Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sub ploaie de kunai-uri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Iul 2013, 20:17

Poiii kiss, ma bucur ca iti place , am muncit mult la el . Si eu sunt tot ca si Itasaku99 o incepatoare;;). A fost primul meu capitol scris :;;):Si sper ca mi-a iesit bine kiss. Si nu am spus cine se va intampla pentru a va creste curioazitatea a hug. Te pup kiss! Ve`ti afla mai multe in urmatorul capitol in love.


Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
♥Kitty•Cuture♥
Academy Student
Academy Student
♥Kitty•Cuture♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Padurea Noptii
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Muzicz Desen . . .
Stare de spirit Stare de spirit : Crezi ca mai stiu ?

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Iul 2013, 21:06

Doamne cat de tare poate fii un fic ?

Credeam ca stiu pana cand l-am intalnit pe al tau

Nu pot sa cred ce multa imaginative ai !

Stii m-am tot gandit daca va fii SasuSaku sau ItaSaku . .

Ei bine te las sa ma surprinzi ,

Hai poate o sa fie Naru Saku , sa atunci chiar ma dau cu capul de pereti !

Daca poti anuntama , please cand pui nextul !

Te pup ! happy kiss happy 
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Sub ploaie de kunaiuri    Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Iul 2013, 21:17

Edit : am citi si eu fic-ul. Imi place foarte mult ideea lumii ninja, este mai greu de gasit un fic bun pe tema asta. Oare ce are Sakura sa-i spuna asa de important lui Naruto ? Vom trai si vom vedea. Astept next si sper sa ma anunti si pe mine.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 


Ultima editare efectuata de catre demy_fansasusaku in Mier 10 Iul 2013, 21:56, editata de 1 ori
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Iul 2013, 21:53

Iti asteptam parerea kiss. Kisses . Va multumim pentru pareri kissa hug.


Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Iul 2013, 21:57

Demy. L-am pus la fanficuri originale cu un scop. Nu e sasusaku. Inaintea capitolului 4 am pus un mesaj cu un indiciu. Acolo se afla ce cuplu e daca iti dai seama de indiciu bineinteles. Desi daca tot ai adus vorba cred ca fac i unul sasusaku dar mai incolo :)


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Vin 12 Iul 2013, 10:43

Buna!
Imi place fic-ul vostru!
Ma bucur ca l-ati redeschis.
Sper sa ma anuntati si pe mine la next!
Bafta in comtinuare! Kiss! kiss


Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Iul 2013, 18:23

Am revenit. Spor la citit si uitati-va pana jos, caci veti avea o surpriza placuta sper eu. :)  
                                                   

                                                       Capitolul 5 – Amintiri dubioase Part I



„Ma apropii tot mai mult, dar cum ajung vad ca acolo era..”.

Sakura pov.
Desi sunt practic imperceptibila, ma strecor cu grija printre copaci, vrand sa descopar sursa zgomotului. Nu stiu de ce, dar am un presentiment ca nu voi gasi ceva bun, de aceea grabesc pasul, apropiindu-ma tot mai mult. In fata mea e o mica poiana, asa ca ma ascund intr-un tufis din apropiere pentru a vedea tot ce se petrece. Observ o persoana ce sta parca inghetata inaintea unui pergament straniu. Ma uit mai atent la respectivul individ.
Deodata un sentiment de ura imi cuprinde tot corpul. Inima parca mi-e injunghiata de mii de cutite, iar mici perle amare isi fac loc in coltul ochilor. Pofta de razbunare si de sange  ma acapareaza, facandu-ma sa sa-mi doresc sa distrug si sa macelaresc tot ce-mi iese in cale. Nu se poate sa fie aici. De ce tocmai el? De ce tocmai aici? Parul negru, ochii inexpresivi si pielea alba ca zapada il fac sa para un inger pierdut, dar el intruchipeaza raul absolut. Chiar si cand sta imprastie o aura malefica si intunecata.
Este...... Kosuke.
Lasati-ma sa va lamuresc. Kosuke e al treilea cel mai mare asasin din lume si unul dintre cei care sunt trecuti pe lista mea neagra. Face parte din Dareki, o organizatie criminala ce se ocupa cu distrugerea natiunilor si furtul tehnicilor interzise. Ea este mult mai puternica decat Akatsuki si atat de secreta incat nici macar Hokagele nu stie de existenta lor. Nimeni nu le cunoaste planurile, insa eu am aflat cateva date despre ei. Aceasta grupare mercenara e alcatuita doar din patru membri, insa nu va lasati pacaliti, caci fiecare poate distruge cu usurinta o intreaga natiune cand are chef. Poate va intrebati cum am aflat despre ei cand nici macar Tsunade nu e constienta de existenta lor. Ei bine, asta s-a intamplat demult, insa inca imi amintesc perfect totul de parca s-ar fi petrecut ieri.

Flash back

Autor pov.

Era o zi mirifica de vara. Trandafirii isi imprastiau parfumul lor dulceag peste natura plina de viata.Pasarele isi invatau copilasii sa zboare pentru a pleca toamna in tarile calde. Iarba verde isi desfasura covorul sau pufos. Soarele privea cu drag cum o fetita de patru anisori se distra alaturi de familia sa. Pe neasteptate, un grup de ANBU apare in parcul pustiu si se indreapta catre ei.

Sakura pov.

