Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 S-a stricat cerul...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
"Andra"
Chūnin
Chūnin
s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... 1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Empty
MesajSubiect: S-a stricat cerul...   s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... I_icon19Joi 01 Ian 2015, 20:57

s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... W8vnf7
Capitolul 1
Un simplu "pa"
 
 
          Am început să mă întreb ce e cu mine de cand ea s-a oprit în pragul uşii. S-a uitat prin mine. Nu ştiu de ce. Poate pentru că era mult prea dureros să mă mai privească o dată. Şi m-a întrebat dacă voi pleca fară să îmi iau la revedere.
          Ce ar fi trebuit să fac?
          Să o iau în braţe...
          Ce am facut?


          Am şoptit un Pa ce ne-a făcut sufletele mai reci ca mâinile.
           Lacrimi au alunecat pe obraji-mi roşii şi nici atunci nu m-am întors. Tot ce am făcut a fost să cobor scara blocului, să tatuez în bălţile din mijlocul străzii câţiva paşi ce nimeni nu i-ar fi cunoscut şi să urc în autobuzul ce mă ducea la şcoală.
            “Te iubesc, mama!”
          Am şoptit când m-am văzut departe de ea, departe de a o alina, în scaunul neîncălzit începând astfel, doar astfel, o nouă zi din viaţa mea. De ce? Ştiu că ea mă poate auzi , ea mă poate vedea, ea mă simte pentru că e mama mea. Singura persoană care trece peste tot ce e auzibil, vizibil, şi simte şi dăruieşte dragoste mie, adevăratei ei imagini in oglindă.
          -Neaţa!
         Hinata, după miros, e în grădina sufletului meu singurul crin dintre atâtea zambile. Îi zâmbesc şi cu toate astea mă întreabă ce am.
   
       -M-am certat cu mama! Nu mai plâng, nu pot face asta, nu aici pentru nu m-aş mai  putea opri. O ascult cum mă mustră. Aceaşi mustrare zilnică şi, inevitabil, aceaşi ceartă zilnică... Iertare... Noapte... Zile la indigo pe aripile cărora s-au scris pagini din povestea vieţii mele. Fără a regreta ceva.
    
      Se opreşte din am mă mai mustra, din a căuta prin geanta ei căştile şi acceptă să împartă un sfert de oră din viaţa sa cu mine.
   
       Şi da... Astefel a trecut alt sfert de oră al vieţii noastre... Împreună... La fel de adormite ca şi ieri, ca şi mâine...
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Empty
MesajSubiect: Re: S-a stricat cerul...   s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... I_icon19Vin 02 Ian 2015, 06:49

Yoiii... Primul capitol deja m-a lasat...m-a lasat pur si simplu fara o stare, dar nu in sensul ca nu mi-a placut, ci in sensul ca mi-a provocat un gol in stomac. Simplul fapt ca Sakura nu e trista, ci mai mult indiferenta, ma socheaza. Fara sentimente, acceptand tot.. e clar ca are nevoie de o schimbare :)))
Mdeeeah... Nu sunt buna la comentat, dar macar in ultima parte a comentariului o sa intelegi ce vreau sa spun, deoarece acum voi spune ca imi place ideea ficului si astept urmatorul capitol <3
Anunta-ma cand il postezi, ok?
Sus In jos
Sashaa
Genin
Genin
Sashaa

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Bacau
acebook acebook : Ioana
Nr. mesaje Nr. mesaje : 65
Puncte : 96
Reputatie Reputatie : 11

s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Empty
MesajSubiect: Re: S-a stricat cerul...   s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... I_icon19Vin 02 Ian 2015, 10:25

Buna, am trecut si eu pe aici sa iti citesc ficul. Am ramas putin dezamagita de marimea capitolului, e cam scurtut dar ma gandesc ca urmatorul va fi mai lung. Nu o lua in sens rau, o spun pentru ca vreau sa citesc cat mai muuult. Si asta pentru ca mi se pare foarte interesant. Oarecum ma transpun in povestea ta. Pot fi empatica cu Sakura,ooo chiar pot. 
Ce mi-a placut a fost atitudinea Sakurei, sunt curioasa cum va evolua totul, poate voi invata ceva din ceea ce scrii tu. 
Pai hai ca te-am pupat si astept urmatorul capitol. Sa ma anunti te rog. :* :* :* :*
Sus In jos
"Andra"
Chūnin
Chūnin
s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... 1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Empty
MesajSubiect: Re: S-a stricat cerul...   s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... I_icon19Mar 13 Ian 2015, 23:39

