Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Floare de Lotus[+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Urmatorul

Va place ficu` meu? <3
La maxim!!! <~~ Odododo, ;x I lav you!
Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_vote_lcap85%Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_vote_rcap
 85% [ 33 ]
Da, e destul de frumos. <~~ Aww ^.^
Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_vote_lcap13%Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_vote_rcap
 13% [ 5 ]
Nea, oribil. <~~ Raspuns mortal =]] O sa va bantui!
Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_vote_lcap2%Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_vote_rcap
 2% [ 1 ]
Total voturi : 39
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Sam 07 Apr 2012, 15:38

Dragii mei, imi pare extraodinar ca nu mai intru pe acest forum, chiar imi pare nespus de rau. Imi pare rau ca ficul meu nu va mai continua, pentru ca pur si simplu m`am cam saturat sa fiu subiectul cam tuturor discutilor negative. Sa stiti ca voi, cititorii ficului meu, imi lipsiti extraodinar de mult si imi este foarte greu sa nu va mai alint cu nexturile ficului FDL, dar acesta a fost finalul ficului meu de ... 55, de capitole? Da. Chiar in urma cu o luna am vrut sa fac acest anunt ca nu o sa mai intru definitiv pe forum, pentru ca nu mai am pentru cine si pentru ca m`am saturat de persoanele insipide pe care le tot intalnesc in cale ( nu dau nume :) ) M`am saturat ca de munca mea sa isi bata joc toti necunoscatorii si nestiutorii, pur si simplu nu mai vreau sa ii vad. M`am saturat de multe si chiar nu mai e loc in inima mea de ele : ] chiar imi pare rau ca o sa va las asa ... Da da, acesta este cam ultimul meu mesaj pe acest forum.

Poate, ca mai tarziu , o sa revin :) poate, dar asta nu stiu sigur. In acest moment, pentru cei care va pasa ce fac, ma ocup cu promovarea K`Popului in Romania si m`am apucat de ficuri Yaoi :) Si sunt mandra de ceea ce fac si ca am putut sa ma integrez intr`o comunitate pe Facebook unde toti sunt draguti cu mine si nu mai imi fac zilnic nervi. Cred ca ati sesizat ca nu am mai intrat nici pe chat sau pe forum ( adica sa fiu Online si numele meu sa apara in lista de pe Forum ) vreau sa rup cam orice legatura cu acest forum si sa ... pastrez legatura doar cu persoanele speciale pe care inca le cred prietenii. Ficul meu Iubire pe Ritm de K`Pop, v`a fi continuat de Angy, cel putin asa cred, rusine sa ii fie Cameliei ca nu s`a tinut de cuvant, eu nu mai am ce discuta cu ea niciodata.

Rog Moderatorii/Adminii sa nu`mi stearga comentariul sau sa`mi blocheze Ficul acesta :) este cam singura mea legatura cu cititorii fideli pe care inca ii mai am. >:D< va iubesc scumpii mei cititori si prietenii [ aia care ati mai ramas, aia 12] si sper sa ne vedem ... candva <3 Saranghe! Tariso!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 00:46

piersicuta cum sa ne faci asa ceva? cum sa lasi ficul de izbeliste. asculta nu te enerva din cauza tuturor prostilor si tembelilor. cineva mia sppus o data ca dak cineva comenteaza de tn inseamna k viata ta e mai importanta decat a lor deci nui lua in seama si macar scrie pt noi cititorii tai?
dak sakura ar fi reala ce crezi car spune dak ar afla k o lasi asa cu ochii in soare? te implor sa il continui si sa nu renunti la cv ceti place si la care te pricepi foarte bine doar din cauza unor tembeli care nau ce face altceva decat sa comenteze pe altii. aia inainte sa vada paiul din ochiul vecinului sa observe barna din ochiul lor. inca o data te rog din inima sa nu renunti. de ce trb mereu ca cele mai bune ficuri sa fie abandonate tocmai in momentul culminant?eu sa sti cati sunt alaturi si inca o data te rog sa nu iei in seama pe altii. eu sa sti ca inca raman cititoarea ta fidela crying kiss a hug sad
Sus In jos
Philarmonique Pauper
Genin
Genin
Philarmonique Pauper

Sex : feminin Varsta : 25
Nr. mesaje Nr. mesaje : 71
Puncte : 98
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Vitta dolce moderatto :)
Stare de spirit Stare de spirit : I'm oww ! ~

