Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Naruto. Un nou inceput Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Naruto. Un nou inceput Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Naruto. Un nou inceput

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
AryiAriana
Academy Student
Academy Student
AryiAriana

Sex : feminin Varsta : 34
Localizare Localizare : Slatina
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 2

Naruto. Un nou inceput Empty
MesajSubiect: Naruto. Un nou inceput   Naruto. Un nou inceput I_icon19Joi 19 Noi 2015, 18:39

Buna sunt noua. Am citi o gramada de fanficuri si sunt super. Accept ori ce fel de critici. Am amestecat povestile,adica "Naruto" si "Avatar Korra". Va spun de acum ca Sakura va fi putin emo. Sper sa va placa. Lectura placuta!



Cap.1


Sakura Pov.:

Buna sunt Sakura am 15 ani. Am parul roz bombon si ochii verzi ca smaraldele. Sunt avatarul. Sa va spun povestea mea mai pe scurt. Eu nu mai am parinti de la 14 ani. Iubirea vietii mele a plecat acum 3 ani si ne-a la sap pe mine si Naruto singuri. Sas'ke Uchiha,am ajuns sa il urasc in acesti ani. Naruto mi-a promis ca o sa-l aduca inapoi,dar eu nu mai vreau asta. Sunt emo si aproape tot satul stie asta.Cam ata despre mine.
Ma pregatesc pentru misiune,care este sa il gasim pe Sas'ke. O parte din mine se bucura dar alta este nervoasa pentru ca o sa-l vad iar. Cum am mai spus ma pregatesc de plecare. Ma imbrac cu niste pantaloni scurti,un maieu negru deasupra buricului,niste tenesi negri care imi acopera gleznele,un hanorac negru si o curea la pantaloni cu semnul satului Konoha. Imi aranjez parul si imi pun gluga ee la hanorac. Ies din casa si ma indrept spre iesirea din sat. Se pare ca sunt prima. Acum ii astept pe Naruto,Sai si Yamato-sensei. Kakashi a fost ranit in ultima misiune asa ca a fost inlocuit. Se pare ca ne-am strans toti asa ca am plecat.

-Dupa 2 ore-

"Bum". Ce d**** a fost asta?
Naruto:Ce a fost asta?
Yamato:Sai. Se pare ca l-a gasit pe Sas'ke.
Eu:Pai ce mai asteptam? Sa mergem!
Alergam pe coridor de cateva minute si am ajuns cam la 50 de metri de iesire. Il vad pe Sai. Naruto alearga spre iesire. Ajunge afara si se uita in sus. Cred ca acolo este El. Sunt asa nervoasa pe Sai! A incercat sa!l omoare pe Sas'ke! Sa vezi ce-i fac. Alerg spre iesire dar ma opres cand ajung la iesire. Sai se uita ingrozit la mine. Ma apropi cu pasi marunti de el si cand ajung in dreptul lui ii dau un pumn de il arunc la 5 metri departare de mine.
Sas'ke:Sakura.
Eu:Ce?ma uit inspre el si il analizez atent.Nu s-a schimbat mai deloc. Imi iau pozitia si arunc cu foc in el.
Naruto:Sakura! Ce te-a apucat? Vino aici!
Eu:Nu!se apropie de mine si ma prinde de mana eu ma las in f*** ca un copil mic. Acesta imi ridica maneca de la hanorac si observa ca am numai taieturi pe mana.
Naruto:Ce sunt astea?!
Eu:Lasa-ma!
Naruto:Ce sunt?
Eu:Taieturi! Fericit?
Naruto:Nu! Ce te-a apucat?
Eu:Nimic!
Naruto:Si atunci de ce te-ai taiat?
Eu:Ca sa intrebe prostii!ca sa scap am facut o flacara cu mana si acesta mi-a dat drumu. M-am ridicat si m-am scuturat de praf. Sai a vrut sa se apropie iar de mine dar l-am izbit cu aerul de perete.
Eu:Daca nu vrei sa primesti iar un pumn stai departe!in tot acest timp Sas'ke se uita la noi.
Sas'ke:Atat de rau ai ajuns Sakura?
Eu:Taci nenorocitule!
Sas'ke a sarit si s-a agatat de gatul lui Naruto.Acesta a scos sabia si...

Va urma!:D
Sper ca v-a placut!
P.S.:Capitol necorectat.
Sus In jos
AryiAriana
Academy Student
Academy Student
AryiAriana

Sex : feminin Varsta : 34
Localizare Localizare : Slatina
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 2

Naruto. Un nou inceput Empty
MesajSubiect: Re: Naruto. Un nou inceput   Naruto. Un nou inceput I_icon19Vin 20 Noi 2015, 09:47

M-am intors. Am citi primul capitol de mai multe ori si mi-am dat seama ca nu are sens. Imi este atat de rusine. Dar trec peste si o sa-l continui.Lectura placuta!


