Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sub ploaie de kunai-uri Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sub ploaie de kunai-uri Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sub ploaie de kunai-uri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mar 29 Mai 2012, 20:09


Autor pov.
Era o zi obisnuita in minunatul sat Konoha. Razele impunatorului soare mangaiau cu tandrete chipul unei tinere de 16 ani. Aceasta copila inocenta are, parul de culoarea florilor de cires si ochii precum cele mai pretioase smaralde pe care le-ai putea vedea vreodata. Dar asa cum cred ca stiti deja, nimic nu e ceea ce pare. Ingerul adormit se numeste Sakura Haruno. Este cea mai buna kunoichi si ninja medical din sat dupa maestra sa Tsunade, insa unii spun ca ar fi intrecut-o de mult. Are o forta monstruasa ce poate intimida pana si pe cel mai puternic shinobi din lume, dar si o abilitate speciala ce o detine numai clanul Haruno, insa despre asta vom vorbi mai incolo. Sa va spun cum e decorata camera ei. Peretii sunt de un roz pal cu flori albe, parchetul e maro inchis un covor pufos alb dasupra si de tavanul lila atarna un mic candelabru stralucitor. Dulapul dublu acopera un sfert din perete. Pe biroul din lemn de cires sunt cateva carti, o lampa de citit si un laptop mov cu flori albe, iar patul micutei flori de cires este lila cu alb. De asemenea mai e o usa ce da in baia cu faianta roz. Aceasta are un dus, o cada, o chiuveta roz-movalii , precum si o oglinda imensa ce ocupa un perete intreg.
Sakura pov.
Sunt pe o campie plina de flori, dar deodata aud un zgomot enervant ce ma trezeste. Opresc masinaria de tortura cum ii spun eu si o arunc direct pe geam. Sper ca l-a nimerit pe cel care a inventat-o. Tipul ala imi datoreaza niste bani, deoarece e al 17-lea ceas pe care il sparg. Uite pe ce se duc banii mei din misiuni. Ma bag inapoi sub patura, dar sar ca arsa. Aoleu astazi am antrenament cu Tsunade si daca voi intarzia, iar ma va pune sa fac inconjurul satului de 30 de ori in maini. Fug ca disperata la baie sa imi fac siesta si in mod surprinzator sunt gata in mai putin de 7 min. Wow un nou record personal deoarece imi ia de obicei vreo 30, insa cand e vorba de Tsunade si antrenamentele ei ai face bine sa nu o calci pe nervi. Acum merg spre vila Hokage, dar ce zic eu merg. Alerg de zici ca sunt urmarita de tirgri nu alta. Hai sa va spun in fuga cu ce m-am imbracat. Am un chimono albastru cu insemnul clanului Haruno pe spate, despicat pe piciorul unde imi tin gentuta( stiti gentutele ninja din anime nu?), cu flori albe pe el, o ,,curea” neagra la mijloc si niste sandale ninja scurte. Are un decolteu putin cam mare ce imi scoate in evidenta formele mele generoase.
Gata am ajuns, acum trebuie sa merg la biroul maestrei mele, aflat la ultimul etaj. Nu pot sa cred ca detinem tehnici ce pot distruge natiuni, dar nu suntem in stare sa construim un amarat de lift. Intr-un final am reusit sa urc scarile interminabile, dar cand sa bat la usa aud o voce familiara. Oare chiar el e? Nu, e imposibil. Nu l-am mai vazut de foarte mult timp. Am intrat ca o tornada in birou ca aproape am scos usa din balamale si cand colo l-am vazut stand pe canapeaua din incapere pe…

Pozele capitolului:
Kimonoul Sakurei( ganditi-va ca e despicat pe un picior)
https://i.servimg.com/u/f42/17/02/59/25/gothic11.jpg
Laptopul Sakurei:
http://www.laptop-it.ro/laptop-skins/415-skin-laptop-flower-squares.html
Patul Sakurei:
http://www.alyshop.ro/produse/Lenjerii-din-bumbac-ranforce/Lenjerie-pentru-pat-dublu-din-bumbac-ranforce-mov-cu-crengute-si-buline_1754.html
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mar 29 Mai 2012, 20:10

[color=green]
P.R.I.M.A.!
poi imi place, dar e scurt... iar ideea e putin cam prea comuna (de asta sunt interesata sa vad cum o dezvolti)
1.actiunea ai cam fugarit-o, doar asa putin
2.descrierea merge, totusi ai mai putea pune... destula, iar in unele locuri mi se pare un pic cam prea fortata, adica ai fi putut sa adaugi descrierea in timpul actiunii (in timp ce mergea la baie vedea...) bine asta e parerea mea
3.cu parantezele nu prea sunt de acord, arata cam urat intr-un fic, ai putea spune ce ai de spus prin naratiune.
4.imi place ca nu te-ai axat pe dialog, inca din primul capitol.
scuze pentru aceste sfaturi destul de dure, dar crede-ma ca o sa te ajute (si pe mine m-au ajutat)
scuze daca te-am suparat...
astept nextu' caresper sa vinea repede si sa ma anunti scumpii, ok?
P.S.: ador kimono-ul sakurei!!! in love


Edit Anna~Anitta: Este interzisă şi folosirea scrisului mic, culorilor negre sau închise ce nu sunt vizibile, cât şi culorile neon.


