Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste sangerie Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dragoste sangerie Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dragoste sangerie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Akumaki
Genin
Genin
Akumaki

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Wonder land or not. Just kidding, Ploiesti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 73
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : Arta de orice fel iar prin asta cred ca am spus totul

Dragoste sangerie Empty
MesajSubiect: Dragoste sangerie   Dragoste sangerie I_icon19Joi 03 Iul 2014, 17:09

Dragoste sangerie
‘Iadul e gol. Toti demonii sunt aici’


  
De unde aş putea începe povestii? De oriunde aş începe tot voi ajunge în prezent deci, voi fi direct.


              Capitolul I


Chiar dacă este o oră destul de înaintată, asta nu contează. Nu acum. Măresc pasul şi mă uit în jur precaut căutând cu privirea pe cineva care până acum nu-i mai văzusem chipul sau auzit glasul. Pe cineva la întâmplare. Care ar trebui să fie următorul? Atât de multe, totuşi atat de puţine persoane în jur. Acest sentiment de captivitate pur şi simplu mă exasperează, eu dorindu-mi doar să scap. Parcă aş fi undeva departe, pe o insulă, departe de toţi restul. Totuşi e mai bine aici decât acolo, unde valorile umane nu mai valorează absolut nimic. Tot ceea ce te interesează pe tine, om fară valori morale, sunt hainele de firmă şi mirosul banilor trecuţi prin mana tuturor libidinoşilor. Atât. Chiar şi aşa, ne complacem în această situatie şi, tot alergăm cu disperare dupa ele. Uite-te la ei, sunt atat de penibili. Poate ca nici eu nu sunt mai presus. In fond, tot acest timp mi l-am petrecut cu ei. Măcinat de gânduri fară o anume destinaţie ocolesc aelenei intrarea principală pană undeva in spatele unei clădiri moderne. Mă uit în stânga, apoi în dreapta înainte de a-mi da jos ochelarii fumurii care postum îmi acoperezau ochii negri ce măsura detaliat fiecare centimentru pătrat, timp in care mâinile se odihneau în buzunarele plictisite ale paltonului. Un sentiment pe care de mult nu l-am mai simţit îmi înneaca conştiinţa. Conştiinţă, am aşa ceva? Nu cred ca o fiinţă ca mine poate poseda aşa ceva, sunt lipsit de aceasta încă din construcţie. Am doar o latură întunecată care este foarte mandră de mine. Verific ceasul de la mana stângă si constat că încă odată am ajuns exact la timp. Ba chiar mai am timp sa ma delect puţin. Urmaresc cu paşi înceţi holul lung în care, pe de o parte si de alta mi se facea prezentă imaginea în oglinzi. Reflexia dreaptă parcă era într-un razboi continuu cu cea stângă iar eu eram întodeauna prins undeva între. Speriatul din partea dreaptă îi repeta răutaciosului din cealaltă parte că nu este bine însă cealaltă entitate a mea îl contrazicea cu o atitudine categorică şi cu o mai multă sigurantă decât prima persoană. În capul culoarului era o uşă dulbă masivă iar după aceasta era o cameră înăvulită în luminile colorate ale unor lasere. Zgomotul acompaniat de başii puternici alături de bucăţile apetisante de pe ring te ademeneau intr-un dans senzual. Fară vorbe, doar priviri. De cand mă ştiu se intampla la fel, indiferent de câţi ani au trecut sau vor trece, aceasta este o rutina greu de rupt pentru mulţi. Ajuns in locul vip privesc tot ringul de dans şi aud totul. Spre exemplu, în dreapta de tot se afla un grup de mafioti ieşiţi la agăţat ca băieţii, după cum creierele lor de gumă ar spune, iar în stânga, puţin mai departe, sunt nişte traficanţi de droguri ce frecventau asemenea cluburi de lux mai des decât cântecul ‘la mulţi ani’ la o aniversare. Ma descotorosesc de palton şi îl asez neglijent pe canapeaua din piele alăturată mie. Cum miscarea mea declanşează senzorul comun al perechii de gorile aceştia mi se altură punăndu-se zid in fata mea. Cei doi întreabă respectoşi dacă doresc ceva anume apoi continuă spunându-mi că dacă ceva sau cineva mă supară vor îndrepta ei situaţia. Desigur că asta veţi face, îmi spun în gând, doar pentru asta existaţi, pentru propriul meu confort. Le fac discret semn să plece şi cei doi dispar că prin minune. In toată acea zarvă aud mult asteptatul telefon cum îmi vibrează şi mă grăbesc să îl scot din buzunarul sacoului. Era doar un mesaj: 
“Am facut rost de ce mi-ai cerut.
                                       M.Winchers”
Las calm telefonul jos pe suprafata sticloasă a mesei gândindu-mă la noua mea ‘persoanâ’. Alung gândurile inutile de la acea oră şi, plictisit, îmi fac fără tam-tam ieşirea pe unde am şi venit. Nu trebuia să ies prea mult in evidenţă, trebuie să stau undeva în umbră şi să mă fac neobservat. Ca şi cum nici nu aş exista. Apelez înapoi persoana ce mai devreme ma anunţase că totul este în regulă, imediat o voce groasă îmi răspunde cu fermitate printre câteva căscături zdravene. Termin apelul foarte mulţumit de receptorul meu pe jumătate adormit. Totul era stabilit, mâine, la cafeneaua din apropierea locuinţei, actele aveau sa ajungă la mine, iar banii cuveniţi la el. Nici că se poate mai simplu. Sângele îmi curge cu repeziciune prin vene fâcându-mi semnul triunghiular de la încheietura mâinii să-mi pulseze ritmat durerea în afara cărnii. Cuibărit în gulerul înalt al paltonului şi cu privirea acoperită atât de ochelari cât si de părul meu negru precum noaptea îmi continui drumul urmând cu exactitate traseul însă ceva îmi atrage atenţia. Miroase a moarte.
Sus In jos
Pasila
Genin
Genin
Pasila

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Ghost Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 147
Puncte : 198
Reputatie Reputatie : 31
Hobby-uri Hobby-uri : Asta şi asta
Stare de spirit Stare de spirit : Awesome :)

Dragoste sangerie Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangerie   Dragoste sangerie I_icon19Vin 04 Iul 2014, 15:11

O să-ţi repet şi aici părerea mea despre faptul că te slujeşti de mottouri. Nemernicele nimicesc misterul.
Sper că o să ţii cont şi de ce ţi-am spus pe mess. Din ce ştiu eu din istoria ta de scriitoare, ai evoluat destul. Acum două luni nu ai fi scris aşa. Când am citit chiar m-am amuzant. Îmi place că personajul e cam sociopat, mă atrag tipii ăştia. A fost o lectură plăcută. Mulţam. Sper că nu te-am supărat cu ştii tu ce. Sper să vină curând capitolul următor. Pupi.
Sus In jos
GeoMetaphose
Kazekage
Kazekage
GeoMetaphose

Merite deosebite :
Dragoste sangerie Asss10Dragoste sangerie J5fdba

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Geo Metaphose
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13823
Puncte : 18544
Reputatie Reputatie : 535

Dragoste sangerie Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangerie   Dragoste sangerie I_icon19Dum 14 Dec 2014, 22:33

FanFic SasuSaku inactiv ( Iul 04, 2014)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Dragoste sangerie Empty
MesajSubiect: Re: Dragoste sangerie   Dragoste sangerie I_icon19

Sus In jos
 

Dragoste sangerie

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-