Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Puterea unei femei Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Puterea unei femei Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Puterea unei femei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Lemonade
Academy Student
Academy Student
Lemonade

Sex : feminin Varsta : 30
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 34
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Vin 01 Iul 2011, 23:21

Capitolu 1
Memories

Buna,numele meu este Sakura Haruno.Sunt inalta,am parul lung,roz,ochii mari si verzi,am un corp de invidiat cu forme perfecte.Am 21 de ani si sunt ,,capul''unui clan de mafioti.Ciudat nu?Cum poate o fata sa faca asta?Ei bine acum 5 ani de zile parinti mei m-au aruncat in strada.De fapt nu erau parintii biologici,ei ma adoptasera la varsta de 3 ani.Niciodata nu o sa o uit pe femeia aceea cu ochi mari si iubitori,care imi zambea si ma lua mereu in brate si pe acel barbat care imi acorda toata atentia din lume.Cand am implinit 15 ani,mama a dat nastere unui copil.Eram fericita aveam un fratior,dar din acel moment a inceput si cosmarul meu.Parinti mei erau tot mai indiferenti cu mine,mereu ma jigneau,ma certau uneori chiar ma si bateau.Intr-o zi:
,,-Sakura,vino putin!ma striga mama
-Da mama.
Avea langa ea niste bagaje nu stiam ce e cu ele.Imi era frica.
-Poftim astea sunt ale tale.imi zise mama
-Unde mergem?intreb eu nelamurita
-O nu draga,noi nu mergem nicaieri doar tu!
-Poftim?!
-Da din momentul acesta vei parasi casa!Ai inteles?
-Dar de ce?Ce am facut?Te rog iarta-ma!Nu vreau sa plec,eu va iubesc!spuneam eu cu lacrimi in ochi.
-Dute si iubeste pe altcineva!Eu si sotul meu nu te-am iubit niciodata!Intelegi?
-Poftim?!Niciodata?
-Tu esti adoptata.Nu esti copilu nostru!I-ti bagajele,uite niste bani si dute unde vezi cu ochi!''
Mi-am luat bagajele,am luat si acei bani.Am plecat cu lacrimi in ochi,nu stiam de ce eu?M-au aruncat in strada ca pe un gunoi.Nu stiam unde sa ma duc,ce sa fac,cum sa supravietuiesc.Eram doar un copil.Acei bani mi-au ajuns pentru cateva zile,hainele le-am aruncat nu puteam sa ma car cu ele si asa ajunsesem unul dintre copii strazi.Dormeam prin parc,pe banci,pe la colturile strazii sau pe sub poduri.Ajunsesem chiar sa si fur.Trebuia sa supravietuiesc nu?
Intr-o seara m-am hotarat sa fur dintr-un magazin,imi era asa de foame nu mancasem de trei zile.Insa nu am reusit,propietarii aproape m-au prins.Pusesera cativa oamenii sa ma alerge.Nu stiu cum puteam sa alerg in halul ala.Intr-un final ei m-au prins si-au inceput sa dea in mine,cu pumnii,cu picioarele,nu tineau cont ca sunt fata.Deodata se opreste o masina neagra,chiar in locul in care acei oameni ba bateau,din ea se dadu jos doi barbati inalti,bine facuti.Ii i-a pe acei oameni dupa mine si ii gonesc.Eram speriata,nu puteam sa ma mai misc,nu dupa aceea bataie.Din masina se da jos un batranel de vreo 60 si ceva de ani,se uita cu un zambet mare pe fata la mine si le ordona celor doi tipi sa ma bage in masina.
Imi era mai frica ca oricand,ramasesem incremenita,nu stiam ce vrea de la mine.Lacrimile imi curgeau pe fata fara sa se opreasca.Batranul se uita la mine,si imi zise:
''-Hei,pustoaico numai plange!Nu iti fac nimic!''
Ma uitam cu ochi mari la el.Vorbele lui ma linistisera,numai plangeam.


[url=Puterea unei femei 6272j7res075wt
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Sam 02 Iul 2011, 08:53

Hey Lemonade :X heh
Draga mea am trecut si eu pe la ficul tau asa ca am sa incep sa critic pentru ca ai nevoie de niste imbunatatiri happy2

- Nu prea imi place cum ai inceput, faptul ca ai dat toate detaliile despre personaj nu face decat sa ma plictiseasca. Intotdeauna inceputul este cel mai important. Nu este un CV ca sa incepi asa. Dataa viitoare ar fi ideal sa incepi cu descriere sau persoanjul fiind in jurul actiuni....nu stiu ce-ti vine mai bine happy2
Ai narat cam repede. Ar fi trebuit mai multa dscriere. Sentimentele unde sunt? AM impresia ca au intrat la apa pentru ca tot ce ai facut a fost sa realizezi un rezumat a ceea e trebuia sa se intample. data viitoare nu uita de descrierea sentimentala heh
Titlul sa spuneam ca m-a atras, mi s-a parut interesant dap !
Estestica, ar trebui sa lasi un spatiu dupa semnele de punctuatie si sa lasi cate un rand liber intre paragrafe, asa va fi mult mai usor de citit happy

Camm atat...o sa treaca si comisia pe la tine..cred
Pupici kiss

Hai cu nextul happy


Puterea unei femei 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Ineffable.
S-Class
S-Class
Ineffable.

Merite deosebite :
Puterea unei femei Asss10Puterea unei femei J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : .
acebook acebook : hässlich
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13202
Puncte : 15767
Reputatie Reputatie : 858

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Sam 02 Iul 2011, 10:16

Este frumos primul capitol, dar restul comentariilor sunt deja la Gabi. Asculta-le!
Astept nextul!
Te pwpa *SasuSaku=love*!


