Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lost Angel Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lost Angel Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Lost Angel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Lun 13 Iun 2011, 12:28

Buna dragilor avem un fic in colaborare eu Ade si Anii speram sa va placa
Sa va spunem de pe acum cum stau curcurile : eu voi face din perspetiva Sakurei, Anii din a lui Sasuke si Ade din a lui Gaara peram sa va placa ❌x Incep eu acum cu primul capitol lectura placuta dj

Amintirile ranesc part. 1

Ma plimb pe strazile luminate ale Tokio-ului, gandindu-ma la mine si la viata mea. Cum sa schimbat doar intr-un an. Vantul imi adie usor parul de culoare bomboanelor in timp ce bluza mea alba putin larguta imi este luata de vantul ce adie usor frunzele copacilor de vara. Astazi desii este foarte frumos afara, suntem in perioada aceea cand soarele luceste mereu pe cerul albastru, cand nu e nici prea cald afara dar nici prea frig, cand toata lumea este fericita ca a venit vara, pentru mine este cea mai ingrozitoare si dureroasa zi din viata mea. Astazi 1 iune pentru mine va fi de acum incolo o zi ce abia astept sa treaca, o zi care o detest si o voi detesta mereu, o zi in care viata mea s-a schimbat radical. Cred ca v-am bagat putin in ceata asa-i, mai bine sa va povestesc.

FlashBack

Alerg, si aleg, si alerg unde? nici eu nu stiam dar eram sigura ca voi ajunge undeva. Alergam intr-una undeva, intr-un loc pe care nici eu nu il cunosteam. Totul in fata mea era negru, eram intr-o padure plina de tot felul de animale salbatice care simteau gustul de sange de la kilometri distanta. Involunar lacrimi au inceput sa-mi curga pe obrasii rosii si fierbinti. Stiu ca s-a intamplat ceva ingrozitor, ceva care sigur ma va schimba, imi va schimba viata si voi ramane cu sechele tot restul vietii. Dar nu ma putem opri trebuia sa aflu, trebuia sa vad, sa stiu ce se intampla nu ma puteam opri din alergat picioarele mele desculte calcau pe pamantul rece din padure dar nu imi pasa asta, tot ce stiam e ca treuie sa ajung acolo. Rochia mea larga ca o camasa de noapte imi era luata de vant si mi-o si ai ridica dar cuii pasa? mie sigur nu! Dupa vreo jumatate de ora de alrgat in intunericul acela zaresc o lumina. O lumina putenica aproape orbitoare. Ma intrept spre ea, cu greu distingand imaginile din fata mea. Cand ochii mei in sfarst se obisnuiesc cu aceea lumina privelistea din fata mea ma sochiaza. Simt cum inima mea moare, viata mea se splbera si ochii mei se inunda de lacrimi amare ce cad pe pamantul acela rece pe care nu il mai simt deloc sub picioare. In fata mea se gasea.....


