Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Luna plina - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Luna plina - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Luna plina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Aug 2011, 20:31

Capitolul 5: Probleme cu mancarea



Asadar, plec impreuna cu Sasuke sa-mi arate casa in care vom locui toti trei. Se afla la marginea satului, foarte aproape de padurea care inconjura satul si forte de departe de aglomeratia din sat si de galagia de pe strazi.
Cand am vazut casa nu am rezistat sa nu spun " WoW! ". Era o casa imensa cu 2 etaje. Am intrat inauntru si mi-a aratat bucataria. Era o bucatatrie moderna, dar nu foarte sofisticata. Avea un frigider - destul de mare, zic eu - un aracaz, cuptor cu microunde si o gramada de dulapuri si sertare pentru farfurii, pahare tacamuri si alte lucruri folosite numai si numai in bucatarie. Ah, am uitat...bucataria era in nuante de crem si rosu; o alegere ciudata. La parter mai era si o baie, nu foarete mare.
M-a condus pana la etajul unu unde erau camerele celor doi. Am putut admira tablourile minunate ce se aflau pe peretii albastri si verzi. Brusc, m-am oprit in fata unui tablou mare, care infatisa o lupta medievala. Eram destul de fascinata, dar nu stiam de ce. Parea atat de trist...Felul cum oamenii se bateau cu sabii si busdugane, cum unul cate un ul cadeau jos in apa in care se aflau. Parea sa lupta avea loc la malul unui rau. Defiecare data cand un razboinic, strapuns de sabia adversarului, cadea in apa, iar aceasta devene a rosiatica. Chiar ca era trist...Cine stie? Poate ca asta ne asteapta si pe noi. Doar ca nu vom fi pe cai, atata tot.
Sasuke imi face semn sa vin, iar eu il urmez pana la ultimul etaj. Se pare ca acolo se afla camera mea. Casa asta era putin...haotica. Adica totusi! Fie care etaj avea o culoare diferita, sau chiar mai multe. Plus ca culorile se schimbau: calde, apoi reci, apoi calde din nou. Dar ma rog, nu am ce comenta. Ei au fosti buni cu mine si m-au primit in casa lor, asa ca ar fi bine sa-mi tin gura.
Etajul la care stateam eu era in nuante de portocaliu si la fel ca la celelalte etaje, avea o gramada de tablouri de toate marimile. Ajungem in fata unei usi pe care scria: " Sakura ". Sasuke deschide usa si eu raman uimita sa vad ca, camera mea era una imensa. Era tot la fel, in 3 nuante de portocaliu. Avea un covor pufos, pufos portocaliu un pat mare cu asternuturi albastru deschis si cu multe perne de diferite forme si culori. Aveam un birou, cu un laptop negru pe el, cate va plante, destul de inalte si un balcon. Aveam si o baie, verde, cu o chiuveta mare o cada si un wc.
Dar nu aveam dulap.
- Cum? Nu am dulap? intreb eu cu o expresie putin iritata.
- Stai calma, nu ai vazut inca tot.
Se apropie de o alta usa, pe care se pare ca eu nu o vazusem deoarece era in fata unei perdele lungi. O deschise, iar acolo se afla un dressing room in toata regula. Nu am exclamat, nu am spus nimic, deoarece acesta era gol. Dar nu-mi fac probleme, am cu ce sa-l umplu. Sasuke se intoarse spre mine si vad ca vrea sa spuna ceva.
- Dar...am o intrebare pentru tine. Unde iti este bagajul? Ai venit fara el, doar asa?
- Nu fi prost! o sa-ti arat unde mi-am pus toate hainele. Fac niste semne cu mana si dintro data in fata mea apar 4 valize mari pline cu haine si pantofi si inca 2 rucsace.
- Wow! Bine atunci...te las sa despachetezi. Ma gasesti in camera mea daca ai nevoie de ceva. Pa!
- Pa!
In regula, se pare ca imi va lua ceva timp.

---------------------> Dupa 3 ore <----------------------


- Ah, am terminat. In sfarsit!
Cobor jos sa vad daca Naruto si Sasuke sunt in living......Perfect! Nici urma de ei. Ma duc in bucatarie sa-mi fac un sandvich. Nu am prea mancat astazi, iar stomacul meu deja urla, saracul de el. Deschid frigiderul si numai nu raman masca. Peste tot numai fast food, ramen, mancare semi-preparata, sunca salam si ce sa zic, o multime de feluri de carne. Astia nu au auzit de legume si fruncte, sau care-i faza?
- Naruto! Sasuke! Nimeni nimic.
In cazul asta...
- Veniti aici in clipa asta! urlu eu cat de tare pot. Perfect, au ajuns deja. Sa-i fi vazut cum s-au executat...haha!
- Ce s-a intamplat de tipi asa? intreba Naruto cu o privir gen " WTF? "
- Ce este cu mancarea asta?
- Ce sa fie? se incrunta Sasuke.
- Fratilor, voi nu ati auzit de legume si fructe? Ok. Ajutati-ma sa arunc toata mancarea asta nesanatoasa.
- Dar poate noi nu vrem sa aruncam mancarea asta! se rasti Sasuke la mine, apropiindu-se atat de mult incat corpurile noastre erau aproape lipite; abea acum am realizat ca este cu un cap mai inalt decta mine.