Puterea unei femei 212
N  e  u  t  r  a  l    to   l  i  f  e .
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Sam 02 Iul 2011, 15:10

bUNA EU TIAM CITIT FICUL SI PE CELELALT SITE SI NAM PUTUT SA NU MA INDRAGOSTESC DE EL . ASA K TE ROGK SA PUI CONTINUAREA CACI NU MAI POT DE NERABDARE SA VAD CE SE VA INTAMPLA ASA K SPOR LA SCRIS, AI TALENT SI NU LASA PE NIMENI SA TE SUPERE happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Sam 02 Iul 2011, 15:54

Hei am trecut si eu pe la ficul tau si imi place foarte mult
Abia astept sa vad ce se intampla in continuare deci sa pui repede nextul happy2


Puterea unei femei Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Christine
Genin
Genin
Christine

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 393
Puncte : 452
Reputatie Reputatie : 58

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Sam 02 Iul 2011, 18:04

Imi place ficul tau, e chiar interesant. Ti-a spus Gabriela cam ce era de spus.
Astept cu nerabdare nextul si iti urez spor la scris. Te pup! kiss in love
Sus In jos
http://time-slave.blogspot.ro/
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Sam 02 Iul 2011, 18:28

Imi place,te rog cu ciresica in varf sa pui next-ul happy
Sus In jos
Kirara
Legend
Legend
Kirara

Merite deosebite :
Puterea unei femei J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Always beside you ♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3431
Puncte : 4873
Reputatie Reputatie : 1187
Hobby-uri Hobby-uri : Ador sa stiu cand cazi !
Stare de spirit Stare de spirit : Fake Smile :)

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Sam 02 Iul 2011, 20:25

Pai daca tot e fic nou am zis sa trec si eu sa vad despre ce poate fii vorba. Sa sti ca sunt aici ca sa critic..

Descrierea - ma asteptam sa fie mult mai buna, sa stiu ce simtea ea in acel moment insa vad ca nu e asa. La inceput ai spus despre ea iar acest lucru m-a plictisit. Acelasi inceput il mai folosesc si unii, nu asa de detaliat insa tot asa spun. ,, Buna ma numesc... '' .. e sec si plictisitor. Puteai incepe cu un mic prolog, sa descrii sentimentele ei sau imprejurimile nici de cum sa ne spui intr-un capitol asa de scurt toata viata ei. E cam plictisitor. Nu pot spune ca m-ai impresionat deoarerce nu e asa. Ai rezumat viata ei si nu ne-ai spus cum se simtea personajul. Cititorul este interesat sa stie ce vede personajul, cum arata imprejurimile si cel mai important lucru, sa stie ce simte. Puteai sa descrii sentimentele atunci cand a fost data fara din casa, batuta...mai mereu trebuia sa fie prezenta. Sper ca pe viitor sa descrii mai mult si sa dezvolti mai mult ideea, sa o faci mai interesanta.

Dialogul - mi-ar fi placut sa nu ai dialog asa mult in primul capitol. Mai ales ca e si scurt. Incearca sa mai reduci din el deoarece nu el este cel care conteaza foarte mult.

Actiunea - incearca sa mergi mai lent cu lucrurile si te axezi pe ceea ce e cu adevarat important. NU UITA SA DESCRII MAI MULT!
Daca tu nu ai descriere normal ca si actiunea e grabita iar cititorul nu v-a fi multumit.

Ideea - hmm originala...poate pana acum. insa mai astept cateva capitole sa vad despre ce e vorba si ce idei ai.

Titlul - e chiar interesant si chiar m-a atras.

Estetica - nu sunt multumita de ea. Dupa semnele de punctuatie alsa spatiu ca cititorul sa parcurga mai usor randurile si sa arate si mai frumos.

,, -(spatiu) Poftim (spatiu)?! ''

Pe langa faptul ca aici trebuia sa lasi spatiu, hotaraste-te daca e semnul exclamarii sau cel al intrebarii. Nu isi au rostul amandoua. Cred ca mai bine era sa pui semnul intrebarii si sa incepi sa adaugi mai multa descriere apoi ca sa stim cum se simtea personajul in acel moment.

Uite si cateva greselute pe care le-ai avut:

,, ochi '' - ai grija cand trebuie sa scrii la plural ... ochii

,, copii '' - copiii

,, ba '' - ma

Pai cam atat.
In rest ar fi interesant insa adauga mai multa descriere ca asa e sec si nu prea atrage cititorul.
Spor la scris si la idei.


Puterea unei femei 2udzsq0
Tu poti sa faci orice, tu poti sa te imbraci cum vrei,tu poti sa fii cine doresti,
tu poti sa ai o mie de masti, tu poti sa fii azi mai nearanjata ca ieri,
tu poti sa te comporti urat, tu poti sa faci orice. Tu...eu tot te iubesc
Sus In jos
Lemonade
Academy Student
Academy Student
Lemonade

Sex : feminin Varsta : 30
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 34
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Lun 04 Iul 2011, 22:36

Multumesc mult pentru comentarii.Deci am venit si cu urmatorul capitol.Sper sa va placa!

Capitolu 2
The reason.

