Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire sau ura ?  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire sau ura ?  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire sau ura ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Vin 17 Iun 2011, 12:23




Heii ! acesta este un fic nou despre SasuSaku care l`am conceput alaturi de IzunaUchiha9000 . LECTURA PLACUTA !


CAPITOLUL 1 :


Este miercuri ... Sau mai bine zis , o noua zii . Astazi tatal meu impreuna cu mama mea viitrega m`au transferat la academia Griffin , o academie foarte buna as putea sa adaug . Insa , pentru mine nu e deloc asa . Astazi ma despart de prietenii mei din Konoha , mai ales de Naruto , care imi era ca un frate . Ma simt ravasita . Ochii mi s`au inrosit de la a plans iar fata imi era palida si umeda din cauza siroaielor mele de lacrimi . De`ar fii fost si mama aici , ea ar stii ce sa faca sa ma imbuneze , dar tata , el crede ca poate sa rezolve totul doar scotand carnetul de cecuri .




Uit sa ma prezint ! Ma numesc Haruno Sakura si am 15 ani . Am parul de o culoare neobisnuita , culoarea florilor de ciresi in plina vara , iar ochii imi sunt de culoarea ierbii proaspete dar acum si`au pierdut din intensitate din cauza plansului .... Va d seama cum va simt . Parinti mei sunt divortati de aproximativ 10 ani . Am fost separata de propia mama fortata sa pasesc intr`o lume plina de afaceri si telefoane care suna incontinuu . Tata l s`a recasatorit in urma cu 5 ani . Este impreuna cu o " femeie " care din intamplare este cu 5 ani mai mare decat mine , deci va dati seama . Pe ea o cheama Yokura Karachi , sau mai bine zis Yokura Haruno , din pacate ... Mama mea locuia singura intr`un apartament cu 3 camere , o bucatarie , si o baie . nu era intr`o stare foarte buna . Mergeam des in vizita la ea dar cum tata mi`a interzis sa ami vorbesc cu eu sa ne mai vede suferinta mea crescu din ce in ce mai tare .





Dar aceasta chestiune cu academia noua , umplu paharul . In primul rand putea`mi spuna si mie mai intai dar nu ! Mereu sa facem cu zice Yokura ! Setimentele mele nu contau . Eram pur si simplu ravasita . Simteam cum un val de tristete navalea peste tarmul sperantelor mele . In fine . Ma sterg la ochii si intru in masina . Dupa 5 minute de mers am ajuns . Cladirea era imensa si luxoasa , aproape ca si casa mea .


- Sakura ! Sti ca este nou pentru tine dar trebuie sa te intergezi . tu stai mereu in casa si scrii amarate de versuri si cantece fara noima . Ieri am citit unul despre moarte si viata , speranta di deznadejde , adica , trebuie sa renunti la aceste obsesi . fa`ti prieteni ! Ca de nu ...


- Ca de nu ce ? i`o intorc eu mamei mele vitrege .



Ea imi lipi o palma zdravana peste obraz dupa care iesi din masina cu nasul pe sus . Tatal meu tacu si o urma ca un caine credincios . Ii mai lipsea zgarda si o lesa . Eu stateam in masina incercand sa`mi opresc siroaiele de lacrimi care se prelingeau pe obrazul meu fin si inrosit de palma aspra a mamei mele , vitrege . Ies din masina si merg pe culoarul scolii . Ochii indiferenti ai colegilor ma priveau intrebundusera cine e fata cea noua .




NEXTU` IN VA PUNE IZUNA ! SPOR LA CITIT ! a hug


Iubire sau ura ?  Large
LORD GRANT ME PATIENCE NOT TO TURN EVERYONE INTO GODDAMN TACOS
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
Mellz.<3
Genin
Genin
Mellz.<3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : In inima lui ! <333
Nr. mesaje Nr. mesaje : 453
Puncte : 566
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : Multe:P
Stare de spirit Stare de spirit : Ehh. Nici eu nu stiu. ='(

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Vin 17 Iun 2011, 12:57

pai imi place... este dragutz..
numai ca iti trebuie descriere sentimentala...
tu nu ai avut..ai avut banala prezentare..."ma numesc..am nu stiu cati ani" ..
deci nu uita de descrierea sentimentelor...;)
te pup dulce
Iubire sau ura ?  208323


Fericirea este un vis, durerea este reală.