Buna! Am ajus intr-un final cu al II-lea capitol. Pentru inceput am sa imi recunosc vina pentru semnele de punctuatie gresite, nu a fost cu intentie, ci doar neatentie.  nervi!
Vreau sa mutumesc fetelor pentru comentariile ce m-au facut sa zambesc si care mi-au adus o stare de bine si, desigur, celor ce au citit primul capitol (destul de micut). Acest capitol este mai maricel. Sper sa va placa! Lectura placuta!

Capitolul 2
 
 
          Tu mă vezi mai frumoasă decât sunt. Cine eşti tu? Un alt prinţ pe care cu mintea îl schiţez, îl venerez, dar pe care nu îl voi întâlni nicodata. Trist. Dar oricum nu aş avea cum să întâlnesc o iluzie. Deci practic mi-o fac cu mâna me .
 
         Îmi trec mâna prin parul încurcat de vântul şi de stropii mârunţi. Oare o altă fată cu acelaşi nume ca al meu ce face acum? 
O altă fată oarecare? O altă persoană de vârsta mea?
         
Părul ei, părul ei este perna pe care aş adormi chiar şi în cele mai dureroase seri. Când lumea mea simt că este inundată de lacrimi, iar eu sunt o epavă în acest ocean. Chipul ei este foaia perfect netedă, atât de albă,  pe care sunt pictaţi ochii visaţi încâ din prima seară când am cunoscut-o... Şi buzele i le-am visat... “
         Voi fi aici. Aproape de toţi cei care au nevoie de mine, numai atunci când ştiu că se simt siguri, voi rămâne eu sprijinul lor. Voi rămâne toiagul cocoşat de melancolia miilor de lacrimi ce Dumnezeu le-a numit Ploaie„.


Ei pot să mă aşeze într-un colţ apoi, după ce nu vor mai avea nevoie de mine, într-un colţ din spatele casei. Unde nu mă vede nimeni” înseamnă acelaşi lucru cu „nu eşti acolo”. Aşa şi eu mă simt câteodată când stau unde nu mă vede nimeni şi chiar dacă soarta mă mai aduce în prima bancă momentul de “glorie” durează cât ticăitul unui ceas.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         Tic... Tac... Tic... Nici măcar Tac... Tic... Tac.. „.
 
         Îţi dai seama că acum fiecare merge pe drumul ei, nu?
        Da... Acesta este lucrul sigur de care îmi dau seama zilnic că se întâmplă. Sigură, dar înconjurată de oameni într-un loc ce, chiar dacă este gazda a mii de amintiri trăite tot de mine, acum mi se  pare străin.
        O fi pentru că Hinata a plecat spre clasa ei începând astfel o altă zi?             


        Şi am plecat şi eu pe drumul meu şi merg pas cu pas, pas după pas, un pas mai repede ca celălalt şi mă opresc... Am ajuns în clasă. Deschid uşa. Aceleaşi vechi, dar noi persoane mă aşteaptă.
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Empty
MesajSubiect: Re: S-a stricat cerul...   s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... I_icon19Vin 16 Ian 2015, 17:54

Hey! Nu pot sa zic altceva decat ca incepe sa imi placa mult ficul tau si ca abia astept in next. Imi place mult atitudinea rece a Sakurei si sunt curioasa ce o sa se intample in capitolele urmatoare!! :D
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Empty
MesajSubiect: Re: S-a stricat cerul...   s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... I_icon19Sam 17 Ian 2015, 20:52