-Aaaaa, tip eu cat ma tin plamanii si ma ridic din pat. Se pare ca a fost doar un vis, sau mai degraba un cosmar, un cosmar care aproape ca ma omorat mental. Mii de lacrimi gurg pe chipul meu in timp ce respiratia mea devenea din ce in ce mai alerta, eram atat de confuza si de socata in aceelasi timp. Cosmarurile au un scop, acesta a fost cel mai urat cosmar pe care l-am avut in viata mea nu imi venea sa cred. Oricum este doar un cosmar dar totusi, sper sa nu se adevereasca nu are cum, nu are ncio legatura. Dupa ce ma mai calmz putin ma intind in perna mea inapoi si privesc tavanul si gandindu-ma la ziua de azi, 1 iunie ziua copilului zi bineinteles prima zi de vara. Azi planuisem ca eu si prietenii mei sa sarbatorim mergnd in oras sa ne distram. Sunt trezita din visele mele de telefonul meu mobil de pe noptiera din stanga patului. Il iau si raspund la el cu un simplu ''Alo?'' infundat sec care nu exprima nimic.
-Sakura! Ce s-a intamplat, de o ora ma chinui sa dau de tine, de ce esti suprata. Nu trebuie sa fi bosumfata intr-o zi atat de frumoas ca asta. Si nici nu vrem sa-i igrijoram si pe ceilalti mai ales ca vom petrece. Spune-mi ce te framanta iubirea vietii mele, sunt aici pentru tine; se aude o voce blanda dulce si foarte ingrijorata in capatul celalalt al telefonului. Persoana care m-a sunat se numeste Sasuke Uchiha, dragoste vieti mele, raza mea de soare, curcubeul dupa ploaie, persoana care mereu imi alina inima franta si nu ezita nicioadata sa ma ajute.
Si da, eu sunt Sakura,Sakura Haruno acesta este numele meu si ma mandresc cu el desii familia mea nu este prea instarita, pentru mine e perfecata.Cand eram mica obisnuiam sa spun ca eu si Sasuke ne vom casatori si vom avea doi gemeni, si ca vom fi o familie fericita hehe ce vise. Inca de pe atunci eu eram inebnita dupa Sasuke desii nicioadata nu i-am spus. Am fost cei mai buni prieteni inca din copilarie decand aveam 7 ani. Dar cu timpul am inceput sa dezvoltam in noi sentimente din ce in ce mai puterinice unul pentru celalalt, pana am ajuns sa fim impreuna, nedespartiti.
-Nu am nimic Sasuke, nu trebuie sa iti faci griji pentru mine. Deci unde mergem prima data il intreb eu incercand sa schimb subiectul.
Acesta imi spune ca ne vom intalni in fata mallului peste jumatate de ora.Eram sigura de faptul ca stie ca ma framanta ceva, ma cunoaste prea bine ca sa-l mint, si stie perfect cand sunt deprimata dar se pare ca acum nu a mai zis probabil din simplul fapt sa nu ma faca pe mine sa ma simt prost . Dupa ce mai vorbim putin inchid telefonul si ma ridic din pat. Privec ceasul de pe peretele meu care arata ora 8:30.Deci eu la ora noua trebuia sa fiu in fata mallului, nu imi fac griji este destul timp.
Ma indrept spre baie si imi fac siesta. Imi dau jos pijamalele albastre de pe mine si intru in cabina de dus. Dau drumul la apa fierbinte, ce imi mangaia corpul subtire. Parul meu lung de culoarea florilor de ciresi este lipit de spatele meu pentru ca este ud. Parul acesta l-am mostenit de la mama iar ochii bineintles de la tata. Dupa zece minute ies din cabina de dus cu un prosop pe mine si incep sa-mi fac si restul siestei.Dupa ce termin imi pun pe mine o rochita roz cu o palma deaspra genunchilor, foarte draguta la care adaug si niste accesorii potrivite. De machiat nu ma machiez, imi place sa fiu naturla de felul meu. Dupa ce ma incalt si cu o perechie de sandale cu toc negre ies din camera si ma indrept spre bucatarie unde mananc putin ramen facut de mama apoi ies din casa si ma intrept spre mall. Prietenii mei deja ma asteptau acolo printre care si Sasuke care sare primul pe mine si ma imbratiseaza si imi da un mic pupic pe buze. Mereu face asa, iubesc saruturile sale si le voi iubi mereu.Sa vi-l descriu putin pe iuitul meu, deci are parul negru mereu fact tepi iar ochi sai,ochii sai sunt raza mea de soare care ma trezeste dimineata.Sunt de un negru atat de intunecat incat trebuie sa sapi foarte adanc in ei ca sa gasesti lumina dragostei ascunsa in sufletul meu legata cu cheita iubirii dintre noi. Dupa ce mai vorbim cateceva hotaram sa sa mergem la un film. Bineinteles ca fiecare vroia alt gen de film Naruto vroia actiune,Temari drama, Hinata comedie ,Ten Ten dragoste Neji SF, iar ca sa nu ne mai certam asa Sasuke propune sa mergem la un film de groaza.Zis si facut! Intram in sala mare decorata foarte frumos si ne asezam la locurile noastre. Nici nu incepe bine filmul ca totii incep sa tipe de groaza. Eu eram obisnuita cu filmele acestea de groaza mereu ma uit la ele si daca sta si Sasuke langa mine nu am nici-o treaba.Dupaa terminarea filumuli hotaram sa mergem la cafeneaua noastra din coltul strazii. Toata ziua ne-am plimbat prin oras, am cumpart diferite haine, bineinteles ca baietii au carat toate pungile noastre iar pe la sfarsitul zilei hotaram sa mergem in club. Avand saptesprezece ani este normal pentru o fata ca mine sa vrea sa se distreze zi si noapte. In club am dansat si am cantat, ne-am simtit cu totii minunat iar cand petrecerea s-a terminat am urcat cu totii intr-un taxi si am porinit spre casa.
Pe drum am mai vorbit si am mai glumt pana cand si soferul sa bagat in vorba cu noi, de ne zicea niste bancuri la care era sa cad de jos de ras. Pe soferul acesta am inteles ca il chiama Yamato, si este dovortat de sotia sa de trei ani. La un moemnt dat distrasi cu totii de distractia care se facuse in masina nimeni nu a mai fost atent la drum. Yamato nu a vazut accidentul de masini care se afla in fata noastra si.....