Iubire sau ura ?  Tumblrly7n7v81c11qju6qm


I’ll never walk away.
Tear down!, the walls that will surround.
Cry out!, above the burning sound.
Show me!, how bleeding hearts still pound.
If we stand together we will be unbroken!



Sus In jos
IzunaUchiha9000
Academy Student
Academy Student
IzunaUchiha9000

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : Konoha^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : -3
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc jocuri online si sa es cu prieteni :D
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostit!!! I love you Ryoushi-chan

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Vin 17 Iun 2011, 13:01

SOOPER!!!! app sa nu va asteptati sal scriu asa usor ca daca nu am coca-cola e greu cu ideile
think


Shinobi Forever .. Yes

Rapper Forever .. Yes

Frend Forever .. Yes man
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Vin 17 Iun 2011, 13:19

Un fic nou happy2
Imi place foarte mult
Ar mai trabui descriere a sentimentelor dar in rest este ok
Abia astept sa vad ce se mai intampla deci puneti nextul repede kiss


Iubire sau ura ?  Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
allecsutza
Genin
Genin
allecsutza

Nr. mesaje Nr. mesaje : 182
Puncte : 196
Reputatie Reputatie : 15

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Vin 17 Iun 2011, 13:32

hai cu nextu.... please


Iubire sau ura ?  26974622846250718754841

Sus In jos
ѕωєєту«3!
Genin
Genin
ѕωєєту«3!

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Monetan .. Pai .. In Alaska dupa Deidara cu tigaia :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Cantatu` la chitara bee <3 !!
Stare de spirit Stare de spirit : Super buna Beiibi` :x

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Vin 17 Iun 2011, 14:25

Pisuu .. :>:.
Faci fic cu Shibaa
Pai repede la Coca=cola
Ca vreau next !


Copilashhi : Chris sh Choco:love:
Barbatzel : Suke in love
Matushika: Mela
Mamy : Jessye in love
Taty: Tudorel
Surioare : Melly~>Bluffy~>Muffin' Jordan este al meu ... Andy Six ti'l dau :-" Te iubescc Melii :X Mumoasa mea :X:X Siis :X Jordaaan in love Hachi a meea :X:X :x Care il iubeshte pe Shiki .. Deci daca ii faceti voi ceva lu` Hachiko a mea va omor ! vine shiki sh va bea sangele k paiu` >:)Te iubesc Shibba lx: Malefica^^ Asta e siisu` meu pervers aolo vin in boxeri cu durex =)) Soricelu` meu siisu` care rotaie toot va bat daca ii face`ti cv ! Si iubirea mea RoxYuuKikyo albinutsa mea ❌x care zumzaiee o iubesc in love daca ii faceti ceva va intep cu furca de va fac fundu`strecuratoare >:) !

Nepotsi : denieverlove

Roseta e pe vaal dj
Sus In jos
http://rebeka-sakura.hi5.com
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Iubire sau ura ?  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Vin 17 Iun 2011, 17:51

OMFG FIC NOU huh?
Mama Doamne ce fic mistooooooo in love
Uite o replica de la mine pentru mama vitrega a Sakurei ;;):
-Cantataear d*** de t**** d**** care te-a facut mama ta, biata de mama!!!
Hehe m-am lasat dusa de val.
Oricum astept next in love


Iubire sau ura ?  Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Iubire sau ura ?  32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Iubire sau ura ?  Taemin_Stamp_by_eiyuutanIubire sau ura ?  Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Iubire sau ura ?  Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
IzunaUchiha9000
Academy Student
Academy Student
IzunaUchiha9000

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : Konoha^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : -3
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc jocuri online si sa es cu prieteni :D
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostit!!! I love you Ryoushi-chan

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Sam 18 Iun 2011, 11:38

ok ok am inteles vreti nextu ai ca azi il pun thank you


Shinobi Forever .. Yes

Rapper Forever .. Yes

Frend Forever .. Yes man
Sus In jos
IzunaUchiha9000
Academy Student
Academy Student
IzunaUchiha9000

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : Konoha^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : -3
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc jocuri online si sa es cu prieteni :D
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostit!!! I love you Ryoushi-chan

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Sam 18 Iun 2011, 12:14

CAPITOLUL 2

Ma tot gandesc la acea fata de ieri dimineata e asa de frumoasa ... o cu toate gandurile astea despre Sakura am uitat sama prezint ma numesc Sasuke Uchiha am 15 ani am culoarea parului castaniu , culoarea ochilor caprui .. Mama mea a murit acum 5 ani intrun accident de masina iar tata e pilot de avion . Hai ca trebuie sama schimb .