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 10:47

Heei Piersicuţă ♥️...vroiam sa iti spun ca mereu te-am considerat un idol in felul care scrii, si nu vad de ce teai lasa de fic din cauza unor nesimtiti care nu au 7 ani de acasa. Stiu ca nu am dreptul sa judec, dar te implor din tot sufletul eu de copilas, revino inapoi pe forum sad . Mereu cand intram pe forum, primul lucru pe care il faceam era sa vad daca ai postat un capitol, si imi aduceai multa bucurie in suflet, dar eu sunt o lenesa incurabila de nu las' comment, si nu pune la suflet cuvinte, care sincer nu isi au rolul pe acest Pamant.

Stii,eu sunt ....voi vreti sa va bat angry ? Voi constientizati ce iati facut lui Piersicuţă ♥️ ? E trista, iar mie nu-mi plac persoanele triste, asa ca voi, care stiti bine ce iati facut, ar fi bine sa aveti curaj sa va aratati lasilor, si daca va mai luati de Piersicuţă ♥️ O SINGURA DATA, va luati automat de membrii, administratorii si moderatorii forumului, iar noi suntem ca o familie aici, unde nimic si nimeni nu ne poate separa, si va luati si bataie automat. Aici pe forum noi respectam orice persoana, iar cei care nu fac asta insemana ca nu sunt membrii loiali, sunt badarani si ceva de dulce. Deci incetati cu badaraniile voastre, si cereti-va scuze de la Piersicuţă ♥️, ca poate va iarta pentru ca are un suflet mare si bun, dar sa stiti ca eu nu va voi ierta pentru ce ati facut, pentru ca v-ati luat si de mine, iar eu nu iert si sper sa nu se mai intample asa ceva, ca stiti ce va asteapta. Piersicuţă ♥️, sper ca ...sper sa vii sa ne aduci lumina in viata noastra, iar eu voi ramane un cititor mic si umil, dedicat tie si intregului forum.
Tu esti singura persoana care s-a dedicat forumului 101 la suta, sia dedicat nu stiu cate luni din viata pentru voi, si asta e rasplata voastra ? sad

Mai incearca odata pentru noi ! thank you
https://2img.net/r/ihimizer/img803/2162/tumblrm17ucgv1451qlxn3o.png
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 13:30

Cum poti sa zice asa ceva? Poate nu ma crezi dar mi-au venit lacrimile . Nu imi vine sa cred ca ai decis asa ceva..Iti respect decizia chiar daca as vrea sa te razgandesti...Tuturor ne va fi dor de tine si de talentul tau de scris fanficuri..Imi va fi dor de tine sa nu uioti ca te iubesc sad sad sad sad sad LA REVEDERE NU--> ADIO[/u][u]
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 24
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 13:53

Ok Elz am aparut si eu..
Sincer eu nu ma voi ruga de tine sa ramai sau alte chestii
Si eu de la un timp am sesizat ca forumul nu mai e cum era inainte..
Imi pare rau ca nu mai scrii ficuri minunate cu sasusaku, dar totusi sunt sigura ca voi continua sa citesc cate ceva scris de tine [stii tu de ce] .
Tinem legatura noi :o3...
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Dum 08 Apr 2012, 20:11

Scumpa mea Ellzisor kiss ..
Nu imi vine sa cred nici acum cand am vazut mesajul tau ..
Nu imi place ideea de a renunta la forum si la ficurile tale care sunt reusite.
Stii foarte bine ca eu intotdeauna te-am laudat si te-am apreciat pentru ca esti talentata si esti in acelas timp o fata incredibila in care pot sa am incredere.
Nu trebuie sa iei in seama toate rautatile scumpa mea kiss .
Lumea este rea si trebuie sa fi tare sa mergi inainte.
Nu le da prilejul de a se bucura persoanelor care te-au facut sa ajungi in aceasta situatie.
Am un gol in stomac cand ma gandesc ca nu te voi mai vedea pe forum.
Imi pare sincer rau si sper ca te vei linistii si vei revenii aici in forta. a hug
Sa stii ca eu tin la tine balena mea a hug si Tb mult. in love
PS: Tinem legatura pe mess in love .
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Mier 25 Apr 2012, 22:32