EndFlashBack

ZBANG, a intrat cu ea fix in masina politiei. Sasuke a murit pe loc, eu am scapat doar cu niste vanatati si restu la fel mai putin Hinata si Naruto care s-au ales si ei cu niste arsuri cam grave dar cu timpul s-au vindecat.
De atunci sunt singura, inima plange in fiecare zi de durare iar seara cand privesc cerul imi amintesc de el si rauri de lacrimi imi invadeaza mereu inima.
Dragostea care a existat o data acum nu mai exista si nici nu va mai fi. De cand a murit el, eu am ramas fara sentimente in mine, si am devenit foarte distanta prietenii mei sunt norocosi daca le raspund la telefon. Mereu acasa si la munca, acasa si la munca. Ca veni vorba de munca se pare a am ajuns in fata undei cladiri destul de mare decoarata foate frumos cu doua steaguri in capete si deasupra avea un panou pe care scrie ''Biblioteca centrala a Tokio-ului''. Aici lucram eu de vreo doi ani ca bibliotecara. Imi placea mult sa citesc si inca imi place. Aici mi-am facut multe prietene de aceeasi varsta cu mine care doreau si ele sa faca un ban. Eu aranjam mereu cartile pe rafturi, strangeam dupa copii care veneau sa isi faca diferite referate si le inapoiam lucrurile uitate. Intrerup sirul gandurilor mele, si intru in biblioteca foare amenajata sa spun asa unde zaresc o silueta in fata ''casei da carti'' sa spun asa, acolo unde lumea venea si imprumuta carti. Hmm ciudat Karin mereu e punctoala, de ce intarzie doar stie ca postul ei este foarte important. Il voi servi eu pe acest client de data asta sa nu se supere. Inchid usa de la intrare si ma indrept spre persoana care astepta.
Scuzati greselile de tastare. Speram ca va placut capitolul si asteptam pareri pwp kiss


Lost Angel Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.


Ultima editare efectuata de catre Elyy_Sabaku in Lun 13 Iun 2011, 20:04, editata de 3 ori
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Lost Angel J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Lun 13 Iun 2011, 12:34

So...un nou fik, colaborare in 3...imi plk. Ideea pot sa spun ca este originala doar ca titlul, si sper sa nu va suparati ca spun asta, e cam banal. Este destul de folosit, dar pentru mine conteaza continutul intr-un procent mai mare. Ai cateva greseli de gramatica dar o las pe Aniella sa le spuna, nu de alta dar mie mi-e lene. Sunt multumita de primul capitol mai ales ca ai descriere a sentimentelor, care intr-un fik este foarte importanta. Astept nextu', Ade sau Ani!
Peace Ya!
~Byby~
Sus In jos
AlphasoniK
Genin
Genin
AlphasoniK

Sex : masculin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 255
Puncte : 387
Reputatie Reputatie : 115

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Lun 13 Iun 2011, 18:28

Un inceput destul de promitator.Ai mici greseli de tastare da e ceva normal;) A chiar,si data viitoare iti recomand sa scrii cu alt font pt ca asta e putin cam greu de citit.E frumos dar scopul unui fic este sa fie citit cu usurinta.Ai putea folosi arial sau verdana,chiar daca sunt simple.In rest nu mai am ce spune,mia placut mult.Astept nextul de la Ani sau Ade :)


Lost Angel 201ty


When the lights go out

I'm a killer on the sheets !

