Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Uita si iarta a sosit timpul dragostei  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Uita si iarta a sosit timpul dragostei  Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Uita si iarta a sosit timpul dragostei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Astelan
Academy Student
Academy Student
Astelan

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Germania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 1

Uita si iarta a sosit timpul dragostei  Empty
MesajSubiect: Uita si iarta a sosit timpul dragostei    Uita si iarta a sosit timpul dragostei  I_icon19Joi 20 Iul 2017, 21:34

Buna, acesta este primul meu fic asa ca am cateva emoti in legatura cu el, sper ca va fi bun. 
Deci sa incepem :

                              Nunta
Capitol-1 
-Edward Johnson o iei in casatorie pe Bella Belamy sa-fie alaturi la bine si greu pana cand moarte va va desparti? 
-Da. 
-Bella Belamy il iei in casatorie pe Edward Johnson sa-ti fie alaturi la bine si greu pana cand moarte va va desparti? 
-Da. 
Va declar sot si sotie, puteti saruta mireasa. 
O nu, se aproprie 5 cm, 4cm 3...2  insa este oprit de artificiile ce se ridica spre cer inbodobidul cu mi de lumini  ce zboara in toate partile, chiar e minunat insa nici ele nu ma pot face sa ma simt mai bine. 
Ma scuzati unde imi sunt manierele, eu sunt Bella Belam... Scuze de fapt mai nou sunt Bella Johnson, sotia celui mare afacerist si sexi barbat votat de oameni dar nu stiu de ce nu e prea cine stie ce insa ochi lui sunt ca si un abis in care te pierzi asa de repede sunt... "Bella trezestete nu e timpul de dragoste" asa e Good nu trebuie sa gresesc sau sa ma indrogostesc de cel mai frumos barbat pe care lam vazut. 
Revenind la realitate trebuie sa imi intru iar in rol. 
Pasesc incet pe covorul rosu la bratul brunetului cu cel mai fals zambet pe care lam avut vreo data, De ce, va spun ma tarziu acum sunt un pic ocupata cu prefacatoria, ma uit la brunet si el zambeste fals ca si mine, nu inteteleg de ce sa casatorit cu mine o profesoara plictisitoare, saraca si nici macar nu sunt frumoasa sau sexi de ce? In fine, acum ne indreptem catre o limuzina neagra si foarte lunga pentru a merge la petrecere insa ceva imi spune ca nu va asa, ramane de vazut. Dupa cateva minute de mers am ajuns la masina Edward mia deschis usa ca un gentlemen asteptand sa intru, cand am intrat am ramas socata parca vazusem raiul in ea erau vreo 20 de locuri un televizo, avea o trapa sus si una jos culoarea scaunelor erau negre, avea cateva  beculete sus si un bol mare de bomboane si 3 sticle de sampanie inro lada plina cu gheata. Revenind dupa ce a urcat si Edward am plecat am mers cateva  secunde dupa care brunetul a desfacut o sampanie si a incet sa bea din ea uitunduse pe fereastra, parca meditand la fel faceam si eu nu aveam ce face alceva decat sa ma uit la cladirile frus luminate din Paris, dupa cateva minute il aud pe brunet cum ii cere soferului sa la un acasa. fara alte cuvinte soferul ii asculta ordinele. Chiar e mai bine asa si eu sunt franta. 
_______________________________
Cand am ajuns la hotel Edward ma luat in brate intand in lift, nu lam intrebat de ce a facut asta mia zis ca va trebuie sa ne prefacem in fata oamenilor pentru nu a afla adevarul. Dupa ceam ajuns in camera am primit al dolea sos din seara asta camera era luminata doar de niste lumanari parfumate, te duceau cu gandul alt undeva, patul fiind aranjat fooarte fromos cu trandafiri ca te imbatau cu mirosul lor. Pereti aveau un alb imaculat in mijlocul camererei era o masuta pentru doi intrun colt al camerei fiin o caneapa neagra. brunetul a intrat in baie pentru ase schimba eu il asteptam sa iasa imi e asa de somn tot drumul nam scos o vorba mi sa uscat gatul trebuie sa beau apa alfel mor si bantui hotelul asta splendit, deschid micul frigider ce se afla in camera imi iau o sticla de apa si incep sa beau din ea, cand aud usa de la baie ma intorc proasta gresala pentruca mam inecat cu apa din cauza brunetului ce avea un bust splendit, fabulos, mirific dumne... "ho ho gata am inteles e minunat, gata" nici nu se uita la mine se indreapta catre un perete gol il atinge si in locul peretelui apare un sifonier mare cat peretele il deschide si isi ia un maieu negru iar mie imi arunca o camasa alba. 
-ce vrei sa fac cu ea? Il intreb eu avand o idee in capsorul meu. 
-vrei sa dormi cu rochia pe tine? Imi raspunde sec. 
-eu nu dorm in asta cu tine in camera, daca imi faci ceva? Ii spun eu alarmata el intorcanduse enervat la mine, 
-tu realizezi ce ai spus, se aproprie de mine... Nu as atinge o pisica ca tine niciodata, tu nu te compari ca ea in veci si pleaca trantind usa dupa el  iar pe mine lasanduma singura, ma simtiam fericita oare dece. Dupa ce mam schimbat  si am iesit din baie brunetul statea in pat cu luminile stinse semn ca adormise eu unde ar trebui sa dorm acum?. 