Cap 1


Sakura Pov.:
Sas'ke si-a scos sabi si a indreptat-o spre spatele lui Naruto. Eu m-am pus sa-l apar pe Naruto iar Sai il ameninta pe Sas'ke cu sabia sa. Din nefericire sabia lui Sas'ke a intrat in mine. Sas'ke se uita ungrozit la mine.
Sas'ke:S-Sakura.
Eu:Auuu!ma prabusesc la pamant iar Sas'ke se uita la mine. Naruto se rasuceste pe bratul lui Sas'ke si scapa din staransoarea acestuia. Sabia este scoasa cu brutalitate din mine de catre Sas'ke. Naruto si Sai il ataca pe Sas'ke in timp ce Yamato-sensei face niste sigili. Eu in tot acest timp ma vinde cu apa din oaza spiritelor. Ma uit la baieti si observ ca Naruto si Sai sunt pe jos iar Yamato-sensei avea sabia lui Sas'ke intrata aproape de inima. Reusesc sa ma vindec si ma indrept spre Sas'ke. Yamato sensei a reusit sa-si scoata sabia din umar si s-a indepartat lasandu-mi loc sa ma lupt cu Sas'ke. In cateva secunde intre noi a inceput o lupta intre viata si moarte. A reusit sa ma raneasca putin dar nu mult. Am intrat in starea avatar(am mai spus ca am amestecat povestile). Am castigat lupta iar Sas'ke s-a dus sus langa craterul in care ne aflam noi. Vroia sa faca niste sigili dar a aparut Orochimaru si l-a oprit. Acestia au disparut intr-un nor de fum. Ma uit la Naruto si vad ca se transforma in Kiubi(nu stiu daca am scris corect). Imi pun mana pe umarul sau si reusesc sa-l calmez.
Naruto:Sakura, il voi aduce inapoi!
Eu:Nu este nevoie sa faci asta.
Naruto:Dar...
Eu:Nici un dar! Lasa-l in pace! Nu imi mai pasa de el. Te rog, promite-mica nu o sa te mai chinui sa-l aduci inapoi.
Naruto:Promit!
Ne indreptam spre Konoha fara sa ne grabim, dar auzim un zgomot dintr-un tufisi. Ma apropi usor si cand dau crengile la o parte raman uimita. Acolo era o pisicuta draguta rau. Poate sunt eu emo dar o parte din mine a ramas ca inainte.
Eu:Ce pisicuta draguta! Ooo, este ranita...
Naruto:Sakura lasa pisica si sa plecam.
Eu:Ai spus ceva?!ma uit la el si il speri de se zbarleste pielea pe el.
Naruto:Cine eu? Nu, n-am spus nimic.se uita cu o fata la mine de copil nevinovat.
Eu:Bine. Eu o sa iau pisicuta asta draguta cu mine, iar voi nu o sa spuneti nimic tot drumul despre. Ati inteles?!
Toti:Da doamna!
Eu:Ma bucur ca m-am facut inteleasa.
Acum sa mergem ce stati ca prosti asa? Pisicuta are nevoie de ingrijiri medicale.


Sper ca v-a placut!
Daca primesc un comm o sa pun capitolul astazi daca nu maine sau saptamana viitoare.
Va pwp dulce!!
Sus In jos
AryiAriana
Academy Student
Academy Student
AryiAriana

Sex : feminin Varsta : 34
Localizare Localizare : Slatina
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 2

Naruto. Un nou inceput Empty
MesajSubiect: Re: Naruto. Un nou inceput   Naruto. Un nou inceput I_icon19Mar 24 Noi 2015, 23:24

Am revenit. Si vreau sa va spun ca sunt putin suparata. NU AM PRIMIT NICI UN COMENTARIU!
Sus In jos
AryiAriana
Academy Student
Academy Student
AryiAriana

Sex : feminin Varsta : 34
Localizare Localizare : Slatina
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 14
Puncte : 18
Reputatie Reputatie : 2

Naruto. Un nou inceput Empty
MesajSubiect: Re: Naruto. Un nou inceput   Naruto. Un nou inceput I_icon19Mier 25 Noi 2015, 11:20

Cap.3

Sakura Pov.:
Am ajuns acasa. Impreuna cu pisicuta mea. Oare ce nume sa ii dau? Este mica,pufoasa,alba,are ochii albastri,este fata...Pufi. Se potriveste. Iau pisica si ma indrept spre baie. Dau drumu apei calde si spal pisica. Chiar ii place fiindca a inceput sa toarca. Cand sa ii spal rana ma zgariat pe mana si a inceput sa se zbata. Acum sunt uda din cap pana in picioare. Cred ca trebuia sa ma schimb inainte de a ma apuca de treaba. Pana la urma am reusit am spalat si pisica,acum urmez eu. O usuc pe Pufi si ma inndrept spre camera. Imi aleg un tricou negru simplu,o pereche de colanti tot negri si niste tenesi tot negri si ei. Imi iau un prosop si merg spre baie. Ma dau pe par cu samponul meu preferat,cel cu aroma de cirese si pe corp ma spal cu un gel de dusi cu aroma de portocale. Miros ca o salata de fructe. Ies din dus ma sterg cu prosopul si ma imbrac. Parul il ster bine si il dau cu un ulei care il hraneste. Ies din baie si ma indrept spre bucatarie. Aici am o cutie de prim ajuto,in care am o sticluta cu apa din oaza spiritelor. O iau si merg in sufragerie,unde pisica dormea. O iau usor fara sa o trezesc,desfac usor sticluta,iau putina apa si o vindec pe Pufi la rana. In cateva minute termin si o las sa doarma. Merg spre bucatarie si imi iau mai multe tipuri de fructe si un bol. Vreau sa imi fac o salata de fructe. Dupa ce termin vad pisica care vine spre mine miorlaind. Ii pun niste mancare de pisici in bolul ei si o las sa manance. Eu merg in sufrageri si dau drumu la televizor,cand...

Sper ca va placut si vreau comuri!
Pa!
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Naruto. Un nou inceput J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Naruto. Un nou inceput Empty
MesajSubiect: Re: Naruto. Un nou inceput   Naruto. Un nou inceput I_icon19Mier 09 Dec 2015, 20:02

Fanfic SasuSaku închis la cererea autoarei.
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Naruto. Un nou inceput Empty
MesajSubiect: Re: Naruto. Un nou inceput   Naruto. Un nou inceput I_icon19

Sus In jos
 

Naruto. Un nou inceput

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-