Stiu , eu vin foarte tarziu cu un com si imi pare nespus de rau pentru asta .
Imi pare rau ca te-ai retras si imi pare rau ca nu vei mai continua acest fic minunat .
Mi-ar fi placut sa citesc mai mult si sa nu te mai opresti din postat , acest fic este minunat , mirific , defapt cuvintele nu sunt indeajuns sa descrii acest fic minunat al tau . Sper ca poate , dupa ce iti vei lua o pauza si te vei mai relaxa , poayte te vei reintoarce si iti vei relua activitatea .
Eu una , sper din tot sufletul ca acest lucru sa se intample si sa te revede,m din nou , plina de foarta si cu zambetul pe buze asa cum erai inainte .
Cei catre te vorbesc de rau sunt niste ... mai bine ma abtin , insa ar fi mai bine sa nu ii bagi in seama . Stiu si eu cum este sa fi mereu subiectul discutiilor rele si stiu ca nu este usor sa treci peste asa ceva , insa 6trebuie sa ai putere si tarie , iar atunci cand puterile tale sau cam dus , ai nevoie de o vacanta si cand s-au refacut e timpul sa reincepi activitatea .
Sper din tot sufletul sa te reintorci si sa n incanti cu prezenta ta fermecatoare si cu ficurile tale minunate . dap !
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Vin 27 Apr 2012, 17:51

am inceput si eu de curand sa il citesc , mai bien zis de ieri , l-am terinat acuma si pot spune ca astept cu nerabdare nextul , :P Sasuke iar o va bate pe Saku? Il omor daca asa face:||
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Dum 06 Mai 2012, 10:59

Fic închis datorită inactivităţii.
Sus In jos
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Joi 29 Noi 2012, 22:25

Ai sa scrii din nou?Am vazut ficul la Index si am sarit in sus de fericire.
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Joi 29 Noi 2012, 22:26

Dap, am sa revin maine cu finalul acestui sezon :) Si o sa inchei ^^ <3 si poate anul viitor o sa fac si sezonul 3. Fiti pe faza!
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Just4You
Genin
Genin
Just4You

Sex : feminin Localizare Localizare : in lumea viselor
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 99
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : n-am chef sa le enumar
Stare de spirit Stare de spirit : happy_*_*

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Joi 29 Noi 2012, 22:30

Nu-mi vine sa cred..Sa ma anunti cand pui nextul.Si sa faci si un al treilea sezon ca de nu biciuitor biciuitor biciuitor
Mi-a placut mult ficul tau dar nu am mai avut cand sa ti-o spun.
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Vin 30 Noi 2012, 22:31

Scuze ca am trecut târziu , dar iti ador ficul ! Te rog mult de tot sa mă anunti când pui mextul !
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 15:21

Capitolul 55: Magia Crăciunului.

Anii au trecut peste noi mult prea repede, amintirile au rămas la locul lor, familia s-a unit şi împreună am putut să trecem peste tot ghinionul, nenorocirile întâmpinate în trecut, decesul mătuşii mele mult prea iubite, răpirea şi recuperarea grea a soţiei lui Garra şi moartea a nenumăraţi camarazi de luptă. Pot spune că eu, Sakura Haruno, am ajuns una din singurele femei care a fost mai tot timpul prezentă pe prima pagină a ziarelor şi revistelor de scandal, că am ajuns să fiu cunoscută până şi în Kenya şi în România, singura femeie care a trecut printr-o viaţă mult prea supraomenească şi grea, prin mări de lacrimi şi oceane de sânge, prin clipe abominabil de grele şi secunde care mă despărţeau atât pe mine, cât şi pe familia mea, de o moarte sigură. Mai pot spune că sunt o persoană în acestă lume întinsă şi mare, că nu există persoană care să fi omorât în doi ani atâţia nenorociţi cum am omorât eu, da, sunt o criminală în serie, dar nici că îmi pasă, am făcut ce trebuia să fac pentru binele meu şi al familiei mele.

