Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Escape from the dead  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Escape from the dead  - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Escape from the dead

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 17:40

Vad ca ne-ai lasat in suspans happy
Sa sti ca imi place foarte foarte mult capitolul
abia astept nextul


Escape from the dead  - Pagina 2 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 17:59

Sincer, as pune nextul, dar doar cu un comentariu, parca nu-mi vine rusinos



Escape from the dead  - Pagina 2 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 2 Pavese10


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Joi 14 Iun 2012, 20:13, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Un bucheţel de zâmbete ♥
Genin
Genin
Un bucheţel de zâmbete ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : La măta.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 112
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : Happy! :)

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 18:19

Hey!
Îmi pare sincer rău că nu am trecut pe la ficul tău mai devreme :( Să-mi fie ruşine :(
Ficul e chiar super! Îmi place foarte mult. in love
Dialogul nu mi se pare nici mult nici sec ceea ce e bine
E destul de original ficul tău.Adică nu am mai citit ficuri în care Sasuke era sau putea fi un puşcăriaş.:)) E original,e bun!
Descriere ai..nu mi se pare ceva ''în neregulă'' :)) Păi.. ce să spun..:-??
Aştept nextul ! happy

Ja ne! happy2


Recunosc că poate-ai jucat mai bine.Dar nu uita! E 1-0 pentru mine ;)
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 18:26

Buna! Scuze ca n-am comentat mai devreme, dar asa sunt eu mai aeriana. N-ai ce sa-mi faci happy2 Ficul este super si pot spune ca nu am mai intalnit ideea. Astept next si spor la scris! Te poop doolce kiss


Escape from the dead  - Pagina 2 Rwre

Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 19:15

Vaiiii e asa de mistoooooo
Dai cu perversitateee
Bumtzi Bumtzi Bumtzi lough
Next


Escape from the dead  - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Escape from the dead  - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Escape from the dead  - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanEscape from the dead  - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Escape from the dead  - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 19:21

Ohoo, avem o roboata printre noi :)) Si iateuita cum devin un magnet de cititori si, dragelor, nu-i nimic, eu sunt asa de dulce ca mierea inmuiata in zahar e sarata pe langa mine si va iert :P deci o sa pun nextul azi ... sau maine :-? Ajutati-ma ca nu prea stiu =]]



Escape from the dead  - Pagina 2 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 2 Pavese10


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Joi 14 Iun 2012, 20:17, editata de 2 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Un bucheţel de zâmbete ♥
Genin
Genin
Un bucheţel de zâmbete ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : La măta.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 112
Puncte : 128
Reputatie Reputatie : 11
Stare de spirit Stare de spirit : Happy! :)

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 19:29

Azi,azi,azi ! in love


Recunosc că poate-ai jucat mai bine.Dar nu uita! E 1-0 pentru mine ;)
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 19:31

Of .... daca doar tu vrei :((



Escape from the dead  - Pagina 2 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 2 Pavese10


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Joi 14 Iun 2012, 20:17, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 19:40

Azi, azi, azi, acumaa mai exact!!!!Avem nevoie urgent de un next pervers!!! Hai plzzz!!! Azii!


Escape from the dead  - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Escape from the dead  - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Escape from the dead  - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanEscape from the dead  - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Escape from the dead  - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 19:55

Hm :-? Nu stiu daca va fi pervers, dar daca vreti voi, adica ... doar voi =]]



Escape from the dead  - Pagina 2 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 2 Pavese10


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Joi 14 Iun 2012, 20:18, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Punk Girl
Genin
Genin
Punk Girl

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : multe :))
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt hotărâtă dar nehotărâtă, fericită dar nefiricită, rea dar bună, veselă dar tristă. Sunt un amalgam de sentimente care mă fac să fiu specială dar în acelaşi timp şi normală. :]]

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 20:33

Hey, am aparut şi eu pe la ficul tău. Îmi place. Ideea este ok, naraţiunea ok, descrierea hmmm merge si mai bine. Dialogul nu este sec deci este bine. Oricum eu abea astept nextu si sper din tot sufletul sa vina azi! Mult succes şi hai cu nextu pls ca rod si mobila din casa. :))


Imi iubesc surioara mai mica ElysS
Imi iubesc surioara mai mica ♥️º° Kιαгα °º♥️
Escape from the dead  - Pagina 2 Whysoserious
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 20:48