- Voi nu intelegeti ca, daca nu mancati niste legume ve veti ingrasa ca niste porci si nu veti mai fi la fel de puternici. Si asta inseamna ca veti tot scadea mai mult si mai mult si veti ajunge inutili.
- Dar nu despre as...
- I-a zi, Sasuke! il intrerup eu. Aveam o expresie gen " Mai bine fugi daca vrei sa traiesti! ". Vrei sa ajungi ca Chouji?

That's all ^^! Scz ca-i scurt, dar sper sa va placa! Astept commuri si critici! Luna plina - Pagina 2 384738 Luna plina - Pagina 2 68543




Luna plina - Pagina 2 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Aug 2011, 20:58

bun deci capitolul mi sa parut mai mult amuzant decat un capitol oarecare, adik nu prea a fost actiune deaia sa ramai asa in suspans si sa vrei sa citesti mai mult far suparare.
De greseli si restul se vor ocupa membri din comisie te pwp si astept nextul, sa vad ce se va intampla in continuare, sincer chiar ma amuza t caspitolul deci tot undeva pe la ''imi place'' ajunge asa ca nu iti face griji ;)
astept nextul kiss


Luna plina - Pagina 2 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Luna plina - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Joi 04 Aug 2011, 22:04

Iubita tu nu poti fi perversa? :o3 adica nu stiu, asta lipseste la fic:>. PERVERSITATEA! MNooo, te log fi perv, si scumpa si adu nextu oky?
Hai cu nextu!!


Luna plina - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Luna plina - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Luna plina - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanLuna plina - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Luna plina - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Vin 05 Aug 2011, 12:48

Pot fi, dar daca incep de acum veti spune ca actiunea e prea grabita asa ca mai asteptati pana la urmatorul capitol, sau urmatorul! Luna plina - Pagina 2 78717




Luna plina - Pagina 2 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Luna plina - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Vin 05 Aug 2011, 13:09

Superb capitolul!
Nextu` il vreau mai repede!!
Pupici kiss


Luna plina - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Vin 05 Aug 2011, 23:58

Capitolul 5: Ura sau...nu?

- Dar...
- Dar ce?
- Nu sunt de acord si punct! Nu ai venit in casa asta csa ne spui noua ce si cum sa facem. Intr-adevar, e si casa ta, dar nu trebuie sa ne dadacesti atat! Eu nu am de tgand sa faci ce spui tu!
Imi intorc privirea catre Naruto care statea cu o punga de popcorn in mana si manca de zor, uitandu-se la noi. Parca era la cinema. Cand a vazut ca ma uitam insistent la el cu bratele incrucisate la piept, batand din picior. " Continuati! ", mi-a spus el. Tipul asta chiar crede ca am sa-i dau satisfactie? Se insala...
- Naruto, fi dragut si du-te si cumpara niste mancare sanatoasa.
- O secunda.
- ACUM!!! ii spun eu aratand cu degetul catre usa.
- Bine, bine, doar nu-mi rupe capul. Sunt prea tanar ca sa mor.
Si dupa ce spuse asta iesi pe fereastra. Intelegeti ce am vreut sa fac, nu? Vroiam doar sa raman doar eu singura cu Sasuke. Ma cam enerva blondul uitandu-se la noi. De fapt, cred ca exista un alt motiv, nu conteaza care.
- Bun sa revenim la subiect. Ce spuneai? il intreb eu pe Sasuke, intorcandu-ma cu fata la el. Wow, chiar era mult mai inlt decat mine. Parca am mai spus asta o data.
- Spuneam ca esti la fel de enervanta si imatura ca ultima data. Nu te-ai schimbat deloc.
- Tu vorbesti? Eu cred ca te-ai schimbat prea mult! Esti mai tont ca niciodata.
Oftez. Apoi imi ridic privirea si ma uit direct in ochii sai. Ei nu erau schimbati. Aceeasi nuanta de negru intesa, ca un abis fara sfarsit.
- Chiar crezi ca nu m-am schimbat deloc? il intreb eu facand ochii mari.
Ma analizeaza din cap pana-n picioare atintindu-si privirea catre bustul meu. Tu iti bati joc de mine?
Nu mai suport cum se tot holbeaza, asa ca il prind de barbie si ii ridic chipul, astfel incat sa ma priveasca in ochi, nu in alta parte.
- ....
Deodata se auzi un boom, apoi un scrash si se termina cu o cazatura, iar dupa aceea aparu Naruto dintr-un nor de praf. Nu de fum, de praf, ceea ce inseamna ca a daramat ceva.
- Hei! Sakura! Am adus ce mi-ai cerut!
Eu si Sasuke ne aplecam capul deodata - intr-o parte - si observam ca Naruto a dad jos 2 dulapuri. Sper sincer ca nu a spart nimic.
- Sti ce? Eu nu te ajut sa strangi! spun asta dupa care o zbughesc pe scari pana in camera mea.
- Nu te uita la mine! Nu eu sunt cel care a dat jos dulapul. Sau ar trebui sa spun dulapurile!? se intoarce si merge in camera sa, intorcandu-se inca o data, sa vada de sus dezastrul pe care l-a " realizat " Naruto.