You can't stop me babe ,

It is hot , over here ?


Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Lost Angel J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Lun 13 Iun 2011, 18:40

Hello dear:X

Deci, un nou fic si titlul este si numele meu:X:X

Ce dragutz;);))..Oricum, sincer, pe mine m`a atras titlul dar continutul este superb:X:X:X

Ai avut unele greseli de tastare dar foarte rar si asta e de bine.^_^

Mi`a placut cum ai descris fiecare miscare.

Eu cred ca acea persoana pe care o va servi Sakura este leita lui Sasuke..dar nu mai spun nimic:))..Am gura mare, stiu.

Oricum dear, iti urez succes la inspiratie si...

Abia astept nextu. kiss

Byee hi!


Lost Angel Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Lost Angel Asss10Lost Angel J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Lun 13 Iun 2011, 19:34

Imi place inceputul, pare foarte promitator. Astept nextul pentru a-mi face o parere mai ampla despre fic. Choco va pupaceste pe toate trei dragelor!!! kiss in love kiss


Lost Angel Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
SuperEla
Academy Student
Academy Student
SuperEla

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Pe ici... pe colo... mereu in actiune...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 19
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : citit, alpinism, skateboarding
Stare de spirit Stare de spirit : Happyy

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Lun 13 Iun 2011, 20:43

Foarte interesant Inceputul, dar cam trist faza cu moartea lui Sasuke.... oricum e "forte fain draga" .... Imi place cum descrieti fiecare miscare a personajelor. Naratiunea e ok, dialogul la fel. Aveti experienta multa asa ca nu prea am ce comenta, iar de idee ce sa mai zic "SUPER ORIGINALA". Sper sa puneti nextul cat mai repede si sa treceti si pe la celelalte ficuri ale voastre sa mai puneti nexturi k sunt faine rau si nu ar trebui sa le parasiti. in love in love Spor la scris si la inspiratie. PWP la voi toate kiss kiss
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Joi 16 Iun 2011, 07:58

Am aterizat pe-aici si eu... Imi place mult primul capitol, mai ales descrierea. Pare un fic reusit. Si ma bucur ca scrii mare, caci eu sunt mai chioara de fel!
Pai, va urez mult spor la scris si sper sa puneti capitolul urmator cat mai repede. Va pup! kiss in love
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
~Crantzanele~
Genin
Genin
~Crantzanele~

Sex : feminin Localizare Localizare : De acolo de unde ingeri pier.... Iar demonii prind viata...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 438
Puncte : 613
Reputatie Reputatie : 51
Stare de spirit Stare de spirit : Nebuna... Rea.... Tupeista... Si restu-i treaba mea ;)

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Dum 07 Aug 2011, 18:17

Hay fetelor! Hay cu nextu

REPEDE!!!!!

Imi place mult... Asa k andale chicas!!!Lost Angel 208323


Lost Angel 436617804_640
Beauiful but cold.
Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Dum 07 Aug 2011, 18:42

Buna ! Acum v-am descoperit si eu ficul si inceputul este foarte interesant si destul de trist , imi pare rau pentru moartea lui Sasuke . Sper ca Saku sa treaca peste asta .