Ce imi place sa ma joc cu mami si tati! E asa de frumos si ma simt atat de bine. De obicei sunt plecati in misiuni, dar astazi si-au petrecut ziua doar cu mine. Cred ca au observat ca m-au cam neglijat, dar ma bucur totusi ca sunt impreuna cu ei. Ce imi pot dori mai mult?
Deodata vad niste oameni ciudati cu masti pe fata. Oare ce vor si de ce vin spre noi? O intreb cam speriata pe mama:
-Mami cine sunt ei?
- Nu te ingrijora, draga mea!  Au venit doar sa ne spuna ceva. Du-te sa te dai in leagan pana cand vorbim noi, bine? spuse aceasta cu zambetul ei cald.
- Bine mami. raspund eu, nefiind convinsa de zambetul fals al mamei mele.
Oare de ce era asa ingrijorata? Nici tati  nu e mai relaxat. Ce vor oare acei indivizi? Pai, mai bine ma duc sa ma dau in leagan. In mod ciudat cu cat ma indepartez mai mult cu atat aud mai bine ce spun.
„- Ordin de la Hokage sa investigati ce e cu disparitia pergamentelor interzise ale natiunilor. Fiind o problema ce afecteaza toate tarile, vom avea membrii de peste tot. Locul de intalnire cu cei din Satul Nisipului e la Cararea Mortului. De acolo ve-ti primi restul informatiilor. Uita-ti dosarul cu ceea ce trebuie sa stiti si nu uitati ca e strict-confidential.
-Cand trebuie sa mergem in aceasta misiune? Daca nu a-ti observat tocmai ne-ati intrerupt.
- Acest lucru nu ne priveste. Maine seara e plecarea.
- Maine seara? Dar abia am venit din misiune alaltaieri. Nu se poate mai tarziu?
- Nu! Maine ve-ti pleca si punct. La revedere.”
Vad ca parintii mei sunt cam tristi. Ce crud sa-i duca dintr-o misiune in alta. Cred ca aceasta va fi una periculoasa. Nu vreau sa mearga. De ce ei? Altcineva oare nu poate? Simt ca ceva e in neregula cu acei barbati.  Nu sunt sigura de ce, dar nu cred ca erau ninja ai Satului Frunzei. In orice caz , tata vine spre mine cam abatut. Nu ii voi intreba nimic, dar tot aflu eu ce se intampla aici.
- Hai, ingeras, sa mergem acasa!
- Bine tati.

                                                                                 Sfarsit!
Oare parintii Sakurei ii vor spune de plecare? Chiar era ceva ciudat legat de acei ninja? Cum se va termina aceasta poveste bizara?. Data viitoare vom afla totul.....poate.

NU uitati ca itasaku99 si rebee va iubesc si puteti sa adresati orice fel de intrebari oricarui personaj.

P.S. Acest capitol e realizat integral de itasaku99.

Intamplarea hazlie a zilei:
-In legatura cu intrebarile pentru personaje va spun ceva, dar sa ramana intre noi. Kakashi este de fapt o travestita lesbiana. * spun eu murind de ras*
- O, buna Kakashi ce faci?
- Bine fata, tu? Ce scrii acolo?
- Eeeee, mai nimic. Ziceam doar ca esti o fem.... adica un barbat extraordinar si puternic si... si...
- Serios? Ia sa vad si eu.
- Aa, nu e nevoie.
- Ce ai facut? * imi zice Kakashi scotand flacari din ochi*
Cum ai putut sa spui asta? Nu-i adevarat. * urla Kakashi, lovindu-ma cu poseta* ))=)) ><
                                                                                                                                 \_/


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Iul 2013, 18:43

Primaaaa nr1 
In primul rand iti multumesc pentru mesaj, dar eu ti-am cam luat-o inainte sa vazand din intamplare nextul deja incepusem sa citesc.
Cu toate ca ma asteptam sa se intalneasca cu totul altcineva imi place ca mai exista si o alta organizatie in afara de Akatsuki. A fost foarte frumos capitolul, mai ales intamplarea hazlie a zilei. Deci am murit de ras cand am citit de Kakashi si mai ales la final cand ai zis ca a inceput sa iti dea cu poseta in cap rolling on the floor .Deci cu totul genial rolling on the floor 
Pana acum nu am intrebari pentru personaje, dar sigur voi pune cat de curand.


Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 296f8lk
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Iul 2013, 20:15

Buna ! Sunt a doua si multumesc pentru anunt. Capitolul asta in loc sa dezlege enigmele mai tare le incalceste, cel putin din pct-ul meu de vedere. Astept next si va rog sa ma anuntati.
In legatura cu ce cuplu e, trebuie sa mai citesc o data capitolul 2.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
♥Kitty•Cuture♥
Academy Student
Academy Student
♥Kitty•Cuture♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Padurea Noptii
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Muzicz Desen . . .
Stare de spirit Stare de spirit : Crezi ca mai stiu ?

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Dum 14 Iul 2013, 21:05


Draagut capitolul . . . Da , dragut . . . Uf , pe cine incerc eu sa pacalesc ? Caoitolul asa a fost

Demential ! Si cred ca mi-am dat seama de cuplu . . . Vreau urmatorul capitol , si il vreau acum !

Ei pana la el spor la scris !

Te pupa , Kitty !

Sus In jos
~BiBiii~
Academy Student
Academy Student
~BiBiii~

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : Mereu la calculator!! :)))
acebook acebook : Bianca

Nr. mesaje Nr. mesaje : 25
Puncte : 32
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuriii
Stare de spirit Stare de spirit : Always Happy !

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Lun 15 Iul 2013, 15:00

Suberb fic kiss ! Imi place mult tot ce-ai scris pana aici si cand pui nextu` sa ma anuti in love 


 Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din acel loc sa ti se simta lipsa! 



Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Rv98    


Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Lun 22 Iul 2013, 23:01

Capitolul 6 – Amintiri dubioase Partea a II-a


„-Hai, ingeras, sa mergem acasa!
- Bine tati.”