--------------------> Dupa 4 ore <--------------------


Ma aflam in camera mea si aranjam unele lucruri. Brusc, mi-am adus aminte ca Sasuke voia sa-mi spuna ceva, dar am fost intrerupti de tontul de Naruto, care a mai si daramat 2 dulapuri. Off...sper ca va reusi sa adune ce a stricat. Nu m-as mira daca a adormit. in loc sa-si faca treaba. Si uite cum deviez de la subiect. Fira-r! Trebuie sa merg sa vorbesc cu el.
Cobor scarile si ajung la primul etaj, in fata camerei lui Sasuke. Bat la usa si aud un " Intra! " plictisit. Intru inauntru si observ ca era intors cu spatele, dar era fara tricou. Nu stiu cum, dar el stia ca eram eu. Se intoarse cu fata la mine si ma privia intesn. Wow! Abea acum am observat ce bine arata. Avea un corp super lucrat si chiar ra...nu stiu...arata foarte bine.
- Te-ai intors sa afli ce parere am despre tine? Sau ce?
- Tu fi ridicol! Am venit sa-mi cer scuze...
Se apropie de mine si imi puse mana pe frunte.
- Te simti bine? Ai temperatura cumva?
- Calmeaza-te sunt bine! Nu serios, imi pare rau ca..m-am rastit la tine.
- Nu trebuie sa-ti faci griji...Si eu recunosc ca am fost un...(iertati-ma nu stiu ce vorbesc).
Apoi il imbratisez, nu prea stiam de ce, dar asta vroiam. El ramane putin uimit, iar apoi imi raspunde la imbratisare.

That's all ^^ Scz daca am greseli si sper sa va placa! Luna plina - Pagina 2 384738




Luna plina - Pagina 2 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Luna plina - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Aug 2011, 09:30

Doooamne cat pot sa iubesc acest fic in love Il adooor, de l-ai face putin mai lung ar fi perfect!! Dooamne miau SasuSaku :> Place la mine!!! Hai cu nextul repejor ca am fluturi in burtica de la asteptarea asta interminabila.


Luna plina - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Luna plina - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Luna plina - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanLuna plina - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Luna plina - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Aug 2011, 09:51

deeci a fost amuzant capitolul la incept si la final destu de dragut, ai avut cam mult dialog asa a cam stricat dar nare nimic happy2 , astept nextul si te pwp scumpo in love


Luna plina - Pagina 2 Scaled.php?server=851&filename=572x7604951themagician2

Invata sa pictezi versurile melodiei din interiorul tau,
Chiar daca ele nu se aud.
Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Aug 2011, 11:23

Imi place ce pot sa spun . Daca ai putea sa mai tai din dialog ar fi perfect .

Hai punete pe tastat si adune nextul kiss


Luna plina - Pagina 2 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Luna plina - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Sam 06 Aug 2011, 21:47

[Superba continuarea draga mea! happy2
O ador pur si simplu heh
Hai cu nextu` ca de nu...te pap.. rolling on the floor
Pupici kiss


Luna plina - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Aug 2011, 20:54

Capitolul 6: Ce-i prea mult...e prea mult!