Ultima editare efectuata de catre Anna-chan:) in Mar 29 Mai 2012, 20:23, editata de 1 ori
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Sub ploaie de kunai-uri J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mar 29 Mai 2012, 20:18

hei , pai vroiam sa-ti spun ceva ,

e legat de randuri , sunt prea putine ,

in rest e totul ok ,

astept nextul ,

sper sa ma anunti si pe mine ,

chiar vreau sa vad ce se intampl in cap number 2

pupici de la crisu

PS: Pupicii sunt dulci
Sus In jos
Casydy
Genin
Genin
Casydy

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : In Lumea Vampirilor si a Vrajitorelor
acebook acebook : Serena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 215
Puncte : 239
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa scriu ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : Happy...or...SAD:((:((:((

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mar 29 Mai 2012, 20:29

Prea tare ficul . imi palce mult vreaus a aduci next-ul repede
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mar 29 Mai 2012, 20:32

poi sa va explic la toti. la inceput stiu ca e comun dar pe parcurs se va transforma in ceva ce nu ati mai vazut in viata voastra. va fi extrem de diferit happy2 . promit ca va voi anunta pe toti si va multumesc pentru toate criticile. ma vor ajuta sa ma perfectionez happy2
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mar 29 Mai 2012, 22:51

maine next Sub ploaie de kunai-uri 384738


Edit Bella: Ce scrie in regulament? .. Un comentariu trebuie sa contina minim 10 cuvinte. Nu este prima data cand ti se atrage atentia, fii atenta... Ai mai facut si dublu-post
Sub ploaie de kunai-uri 468521
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mar 29 Mai 2012, 23:07

ceea care da unele dintre cele mai tari comentari s-a decis sa deschida un fic:-?
cum minunea asta, intr-o zi cautam un fic scris de tine dar spre dezamagirea mea nu am gasit , si uite-l aici , eu ignornadu-l ca pe toate cele noi(nu am mai avut chef de citi nik)
SI rusine sa imi fie ca inceputul este super , sa aduci maine nextul ca daca nu te maananc cu fulgi cu tot :D
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mier 30 Mai 2012, 21:56

Capitolul 2

Sakura pov.

Intru in camera ca o tornada si pot sa vad cum Tsunade ma fulgera cu una din privirile ei ucigase. Daca nu eram ucenica ei cred ca acum mi-ati fi adus flori la mormant. Ma uit cu atentie in jurul meu. In camera spatioasa ,care iti oferea o panorama excelenta a satului prin geamul imens ce acoperea mare parte a peretelui din fata mea, vopseaua de un galben pai linistitor se imibina perfect cu biroul si canapeaua de un maro inchis pe care sta Jiraya-sensei. De asemenea mai sunt si niste tablo... STOP! Deruleaza caseta. Ce cauta Jiraya-sensei aici? Daca batranelul asta pervers e in sat inseamna ca… iar se va lua la cearta cu Tsunade si eu chiar nu mai suport sa repar pereti in timp ce acest bosorog se uita la formele mele de parca nu a mai vazut asa ceva in viata lui, sau mai bine zis ce a mai ramas din ea. Si acum imi amintesc acea zi.
Flashback:
Mergeam linistita spre terenul de antrenament imbracata ca pentru o zi obositoare de tortura cu “draga” mea maestra. Un kimono rosu despicat
la ambele picioare cu niste dragoni inconjurati de petale de flori pe el, sandale ninja si parul prins intr-un coc lejer era mai mult decat suficient pentru a rezista vreo 11 ore obositoare cu UCIGASA. Trecand prin fata lui Ichiraku-ramen ii vad mancand de zor pe Maestrul Jiraya si pe Kakashi-sensei. Se pare ca si acestia m-au observat. M-am dus sa ii salut si m-au intrebat daca vreau ceva de mancare.
-Sigur!De ce nu. am zis, nestiind ce avea sa se intample mai tarziu.
In timp ce savuram linistita ramenul ,doua priviri care in loc sa isi vada de castronul lor tot ma analizau sau mai bine zis imi analizau decolteul. Am rabdat cat am rabdat, dar deja nervii mei erau la limita. Brusc 2 maini mi-au atins coapsele, urcand tot mai sus. Atat le-a fost. Am adunat o cantitate considerabila de ceakra in pumni si i-am lovit atat de tare pe cei doi “sensei”, daca le mai pot spune asa, incat i-am aruncat la 26 m distanta, stand inconstienti vreo 15 min. Cum s-au dezmeticit le-am tinut timp de 2 ore o predica de sa ma tina minte toata viata.”
End flashback
Si in ziua de azi, cand ma vede, Kakashi se pune in garda de parca l-ar ataca 30 de ninja nu alta. Nu pot spune acelasi lucru si despre Eremitul Pervers, insa doar sa se gandeasca sa mai incerce asta si Tsunade-sama va avea un pacient in stare foarte grava de tratat. Prinsa cu gandurile mele nici nu am observat ca cineva lipseste din peisaj.
Brusc, simt o prezenta cunoscuta in spatele meu si niste maini calde ce mi-au acoperit ochii. Instinctiv, m-am intors la 180 de grade cu pumnul gata pregatit de atac cand il vad in fata mea pe fostul meu coleg de echipa ce mi-a fost ca un frate dupa plecarea lui Sasuke-kun. Va-ti dati oare seama despre cine e vorba? Pai are parul ca spicele copte de grau in bataia soarelui, ochii de culoarea cerului senin si un comportament ce lasa de dorit. Insa e cea mai hiperactiva si mai buna persoana pe care ai puteao intalni. E intelegator, un prieten de nadejde si extrem de saritor. Problema lui este ca uneori pe langa par are si creierul blond, dar tot mi ermanito ramane. Sar pe el mai sa il daram si strig:
-Narutooooooooooooooo-kun! Te-ai intors. interogatoriul incepe, gandesc eu. Ce-ai mai facut? Ce locuri ai vazut? Te-ai antrenat din greu, nu-i asa? Ti-a fost dor de sat?
Bietul baiat cand se vede asaltat cu atatea intrebari nici nu stie ce sa mai spuna ca s-a ingalbenit tot, insa observand asta m-am potolit…momentan.
-Buna, Sakura-chan! Mi-a fost foarte dor de tine. spune el luandu-ma in brate.
La inceput sunt socata de gestul blondului, insa ma dezmeticesc imediat si ii raspund la imbratisare cu caldura. Mi-a fost atat de dor de nebunul asta.
-Hei Naruto, ce-ar fi sa ne intalnim in parc peste 20 de min.
-Bine Sakura-chan. Ne intalnim la ciresul de langa Lacul Nuferilor Sangerii. mi-a spus acesta cu zambetul pe buze.

