accident. Deci nu are casa, iar daca se refera la a mea, sa-si ia gandul. Si ... ia stai! De cand e el asa de sociabil si de binevoitor incat sa dea o petrecere, cu oameni ? Adica el nu prea suporta oamenii. Cel putin, eu cu el supravietuim greu unul cu altul, ca si … amici. Dar nici macar relatia de buni prieteni nu s-a stabilit intre noi. Probabil as vrea sa fie mai perceptibil, mai zambaret, mai altfel ! Asa este prea monoton, prea melancholic, prea fad.

Il aud din nou cum ma intreaba daca maine pot sa plec de acasa, pentru ca este ziua baietilor, cu bere multa, femei usuratice si … eu n-am ce cauta acolo. Asta a baut formol sau ce !? Opresc brusc masina apoi imi intorc privirea catre brunet, care se pare ca isi continua conversatia cu Hidan.

-Tu, domnule Uchiha, nu o sa dai nici o petrecere, atat timp cat esti in grija mea, iar tu, Hidan, te poti duce acasa.

Le spun pe un ton hotarat, care se pare ca a atras privirile jucause ale baietilor. Din nu stiu ce motiv, izbucnesc amandoi intr-un ras isteric, care ma face sa-mi pun cateva intrebari. Sasuke ma uimeste tot mai mult. De la o conversatie aprinsa, a ajuns la torente de ras. Ce-i cu schimbarea asta ?! Il pfreferam tacut si rece. Ce tot spun ? E mai bine asa. In felul asta va cunoaste mai multi oameni, dar petrecerea este cu singuranta interzisa. N-am de gand sa-mi las casa distrusa de necunoscuti.

Cei doi se opresc intr-un final din rasul isteric, si-mi spun ca a fost o gluma, au vrut sa vada ce reactie am la comportamentul lui Sasuke. Aha, deci le arde de glume.
-Hidan, jos din masina! Sasuke, vezi tu acasa ! spun incruntandu-mi privirea.
-Eh, haide, am glumit doar, spune argintiul dandu-se jos.
Ii spun ca si eu am glumit, afisand unul dintre cele mai dulci zambete pe care le am, apoi ii multumesc lui Hidan pentru ajutor. Acesta imi saruta obrazul prin deschizatura geamului si-mi spune ca a fost o placere. Isi ia la revedere de la brunet apoi pornesc motorul si o iau in drum spre casa.

Apas pe butonul marcat cu un lacat inchis, masina inchizandu-se automat, apoi deschid usa casei, dar cand vreau sa intru, un anumit „gentleman”, se baga in fata mea, reusind sa ma dezechilibreze. Din fericire, nu am cazut jos, in schimb, geanta mea a facut-o. Oftez sonor, in timp ce ma aplec dupa ea. O apuc de manere si o ridic sus, o data cu ea, si privirea, care-mi este oglindita in cele doua flacari ale iadului. Timp de cateva minute ne-am privit unul pe altul. Nimeni nu zicea nimic, doar ne priveam.

Era el, era la fel ca atunci. La fel de sarmant si de fermecator.

~ Flashback ~

Ma aplec, pentru a-mi lua geanta, dar mana mea face contact cu alta. Aceasta este prinsa in stransoarea celeilalte maini, si dezmierdata de buzele catifelate ale faptasului.
-Sunteti Sakura Haruno ? ma intreaba acesta, pe fata lui intiparindu-se un zambet suav, care-mi incanta privirea.
-Asa este. Ai ... aveti vreo problema cu mine ?
-Probabil o sa vi se para ciudat dar, dumneavoastra trebuia sa-mi fiti sotie. Atunci cand eram mici, parintii mei, au propus alor tai, sa-mi fii sotie peste 20 de ani, dar nu au fost de acord. Au refuzat cererea parintilor mei, o data cu ea si o suma mare de bani. S-au gandit la tine, si la viitorul tau. S-au gandit ca poate nu o sa ma iubesti pe mine si te vei indragosti de un alt barbat, de aceea nu au acceptat. Ai avut niste parinti extraordinari.
-Si crezi ca eu nu stiam asta ?! aproape am tipat la el, dar fiecare cuvant scos printre buzele lui, parca mi se intiparea cu litere de foc in suflet.
-Inteleg insa, ca si tu i-ai iubit foarte mult, dar eu, vreau sa ne cunoastem mai bine unul pe altul si sa uitam de trecut.

Imi propune acesta, stergandu-mi una din miile de lacrimi ce-mi brazdeaza ochii. Micile picaturi sarate, incep sa fie tot mai abudente, transformand toata actiunea asta, intr-un plans cu sughituri. Brunetul imi acorda o imbratisare calda, oarecum parinteasca. Eu, simtindu-ma in siguranta, dau frau liber lacrimilor, le las sa-si faca de cap si sa se plimbe pe fata mea, nu ma mai chinui se le ascund, nu am de cine.

~ End flashback~

De atunci am continuat sa ne intalnim, iar atunci cand mi-a marturisit ca ma iubeste, l-am refuzat pentru cariera de avocat. Probabil l-am ranit, dar rana mea este mai adanca si mai incurabila decat multe altele.

Fasole xD



Escape from the dead  - Pagina 5 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 5 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Rocket
Genin
Genin
Rocket

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In imaginatia mea ^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 287
Puncte : 346
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... desenul... si cam atat...

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Mar 21 Aug 2012, 15:18

prima dau edit

Edit:

Ce super a iesit capitolu' asta!
De abea astept sa vad ce se mai intampla!
Eu parca de abea astept sa se mai intalneasca Saku cu Deidara!
Pai cam asta am de spus!
Te kiss dulce,dulce si spor la scris si idei multe,multe!


Escape from the dead  - Pagina 5 Tumblr_lis298MVH21qh69heo1_500_large

For those who fight for this, life has a
flavour the sheltered will never know.
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Escape from the dead  - Pagina 5 Asss10Escape from the dead  - Pagina 5 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19Mier 14 Noi 2012, 20:34

Fic închis pentru inactivitate. (21 Aug- 21 Oct)


Escape from the dead  - Pagina 5 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
Continut sponsorizat




Escape from the dead  - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 5 I_icon19

Sus In jos
 

Escape from the dead

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-