Ma tinea atat de strans la piptul sau, parca nu mai voia sa-mi dea drumul niciodata.
- Opreste-te...serio, ma strangi!
Imi dadu drumul. Se apropia amenintator de mult de fata mea; ii puteam simti respiratia calda. Ce are de cand sa faca? Se apropie tot mai mult...Imi lua fata intre maini si imi cuprinse buzele intr-un sarut pasional. La inceput, mi-a placut, dar apoi a tot avansat adancind sarutul. A pus mana pe breteaua de la maieul negru pe care il purtau si a inceput sa o lase tot mai jos. Cand am realizat ce are de gand sa faca, am rupt sarutul si i-am dat o palma zdravana peste fata, facandu-l sa-si intoarca capul intr-o parte. Simteam cum iese furia din mine, asa ca am strigat:
- Perversule! Ce ti-a venit?! Ai impresia ca voi cadea in bratele tale?
- Ce sa fac daca arati atat de apetisant. Si oricum, tu ai inceput! imi raspunde extrem de calm. Calmul asta la el, ma cam enerva.
- Eu am inceput? A fost o simpla imbratisare. Esti un...un...
- Un ce? Nu mai ai nicio replica, dragut-o?
Normal ca am o replica, intotdeauna am.
- Esti asa un afemeiat...nu te credeam in stare.
El se uita la mine si l-am auzit cand a spus " WTF? "
- Si nu esti suparata?
- Poate. Spune-mi tu. Ar avea vreun rost sa fiu suparata pe tine? Oricum si daca as fi, probabil ca as astepta o eternitate sa-ti cer
scuze. Asa ca nu ma mai obosesc. Si da, sunt foarte suparata pe tine.
Apoi ies din camera fara sa-i mai spun nimic. Cobor jos. Acolo se afla naruto care aduna de zor. El chiar s-a tinut de promisiune! Mai bine l-as ajuta, doar asa fac prietenii.
Cobor jos, la parter si il vad pe Naruto cum tocmai terminase de adunat unul dintre dulapuri, numai ramanea decat sa aranjam farfuriile, ma rog, ce a mai ramas din ele.
- Wow! Tu chiar te-ai tinut de promisiune. Am crezut ca vei fugi in camera ta, tevei incuia si nu vei mai iesi in urmatoarele 3 zile.
- Da, m-am gandit si la varianta asta. Dar stiam ca tot ma vei gasi, asa ca e mult mai bine pentru viata mea ca m-am hotarai sa repar ce-am stricat.
- Ai nevoie de o mana de ajutor?
- Daca esti draguta, ia toate farfuriile alea si pune-le in dulap, te rog.
Zis si facut. I-au farfuriile, paharele si cestile si incep sa le pun pe rahturi. Hmmm...nu a spart chiar atat de multe pahare pe cat credeam. Pe de alta parte farfuriile sparte sunt mai numeroase.
In 10 minute am terminat de adunat farfuriile. Iar apoi i-am zis.
- In regula...Ai spart 6 farfurii, 9 pahare si 3 cani.
- Pai am spart cam multe pahare...si...putem merge maine sa luam altele?
- Avem alta alternativa?
- Pai, nu prea.
Il vad cum ridica celalalt dulap. Il intreb daca are nevoie de ajutor, dar spune ca se descurca singur. Inainte sa pot spune ceva, era sa cada dulapul pe el, noroc ca l-am prins inainte ca Naruto sa fie strivit si l-am pus la loc fara ce-l mai mic efort.
- Ce fel de baiat esti tu? Nu esti in stare sa ridici un dulap? ii spun eu razand.
- Nu fi proasta! Am alunecat pe ceva!
- Pe ce puteai sa aluneci? Nu e nimic pe jos.
- Am alunecat pe ceva, jur!
- In regula, in regula! Te cred. Dar ai face bine sa fi mai in forma daca vrei sa ti pasul! rad din nou.
Stiu ca in sinea lui ma injura, dar nu prea vad cum putea sa alunece pe ceva. Continuam cu adunatul lucrurilor. Vreau sa spun, ca atunci cand am plecat era o mizerie...Ma bucur sa vad ca insfarsit pot vedea podeaua.
- Deci...Ce ti-a facut Sasuke? ma intreba el fara sa-si intoarca capul spre mine.
- De ce intrebi?
- Pentru ca te-am auzit cand ai strigat la el. Nu am inteles mare lucru, dar sunt sigur ca ai avut un motiv intemeiat pentru care sa urli la el in halul ala.
Facu o pauza.
- Sincer ma bucur ca nu am fost in locul lui...
Nu am de gand sa-i raspund la intrebare. Trebuie sa gasesc ceva...Zicea ca a alunecat pe ceva, nu? Gasesc o foaie alba, patata cu cerneala si putin indoita pe care scria...

Scuze ca are mult dialog, dar asa voiam sa fie capitolul asta! Luna plina - Pagina 2 26 Sper sa va placa!