Escape from the dead

Capitolul VIII

Deschid usa si nu era nimeni altul decat Sasori . Ii zambesc usor dar el nu mai sta pe ganduri la vederea brunetului si ma impinge destul de tare dandu-ma la o parte din calea lui . Fac contact cu podeaua si aud icnetele de durere ale baietilor in urma unor lovituri . Nu pot sa ma misc dar pot sa aud . Urechile mele recepteaza o lupta incinsa nici unul nu se lasa mai prejos dar acele mici icnete se vor transforma in urlete . Sunt sugura ca baietii tipa in interiorul lor de atata durere dar doar ei pot opri asta deoarece eu nu pot misca nici macar un deget . Cred ca mai lovit si putin de tocul usii si asta a fost lovitura suprema . Receptez toate sunetele si imi pare nespus de rau ca nu pot interveni . I-as opri si le-as spune sa se calmeze dar sunt aici jos , ca un om neajutorat care inca spera ca se va termina haosul din jurul lui , dar e doar o speranta pentru ca baietii continua sa se bata . Aud pumni si din cand in cand niste trosnituri mici . Nu vreau nici sa-mi inchipui in ce hal arata baietii acum dar trebuie sa ma trezesc si sa-i opresc .
Incerc sa fac ceva dar nu-mi iese nici macar o schitare . Vreau sa deschid ochii dar nu pot de parca mi-ar fii lipite pleoapele dar reusesc sa-i deschid foarte putin . Observ doua siluete care incontinuare lupta , iar si iar . Nu pot distinge siluetele si nici nu prea vad sange sau altceva . Imi inchid ochii si apoi ii deschid dintr-o data . O lumina orbitoare mi-a invadat pupilele si usor , usor incep sa vad totul cum era inaintea cazaturii . Usa era inca deschisa si se facuse frig eu una incep sa inghet . Imi simt corpul ca un cub de gheata , defapt nu-l mai simt deloc . Singurul lucru care ma tinea inca in viata , ma incalzea era dorinta care arde in mine , dorinta de a termina odata balamucul asta si sa ne linistim dar eu sunt incapabila . Oare cine va ceda primul ? Sincer nu prea vreau sa ajunga pana acolo si trebuie sa ma ridic neaparat . Mana era in fata mea si incerc sa-mi misc dejetul aratator . Il vad cum se zbate sa scape din lanturile chinurilor si din furca dracului dar nu poate . Este legat strans si pazit bine de amortirea asta a mea , totul se intampla din cauza mea . Eu sunt singurul motiv pentru tot ce se intampla , ei au inceput o lupta si eu trebuie sa o termin . Mai incerc inca o data sa-mi misc degetul si-l vad cum se ridica victorios si fericit ca a scapat din chinuri . Inchid ochii si strang din dinti apoi incerc sa-mi misc mana . Incerc , incerc si tot incerc dar parca o am lipita de podea cu un lipici foarte puternic . Inchid din nou ochii si ma gandesc ce s-ar intampla daca eu nu as intervenii in acea lupta . Ii deschid repede pentru ca acele imagini erau extema , si imi duc mana cu greu la nivelul abdomenului . O pun paralel cu podeaua si incerc sa ma ridic . Din pacate am cazut jos si am vazut cum Sasuke face contact cu podeau si jur ca are nevoie de ingriji urgent .
Este plin de sange si hainele ii sunt rupte si murdare de parca a purtat o lupta in arena cu niste tigrii . Sasori vine la mine si ma ia in brate punandu-ma pe un scaun . Imbiba un peticel in apa si-mi sterge mica urma de transpiratie de pe frunte . Sasuke privea scena cu putin dispret probabil el nu m-ar fi ingrijit . Priveste pierdut de parca nu ar stii pe ce lume traieste . M-as da jos de pe scaun si l-as ajuta dar nu pot . Sasori ma liniste-te si imi spune ca infractorul nu are cum sa-mi faca rau dandu-mi un pahar cu apa . Pentru ce , nu stiu dar cred ca asa de aspect . Oftez si ii zic lui Sasori sa-l ajute pe Sasuke findca nu face vreun rau si nu deasta era la mine in casa . Face niste ochi ca de brosca si ii zic sa nu se mai holbeze si sa-l ajute . Face ce-i zic si il ajuta pe Sasuke sa se ridice . Il pune pe un scun langa mice si un mic zambet imi apare pe chipul palid .
-Stii , Sasori , esti condamnat , ai ranit un om ingrijesti doi … , spun eu fara vlaga incercand sa zambesc cat de mult sesizabil ca sa nu-mi ia vorba in nume de rau .