Sper ca va placut.
Sus In jos
Astelan
Academy Student
Academy Student
Astelan

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Germania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 1

Uita si iarta a sosit timpul dragostei  Empty
MesajSubiect: Re: Uita si iarta a sosit timpul dragostei    Uita si iarta a sosit timpul dragostei  I_icon19Mar 25 Iul 2017, 13:02

O noapte stresanta

Capitol-2 




Il privesc de cateva minute lungi cu lumina aprinsa in speranta ca se va trezi insa nu el doarme ca un inger e asa de frumos, pacat ca nu am nicio sansa cu el dar poate "Proasto, intelegera, mama ta, inchisoarea, contractul, nu uita nu poti sa te indragostesti" asa e nu pot sa gresesc. Iau un pahar sil sparg intetionat pentru al trezi pe idiotul ala dar nici nu se misca, ahh ce ma enerveaza baiatul asta asa de... de... Nam cuvinte, maioul ala este asa de strans ii scoate muschi in evidenta, ahhh inebunesc cum sal trezesc pe ingerul asta demonic trebuie sa-mi vina o idee, gata stiu imi pun tocurile si incep sa bat  in podea sunetul facut de pantofi e asa de enervant incat poate trezi si un mort, chicotesc la gandul asta,. 
Bat in podea de 5 minute si nimic ce ma enerveaza baiatul asta imi vine sa-l omor. O Doamne am inebunit aud dublu bataile facute de mine trebuie sa ma opresc. De ce inca se aude? Vai ce proasta sunt nu sunt de la mine bataiile ci de la usa, oare cine o fi la ora asta 00:32. 
Deschid usa si in fata mea apare un Barbat de vreo 25-26 de ani parea obosit dar in momentul cand ma vazut ochi aia de un verde sters sau facut cat cepele si a inceput sa imi zambeasca pervers, "Bella, proa*to esti inbracata numai in camasa lui Edward" ce na*ba, simt doua mani incojuranduma din spate si vad cum zambetul pervers de pe fata tipului ce statea in usa a disparut ma intorc sil vad pe Edward zambindumi si sarutanduma pe obraz ma simtiam minunat, stiu ca se preface insa ma face sa cred ca chiar ma place, "pacat nu e adevarat" ma uit in ochi lui si incep sa ma pierd in ei, la fel si el dar suntem itrerupti de un tusit fals. 
-imi pare rau ca vam deranjat dar vecina de jos sa plans de zgomotul de aici/se uita la mine/vas ruga sa faceti mai putin zgomot daca se poate. 
simt cum ma inrosesc pentruca inca stau in bratele brunetului, ii simt respiratia pe gatul meu simtind miii de sentimente pe care imi sunt necunoscute. Dupa ce revin la realitate vad cum baiatul acela a plecat, inchid usa si ies din bratele brunetului, vrand sa-l intreb unde dorm insa mia luato inainte. 
-vei dormi in pat. 
-dar tu unde vei dormi pentruca eu... ma intrerupe el. 
-asculta aici, pentruca a doua oara nu o sa repet(se uita asa de rece la mine) eu nu o voi insela pe ea nici mort, ai inteles mai bine mor de cat sa o insel, mai ales cu tine(se aproprie de mine) asa ca daca mai aud asta o data din gura ta rup contractul si iti poti lua adio de la mama ta pentru todeauna ai inteles? 
-cine e ea? 
-nu e treaba ta acum mergi la culcare, maine trebuie sa ne trezim la 6,inteles?tipa el la mine. 
-bine, gata ho nu mai tipa, se trezesc vecine, spun eu abtinunduma sa nu rad, 
-esti asa de enervanta, arati ca o pisica moarta. 
apoi pleca pe terasa, pe mine lasanduma plina de nervi, imi vine sa-l omor, las cai arat eu lui, cica sa-mi iau adio de la mama, niciodata, simt cum ochi ma inteapa. 