Luna plina - Pagina 2 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Luna plina - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Dum 07 Aug 2011, 21:14

Normal ca ne placee!!
Deci, e superb capitolul. Vai Sasuke... biciuitor
Anyway, vreau nextu` rapidisimoo!!!
Pupici kiss

P.S.:Yeeeyy sunt primaaa happy2 heh


Luna plina - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Aug 2011, 00:07

Capitolul 7: Ceva ce nu credeam ca se va intampla vreodata.

" Draga Sasuke, din cauza ca Deidara si Sasori au fost ucisi, tu va trebui sa recrutezi un nou membru pentru organizatie. Ai 30 de zile la dispozitie incepand de maine 2.07.2011
MULT NOROC! "

Ce ar trebui sa insemne asta? Sasuke face parte dintr-o organizatie? Ce organizatie, sa vedem...Sasori si Deidara...Akatsuki! Mai bine nu i-as arata asta lui Naruto, nu vreau sa-l enervez sau chiar sa-l ingrijorez. Recunosc am facut si eu parte din organizatie cand aveam 15 ani, dar am decis sa parasesc organizatia.

~Flash Back~

- Esti sigura ca vrei sa pleci? intreba Pein cu o urma de mirare in voce.
- Da, sunt foarte sigura. Poftim pelerina si inelul.
- Pastreaza inelul, nu-l cerem niciodata inapoi. Daca nu i l-am cerut lui Orochimaru cand a plecat, nu ti-l vom cere nici tie. Imi poti da un motiv intemeiat pentru care ai decis sa pleci?
- Stiu ce voi face de acum inainte. Ciao! dupa care ies pe fereastra.

~End Flash Back~

Ma intreb daca Sasuke a apucat sa citeasca biletul. Poate ca da, sau poate ca nu. Dar pe cine vrea sa recruteze? Intrebari la care nu-mi pot raspunde. Ma uit la ceas. E deja 2:28. Ce repede a zburat timpul! Cred ca ar fi mai bine sa ma culc. Dupa ce terminam de adunat amandoi sus, in camerele noastre.

--------------------> Dimineata <--------------------

Cesul desteptator imi urla in urechi dis-de dimineata, fortandu-ma sa ma trezesc si in acelasi timp sa-l arunc nervoasa pe geam, fara niciun regret. Stai o secunda! De unde Dumnezeu a mai aparut si asta? Nu-mi amintesc sa-l fi avut ieri. Ciudat. Cobor jos si vad ca nu era nimeni. Ce? Astia doi nu s-au trezit din cauza ceasului? Ma rog. Totusi, ar fi bine sa ma duc sa vad daca chiar sunt aici si nu au plecat, undeva.
Intru in camera lui Naruto si vad ca dormea dus. Apropo de Naruto, afacut curat dupa ce...Ma duc jos si vad ca totul era cum fusese inainte. Buna treaba blondule. Ah, da! L-am ajutat si eu! Atunci, imi retrag cuvintele.
Stiti ceva, astazi nu am de gand sa fac niciun fel de mic dejun. Ma uit la ceas: e abea 6:27. Pana cand se trezesc astia 2, se va face ora 12. Ok. Am sa gatesc eu pranzul si atat. Nici mai mult, nici mai putin.
Urc sus, pentru ca inca nu mi-am facut siesta de dimineata. Ajung in camera mea si ma duc direct in baie sa fac un dus. Dupa 30 de minute ies din baie doar cu un prosom foarte scurt infasurat in jurul corpului; parul meu roz, acum era un si era lasat liber. Ma duc in dulap si imi aleg o pereche de colanti scurti negri, o fusta scurta alba si un maieu negru mulat. Ies din dulap doar in lenjerie intima si cu hainele in mana, nu prea stiu de ce, dar asa m-am obisnuit. Imi pun hainele pe pat si pe cand sa-mi trag bluza pe mine il vad pe Sasuke rezemat in usa cu o privire perversa care ma cam enerva.
- Tu nu sti sa bati la usa? ii spun aruncandu-i o perna in fata.
- Ce bine iti sta in sutien!
- Scuteste-ma! Ma imbrac mai repede decat credeam, iar apoi ma intorc catre el parca asteptand ceva.
- Ai de gand sa stai acolo toata ziua?
- Cum de nu esti suparata pe mine? Ai fost cam furioasa aseara.
- Ar avea un motiv sa fac asta? Oricum chiar daca as fi, tot nu ti-ai cere scuze. As putea sa astept mult si bine.
Se apropie tot mai mult de mine.
- Sa nu indraznesti!
- Iti este cumva frica de mine? intreba apropiindu-se si mai mult.
- Pleaca!
Fug in cealalta parte a camerei, dar cand fac un pas in spate ma lovesc de el.
- Deci pana la urma, chiar iti este frica de mine.
Si se apropie si mai mult.