Zambeste si el apoi ii pune brunetului o compresa cu apa rece pe frunte . Scoate un mic incnet dar se obisnuieste cu senzatia si pare mult mai bine . Incerc din nou sa ma ridic si minunea s-a intamplat . Roscatul ma prinde de mana imediat , parca din reflex si ma ajuta sa merg pana la baie . Urcam scarile cu incetinitorul si apoi ma lasa singura in baie . Incep sa pasesc pe gresia verde si ajung in fata unui dulapior mic si alb . Scot din el trusa medicinala si parasesc incaperea . Cobor scarile tinandu-ma de balustrada pentru ca nu vreau sa am a doua experienta . Pun piciorul pe ultima treapta si apoi pe podea . Ma indrept catre brunet deoarece vreau sa-i sterg chipul de sange si sa-l bandajez putin . Isi da compresa la o parte si ma lasa sa-mi fac treaba . Imbib o mica bucatica de vata in spirt si incep “dezinfectarea” . Nu scoate printre buzele lui albe nici cel mai mic sunet , este asa tacut . Dupa ce termin cu fata ii dau jos camasa plina de sange si rupta apoi incep sa-i sterg si mainile de sange dupa care i le bandajez . Priveste in continuare pierdut si nu cred ca are un punct fix . Se uita pe unde il ghideaza gesturile mele . Oftez in sinea mea si ii spun lui Sasori sa arunce camasa . O ia de jos si vad cum mici picaturi de sange se scurg de pe ea si-mi pateaza covorul . Imi pun bandajele si spirtul inapoi in trusa si urc sa o pun la loc . Deschid usa alba a baii si las trusa jos . Cobor in graba scarile mai sa cad si asta imi mai lipsea . Il vad pe Sasuke cum incerca sa se ridice si norocul lui cu mine ca am ajuns la timp si l-am prins sa nu cada si el pe jos .
-Hei ! Sasori , poti sa-l duci pe Sasuke in camera lui , te rog ?! zic ca un apropo care suna ca o intrebare .
-Stiai ca esti rea ? ma intreaba roscatul de parca ar fi un bebelus .
-Hihihi , sarea inmuiata in otet e dulce pe langa mine ! zic printre rasete .
Il ia pe brunet si se indrepta spre scari urcandu-le si ducandu-l pe sasuke in dormitor . Imi beau paharul cu apa si-mi iau geanta pentru a mege la cumparaturi . Plec cat de repede pot si traversez strada ca sa ajung la hipermarketul apropiat casei mele . Intru inauntru si incep sa ma plimb printre standuri si vad o pereche de blugi foarte dragutza pacat ca e de baieti , dar oricum pentru Sasuke am venit aici . Pun perechea de blugi in cosul de cumparaturi si merg mai departe . Ajung la un stand de tricouri si ii iau vreo patru , respectiv verde , negru , rosu si albastru . Ii mai cumpar niste adidasi si decolez . Traversez iar strada si imi amintesc ca nu are pijama . Ma intorc si-mi las bagajele la casa dau fuga pana la pijamale si gasesc una albastra cu imprimeri negre . Platesc si pijamaua si plec .
Intru in casa si observ ca Sasori a plecat . Dau drumul pungilor si in urma contactului cu podeaua au facut un mic zgomot deranjant . Ma descalt si ma arunc pe canapeau din sufragerie . Ma intreb daca Sasori e cumva gelos pe Sasuke sau poate putin invidios . Oare simte ceva pentru mine ? eu una cred ca simt ceva pentru el dar nu stiu daca e o iubire amicala sau altceva . Aud un zgomot care venea de sus si-mi aduc aminte de Sasuke . Urc scarile si ma duc in camera lui , dar nu e aici asa ca merg la baie . Bat usor in usa dar nu raspunde nimeni asa ca intru si nimic . Incep sa caut prin toate camerele apoi prin sufragerie , bucatarie si in celalalte bai . Nimic nici in aceste incaperi si-mi zic ca mi-a mai ramas doar mansarda . Urc iar nenumaratele scari si ajung in mansarda dar nu dau de el nici aici . Unde doamne iarta-ma ar putea fii ? ca doar nu s-a evaporat ! firai tu sa fii Sasuke cu tot cu ascunzisul tau ! Merg in camera mea si aprind becul si uite iepurele cum iti sare in cale de unde nu te astepti . Sasuke era in patul meu si statea cu mainile pe langa corp privind tavanul . Stau cu mainile in san si incep sa bat din picior .
-Nu cred ca ai utat adresa camerei tale ! Asa ca te rog sa te duci si sa-i faci o vizita lunga .
-Si ma duci tu pana acolo ? Aici ma adus roscatul si aici am ramas , eu nu prea ma pot misca asa ca nu ai de ales , spune acesta motivandu-si prezenta .
Sunt mai furioasa decat cel mai furios om de pe pamant ! sunt ferm convinsa ca nu-l dureau picioarele daca il mai cara pe Sasuke putin dar nu el a vrut sa dorm eu cu mortea in pesoana . Imi las capul in jos si-mi caut pijamaua . O gasesc si merg la baie pentru a ma schimba . Dupa ce sunt gata imi iau o paturica ma infasor cu ea sting becul si ma asez pe scaunul de la biroul meu . Simt cum brunetul se uita la mine dar nu stiu cum ma vede dar ma priveste , simt asta . Nu am mai tinut cont de ce face sau ce se va intampla si am adormit .



