Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Welcome To The Candy Shop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Yumi
Genin
Genin
Yumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In my own world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 415
Puncte : 482
Reputatie Reputatie : 48
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul, muzica si cititul.

Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19Mar 09 Aug 2011, 00:42

Deci imi place mult de tot
Si astept next-ul iti dai seama happy2
Si totusi exact ca si Ioana, vreau si eu sa stiu:
Ce ascund fetele alea? :-?
Pupici! kiss
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19Mar 09 Aug 2011, 11:37

Capitolul 5.

Temari:

Sunt trezita de razele fine are ale soarelui, ce ma mangaie usor. Ma ridic usor din pat si casc. Deodata simt ca nu am aer. Simt ca cineva ma strange te de gat. Nu, nu din nou! Off, nu mai pot! Respir din ce in ce mai greu si din ce in ce mai repede. Deschid repede usa, cobor pe scari si si ma indrept spre imensa usa de la intrare. Trag de maner incercand sa o deschid. Incerc, dar nu pot. Ma sprijin cu spatele de usa, de fapt ma trantesc si incet incet ma pun in genunchi. Dar de ce mie? De ce mie si prietenelor mele? De ce nu pot trai ca un om normal?
-VREAU SA TRAIESC CA UN OM NORMAL! Tip eu ca o descreerata si ma dau tare cu capul de usa. Of, chiar ca am innebunit...
O lacrima cristalima curge pe obrazul meu fin. Dupa aceasta lacrima urmeaza altele si altele. Incercam sa ma opresc, dar nu puteam, exat ca si Hinata cu berea. Dar nu, nu am de gand sa stau ca o prosta si sa plang. Desi nu pot sa fac nimic in legatura cu asta, nu voi plange. Ma ridic incet de jos, si merg precum un zombi, spre bucatarie pentru a lua micul dejun. Alt mic dejun, alta zi plictisitoare. Pfiu... Inca respir greu. Ma intalnesc cu TenTen care ma intreaba ce s-a auzit acum cateva secunde. Eu plictisita ii raspund:
-Nimic. Taci si pleaca, imi respiri aerul.

Ajunsa in bucatarie, ii vad pe baieti care sunt hraniti de niste f**e mai mult dezbracate decat imbracate, iar. Imi iau sendwich-ul din farfurie, iau o muscatura si plec inapoi in camera mea. Ma intaind pe pat, ma uit spre lustra si ma gandesc la viata mea. La acest chin trait in fiecare zi. Dar cum am mai spus, nu pot sa fac nimic. Deodata camera se invartea. Of, nu, sunt atat de ametita. Tot aud o voce se copil spunand: ‘Ajutor!!’ , ‘Mi-e frica.’, ‘Nu mami, nu ma lasa aici.’, ‘De ce nimeni nu ma uibeste?’. Imi pun mana la urechi si zbier:
-Lasa-ma in pace! Nu ma mai chinui!
Deodata totul se face negru. Nu mai vad nimic. Incerc sa gasesc o scapare, dar nu reusesc. Totul este negru, negru ca inima mea. Incep sa ma plimb si cad. Cad intr-o groapa fara fund. Stau asa cateva minute si deodata BUM!

Imi deschid repede ochii si imi dau seama ca a fost un vis. Bine ca am scapat. Dar totusi ce se aude? Ma duc repede in bucatarie si o vad pe TenTen care facea cartofi prajiti. Stai putin, TenTen face cartofi prajiti?! Asta nu e posibil. Deodata se aude un BUM si mai mare, dupa, toata camera e plina de fum si un mic foc iesea din tigaie.
-Ce ti-a venit?! spun eu nervoasa.
-Ups... Voiam si eu sa va fac o surpriza...
Toata lumea din casa intra in bucatarie. Hinata ia stingatorul si stinge focul. Ce bine ca nu s-a intaplat nimic. Linistita ma duc inapoi in camera mea si ma astez in ‘coltul verde’. Acolo sunt multe plante si un mic covor verde. Ajund in camera, ma asej pe covoras si incep sa meditez.

Naruto:

Stau relaxat pe canapeaua din hol si ma uit spre bucararie. Imca mai iese fum. Dar cum de TenTen a facut asta? Ieri tot se lauda ca gateste atat de bine incat toata lumea ii apreciaza mancarea. Chiar a facut o placimta excelenta. Mi-a mai spus si ca a fost la concursuri si a luat numai locul unu. Oare a mintit? Nu, nu are cum, placinta aia era prea buna.