Dupa aproximativ o jumatate de ora de mers,masina se opri.M-am dat jos din ea,in fata mea se afla un imens palat.Parca eram intr-un basm.Chiar daca afara era intuneric,totul se vedea foarte bine,deoarece aceea casa era inconjurata de lumini.Nu puteam sa imi i-au ochi de la ceea ce se afla in fata mea.Palatul era inconjurat de o gradina mare,cu multe flori,de toate culorile si pitici de gradina,in fata palatului se afla o fantana arteziana,era mare si in forma de cal.Eram uimita,in momentul acela imi venea sa plang,simteam ca in sfarsit mi se va intampla si mie ceva bun.
In timp ce eu priveam uimita privelistea ce se afla in fata mea,acel batranel ma intrerupse:
,,-De acum inainte vei locui cu mine.Vei fi nepoata mea.Eu o sa am grija de tine,si o sa te invat multe lucruri.Ai inteles?
-Pentru ce faceti asta?Eu sunt doar un copil orfan!
-Hmmmm....nu conteaza,dar stiu ca tu vei duce mai departe ceea ce eu am inceput.Pot sa am incredere in tine?''
Ma uitam mirata la el,dar nu imi era frica,ceea ce imi zisese,ma facuse sa ma gandesc ca voi incepe o noua viata.
,,-Da puteti sa aveti incredere!''ii spusesem eu cu un zambet mare pe buze.
De cand am fost alungata de catre parintii mei,am zambit pentru prima oara din suflet.
Batranelul imi zisese sa il urmez,am mers dupa el,si am intrat in acel palat.Cand am intrat am ramas mai mult decat uimita,totul era atat,atat de frumos,era decorat cu gust,totul se asorta,numeroase flori improspatau atmosfera,tablourile ofereau un aer misterios,in mijlocul tavanului era prins un candelabru in forma de floare,avea cristale de toate formele.Candelabrul avea culoarea roz,unele locuri erau pavate cu aur.Cand priveam acel loc,nu imi venea sa cred ca tocmai mie mi s-a intamplat asa ceva.La intrarea ne-au intampinat o menajera si un majordom.Batranelul i-a facut semn menajerei sa ma duca sus.Eu am urmat-o pe aceasta,ducandu-ma intr-o camera minunata.Pereti erau de culoare roz,in mijloc aveam un pat in forma de stea,care era imbracat cu o lenjereie roz,parchetul era rosu,in fata patului se afla o plasma iar dedesuptul plasmei se afla un DVD si un laptop,deoparte si de alta a patului aveam doua noptiere mici,aveam si dressing,cand l-am deschis am ramas uimita,erau tot felul de haine,incaltaminte si tot felul de accesorii.Menajera se uita la mine cu un zambet pe buze si imi zise:
,,-Pe mine ma cheama Maya.Pe tine cum te cheama?
-Sakura.i-am raspuns fericita
-Ok,Sakura,te rog sa iti faci un dus,te schimbi si dupa aceea vi jos sa iei cina.
-Da.''
Menajera plecase,eu m-am dus sa ma pregatesc pentru cina.Dupa aproximativ o jumatate de ora am coborat jos.Ramasesem uimita,masa era plina cu tot felul de bunatati.Batranul ma vazu:
''-Sakura,haide!Nu fi sfioasa!Ti-am mai spus de acum inainte vei locui cu mine.
-Da.
-Pe mine ma cheama Zabuza.Dupa cina o sa-ti spun mai multe,acum mananca!''
E ciudat,din clipa in care m-a gasit nu am uitat nicio secunda nimic,totul imi revine in minte atat de clar,astfel incat intreaga poveste s-ar derula in fata mea.
Sa revenim la poveste.Dupa cina,batranul imi spune ca trebuie sa discutam:
''-Sakura,cat timp eu voi mai trai,o sa te invat tot.Cum sa conduci o afacere,cum sa te comporti cu persoanle din jurul tau,cum sa iei intodeauna o decizie mai corecta.Eu sunt seful unui clan de mafioti,tu o sa fi viitoarea lor sefa.Eu sunt batran,si nu voi mai trai mult si de aceea tu imi vei lua locul.
-De ce tocmai eu?
-Pentru ca in seara aceea te-am vazut cum ai incercat sa furi din magazin.Ti-ai riscat viata ca sa supravietuiesti,cum ai indurat aceea bataie.Din momentul acela am crezut ca tu esti perfecta sa imi iei locul.Dar ti-am spus cat timp voi trai eu,te voi invata tot,si te voi proteja.De acum inainte tu vei fi nepoata mea.
-Multumesc!
-Bine,dute la culcare vom vorbi maine.
-Noapte buna.
-Noapte buna.''
Si asa cum a zis el asa a si facut,m-a invatat tot,absolut tot,cum sa fiu dura,sa nu ma las niciodata,cand i-au o decizie sa ma gandesc de o suta de ori,m-a invatat cum sa conduc o afacere,m-a invatat cum sa folosesc armele,cum sa fac schimburi cu alte clanuri si nu in ultimul rand m-a invatat sa nu ma las niciodata calcata in picioare chiar daca sunt femeie.Mi-a spus asta cand era pe moarte:
,,-Sakura,nicioadata sa nu-i lasi sa te jigneasca,sa nu-i lasi sa te calce in picioare chiar daca esti femeie.Tine minte o femeie este mai puternica decat un barbat din multe puncte de vedere si tu o sa le arati asta.''
Nu am varsat nicio lacrima cand acesta a murit,dar asta nu inseamna ca nu m-a durut.El a fost cel care a luat aceea copila de pe strada si a ridicat-o la rang de sefa.O sa supravietuiesc si cu aceasta povara pe umeri mei,va trebui sa duc numele si puterea clanului mai departe pentru batranul acela care a fost bunicul si singura mea familie adevarata


[url=Puterea unei femei 6272j7res075wt
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Joi 07 Iul 2011, 17:11

Scumpo imi place foarte mult capitolul
Ar mai trebui descriere a sentimentelor dar in rest este foarte bine
Sa pui nextul repede kiss


Puterea unei femei Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
deeaanimegirl
Academy Student
Academy Student
deeaanimegirl

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la calculator....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : in suspans...

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Dum 17 Iul 2011, 12:30

NEXT!!!PLZZZZ please please please please please e super vreau repede next


...:: Dragostea incepe cu un zambet, infloreste cu un sarut si se termina cu o lacrima ::...
Cum lumina nu semnifica intotdeauna binele,nici intunericul nu inseamna mereu rau.
Cand dragostea e mica,defectele sunt mari...
Nu conteaza cat de buna e o persoana,intro zi te va rani.Va trebui sa o ierti...
Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Dum 17 Iul 2011, 19:14

te rog frumos sa pui nextul , chiar imi place mult please happy2


Puterea unei femei 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Mier 20 Iul 2011, 00:46

Cand ai de gand sa pui nextul happy2
Vreau nextul!!! kiss
Sa il pui cand poti...ok??!? dap !