Vreau sa fiti cat mai duri. Daca si o virgula n-am puso unde trebuie sa ma atentionati bine?
Kimono-ul Sakurei:
http://www.okazii.ro/rochii/rochii-de-cocktail/rochii-orientale-kimono-brodate-noi-kimonouri-traditionale-qi-pao-cheongsam-autentice-la-pret-de-criza--a113200631[center][justify]
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mier 30 Mai 2012, 22:07

ma cam dor pe mine ochii(pentru prima data in viata) si nu am vazut bine , sincer ai exagerat la o-uri , puteai pune vreo 304 nu cate is acolo (nu ma lua in sens de rau)
Kakashi -sensei , eremit-pervers... doar la atatia metri? Sakura la trimis odata pe naruto la 365 parca:)))
asa faceam eu in locul ei , sa zboare cu avioanele:)) , a fost super capitolul deci asteptam next:)
Sus In jos
Anna-chan:)
Chūnin
Chūnin
Anna-chan:)

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : oriunde si mereu altundeva <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 616
Puncte : 711
Reputatie Reputatie : 61
Hobby-uri Hobby-uri : desenez si scriu, cant la pian, citesc manga si ma uit la anime-uri
Stare de spirit Stare de spirit : mereu plictisita

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mier 30 Mai 2012, 22:24

[color=green]

Aloha!
bun vad ca ai incercat sa adaugi descriere ceea ce e foarte bine, nu zic ca e perfecta, dar e mult mai buna decat inainte
la dialog, am vazut ca in unele parti e putin cam lung si sec, unele faze ar fi putut fi puse mai usor in vorbirea indirecta
la estetica ar cam trebui sa lasi un rand liber intre dialog si naratiune, arata mai bine si e mai usor de urmarit. (parerea mea)
e acestea fiind spuse acum te felicit ca ai evoluat, putin, fata de primul capitol. totusi capitolul e tot scurtut...
te-am pupacit si succes in continuare in love


Edit Anna~Anitta: Este interzisă şi folosirea scrisului mic, culorilor negre sau închise ce nu sunt vizibile, cât şi culorile neon.
Sus In jos
Renésmee
Legend
Legend
Renésmee

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : prin jur ...
acebook acebook : Renesmee
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2168
Puncte : 2451
Reputatie Reputatie : 179
Hobby-uri Hobby-uri : Fotografia
Stare de spirit Stare de spirit : Visatoare

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Joi 31 Mai 2012, 07:54

In primul rand ai mare grija la comentarii. Esti de mult timp pe forum si ar trebui sa stii regulamentul. La ficuri nu este permis un comentariu care sa contina mai putin de 10 cuvinte. Cum am mai spus, ai facut si dublu post. Ai fost de multe ori atentionata in privinta asta.. Sub ploaie de kunai-uri 468521

Legat de fic.. Ma bucur ca ai cat de cat descriere dar nu cred ca intereseaza pe cineva camera si baia.. Sentimentele sunt cele care conteaza asa ca axeaza-te pe ele.
Parantezele nu au ce cauta in fic. Daca nu intelegea cineva despre acea geanta te putea intreba prin comentarii.
Spor la scris si la idei!^^
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Sub ploaie de kunai-uri J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Joi 31 Mai 2012, 19:22

[color=black]HEI ,

a fost super ,

iar e faza aia cu , prea putine randuri ,

sper sa faci cat mai multe ,

sa ma anunti si pe mine ,

pupici


Edit Anna~Anitta: Este interzisă şi folosirea scrisului mic, culorilor negre sau închise ce nu sunt vizibile, cât şi culorile neon.
Sus In jos
Adelina^.^
Academy Student
Academy Student
Adelina^.^

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Orasul viselor sarcastice
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : sa desenez si sa pictez
Stare de spirit Stare de spirit : moarta de plictisita

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mier 13 Iun 2012, 20:13

imi place si vreu nextu acuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum puppy eyes

Edit Anna~Anitta: Atunci cand comentati un fic/ one-shot, veti folosi minim 10 cuvinte. Te rog sa-ti editezi comentariul pentru a nu fi considerat spam. Multumesc!
Sus In jos
♥~♫alexys♫~♥
Genin
Genin
♥~♫alexys♫~♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undeva departe,pe scurt...ACASA!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 57
Puncte : 64
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : De toate☻(desenul si cititul)
Stare de spirit Stare de spirit : Revenita cu capu,plecata cu mintile

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mier 13 Iun 2012, 22:24

soryy ca numai acum tiam vazut ficul dar e supeeeeeerrrrrr adu nextu cat poti de repede si sa ma anunti yeah
Sus In jos
Hanazawa Rin
Sennin
Sennin
Hanazawa Rin

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Targoviste.
acebook acebook : Hanazawa Rin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 825
Puncte : 1007
Reputatie Reputatie : 122
Hobby-uri Hobby-uri : Reading, Dancing, Writing.
Stare de spirit Stare de spirit : Where's the point?I'm bored anyway...

