Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Beast Master Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Beast Master Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Beast Master

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Thunder
S-Class
S-Class
Thunder

Merite deosebite :
Beast Master J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I can`t escape this place, it`s in my mind.
acebook acebook : Andreea

Nr. mesaje Nr. mesaje : 4074
Puncte : 4605
Reputatie Reputatie : 205

Beast Master Empty
MesajSubiect: Beast Master   Beast Master I_icon19Vin 03 Oct 2014, 22:56

Prolog

"Nu sunt infricosator. Nu iti face griji. Vino incoace..."


  Ma las usor in jos sprijinindu-ma pe genunchi. Incerc sa ma aporpii usor cu mana de fiinta mica din fata mea cu ochii verzi ce sta speriata langa mine. Incep si ii masez incet blanita moale si nearga ca smoala, iar in urmatoarea secunda sar si o prind in brate strangand-o din ce in ce mai tare la piept. Aceasta, enervata de gestul meu, incepe si ma zgarie pe unde apuca, eu dandu-i drumul din stransoare. Vazandu-se libera, aceasta fuge catre cel mai apropiat copac si se suie in el, ramanand blocata acolo.
  Eu ador animalele, si le iubesc din toata inima, insa ele, din cate se observa, ma urasc: pisica mea Yuki tocmai m-a zgariat, papagalii mamei ma ciugulesc mereu si se ascund de mine... Pana si eu am ajuns in punctul in care sa ma satur de propria-mi persoana, nu-i de mirare ca animalele imi impartasesc sentimentul de dezgust. Pe langa acest amanunt mai "special" legat de mine, ma consider o fata destul de normala. Imi place sa citesc diverse manga cat mai variate si mai ciudate, ascult muzica rock si sunt cat mai prietenoasa cu toti colegii de la scoala.
Gandurile imi sunt retezate de o picatura de apa ce mi se prelinge pe obraz urmata de inca alte trei care se amplifica. O lumina puternica lumineaza cerul plin de nori negrii, urmata de un zgomot arsuzitor si de un mieunat speriat. Incep si imi chem pisica si mai speriata, dar aceasta nu se misca din copac. Simt cum panica incepe sa ma cuprinda, nemai realizand ce fac si incep si strig si mai tare la ea, in speranta ca voi reusi sa o ajut cumva. Un fosnet scurt de frunze se face auzit pe langa "pic-picul" apei ce cade din cer. Langa mine, din senin, apare o silueta cu parul blond ce parca a aterizat din copac. Peste cateva secunda, ii vad capul lui Yuki ce se aseaza pe umarul individului si incepe sa toarca,multumindu-i ca a salvat-o, ba chiar mai mult, indragindu-l pe eroul ale carui brate o strang acum protectiv. Mirata, ma apropii si incerc sa spun un "Scuza-ma" innabusit, tot ce iesind din gura mea fiind un sunet nearticulat si indescifrabil. Baiatul isi intoarce capul lasand la iveala o pereche de ochi ca ai unei pume ce se uita fix la mine, lasandu-ma incremenita. Il vad cum lasa pisica jos si incepe si fuge. Am intentionat sa il strig sa se opreasca, dar inainte sa apuc sa zic ceva, acesta a si disparut din raza mea vizuala. Tot ce am mai apucat sa vad a fost lantul lui de argint luminat de un fulger. Timp de cateva minute, am ramas privind in gol, cautandu-l, dar degeaba.
Observand ca pisica face acelasi lucru, o apuc de mijloc si o iau in brate, dorind sa o aduc acasa in siguranta fara alte peripetii, insa, desigur, niciodata nu se intampla exact asa cum imi doresc. Aceasta incepe sa ma zgarie iar, incercand sa scape. Enervata, incep si fac pasi grabiti catre casa cu gandul ca poate va mai exista un loc care sa ramana neatins de ghearele micii creaturi din mainile mele care se zbate ca si cum ar fi pe moarte. Si totusi, pe tot parcursul drumului, mi-am imaginat din nou si din nou intalnirea cu acel tip misterios, mereu analizandu-l si incercand sa ii retin fiecare parte a corpului, desii nu l-am vazut decat de la spate. Nu-l cunosc, sau cel putin, nu cred ca o fac, nici nu are cum.
  Simt cum parul meu albastru mi se lipeste de gatul gol si de umerii mei albi facandu-ma sa tremur si mai rau de frig, dandu-mi impulsul sa grabesc pasul. Intamplarea precedenta pare din ce in ce mai misterioasa, dandu-mi astfel de gandit.

  Asa l-am intalnit prima data pe el. Cine credea ca acel strain va ajunge cel mai important lucru din viata mea? Totul a inceput intr-un mod atat de ciudat si a ajuns sa insemna atat pentru mine...