Sper sa va placa! Astept commuri si critici! Luna plina - Pagina 2 1Luna plina - Pagina 2 3




Luna plina - Pagina 2 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Aug 2011, 01:14

primaaaaaaaa...............deci draga nu am ce comenta,ca imi place la maxim ficul nr1


Luna plina - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Luna plina - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Aug 2011, 12:05

OoOoOo situatia devine mai intensaa.. heh
Asa`mi place draga mea!
Te descurci minunat si abia astept continuarea!!
Pupici de le Losty kiss


Luna plina - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Luna plina - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Aug 2011, 12:18

Muhahhahaha ai adus next >:) Boon, boon, boon, imi place la nebunie ca deobicei. O daa, Sasuke pervers, mui bien, da, da mai pervers, da da, mult mai pervers. NEXT PERVERS REPEDE!!


Luna plina - Pagina 2 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Luna plina - Pagina 2 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Luna plina - Pagina 2 Taemin_Stamp_by_eiyuutanLuna plina - Pagina 2 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Luna plina - Pagina 2 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Lun 08 Aug 2011, 15:25

Ce interesant ! Sauke pervers ? imi place ! Si oare pe cine o sa recruteze ? vom vedea cand pui next asa ca succes si multe idei kiss


Luna plina - Pagina 2 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Aug 2011, 00:33

IIIIIIIIIIIIIImi place super mult ficul si ideea e super originala dar curiozitatea ma roade asa de tare incat imi vine sa innebunesc si te rog sa pui next k ai un fic grozav happy2


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
D3In 3Ng3L
Academy Student
Academy Student
D3In 3Ng3L

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : peste tot dar niciunde
Nr. mesaje Nr. mesaje : 33
Puncte : 33
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : mai multe
Stare de spirit Stare de spirit : intotdeauna perversa

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Aug 2011, 11:50

supeeeeeeeeeeeeeer tare ficu good job
iubita pune repede nextu please
ca mooooooor de curiozitate
tbx:x i love you
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Aug 2011, 12:39

Capitolul 8: Adevarul

Ofta.
- Ma rog, nu mai are rost sa tot alerg dupa tine prin fiecare coltisor al camerei...isi dadu ochii peste cap si ofta, din nou. Ceea ce vroiam sa te intreb este, de ce nu ai trecut si prin camera mea sa vezi daca sunt acolo, asa cum ai facut cu Naruto? ma intreba privindu-ma intens. Mai intens decat data trecuta.
- Pentru ca in momentul asta nu ma mai intereseaza ce faci, ok?
- E ceva ce nu-mi spui?
- De parca ti-as spune tie toate problemele mele si as vrea sa te intreb acelasi lucru.
- Ce vrei sa spui?
Ies din " dulap " cu o jacheta mov in mana si o trantesc pe canapea. El ma urmeaza punandu-se in spatele meu, ca deobicei. Ma intorc cu fata la el si cu mainile in sold. Din nou realizes ca era chiar foarte inalt. Eu aveam 1,70, iar el avea 1,83, pe acolo.
Oftez.
- Sasuke...De ce nu mi-ai spus ca faci parte din Akatsuki?
- Pe asta de unde ai mai scos-o? ma intreba pufnindu-l rasul. Dar, am observat ca era putin incruntat, iar ochii lui exprimau...panica. Deci pana la urma chiar e adevarat.
Ma duc langa pat si scot biletul din sertarul de la noptiera. I-l arat, iar el il citeste, dupa care il mototoleste si isi inclesta pumnul. Era nervos, se vedea foarte clar.
- Cum l-ai gasit? Ai intrat in camera mea fara sa-mi ceri voie?
- Hai, termina cu prostiile! L-am gasit pentru ca esti un cap-sec si l-ai lasat in bucatarie. Daca il gasea Naruto, ce faceai? Dar in fine, intrebarea este, pe cine ai de gand sa recrutezi?
- Crede-ma, daca ai sti? facu o pauza. Nu ai de gand sa faci micul dejun?
- Nu sari peste subiect! Ai idee in ce porcarie te-ai bagat?
- Tu vorbesti? Hai lasa-ma ca si tu ai facut parte din Akatsuki! Ti-ai tradat satul si te-ai inhaitat cu ei! Ufff...Mai bine sa incheiem subiectul asta, ce zici?
- Si nu ai de gand sa fugi?
- Ce? Unde anume sa fug? se uita la mine ridicand din spranceana.
- Pai, toti ce i din Akatsuki sunt ninja fugari asa ca mai gandestete.
Ies din camera si cobor la etajul 1. Mai uit la ceas. E deja 8:20. Ce repede a trecut timpul! Poate chiar prea repede. Asadar, cobor la parter, cu gandul sa mananc ceva. O salata poate.
In timp ce mancam, aud ca cineva bate la usa. Ma ridic si ma dus sa vad cine e. Spre surprinderea mea era Hinata. O imbratisez, iar apoi o invit inauntru sa discutam. O invit in camera mea, iar ea se aseaza pe canapea.
Incepem sa povestim despre diferite lucruri cum ar fi, despre ce sa- mai intamplat cat am lipsit sieu i-am povestit cum a fost in satul nisipului.
- Si...Nu esti impreuna cu Naruto? o intreb eu schitand un zambet. Hinata roseste, ea era chiar indragostita de el.
- Sakura!
- Ce e? Vreau si eu sa stiu ce se intampla intre voi doi.
- Nu, nu suntem impreuna...
- Tontul ala nu ti-a spus ca te place?
Hinata rosi din nou. Va trebui sa-i ajut cumva. Adica, daca nu intervin Naruto va sta toata viata sa cu limba in gura. Dar nu acum, dupa ce pleaca Naruto.
Ofta si imi spuse ca ar trebui sa schimbam subiectul. Dupa aceea imi spuse ca adevaratul motiv pentru care a venit a fost ca Kakashi-sensei ne-a chemat pe toti trei in biroul lui Tsunade.
- O misiune? Asa in formula asta.
- Sakura, aceasta este o misiune de grad S. Ati fost alesi voi pentru ca suntesi cei mai puternici ninja din sat si mai mult ca sigur ca veti duce misiunea la bun sfarsit. Ma duc sa-i anunt si pe ceilalti, tu stai aici si pregateste-te, deseara plecati.
Dupa ce pleca Hinata, am ramas putin pe ganduri. " Noi trei? In misiune? "