Scuuurt! :\  De ce te-ai oprit chiar acuuum? :'( ahh...dupa ca am vazut mesajul tau dupa o eternitate, a trebuit sa ma si opresc din citit pentru ca...a, da, logic... s-a terminat ...
Nu am prea multe de zis, nu-s buna la scris comentarii, dar tot pot spune ca-mi place mult ficul tauu. O ador pe Sakura, doar o adorrr.
Anunta-ma cand postezi urmatorul capitol, te rog :o3 (poate de data asta nu o sa vad mesajul dupa cinci ani)
Sus In jos
"Andra"
Chūnin
Chūnin
s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... 1491-27

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Arges
Nr. mesaje Nr. mesaje : 636
Puncte : 757
Reputatie Reputatie : 27
Hobby-uri Hobby-uri : <3 Desenul <3
Stare de spirit Stare de spirit : ஐ♣♪☼ ♦ღ☺ ۩¶√۩♥ஐ

s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Empty
MesajSubiect: Re: S-a stricat cerul...   s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... I_icon19Vin 20 Feb 2015, 19:19

Capitolul 3
 
 
        Ceasul marchează ora 12. E abia 12 fix şi doamna dirigintă e încă în toiul unui discurs colosal despre dezavantajele unei bătăi pe o stradă apropiată de şcoală, dar care iese din raza ei de acoperire, iar eu muşc dintr-un baton de cereale. Îi observ printer îmbucături pe unii colegii cum o aprobă. Pe alţii îi aud cum îi susţin discursul, dar aţtii…


        -Tu să taci! Spune un coleg cu vocea mai groasă unui  alt coleg. Nu a fost în incinta şcolii, nici măcar pe o stradă paralelă cu aceasta. O privesc pe doamna dirigintă vrând să îi aflu reacţia la auzul acestor cuvinte. Rămân apoi  pe loc analizând din instinct tristeţea ce i se citeşte pe chip.


        Asta e ceea ce nu înţeleg ei. Nu contează că nu a fost undeva unde să aibă autoritate şcoala, contează ca disputa a avut loc , dar ce îmi pasă mie.

        Ce îmi pasă că diriga devine din ce în ce mai îngândurată, că parcă aceste cuvinte sunt pietre aruncate în ea? E rănită! Nu ripostează. E tăcută, asemeni mie. Oare numai eu îi vad neliniştea din ochi?


        Începe să fie din ce în ce mai frig... sau doar mi se pare, căci simt că nici eu nu mai ţin cu mine. Împărţim aceeaşi trăire, dar nu aceleaşi gânduri. Eu îmi amintesc de mine, iar ea... Ea îşi aminteşte de sine... sau poate nu doat atât...


        Geamul e deschis. Mănânc şi ultima gură din baton traversând cu mintea drumul spre pădure. Aceeaşi pădure fără de sfârşit lângă care am crescut, dacă chiar am crescut...
 
        Mama spune că nu sunt nici pe departe la fel de matură pe cât şi-ar fi dorit, iar tata îi susţine opinia. Eu tac. De ce aş nega? E total adevărat! Nu mă consider la nivelul aşteptărilor mele.


         “Dumnezeu ne-a trimis pe Pămând pentru a ne pregăti pentru ce vrea de fapt să ne ofere, să vadă dacă merităm ceva mai bun...
        Deci sunt testată?
        Dacă da, atunci ar trebui să nu se mai obosească, sunt sub nivelul mediu.
        De ce? Pentru că eu am pierdut trenul şi, odată ce pierzi trenul, toate merg prost, absolut toate.
        Dacă nu, atunci bunica nu a avut dreptate şi eu pot alerga prin viaţă la fel de fericită ca un copil mic şi dezbrăcat pe nisip, pe malul mării, o mare fără sfârşit.


        Oare voi fi în stare să treversez acea mare, să risc şi să încerc ceva cu totul nou? Nu! Nici pe nisip nu voi ajunge să mă joc, doar voi privi, trăind povestea altcuiva, nu pe a mea.Simt adesea asta, simt că mă pierd prin gânduri şi, în loc să fiu personajul principal în filmul vieţii mele, devin figurant în filmul altcuiva, iar cel mai îngrozitor lucru e că mă simt mult mai bine aşa. Din comoditate...


        De ce să risc şi să dansez sub soare cănd pot să privesc apusul?
 