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mier 20 Iun 2012, 10:07

Paiii, primul lucrul care m-a atras la ficul tau a fost numele. Nu stiu de ce pentru ca eu intotdeauna am fost amatoarea numelor in engleza sau japoneza:) Dar asa in romana si imi place:)

Ai mare grija cum conturezi povestea:) Ma refer la naratiune, dialog si descriere:) Nu te supara pe mine, spun asta doar pentru ca imi place ideea fanficului si e pacat sa nu il scri cum trebuie:) Crede-ma, ajuta daca primesti critici!

Paii, eu inca nu sunt multumita de lungimea capitolului:)) Vreau mai luuung!!

Deci, astept next si sa ma anunti, ok?:>



HanazawaRin:)
Sus In jos
http://byrosemary.blogspot.com
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Joi 05 Iul 2012, 15:02

uita-ti styu k am avut o perioada imeeeeensa de disparitie dar sunt extrem de ocupata. mam gandit mult la fic. sa il inchid sa nu il inchid. nam vrut sa va dezamagesc si sunt incantata de critici dar si de laude. primele doua capitole au fost jalnice styu dar am vrut sa trec peste ele k sa ajung mai repede la esential. cu capitolul 3 lucrurile se vor incinge mult mai mult si ceea ce va voi spune nu ati mai citit nicaieri. va asigur. ma bucur k sunteti alaturi de mn si rugatio din partea mea pe doamna INSPIRATIE sa mai treaca pe la mn pt a putea lega ideile ficului in asa fel incat sa va placa. eu nu prea le am cu descrierea sentimentele sau deastea. imi place actiunea dar nu fiti dezamagiti ca veti intalni si din acestea din plin. va iubesc mult pe toti si va rog sa nu va suparati pe mn dak nu mai intru pe Forum atat de des. va iubesc si promit k al 3 lea capitol va fi incendiar, nu in sensul ala, luuuuuuuuuuuung promit si u idei mai bine definite. ITASAKU va kiss pe toti.
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Dum 08 Iul 2012, 23:17

Capitolul 3

Sakura pov.
Ma indrept spre casa mea sa ma pregatesc pentru intalnirea cu Naruto. Oare cum va reactiona cand va afla motivul pentru care l-am chemat sa vorbesc cu el? Sper doar sa nu faca vreo tampenie cand va afla, dar asta chiar trebuie sa o stie. O, Doamne. De ce cand vreau sa ma fac si eu utila apar atatea piedici? Prinsa cu gandurile mele nici nu-mi dau seama ca m-am impiedicat de o piatra. Inchid ochiii, fiind pregatita de contactul cu pamantul rece. Dar nu se intampla nimic. Ii deschid enervata deja de asteptarea asta si cand colo observ ca ma aflu in bratele unui baiat. Nu pot sa il vad prea bine, deoarece are o palarie de paie ce ii acopera intreaga fata, cu exceptia ochilor. Ah si ce ochi rosii superbi are. Ia stai ochi rosii? O nu, e……….. Sharingan. Inainte de a ma dezmetici observ ca sunt in fata casei mele. Ma uit cu atentie in jur, dar nu mai vad pe nimeni. Asta a fos ciudat. Merg direct in bucatarie unde o gasesc pe sora mea Ayame impreuna cu “iubitul” ei. Chiar daca avem acelasi sange eu si Ayame nu semanam deloc. Are parul blond, ochiii albastri si chiar daca e mai mare ca mine cu doi ani e atat de iresponsabila si de aiurita incat Naruto e mic copil pe langa ea. Cu toate ca e sor-mea e o c***a si jumatate. In fiecare zi vine cu alt baiat acasa. Acum serios ma mir cum de nu I sa rupt patul din camera la cat il scartaie saracul. O si pe langa faptul ca trebuie sa indur toata noaptea gemetele lor de animale in calduri asa-zisii ei iubiti se dau mereu la mine. N-o sa pot uita ziua aceea.
Flashback

