Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 O lacrima pura topeste inima de gheata...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Mar 23 Aug 2011, 22:42

Ma inerveaza tatal vitreg al Sakurei angry Oricum a dat Domnu' sa bagi nextu dar eu astept nextul urmatar
Dia te pupa kiss


O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Mier 24 Aug 2011, 09:33

Deci, uau iubire!
Frumos! in love
Superb capitolul.. heh
Adu`l pe urmatorul ca il vreaau!
Pupici de la Losty kiss


O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
.Chris..
Genin
Genin
.Chris..

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj
Nr. mesaje Nr. mesaje : 270
Puncte : 286
Reputatie Reputatie : 12
Hobby-uri Hobby-uri : Muuulteee<3<3
Stare de spirit Stare de spirit : Schimbatoare si pretentioasa

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Mier 24 Aug 2011, 11:27

Buna Byby! dap !

Ti-am trecut si eu pe la fic, caci titlul mi-a placut tare mult.
Povestea...Cand ai pomenit in primele capitole de scoala, am crezut ca e unul din ficurile gen "Sasuke si Sakura sunt colegi de clasa si ajung indragostiti in doua zile", dar m-ai surprins tare mult cand am vazut ca Sasuke ii este de fapt "Profesor de sport".
Sincer, nu prea vad sa descrii sentimente pe aici. E drept, nu sunt critic sau ceva dar iti dau un sfat folositor, crede-ma. yeah . Ar fi frumos sa descrii mai mult sentimentele personajelor, decat sa descrii spre exemplu scoala. Oricum,d aca vrei bine daca nu, nu. Eu nu te oblig, dragutza.

Pai, ce pot sa-ti mai spun. Iti astept nextul, si sper sa fie luuung. Abea astept sa vad ce se intampla.

Spor la scris si multa inspiratie!

Love ya'! a hug


Sus In jos
Maria156
Genin
Genin
Maria156

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 11

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Joi 25 Aug 2011, 21:05

Byby-chan...ce-ai facut cu Nextu'?
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Vin 26 Aug 2011, 10:07

Byby`chan.. unde`i nextu? sad
Vrei sa mpr din cauza ca tu n`aduci nextul? Plsss.. crying
Losty te pupa kiss


O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
*Byby-Chan*
Academy Student
Academy Student
*Byby-Chan*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen
Stare de spirit Stare de spirit : timida, retrasa, dezamagita, sensibila

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 10:18

sal fetele hi! scuze am fost la tara rusinos voi pune nextul astazi kiss


Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul...
Sus In jos
*Byby-Chan*
Academy Student
Academy Student
*Byby-Chan*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen
Stare de spirit Stare de spirit : timida, retrasa, dezamagita, sensibila

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 11:08

......CAP.9.......


Se uita in sus, dar nu vede pe nimeni. Se intoarce si da cu nasul de brunet. Sakura se sperie. Fruntile lor se atinse. Brunetul ii daruieste o privire rece. Rozalia il privi cu ura, dar tot odata si cu dragoste. Tanarul ii lua desenul din mana neincetand sa se uite la ea cu dispret.
-Sakura...vreau sa-mi raspunzi la o intrebare, spuse el.
-Tu ai rupt desenul? intreba Sakura putin uimita.
-Eu pun intrebarile, in primul rand ca sunt mai mare ca tine si in al doilea ca-ti sunt profesor.
-Da esti mai mare cu un an decat mine si in afara orelor nu-mi esti profesor, zise Sakura plictisita de comportamentul brunetului.
-Tu ai facut acest desen? intreba el.
-Da, eu l-am facut. De ce intrebi? spuse rozalia nepasatoare.
-Eu sunt cel din el?
-Poate...ce te intereseaza? spuse rozalia nestiind ce sa raspunda.
-Nu ma intereseaza....dar asculta, spuse brunetul aproindu-se de rozalie lipindu-si corpul de ea.
Sakura se sperie putin. Credea c-o s-o sarute.
-Termina cu iubirea asta oarba pentru mine. Nu ma cunosti nici eu nu te cunosc. Pentru tine sunt doar profesorul de sport si atat. Ai inteles? spuse brunetul apropiindu-se de buzele fetei pentru ai starni emotii.
-De unde stii ca am sentimente de dragoste fata de tine? intreba rozalia emotionata.
-Vin aici destul de des si te vad chiar daca tu nu vezi asta.
Fata se uita mirata la brunet, apoi se da de langa brunet.
-Eu iubesc un singur baiat si nu esti tu acela.
-Bun atunci, spuse brunetul dupa care pleca.
Fata nervoasa pleca acasa, jurand pe tatal ei vitreg ca n-o sa-l iubeasca niciodata pe brunet.
Era ora 15: 14 minute. Sakura vorbise si cu Hinata despre situatia urata in care a fost pusa. O chema pe Hinata la ea pentru asi face temele impreuna.
Seara pe la ora 18:26min. iesi la o plimbare cu Kiba prin sat. Trecu 2 ore petrecute cu el.
Sakura se simti foarte bine.
Ajunsa acasa rozalia pe la ora 21:13 min. se puse in pat si se gandi la viitor. Se gandi la ziua de maine cand o sa se intalneasca iar cu cu brunetul si cum sa-i evite privirea. Se culca odihnita imbratisand un ursulet vechi dat de mama ei inainte sa moara.


Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul...
Sus In jos
*Byby-Chan*
Academy Student
Academy Student
*Byby-Chan*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen
Stare de spirit Stare de spirit : timida, retrasa, dezamagita, sensibila

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 11:12

scuze ca'i prea scurt rusinos sper sa va placa down nr1 think voi pune nextul curand. dance2 promit ca'l fac interesant pe parcurs kiss hi!


Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 12:17

Draga mea este foarte frumos . Este putin cam scurt dar este interesant . Sa aduci cat mai repede continoarea si spor la scris . Sa ai mult inspiratie . happy2
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Sam 03 Sept 2011, 21:34

Ce frumos e!! in love
Sasuke asta e asa un ne****ic.. biciuitor
Dar, adooor capitolul!
Hai cu nextuul!
Losty te pupa!


O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Maria156
Genin
Genin
Maria156

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 11

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Mier 07 Sept 2011, 22:25

*Byby-chan* te uibesc in love a hug . Vreau nextul ca mor aici crying . Spun eu aproape adormita, cu gandul la ficul tau. Deci => Vreau Nextu' please thank you
Sus In jos
*Byby-Chan*
Academy Student
Academy Student
*Byby-Chan*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen
Stare de spirit Stare de spirit : timida, retrasa, dezamagita, sensibila

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 14:31

.....CAP.10.......