După atâta timp, însfârşit mă simt împlinită şi completă, însfârşit simt că toată durerea a luat sfârşit, toată această luptă nebunească, toată această cursă contra timp, toţi aceşti bani spălaţi, totul, absolut totul, a luat sfârşit. Trecutul numai contează, numai contează cine ce a făcut şi de ce a murit. Prezentul este totul.Aşa că epuizată de la stresul din toţi aceşti ani şi drumul lung din New York până înapoi în Tokyo, unde era baza noastră secretă şi casa noastră de vară, m-am trântit terminată în fotoliul confortabil din faţa şemineului care arunca căldură asupra-mi corpului meu plăpând şi atât de slab. Am expirat încet tot aerul din plămânii mei terminaţi de la atâtea ţigări şi droguri consumate îndelungul a atâţia ani şi am închis ochii pentru un moment de linişte şi de pace, aşa încăt să pot reflecta asupra gândurilor mele şi evenimentului ce va să vină: Crăciunul. Am inspirat încercând să nu plâng de durere, rana din umăr de la ultimul atac terorist dat în Singapore acum câteva luni m-a lăsat cu o cicatrice destul de urâtă şi dureroasă, dar am reuşit să o remediez la timp cât să îmi salvez braţul stâng. Am mai luat o gură de aer şi mi-am deschis ochii, întâlnind ochii minunaţi ai băiatului meu scump, inima începând să mi se calmeze şi sufletul să mi se ungă cu miere, iar vocea sa de înger lăsat de Creator pe pămând mi-a înseninat ziua:

- Mami, unchiul Naluto si mătusa Hinata au împodoblit bladul cu noi, si mi-au zis să îţi spun să vli să pui tu steaua în vărf ca să poată venlii Moş Crăciun, a terminat acesta respirând puţin mai repede decât normal.

Am zâmbit sincer şi dulce, în timp ce l-am mângâiat puţin pe cap şi i-am spus să mă aştepte să mă schimb şi o să cobor numai decât , acesta începând să fugă răzând spre parter în timp ce striga după sora sa mai mică să vină să mănânce cu el bomboane şi să bea ciocolată caldă în timp ce se uită la un film drăguţ de Crăciun, hmm... ceva de genul: Polar Express. Eu, respectându-mi promisiunea faţă de îngerşul meu m-am ridicat alene de pe comodul fotoliu şi m-am îndreptat spre dressing căutând o rochie anume. -- There you are! -- am spus în linişte pe englezeşte, întizându-mă după acea rochie, fiind numai în lenjeria mea intimă neagră şi frigul începând să îmi dea târcoale. Nereuşind am început să sar, dar rochia mea roşie nu se clintea din loc, aşa că am început să mă ridic pe vârfuri în speranţa că o să ajung, dar, ca prin minune, am auzit un răset simpatic în spatele meu şi am simţit cum pe şoldul meu se aşează o mână rece şi mare, iar spatele meu era încălzit de un piept cald şi musculos. Am zâmbit subînţeles în timp ce rochia mi-a fost pusă în braţe şi un sărut tandru s-a aşezat pe buzele mele moi. Ah, de când nu ne-am mai sărutat. Am început să zâmbesc şi mai mult, în timp ce mi-am băgat mâinile în părul lui negru şi parfumat, aducându-l şi mai aproape de corpul meu şi adâncind sărutul . Buzele noastre se frământau într-un ritm mult prea încet, iar măinile sale îmi încălzeau şoldurile reci. După ce ne-am îndepărtat din acel sărut mirific, ne-am zâmbit şi îmbrăţisat strâns. Mi-a fost aşa dor de îmbrăţişările lui Sasuke.

- Vezi tu diseară domniţă ce o să păţeşti, spuse acesta jucăuş în timp ce m-a sărutat pe frunte şi a coborât la copii, lăsându-mă să mă schimb în pace. Cred că atunci a fost a mia oară când am zâmbit în acea zi.

După ce m-am îmbrăcat în rochiţa roşie de catifea, am coborât la parter unde o mare de oameni m-a întâmpinat, făcându-mă să mă simt de o mie de ori mai specială. Prieteni, nepoţi, copii, familie, cunoştinţe, părinţi, animale, toţi erau acolo, în faţa bradului imens decorat atât de magnific de către prietenii mei, în timp ce pe fundal se auzea o melodie de a lui Dean Martin. Sufletul meu mai avea puţin şi exploda de fericire. Am înaintat spre brad, Hinata dându-mi steaua argintie şi mii se zâmbete mă urmăreau cu iubire spre drumul scurt, în timp ce căţelul lui Kirara lătra şi dădea din coadă fericit, în timp ce copii mă aplaudau şi Sasuke îmi zâmbea dulce. Am urcat pe micuţa scară şi puţin chinuit am pus steaua în vârful bradului, o mare de aplauze izbucnind din acea cameră imensă, inima mea fiind undeva în Rai. Atunci, mi-am adus aminte de cuvintele mamei mele , de Crăciunurile scurte şi mirifice petrecute cu ea, atunci ... am vrut ca ei să ştie.