 
        -Dă-mi cartea aia! Călcând pe cioburi în loc să calci pe podea nu faci decât să te răneşti, nu demonstrezi nimic din tot ce pe moment crezi că demonstrezi.
        De ce s-a uitat la mine cân a zis asta?


        Neji, un oarecare copil, dintr-o oarecare clasă a unei oarecare şcoli îi dă cartea. Frumoasă, nemâzgălită, fără vreo pagină ruptă, cel putin după aparenţe, cu coperţile aşa cum am zis, perfect intacte. Comparativ cu a mea cartea lui se poate numi o carte îngrijită. Şi dacă ne-am lua după vorba aceea că modul în care îngrijim bunul pe care îl deţinem reflectă cea ce suntem, eu sunt un gunoi, aruncabil, imposibil de refolosit. Îmi vine să râd. Coperta cu model floral, nişte flori pe care orice fată  ar dori să le primească, ascunde partea putredă a mărului ce aparent pare atăt de... nu ştiu... Perfect?...
 
        Fără avertozare o trânteşte de banca netedă scoţând sunetul ce tăia ca o secure celelalte sunete. În momentul acesta singura întrebare pe care o mai puteam pune e Când Doamne iartă-mă vine profesoara de biologie?”.
 
       -Nu vă bucuraţi că din moment în moment Marta - cea mai râvnită femeie din univers în momentul asta, aş putea zice - îşi va face apariţia, căci nu va veni ora asta.
 
       Oftez lasând capul şi ochii să ia o secundă neînsemnată pauză. Ploapele sunt capacul pus pe ceainicul fierbinte. Îmi ard ochii, dar îmi e frig, pielea mi-e rece.


        Acum discuţia nu mai conta, acum parcă nici eu nu mai contam. Îmi dau părul pe spate. Ai idee cum e să te simţi o picatură de ploaie? Să ai impresia că ai căzut, dar de fapt să urci? Să simţi că joci rolul unei fete de aceeaşi vârstă cu tine, însă care nu are nici măcar o legătură cu tine? Acel sentiment că se va întâmpla ceva...
 
       Dar de noi depinde ce se va întâmpla...
 
       Adevărul e că mă simt punctul de intersecţie a mai multe lumi. Aud cea ce spune diriga şi văd cum cuvintele acestei femei, ce poate sunt ultimul gând pe care îl are, construiesc un balansuar în care mă legăn.
 
       Mă ia de mână viaţa mea reală, cea palpabilă şi mă mângâie, şi mă întăreşte, iar ploaia îmi răcoreşte ochii închişi.

        Adorm...
Sus In jos
♥♣Cherry Blossom♣♥
Genin
Genin
♥♣Cherry Blossom♣♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 223
Puncte : 252
Reputatie Reputatie : 3
Hobby-uri Hobby-uri : sa citesc,sa scriu si sa ascult muzica
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Empty
MesajSubiect: Re: S-a stricat cerul...   s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... I_icon19Sam 21 Feb 2015, 09:05

Hey,ce pot sa zic e ca capitolul este unul chiar profund si la fel ca si Sakura,diriginta pare si ea sa sufere. Intr-adevar e chiar interesant si abia astept nextul ca sa vad ce se mai intampla :D
Sus In jos
Akatsuki_lavy
Genin
Genin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 282
Puncte : 294
Reputatie Reputatie : 18

s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Empty
MesajSubiect: Re: S-a stricat cerul...   s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... I_icon19Vin 19 Iun 2015, 14:47

Anunta - ma cand ajunge next - ul da ? Akatsuki te  a hug

Choco: Ai făcut spam, întrucât mesajul tău are mai puțin de 10 cuvinte.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Asss10s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Empty
MesajSubiect: Re: S-a stricat cerul...   s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... I_icon19Vin 11 Sept 2015, 01:13

Blocat din cauza inactivității.
Sus In jos
Continut sponsorizat




s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... Empty
MesajSubiect: Re: S-a stricat cerul...   s -a stricat cerul - S-a stricat cerul... I_icon19

Sus In jos
 

S-a stricat cerul...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-