Gata acuma trebuie sa merg la scoala sper ca pot conduce eu masina , imi eau pachetul cu mancare si plec spre masina .

- Hei tata pot conduce eu te rog , doar mai am 2 luni si pot merge la scoala de soferi ce conteaza e mai bine sa invat de acum .

- Sasuke! Sti ca e prea periculos sa conduci fara carnet daca ne prinde politia ne da amenda .

- Ok . ( ce batranel rau am si eu ) imi zic eu in mintea mea .


Am ajuns la academie , insfarsit mam saturat de drum , hei uit-o pe Sakura sper sa ma bage in seama . Se pare ca vine spre mine .

- Buna Sakura-chan , ce faci ?

- Buna Sasuke-kun , bine tu ?

- Bine putin cam suparat ca nu mi-a dat voie tata sa conduc masina ( ding ding )

- Hai in clasa Sasuke-kun , altfel o sa intarziem .

- Ok !



Insfarsit sau terminat orele , sper ca pot sa o invit pe Sakura-chan in oras in seara asta .

- Hei Sakura-chan ai vrea sa iesi cu mine in seara asta ?

- Scuze Sasuke-kun nu pot mama mea vitrega se supara daca intarzi .

- A ok . Spun eu pe un ton dezamagit .



Zilele viitoare o sa vorbesc cu mama si cu tatal Sakurei si o sa-i conving sa o lase pe Sakura sa iasa cu mine fara sa le cerem voie lor .

NEXTU IL VA PUNE SHIBAA , LECTURA PLACUTA



Shinobi Forever .. Yes

Rapper Forever .. Yes

Frend Forever .. Yes man
Sus In jos
ѕωєєту«3!
Genin
Genin
ѕωєєту«3!

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Monetan .. Pai .. In Alaska dupa Deidara cu tigaia :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 226
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 29
Hobby-uri Hobby-uri : Cantatu` la chitara bee <3 !!
Stare de spirit Stare de spirit : Super buna Beiibi` :x

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Sam 18 Iun 2011, 12:18

Pisuu :x ai pus nextu :X
Ce biine :x
Acum Shibaa
Next repede !!
Ca daca nu te pun la cuptor
Si apoi te mananc !


Copilashhi : Chris sh Choco:love:
Barbatzel : Suke in love
Matushika: Mela
Mamy : Jessye in love
Taty: Tudorel
Surioare : Melly~>Bluffy~>Muffin' Jordan este al meu ... Andy Six ti'l dau :-" Te iubescc Melii :X Mumoasa mea :X:X Siis :X Jordaaan in love Hachi a meea :X:X :x Care il iubeshte pe Shiki .. Deci daca ii faceti voi ceva lu` Hachiko a mea va omor ! vine shiki sh va bea sangele k paiu` >:)Te iubesc Shibba lx: Malefica^^ Asta e siisu` meu pervers aolo vin in boxeri cu durex =)) Soricelu` meu siisu` care rotaie toot va bat daca ii face`ti cv ! Si iubirea mea RoxYuuKikyo albinutsa mea ❌x care zumzaiee o iubesc in love daca ii faceti ceva va intep cu furca de va fac fundu`strecuratoare >:) !

Nepotsi : denieverlove

Roseta e pe vaal dj
Sus In jos
http://rebeka-sakura.hi5.com
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iubire sau ura ?  Asss10Iubire sau ura ?  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Sam 18 Iun 2011, 17:27

Pai, sincer nu prea am ce comenta, dar voi incerca:

Descriere: stii macar ce inseamna? Sentimentele personajelor trebuie descrise, nu poti trece peste ele ca gasca prin apa. Serios acum, de unde imi dau eu seama cum se simte Sasuke? Banuiesc ca trebuie sa imi imaginez. Dar Sakura? Iar trebuie sa imi imaginez? Bine ca am multa imaginatie ca altfel cred ca nu as fi inteles nimic. Mai lucreaza la acest capitol si vino cu imbunatatiri.