Pov. Autor. 
Bella nemai butand sa se aptina incepe sa plange gandiduse ca ea e vinovata de boala mamei ei,  Edward o aude si vrea so vina sa vada ce se intampla cu ea insa ceva il opreste, Dupa cateva minute de plans Bella se ridica de pe pachetul rece cum gatul i se uscase se gandi sa bea ceva, deschide mini frigiderulsi bea ceva, ceva ce avea un gust ciudat insa ea nu se gandira sa vada cee chestia aia pe care o bea, dar va afla mai tarziu pentruca acum Bela doarme iai Edward se gandeste la trecutul lui... 




Stiu cai scurt dar ma cam lasat imaginatia:-)
Pe curand... 

Din capitolul urmator:
-Bella, ce se intampla cu tine? 
-ce e aia pe gatul tau? 
-te urasc, esti cel mai groasnic om pe care lam vazut... 
-miau, miau tot ce vreau... 
-ai inebunit, daca da da din cap.
Sus In jos
Astelan
Academy Student
Academy Student
Astelan

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Germania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 1

Uita si iarta a sosit timpul dragostei  Empty
MesajSubiect: Re: Uita si iarta a sosit timpul dragostei    Uita si iarta a sosit timpul dragostei  I_icon19Mier 26 Iul 2017, 21:39