Escape from the dead  - Pagina 2 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 2 Pavese10


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Joi 14 Iun 2012, 20:19, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 21:01

Zummyyy!!!! a hug
este prea taree!!! prea mistooooooooooooooooooooooo
Adu nextu repejor heh
Ca te bat lough


Escape from the dead  - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Escape from the dead  - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Escape from the dead  - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanEscape from the dead  - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Escape from the dead  - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Punk Girl
Genin
Genin
Punk Girl

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : multe :))
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt hotărâtă dar nehotărâtă, fericită dar nefiricită, rea dar bună, veselă dar tristă. Sunt un amalgam de sentimente care mă fac să fiu specială dar în acelaşi timp şi normală. :]]

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Dum 05 Iun 2011, 21:25

wow. Chiar imi place capitolu, dialogul e ok, naratiunea ok, descrierea e destul de ok. So multe puncte albe. Astept nextu! Mult succes!


Imi iubesc surioara mai mica ElysS
Imi iubesc surioara mai mica ♥️º° Kιαгα °º♥️
Escape from the dead  - Pagina 2 Whysoserious
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 11:47

E super capitolul kiss
Sa pui nextul repede ca abia astept sa vad ce se mai intampla....dar am o intrebare...e sasusaku sau sasosaku?


Escape from the dead  - Pagina 2 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 15:12

Va spun doar atat: nici una, nic alta =]]



Escape from the dead  - Pagina 2 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 2 Pavese10


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Joi 14 Iun 2012, 20:22, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 15:39

Atunci ce e? :-w De la o posta se vede ca e sasusaku si tu zici ca nu e....hmm ciudat...ma rog...oricum este frumos.


Escape from the dead  - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Escape from the dead  - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Escape from the dead  - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanEscape from the dead  - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Escape from the dead  - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 16:36

He he =]] se pare ca aveti probleme cu vazul. Nu stiu, nu cred. O sa fie un kis intre ei dar nimic mai mult pt ca sfarsitul o sa fie sad nu happy :p deci ramaneti pe fir si vedeti ca nu va fi Sasosaku.



Escape from the dead  - Pagina 2 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 2 Pavese10


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Joi 14 Iun 2012, 20:24, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 19:05