That's all^^Luna plina - Pagina 2 384738 I hope you will like it!Luna plina - Pagina 2 68543 1000 Kisses! Luna plina - Pagina 2 208323 Luna plina - Pagina 2 208323




Luna plina - Pagina 2 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Aug 2011, 15:12

wOW,MI SE PARE MIE SAU SAKURA A DEVENIT VICLEANA?ORICUM ASTEPT CU NERABDARE NEXTUL PUPICI SI SPOR LA SCRIS kiss


Luna plina - Pagina 2 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Aug 2011, 15:39

Ieii ce ma bucur ca ai pus next happy2 . Ma intreb despre ce este vorba in misiune . Ei bine o sa aflu doar cand pui urmatorul capitol asa ca hai cu nextul kiss


Luna plina - Pagina 2 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Mar 09 Aug 2011, 16:17

CE MISIUNE? DESPRE CE E VORBA ?CE SE VA MAI INTAMPLA ?OFFFFFFFF DIN PACATE NUMAI AUTORUL STIE crying


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Aug 2011, 14:07

Capitolul 9: Perla neagra

Sunt chiar foarte curioasa sa vad cum voi supravietui acestei misiuni, adica totusi, eu singura cu doi baieti prosti si perversi. Naruto cu constituie o problema, pentru ca, in caz ca nu-i sta capul unde trebuie si se gandeste la prostii, ii dau un pumn si gata! Floare la ureche! Dar in ceea ce-l priveste pe Sasuke...cu el nu merge daca incerc sa-l pocnesc, pentru ca ori se fereste, ori imi prinde mana. Nu e asa tantalau ca Naruto.
Cred ca totusi ar fi timpul sa ma pregatesc de plecare, dar nu inainte sa trec pe la Tsunade sa vad despre ce e vorba defapt. Merg sa-mi aleg niste haine noi pentru plecare, dar nu stiu ce voi purta. Imi iau o pereche de colanti scurti, negri, un maieu negru nu foarte decoltat, dor putin. Imi pun o centura groasa, cu buzunare, unde imi pun toate armele bombele fumigene si otravurile. In legatura cu asta...da, folosesc otrava, doar atunci cand e nevoie, adica totusi, nu otravesc orice retardat care se ia de mine doar de dragul de a se lua.
Ma incalt cu sandalele mele ninja, tot negre, lutin mai sus de glezna, imi prind parul intr-o coada sus si imi iau manusile. Imi pun bandana la gat si cobor in bucatarie sa-i astept pe cei doi. De ce m-am imbracat doar in negru? Pentru ca plecam noaptea si ma pot camufla extrem de usor.
Dupa 5 minute de asteptare apar si Lolec si Bolec, imbracati in hainele lor obisnuite de lupta. Doar ca Sasuke purta camasa alba cu manaci scurte care pur si simplu o adoram.
Le-am facut semn sa plecam, iar noi, ca 3 ninja buni, ce suntem, am iesit pe fereastra in loc sa iesim pe usa ca oamenii civilizati.
Am aajuns la biroul lui Tsunade mai repede decat as putut crede. Am batut la usa si am auzit un " Intra " plictisit. Am intrat inauntru si am vazut ca Tsunade avea o expresie extrem de furioasa. Era de asteptat, asa e Tsunade. Mai tot timpul e suparata sau nervoasa pe noi de fiecare data cand suntem chemati in biroul ei.
- Ati intarziat! se incrunta si mai mult.
- Ne pare rau Tsunade-sama! spun eu.
- In regula, inregula, sa trecem la subiect. Misiunea voastra. Misiunea voastra este sa protejati Perla neagra.
- Perla neagra? il pufni rasul pe Naruto. Doar atat? Trebuie sa protejam doar o simpla perla?