Dialog: prea lung, prea sec. Scurteaza replicile si inlocuieste-le cu descriere sau cu naratiune. Capitolul a fost format din cateva randuri narative la inceput si in rest replici de dialog. Nu prea merge asa sa stii.

Actiune: cred ca banda rulanta este pusa la viteza maxima. Te-ai grabit mult prea tare sa spui cum este Sasuke, dupa ca se duca la scoala, se intalneste cu Sakura, o invita in oras si ea refuza. Asa pe nepusa masa, sau cum? Tam-nesam si puf! Mai adauga descriere, incearca sa nu mai grabesti atat de mult actiunea.

Estetica: lasi prea mult spatiu intre dialog si restul. Vrei sa para capitolul mai lung sau ce? Nu trebuie sa lasi spatiu si inaintea semnelor de punctuatie, este de ajuns doar dupa.

Greseli de tastare/ortografie:

sama - sa ma
15 - cincisprezece
5 - cinci
intrun - intr-un
sama - sa ma
eau - iau
insfarsit - in sfarsit
mam - m-am
insfarsit - in sfarsit
sau - s-au
intarzi - intarzii

Asta e tot ce am eu de spus. Astept nextul cu imbunatatiri majore. V-am pupacit dulce de tot!!! kiss in love kiss


Iubire sau ura ?  Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
IzunaUchiha9000
Academy Student
Academy Student
IzunaUchiha9000

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : Konoha^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : -3
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc jocuri online si sa es cu prieteni :D
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostit!!! I love you Ryoushi-chan

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Sam 18 Iun 2011, 17:40

Da mai laso Intervenit de Crystal: Fara cuvinte d-astea! Da o tura pe la regulament! de treaba e primu meu fan fic mare lucru esti u de acuma o vedeta care comenteaza orce vede imi bag ..... in treaba asta gata nu mai am ce zice am vb urat datimi bann ma doare undeva!!!!


Shinobi Forever .. Yes

Rapper Forever .. Yes

Frend Forever .. Yes man
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iubire sau ura ?  Asss10Iubire sau ura ?  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Dum 19 Iun 2011, 10:10

Pai, imi cer scuze, doar ca eu vroiam doar sa te ajut. Nu vroiam sa te supar sau ceva, dar se pare ca stai cam rau cu nervii. Daca nu vrei comentarii atunci anunta, dar eu credeam ca scrii un fic pentru a persevera, penteu a-ti imbunatati felul in care scrii. Daca dupa o simpla critica te-ai enervat asa de tare inseamna ca unii de pe acest forum ar fi trebuit sa se dea cu capul de pereti de treizeci de mii de ori pana acum. Eu ti-am spus si ma repet, nu vroiam decat sa te ajut. Daca asa tratezi tu oamenii care te critica pentru binele tau atunci ti-am spus "La revedere...". Shibaa, ii pare sincer rau, dar eu nu voi mai comenta la acest fic. Gata, am incheiat discutia.


Iubire sau ura ?  Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
G.M.G
Genin
Genin
G.M.G

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Suceava
Nr. mesaje Nr. mesaje : 485
Puncte : 538
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : Sa navighez pe net,sa ies cu prieteni,sa practic sporturi etc...
Stare de spirit Stare de spirit : Binisor

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Dum 19 Iun 2011, 10:12

Are dreptate nu ar trebui sa te enervezi ca te ajuta oricum imi place ideia ficului insa ar trebui sa ma lucrez



https://www.youtube.com/watch?v=eDJSUzrBx8Y&feature=related
Parca era magie,
Parca era un vis,
Parca eram o floare...
O floare-n paradis.
Totul parea o gluma,
Un basm din strabuni
Ce niciodata
Nu avea stricaciuni.
Dar pana la urma,
Parca am inteles
Ca nu era o gluma,
Ca nu era un vers.
Era copilaria,
Ce repede-a trecut.
Era o fericire ce traia de demult.


