Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Șapte pași spre nemurire Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Șapte pași spre nemurire Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Șapte pași spre nemurire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Șapte pași spre nemurire Empty
MesajSubiect: Șapte pași spre nemurire   Șapte pași spre nemurire I_icon19Mar 28 Iul 2015, 16:52



~Gen de incadrare: Horror|Romance|Drama|Posibil si comedie

~Poveste:
Fan ficul ar urma sa prezinte povestea ce reuseste sa se infiripe intre Jane si Castiel,o relatie tumultoasa ce in viitor va avea de infruntat zeci de piedici el fiind un cunoscut criminal in serie,ucide din placere scapand de fiecare data basma curata avamd o agilitate iesita din comun,ascunde orice urma capabila sa il incrimineze pana in momentul derularii actiunii propriu zise ajungand deja sa ucida peste cincizeci de persoane folosind diverse metode de tortura considerand ca placerea se regaseste in principal in actele de un sadism de neinchipuit,dar oare va reusi idila dintre cei doi sa devina posibila in conditiile in care ea reprezinta exact opusul lui?O tanara cu ambitii oarecum exagerate,medic legist de succes compus din perfectionism si hotarare care ii cade in final in mreje din cauza curiozitatii excesive de a intalni persoana ce a fost capabila de a executa acele crime,din proprie initiativa ii ajunge ucenic inima nelasand-o insa sa omoare,sa distruga ajungand astfel ca dupa eliberarea celor condamnati la moartea prin schingiuire sa cada chiar ea prada tortionarului.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Nu stiu daca este ceva citibil pe acolo din moment ce a trebuit sa scriu dupa minunatul meu calculator ce reuseste sa puna o litera in decurs de doua minute,imi cer scuze pentru eventualele greseli e_e
Voi reveni și cu un capitol imediat.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Mic capitol
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Șapte pași spre nemurire 2zqa7ba
De multe ori fentam moartea, ajungem sa devenim dependenți de dorința insipida de a trai, ne agatam de firul vieții teama de moarte dovedindu-se primordială, ne temem de necunoscut, de durere când de fapt moartea este o eliberare a sufletului chinuit ani de-a rândul.
Am văzut multe cazuri și totuși niciunul nu a reușit sa își lase o amprenta asupra mea, fiecare moarte are un element distinctiv, fiecare pierdere reprezintă durere pentru apropiații victimele.
-Trei coaste rupte însoțite de contuzii majore, hemoragie interna la nivelul sistemului digestiv.
Și totuși niciunul dintre aceste indicii nu ar putea reprezenta cheia unei morți rapide, ci mai degrabă o moarte ce a survenit încet, dar sigur, o moarte prin care victima era conștientă de durere, o moarte ce nu a avut la baza un sfârșit rapid ci a fost bazata pe schingiuire, pe pura agonie.
Când mori rapid nu ai timp sa simți durerea, sufletul Îți părăsește încetul cu încetul corpul fiind scutit de durere, dar cazurile din ultima vreme au fost altfel, fiecare victima a fost torturată fără ca loviturile sa ateste vreo urma de constrângere, iar dacă ar fi sa punem totul cap la cap timpul ar fi elementul definitoriu alături de locurile în care rămășițele au fost găsite neapărat chiar alese la întâmplare ci din fiecare rezulta ca tortionarul a avut de gând sa își facă faptele cunoscute.
O minte geniala pot spune, o lucratura impresionantă ce nu are momentan niciun cusur, nicio amprenta, nici măcar un indiciu...o totala enigma pe care de luni bune mă chinui sa o înțeleg, dar nu e cu putință...