Haide`ti fetelor puneti next va rog frumos , frumos cu ciresica deasupra kiss


Lost Angel 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Lost Angel Asss10Lost Angel J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Dum 07 Aug 2011, 20:43

Si aici este o problema cu capitolul urmator? Las' ca va fac eu sa scrieti chiar daca vreti sau nu... Va pun cu burta pe carte si cu degetele pe butoane, aia sunteti... Vai, ce va fac, nici nu vreti sa stiti... De fapt nici eu nu stiu, dar gasesc eu ceva, fiti sigure... in love

choco^^


Lost Angel Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Lun 08 Aug 2011, 13:06

Hey dragilor am reusit sa scriu si eu next-ul..Sper sa va placa. Multumim pentru comm-uri.. Lectura placuta:

Capitolul 2: “Mortul-viu apare” part1

Stateam pe un nor alb ca laptele foarte pufos dar nu la fel de pufos ca pernele pe care dormeam cand eram mic si priveam muritorii care se agitau prin oras ducandu-se la locul lor de munca. De sus pareau ca niste furnici grabite si toti erau asa de agitati incat eu nu il puteam gasi pe Gaara. Ma uit in stanga si in dreapta , peste tot si pana la urma il zareasc.
Era pe strada imbracat in treningul lui negru cu rosu preferat si se plimba linistit. Ma uit mai atent si vad ca asculta muzica si parea cam trist. Oare inca se gandea la accidentul meu? Cred ca i-as putea intelege durerea. Suntem, defapt eram cei mai buni prieteni si daca nu era accidental ala nesuferit acum puteam sa ma plimb cu el, regret ca am murit.
Intr-o clipa o idee nastrusnica mi-a trecut prin cap. Ma ridic rapid de pe norul meu pufos si merg la ceilalti ingeri pentru a le cere ajutorul.
Cu sigurnata vor crede ca am inebunit si nu v-or vrea sa ma ajute la inceput dar am sa-i rog pana v-or ceda si ma v-or ajuta.
-Baieti am mare nevoie de ajutor. Vreau sa ma ajutati sa merg in lumea omanenilor. Inainte sa-mi spuneti ca am inebunit si ca nu am voie sa plec vreau sa va spun ca nu imi pasa de predicile voastre ca asa nu o sa va ascult. Eu chiar vreau sa merg acolo. Trebuie sa vorbesc cu prietenul meu neaparat. Va rog ajutati-ma.
-Sasuke tu chiar ai inebunit dar daca tot vrei asa de mult sa mergi in lumea oamenilor te vom ajuta. O sa folosim iesirea secreta si cand o sa ajungi pe pamant o sa arati ca o fantoma si doar prietenul tau te poade vedea.