My Fic: https://sasu.forumgratuit.ro/t1340-boys-before-flowers
https://sasu.forumgratuit.ro/t3379-for-you-i-will-try
:music:G.M.G:music:
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Iubire sau ura ?  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Dum 19 Iun 2011, 10:23

So dragilor deci o sa fiu ceva mai dura happy2 nu vreau sa se piarda un fic cu potential.
Titlul: Hmmm, sincer asta ma atras la el sa il citesc, este Ok.
Ideea: Fumata, nici macar nu imi dau seama care este, dar cum zice Bubu orice fic are partea lui de originalitate.
Descrierea
: E in pom, si pomul in aer. Nu o vad absolut pe nicaieri, lipseste si chestia asta e sacaitoare, mai ales ca puteati sa descrieti o tona la sentimente, imprejurimi, etc. Nu prea ne pasa cum sunt imbracati...

Estetica: Poi nu imi place cum a fost asezat in pagina CAP.2 inteleg ca vreti sa para mai lung, dar asta se face prin descriere(mai sus), naratiune(care abia daca este), si dialog(care este inalocuri sec, transformati-l in vorbire indirecta, nu prea ne intereseaza daca s-a sunat si ea i-a zis lui nustiu ce). Dupa orice punct, virgula, doua puncte se apasa pe SPACE pentru o infatisare mai curata a textului.
Greseli de ortografie/tastare: Nu mai trebuie sa va sacai cu ele ca vi le-au spus colegele mele.
Originalitatea: Deci am zis la IDEE, dar vreau sa mai adaug. Ideea voastra nu este conturata cum trebuie, dar fiind capitolul 2 abia inteleg. Incercati sa ne dati un indiciu despre ce e vorba. In contextul ,,ORIGINALITATE'' ideeile sunt fumate, dar nu este nimic, orice fic este original in felul lui de a fi.
Sper ca nu v-a suparat comentariul meu, dar nu vreau sa se piarda un fic asa de bun :d: . Sper ca intelegeti sad
Arigatou and Ja ne'!


Iubire sau ura ?  Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Iubire sau ura ?  32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Iubire sau ura ?  Taemin_Stamp_by_eiyuutanIubire sau ura ?  Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Iubire sau ura ?  Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Lady marmalade. ♥
Genin
Genin
Lady marmalade. ♥

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : În ţara minunilor.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 436
Puncte : 544
Reputatie Reputatie : 33
Hobby-uri Hobby-uri : Spending time with my amazing friends!
Stare de spirit Stare de spirit : Happy.

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Dum 19 Iun 2011, 10:40

Izuna,nu trebuie să te enervezi pentru că fetele vor decât să te ajute să te perfecţionezi.
Deşi greşelile de tastare şi multe altele trebuia să ţi l-e spună cei care se ocup cu aşa ceva la noi pe forum. :) Mă rog,nu mai fi aşa supărăcios happy Noi vrem decât să te ajutăm.
Un nou-venit care începe un fan fiction cosnider că merită critici dure ca să persevereze.
Nu te gândii că scrii un fic şi o să ai numai comentarii de genul : ''Waa,super! Next repede! '',pentru că nu o să ai ;)) Te asigur.
Eu ţi-o zic prieteneşte.Sper să-ţi treacă ;))
See Ya!
hi!


I will be remembering, the shadow of your smile! ♥️

Iubire sau ura ?  43041335886647080746110




Ultima editare efectuata de catre Patricia. ♥ in Dum 19 Iun 2011, 10:53, editata de 1 ori
Sus In jos
IzunaUchiha9000
Academy Student
Academy Student
IzunaUchiha9000

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : Konoha^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : -3
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc jocuri online si sa es cu prieteni :D
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostit!!! I love you Ryoushi-chan

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Dum 19 Iun 2011, 10:42

aha ok scz ingrijorat unsure


Shinobi Forever .. Yes

Rapper Forever .. Yes

Frend Forever .. Yes man
Sus In jos
IzunaUchiha9000
Academy Student
Academy Student
IzunaUchiha9000

Sex : masculin Varsta : 25
Localizare Localizare : Konoha^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : -3
Hobby-uri Hobby-uri : sa joc jocuri online si sa es cu prieteni :D
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostit!!! I love you Ryoushi-chan