Șapte pași spre nemurire I1mask

---------------------------------------♡------------------------------------
ƆCαριтσℓʋℓ I
----------------------------------------♡-----------------------------------

Câteodată elementul surpriza este reprezentat de o anumita persoana ce ajunge în viața noastră având un anumit scop.
Și totuși, dacă scopul este anihilarea? Dacă acea persoana a intervenit în firul vieții tale doar pentru a-l întrerupe?
O alta zi petrecută încercând sa dezleg fiecare piesa a unui puzzle imposibil, un alt eșec urmat de regretul inutil pe care totuși orice om este capabil sa îl simtă, o dovada a faptului ca munca mea nu este încă pe deplin la stadiul pe care eu încerc sa îl creez, un stadiu avansat pe care probabil nu îl voi putea atinge niciodată.
Gilles de Rais, un geniu diabolic din toate punctele de vedere ce cu o plăcere iesita din comun își privea victimele agonizand pana la moarte în dureri inimaginabile, copii nevinovați a căror inocenta era în prima faza răpită brutal în timp ce sadicul torționar se folosea de sângele nevinovat pentru propria-i plăcere infama prabusindu-se ulterior răpus de durere la căpătâiul celui decedat, dar cazul acesta diferă, prin mâinile mele au trecut doar nume sonore din lumea interlopa ce la rândul lor au comis tot atâtea orori precum cel ce intr-un fel sau altul a comis crima.
-Oribil...
Pentru ca cine suntem noi sa îi judecam pe alții?Nu ar trebui oare sa lăsăm divinitatea sa se ocupe de spălarea păcatului? Răzbunarea reprezintă în opinia mea doar o plăcere vinovata ce nu te va duce nicăieri...
"Strada Neagra..."
Aici a fost găsit Adam Lambert în urma cu doar câteva ore, șapte coaste rupte, articulații frânte și o ușoară sângerare în zona toracelui, un caz ce a reușit oarecum sa își pună amprenta asupra mea prin sadismul realizării de o complexitate înaltă.
-Ahm...
Mi-am muscat instinctiv buza inferioara lasandu-mi corpul sa se lipească de zidul de cărămidă simțind cum pulsul mi se accelerează picioarele cedandu-mi,groaza, un țipat scurte mi se prelinge printre buze la vederea scenei ce se pare ca are un  impact major asupra mea și probabil a oricărui om slab de inima, încetul cu încetul urletele de disperare se adâncesc în întuneric ramanand doar ecoul întunericului, iar apoi...liniște...
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Șapte pași spre nemurire Asss10Șapte pași spre nemurire J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Șapte pași spre nemurire Empty
MesajSubiect: Re: Șapte pași spre nemurire   Șapte pași spre nemurire I_icon19Mar 28 Iul 2015, 17:23


           Helău.
           Titlul m-a atras către acest fic și nu regret că am intrat să-l citesc, căci am descoperit o idee interesantă și o tematică originală pe care sper s-o dezvolți pe măsură. În primul rând, vreau să-ți spun că-mi place modul în care te exprimi, se vede că citești mult, căci ai un vocabular dezvoltat și nu faci repetiții. Vreau însă să-ți atrag atenția asupra virgulelor, căci am vazut că le omiți destul de des, mai ales în unele locuri în care n-ar trebui să lipsească. Intră aici și citește cu atenție care-i rolul său și unde este ea utilizată și-ai să vezi motivul pentru care ți-am semnalat lipsa ei. O altă chestie ar fi diacriticele - pe care sunt tare fericită că le folosesti btw -, dar care lipsesc uneori. Am înțeles că e din cauza calculatorului, însă înainte de a posta, mai citește o dată capitolul pentru a corecta eventualele greșeli și omisiuni de genul acesta.
           Sunt chiar curioasă cum va ajunge tipa să-l întâlnească pe criminal față în față și ce o va face să fie atrasă de el, deși este evident că vrea să-l oprească cu orice preț. De asemenea, mă-ntreb ce îi va atrage lui interesul asupra sa, căci mă gândesc că dpdv psihologic nu poate fi satisfăcut tocmai ușor. Și mai sunt curioasă cu privire la titlul tău și dacă are cumva legătură cu cele șapte păcate capitale, dacă pentru a ajunge la nemurire trebuie să-ți purifici sufletul de acestea. Daaar mai mult ca sigur că răspunsurile vor veni pe parcurs, așa că sper să mă anunți și pe mine când postezi, pls.
           Baftă în continuare.
Sus In jos
DeeaIsyfim
Academy Student
Academy Student
DeeaIsyfim