Puterea unei femei Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Lemonade
Academy Student
Academy Student
Lemonade

Sex : feminin Varsta : 30
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 34
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Mier 20 Iul 2011, 12:33

.Buna!Am adus nextuu!!Imi pare rau ca am intarziat atat!Oricum...sper sa va placa!!Pa!!!


Capitolul 3
The problem

Cat timp eu reflectam la o mica parte din trecutul meu,Shizune intra in birou fara sa imi dau seama.Aceasta ma striga de doua ori si ma trezeste din visare:
''-Da Shizune,ce este?
-Sefa astazi aveti o intalnire cu ceilalti mafioti!
-Si pana acum de ce nu am fost anuntata?
-Tocmai acum am primit vestea.
-Bine,spunele celorlalti sa se pregateasca!
-Bine sefa.''
Dupa ce Shizune iese afara,amintirile iar m-au cuprins.Imi venea sa plang,dar nu puteam nici macar o lacrima sa vars.Sufletul meu era gol,nu pot sa imi descriu sentimentele.Parca nimeni si nimic nu ma poate face fericita,dar nimeni si nimic nu ma poate face sa sufar.Sunt asa probabil datorita vietii pe care am avut-o si o am.Insa nu vreau sa ma plang,sa nu uit cine sunt.Multi alti ar vrea sa fie in locul meu,sa aibe puterea pe care o am eu.Se vede asa de bine si frumos din exterior,inact probabil ti-ai da si viata sa ai macar pentru o zi asa ceva.Dar din interior nu este chiar asa,nu toate sunt bune si frumoase.Nu doar bati din palme si ai tot ce vrei.Pentru a obtine un lucru trebuie sa dovedesti ca il meriti cu adevarat,trebuie sa lupti pentru el,fie mai mult sau mai putin,iar cand il castigi sa te simti mandru de ceea ce ai obtinut.Asa vad eu lucrurile,de aceea nu o sa renunt niciodata,fie ca va trebui sa ma intorc din morti pentru a-mi indeplini pana si ultimul scop propus.Am aratat deja multora ca femeia nu trebuie sa fie inferioara barbatului.O femeie poate intrece barbatul oricand,doar daca ii sunt puse in valoare adevaratele calitati.Batranul m-a invatat asta si ii sunt recunoascatoare.Cand privesc gradina din fata palatului,parca il vad pe el in fata mea zambind.Ma simt implinita ca mi-am tinut oarecum promisiunea fata de el.
Incerc sa ma trezesc din amintiri si sa-mi aduc aminte ca am o intalnire.Oare ce o fi?De ce nu am fost anuntata din timp?Hmmmm...tipii astia pun ceva la cale!Ies din birou si ma indrept spre sufragerie,acolo ma asteptau fetele,Hinata si cu Ino,dar era si Kiba cu Lee.Pe ei si pe inca cateva persoane ma puteam baza cel mai mult,aveam incredere in ei.Hinata si cu Ino erau dame de companie,ma ajutau sa obtin tot felul de informatii folositoare,stiau cum sa-si faca treaba si si-o faceau chiar bine.Eram multumita de ele,iar Kiba si cu Lee erau mai tot timpul cu mine,ma ajutau cu luarea unor decizii si imi aduceau diverse informatii despre celelalte clanuri.Datorita lor am putut sa cresc puterea clanului nostru.Am reusit ceea ce batranul imi spunea mereu ceea ce vrea sa faca si anume sa-si mareasca clanul,sa aiba sub aripa sa mai multe clanuri.Eu am reusit asta,am marit atat de mult clanul incat toate gruparile mafiote din Japonia au o legatura cu noi.Am numit clanul Yakuza.Este cea mai mare grupare mafiota din Japonia,de la noi pleaca,actioneaza si se termina totul.Pentru a obtine puterea asta am indurat mult,atat eu cat si oamenii mei;trafic de droguri,de carne vie,crime care te afectau doar auzind de ele,dar si vazandu-le.Noi am ucis atatia oamenii,am facut atatea ravagii,atatea fete furate,violate,drogate si batute,tortura aplicata acelora care ne inselau,toate pentru un pumn de putere.Ma uit la mainile mele si parca vad sange,nici numai stiu cati oameni am omorat.Imi apare un mic zambet rautacios pe buze gandidu-ma la ce am facut stiind ca o sa rad in flacarile iadului,dar mai e pana atunci.Incerc din nou sa ma trezesc din amintiri,amintindu-mi ca am lucruri importante de facut.
Clarific cu baietii si fetele anumite lucruri si ne indreptam spre iesire.Afara erau 2 masini;un Lamborghini Gallardo verde si unu negru.Eu si cu fetele ne urcam in cel ngru,iar baieti in cel verde.Eu ma sui la volan,imi scot o tigare,o aprind si pornesc motoru,pornesc cu viteza spre locul in care trebuia sa fiu prezenta,urmata de baieti.
Savurez din aceea tigare,facandu-ma sa ma simt libera,fara niciun stres,fara nicio grija,as vrea ca aceea senzatie sa nu se termine niciodata.Langa mine era Ino,iar in spate Hinata.Ino era o tipa blonda,cu ochii albastri,era inalta,arata bine,avea forme frumoase,era imbracata cu o rochita scurta roz,ii scotea in evidenta sanii mari.Hinata era bruneta,avea ochii de un mov deschis,te pierdeai in ochii ei,era un avantaj al ei,era inalta slaba,avea forme perfecte.Era imbracata cu o rochita mov,avea spatele gol.Eu eram mai simplu si mai lejer imbracata,aveam o pereche de panataloni scurti de blugi,un tricou alb mai larg,aveam un umar gol,iar in picioare aveam o pereche de pantofi cu toc.Toate trei aveam acelasi tatuaj dar in locuri diferite,asta din cauza ca faceam parte din acelasi clan,asa avea fiecare memebru din clan.
Dupa aproximativ o jumatate de ora de mers,ajungem la locul stabilit.Ne dam jos din masini si ne indreptam spre intrare.Locul nostru de intalnire era un restaurant. Aveam un sentiment ciudat in timp ce ma indreptam spre intrare,ochii mei erau pierduti.Hotarasc sa imi pun ochelarii de soare ca ceilalti sa nu vada nelinistea mea.Ma tot gandeam ce-o fi cu aceasta intrunire asa grabita.Intram in restaurant,iar o domnisoara ne intampina spunandu-ne sa o urmam.Oare ce o fi??Aceasta intrabare ma manca pe dinauntru.Dupa ce am urcat dinste scari,am ajuns in fata unei usi.Am stat timp de cateva secunde in fata usii.Cei cu care venisem se uitau mirati la mine:
,,-Sakura,ce faci?de ce nu intram?ma intreaba Hinata''
Atunci am ridicat capul de jos si mi-am atintit privirea sus,imediat am deschis usa.Cand am facut asta un ranjet mic,diabolic mi-a aparut pe fata.Stiam ca orice va fi,eu voi trece peste ca de fiecare data.
Toti erau acolo se pare ca m-asteptau.
,,-Lady Sakura,se pare ca in sfarsit a-ti venit!Va asteptam!imi spuse un batran.''
Toti din sala prezenti erau sefi ale fostelor clanuri din care au facut parte.Toate s-au unit intr-un singur clan,si cu un singur conducator si anume Eu.Da intodeauna ma consulatm cu ei cand era vreo problema,sau ei ma chemau pe mine la intruniri pentru a discuta afaceri.Era un fel de ,,Adunare a poporului''.
,,-Da asa se pare.Si care este motivul acestei intruniri?intreb eu in timp ce ma asez pe scaun,acolo unde imi este locul.
-Peste o saptamana cei din clanul Triadele,vor sa vina in Japonia.imi spuse un tip roscat.Era de varsta mea.Il chema Sasori.Se pricepea la schimb de marfuri si era de mare ajutor.
-Poftim?Triadele?Ce dracu cauta ei aici?am zis eu furioasa ridicandu-ma de pe scaun.
-Nici noi nu stim sigur.S-ar putea sa fie vorba doar de niste schimburi de marafa.spuse Sasori.''
O de ce Triadele?Este un grup mafiot din China.Sunt cei mai puternici din tara lor si aproape ca controleaza totul.Un schmib de marfuri ar fi prea putin,sigur au alte intentii.In aceea sala erau 20 de persoane toate se uitau la mine,parca asteptand sa le dau un raspuns.Eu le zic pe un ton rece:
,,-Vreau sa faceti rost de mai multe informatii despre ei!Vreau sa stiu fiecare membru,cu ce se ocupa,ce face,unde traieste,familie,avere,absolut tot!A-ti inteles?
In 3 zile ne vom intalni din nou aici si vom discuta.Aveti 3 zile la dispozitie sa aflati tot despre ei,pana si cele mai mici actiuni ale lor!Clar?
-Da,stati linistita de vom ocupa!spusera cativa.
Am plecat din acea sala.Eu si cu ceilalti ne-am indreptat spre masini.Am pornit inapoi spre casa.Pe drum imi aprind,iar o tigare gandidu-ma mai bine la aceea veste,insa Ino imi sparge acele ganduri:
,,-In 3 zile,eu si cu Hinata o sa aflam mai multe deact toti imbecili aia de acolo.
-Ino...nu e asa usor.Cei din Triadele dupa ce se culca cu o fata o omora.Aceasta nu este omorata numai daca acel tip s-a indragostit de ea,sau are o oarecum incredere in ea.Voi nu aveti sanse,tipii aceia sunt plini de fetite ca voi.De problema aceasta o sa ma ocup eu.Cei din Triadele o sa vina cum au plecat.Nimeni din clanul Yakuza nu trebuie sa moara de mana celor ca unii din Triadele.''
Ino nu mai zise nimic,si-a dat seama ca eu am dreptate.Va trebui sa apar pe toata lumea,chiar daca va fi nevoie sa mor eu pentru asta.