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Dum 19 Iun 2011, 10:43

scz all imi cer scz ca mam purtat asa da aveam multe pe cap in ziua aia sad


Shinobi Forever .. Yes

Rapper Forever .. Yes

Frend Forever .. Yes man
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Dum 19 Iun 2011, 11:53

Heloo!
Nu e nimic
Dar oricum nu trebuie sa te superi fiindca noi incercam doar sa te ajutam
happy2
Ei bine eu astept nextul kiss
Imi place ficul happy


Iubire sau ura ?  Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Iubire sau ura ?  J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Dum 19 Iun 2011, 12:42

IzunaUchiha9000 iti aduc la cunostinta, in caz ca nu stiai, faptul ca Choco face parte din comisiea de CRITICI DURI ai forumului.
Nu a fost aleasa la intamplare, ci pentru ca ea chiar stie ce face, asa ca nu vreau sa mai aud jigniri sau comentarii la adresa membrilor din comisie! Asta este sarcina lor, sa va deschida ochii si sa stiti pe unde mai aveti de lucrat pentru a va perfectiona!

Deci va rog eu mult, sa nu se mai repete lucrurile astea!!!


Iubire sau ura ?  Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Dum 19 Iun 2011, 17:16

Ce se intampla aici ? crying . Lipsesc si eu de aici doua zile si se isca o ditamai cearta . crying . Off , off si iarasi off ... Eu sincer nu ma supar pe voi pentru ca stiu ca vreti sa ma ajutati happy2 , insa nu stiu ce zice Izuna - kun ... Choco m`a intristat un pic ca nu mai treci pe la ficu` asta dar mi`a trecut . happy2 . Sper ca ai sa treci in continuare pe la celelalte crying .



Pai ... Voi pune nextu` si voi incerca sa ma folosesc de sfaturile date de voi . Inca o data arigatou . happy2


Ja ne Shi ! happy2


Iubire sau ura ?  Large
LORD GRANT ME PATIENCE NOT TO TURN EVERYONE INTO GODDAMN TACOS
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iubire sau ura ?  Asss10Iubire sau ura ?  J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Dum 19 Iun 2011, 19:27

Pai, am zis sa mai dau inca o sansa ficului vostru. O sa mai trec pe aici si o sa si comentez. Astept cu nerabdare nextul. Choco va pupaceste dulce de tot!!! kiss in love kiss


Iubire sau ura ?  Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Mier 22 Iun 2011, 00:41

Salut! am trecut si eu pe la ficul tau si imi plk la nebunie cai sasusaku dar nu mai grabi atata actiunea...astept nextul cat mai repede BYE
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Mar 28 Iun 2011, 23:55

Cu regret anunt ca Izuna a parasit contul astfel ficul acesta va deveni fic din Shibaa Inc . lough . O sa refac capitolul 2 si o sa il postez .


Shibaa a incheiat transmisia ! happy2


Iubire sau ura ?  Large
LORD GRANT ME PATIENCE NOT TO TURN EVERYONE INTO GODDAMN TACOS
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
Soprena_
Genin
Genin
Soprena_

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Winterfell
Nr. mesaje Nr. mesaje : 328
Puncte : 471
Reputatie Reputatie : 91

Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19Mier 29 Iun 2011, 21:36

CAPITOLUL 2 :



Ignor toate privirile artagoase , si dati-mi voie sa spun ca erau cam multe si plec privirea , dupa care ma indrept cu pasi repezi catre directiune pentru a preda formularul de inscriere la aceasta academie . Aceasta graba se pare a fii o greseala tactica deoarece ma trantesc de ceva , mai bine spus cineva , de m-am dezechilibrat si am plonjat pe podeaua rece si tare a holului julindu-ma putin la genunchi . “ Hei tu ar trebui sa vezi pe unde mer … Buna . Tu trebuie sa fii fata noua . “ imi spuse baiatul de care m-am trantit .Incepu sa ma scaneze cu privirea . Eu am raspuns afirmativ . Acesta incepu sa se prezinte politicos uitand parca de primirea sa artagoasa pe care mi-o daruise inainte sa ma vada . Se pare ca il cheama Shikamaru Nara . Acesta intreba la randul lui cum ma cheama . i-am raspuns scurt si la subiect : “ Sakura Haruno . “ Ma conduse pana la directiune .