Cum au trecut doi ani de cand nu am mai scris, am mai involuat si pentru asta, imi cer iertare.
Vreau sa subliniez ca acest fic este dedicat lui Katy, pentru ca mi-a reaprins pofta pentru scris, lui Lex, pentru ca mi-a fost ca un mentor si pentru Dany, Narcis si Kăti, care m-au ambitionat. Thx and ly guys.
P.S.: Povestea este bazata pe o manga pe care o voi prelua si o voi inflori, explicand mai bine situatia si schimband scenariul, prin urmare, nu imi asum tot dreptul asupra ideeii de baza.
Sus In jos
Reflex
Genin
Genin
Reflex

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 70
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : ^_^

Beast Master Empty
MesajSubiect: Re: Beast Master   Beast Master I_icon19Vin 03 Oct 2014, 23:04

edit
FICUL TĂU E ABSOLUT ASDFGHJKL :x AI DESCRIERE CARE SE ÎMBINĂ CU NARAŢIUNEA, AI DE TOATE :x E PUR SI SIMPLU DEMENŢIAL. Şi mă bucur că eu sunt cea care ţi-a făcut "poftă" de scris :">. Revenind, abia aştept să văd cum evoluează povestea ta, cine e acel băiat, şi de ce animalele o urăsc pe ea :)) . Aştept next şi să mă anunţi. Ly Amy mic :o3


Ultima editare efectuata de catre ~Gumbăll~ in Lun 06 Oct 2014, 14:07, editata de 1 ori
Sus In jos
✞Heaven`s Calling✞
Chūnin
Chūnin
✞Heaven`s Calling✞

Sex : masculin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Hell
acebook acebook : Heaven's Calling
Nr. mesaje Nr. mesaje : 559
Puncte : 633
Reputatie Reputatie : 32

Beast Master Empty
MesajSubiect: Re: Beast Master   Beast Master I_icon19Sam 04 Oct 2014, 20:44

Edit.

Îmi place prologul și mă întreb cum va decurge acțiunea cand întâlnirea-i așa misterioasă. De unde va ști fata să-l recunoască? Next! (D)
Nu prea am ce zice, adică nu s-a dezvăluit foarte mult din poveste, de fapt chiar deloc. Aștept primul capitol și să vedem cum vor evolua lucrurile. Spor la scris și la idei și baftă la școală! a hug


Ultima editare efectuata de catre Heaven's Calling in Sam 04 Oct 2014, 21:46, editata de 1 ori
Sus In jos
Othelia Wundlang
Chūnin
Chūnin
Othelia Wundlang

Sex : feminin Varsta : 100
Localizare Localizare : "Welcome in Wonderland", wrote there.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 769
Puncte : 870
Reputatie Reputatie : 53
Hobby-uri Hobby-uri : Calm down, lady...
Stare de spirit Stare de spirit : I don't really give a f#@k.

Beast Master Empty
MesajSubiect: Re: Beast Master   Beast Master I_icon19Sam 04 Oct 2014, 21:02

Edit! Editul e la putere!
Merci de înștiințare dar totuși cred ca nu am uitat... în fine, trec peste.

Cat de super e inceputul! Pot sa jur ca nu ai nici o greșeală. Cum puteți frate sa scrieți asa... nu as reuși nici în 100 ani sa fac munca voastră. E prea greu.

Și faza cu mâța... bestială pot sa spun. Cum ti-a venit? Ok, la ăsta aștept răspuns back sa stii!

Spor la scris și toate cele, n-am chef sa le zic pe toate ca sunt pe telefon și am și o migrena, cam mica ce-i drept, dar ai înțeles tu ce am vrut sa Îți zic. Așa ca, mă anunți și pe mine când pui next? Merci ♡


Ultima editare efectuata de catre Pufarină. in Lun 06 Oct 2014, 16:42, editata de 1 ori
Sus In jos
Reflex
Genin
Genin
Reflex

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : iasi
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 70
Puncte : 89
Reputatie Reputatie : 7
Stare de spirit Stare de spirit : ^_^

Beast Master Empty
MesajSubiect: Re: Beast Master   Beast Master I_icon19Lun 06 Oct 2014, 14:08

Pufarină. a scris:
Edit! Editul e la putere!
 mai eşti singura cu edit :))))
Sus In jos
Skitte
Chūnin
Chūnin
Skitte

Sex : masculin Varsta : 26
Localizare Localizare :
acebook acebook : Bogdan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 819
Puncte : 1112
Reputatie Reputatie : 153
Stare de spirit Stare de spirit : Anything Could Happen

Beast Master Empty
MesajSubiect: Re: Beast Master   Beast Master I_icon19Sam 08 Noi 2014, 12:42

Da. Am citit tot. Sunt mirat... am reușit să citesc ceva cap coadă. Yay.
Revenind, pare interesant. Adică e. Și sper să rămână așa. Știi ce i-ar prinde bine ? Și niște scene mai horror/thriller. În rest, totul pare ok și îmi conferă o plăcere să îl citesc.

Aștept next. Pwp
Sus In jos
xenomorphius
Chūbu
Chūbu
xenomorphius

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : În pădure!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3304
Puncte : 4254
Reputatie Reputatie : 841
Stare de spirit Stare de spirit : -

Beast Master Empty
MesajSubiect: Re: Beast Master   Beast Master I_icon19Mar 30 Dec 2014, 09:11

Voiam de ceva timp să citesc creaţia ta, abia acum trec, din păcate, dar văd că nu ai mai apucat să postezi şi sper din suflet să o faci în curând. Mi-a plăcut capitolul şi dacă este cumva NaruxHina, atunci chiar vreau cu adevărat să mă afund în miezul poveştii.
Involuţia asta a ta se va regla cu timpul, oricum eu ştiu că tu scrii frumos şi de aceea să nu te dai bătută niciodată. Spor la scris! *hug*
Sus In jos
https://cenusascriitorului.wordpress.com/
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Beast Master Empty
MesajSubiect: Re: Beast Master   Beast Master I_icon19Lun 20 Iul 2015, 22:50

FanFic blocat din cauza inactivității. Dacă dorești să îți redeschizi fic-ul, poți anunța oricând un moderator sau critic.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Beast Master Empty
MesajSubiect: Re: Beast Master   Beast Master I_icon19

Sus In jos
 

Beast Master

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-