Vin acasa fara pic de energie, plina de rani si cu hainele rupte… IAR. Doamne, de cand ma antrenez cu Tsunade trebuie sa imi cumpar haine noi si bandaje in fiecare saptamana. O zi de antrenament cu femeia asta e Iadul pe Pamant. Dar ce zic eu aici. Iadul e relaxare pentru mine. Oricum, chiar daca sunt aproape moarta de la atatea rani si lovituri niciodata nu am spus STOP. Oricat m-ar durea si cat as suferi nu renunt. Sasuke a plecat pentru ca nu am fost destul de puternica sa il opresc, iar cand Naruto impreuna cu ceilalti au mers sa il aduca inapoi eu am stiut doar sa plang. M-am bazat pe ei. Acum asta nu se va mai intampla. Vreau sa devin tot mai puternica pentru a putea reuni echipa 7. Acesta e telul meu la care nu voi renunta niciodata oricate ar trebui sa indur. In fiecare zi ma antrenez pana la epuizare pentru a nu fi nevoita sa ma gandesc la trecut.Nu vreau sa imi mai amintesc noptile albe in care plangeam pana dimineata. Cu fiecare lacrima din sufletul meu s-a rupt cate o bucatica pana nu a mai ramas aproape nimic. Dar lacrimile au secat. De cum am ajuns ucenica lui Tsunade mi-am jurat sa nu mai plang si sa ma antrenez pentru a deveni tot mai puternica.
Visarea mea ia sfarsit, datorita zgomotelor venite din camera surorii mele. Frate zici ca sunteti nemancati. In fine. Las asta la o parte. M-am obisnuit cu chestiile de genu`. Intru in baie pentru a face un dus scurt si rece pentru a ma revigora. Uneori stau in cada cu orele si cand imi aduc si cipsurile, telefonul si un suc Cola ma simt de parca as fi in Rai. Insa de data asta nu va fi asa. Maine iar am antrenament asa ca va trebui sa ma culc devreme. Intru in baie mai mult tarandu-ma decat mergand. Ma dezbrac, aruncand hainele pe unde nimeresc,dau drumul la apa si…….. AHHHHHHH. CE RECE EEEEE! Fiecare picatura e ca un bici ce imi sfasie pielea , dar macar sangerarile s-au oprit si ma simt putin mai insufletita. Gata am indurat destul. Daca mai stau si un moment o sa ma aleg cu o raceala zdravana. Pasesc usor afara din cabina de dus, dar de ce sa va mint acu pe voi. Sar ca arsa de acolo. Ma duc la dulapiorul de langa chiuveta de unde iau cativa plasturi, bandaje si spirt. Cum am terminat ma duc sa ma spal pe dinti si cand colo era sa fac infarct de cum m-am vazut. Pana si Tuthankamon s-ar speria de mine. Arat ca o mumie in toata regula. Gata sa termin cu gluma, deoarece maine am o zi plina. Merg la dulap si imi i-au pijamalele care se compun dintr-un maieu roz si niste boxeri gri.
Ia stai! De ce nu se mai aude nimic din dormitorul Ayamei? E poate ca a obosit si ea la cat de des o face. Dar sa stiti ca sora mea e o mare inventatoare. A creat un nou mod de slabit foarte eficient daca il practici constant. S***l. Cand era si ea om ca toti oamenii avea vreo 10 kg in plus, dar in 3 saptamani de cand a inceput cura aceasta a slabit peste 15 kg.
Ma bag in pat, dar inainte sa ma ia somnul aud cum usa de la camera mea se deschide incet, iar sunetul unor pasi se intensifica. Nu fac nici o miscare, vrand sa vad ce are de gand acest musafir extrem de nepoftit. Deodata cineva imi pune o batista imbibata intr-un drog la gura. Ce (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) mai e si tampitul asta. Cred ca nu stie cine sunt eu. ALOOOOOOOOO. Ucenica Hokage-lui si al doilea cel mai bun ninja medical din lume iti spune ceva? Cred ca baiatu asta nu isi da seama ca eu sunt imuna la orice fel de otrava si de drog. Ei bine nu strica sa imi incerc pumnul si pe altceva in afara de copaci si de bolovani. Doua maini dau la o parte patura in care m-am infofolit. Ia stai amice. Daca imi arunci paturica mea pufoasa pe jos te-ai ars. Oh nenorocitul asta mi-a dat bluza jos si acum incearca sa imi desfaca incuietoarea sutienului. Bine asteptarea a luat sfarsit. Sar din pat direct in fata astuia. Incerc sa deslusesc cine e. CEE? E iubitul Ayamei. O nu. Nu a facut asta. O sa mi-o platesti idiotule. Ce surprins e sa ma vada.
-Asculta aici dragutule. Cu sor-mea nu ma intereseaza ce faci, dar de mine nu te atingi clar?
- O, pisicuta si-a scos ghearele. Si ce-o sa-mi faci? E doar gura de tine. Ii vei striga pe mami si tati sa ma sperie sau ii vei spune ursuletului tau roz sa ma faca sa rad pana lesin?
- Nenorocitule, nimeni nu are voie sa-i aduca in discutie pe parintii mei. ii spun eu mai mai sa-i sar la gat.
-Si daca o fac ce voi pati? Scumpo nu stiu cum ai reusit sa rezisti drogului, dar esti doar o copila. Asa ca nu mai face fite de printesa rasfatata si mai bine trecem la actiune. imi zice el pe un ton batjocoritor, luandu-ma de mijloc.
Gata asta a pus capac. Nimeni niciodata nu mi-a spus astfel de lucruri si m-ai ales nimeni nu mi-a batut macar vreun apropo in legatura cu familia mea. Nu ii permit unui retardat sa ma jigneasca si sa……… imi arunce pe jos patura preferata. Imi strang toata ceakra ramasa in pumni si il lovesc cu toata furia pe care o am in abdomen. A zburat prin geam cu vreo 275 km/h spre Muntele Hokage, care apropo e in partea opusa a satului. Dar nu il las sa scape atat de usor. Ii apar in spate si fac cateva semne mai ciudate dupa care timpul se opreste in loc, fiind amandoi suspendati in aer. Il lovesc cu mainile si cu picioarele pana e ajunge la un pas cu moartea. Timpul se dezgheata, iar acel gunoi ajunge cu capul direct intr-un morman de ingrasamant natural daca intelegeti ce vreau sa spun. Sper ca oamenii de la acea crescatorie de porci sa il gaseasca si sa il duca la spital. Fiti linistiti ca nu l-am iertat pentru ce a facut. M-am asigurat ca oricata ingrijire primeste bratele si picioarele sa ii ramana inerte toata viata. Stiu ca am exagerat un pic, dar nimeni nu se ia de familia mea.
Endflashback
Ma intreb ce s-a mai ales de el. Oricum nu stiu cat timp am stat prinsa cu intamplarile trecutul meu, dar trebuie sa ma pregatesc pentru intalnirea cu Naruto si trebuie sa fiu tare cand ii voi da ACEA VESTE.