Directorul era un barbat care semana destul de mult cu baiatul din comitetul de primire , Naruto , cred . Numele sau este Minato Namikaze . In momentul in care am intrat pe usa imi infatisa un zambet larg drept “ bun venit “ dupa care ma pofti sa stau jos . Am predat toate formularele acelea costisitoare de inscriere dupa care ma conduse catre prima sala in care trebuia sa tin ore . Aveam .. of .. mate ! Doamna profesoara era déjà in clasa gata sa predea ultimele notiuni despre geometrie . fara alte prezentari ma poofti la ora . Ce bine ! Chiar nu aveam chef de sarade acum . M-am asezat langa o fata cu parul brunet prins in doua cocuri in stanga si in dreapta . Aceasta se prezenta nelasandu-ma sa ma asez pe scaun spunand ca o cheama TenTen Kikarau . Ma prezint si eu . Gata cu palavrageala . Profesoara de mate incepu sa ne predea notiuni despre geometrie pe care deja le stiam . Ce folos . Cand se suna de pauza ne preda tema , vreo cinci pagini de exercitii , dupa care pleca val – vartej pe usa aceasta trantindu-se in urma ei .




Oftez in sinea mea . TenTen ma intreba daca nu vreau sa iau pranzul alaturi de ea si de ceilalti prieteni . Am acceptat dupa care m-am indreptat catre cantina . Am luat o tava si m-am indreptat catre bufet . Hm .. Trebuia sa aleg intre o portie de ramen sau un iaurt degresat . Grea alegere … Insfac ultima portie de ramen dupa care ma indrept catre masa cu Tenten , Hinata , Naruto si Shikamaru . Am inceput sa mananc ramen – ul dupa car arunc o privire prin cantina si zaresc un “ Adonis “ stand singur la o masa . Ce frumusete . Yumi ! Avea parul negru ca pana corbului si ochii erau la fel . In acel moment se uita inspre mine . Vai ! Plec privirea catre farfurie . “ Ehe vad ca ti s-a pus pat ape Sasuke Uchiha , correct ? “ intreba Tenten pe un ton bagaret . Eu raman fara cuvinte incercand sa imi termin portia de ramen . Ea chicoti . Ii arunc o privire incruntata dupa care inceta . Ce efecte am asupra oamenilor . Fruos ! Suna clopotelul . slava domnului am dat gata si Portia de ramen . Ma ridic elegant de pe scaund dupa care ma indrept catre urmatoarea mea ora si anume istorie . Ma indrept catre cala si arunc o privire prin ea cautand un loc liber . Profesoara imi arata ultimul loc liber care era langa .. Sasuke – kun . Sfinte ! Ma asez sfioasa langa el fara a-I adresa insa nici un cuvant . El imi zambi ostentativ spunandu-mi “ Buna ziua caciula , ca stapanul n-are gura . “ . Ma incrunt catre el spunandu-I “ Buna . “ El continua sa se uite persistent la mine . Doamne ! Rosesc !




Ora se termina incredibil de repede . Cand suna clopotelul am pornit catre urmatoarea ora . Ce surpiriza . Aveam sport ! De pe acum va spun ca sunt foarte foarte stangace . Ar trebui sa imi avertizet co - echipierele . Prea tarziu . Antrenoarea , care era o femeie farte solida si artagoasa , fluiera ceea ce era semn ca meciul de volei incepuse . In setul unu nu mi s-a pasat mingea deloc . Dar in setul doi .. De vreo patru ori am lovit co - echipierele chiar si pe cei care stateau pe banca de rezerva . Cand suna clopotelul aproape ca am cazut in genunchi si sa strig in gura mare cat o casa : " Aleluia ! " dar m-am abtinut .



3 comentarii si veti avea next . Sper ca va place ! happy2 . Lectura placuta ! dance2



Iubire sau ura ?  Large
LORD GRANT ME PATIENCE NOT TO TURN EVERYONE INTO GODDAMN TACOS
Sus In jos
http://toosassyforya.blogspot.ro/
Continut sponsorizat




Iubire sau ura ?  Empty
MesajSubiect: Re: Iubire sau ura ?    Iubire sau ura ?  I_icon19

Sus In jos
 

Iubire sau ura ?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-