Sakura pov.
In timp ce merg acasa cu mami si tati ma uit vrajita la ciresii abia infloriti ce isi etaleaza haina lor moale si roz. Apusul soarelui ma captiveaza, razele acestuia pictand cu atata maiestrie cerul in mii de culori si nuante deosebite incat ar face gelos orice pictor din lume. Ce frumusete! Din pacate parintii mei nu se bucura de aceasta priveliste magnifica, observandu-se clar ca sunt extrem de ingrijorati, desi nu vor sa arate asta. Imi indrept privirea catre pontonul lacului si vad ca cineva sta acolo si pare foarte trist. Imi pare rau pentru acest baietel ce e clar ca nu stie ce e afectiunea. Bietul de el. O fata asa de inocenta ca a lui nu ar trebui sa afle ce e suferinta. Gata! O sa fac o clona ca sa imi pacalesc parintii, desi nu sunt sigura ca imi va iesi. In fine, trebuie sa incerc. Nu-l pot lasa pe bietul copil sa sufere. Eu am avut parte de multi prieteni si de dragostea parintilor si nu stiu cum as reactiona daca i-as pierde. Fac semnele necesare si.... mi-a iesit. O da! Ma indrept cu grija spre baietel si ajung in spatele lui.
- Buna! Ce faci aici singur si de ce esti trist?
Acesta tresare, dar imi raspunde:
- Buna! Cine esti si de ce te-ar interesa ce fac eu? Nu e treaba ta.
- Ma numesc Sakura Haruno si ma intereseaza de tine pentru ca am vazut ca esti trist. Nu trebuie sa sari asa. N-am vrut sa te supar, dar daca te deranjez voi pleca. zic eu suparata.
- Bine, pleaca.....la fel ca toti ceilalti. spuse ultima parte in soapta, sperand ca nu-l voi auzi.
- Cum adica? Ce vrei sa spui cu asta? Uite, am vazut ca esti suparat si m-am gandit ca n-ar trebui. Priveste acest peisaj mirific. Cum poti fi deprimat cand vezi asemenea splendoare?
- Scuze ca am fost badaran, dar toti ma detesta. Credeam ca esti si tu la fel ca ei. Ca ma vei privi cu acei ochi reci si plini de ura, doar pentru ca sunt diferit. Ca vei vrea sa-ti bati joc de mine pentru ca nu sunt ca tine.Insa privirea ta e calda. N-am mai intalnit pe nimeni sa vrea sa imi vorbeasca si am crezut ca e iar vreo gluma proasta de-a lor. Stii... Sakura, ai vrea.... ai vrea sa fim prieteni? Adica inteleg daca nu vrei, dar m-am gandit ca poate.....
- Sigur ca vreau! ii raspund cu zambetul pe buze. Imi pari foarte de treaba si mi-ar placea sa ne  imprietenim. Apropo cum te cheama?
- Sunt Naruto... Uzumaki Naruto si intr-o zi voi deveni Hokagele acestui sat.
- Sunt sigura de asta. Pari un tip puternic si ambitios. Daca iti doresti ceva din tot sufletul cu siguranta se va intampla, insa trebuie sa muncesti foarte mult. Ma bucur ca zambesti din nou. O persoana asa de draguta ca tine nu trebuie sa fie trista. Scuza-ma acum, dar trebuie sa plec inainte sa-si dea parintii seama de lipsa mea. Poate ne mai intalnim candva. Ce-ai zice sa vii aici peste doua zile ca sa mai discutam, ok?
- Sigur Sakura. Cu cea mai mare placere. La revedere!
- La revedere, Naruto. Nu uita ne vedem peste doua zile!
Acesta imi confirma cu zambetul pe buze. Cat ma bucur ca l-am ajutat. Asa.. acum trebuie sa ma strecor inapoi, inainte ca parintii mei sa-si dea seama. Cat timp am vorbit cu blondul, acestia au disparut din raza mea vizuala. Sper doar ca nu si-au dat seama de diferenta, ca altfel am incurcat-o rau. Cred ca mai bine o iau pe scurtatura prin padure. Stiu ca suna periculos, dar Hokagele ne-a asigurat acum cateva zile ca nu mai e niciun pericol in apropierea Konohai, deci imi incerc si eu norocul cum pot.
Merg cu grija printre copacii seculari, avand grija sa nu fac vreun zgomot. Sunt la jumatatea drumului, dar deodata aud un zgomot. Ma sperii putin, insa imi revin. Mereu mi-am zis ca daca nu ai calmul necesar nu rezolvi nimic si iti mai pui si viata in pericol. Ma uit cu grija printre frunze si vad cu stupoare ca acolo sunt acei ANBU ce au vorbit cu mama si tata. Ciudat, stiam ca ANBU sunt ninja de elita ai satului ce nu-si arata niciodata fetele. Acestia de ce si-au scos mastile oare? Poate au vreo pauza ceva, dar nu cred ca asa e sistemul. Hmmm....asta e dubios. Ia sa aud ce vorbesc, nu de alta dar daca mama m-a facut curioasa asta e.
„- I-ai pacalit pe fraierii aia Kosuke? Nu-mi vine sa cred ca te-au crezut. Si se mai spune si ca sunt cei mai buni ninja ai Konohai. Ha. Cate poate face omul cu un costum si o masca.
-Mai taci Yuri. Esti asa de prost intotdeauna sau acum e vreo zi mai speciala? E clar ca nu au crezut nici un cuvant din ce am spus. Nu le-ai vazut fetele?
- Hei, nu ma faci tu prost pe mine cap de pitigoi caucazian ce esti.
- Tu sti macar ce e un pitigoi?
- Daaa, orice idiot stie asta. E un strut mai mic ce poate sa inoate. Atat de incult esti Nagoy?
- Baieti incetati. Poate ne aude cineva.
- Bine sefu. spun toti in cor.
- In fine, nu conteaza daca ne-au crezut sau nu. Important e sa vina la Cararea Mortului. Acolo va fi ambuscada. Nagoy si Yuri se vor preface ca sunt ninja ai Nisipului. In timp ce ei doi dau detaliile misiunii, tu, Kosuke, vei ramane in sat ca sa ai grija sa nu se afle despre noi . Hokagele crede ca cei doi sunt in alta misiune fulger, deci nimeni nu va banui decat prea tarziu. Eu ii voi ataca prin surprindere si voi veti fi lupta alaturi de ei. Cand se asteapta mai putin ii atacati. Dareki e o organizatie puternica, dar daca tintele noastre au timp sa-si activeze abilitatile speciale suntem pierduti.
- Ooooo, hai sefu. Noi distrugem natiuni intregi, dar nu putem omora doi shinobi amarati? Eu tot nu inteleg de ce atata tevatura.
- Gura Yuri. Habar n-ai ce pot face ei. Am planuri marete pe care capsorul ala mic si prost al tau nu le poate intelege. Acum, hai miscati-va. Nimic nu trebuie lasat la intamplare si vreau ca totul sa fie perfect. Ati inteles?
- Da sa traiti.”