[url=Puterea unei femei 6272j7res075wt
Sus In jos
Zuzulici :)
Jōnin
Jōnin
Zuzulici :)

Sex : feminin Varsta : 30
Localizare Localizare : Prin jur.....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1326
Puncte : 1681
Reputatie Reputatie : 250
Stare de spirit Stare de spirit : Mai conteaza???

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Mier 20 Iul 2011, 12:55

Super love vreau nextul heh


Puterea unei femei Frtitlua

Nu vreau sa ajung la capatul vietii
si sa descopar ca am traversat-o doar.
Vreau sa-i cunosc profunzimea.
Sus In jos
Lemonade
Academy Student
Academy Student
Lemonade

Sex : feminin Varsta : 30
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 34
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Mier 20 Iul 2011, 15:34

Ma bucur ca-ti place o sa-l pun peste 2 zile.....


[url=Puterea unei femei 6272j7res075wt
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Mier 20 Iul 2011, 20:25

Vai ce mult imi place capitolul
Imi place ca ai pus multa descriere
Abia astept sa pui nextul happy2


Puterea unei femei Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
mary97
Genin
Genin
mary97

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 183
Reputatie Reputatie : 9
Stare de spirit Stare de spirit : crazy

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Mier 20 Iul 2011, 21:12

imi place fffffffffff mult ficul tau tu chiar ai talent mult succes la scris



Nu te numi sarac ca visurile tale nu se vor implini.Sarac e doar cel care nu a visat niciodata.
Sus In jos
deeaanimegirl
Academy Student
Academy Student
deeaanimegirl

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la calculator....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 12
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : in suspans...