Escape from the dead

Capitolul IX

Dimineata nu mai eram pe scaunul biroului ci in pat . Ma ridic imediat din pat si privesc patul sa vad daca e si Sasuke in el . Nu era si mi-am zis ca e pe aici pe undeva . Mi-am luat hainele si m-am schimbat . Azi nu trebuia sa merg la servici deoarece urmatoarele trei zile sunt libere . Cobor scarile si incep sa pregatesc micul dejun . Iau din frigider niste salam si incep sa-l feliez apoi il pun pe o farfurie in mijlocul mesei albastre . Pun niste oua in tigaie si incep sa le prajesc . Le pun si pe ele intr-o farfurie si ma azes la masa . Sasuke ! am si uitat de el . Il strig si ii spun ca e gata masa dar nici un raspuns . Ma ridic de la masa si urc pe primele doua scari strigandu-l din nou . Ce naibi a patit de nu raspunde , sa spanzurat cu apa , ce doamne iarta-ma ! Urc scarile si il strig iar , raspunsul neaparand . Baiatul asta imi da dureri de cap . Nu vreau sa cred ca ma inselat si acum da droguri la copiii nevinovati . Eu l-am scos din vagauna aia si acum el vrea sa moara si eu sa mor in puscarie . Jur ca daca il gasesc in actiune eu il bag in puscarie .

Intru in camera mea si imi iau un sacou si plec . Inainte de a iesi pe usa vad farfuria cu mancare si ma intorc dupa ea vrand sa i-o dau unui catel de-al vecinilor . Termin si treaba asta si plec . O iau eu usor la pas si il caut pe brunet prin cartier . Aici nu este si merg inainte ajungand in oras . Pe unde umbla haimanaua asta ? sa vezi ce-i fac ! Imi continui drumul si intru intr-un hypermarket , poate nu iau placut hainele si-si ia altele . Incep sa-l caut pe la standurile de haine si apoi in tot magazinul dar nici urma de el . Mi-am facut curaj si am intrat in baia baietilor si nu mai puteam de rusine . Am cautat in toate cabinele si m-am tarat pe jos ca sa vad care sunt picioarele lui dar nimic nici aici . Cand am vrut sa ies m-am lovit de un baiat inalt cu parul negru pana la umeri si ochii ii erau ciocolatii .
-Hei domnisoara , nu vezi prea bine semnele ? Asta este baia barbastilor , dute la cea alaturata , spune tipul vizibil nervos .
Imi las capul in jos mai sa explodeze de rusine si ies incet din baie dar apoi o iau la fuga si ies din magazin . Ma opresc brusc cand imi dau seama ca eram pe trecere in mijlocul masinilor si toate ma claxonau iar eu trecusem pe rosu si deasta eram bombardata din toate partile . Iau o gura mare de aer si incep iar sa fug . Ajung pe cealalta parte a drumului si caut si pe acolo . Intru in toate barurile si cafenelele sau cofetariile si il caut si acolo . Mi-am facut curaj si m-am dus si la baile acelor cafenele dar in zadar . Mai mult ma faceam de ras .

Intru intr-un magazin de deghizari si-mi iau o palarie si un palton de detectiv . A! sa nu uit mustata . Le pun repede pe mine si-mi bag parul in palarie platind lucrurile achizionate . Ies din magazin si acum am acces si la baile barbatilor . Intru intr-un bar si-l caut cu privirea si cred ca l-am gasit . Ma duc si il iau de ureche trgandu-l pana la iesirea din bar . Cand ma intorc cu fata la el si ii dau drumul urechii sunt socata cand vad ca nu era Sasuke .
-Ce vrei copilo , nu ai cu cine sa te joci ?! zice omul putin mirat .
-Hei sa sti…….nu mai continui deoarece am uitat sa-mi reglez glasul si suna ca al unui copil . Da pai ma scuzati , semanati cu persoana pe care o caut , zic lasandu-mi capul in jos .
Baiatul ma intreaba pe cine caut si eu tocmai acum vad ca avea parul argintiu si ochii violeti . Si vai cum am putut sa fac o asemea confuzie , pai de la alb cat e pana la negru , doamne ? cred ca ma incomodeaza palaria . Ii spun toata istoria mea si se ofera sa ma ajute iar eu ii accept ajutorul deoarece e prea greu sa gasesc o singura persoana in tot orasul . Pornim la drum si ne despartim . Eu o iau in partea de nord a orasului iar baiatul , Hidan , in partea de sud . Deschid usa unei cofetarii si intru direct in baia baietilor . Ma pun direct pe gresia alba si vad pantofii pe care i-am cumparat ieri . Imi zic ca asta e dar….si ceilalti baieti din celalate bai au aceeasi incaltaminte . Putea fii mai rau ? Observ ca ultima baie este libera si ma duc in ea . Ma urc pe wc si ma prind de marginile cabinei incercand sa ma ridic sa vad care din ei e brunetul . Nu e nici unul dar cred ca ma vazut barbatul ce tocmai a intrat in baie . Imi dau jos mainile si cand vreau sa ma dau jos si de pe wc reusesc sa cad si sa captiv toata atentia . Eram cu un picior pe wc si tot corpul pe jos . Ce pozitie de nota douazeci , am crezut asta pana cand a venit barbatul care intrase si ma luat de par aruncandu-ma in strada .
-Hei si costumul meu ?! ii zic suparata pentru ca deghizatia mea ramasese in baie .
Acesta revine si-mi arunca hainele pe jos . Le iau si incep sa bombon in timp ce-mi pun iar costumul pe mine .