O nu! Cum adica sa ii omoare pe mami si tati? Ce planuri? Ce ambuscada? Trebuie sa fug sa ii avertizez. Nu pot lasa lucrurile asa. Fug cu toata puterea mea prin padure si ajung acasa. Intru grabita pe usa, nepasandu-mi daca voi fi pedepsita tot restul vietii pentru ca i-am pacalit. Nu trebuie sa plece in acea misiune. Oh.. unde au disparut? Caut in sufragerie, in dormitor, in bucatarie, in camera Ayamei, in gradina, chiar si in pod. Gata stiu unde pot fi. Singurul loc unde nu am cautat e camera mea. Sper sa fie acolo. Intru ca fulgerul si imi vad clona dormind linistita in pat, dar nici urma de parintii mei. Ce e oare pe noptiera? O uite un bilet!. E de la ei.

„ Draga Sakura,
Ne pare rau ca plecam asa devreme, dar am primit un mesaj prin care misiunea noastra a fost mutata in seara aceasta. Am vrut sa iti spunem, dar dormeai mult prea frumos si n-am vrut sa te trezim. Ai tot ce trebuie in casa, iar sora ta te va ajuta daca ai vreo problema. In orice caz, daca aveti nevoie de ajutor puteti s-o sunati pe Doamna Mikoto. Numarul ei e pe frigider.

Te iubim mult si promitem sa ne intoarcem cat de repede putem.

Cu drag, Mama si Tama.

P.S. Ai grija ca Ayame sa nu faca vreo prostie. Ne bazam pe tine.”

Nuuuu! Nu se poate sa fi plecat. N-am apucat sa le spun de ambuscada. Vor fi total nepregatiti si vor muri. Nu vreau sa imi pierd parintii. Alerg ca nebuna pana la iesirea din sat. Nu! S-au dus. Nu ii pot prinde din urma. Cad in genunchi, plangand din tot sufletul. De ce s-au dus? Inima mea e distrusa. Astazi ma distram asa bine cu ei, iar acum au plecat definitiv. Macar daca le-as fi spus la revedere. Strang in pumni tarana ce se faramiteaza exact ca sufletul meu. Lacrimi amare imi brazdeaza chipul si uda pamantul. Sunt distrusa. Nicio durere nu cred ca se compara cu pierderea parintilor, stiind ca ai fi putut sa-i salvezi.. Nu am fost destul de puternica pentru a-i opri. De ce trebuie sa doara asa tare? Doamne, te implor, te rog in genunchi sa ii salvezi. Nu-i lasa sa pateasca ceva. Tu stii ca sunt niste persoane bune, ce ajuta pe oricine are nevoie. Te rog nu-i lua inca la tine. Pe mine cui ma lasi? Eu si sora mea ce vom face fara sfaturile lor bune, fara indrumarea  si fara dragostea lor? Au fost alaturi de noi intotdeauna cand am avut nevoie, desi erau ocupati sau obositi. Cat de rau imi pare ca i-am suparat in trecut. Acum nu le mai pot cere scuze, nu le voi mai auzi dojenelile si nu voi mai simti imbratisarile lor calde. Ma uit fara speranta catre cer si vad doua stele ce se sting.  
-Sunt ei! zic eu cu vocea sfasiata de durere.NUUUUUUUUUU! tip din toti rarunchii, nepasandu-mi daca ma aude cineva.
Lesin. Cand m-am trezit am vazut ca sunt in camera mea. Cum am ajuns aici si cine m-a adus? In fine. Acum nu mai conteaza. Nimic nu mai conteaza.Oficial nu mai am pe nimeni pe lume in afara de Ayame. De ce?

End flashback

Asta e ultima amintire cu dragii mei parinti. De atunci eu......

Sfarsit
Cine a adus-o pe Sakura in camera sa? Ce s-a intamplat cu Dareki? Oare parintii ei chiar sunt morti?

NU uitati ca itasaku99 si rebee va iubesc si puteti sa adresati orice fel de intrebari oricarui personaj chiar daca a aparut foarte putin sau doar cu numele.

P.S. Acest capitol e scris integral de itasaku 99.
P.P.S. Va asigur ca Sakura nu va fi impreuna nici cu Naruto, nici cu vreun membru Dareki. Cuplul inca astept sa-l descoperiti cu indiciul:” Uitati-va la nume.”  , deoarece va dura destul de mult pana il voi dezvalui asa ca sper sa nu va suparati pe mine. Astept parerile voastre cele mai sincere.