Simt doua maini fine cum ma maseaza pe umeri. Ma uit in spate si vad aceiasi pa****ta. Off, nu exista fete in casa asta care sa fie mai inteligente decat o nuca? Poate sunt celelalte fete: Temari, Hinata si Sakura, parca. Dar cu ele nu am vorbit, inca. Acea tipa imi da o cana in care era ceai, cred. Il beau, iar dupa simt ca mi se face din ce in ce mai somn, imi inchid ochii si intru in lumea viselor.

Ma trezesc, iar in fata mea o vad pe Temari. Aceasta trage de o franghie, eu inaintez cu un pas, iar in spatele meu se aude o bubuitura. Ma uit si vad un candelabru. Acela era sa ma omoare. Ma uit spre Temari care se apropie de mine. In maini avea un cutit. Eu ma indepartez si incep sa fug, aceasta incepe si ea sa ma urmareasca. Langa o vad pe TenTen care imi spune in soapta: ‘Fugi! Temari vrea sa te omoare!’. Deodata ma impiedic de covor si cad. Temari de apropie de mine cu cutitul si cand mai ave putin si ma omora...

Ma trezec brusc. Oau... Nu pot sa cred, a fost doar un vis. Oare este un semn? Dar daca este, ce inseamna? Simt cum cineva imi descheie nasturii de la camasa. Ma uit mai atent si vad monstrul numit TenTen. Ce vrea omul asta de la mine? O dau la o parte si incep sa tip. Sar repede din pat si fug prin casa ca sa scap de acea creatura infioratoare.


Cam asta a fost. Sper sa va placa si va rog sa ma iertati pentru greselile de tastare :please:
Sus In jos
Rose <3
Chūnin
Chūnin
Rose <3

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : acolo unde ma cauti si nu ma gasesti :P
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 904
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : ...
Stare de spirit Stare de spirit : »Just In Love«

Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19Mar 09 Aug 2011, 12:41

da ce misterioase sunteti... nici ca vreti sa spuneti ce-i cu fetele alea..
incearca putin mai multa descriere. Sentimentele incearca sa le accentuezi mult mai bine, foloseste figuri de stil.

Bye
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19Mier 10 Aug 2011, 23:22

DA zici k in loc de gura voi aveti un seif. spuneti-ne odata ce e cu fetele astea k noi ne tocam creierii aici si nu stim ce sa mai inventam nervi! . oricum imi place ficul si imi place si k povestesti din perspectiva tuturor personajelor
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19Sam 20 Aug 2011, 19:48

Hai cu nextul k abia astept kiss*kiss*:*
App FOARTE THARE love
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19Dum 21 Aug 2011, 15:50

Ati pus nextul si eu am uitat sa il citesc? rusinos
Sa imi fie rusine....deci sa revenim
Imi place foarte mult capitolul...ar mai trebui descriere totusi dap !
Sunt foarte curioasa ce ascund fetele alea.. lough
Deci...astept nextul cu nerabdare:D
Ony va kiss si va in love
Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19Dum 21 Aug 2011, 16:31

C e pana mea se intampla aici? lough
NUmai vise si iar vise... lough
Ce sunt ma fiintele alea? huh?
Varcolaci, vampiri, vrajitoare, ce naiba sunt? lough
Bag si tu ceva actiune ca nu prea inteleg nimic good
Astept next happy2
te pup kiss Zbye hi!
Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19Lun 07 Noi 2011, 23:18

Fetelor...fetitelor..dragutzelor..eu sunt Bau Bau si vin si va bantui biciuitor
De ce?...sa ma gandesc..AA...da...nu ati mai pus nextu din agust..din augusttt:((((
Nu stiu sigur de ce nu ati pus dar o sa presupun ca din cauza lipsei de idei..
Si stiu ca trebuie sa invatati ...off..si scoala asta:(((
Totusi daca aveti putin timp si cateva idei va implor sa puneti nextul
Oricat de mic..macat sa puneti ceva crying
Ficul acesta este foarte frumos si interesant si chiar as vrea sa il continuati
please
Sus In jos
Loren
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Loren

Sex : feminin Varsta : 25
acebook acebook : Lo Ren
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2369
Puncte : 2533
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Emoshinki

Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19Mar 08 Noi 2011, 13:03

Hihihi, cred ca e vina mea :( pff pai voi incerca sa pun nextul in saptamana asta...sa vad ^.^ . Promit ca ma revansez eu cumva :).
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19Mar 08 Noi 2011, 16:18

Sper sa pui nextul cand ai timp happy2
Nu ma supar ..desi imi vine sa va pap ca mi pofta de un capitol nou scos de la cuptor lough
Hai cu nextu..apropo..Ony va kiss si va in love
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19Vin 30 Dec 2011, 14:57

Fic BLOCAT din cauza inactivitatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Welcome To The Candy Shop   Welcome To The Candy Shop - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Welcome To The Candy Shop

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-