A doua zi dimineata, Sakura se trezi la ora 7 fix pentru a se pregati de scoala. Nu avea nici un chef de ea. Se intrepta spre baie pentru asi face tualeta de dimineata. Se imbraca si merse in bucatarie pentru a lua micul dejun. Se gandea cu multa ura la brunetul cu inima rece si intunecata. Se gandi sa-l salute pe Sasushi dupa care sa plece. Se apropie de usa camerei acestuia care era intredeschisa. Nu vazu pe nimeni. Patul era neatins. Se intreba daca macar a dormit acasa in seara trecuta. Expresia de pe fata ei se arata putin ingrijorata.
Iesi pe usa spunand ca nu-i nimic grav cu tatal ei vitreg. Ajunse in curtea scoli . Acolo se intalni cu Hinata si Neji. Dupa ce se saluta, plecara in clasa. Era ora 08: 11 min. Elevi il astepta pe nepotul profesorului de sport pentru a incepe ora.
Intr-un sfarsit aparu si brunetul. Dupa ce facu prezenta....
-Scuzati-ma domnule profesor, spuse Sakura, de ce ati intarziat?
-Nu te priveste pe tine. Am avut treaba, spuse brunetul mirat de curajul rozaliei.
-Foarte ocupat sunteti in timpul orelor de sport. Puteti sa-mi raspundeti ce a durat atat sa apareti la ora de sport de azi? spuse Sakura.
-Sakura! se rasti brunetul, treci in curtea scolii imediat!
-Dar...nu mi-ati raspuns la intrebare domnisorule! zise rozalia, dar colegi o impinse in curtea scolii.
Ora 08:40 min.
-Sakura, pentru curajul tau nedescris de astazi v-a trebui sa faci 10 flotari, spuse brunetul cu un zambet in coltul guri.
Sakura se puse jos pentru a incerca, dar nu putu sa faca decat 3 flotari si cazu jos. Era furioasa ca brunetul isi batu joc de ea. Mai incerca sa faca una, dar din pacate cazu din nou lovindu-se la cot sangerandu-i.
Brunetul o amuza chinurile fetei. El o puse sa faca aceste flotari deoarece stia ca nu poate, insa fu uimit ca macar reusi trei.
-O..vrei sa te ajut? intreba brunetul apropiindu-se de rozalie, fucandu-se ingrijorat de rana Sakurei.
-Da...ai fi dragut, spuse rozalia. intingandu-i mana catre brunet.
Sakura ii lua mana si il trase jos pe betonul rece.
-Chiar ma crezi o proasta? ii spuse rozalia brunetului.
Se pare ca brunetul se amuza si de data asta de comportamentul rozaliei. Toate clasa vazu ce facuse rozalia. Hinata se uita mirata ibufnind in ras dandu-i treptate rozaliei.
Sakura nu mai facu flotarile plecand in clasa. Ora 08:57 min. Se sunase deja, iar elevi erau in clasa. Sakura statea in banca ei, cand de ea se apropie Ino cu multe figuri pe ea.
-Spune-mi de ce ai facut asta ? Chiar nu ti-e rusine fata de profesorul de sport? intreba Ino.
-Mie? de ce...dar Sakura fu intrerupta de Ino.
-Asculta rozalio, profesorul e numai al meu si nu te voi lasa sa pui mana ta murdara pe el, spuse Ino .
-E un advertisment? intreba rozalia.
-Sa sti ca da, se imbufna Ino lovind-o pe rozalie care nici nu vru sa riposteze, apoi pleca.





~~~Va urma...~~~


Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul...


Ultima editare efectuata de catre *Byby-Chan* in Dum 11 Sept 2011, 17:46, editata de 2 ori
Sus In jos
*Byby-Chan*
Academy Student
Academy Student
*Byby-Chan*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen
Stare de spirit Stare de spirit : timida, retrasa, dezamagita, sensibila

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 14:33

Iar e prea scurt nervi! nervi! ingrijorat in fine astept com moooooolteeee dap ! a hug in love


Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul...
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 14:42

Yayyyy!!! dance2 dance2
Ai pus nextul Byby-chan!!! a hug
Bravoo !! happy2
Te pup kiss si spor la scris si inspiratie!! heh


O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Vin 09 Sept 2011, 19:52

Yey ai pus continoare dar este cam scurt crying
Dar este minunat.Mi-a placut foarte mult si vreau sa vad ce se intampla.Sunt nerabtdatoare.
Spor la scris hi!
Sus In jos
Maria156
Genin
Genin
Maria156

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 11

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Dum 11 Sept 2011, 14:51

Byby-chan hmm...?! Vreau nexu' :| sper sa fie la fel de bun in love caci asta a fost al naibi de bun a hug. Abea il astept. Cu pupici a ta Jojo-chan roll
Sus In jos
*Byby-Chan*
Academy Student
Academy Student
*Byby-Chan*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen
Stare de spirit Stare de spirit : timida, retrasa, dezamagita, sensibila

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Mier 21 Sept 2011, 16:06

......CAP.11......


Ziua decurse normal pentru Sakura. Se facu ora 20:37 min. Rozalia isi terminase temele, iar acum statea in pat si desena un chip frumos. Desena o femeie, cu parul roz si ochii de culoare turcoaz, zambind. Femeia era mama Sakurei. Cand o termina de desenat si pictat, o puse pe perete inramata. Apoi o privi ca pe o icoana sfanta.
I se facu sete asa ca se duse in bucatarie sa-si ia un pahar cu suc. Se simti singura asa ca se duse in camera la Sasushi pentru a vedea ce face, nu ca ar o interesa. Usa era intredeschisa. Sasushi vorbea la telefon cu cineva. Sakura il pandi pentru a se informa cu cine discuta. Comportamentul tatalui vitreg ara unul schimbat. Radea si glumea cu persoana care se afla la partea cealalta a firului telefonic. Rozalia se tot uita uimita, pana cand auzindu-l pe Sasushi mentionand de numele Chikako. Sakura tresari. Nu cunostea aceasta femeie. Sasushi mai mentiona si: ,,Deci maine trebuie sa vii neaparat la mine acasa. Poti veni la ora 12:00min pentru ca atunci mucoasa e la scoala.'' Sakura se enerva si vru sa intre in camera acestuia pentru ai da o lectie. Dar auzi:,,Bine, atunci asa ramane, te pup dulce.'' Imediat dupa ce tatal rozaliei inchise telefonul, fata fuge spre camera ei si se incuiein aceasta.
-Nu pot sa cred ca aduce toate parasutele in casa mea..ma rog, viitoarea mea casa, spuse rozalia nervoasa. Simti in gol in suflet, dar se uita la portretul mamei sale care-i zambea si se mai linisti imaginandu-si ca o mangaie si o saruta pe frunte.


Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul...
Sus In jos
*Byby-Chan*
Academy Student
Academy Student
*Byby-Chan*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen
Stare de spirit Stare de spirit : timida, retrasa, dezamagita, sensibila

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Mier 21 Sept 2011, 16:12

Imi pare foarte rau ca este foarte foarte scurt dar n-am prea avut timp in aceste zile sa-i mai dau drumul inspiratie. si mai e si scoala. <.<* :P Va pup :* o sa pun un next mai lung vineri ♥ :*


Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul...
Sus In jos
dydy
Chūnin
Chūnin
dydy

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : undeva prin Romania
acebook acebook : Dyy Dya
Nr. mesaje Nr. mesaje : 871
Puncte : 986
Reputatie Reputatie : 40
Hobby-uri Hobby-uri : ♥Music ♥

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Joi 22 Sept 2011, 20:06

stii ca e scurt nu?da stii sad mnoah lasa ca nu e sfarsitul lumii dar eu astept nextul cu nerabdare si te rog sa fie mai lung in love


O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Scaled.php?server=577&filename=00000012i
Sus In jos
Bombonica Mentolata
Legend
Legend
Bombonica Mentolata

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2940
Puncte : 3581
Reputatie Reputatie : 227
Stare de spirit Stare de spirit : Happy Happy

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Vin 23 Sept 2011, 21:27

Vad ca ai invatat sa dai Replay. Am sa-ti sterg celalt topic unde aparea doar capitolul 2 happy
Acum te rog sa nu mai faci DOUBLE POST. Scrii tot ce ai de scris intr-un singur mesaj , nu faci 100 care nici macar nu au legatura cu continutul. Asta se mai numeste si off topic. Daca mai vad asa ceva iti inchid ficul si il trimit la cosul de gunoi.

P. S: Un capitolo trebuie sa aiba cel putin 20 de randuri, observatie la ultimul !


O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 552748_443759188987896_686437293_n_large


So I turned up at the time and place
Thinking I give you a final chance
But you’re nowhere, but you’re nowhere
And I just can’t take that I was here before.

Sus In jos
Sakura~ciresi
Academy Student
Academy Student
Sakura~ciresi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe net
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... mereu!
Stare de spirit Stare de spirit : LOVE!!!

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 21:51

Adu next ca-ti iubesc ficul! Mdea... Scurt si la obiect... lough Sasuke asta!!!! angry nervi! Il omor!!!! biciuitor Cum poate fi asa?! sad Biata Sakura! crying Ce dulce e Kiba! in love Adu next sa vad ce se intampla si cine e Chikako. Poate e mama lui Sasuke! huh? Delirez! Nu ma lua in seama! lough Deci next!!! please


Eu te-am iubit,
Tu m-ai umilit.
Eu iti spuneam cat tin la tine,
Tu te-ai intors cu spatele la mine.
Tot ce simt si ce ma doare
E iubirea arzatoare.
Vreau sa te simt langa mine,
Sa fiu alaturi de tine.
Zbor spre bolta albastrie,
Dar pajistea o vad pustie.
Eu te caut disperat,
Insa cad ca secerat.
Te voi gasi orice-ar fi
Si nimic nu ma va opri.
Tot ce vreau pe lumea asta
E imbratisarea ta!


Nu plange doar pentru ca ai trupul ranit.
Nu plange doar pentru ca iubitul tau e cu alta.
Ochii tai trebuie sa ramana limpezi si sa arati ca nu-ti pasa.


thank you
Sunt pe val! friends dj dance2 good job dance 2 dance1 banda fun
Sus In jos
*Byby-Chan*
Academy Student
Academy Student
*Byby-Chan*

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Iasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 80
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen
Stare de spirit Stare de spirit : timida, retrasa, dezamagita, sensibila

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 18:42

.....CAP.12.....


A doua zi Sakura se pregati pentru scoala ingandurata. Vroia sa stie cine aste Chikako. Isi lua ghiozdanul si fugi catre scoala caci era tarziu. Pe drum se intalni cu Hinata si fratele ei Neji.
-Buna dimineata, zise bruneta cu un zambet somnoros pe fata.
-Neata, spuse Sakura.
-Hei, o saluta si Neji.
Ajunsi in curtea scolii se intalni si cu Ino care se tinea numai dupa Neji care o ignora total. Sakura si Hinata o urau pe Ino nespus de mult, dar cine o agrea?
Se suna de pauza la ora 07:50min. Elevii erau neastamparati. Sakura ii povesti si Hinatei tot ce i se mai intampla in ultima vreme. Se sfatuira amandoua ca rozalia sa se invoiasca de la ultimele 2 ora asa incat sa ajunga acasa la ora 12:00min pentru a vedea cine era femeia misterioasa.
Se sunase pentru ora de sport cu brunetul care astazi se arata putin ingrijorat. Ora trecuse repede. Brunetul nu scoase un cuvant toata ora. Rozalia isi puse un mic semn de intrebare care disparu imediat.
La ora de chimie elevii dau un mic test din 20 de intrebari scrise parca in chineza.
Se facu ora 12:00min si era vremea ca rozalia sa plece acasa. Dupa ce se invoi de la profesoare spunandu-le ca nu se simte prea bine, aceastea aproba cererea fetei lasand-o sa plece.
Ajunse acasa, dar nu-l vazu decat pe Sasushi imbracat elegant care se intreba ce cauta rozalia asa devreme acasa, cand el stia ca are ore pana la 2 azi.
-M-ia dat drumul mai devreme, ii spuse rozalia.
-Oh..infine,zise Sasushi, vezi ca trebuie sa vine cineva acum.
-Cine?intreba rozalia.
-O cheama Chikako...
-Si? Cine e? mai intreba ea.
-O femeie..care am cunoscut-o acum o saptamana, zise el.
-Aha...am inteles, zise rozalia, oricum nu-mi pasa...
Imediat aparu pe usa o femeie cu parul brunet si ochi albastri inchisi si cu un zambet pe buze.
-Buna ziua, spuse ea uitandu-se la Sakura ciudat urmarind-o din cap mana-n picioare.
-Buna, saluta rozalia respectoasa.
Sakura se duse in camera ei pentru a se schimba in acelasi timp Sasushi se aseza la masa cu Chikako. Incep sa discute despre Chikako: ca i-a murit sotul in urma cu 2 ani jumate in urma unui accident si ca acum traieste cu fiul ei in varsta de 16 ani.
Sakura asculta la usa si se mai informa ca baiatul femeii se numeste Sasuke si ca este in aceeasi scoala unde invata si rozalia.
Sakura vru sa-l intalneasca si pe Sasuke pentru ai mai povesti de mama lui pentru asi face o impresie despre ea.
-Stai linistita, Sakura voi veni si cu Sasuke intr-o zi sa va vizitam. Acum el e cam ocupat cu scoala ca ori care elev silitor.
-Da, si eu, spuse rozalia ingandurata.