Merg mai departe si intru intr-un club , care era complet gol . Parasesc cladirea nevazuta si–mi continui drumul . Incep sa intreb lumea daca nu a vazut un baiat inalt cu parul si ochii negrii dar nimeni nu-l cunoaste . Hidan ! el cauta un baiat care seamana cu el , dar Sasuke e complet diferit . Las picioarele sa preia comanda creierului si le las sa alerge ducandu-ma in partea de sud a orasului . Am intrat in zona asta si il vad pe Hidan chiar cand iesea dintr-un magazin . Il strig si vine la mine . Incep sa-i dau detalii despre Sasuke . Da afirmativ din cap si-mi spune sa cautam amandoi in zona asta . Plec din intesectia asta si ajung pe o srada mai retrasa . Probabil strazile astea sunt puntele de reper ale infractorilor sau traficantilor de droguri , dar vin in timpul serii nu ziua . Plec din locul asta sinistru si pasesc pe pragul unei cafenele . Merg in baia fetelor pentru ca Sasuke poate viola copilele ca mine si poate e si pe aici . Din cabine ies fetele si incep sa tipe si sa urle apoi ies di baie .
-Da ce ati patit ati vazut vreun baiat ? le intreb dar nu cred ca a auzit cineva .
Ma duc in fata oglinzii si observ ca inca purtam costumul . Imi dau o palma peste frunte .
–De-asta au fugit ele , ce netoata sunt , imi zic asa pentru mine .
Imi dau jos mustata si palaria si le pun intr-o cabina . Imi spal chipul de lipiciul de la mustata si inantru intra o fufa care zicea ca e un barbat aici , cu domnul politist .
-E chiar aici , uitati-l ! Hei acum doua minute aici era un barbat , l-ai vazut cumva ? ce voce de papagal are .
Imi intorc capul la nouzeci de grade si ii zic ca nu-i nimeni si ca poate trebuie sa-si cumpere alti ochelari ca cei pe care ii are s-au aburit permanent . Incepe sa faca ca o crizata si pleaca . Arunc costumatia intr-un wc si plec . Se pare ca am hoinarit ceva timp prin oras . E patru si cateva minute si cand te gandesti ca il caut de la ora opt si nimic . Nici nu-l pot da disparut decat dupa douazaci si patru de ore , dar nu am cum nici asa pentru ca el nu trebuie sa fie disparut ca-i infractor si pe deasupra in grija mea . Am crezut ca-i de treaba si nu va vrea sa intru eu in puscarie pentru el , dar m-am inselat si acum regret .

Imi continui traseul si ajung iar intr-o infundatura . Vad niste oameni sau haimanele si ii intreb daca nu cunosc sau daca nu au vazut cumva vreun baiat inalt cu ochii si parul negre . Baietii ma intraba daca nu e cumva Sasuke Uchiha iar eu le spun ca el este .
-Pai a fost arestat….
-Da , dar eu l-am eliberat , spun cu o mica speranta in glas .
-O ! Pai atunci probabil e pe la iubitele lui , de unde ai vrea sa stim noi ? Poate esti geloasa sau ce ? incep ei sa rada facand baza de mine .
-De ce as fi geloasa , nu inteleg da oricum merci de ajutor ne mai vedem ! le fac cu mana si plec .
Auzi la iubitele lui , pai si daca are sa stea la ele nu sa-mi ocupe mie loc in casa ca pot fi gazda si pentru paianjeni daca vreau si atunci nu mai am nici o camera libera ! Ca oricum ei nu ar parasii frumusete de casa pentru cocioabele pe ca le-ar avea alea . Acum chiar m-am infuriat . Il caut de ceva vreme si e de negasit , plus ca o fii la iubitele lui si eu il caut pe aici ca proasta , dar nu fac asta pentru el ci pentru mine .
Ma asez pe o banca si incep sa ma gandesc la viitorul meu plin si patat de urme negre lasate de Sasuke , bagata in carcera si apoi transferata la inchisoare unde iadul e nimic pe langa tortura de acolo si unde dracul e inger pe langa diavolii de acolo . As prefera sa mor si eu decat sa ma chinuiesc atat . Langa mine se aseaza Hidan si-mi spune ca nu-i nici urma de acest Sasuke .