In mai putin de cateva minute eram in drum spre lumea oamenilor. Cu cat coboram mai mult cu atat nu mai semanam cu un inger si deveneam transparent iar asta ma facea sa ma simt ciudat.
Ajung in cele din urma si tip in gura mare ca am ajuns dar nimeni nu ma aude, verificam doar. Nu as fi vrut sa ma vada toata lumea si sa inceapa sa tipe toti ca e o fantoma in oras si apoi sa cheme nu stiu ce nebuni sa ma prinda. Hehe, ce imaginatie mai am si eu.
Incep sa il caut pe Gaara in toate locurile pe care stiu ca le frecventeaza cel mai des. Nu l-am gasit nici la club , nici la cafenea, nici in parc. Oare unde putea fi?
In timp ce mergeam si ma uitam peste tot crezand ca o sa-l gasesc ajung la cimintir. Intru din curiozitate cu gandul sa merg la mormantul meu sa vad cum arata si surpriza pe cine credeti ca am gasit acolo? Pe Gaaa! Exact , statea acolo si vorbea cu mine? O doamne doar nu a inebunit?
Ma duc in fata lui si ii rostesc numele. Acesta ridica capul si ma vede. Se uita la mine cu gura cascata si apoi dupa ce ma misc incepe sa tipe si sa se indeparteze de mine
-O doamne Maica Sfata, iesi! Piei Satana! Cine esti tu? Sasuke? Nu nu nu nu nu. Nu ai cum sa fi el. El e mort. Aoleeeu maicaaaa am inebunit de tot. Am turbat… gata spitalul de nebuni ma paste.
-Gaara domne stai calm. Potoleste-te ca sunt eu…Sasuke.. prietenul tau.. sunt un fel de fantoma.. am venit din rai sa-ti spun ceva
-Aaaaaaaaaaa! Stai departe de mine… nu ai cum sa fi sasuke.. sasuke e mort. Pleaca , piei, dispari… Dizolva-te la loc de unde ai venit….Eu am plecat de aici…. Doamne vin mortii dupa mine…. Aoleeeuuuuu…
Si raman in urma uimit de comportamentul lui Gaara si il privesc in timp ce alearga ca un disperat din cimintir tipand sa-l las in pace. Cine il vede pe strada clar o sa creada ca-i nebun. Oftez si ma duc dupa el. Toata ziua nu am facut decat sa-l urmaresc si sa icnerc sa-i spun ceea ce doaream sa-i zic dar nu m-a lasat. A fugit de mine si mi-a tot zis sa-l las in pace. S-a dus chiar si la spital sa-si faca analizele sa vada daca nu a inebunit si apoi a mers acasa.
Intru prin perete si inainte sa inceapa sa urle iar i-am zis rapid :
-Gaara inainte sa fugi cat te tin picioarele vreau sa-ti spun ca eu chiar sunt Sasuke, prietenul tau..sti tu…cel care a murit intr-un accident de masina.
-Dar cum sa fi el… eu stiu ca semeni cu el foarte mult dar nu ai cum sa fi el…Ai iesit din mormant sau ce?...Bine daca vrei sa te cred spune-mi ceva ce ar sti doar Sasuke
-Bine.. dormi cu un ursulet pe nume Tskikuky…..Ai avut un peste pe nume Nini care a murit acum doi ani si dupa care ai plans ca un nebun… ai sub pat o lada in care ti tot felul de chestii ascutite si sinister….mai continui?
-Aaaa nu nu nu…. Cred ca tu chiar esti Sasuke… doar daca nu esti vreun pitic demon care a intrat in creierul lui si i-ai furat toate informatiile…
-Serios Gaara? Serios? Chiar asa?.. un pitic?... nu zau sigur esti intreg la cap sau chiar te-a afectat asa mult moartea mea?
-Off nici nu sti prietene cat imi lipsesti… de ce nu am fost eu in locul tau.. Si eu si…Sakura suntem distrusi.. ea plange incontinuu si refuza sa manance..sincer arata ca o stafie…si nu raspunde la telefon si nici nu mai iese afara…nici nu stiu daca mai e vie…
-Gaara nu spune asta… de ce nu ai stat lipit de ea… ca un scoci.. uite asta am venit sa te rog… vreau sa ai grija de ea.. sti ca sunt multi care vor sa-i faca rau din cauza mea si acum ca eu nu mai sunt in viata sa o apar e in pericol.. iar tu esti singurul care o poate ajuta.. te rog prietene am nevoie de ajutor.. fa asta pentru mine.. vreau de asemenea sa o faci sa ma uite.. sa ii explici ca eu nu ma pot intoarce la ea oricat de mult mi-as dori si fa-o daca poti sa se indragosteasca de altcineva... e ultimul lucru pe care il vreau.. sa stiu ca e in sigurnata alaturi de cineva care sa o iubeasca.. numai asa ma pot odihni in pace…
-Sigur prietene sti ca as face orice pentru tine.. asa voi face… o sa am grija de Sakura si te asigur ca o sa vie fericita. Ma bucur sa te vad din nou chiar daca esti sub forma unei fantome..
-Iti multumesc Gaara. Nu stiu ce m-as fi facut fara tine. Chiar daca as vrea sa mai raman nu pot… trebuie sa ma intorc in rai la loc… Vi sa ma conduci
Am pornit amandoi iar spre cimintir pentru ca pe acolo aveam de cand sa ma intorc dar surpriza nu mai puteam. Nici o poarta pe nicaieri. Eram deja foarte agitat si nu stiam ce sa fac. Gaara nu prea stia ce se intampla dar incerca sa imi ridice moralul.
Deodata apare o aratare mica rosie care imi spune ceva ce ma da pe spate:
-Sasuke Uchiha esti asa-i? Am o veste nu prea buna.. Din pacate nu te poti intoarce inpoi in rai..este imposibil fara ochiul lui isis. Asa este… trebuie sa gasesti acest ochiect ca sa poti sa te intorci.. Ar trebui sa il gasesti cat mai repede sau va fi prea tarziu..pentru tine..
-Ce poftim? Ce ce ceeeeee? Nu stai unde pleci?.. nuuu… pfoaaai unde gasesc eu acum ochiul lui isiu – isis asta?… cum adica prea tarziu pentru mine… ce-o fi vrut sa zica?