va multumesc ca m-ati asteptat si sunt sigura ca veti fi super uimiti cand veti afla ce ii va spune sakura lui naruto in love
Sus In jos
Max
Chūnin
Chūnin
Max

Sex : feminin Localizare Localizare : Some day I'll know better than me
Nr. mesaje Nr. mesaje : 754
Puncte : 858
Reputatie Reputatie : 58
Stare de spirit Stare de spirit : Hoppless

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Lun 09 Iul 2012, 10:52

prima nr1
Ce ii va zice? puppy eyes Sper ca nu ca il place ca altfel...... hmm..realy?
Ce nenorocit idiot si bastard e ala biciuitor biciuitor cum sa ii zica astfel de cuvinte Sakuurei? Fata de mine , rozalia a fost blanda , nu ramanea cu un os in corp nefraturat si cu capul in acelasi loc cu trupul.
Si Ayame waiting down cuva ordinara.....
Tsunade ca de obicei de groaza lough
Next puppy eyes
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Lun 06 Aug 2012, 16:09

Imi place mult ficul tau! E grozan si astept cu nerabdare nextul! Te pup dulce1 kiss
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Sub ploaie de kunai-uri Asss10Sub ploaie de kunai-uri J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Vin 26 Oct 2012, 22:40

Fic blocat din cauza inactivităţii.

Îl găseşti la .. Fan Ficuri Blocate ..
Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Sub ploaie de kunai-uri Asss10Sub ploaie de kunai-uri J5fdba

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mier 10 Iul 2013, 14:37

Fic redeschis. Îl găseşti la Fan Ficuri Originale.
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Capitolul 4   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mier 10 Iul 2013, 14:41

Acest fic va fi in colaborare cu Rebee. Vom face fiecare un capitol. Cuplul va las sa-l ghiciti singuri, dar uite un indiciu: Fiti atenti la nume. Doar atat va pot spune. Cine isi da seama de cuplu datorita indiciului va putea sa contribuie sau sa vada ficul primul.


Ultima editare efectuata de catre itasaku99 in Mier 10 Iul 2013, 15:13, editata de 1 ori
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Capitolul 4   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mier 10 Iul 2013, 14:45

Salut! Itasaku s-a intors. Acest capitol e scris de prietena mea cea mai buna Rebee, cu mici modificari din partea mea. Vom face ficul in colaborare. Astept cu nerabdare parerile voastre.:*


                                                                         Capitolul 4





„ ..dar trebuie sa ma pregatesc pentru intalnirea cu Naruto si trebuie sa fiu tare cand ii voi da ACEA VESTE.”

AUTOR P.O.V. :d

  Frumoasa floare de cires urca in camera ei pentru a se pregati de MAREA VESTE pe care  are de gand sa i-o spuna lui Naruto .. Fiind obosita si abia mai putandu-se tine  pe picioare se „ taraste” spre baia spatioasa si luminata de razele soarelui ce isi reflecta stralucirea  in gresia de culoarea piersicii  si in oglinda imensa in care rozalia se aranja zilnic . Aceasta isi arunca hainele la intamplare si  intra in cabina de dus . Micile picaturi se lovesc cu repeziciune de corpul delicat al Sakurei. Fata se simtea ca in al noualea cer si continua sa se inalte cu fiecare firicel de apa ce ii relaxeaza intregul trup si ii alunga toate grijile de pe cap .

SAKURA .P.OV. ;;)