~~~Va urma~~~














Iubirea nu e doar un zambet, nu e doar o floare, iubirea e un suflet ranit si apoi vindecat de altul...
Sus In jos
Sakura~ciresi
Academy Student
Academy Student
Sakura~ciresi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe net
Nr. mesaje Nr. mesaje : 43
Puncte : 49
Reputatie Reputatie : 4
Hobby-uri Hobby-uri : Muzica... mereu!
Stare de spirit Stare de spirit : LOVE!!!

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 20:47

Am stiut eu ca e mama lui Sasuke!!!!!!!! nr1 nr1 nr1 Ce tare sunt!!!!! dance2 Adu next sa vad ce mai ghicesc!! happy2 Si anunta-ma si pe mn pls!!! kiss


Eu te-am iubit,
Tu m-ai umilit.
Eu iti spuneam cat tin la tine,
Tu te-ai intors cu spatele la mine.
Tot ce simt si ce ma doare
E iubirea arzatoare.
Vreau sa te simt langa mine,
Sa fiu alaturi de tine.
Zbor spre bolta albastrie,
Dar pajistea o vad pustie.
Eu te caut disperat,
Insa cad ca secerat.
Te voi gasi orice-ar fi
Si nimic nu ma va opri.
Tot ce vreau pe lumea asta
E imbratisarea ta!


Nu plange doar pentru ca ai trupul ranit.
Nu plange doar pentru ca iubitul tau e cu alta.
Ochii tai trebuie sa ramana limpezi si sa arati ca nu-ti pasa.


thank you
Sunt pe val! friends dj dance2 good job dance 2 dance1 banda fun
Sus In jos
Maria156
Genin
Genin
Maria156

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 59
Puncte : 73
Reputatie Reputatie : 11

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 20:53

Hei kiss , si eu care vroiam sa-ti dau prima un com. dap ! lough . Deci il ador vreau sa vad ce fata o sa faca Sasuke cand o sa afle si el asta think :><: . Mie una imi place in love. Abea astept nextul.

P.S. : Eu am avut mii de probleme cu inspiratia in ultima saptamana hmm...?! crying
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19Joi 15 Dec 2011, 18:58

hi , hi!


am trecut si eu pe aici
te rog cu ciresica deasupra sa pui nextul si sa ma anunti si pe mine de el happy2
este un fic foarte frumos



pupici si bafta kiss


O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 S6he8w
O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Npi5xg
O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 2myt0zq




O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 R0b9k0
Sus In jos
Continut sponsorizat




O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O lacrima pura topeste inima de gheata...   O lacrima pura topeste inima de gheata... - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

O lacrima pura topeste inima de gheata...

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-