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Joi 21 Iul 2011, 19:38

vreau repede nextu!!!!plzzzz please please please :please pls: please please please please please please please please please


...:: Dragostea incepe cu un zambet, infloreste cu un sarut si se termina cu o lacrima ::...
Cum lumina nu semnifica intotdeauna binele,nici intunericul nu inseamna mereu rau.
Cand dragostea e mica,defectele sunt mari...
Nu conteaza cat de buna e o persoana,intro zi te va rani.Va trebui sa o ierti...
Sus In jos
Lemonade
Academy Student
Academy Student
Lemonade

Sex : feminin Varsta : 30
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 34
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Joi 21 Iul 2011, 22:23

Hey am venit cu nextuu!!!Imi pare rau ca nu am pus mai multa descriere,dar asa am considerat eu ca e bine.Si va rog sa-mi scuzati greselile de tastare.

Capitolul 4
The plan


In sfarsit ajungem acasa.Opresc masina si ma dau jos furioasa,indreptandu-ma spre biroul meu.In acest moment,puteam sa ignor tot,nu ma mai intereasa nimic.Simteam cum ma rup bucatica,cu bucatica cum tot ce a construit el,acum va fi distrus deoarece eu nu stiu ce sa fac.Intru repede in casa,urc scarile,indreptandu-ma spre biroul meu.Ajung in fata biroului ,raman blocata cateva secunde in fata usii.Ma simt ca si cum as fi fost strapunsa de un fulger.Imi dau seama ca nu trebuie sa ma agit atat de tare din aceasta cauza dar nici sa fiu indiferenta.Daca ceilalti ma vad asa,atunci ce vor crede despre mine?Sigur nu vor mai avea incredere in mine si unii chiar m-ar parasi.Imi dau seama ca trebuie sa actionez calm,sa le arat celorlalti ca pot sa trec peste orice.Imi musc rau buza de jos,astfel incat imi da sangele.Intru in birou.Simt sangele pe buza mea,i-au un servetel sa ma sterg.Aceea durere pe care mi-am provocat-o cand m-am muscat de buza,m-a facut sa ma simt asa de bine,m-a relaxat.Intr-un fel sau altul iubesc durerea,imi da un fior rece care imi provoaca placere.Dupa ce ma sterg de sange,incep sa dau tot felul de telefoane.Il sun pe Deidara,un tip blond cu ochii albastri,inalt si bine facut,ii spun sa imi pregateasca niste arme,dintre cele mai bune.Dupa ce clarific treaba cu armele,il sun pe Sasori.Ii spun acestuia sa faca rost de droguri si in cantitati cat mai mari.Ii chem la mine pe Kiba si Lee care se aflau jos in sufragerie.Ei intra la mine in birou,le zic sa se faca comozi si ii intreb daca doresc ceva de baut.Acestia imi raspund afirmativ din cap.Eu le pun bautura si paharele pe masa,iar ei isi pun singuri,era un lucru obisnuit la noi.Se uitau la mine,asteptau sa le zic ceea ce credeau si ei:
,,-Baieti vreau sa-mi faceti rost de informatii despre cei din Triadele.Dar nu vreau informatii inutile,pentru ca asta vor face ceilalti.Voi v-a trebui sa faceti ceea ce alti nu reusesc.Peste o saptamana vor veni aici,in Japonia.
-Mai exact ce vrei sa facem?ma intreaba Lee
-Vreau sa luati legatura cu ei si sa afceti schimb de marfa.Ei nu trebuie sa stie din ce clan faceti parte,voi sunteti doar o grupare care se ocupa cu diferite chestii ilegale.Facand asta puteti sa va infiltrati usor,usor in grupul lor.Daca vedeti ca nu puteti sa faceti asta pana la capat sau ei banuiesc ceva,imediat va retrageti.Nu vreau sa va bagati in belele.A-ti inteles?
-Da,dar noi vom face schimbul cand ei vor veni aici?
-Da,ei vin peste o saptamana,ii vom face sa stea mai mult aici.Ei urmaresc altceva decat un schimb de marfuri.De ce asa deodata vor sa vina in Japonia,cand in China au tot ce-si doresc?Deja am stabilit cu Deidara si Sasori,sa pregateasca niste arme si droguri.Va veti duce la ei si le veti lua.Aici aveti 2 telefoane,cu alte numere.Cand ii veti suna,nu vreau sa fiti pe langa casa sau in apropiere vreau sa fiti cat mai departe.Puteti sa vorbiti orice pentru ca apelurile nu va vor fi asculatate,dar vreau ca voi de fiecare data cand vorbiti cu ei sa inregistrati convorbirile.Aveti grija sa nu pierdeti aceste telefoane.Credeti ca puteti sa va descurcati cu toate astea?
-Hmmm...noi?!Asta si asteptam sa ne spui.imi spuse Kiba.Fata lui imi inspira incredere.
-Nu te vom dezamagi,le vom arata tipilor astia,ca nu e bine sa te pui cu unii ca noi!zise Lee cu un zambet malefic.
-Multumesc baieti.Acum puteti sa plecati,dar daca aveti vreo problema ma anuntati si vreau sa fiti foarte atenti.A-ti inteles?
-Ai incredre!imi spuse Kiba si pleca.
Sper sa mearga ceea ce am vorbit cu baieti,daca acest plan esueaza cred ca va incepe un Al Treilea Razboi Mondial.Offfff...Doamnee!!!Sper sa ma ajuti.Insa in tot timpul in care am vorbit cu baietii,fetele,Ino si Hinata au ascultat la usa.Ino intra furioasa urmata de Hinata:
,,-A pe ei ii rogi sa te ajute,dar pe noi nu ne lasi!Crezi ca nu putem sa ne descurcam?AAA?tipa Ino la mine
-Ino!!!!Fac asta cu un motiv,daca prea multi oameni sunt imlplicati putem fi descoperiti si asta e lucrul de care ma tem!Nu intelegi?Pana la urma fac asta si pentru binele vostru!
Fetele pleaca suparate,sper sa nu faca ceva gresit,sa-mi dea peste cap planurile ca le omor.Acum numai asteptam decat sa treaca cele 3 zile,sa vad ce au rezolvat idiotii aia si sa le aud propunerile tampite si fara nicio logica.In tot timpul acesta ma gandeam la tot felul de lucruri.Imi treceau prin minte tot felul de variante pentru anumite probleme,tot felul de chestii.Nici nu mi-am dat seama cand au trecut cele 3 zile.Dupa acest termen am plecat cu ceilalti spre acelasi restaurant.Numai astept sa fiu intampinat si urc repede scarile urmata de oamenii mei.Intru inauntru unde se aflau ceilalti care ma asteptau.Vad pe masa tot felul de hartii si tot felul de poze cu oamenii pe care nu i-am vazut niciodata.Ma asez si incep sa studiez acele hartii.
,,-Sefa,se pare ca cei din Triadele au un nou conducator sau mai bine zis mai multi.imi zice Kisame.Era un tip in varsta de 35 ani.Avea un semn pe obrazul stang.Acel semn il capatase dintr-o lupta cu alti mafiotii.Acest Kisame era un tip foarte dur,dar era de incredere.
-Cum adica mai multi?
-Pai se pare ca seful lor a murit,iar in acel clan el avea incredere in 5 persoane.Aceste 5 persoane conduc acest clan si se pare ca se descurca foarte bine,avand in vedere reputatia lor.imi spuse Kisame putin ingrijorat
-Naruto,Sasuke,Shikamaru,Neji si Shino.murmuram eu usor numele lor.Hmmm...vad ca mi-ati facut rost de multe informatii.Multumesc mult.Dupa cum a spus si Sasori la ultima noastra intrunire ca cei din Triadele vin aici doar pentru schimb de marfuri,ar trebui sa nu fim foarte agitati.Insa pentru orice eventualitate vreau ca fiecare dintre voi sa fie pregatit.Acum nu ne ramane decat sa ii asteptam.Le spun asta foarte calma si increzatoare.Toti au dat afirmativ din cap.Strang toate hartiile de pe masa,imi i-au la revedere si plec.Am luat acele hartii pentru ca vreau sa studiez mai bine acasa.Trebuie sa fiu pregatita pentru cand ne vom intalni fata-n fata.