O amintire si O Pisica salbatica 



Capitol-3


Pov.  Edward 
Privesc luna cu surorile ie stelele, sunt ca si hipnotizat de frumusetea lor, insa adevarul este ca imiamintesc de ea, iubirea vieti mele. As vrea asa de mult sa fie langa mine acum, sa o simt aproape de mine, as da orice insa nu pot face nimic pentruca unde este ea nimeni nu a reusit sa se intoarca, simt cum vantal adie usor mangaindumi fata, amintindumi de ea. 
Flashback :
-Sasuke, ma plictisesc(se plange ea ca un copil mic) vreau afara, cat mai stam ascunsi? ma intreba ea cu o fata de catelus, avea dreptate stam de 3 saptamani decand nam mai iesit din casa. Asa ca o iau de mana si iesim afara riscand sa fim prinsi si sa o pierd.  neam pus jos pe iarba rece, 
Afara era noapte, vantul adia usor, stelele luminau cerul impreuna cu luna era o priveriste minunata insa femeia din fata mea era mai frumoasa decat orice priveriste parul ei roz  stand pe iarba verde se combinau perfect iar ochi ei verzi ca doua margele straluceau in lumina luni arata mirific si ce e cel mai bine suntem doar noi doi singuri la gandul  zambesc perves la cate ganduri imi trec prin cap, ops se pare ca si ea se uita la mine dar pare trista nu suport so vad asa mi se rupe inima in bucati, fara sa stau pe ganduri o intrab ce are. se ridica de pe iarba incrucisandusi picioarele si uitunduse la mine, cred ca e ceva serios. 
-Sasuke, trebuie sa-ti spun ceva important. 
-ce? 
-sunt... tu vei...(era asa de rosie in obraji) vom avea un musafir. 
imi spune ea dintr-o suflare eu privindo confuz. 
-ai invitat pe cineva sa stea  cu noi, ii spun eu privindo intens avand o presimtire ca este alceva si stiti la ce ma refer. 
-ce prost esti. 
mi spune ea privinduma dezamagita, acum eram sigur voi deveni tata.se intoarce cu spatele la mine, eu incepan sa rad  zgomotos, pentru ai atrage atentia si chiar a funtionat, se intoarce si ma intreaba de ce rad. 
-de tine, se uita confuza la mine,cat de greu poate fi sami spui ceva asa de banal(o provoc eu) se ridica nervoasa si se uita la mine vantul ii facea ca parul ei sa zboara in toate partile  iar rochita ei alba cu volanase lipinduse de ea  facando  sa arata super. 
-bine, domnule curajos daca tu zici ca-i asa de simplu atunci asculta aici, sunt insarcinata, tu vei deveni tata si eu mamica, si familia noastra  se va mari si vom avea un mi... o intrerup pentru un sarut scurt pentruca vreau so intreb ceva. 
[size=51]ma desprind din sarut si ingenunghez in fata ei , [/size]
[size=51]-Sakura, in seara aceasta mai facut cel mai fericit barbat, vrei sa fi sotia mea pentru a ma face cel mai fericit om de pe planeta? si ii zambesc pervers pentru a sti ce o va astepta. vantul batea puternic parca astepta raspunsul ei la fel ca si mine, au trecut cateva secunde bune de cand am ceruto, si ea inca nu a raspuns, cred ca face asta pentru intetionat pentru ase razbuna, [/size]
[size=51]-Sakura, mai dureaza mult? ea se supara si pleaca insa eu o prind de mana si o trag in bratele mele, intrebando din nou insa imi zice un NU, asa ca o iau in brate si o sarut pana ramanem amandoi fara aer, dupa care cadem amandoi pe iarba rece dar nu ne deranja, am intreboto inca o data si raspunsul a iesit pozitiv. [/size]
[size=59]END FLASH BACK[/size]
[size=64]dupa ce imi revin cu picioarele pe paman aud un zgomot din camera Bellei, ma duc sa vad ce sa intamplat, crezand ca e ceva rau dar ceam vazut ma socat si enervat in acelas timp. Bella statea in mijlocul patului si-mi taia haina mea de piele de culoare neagra, [/size]
[size=64]-Bella, ce se intampla cu tine? dar nu-mi raspunde. [/size]
[size=64]-ai inebunit, daca da da din cap, auzi la mine ce intrebare stupida am pus. sare din pat direct pe mine muscanduma de gat, incer sa o dau jos de pe mine dar nu pot ce na*ba, cum de are  mai multa forta ca mine. in cele din o dau jos si incepe sa tipe ca descreierata. [/size]
[size=66]-miau, miau tot ce vreau, aruncandumi hainele din sifonier. o prind de umar si o zruncin de cateva ori intrebando ce sa intamplat cu ea, dar tot ca-mi spune este:[/size]
[size=66]-te urasc , esti cel mai groasnic om pe care lam vazut. tipa ea. [/size]
[size=66]-dar si tu esti om!!! [/size]
[size=66]-ba nu nu sunt..... [/size]










[size=68]Gata si capitolul asta. [/size]
Sus In jos
Astelan
Academy Student
Academy Student
Astelan

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Germania
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5
Puncte : 10
Reputatie Reputatie : 1

Uita si iarta a sosit timpul dragostei  Empty
MesajSubiect: Re: Uita si iarta a sosit timpul dragostei    Uita si iarta a sosit timpul dragostei  I_icon19Dum 06 Aug 2017, 15:58

Capitolul - 4  

                                    O femeie ciudata... . 

