Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Luna plina - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Luna plina - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Luna plina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Mier 10 Aug 2011, 15:09

Urrrrra.....ai adus capitolul.. nr1 .deci draga nu am ce sa comentez deoarece imi place ficul, kiss
P.S:vreau nextul,si cred ca oricine il vrea pupici hi!


Luna plina - Pagina 3 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Mier 10 Aug 2011, 17:22

SUUUUUUUUUUUUUUUPER AI ADUS NEXT SI INCA CE NEXT. E GROZAV!!!!! ABIA ASTEPT NEXTUL. happy2
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Joi 11 Aug 2011, 13:47

Hey lume! Voiam doar sa va spun ca voi face o pauza de la postat pana in 16 august. Nu este foarte sigur, poate voi mai avea timp, dar nu stiu ce voi face.Luna plina - Pagina 3 384738 Apoi in 18 plec in Anglia! lol! Si ma intorc abea in 25.

In concluzie, s-ar putea ca in data de 17 sa pun NEXT!



Byby Luna plina - Pagina 3 127686 1000 Kisses Luna plina - Pagina 3 208323 Luna plina - Pagina 3 208323 Luna plina - Pagina 3 208323




Luna plina - Pagina 3 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Luna plina - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Joi 11 Aug 2011, 14:15

Eiii ai pus nextul in love
Doooamne ce fic minunat
Il ador, pur si simplu
Hai repejor cu nextul ttee roog
Plzz


Luna plina - Pagina 3 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Luna plina - Pagina 3 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Luna plina - Pagina 3 Taemin_Stamp_by_eiyuutanLuna plina - Pagina 3 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Luna plina - Pagina 3 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Joi 18 Aug 2011, 12:07

si...sii....sii...vreau sa stiu ce se intampla...
se trezeste si sasuke cu un zambet pervers ii zice ceva?..sau...aa...nam nici o idee...
hai pune nextul ca vreau neaparat sa stiu ce fac... dap !
ma arunc pe usa de nu.. lough


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Luna plina - Pagina 3 Img1439861115large
Sus In jos
itasaku99
Chūnin
Chūnin
itasaku99

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : la laptop 50/24 ore pe zi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 870
Puncte : 947
Reputatie Reputatie : 68
Stare de spirit Stare de spirit : crazy forever

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Joi 01 Sept 2011, 20:21

neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext k vreau sa vad ce se intampla very sad


Timpul vindeca rani, dar ucide sperante. Sa nu pierzi momente pretioase, gandindu-te "Daca nu e bine?". Fa ceea ce vrei pe moment si nu astepta sa treaca ani intregi pentru a regreta ceea ce nici macar nu ai ajuns sa realizezi.


Ficurile mele: https://sasu.forumgratuit.ro/t5638-sub-ploaie-de-kunai-uri
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Oct 2011, 19:30

Hey lume!Luna plina - Pagina 3 127686 Scuze ca nu am venit cu next mai devreme, dar nah...am lucrat la celalalt fic!Luna plina - Pagina 3 169309 Oricum, sper sa va placa si...LECTURA PLACUTA! Luna plina - Pagina 3 947835





Capitolul 10: Incendiul subit



Sakura’s P.O.V



Simt miros de fum venind de departe. Fum? Cum adica? Ma trezesc si sar ca arsa in pozitie de lupta. Am ramas masca cand am vazut ce se intampla defapt. Eu ma aflam pe cealalta parte a unui lac imens, iar dincolo de el, padurea era cuprinsa de flacari sumbre si rosii. Arunc o ocheada in jurul meu. Nici urma de Sasuke si Naruto. Ma trezesc din visare, alarmata si incep sa traversez lacul, cu gandul sa ajung pe partea cealalta. Ajung in padure si incep sa-i strig ca disperata. Stilul apei nu era domeniul meu, deci nu puteam sa sting focul. Dintr-o data ma sit slabita, picioarele incep sa-mi tremure si ma las involuntar in genunchi. Imi simt mainile grele, iar capul incepe sa-mi pulseze. Fumul se intretine, iar eu simt ca ma sufoc.