Intamplarea hazlie a zilei:
Yuri: Auzi Alexandra, de ce m-ai facut prost? T T
Eu: Dar cine a zis dragul meu ca te-am facut eu prost?....... Prost te-a facut maica-ta. Ce e vina mea ca esti defect din fabrica?. *ii raspund eu prapadindu-ma de ras*
Yuri: Ce rea esti Ali-chan. T T. O sa-mi pun strutul sa te alerge pana te ineci.
Eu: -- --” *in soapta* Doamne, mare tie gradina. Are portile deschise, dar multi prosti sar gardul.
Yuri: Ai zis ceva, Ali-chan?
Eu: Nimic, Yuri. Du-te sa te joci cu struto-pitigoiul-pestele tau.
Yuri: Bine, merg sa-i curat aripile ca zboara mult saracul si apa e rece.
Eu si restul lumii: WTF? ><”
Intelectul: Kboom. {***}
                              III


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri


Ultima editare efectuata de catre itasaku99 in Mier 24 Iul 2013, 02:16, editata de 1 ori
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Iul 2013, 00:51

Deci uite ca ai adus si nextul care se pare ca mi-a imbunatatit seara deja destul de nasoala. Eu stiu deja cu cine va fi Sakura, dar tin pentru mine. Si ca sa nu fiu o chitra prea mare vin si eu cateva intrebari pentru personaje. Daca cumva sunt mai ciudate sau fara sens, zic si eu, sa stii ca e din cauza orei asteia.
Deci sa incepem cu intrebarile.

Pentru Yuri:
Yuri mama, tu esti prost de felul tau sau doar te prefaci asa ca sa pacalesti lumea?
Nu stii si tu cuvinte mai jignitoare sau normale de atat?
Macar daca presupun ca esti putin mai incet la minte arati si tu cat de cat bine? lough 

Pentru Sakura:
Cum de ai stiut ca acele doua stele cazute reprezinta moartea parintilor tai?
Tipii aia par atat de idioti si in realitate, la fel cum par si de aici?
Ce ai simtit cand te-ai trezit brusc in camera ta dupa ce stiai sigur ca lesinasei la iesirea din sat?

Momentan cam astea ar fi. Nu prea mai imi vine in minte altceva pe la aproape 1 noaptea, dar astept raspunsurile si sper sa le aduci rapid.


Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 296f8lk
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Mar 23 Iul 2013, 23:11

Ma supar pe tine Itasaku 99 ca dai indicii, e ste suficient sa le dai in fic, nu e dupa aceea e prea usor, dupa ce iti dai seama, parca nu fic nu-si mai are farmecul.
Acum revenind la capitol. Imi place, dar e trist ca Sakura nu are parinti, si mai ales ca o are pe Ayame ca sora. Brrrrrrrrrr! Eu una as muri cu una ca ea.
Multumesc mult de anunt si sper ca o sa ma anunti si data viitoare.
Ja ne !


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Iul 2013, 08:00

Buna!
Multumesc pentru mesaj si sper sa-l primesc si data viitoare!
Capitolul a fost foarte imteresant si trist! Ma imtreb cine a adus-o pe Sakura in camera ei.
Hai cu nextul! Va pup! kiss


Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Damon-Stefan-Elena-damon-salvatore-14458457-400-300
Sus In jos
Deea.Aly
Academy Student
Academy Student
Deea.Aly

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : La Slendreman :>:>
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 9
Puncte : 9
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Sa citesc fanficuri si carti , sau sa desenez :P :D
Stare de spirit Stare de spirit : :)

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Iul 2013, 09:25

Buna scz ca nu am comentat pana cum la ficul tau , dar abia ce l-am descoperit . E super abia astept next-ul . Cat despre cuplu am cateva in minte cu cine ar putea fi Sakura , dar nu o sa zic ca poate stric farmecul povesti :))))))) Pupici multi si sper sa te loveasca inspiratia :) shy kiss*:*
Sus In jos
♥Kitty•Cuture♥
Academy Student
Academy Student
♥Kitty•Cuture♥

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Padurea Noptii
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 43
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Muzicz Desen . . .
Stare de spirit Stare de spirit : Crezi ca mai stiu ?

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Mier 24 Iul 2013, 10:57

Deci sa incepem ! In primul rand multumesc ca m-ai anuntat de next, apreciez asta. Acum in legatura cu capitolul, care a fost extraordinar ! Imi place mult faptul ca in ficul tau nu se ragaseste mult prea multa descriere, ceea ce ma cam plictiseste, sa citesc atat de multa descriere . . . . In legatura cu cuplul sunt suta la suta sigura ca stiu, insa nu il spun ca stric farmecul. Am vreo doua sau trei banuieli in legatura de cine a adus-o pe Sakura in camera ei. . . Ei oricum inca o data mia placut mullt de tot ficul tau ! Pana la next te pupa mult de tot, Kitty !
Sus In jos
Sentōki U.
Genin
Genin
Sentōki U.

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Unde nu sunt dorită
Nr. mesaje Nr. mesaje : 365
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : Do you really want to know?!
Stare de spirit Stare de spirit : I'm always in the mood.

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Joi 25 Iul 2013, 19:28

V-am adus next-ul dragilor kiss.
Sper sa va placa ;;)

Capitolul 6.

Sakura P.O.V.

“Oficial nu mai am pe nimeni pe lume in afara de Ayame. De ce?”

FLASH BACK[ continuare ]