Va rog sa ma scuzati pentru dialogul in exces..Data viitoare nu va fi asa mult.

Sa lasati niste comm-uri kiss kiss


Lost Angel Sakura10e
|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
Cortina uitarii nu va cadea niciodata
Peste minunatul decor
Al prieteniei sincere
Chiar daca scena a luat sfarsit!

|__________|×ღ×|__________|
Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Mar 09 Aug 2011, 13:18

He he he Anii in sfarseala ai venit cu nextul scumpa mea un capitol minunat imi place :x
Ade il continui tu dupaia? :x:x:X

p.s: Va multumim mult pentru comuri dragii mei ne bucuram ca va place :x


Lost Angel Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Mar 09 Aug 2011, 13:46

Am ras pe saturate la acest capitol , chiar ma amuzat reactia lui Gaara lough . A fost minunat si chiar sunt curioasa ce se va intampla , asa ca fetelor , pune`ti next cat mai repede ca va mananc lough kiss


Lost Angel 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
ღAlℓஐ
Genin
Genin
ღAlℓஐ

Sex : feminin Varsta : 29
Nr. mesaje Nr. mesaje : 70
Puncte : 96
Reputatie Reputatie : 19
Stare de spirit Stare de spirit : mor incet....xD

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Mier 10 Aug 2011, 15:53

ce am ras de reactia lui Gaara lough ,fetelor puneti repede next-ul please please please
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Mier 10 Aug 2011, 17:59

CE fic grozav. IMI place mult faza cu gaara si cred k voi vreti sa ne omorati cu rasul. Oricum vreau nexxxxxxxxt lough


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Joi 01 Sept 2011, 20:52

hai maaaaaaaaaaa pune next pls


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Vin 02 Sept 2011, 14:17

Ce imaginatie bogata aveti. Chiar imi place huh?
Cand am auzit ca Sasuke se intoarce am fost foarte suparata, dar mai sa-mi pice fata cand ati zis ca e blocat in lumea oamenilor. Prea tare, voi ati putea face un anime cu ideile astea, sunteti de coma ( in sensul bun in love).
Sper ca Sasuke sa stea mai mult, sa i se dea o luna macar pana sa gaseasca obiectul sad.
Oricum chiar imi place, ma bucur ca am trecut pe aici... acu inteleg si eu titlul care este foarte potrivit. Abia astept sa vad la ce va mai duce cap'sorul.
Gata din momentul asta am devenit o cititoare fidela, deci pe cuvantul meu daca ideea asta nu mi se pare SUPERBAAAAAAAA!
Nextul fetelor, ca dak nu il puneti devin si eu un inger pierdut care sa va caute si sa va bantuie pana puneti capitolele sa nu moara si altcineva =)).
Pupici dooolci la amandoua kisskisskisskisskiss



Lost Angel Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Lost Angel Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Calliope
Jōnin
Jōnin
Calliope

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Ploiesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1170
Puncte : 1297
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : I love to write stories:X
Stare de spirit Stare de spirit : Sadica:>:>

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Vin 02 Sept 2011, 19:45

super fic vreau nextul


Lost Angel Tumblr_mrmuebFDm11s7d7e3o2_500

"That's the best thing a girl can be in this world: a beautiful little fool."


- Carey Mulligan (Daisy)  - The Great Gatsby



Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Lost Angel Asss10Lost Angel J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19Mar 20 Dec 2011, 17:33

Ficul nu a mai fost continuat de vreo patru luni, chiar mai mult. Momentan merge la FanFicuri Blocate, iar daca vreti sa il deblocati ma anuntati printr-un PM. O zi buna in continuare.. dap !
Lost Angel 3825
choco^^


Lost Angel Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Lost Angel Empty
MesajSubiect: Re: Lost Angel   Lost Angel I_icon19

Sus In jos
 

Lost Angel

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-