   Imediat ce termin dusul , ies din cabina , un adevarat RAI uneori si iau prosopul ce era pus in suport infasurandu-ma  cu el . Acesta se parea ca imi pune destul de mult in evidenta formele voluptoase date de mama natura . Unele fete considera un dar corpul ce mi-a fost dat , insa uneori pentru mine reprezinta Iadul pe Pamant . De ce ?! Din cauza privirilor ce le atrage .. Priviri obsedate cum ar fi cea  a „iubitului” surorii mele.
 Pentru a ajunge de la baie la minunata mea camera care  trebuie sa trec de cea a  lui Ayame care avea usa deschisa , inauntru aflandu-se numai noul ei iubit . Acesta ma observa sau mai bine spus imi observa trupul ce ar pune orice baiat pe jar si tinand cont ca eu eram numai intr-un prosop care nu era mult lung sub fundulet ramane aproape paralizat cu un zambet malefic pe buze si cu ochii cat cepele care ma examinau din cap pana in picioare . Apoi incet-incet se ridica din pat si incearca sa se apropie de mine.
  „ Ce ?! Ce are de gand retardatul asta sa faca ?! Si Ayame unde e ? Cum a putut sa-l lase singur ?!” gandesc eu nervoasa .
  Acesta ma trage de mana cu brutalitate si imi pune mana pe mijloc dupa care ma tranteste pe podea.
-Gata ! Acum prosopul jos ! ordona el cu un glas pervers .
- CE?! Visezi, mai baiatule.Doar nu crezi ca eu sunt Ayame . Apropo , chiar , ea unde e ?
- S-a dus pana la prietena ei care avea nevoie de ajutor urgent si mi-a spus sa o astept aici , dar nu stiam ca mai are o surioasa asa de BUNA !! punand accent pe „Bunaa”.
-Poftim? Te anunt de acum ca daca te prind ca pui mana pe mine te-ai ars.
-Serios? Vai,vai chiar mi se face frica,zice el cu un ton ironic. Fato, sa stii ca nu imi e frica de o pustoaica asa ca fa ce spun. DEZBRACA-TE !
-Nuuu am sa fac asa ceva niciodata,ii raspund eu pe un ton apasat si nervos.
-A bine atunci , vrei sa faci pe pisicuta rea. Bine , eu voi fi motanul ce te pune la punct.
 Dupa ce a terminat de spus fraza ii apare un zambet malefic pe fata si se naspusteste asupra mea , trantindu-ma in pat.
 „Gata,asta a umplut paharul. Si eu care nu vroiam sa il invinetesc si pe acesta ,dar asta e soro , daca aduci in casa numai obsedati sexual .” gandesc eu apoi ii dau un pumn zdravan de il arunc direct in noptiera surorii mele . Acesta era la pamant , nemiscat , se vedea ca nu se poate ridica . Ma scol din pat si ma duc la urechea lui , soptindu-i suav , dar totodata sexy „Ai grija ca pisicuta asta are gheare ascutite, motanel”. Parasesc camera si ma indrept spre a mea  . Merg tinta spre sifonier , dar mai intai incui usa in caz ca afurisitul ala nu s-a invatat minte , desi ma indoiesc. Imi aleg hainele pentru intalnirea cu Naruto adica o  pereche de colanti negri de piele, un tricou alb cu un craniu si  niste bascheti albi. Parul era prins intr-o coada sus , iar la gat aveam un colier ce l-am primit de la mama cand eram mica .
 Cobor scarile si ma indrept spre usa ,dar ma intalnesc cu Ayame ce s-a pus in fata mea si ma intreaba:
-Ce i-ai facut iubitelului meu , Sakura? tipa aceasta cu un oarecare repros in voce.
-Ce a meritat! Ce vina am eu ca tu aduci in casa numai retardati ce nu stiu sa se astampere. Eu l-am avertizat ca daca se atinge de mine o pateste,dar el nu a vrut sa ma asculte si a luat totul in gluma. Uite ce s-a intamplat si citez: „- S-a dus pana la prietena ei care avea nevoie de ajutor urgent si mi-a spus sa o astept aici , dar nu stiam ca mai are o surioasa asa de BUNA !!.
-Poftim? Te anunt de acum ca daca te prind ca pui mana pe mine te-ai ars. -Serios? Vai,vai chiar mi se face frica,zice el cu un ton ironic. Fato, sa stii ca nu imi e frica de o pustoacica asa ca fa ce spun. DEZBRACA-TE!”

-A, asa ai facut pisoias ? spune Ayame si se intoarce cu o privire amenintatoare asupra asa zisului ei iubit .
-Poi cum?! nu ti-a spus ? intreb eu confuza.
-Nu,mi-a spus ca el statea linistit in pat si tu ai sarit cu pumnii pe el ..
-Poftim? a bine atunci.. si ma indrept spre el si ii mai dau una de ramane inconstient pe podea,apoi plec.
-Sakura! De ce l-ai lovit iar ?
-Zi mersi ca te-am scutit pe tine de asta.E cu adevarat o tortura sa il atingi,apoi ma uit la el cu scarba.
 In fine, o las pe Ayame cu iubitul ei , pe care am uitat  sa va spun ca il chema Yosuke, si plec spre parc. Peisajul era asa de minunat .. Cerul era pictat cu diferite nuante del rosu. Peste cateva minute ajung in fata ciresului si ma asez pe banca care era in fata Lacului Nuferilor Sangerii. Off,acea banca.. Imi trezeste atat de multe amintiri. Numai cand o privesc , cand ma uit cum este acoperita de petalele de cires fine , formand un covor moale si catifelat. Zona aceasta a parcului era preferata mea , mereu veneam aici sa ma gandesc , sa reflectez asupra faptelor mele , ei bine as putea spune ca era un al doilea loc al meu , pe langa camera mea care era unica . Insa din ziua aceea , cea mai rea din viata mea , ziua in care Sasuke a parasit satul si in acelasi timp mi-a secat inima.. La inceput am ezitat sa-i spun lui Naruto sa vina sa ne intalnim aici , dar cum are legatura cu locul asta am simtit ca ar fi alegerea potrivita. Ma asez pe banca si in timp ce ma las purtata de briza ce imprastia petalele ciresului batran pe unda cristalina a apei in care se reflecta frumusetea maretei Luni  si a micilor diamante ce transforma aceasta noapte intr-un loc divin. Vantul ,aduncand , niste nuferi la malul lacului ma duc sa iau cativa.. mereu am iubit nuferii , sunt niste plante foarte frumoase . Iau doi dintre ei si ma indrept inapoi spre banca , tinandu-i in mainle mele gingase si ducandu-i mai aproape de fata pentru a le putea admira mirosul ce imbata aerul . Ajunsa pe banca cad pe ganduri , incep sa-mi aduc aminte cate am patit incercand sa devin mai puternica , cate rani am indurat , cat de cruda a fost soarta cu mine , cat de mult am crescut de cand a plecat Sasuke. Oare am devenit mai puternica de atunci? Sau sunt la fel de slaba ca atunci cand eram un simplu genin ce avea nevoie de ajutorul lui Sasuke sau Naruto pentru a fi in siguranta ? Oare Kakashi m-a mintit cand mi-a spus ca am progresat pentru a ma face sa ma simt mai bine si sa ma convinga sa ma duc acasa deoarece ma antrenam de 2 nopti si 3 zile fara incetare , sau chiar vorbea serios ? ..