De ce a trebuit sa  va alaturati celorlalti ingeri ce alina sufletul meu micut si acum plin cu tristete. Parca si acesta vroia sa planga din cauza faptului ca, in cele din urma, din cauza faptului ca am fost neputincioasa pentru ca nu am putut ajunge mai repede acasa, numarul gardienilor ce vegheau satul in timpul negurii noptii s-a imputinat.. Simt cum o lacrima mi se prelinge pe obraz, umesindu-mi pielea catifelata. Mami, tati de ce nu ati mai ramas langa mine inca putin timp? Vroiam sa voi sa fiti de fata cand voi intra la Academie, vroiam sa va simtiti mandri de mine, vroiam ca  tu, mami, sa fi cea care ma va sfatui atunci cand voi avea nevoie, iar tu, tati, sa fi cel care ma ajuta cu antrenamentele. Si lui Ayame ce ii voi spune? Cum ii voi da cruda veste ca acum parintii nostri s-au stins si ca noi nu mai avem niciun sprijin? Peste cateva minute aud usa camerei mele cum se deschide, un mic scatait iritant auzindu-se in surdina prin toata camera. Persoana care o deschisese se pare ca era scumpa mea surioara ce a venit langa mine in pat, dorind sa ma intrebe ceva, dar fiind impiedicata de un cascat profund, ce ii face imposibila posibilitatea de a spune ceva. Aceasta imagine gingasa din fata ochilor ma inveselea putin, astfel umplandu-se golul imens din inima lasat de pierderea celor mai drage persoane din intreaga mea viata, parintii mei. O privesc pe Ayame, care desi era cu un an mai mare ca mine, inca se purta ca un copil. Aceasta statea pe marginea patului somnoroasa, probabil acum se trezise.  Ii zambesc, insa acel zambet nu era unul complet fericit. O chem langa mine, spunandu-i ca trebuie sa vorbim. Aceasta se taraste de-abusilea in cele din urma ajungand in dreptul meu.
-Ayame, mami si tati au trebuit sa plece intr-o misiune. Nu ii vom mai vedea timp de cateva luni si m-au lasat pe mine sa am grija de tot, ii spun eu micutei.
-Dar de ce au plecat?
-Pentru ca asa au primit ordine. Cand eram in parc au venit doi oameni mascati si le-au spus ca trebuie sa plece cat mai repede.
-Aha, probabil erau ninja ANBU. Insa nu-mi place ca au plecat asa, fara sa-si ia ramas bun, incearca aceasta sa-si exprime supararea, dupa care un mic botic de ratusca ii apare ce chip. Trebuia sa mentionez ca ii place sa se rasfete, chiar daca nu prea mai are varsta necesara.
-Nici mie, insa vom vedea cum ne vom descurca, ii zic in timp ce in mintea se redesfasurau cele intamplate noaptea trecuta.

END FLASH  BACK.


Aceasta a fost ultima amintire cu parintii mei. De atunci eu m-am inchis in mine. Singurele mele obiective fiind protejarea lui Ayame, a trebuit sa joc rolul ambilor parinti, si sa devin mult, dar mult mai puternica, pentru ai putea ucide pe acei nenorociti.
Desi ochii imi sunt atintiti asupre unuia sintre acestia, mintea imi este in alta parte. Unde anume? La trecutul meu. Tot ceea ce am indurat pentru ca eu si Ayame sa nu ducem lipsa de nimic, toate pataniile facute cu ea si cu Naruto se derulau acum in fata ochilor. Nu cred voi putea uita niciodata ziua aceea..


FLASH BACK.


Incercam sa ma ascund pentru ca doamna aceea irascibila sa nu ma vada. Naruto si Ayame oare unde sunt? Oare s-au ascuns si ei? Pe unde ori fi? In fine, am timp sa ii caut mai tarziu, acum trebuie sa ma concentrez sa scap de nebuna care umbla cu tigaia dupa mine. Trebuie sa recunosc ca desi are o varsta destul de inaintata se tine foarte bine pe picioare si manuieste extrem de indemanatic ustensilele de bucatarie, aproape ca le transforma in arme mortale. Chiar ar putea fi un ninja bucatar excelent. Un chicotit al naibii ma da de gol. De ce a trebuit eu sa mi-a imaginez in uniforma de bucatar, cu un sac in spate si cu un polonic si o tigaie in maini, spunand: Te voi gati mai bine decat am gatit ceva vreodata, iar dupa aceea te voi rumega cu dintii astia din plastic! De ce a trebuit sa razi? Acum sigur stie unde te afli. Totusi sa fim seriosi, cine nu ar rade? Nici nu apuc sa imi sterg orice gand din cap caci, in urmatoarea secunda, Baba Nebuna a si ajuns in dreptul meu. O zbugesc de acolo cat ai zice “Cotoroanta dusa” si ma indrept spre casa na pasandu-mi de ceilalti doi, pana la urma ei sunt de vina pentru asta.
A scuzee, probabil sunteti derutati, nu? Nu aveti nici cea mai mica ideea de ce ma ascund de acea bunica trasnita care ma alearga cu o tigaie? Ei bine, am sa va explic. Totul a inceput de dimineata cand, m-am trezit cu Naruto la usa casei cu o pisica in mana si cu o gramada de pene pe cap. “Ce naiba?” Da exact ca si voi. Asta am spus si eu. L-am intrebat pe blondin ce s-a intamplat, iar acesta mi-a spus ca are mare nevoie de ajutor. Se pare ca in toiul zorilor i se facuse foame, si cum vecina lui, actuala femeie crizata, facuse placinta cu, preferata acestuia, si o lasase pe fereastra sa se raceasca. Acesta s-a dus sa ia o feliuta din ea, insa spre ghinionul lui, pisica acesteia, Yasmina, era prin preajma. Si.. cum nu prea il suporta pe Naruto a inceput sa faca ca trenul in gara, astfel incercand sa o faca pe stapana sa sa vina si sa il prinda cu “gasca in gura”, daca am putea spune asa. Blondul agitat ii pune mana la gura pisicii, alegandu-se cu niste zgarieturi pe care le indura ca un adevarat “barbat”, dupa spusele lui. Acesta se dezechilibreaza si cade de pe acoperisul casei bunicii, aterizand direct in cotetul cu gainii ce se afla la parterul blocului. Auzind zgomot, batrana vine la fereastra sa vada ce s-a intamplat si il zareste pe Naruto in brate cu scumpa ei pisicuta acoperit total de fulgi. Baiatul sare ca ars din gramada de pene si o ia la fuga spre casa mea, si se pare ca baba aceea crizata l-a urmarit pana aici si a inceput sa ne alerge peste tot.


END FLASH BACK.