Deschid cu greu ochii si observ ca sunt intinsa pe iarba. Ma ridic in capul oaselor si privesc in jur. Ma aflam pe un camp inflorit la marginea padurii. Ce s-a intamplat? Imi amintesc ca nu ma mai puteam misca, respiram din ce in ce mai greu si apoi…dar sa-mi continui propozitia, privirea imi este atrasa de o umbra necunoscuta, de langa un copac din apropiere. “ Arata-te! “. Acesta iesi la lumina. Rasuflu usurata si ma uit in alta parte. Cel de langa copac era Sasuke. Intr-un fel ma bucur ca e bine, dar pe de alta parte sunt putin nervoasa ca a facut pe “protectorul” si m-a dus pe partea cealalta a lacului fiindca dormeam, in loc sa ma trezeasca sis a incrcam sa stingem focul.

- Vad ca te-ai trezit intr-un sfarsit…era si timpul, ai dormit cam toata ziua. Veni si se aseza langa mine. Ok. Deja Ms. Macho a cam c. lcat pe bec. Deobicei nu-mi pierd cumpatul dar de data asta nu m-a prea incantat atitudinea lui.

- Poti macar o data in viata asta sa nu mai faci comentarii aiurea?! Nu dormem cand eram in padure, eu…

- Ai lesinat, stiu! ma intrerupe inainte sa mai pot spune ceva. Ce cautai in padure, huh? ma privi lung, iar apoi se intinse pe iarba uitandu-se inca o data la cer. Puteai sa mori, sti? Si daca s-ar intampla asta eu… Ofta. Nu mai conteaza,uita de asta…Important e ca am ajuns la timp inainte sa mai faci vreo tampenie de-a ta.

Iar face pe desteptul! A fost chiar dragut ce a spus pana acum dar, e prea ingamfat. Mandria asta…

- Dar tu unde erai, “ Domnul perfectiune” ? A fost gresala ta ca m-ai lasat acolo singura. Oftez. Nu mai sunt aceeasi fata ca inainte, Sasuke. Poate ca nu sunt la fel de puternica ca si tine, dar nu poti spune ca sunt slaba. Deci macar o data in viata, nu mai proceda asa.

Apoi revenim la aceeasi pozitie: amandoi privind cerul. Era mieul zilei, iar cerul era aproape senin. Razele soarelui straluceau in lumina zilei, facandu-ma sa-mi strang ochii. Norii aveau diferite forme, dar ma rog, fiecare se lasa purtat de imaginatie.

- Si Naruto unde e? intreb eu suspicioasa.

- S-a dus sa duca perla la Lordului Feudal…era atat de calm incat ma enerva.

- Poftim? Ai lasat perla pe mana lui? Tu chiar n-ai fost niciodata prezent la toate misiunile pe care le-am avut de indeplinit impreuna sau devi tot mai tont pe an ce trece? Niciodata, dar nicioadata, sa nu-l lasi pe Naruto singur impreuna cu un obiect scump si valoros! Doamne!

- Hai nu te alarma asa, ca doar nu-i sfarsitul lumii. Vom merge pana in sat sa-l cautam, nu e chiar asa departe…spuse asta, dupa care se ridica in picioare. Vi?

- Am de ales?

- Nu prea…imi raspunse chicotind incet, icat s nu-l pot auzi. Dar tot l-am auzit!

Intram in adancul padurii si ne indreptam incet, incet spre satul in care se presupune ca Naruto a dus perla. De ce credeti ca Tsunade mi-a dat-o mie? Ca sa am grija de ea! Si cum fac parte dintr-o echipa de tonti, nu mi-a prea iesit…Apropo de Tsunade! Ma va omori daca va afla! Imi urasc viataa!!!

Dupa vreo 5 ore in care nciunul nu a scos vreun sunet, Sasuke se opreste brusc. Eu ma uit suspicioasa la el si normal, stiind ce aveam de gand sa-l intreb, imi spune :

- Vom innopta aici…e tarziu si amandoi suntem obosititi.

Cum? Aici? Perfect! Totul o sa fie numai lapte si miere…



That's all^^ Sper sincer ca v-a placut!Luna plina - Pagina 3 492793 Astept comuuri si critici!