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : braila
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 39
Puncte : 50
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : cititul ,compusl si fredonatul
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde

Șapte pași spre nemurire Empty
MesajSubiect: Re: Șapte pași spre nemurire   Șapte pași spre nemurire I_icon19Mar 28 Iul 2015, 17:55

[size=52]Mă bucur ca Îți place și Îți mulțumesc [/size]
[size=52]pentru critica,virgulele sunt problema mea de când mă știu, le cunosc rolul dar pur și simplu sar peste și dacă mă apuc sa citesc rămân fără aer:]]]
Capitolul și în general ceea ce scriu este scris de pe telefon,rabla mea încearcă sa îmi omoare ideile e.e[/size]
[size=52]Se regăsește o ușoară legătură iar primele capitole vor apărea destul de repede din moment ce le mai am postate pe un site din cauza lipsei de cititori fiind închis acum. 
Îți mulțumesc încă odata pentru critica și încurajare :)[/size]


[size=52]Îmi da bătăi de cap forumul cu mărimea e.e[/size]


Ultima editare efectuata de catre DeeaIsyfim in Mar 28 Iul 2015, 19:07, editata de 1 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Șapte pași spre nemurire Asss10Șapte pași spre nemurire J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Șapte pași spre nemurire Empty
MesajSubiect: Re: Șapte pași spre nemurire   Șapte pași spre nemurire I_icon19Mar 28 Iul 2015, 18:08


     O să postez așa ca să vezi mesajul. În primul rând, nu-i nevoie să-mi răspunzi printr-un comentariu separat, căci faci offtopic și n-ai voie. Atunci când postezi capitolul, la sfârșit sau la început, unde dorești tu, poți răspunde cititorilor. De asemenea, le poți trimite și mesaje private ca să le răspunzi.

     Legat de size, maximul este de 29, d-aia n-apare cum trebuie în cazul ăsta.
Sus In jos
alexandra diana
Academy Student
Academy Student
alexandra diana

Sex : feminin Varsta : 34
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 7
Reputatie Reputatie : 0

Șapte pași spre nemurire Empty
MesajSubiect: Re: Șapte pași spre nemurire   Șapte pași spre nemurire I_icon19Lun 03 Aug 2015, 19:01

Interesantă tema aleasă. Deja îmi place acest criminal, deşi doar ai amintit de crimele lui. Da, trebuie să fie o fire genială ca să poată ucide cincizeci de persoane şi să nu fie prins. Să înţeleg că ucigaşul ucide doar interlopi, oameni care, pe undeva, merită să moară? Asta îmi aminteşte de Lestat de Lioncourt, şi el mânca persoane rele, infractori etc.
Lipsa virgulelor strică din plăcerea lecturii şi e păcat căci e o lucrare bună. Unul din paragrafe este prea lung, ar trebui despărţit în propoziţii simple sau prin punct şi virgulă. De altfel, el e scris genial, dar e obositor de citit: 

O alta zi petrecută încercând sa dezleg fiecare piesa a unui puzzle imposibil, un alt eșec urmat de regretul inutil pe care totuși orice om este capabil sa îl simtă, o dovada a faptului ca munca mea nu este încă pe deplin la stadiul pe care eu încerc sa îl creez, un stadiu avansat pe care probabil nu îl voi putea atinge niciodată."

Sunt curioasă dacă Strada Neagră e numele străzii sau a fost numită aşa din pricina crimelor. 

Next, please!
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Șapte pași spre nemurire Asss10Șapte pași spre nemurire J5fdba

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Șapte pași spre nemurire Empty
MesajSubiect: Re: Șapte pași spre nemurire   Șapte pași spre nemurire I_icon19Sam 03 Sept 2016, 23:43

Fanfic blocat din cauza inactivității.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Șapte pași spre nemurire Empty
MesajSubiect: Re: Șapte pași spre nemurire   Șapte pași spre nemurire I_icon19

Sus In jos
 

Șapte pași spre nemurire

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-