A fost o zi foarte amuzanta si nostima de asemenea. Sunt rapita din lumea mea plina cu amintiri si ganduri fara raspuns de imaginea din fata ochilor mei. Se pare ca acesta facea un fel de justu, care necesita niste semne pe care Kosuke le facea la o viteza ce abia o puteai urmari. Imediat acesta incepe sa rosteasca un fel de incantatie,care imi parea foarte cunoscuta, nu stiu de unde, dar parca nu era prima oara cand o auzeam. Eram pur si simplu prinsa in transa, urmarind fiecare cuvant rostit in parte, cand de o data...

SUSPANS ! happy2

Atat a fost scumpilor! kiss
Sper sa va placa a hug
:thx:pentru comm-uri si pentru ca ne vizionati fic`ul !
Rebee si cu Itasaku99 va in love.

P.s. Acest capitol este compus si definit de Rebee. kiss

Nu uitati ca puteti pune orice fel de intrebare oricarui personaj, chiar daca a aparut doar pentru putin timp si doar cu numele kiss


Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 20ssile


Find a dream and don't stop fight until it's become true..


Ultima editare efectuata de catre Rebee. in Joi 25 Iul 2013, 22:55, editata de 1 ori
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Joi 25 Iul 2013, 20:35

Alexandra, eu iti voi raspunde la intrebari, asa ca sa vedem:
Pentru Yuri:
"Yuri mama, tu esti prost de felul tau sau doar te prefaci asa ca sa pacalesti lumea?"
Yuri: Aliiii-chan, si tu ma faci prost? T T Dar sunt cat se poate de rational. De exemplu ieri am mancat o ceapa, sare si mamaliga. Auzi, stiai ca mamaliga cu cenusa e extrem de delicioasa si ca ceapa e extrem de buna cu otet peste ea? Ciudat a fost ca toata seara m-a ars gura, dar e posibil sa fie doar de la laptele ala cald cu ardei iute. Ooooooops trebuie sa merg la WCCCCCC..........

"Nu stii si tu cuvinte mai jignitoare sau normale de atat?"
Yuri: O cum sa nu. Mersi ca m-ai intrebat. Uite de exemplu:"esti atat de prost ca pari un geniu pe langa mine". Vezi? Pot spune cuvinte jignitoare. ^ ^

"Macar daca presupun ca esti putin mai incet la minte arati si tu cat de cat bine?"
Eu:La asta raspund eu Alexandra, caci Yuri e un modest fara margini.
Yuri: O mersi Ali-chan. Da sunt modest, frumos, amuzant, bine-facut, un prieten excelent, sprijin pe oricine, sunt altruist, generos, milos si mai ales sunt extrem de inteligent. Ce sa mai incoace si incolo
sunt o adevarata BUNACIUNE PISI SISI SEXY.
Eu: Exact Yuri. Esti atat de inteligent incat atunci cand dai examen la scoala profesorul zgarie usa ca sa iasa.
Yuri: Vezi Alexandra? Pana si Alexandra spune ca-s destept.

Pentru Sakura:
"Cum de ai stiut ca acele doua stele cazute reprezinta moartea parintilor tai?"
Sakura: Am simtit ceva ciudat in interiorul meu si de aceea am crezut si inca cred asta.

"Tipii aia par atat de idioti si in realitate, la fel cum par si de aici?"
Sakura: O nu scumpo. In realitate sunt asa de idioti incat Einsetein avea dreptate cu afirmatia: Doua lucruri sunt infinite. Universul si prostia omeneasca, insa nu prea sunt sigur de prima.

"Ce ai simtit cand te-ai trezit brusc in camera ta dupa ce stiai sigur ca lesinasei la iesirea din sat?"
Sakura: Sincera sa fiu la cat de foame mi-era nici nu stiu ce s-a intamplat. ~ ~ Ia stai. Cineva m-a adus acasa atunci? Care obsedat o fi pus mana pe mine ca il omor *     *( psycho smile and psycho eyes)                                                                                                                                                                                                                                               /\/\/\


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Joi 25 Iul 2013, 22:16

Ca de obicei un capitol frumos, dar cam grabita actiunea in a doua amintire si unele detalii sunt cam neclare. Oricum am ras la imaginea lui Naruto plin de fulgi si zgarieturi. Mare lucru nu s-a intamplat in acest capitol, dar pot spune ca mi-a placut la nebunie momentul dintre Sakura si sora sa. Acum sa incepem cu intrebarile.

Pentru Sakura.

Cand l-ai vazut pe Naruto plin de pene si zgarieturi ai reusit macar pentru cateva secunde sa nu razi?
Cand ai ales sa ii spui surorii tale ca parintii vostrii sunt plecati in misiune cu ce scop ai facut asta.
Crezi ca acest Kosuke face acel jutsu pentru a face ceva malefic?
Daca sa zicem, un alt "iubit" al surorii tale s-ar da la tine de data asta l-ai omori?

Pentru Kosuke

Si Kosuke, prietene cum e sa lucrezi cu idio*i?
Cum de Yuri a fost primit in organizatie?
Daca te-ai intalni cu o ruga a acelor doua persoane pe care le-ai pacalit si omorit cum ai reactiona?
Organizatia ta este infiintata de mult?

Si pentru Yuri ca nu se poate sa il sar tocmai pe el.

Tu esti destul de puternic precum cred eu?
Daca ar trebui sa raman peste noapte pe undeva prin apropiere m-ai ajuta sa imi gasesc un loc in care sa stau peste noapte? lough 
Descrierea facuta de tine cu atat de multa "modestie" este macar 7% adevarata? Fi sincer si nu "modest"
Cate persoane ai omorit pana acum? Daca mai tii minte.





Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 296f8lk
Sus In jos
♥Demy♥
Chūnin
Chūnin
♥Demy♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Denisa Popa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 685
Puncte : 777
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : Scris, Citit, Desenat, URMARIT NARUTO , mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : visatoare.....si aeriana <3

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Iul 2013, 00:14

Buna ! Imi plac mult flash back-urile, mai ales ale voastre, sunt foarte amuzante. Intrebari pentru personaje nu am, dar daca imi vine vreo una in minte dau edit. Astept next si sper sa ma anuntai si data viitoare.
Ja ne !
PS: MULTUMESC MULT de anunt.


 "I won't allow it! I won't allow you to die like this! You've committed crimes! You must remember everything! Don't think you can be at ease without knowing anything! Don't expect to be forgiven by the people who you've hurt! Live and struggle!"

Erza Scarlet to Jellal Fernandes 
Sus In jos
crisalex
Chūnin
Chūnin
crisalex

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 951
Puncte : 1016
Reputatie Reputatie : 77
Stare de spirit Stare de spirit : Dezastru

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Vin 26 Iul 2013, 10:16

Buna!
Multumesc pentru mesaj!
Mi-a placut foarte mult capitolul, insa am o mica observatie: nu va mai adresati cititorilor. In rest a fost destul de bine.
Ma intreb ce ii va face Kosuke Sakurei!
Va :*:n
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Dum 28 Iul 2013, 09:04

Nu ştiu cum aş putea să critic în mod complet ficul, pentru că e făcut în colaborare. Mă voi axa mai mult pe modul lui itasaku99 de a scrie, deoarece ea a cerut critica. Dacă v-aţi hotărât să scrieţi colaborând, presupun că sunteţi cam pe la acelaşi nivel.

Titlu
E interesant şi are o oarecare originalitate, dar nu pot spune că e atractiv sau surprinzător.

Idee
Dat fiind că ficul e abia pe la început, nu mă pot pronunţa în vreun fel cu privire la idee. Îmi place că urmăriţi oarecum ideea anime-ului din punct de vedere al caracterizării personajelor, doar că le-aţi inversat puţin. Cred că asta era originalitatea pe care o puteaţi da până la momentul actual. Depinde cum vor evolua lucrurile de acum încolo.

Descriere
Din păcate, descrierea absentează. În ultimul capitol scris de cea care a cerut critica am întâlnit câteva rânduri cu o încărcătură descriptivă acceptabilă, dar nu e nici pe departe cât trebuie. Axează-te mai mult pe descrierea artistică, am văzut că nu te descurci rău. Scurtează naraţiunea sau acele flashback-uri.

Dialog
Este prea mult şi fără rost. Străduieşte-te să foloşeşti dialog doar când ai replici folositoare, care menţin suspansul sau care, după caz, contribuie la caracterizarea personajelor, pentru că, până la urmă, ăsta-i rolul de bază al dialogului.

Exprimare
'Imi pare rau pentru acest baietel ce e clar ca nu stie ce e afectiunea.' - repetiţia asta se putea evita uşor prin înlocuirea primului 'ce e' cu 'care e'
nici un - niciun
tu sti - tu ştii

Per total, ai o exprimare corectă şi coerentă, dar pe alocuri punctuaţia influenţează acest aspect auditiv fluent al frazelor, vei citi mai jos de ce.

Estetică
Foloseşte un font mai mic si nu mai scrie centrat, este foarte obositor şi nu arată deloc bine.

Punctuaţie
'daca te deranjez voi pleca. zic eu suparata.' - trebuia să pui virgulă în loc de primul punct
'la fel ca toti ceilalti. spuse ultima parte in soapta' - aceeaşi situaţie, ori puneai virgulă, ori punct şi apoi incepeai cu majusculă; după orice semn de punctuaţie, excepţie făcând virgula sau punctul şi virgula, se începe cu literă mare
'Apropo -virgulă- cum te cheama?'
'Hei, nu ma faci tu prost pe mine -virgulă- cap de pitigoi caucazian ce esti.'
'Baieti -virgulă- incetati.' - trebuia să pui semnul exclamării, nu punct
'Bine sefu. spun toti in cor.' - pe lângă apostroful omis, iar ai pus punct în loc de virgulă
'Acum, hai -virgulă- miscati-va.'
'Da -virgulă- sa traiti.'
'I-ai pacalit pe fraierii aia -virgulă- Kosuke?' - substantivul din cazul vocativ se desparte prin virgulă de restul propoziţiei

Referitor la acele ghilimele pe care le-ai folosit ca să încadrezi discuţia respectivă, să ştii că nu e corect. Nici contextul nu le cerea, iar din punct de vedere al punctuaţiei, nimeni nu are voie să pună ghilimele înainte de linia de dialog. Mai ai ceva greşeli în genul celor mai sus enumerate, dar nu le mai spun. Sper că ai inţeles care-ţi sunt punctele slabe şi le vei corecta pe viitor.
Sus In jos
Elly_Ellu
Academy Student
Academy Student
Elly_Ellu

Sex : feminin Localizare Localizare : Pe undeva :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 48
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Fericita

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Mar 30 Iul 2013, 19:22

Imi place foarte mult capitolul si intreg ficul, spor la idei si daca poti sa ma anunti si pe mine cand apate next-ul :*
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19Joi 01 Aug 2013, 17:33

Hei, salut. Stiu ca ma veti ucide, dar martea asta plec in excursie cu scoala la mare cam o saptamana si am multe lucruri pe cap pana atunci. In concluzie, voi fi absenta ceva timp. Sper sa nu va suparati pe mine, caci nu voi mai intra nici pe forum de acum incolo. Va multumesc enorm pentru comentarii si va apreciez parerile. Voi vorbi mai pe larg despre asta cand va voi aduce urmtorul capitol care va avea de toate si va fi cel mai mare de pana acum. Itasaku va iubeste mult de tot. kiss 


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sub ploaie de kunai-uri   Sub ploaie de kunai-uri - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Sub ploaie de kunai-uri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-