- Dragii mei, prieteni, copii, familie, soţ, vreau să vă spun că mafia Japoneză Yakuza astăzi se opreşte aici. Am trecut prin ani lungi şi grei, prin evenimente supranaturale şi crime odioase şi neştiute de nimeni, am trecut prin oceane de lacrimi şi am pierdut mulţi din camarazii noştrii, am suferit enorm şi numai pot rezista. De astăzi totul va fi bine, pentru că suntem o familie şi o familie rămâne împreună, pentru că numai trebuie să ne riscăm vieţile, răul a fost eliminat şi asta este tot ce contează. Aşa că începând de astăzi, 24 Decembrie 2021, mafia Yakuza numai este o mafie, ci o familie unită şi iubitoare. Nu aş mai rezista să vă mai pierd pe nici unul, vă iubesc imens de mult şi vă vreau aproape de mine ! - mi-am terminat eu monologul, în timp ce două lacrimi sincere s-au scurs din ochii mei verzi, iar o linişte apăsătoare s-a lăsat peste camera care era înainte veselă şi animată, dar apoi ... toţi au început să zâmbească şi să bată din palme, fluierând, strigând, ţipând de fericire. Familia mea, însfârşit unită şi sănătoasă.-

The End.

Da deci, lalaindu-ma atata timp cu acest fic, l-am terminat. Imi pare extrem de rau ca Sezonul doi a avut numai 5 capitole dar numai am imaginatie necesara sa il mai continui. Vreau sa va multumesc din suflet ca mi-ai ramas alaturi atata timp si ca mi-ai facut ficul atat de cunoscut in lumea anime. Va multumesc din suflet ca mi-ai iubit povestea si ca nu v-ati lasat de ea, va multumesc de mii si mii de ori.
Sper sa ne mai intalnim si la un alt fic cat de curand. Va multumesc enorm inca odata si va iubesc!

La multi ani tuturor! nr1
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 15:28

Hey Ellzishor!!!!!
Ce ma bucur ca ai adus ultimul capitol!!! Este minunat!!! Frumoss!! tare!!!!!! Nici nu stiu ce sa mai spun =)).
Deci mi-a placut atat de mult ..in sfarsit sunt o familie adevarata :X:XX: Totul e asa frumos intre Sasuke si Sakura!! Ii ador!!!
Imi pare rau ca s-a terminat dar sper ca ne vei bucura cu un alt fic la fel de emotionant si reusit !!!
Te pupa Deya dulce dulce dulce dulce dulce dulce dulce dulce dulce dulce ! kiss*kiss*:kiss*kiss*kiss*kiss*kiss*kiss*kiss*kiss*
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Asss10Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 15:52

Buna Elz. Sincer iti spun ca habar nu am daca am mai comentat la acest fic pana acum. rusinos Cert este ca l-am citit, capitol de capitol, pe tot. ^^ Finalul este unul foarte frumos si, cum eu ascult colinde acum, se potriveste de minune atmosferei create. Ce sa mai zic? Felicitari pentru incheierea unui fic frumos, care are nu mai putin de 45 de pagini pline cu capitole din ce in ce mai bune si cu comentarii de incurajare. Am crescut, atat tu, cat si noi, cititorii, odata cu 'maturizarea' ficului si cu evolutia personajelor. Practic, am evoluat odata cu ele, trecand prin diferite situatii - personajele prin unele mai periculoase decat noi, dar asta-i viata. :) Imi inchei comentariul prin a te felicita inca o data. Talentul si pasiunea ta pentru scris au transformat acest fic in ceea ce e acum si anume ceva foarte frumos, plin de dragoste, suferinta, sentimente. jos palaria in fata
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 18:35

Super , mi-a plăcut mult !