Hai lume, criticati!Luna plina - Pagina 3 301723




Luna plina - Pagina 3 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
~ baby strumf ♥
Genin
Genin
~ baby strumf ♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Between Moon And Stars .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 173
Puncte : 204
Reputatie Reputatie : 15
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Mai nebuna decat prevede legea [;xX]

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Oct 2011, 20:04

Primaa la comm! a hug
Aleluia a venit si nextul si il ador in love
Abia astept sa vad ce se intampla mai departe .

Oii , Sasuke ce ai vrut sa-i zici lui Sakura heh

Deci nextpt nextul , spor la scris , si multa , multa imaginatie dap !

Te kiss Te in love Te a hug
Ja Ne !!


Cand, primavara, vine-n carduri
Poporul bland de randunele,
Eu parca-astept sa se re-ntoarca
Si visurile mele...

Cand viata pare mai frumoasa
Si mai lipsita de suspine,
Eu tot astept sa se re-ntoarca
Si visele-mi senine...

Se duce vara... si se duce
Poporul bland de randunele,-
Iar eu ma simt tot mai departe
De visurile mele...

Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Oct 2011, 20:14

Mda...Luna plina - Pagina 3 468521
Dar nu va inghesuiti la commuri'!Luna plina - Pagina 3 166492
Multi, multi, multi...Luna plina - Pagina 3 138742




Luna plina - Pagina 3 Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
.allii.
Genin
Genin
.allii.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in my fantasy world
Nr. mesaje Nr. mesaje : 375
Puncte : 406
Reputatie Reputatie : 28
Stare de spirit Stare de spirit : de la foarte bine in susXD

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Lun 03 Oct 2011, 22:40

Hei scumpa !
Merci ca m-ai anuntat de next ca la cat de aeriana sunt ,nu mai vedeai com de la mine lough
Deci mi-a placut mult dar vreau un pic mai mult romantism intre Sakura si Sasuke ... Pe langa asta capitolul a fost extraordinar si astept cu nerabdare nextul happy2

I kiss you ! kiss


Luna plina - Pagina 3 48570246469560354616212



Intunericul nu aduce intotdeauna raul
Asa cum lumina nu aduce intotdeauna binele
Sus In jos
♥Deyutza♥
Chūnin
Chūnin
♥Deyutza♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : in Narniaaa <3 :))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 884
Puncte : 1129
Reputatie Reputatie : 72
Stare de spirit Stare de spirit : Acceptabila. :)

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Mar 04 Oct 2011, 10:29

Hmm... am ajun si eu cu intarziere la ficul tau. Deci imi place mult ficul tau. Abia astept sa vad ce se va mai intampla. Deci pune-te pe tastat. Pupici! kisskisskiss


 Luna plina - Pagina 3 Tumblr_mjzxjpfSXH1s76p5uo1_500

Luna plina - Pagina 3 11uyc9l
Sus In jos
Ŧ Mia KaulitzZ Ŧ
Genin
Genin
Ŧ Mia KaulitzZ Ŧ

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ~`In Naruto World ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 73
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Nebunăă`;x

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Mar 04 Oct 2011, 16:48

~`Hey Luna plina - Pagina 3 301723

~`Imi place foarte mult ficul tau Luna plina - Pagina 3 962758

~`Capitolul este superb Luna plina - Pagina 3 962758 il ador

~`Astept nextu`Luna plina - Pagina 3 78717

~`Mia-Chan te Luna plina - Pagina 3 208323 si te Luna plina - Pagina 3 78717

~`Ja ne Luna plina - Pagina 3 127686 Luna plina - Pagina 3 301723


Luna plina - Pagina 3 Billkaulitzbymyvioletdr

~`[;x]Bill is sexy...:>
Bill is fine...
But sorry girls ;)
Bill is MINE >:) <3`[;x]
~` Niemand versteht mich besser als du...<3
~`Ich liebe dich Bill <3
~`Mein leben, mein engel <3
Sus In jos
Lucifer's white aηgel
Sennin
Sennin
Lucifer's white aηgel

Merite deosebite : Luna plina - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin acebook acebook : n-avem.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5754
Puncte : 7492
Reputatie Reputatie : 1153

Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19Dum 25 Dec 2011, 21:15

Fic-ul n-a mai fost continuat, so ... >> Fan Ficuri Blocate.

Sus In jos
Continut sponsorizat




Luna plina - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Luna plina   Luna plina - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Luna plina

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-