[url=Puterea unei femei 6272j7res075wt
Sus In jos
mary97
Genin
Genin
mary97

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 183
Reputatie Reputatie : 9
Stare de spirit Stare de spirit : crazy

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Vin 22 Iul 2011, 10:09

este super capitolul sper sa pui nextul cat de repede posibil ca nu mai pot de nerabdare



Nu te numi sarac ca visurile tale nu se vor implini.Sarac e doar cel care nu a visat niciodata.
Sus In jos
*-Cooky-*
Academy Student
Academy Student
*-Cooky-*

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Timishoara:X
Nr. mesaje Nr. mesaje : 19
Puncte : 22
Reputatie Reputatie : 3
Stare de spirit Stare de spirit : Nu prea merge...

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Vin 22 Iul 2011, 10:45

Wow!
Chiar minunat capitolul asta:X
NEXT please
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Sam 23 Iul 2011, 15:22

Ce tare a fost capitolul
Nu mai pot de nerabdare sa vad ce se intampla in urmatorul capitol
Sa pui repede nextul happy2


Puterea unei femei Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Lemonade
Academy Student
Academy Student
Lemonade

Sex : feminin Varsta : 30
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 34
Reputatie Reputatie : 2
Hobby-uri Hobby-uri : Dansul

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Sam 23 Iul 2011, 16:18

Am adus urmatorul capitol.Sper sa va placa!!!

