Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dorințe carnale Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Dorințe carnale Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Dorințe carnale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Georgianne
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1
Puncte : 3
Reputatie Reputatie : 0

Dorințe carnale Empty
MesajSubiect: Dorințe carnale   Dorințe carnale I_icon19Dum 12 Apr 2015, 20:20

~ Prolog ~
Se privește nedumerită și cu un oarecare regret în oglinda ușii de la baie. Părul ei brunet este răvășit peste umerii goi și încordați. Ochii mari și verzi, umflați de la prea mult plâns și nedormit, strălucesc plini de speranță ca două cristale swaroski. Se încruntă scurt când observă că cearcănele s-au așternut vizibile în jurul ochilor ei. Trecându-și limba dea lungul buzelor uscate, oftează lung, închizându-și și deschizându-și ochii a lene, ridică bretelele sutienului stacojiu peste umeri, apoi își vâră pe ea un hanorac fără fermoar, albastru cu imprimeuri florale la mărgini. Părul îl prinde într-un coc lejer, lăsând câteva șuvițe rebele să-i contureze fața de porțelan. Poartă o pereche de pantaloni albaștrii cu vechii ei teniși ponosiți, negrii, având imprimat steagul londonez pe ei. Când iese din baie, privirea îi este ațintită spre cele două trolere cafenii ce zăceau pe pat încă neînchise. Înșfăcă rapid tabloul cu ea și tatăl ei la pescuit și-l trântește peste hainele împachetate atent înăuntrul bagajelor, iar cu îndemânare închide fermoarul ambelor valize. Perfect, e totul împachetat! își spune ea. Zâmbind satisfăcută, apucă hotărâtă de mânere și le trage pe podea, acestea făcând un zgomot la impactul cu podeaua. Odată ieșită din încăpere, mai privește pentru ultima oară camera plină de amintiri marcante pentru copilăria ei, dar și frumoase atunci când tatăl ei încă mai era în viața. Fata coboară treptele în fugă oprindu-se fix în fața oglinzii mici de pe hol. Își verifică părul.
- Vasăzică, te-ai gândit până la urmă să pleci, ah? vocea cunoscută o face să se întoarcă brusc, ștergându-i instantaneu zâmbetul de pe buze.
- Aham..încuviințează din cap.Ți-am spus că plec.
Femeia o privește lung și cu o urmă de dispreț, trage un fum din țigară.
- Ai să faci un căcat acolo, te întorci înapoi, bag mâna în foc.
Nervoasă, Nicola își mușcă buza inferioară.
- Știi ceva? Să te duci dracului ! Mamă denaturată ce ești ! Te urăsc, din cauza ta plec, din cauza ta. N-am urât pe nimeni cum te urăsc pe tine. Suspină lung și ochii i se umple de lacrimi amare. Mi-e scârbă de tine, mi-e rușine cu o așa mamă ca tine.
Doamna Vandis se ridică automat de pe fotoliul vechi și o apucă de braț, privind-o amenințătoare.
- Ieși dracului afară, depravato !
Apucă clanța ușii și o deschide violent, împingând-o pe Nicola afară din casă. Bombăne câteva injurii și îi aruncă disperată bagajele pe cele trei scări din fața ușii, acestea se rostogolesc până când unuia dintre ele i se deschide fermoarul.
- Nu mai depravată ca tine, nemernico...îi răspunde tânăra, ștergându-și lacrimile cu colțurile mânecilor. Ridică privirea spre mama ei, care o fixează din pragul ușii, impasibilă cu maxilarele încleștate de ură. Voia să-i spună multe, să o facă să sufere cum a făcut și ea, dar știa că totul e în zadar, era imună la sentimente, la tot. Tânăra se apleacă și își închide bagajul. 
- O să-ți rupi și părul din cap de disperare când ai să vezi că ai rămas singură..continuă ea, în timp ce-și ridică ambele trolere, îi mai aruncă o privire imperturbabilă. La revedere, făce o pauză, așa-zisă mamă.
Copila iese pe poartă fără să se uite în urmă. Îzbucnește în lacrimi de fericire că a avut puterea să-și învingă mama. Mama care se presupunea că trebuia să-i facă viața cât mai ușoară. Mama care trebuia să o susțină moral în orice împrejurare, să-i fie aproape. Mama care nu era decât o alcoolică prostituată. O mamă care nu-și merita titlul. O femeie egoistă și fără inimă. Asta era în ochii ei acum și așa va rămâne pentru totdeauna.


- La aeroport vă rog, murmură ea.
- Ok, domnișoară, îi răspunde bătrânul taximetrist.
Spre o nouă viață...gândește ea.
----------------------------------------------------------------
Sus In jos
Charity†
Genin
Genin
Charity†

Sex : feminin Varsta : 99
Localizare Localizare : Aici, acolo, nicăieri.
acebook acebook : Loading...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 82
Puncte : 92
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : I like books, music and stuff...
Stare de spirit Stare de spirit : I hate my name :-1

Dorințe carnale Empty
MesajSubiect: Re: Dorințe carnale   Dorințe carnale I_icon19Dum 12 Apr 2015, 22:13

Edit

Interesantă poveste, îmi și imaginez ce viață a avut biata fată, mie mi-a plăcut mult cum ai descris totul. Am fost, parcă, acolo, și am simțit. Ar trebui sa te apuci de un fic, chiar dacă mai ai ceva greșeli de tastare nu cred ca te va împiedica să scrii ceva bun. Dacă cumva te hotărăști, te rog scrie-mi. Te pup, ja ne :)
Sus In jos
 

Dorințe carnale

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: One Shots :: One Shots Finalizate-