Escape from the dead  - Pagina 2 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 2 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 19:06

am uitat sa zic ca acest capitol e dedicat scumpei mele oana adica sufletel pustiu :X



Escape from the dead  - Pagina 2 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 2 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
ѕωєєту«3!
Genin
Genin
ѕωєєту«3!

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Monetan .. Pai .. In Alaska dupa Deidara cu tigaia :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Cantatu` la chitara bee <3 !!
Stare de spirit Stare de spirit : Super buna Beiibi` :x

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 19:14

Zumyyy ... :-w
Bre maica tu vrei bataie ??
Si cum adica sad ??
I'a cred ca stiu ;->
Este DeiSaku ;]]
Cred ca nu este ;]]
Bai deci te omor !!
Zumy te log eu flumusel ;o3
Sa pui si tu nextu'
Ala Mai repede
Te pupacsc dulce kiss

Ja Na !


Copilashhi : Chris sh Choco:love:
Barbatzel : Suke in love
Matushika: Mela
Mamy : Jessye in love
Taty: Tudorel
Surioare : Melly~>Bluffy~>Muffin' Jordan este al meu ... Andy Six ti'l dau :-" Te iubescc Melii :X Mumoasa mea :X:X Siis :X Jordaaan in love Hachi a meea :X:X :x Care il iubeshte pe Shiki .. Deci daca ii faceti voi ceva lu` Hachiko a mea va omor ! vine shiki sh va bea sangele k paiu` >:)Te iubesc Shibba lx: Malefica^^ Asta e siisu` meu pervers aolo vin in boxeri cu durex =)) Soricelu` meu siisu` care rotaie toot va bat daca ii face`ti cv ! Si iubirea mea RoxYuuKikyo albinutsa mea ❌x care zumzaiee o iubesc in love daca ii faceti ceva va intep cu furca de va fac fundu`strecuratoare >:) !

Nepotsi : denieverlove

Roseta e pe vaal dj
Sus In jos
http://rebeka-sakura.hi5.com
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 19:26

Scumpa mea te iubi mult kiss
Imi place foarte mult capitolul si iti multumesc ca mi la-i dedicat
Astept nextu cu nerabdare nr1


Escape from the dead  - Pagina 2 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 20:49

Normal ca ti l-am dedicat tie, doar esti fetita mea iubita ^.^



Escape from the dead  - Pagina 2 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 2 Pavese10


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Joi 14 Iun 2012, 20:27, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Punk Girl
Genin
Genin
Punk Girl

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 65
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : multe :))
Stare de spirit Stare de spirit : Sunt hotărâtă dar nehotărâtă, fericită dar nefiricită, rea dar bună, veselă dar tristă. Sunt un amalgam de sentimente care mă fac să fiu specială dar în acelaşi timp şi normală. :]]

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 21:03

Ok, am aparut, iar. Descrierea ok, naratiunea pe la locul ei, dialogul nu prea este. Actiunea nu prea grabita deci totul este bine. Mult succes si astept nextu. a hug


Imi iubesc surioara mai mica ElysS
Imi iubesc surioara mai mica ♥️º° Kιαгα °º♥️
Escape from the dead  - Pagina 2 Whysoserious
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Escape from the dead  - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19Lun 06 Iun 2011, 21:16

Iti multumesc de com Punk Girl, ma bucur ca totul este "Ok" ^.^



Escape from the dead  - Pagina 2 Hands10
Escape from the dead  - Pagina 2 Pavese10


Ultima editare efectuata de catre Schizzophrenia. in Joi 14 Iun 2012, 20:29, editata de 1 ori
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Escape from the dead  - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Escape from the dead    Escape from the dead  - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Escape from the dead

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-