Pov. Edward 

Cum adica nu e om? la ce sa referit. Fara sa-mi dau seama o intreb la ce sa referit insa aceasta sa pus jos pe podea si a inceput sa planga.
-de ce plangi? chiar parea trista, 
-nu e treaba ta!imi raspunde ea enervata la culme, se ridica in picioare si incepe sa sparga cateva pahare, o prind de mana si o intreb inca odata ce are dar ea incepe sa planga. Bun femeia asta e dusa cu pluta. Ies din camera si merg pe terasa sa iau un pic de aer dar nici asta nu pot pentruca Bella incepe sa strige ca o nebuna ca sa pierdut,gata asta a fost picatura care a umplut paharu. Ma duc in camera o si o lipesc de perete strigand sa inceteze dar ea incepe sa rada, o strang tare de brat facanda sa scoata un geamat de durere urmat de o tacere mormantala , dupa cateva secunde se aproprie de mine si ma saruta pe buze... chiar ma simt bine dupa 10ani de durere si dor ma simt bine ea... nu este iubirea pierduta... cand consstiarizez ce fac ii dau drumul si ma dau inapoi uitanduma la ea care se citea pe fata ei confuzia. Fara sa stau pe ganduri incep sa strig si sa o intreb de ce a facut asta? insa ea numi raspunde.. se lipeste de perete si se lasa in jos soptind ca nu stie, Cum sa nu stie  ceaa facut, si de ce a facut asta la gandul asta sparg masuta de cafea cu tot ce era in ea de parca miar pasa... ma uit la Bella sopta ceva numai pentru ea, chiar ma enerveaza femeia asta, o vad vum incepe iar sa planga dar rade in acelas timp enervat la culme ma indrept spre ea dar soneria usi ma impiedica, cred ca iar a venit tipul ala enervat cu ganduri pervese ii fac semn brunetei sa taca si ia imi face semn din cap ca nu. Oftez si ma indrept spre usa, o deschid si supriza tot tipul ala.
-scuze de deranj dar ati putea so faceti mai in liniste(imi spune el somnoros) vecini sau cam plans de galagia produsa....
-aha.. alceva . ii raspund eu sec.
-ata.. Aaaaaa... atat. dupa care se intoarce si pleaca, eu inchizand usa si vrand sa merg dupa Bella dar ea nu e nicaieri, incep sa strig dupa ea  dar numi raspunde insa aud un chicotit tare cat sa auda tot orasul,  ma intdrep spre terasa si o vad pe Bella umbland pe margina teresei putand oricand sa cada, ii spun sa se indeparteze pentruca ar  putea cadea, insa ea numi raspunde se uita la luna plina ca si cum ar fi intro transa, se intoarce cu fata la mine si imi spune ca sunt frumos apoi sare pe mine muscanduma de gat, a arunc de pe mine ea cazan pe un fotaliu negru din piele si uitanduse la luna, imi verific rana si vad ca sangerez ma uit urat la ea insa ea se uita spre cer ca si cum numara stelele, o las si merg la baie pentru ami curata rana, chiar e o femeie ciudata.
Dupa cateva minute ma intorc la Bella pentru a vedea ce face mare mia fost mirarea cand am vazut ca dormea chiar e frumoasa plus ca seamana un pic cu floricica mea roz, vred ca nu ar trebui sa ma port asa de rau cu ea chiar daca asta aveam de gand... O iau pe ciudata asta in brate si o duc in dormitor, unde o asez pe pat si o invelesc, ma asez pe un fotoliu si o privesc, gandiduma la sarutul acela chiar daca era gresit golul pe care lam simtit a disparut, ciudat pana acum a fost acolo tot timpul.... oare ea e speciala. Nu nu pot sa gandesc asa e gresit fata de Sakura, no pot trada din cauza ei, nu, trebuie sa fiu distant cu ea si cat se poate de rece....





Stiu ca capitolul asta a fost vatza insa chiar mam chinuit sa-l scriu avan in vedere ca ma lasat imaginatia balta


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun 07 Aug 2017, 19:49, editata de 1 ori (Motiv : prea scurt)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Uita si iarta a sosit timpul dragostei  Empty
MesajSubiect: Re: Uita si iarta a sosit timpul dragostei    Uita si iarta a sosit timpul dragostei  I_icon19

Sus In jos
 

Uita si iarta a sosit timpul dragostei

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku în desfășurare-