Intervenit de Deya: SPAM!!
Sus In jos
Diana
Legend
Legend
Diana

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cosoveni ~ Craiova
acebook acebook : Diana Violeta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1907
Puncte : 2295
Reputatie Reputatie : 200
Hobby-uri Hobby-uri :

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Sam 01 Dec 2012, 19:32

Deci nu p[ot sa cred!!!!!!! what?lol! Nextul, nextul dulce si mult asteptat. what?lol!
A fost un capitol grozav, mi-a placut la nebunie! in love Ma bucur atat de mult ca insfarsit aceasta familie este mare si fericita. A fost un capitol genial, superb. Nu prea am cuvinte in acest moment, sunt prea fericita sa vad sfarsitul. rusinos: Felicitari pentru incheierea capitolului doi, dar si a ficului. happy Ai evoluat cu fiecare capitol si ne-ai facut si pe noi sa trecem prin niste situati mai melancolice, ne-ai pus in personaje si ne-ai facut sa simtim sentimentele lor. Esti o scriitoare grozava. dap !
Felicitari inca o data! dap !
Sus In jos
Your_friend_for_everyday
Genin
Genin
Your_friend_for_everyday

Sex : feminin Localizare Localizare : :))) unde-ti vrea tie inimioara
Nr. mesaje Nr. mesaje : 68
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 7

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Vin 01 Feb 2013, 20:22

marfa marfa ...deja ai inceput prea bn ce doamne iarta-ma sp cica "ai inceput" sunt pe la jumatatea ficului=))) opa opa i love your fic ...Continua tot asa oh my god !!! like michael jackson
Sus In jos
csilla12
Genin
Genin
csilla12

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : sibiu
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 87
Puncte : 95
Reputatie Reputatie : 0

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Vin 05 Apr 2013, 10:23

ador ficul tau
Sus In jos
Le.MaDy.Xx
Academy Student
Academy Student
Le.MaDy.Xx

Sex : feminin Localizare Localizare : iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : sa scriu, sa citesc si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : mereu in schimbare

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Mier 05 Iun 2013, 20:39

imi place foarte mult ficul tau, superb, abia astept sezonul urmator. sa ma anunti cand il pui. kiss
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Lun 01 Iul 2013, 00:37

Oricat de scurt ar fi sezonul, iti multumesc ca ai trecut peste rautati si ai pus capitolul final. Mi-ar fi placut sa stiu ce mai e cu Nana sau cu rapirea sotiei lui Gaara, dar stiu ca orice ai scrie va fi superb. A trecut atata timp, dar ficul tau inca e cel mai bun citit de mine vreodata. Iti sunt recunoscatoare ca nu ne-ai lasat si ai postat in continuare, desi sunt sigura ca ai avut si tu planurile tale. Momentele cu Elz sunt de neuitat si expresii ca "Nu ma dezbrac nici daca ai fi Brad Pitt in calduri" sau "ciobani subterani" mi-au adus un zambet pe buze in timp ce ma tavaleam pe jos de ras. Multumesc si sper sa continui, deoarece ai un talent aparte care nu trebuie irosit. dap ! 
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Vin 12 Iul 2013, 10:48

Heiii kiss. Vreau si eu sa iti multumesc ca nu ai ascultat toate rautatile de care ai avut parte si ca ai trecut peste ele de dragul nostru . Stiu ca nu am apucat sa ne cunoastem , dar vreau sa stii ca ti-am urmarit fic`ul de la inceput kiss. A fost cel mai bun fic citit de mine EVER ! in love.Abia astept sa vad cu ce ne vei mai surprinde . Cand am vazut ca vroiai sa inchizi fic`ul imi parea asa de rau sad. Imi va fi dor de minunatele momente cu Elz. si de felul tau de a descrie fiecare detaliu in parte.
Oricum vreau sa mai stii ca in mine vei gasi intotdeauna o cititoare fidela kiss.
Rebee te pupaceste mult,mult,mult de tot si iti ureaza multa inspiratie a hug!
Sus In jos
~BiBiii~
Academy Student
Academy Student
~BiBiii~

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Mereu la calculator!! :)))
acebook acebook : Bianca

Nr. mesaje Nr. mesaje : 25
Puncte : 32
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuriii
Stare de spirit Stare de spirit : Always Happy !

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Lun 15 Iul 2013, 11:28

Foartee frumos ficul scumpo kiss! Esti adorabila si modul in care povestesti,descrii etc ma innebuneste ;;) Esti foarte talentata si sper sa mai faci ficuri precum floare de lotus a hug
Sus In jos
Calypso
Academy Student
Academy Student
Calypso

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Home
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 23
Reputatie Reputatie : 0

Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19Mier 24 Iul 2013, 00:10

Un fic de nota 10
a fost frumos , a avut
unb final fericit , te felicit
Sus In jos
Continut sponsorizat




Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Floare de Lotus[+16]   Floare de Lotus[+16] - Pagina 27 I_icon19

Sus In jos
 

Floare de Lotus[+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 27 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku finalizate-