Capitolul 5
The true

Mai sunt doar cateva zile si vor veni.Hmmmm.....ce or avea de gand nebunii astia?Triadele,Triadele.....!!!!.Ciudat!!!Nu cumva nenorocitii vor sa..????La naiba!Daca la mijloc e vorba de tradare.Daca stau sa ma gandesc bine,mosul ala de Danzo,cu Chio,baba aia nesuferita si ciudatul ala de Maito niciodata nu au fost de acor cu mine sefa.Daca nenorocitii astia i-au chemat aici pe cei din Triadele pentru a ma da jos din capul clanului si vor sa ma omoare?Gandu asta deja ma mananca.Si daca nu e asta?Atunci ce o fi?Totusi ceva e necurat la mijloc.Oricum daca e vorba de tradare si vor sa ma omoare tot i-au cativa cu mine in iad.Sper sa reuseasca baieti.
Tot felul de ganduri ma apasa.Ma uit fara sa vreau la biroul meu si imi dau seama ca aveam detaliile cu cei din Triadele.Tipii astia cred ca sunt buni.Sa conduca 5?Cum dracu s-or intelege intre ei?S-au nu ei sunt sefi!Daca cineva sta ascuns in spate si nu vrea sa ii se afle identitatea?I-a bagat pe astia 5 la inaintare.Sigur asta e!Sa conduci un clan de mafie si nu un singur sef 5!?Prea ciudat!
Tot felul de chestii imi treceau prin minte in timp ce studiam acele hartii.
2 zile au trecut de la ultima intrunire si de cand am vorbit cu baieti.De dimineata tocmai ma sunase Kiba si ma linisti spunandu-mi ca totul merge bine.Au luat legatura cu ei,si cand vor veni incoa mai intai vor face acel schimb de marfa.Planul la prima vedere pare inutil,dar e mai mult decat util.Prin acest schimb pot sa imi dau seama cum lucreaza ei,pot afla informatii de la ei cu usurinta fara sa-si dea seama ca vorbeste ce nu trebuie,calitatea marfei,daca sunt corecti s-au joaca murdar si altele.Ma ridic de pe scaun si ma indrept spre fereastra.Cand privesc aceea gradina deja ma simt mai bine,mai eliberata si parca nu ma ami bat atatea ganduri.Daca e sa mor,intr-un fel imi pare bine,intr-un fel nu.Mi-ar place ca as scapa de viata asta,de probleme,de tot,cred ca as fi mai libera.Dar nu imi convine sa las lucruri neterminate in urma mea,si daca ar fi sa mor deja mi l-as imagina pe Danzo cum mi-ar lua locul si probabil ca i-ar omori pe toti cei care au fost de partea mea.Nenorocitul!Sper sa nu ma tradeze.Daca face asta si din morti ma intorc si ii fac viata un chin.
Cele 2 zile care mai ramasesera au trecut repede.Astazi trebuie sa soseasca cei din Triadele.Kiba ma suna si imi spune ca deja a stabilit cu ei sa se intalneasca intr-un restaurant.Probabil poimaine ne vom intalni noi cu ei.Ies din birou si ma duc sa le caut pe Ino si Hinata.Le caut prin toata casa nu le gasesc,incerc sa le sun,au telefoanele inchise.Nu dau importanta acestui lucru,probabil ca se distreaza si ele pe undeva.
In timp ce coboram scarile,ma gandeam la treburile pe care le mai am de facut.Trebuia sa le rezolv oricum le amansem foarte mult.Dar in primu rand trebuie sa fac roste de fete,pentru a veni cu mine cand ne vom intalni cu ei.Deja 2 aveam;Ino si Hinata.Dau un telefon si fac rost de inca 3 fete;una pe nume Karin.Ammai lucrat cu ea,isi face treaba,dar e fitoasa rau.Alta pe nume Konan.O cunosc si pe asta.E proasta rau fetita,faci ce vrei din ea.Ultima fiind Ten Ten.E buna tipa,pe langa faptul e o usuratica isi face bine treaba si o duce si capul.Am mai luat-o cu mine de cateva ori,cand trebuia sa incheiei niste afaceri mai importante.Am rugat-o sa ramana cu Ino si Hinata dar na vrut.
Da daca am nevoie de ea nu ma refuza si nici nu ar avea cum.
Dupa ce rezolv problema cu fetele,ies din casa,ma urc in masina si ma indrept spre locurile unde aveam chestii de facut.Ziua asta a trecut si ea repede.
Seara ma suna Kiba si imi spune ca totul a fost aranjat.Schimbul de marfa a avut loc,insa:
-Sefa sa sti ca ceva nu e bine!imi spune mie Kiba la telefon.Un sentiment de frica m-a cuprins.Niciodata n-am simtit asta.Cand vorbeam cu Kiba conduceam masina,ma indreptam spre casa,parca asa fi vrut ca in acel moment sa mor.Eu imi fac curaj si ii spun:
-Ce s-a intamplat?
-Astia au luat prea multe arme si mai putine droguri.Insa i-am auzit pe cativa ca deabia asteapta ziua in care va vesti intalni cu ei.Vorbeau despre un plan.Oricum si ei s-au informat despre tine.Au tot felul de inormatii si unele care chiar pareau imposibil de aflat.
Asculatm toate astea.Aveam un nod in gat,nici nu stiam ce sa zic.Frica a disparut si furia m-a cuprins.Temeriile mele s-au adeverit,fusesem tradata.Dua cataeva secunde ii spun lu Kiba:
-Kiba,am fost tradata pregateste.S-ar putea ca sa nu-si arate din prima adevaratul plan si sigur o sa ne intinda o cursa.
-Tradati?!Cum dracu de nu mi-am dat seama.Cine in spatele acestui show?
-Cine crezi?Babacii clanului!Dupa toata mascaria asta ii omoram!
-Bine sefa!Stai linistita o sa iesim si din asta.Cand va veti intalni cu ei eu si cu Lee nu o sa fim.
-Bine Kiba,vorbim dupa.
Ne luam la revedere,iar dupa ce inchid telefonu,il arunc furioasa pe bancheta din spate.Toata atentia mea era asupra faptului asta,cu tradarea.Simt atat ura cat n-am simtit pana acum.Offf....abia pot sa ma controlez.
Batranule te rog arata-mi ce sa fac!Cum ies eu din asa ceva?Nu pot sa las tot ce-ai facut tu si am continuat eu sa cada intr-o clipa!Nu pot!
Opresc masina brusc.Nici nu stiu de ce am facut asta.Prin cap incep sa-mi treaca imagini si vorbe pe care mi le spunea batranul.Acele cuvinte prindea viata in mine.Acele cuvinte ma imbarbatau pur si simplu.Stiam ca trebuie sa trec si peste asta orice ar fi.Nu puteam sa ma las asa pur si simplu.Nu trebuie sa ma las condusa de frica sau de orice alt sentiment.Pe buze imi apare un zambet rautacios.Staim ca orice ar fi o sa scap.Pornesc masina si ma indrept spre casa.Intr-o jumatate de ora ajung acasa.Vroiam sa vorbesc si cu fetele de planul meu,dar era tarziu si am hotarat sa vorbesc maine cu ele.Ma duc la mine in camera,ma dezbrac si intru in baie.Vroiam sa-mi fac un dus rece.Acele picaturi parac ma strapungeau ca niste ace.Senzatia aceea o iubeam,ma relaxa pur si simplu.
Ies de la dus,ma imbrac in ceva comod si ma intind in pat.Adorm cu gandul la ziua cand voi fi fata-n fata cu cei din Triadele.


[url=Puterea unei femei 6272j7res075wt
Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19Sam 23 Iul 2011, 21:06

rusine sa`mi fie!!! cum am putut sa nu iti dau com la atatea capitole ?? deci scuze pt asta ... Sa sti ca iti ador ficul si abia astept nextul kiss


Puterea unei femei 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
Continut sponsorizat




Puterea unei femei Empty
MesajSubiect: Re: Puterea unei femei   Puterea unei femei I_icon19

Sus In jos
 

Puterea unei femei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-