*** F L A S H   B A C K ***

- Hei Kakashi , cum a fost de data asta ?
-Foarte bine Sakura , ai progresat mult . Insa, ar trebui sa te duci acasa sa te odihnesti , te antrenezi de 3 zile si 2 nopti încontinuu. Daca nu te opresti  nu vei mai fi buna de nimic si tot antrenamentul tau o sa fie in zadar .
-Dar .. inca nu sunt suficient de puternica. Inca nu stapanesc bine puterea pe care am mostenit-o de la mama ..
-Nici un „ Dar..” . Te duci acasa . Ne mai vedem .Si apoi acesta dispare , probabil s-a dus la Ichiraku Ramen impreuna cu Naruto si Jiraya-sensei .

` **  E N D   F L A S H   B A C K ** `

Dar , ia stai asa .. unde e Naruto , mai sunt 7 minute pana cand trebuie sa ne intalnim si el nu e inca aici desi are obiceiul sa vina cu mult mai devreme de ora stabilita ..

Naruto P.O.V. ;p

Off  doamneee, trebuie sa ma grabesccc! Daca voi intarzia Sakura-chan se va supara.
-Hei Naruto.
„Ce ? Cine oara ma strigat?” Ma uit in spate si era Kakashi-sensei. „ Oare ce mai vrea?”
-Da Sensei.
-Vino putin te cheama Tsunade-sama.
-Ceeeee? Acum, la ora asta ? Dar, Sakura.. Pff..bine. si plec cu Kakashi pentru ca nu vreau sa o supar pe Tsunade .Dar Sakura..
-Nu-ti face griji pentru Sakura , o voi anunta eu.
-Aaa, bine. Mersi mult Kakashi. sa-i spui ca imi pare rau. Si ca daca vrea o lasam pe maine.


Sakura P.O.V. :d

Unde oare e Naruto?De ce nu a venit? sa-l mai astept ? Poate vine ..
-Buna Sakura.
Poftim?Cine m-a salutat? De unde  a venit? A , din spate .Ma intorc gata sa atac cand in spate era chiar ..
-Ahh , Kakashi-sensei. Ce cauti aici ?
-M-a trimis Naruto sa-ti spun ca l-a chemat Tsunade-sama sa discute ceva si numai poate ajunge,dar a zis ca ramane stabilit pentru maine daca vrei.
-Desigur.
-Poi bine atunci , Bye! si dispare.
  Cand ma ridic de pe banca se aude un zgomot puternic venind din padurea de langa parc. Ma grabesc sa vad ce se petrece , insa nu puteam sa merg fara nici un pic de acoperire asa ca mi-am folosit puterea mostenita de la clanul meu ce imi dadea pe langa altele abilitatea sa fiu invizibila si sa imi fac chakra sa dispara complet. Tare nu? Si inca nu a-ti vazut tot, dar despre asta vom vorbi cu alta ocazie.
 Ma apropii tot mai mult, dar cum ajung vad ca acolo era...



                                               SUSPANSS!

Pana aici dragilorr:*. Sper ca va placuutt;;).
Voi pune next cand voi avea timp :x . Oricum nu va dura mult :*
Rebee. Si Itasaku99 va :* :* mult , mult.
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mier 10 Iul 2013, 14:50

Heiii kiss. Primaaaa nr1in love Ce pot spune imi place enorm capitolul acesta ! :)). Oricum conteaza ideea principala ;;). Ca daca nu era ideea ta nu aveam ce scrie kiss. Te pupiii` multt. a hug
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19Mier 10 Iul 2013, 17:10

Hei! Uite ca am reusit sa aduc si eu un com acum cand netul imi cam joaca feste. Ficul pot spune ca imi place la nebunie si chiar se vede o oarecare evolutie de la un capitol la altul.
Mi-a placut foarte tare ca Sakura i-a batut pe acei nesimtiti si ii urez la cat mai multa bataie. Trebuie sa recunosc si ca asa cum e conturata Sakura aici imi place la nebunie pentru ca m-am cam saturat de Sakura tipica din anime care trebuie protejata tot timpul de altii.
Actiunea pana acum a fost pe alocuri chiar palpitanta si sper ca pe viitor sa fie mai multa de genu si apropo, eu vreau multe capitole si lungi ca sa am ce citi ca si asa am chef parca sa citesc si duc lipsa de carti bune de citit.
Si de ce trebuia sa te opresti chiar acum cand Sakura vede pe cineva? Nu puteai sa mai scrii si tu macar un cuvintel acolo? Oricum imi place la nebunie ficul si sper sa ma anunti de next. Pana atunci spor la scris si la inspiratie kiss 
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sub ploaie de kunai-uri Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri I_icon19

Sus In jos
 

Sub ploaie de kunai-uri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-