- Aceea nu e doar o simpla perla, Naruto. Este o perla neagra cat pumnul tau de mare, extrem de valoroasa.
Naruto isi dadu ochii peste cap.
- Acum am sa va dau instructiunile. Trebuie sa luati perla si sa o duceti la Lordul Feudal al Satului Ascuns In Cascade. Un drum lung, dar sunt convinsa ca va veti descurca, de aceea v-am ales pe voi 3. Plecati in noaptea asta. Cam atat despre datele misiunii...presupun ca...puteti pleca. Sakura, tu ramai cateva minute, trebuie sa discutam ceva. Iar
voi, valea!
Dupa ce Naruto si Sasuke parasisera camera, putin nedumeriti in legatura cu ceea ce voia sa-mi spuna Tsunade, mentorul meu se ridica isi drese putin vocea, iar apoi imi comunica:
- Sakura, iti dau tie perla sa ai grija de ea. Naruto e mult prea aiurit sa poata indeplini o asemenea sarcina, iar Sasuke, ei bine, in Sasuke nu am incredere.
De ce oare nu are incredere in Sasuke? Ah, da! Este un tradator! Scoase din sertarul de la birou o cutie verde inchis, in care se afla perla. Mi-o inmana si imi spuse sa ma mare grija de ea. O transform intr-o piatra albastra si o bag in buzunar. Imi iau la revedere de la ea dar nu inainte sa-mi spuna:
- Ai grija ce faci, Sakura. Sa nu-l innebunesti prea tare pe Sasuke, nu vreau sa aveti probleme, asa ca abtine-te.
Imi dau ochi peste cap, iar apoi plec. Totusi are dreptate, ar trebui...sa o las balta.
- Mult noroc! striga Tsunade dupa mine.
Cei 2 ma asteptau afara, gata de plecare.
- Sunteti gata? intrega Sasuke, rece ca intotdeauna.
- Mai mult ca niciodata! Sa mergem! striga Naruto, iar apoi o luam la goana catre iesirea din oras.


----------------------> Peste 4 ore <-------------------------



Drumul devenea destul de obositor, avand in vedere ca era 12 noaptea si deja lui Naruto ii picau ochii, deci am fost nevoiti sa ne oprim si sa facem o pauza, poate chiar pana maine dimineata. Ne aflam intr-o padure deasa, parca fara sfarsit. Ne asezam pe iarba, langa niste copaci. Naruto adoarme instantaneu, si ramanem doar eu si Sasuke. Se aseaza pe iarba langa mine, amandoi privind luna plina.
- Deci..Tsunade ti-a dat perla tie, nu?
- De unde sti? Ai ascultat ce vorbeam?
- Nu, stai calma. Era destul de evident, imi raspunde el chicotind.
Ma pun pe spate si privesc ceru. El se pune langa mine. Era destul de placut sa pot vorbi cu el fara sa se comporte ca un adevarat pervers. Simt cum mi se inchid ochi. Cedez, pana la urma si adorm, cuibarindu-ma langa el.

Sper sa va placa! Byby! Luna plina - Pagina 2 384738 1000 Kisses Luna plina - Pagina 2 208323 Luna plina - Pagina 2 208323 Luna plina - Pagina 2 208323




Luna plina - Pagina 2 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Luna plina - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19Mier 10 Aug 2011, 14:23

Iiiii scumpii!!! Ai adus nextu`, care e superb!!! Il ador!! Ma bucur ca Sasuke poate fi si un om civilizat si nu un pervers.. heh Anyway, astept nextu` si nu uita ca Losty <3 ficul.. happy2
Pupici dulci d ela Losty kiss


Luna plina - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Continut sponsorizat




Luna plina - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Luna plina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-