Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Sentimentele unui Uchiha

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Ayumi Uchiha
Academy Student
Academy Student
Ayumi Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita!

Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimentele unui Uchiha   Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 I_icon19Joi 10 Noi 2011, 20:32

Va rog nu ma omorati ca nu am mai pus next! sad Deci fara alte trancaneli degeaba, nextul!

Capitolul 6: Un eveniment nefericit

"Vreau sa o imbratisez dar ne intrerupe Sai care..."
... ma ia de mana si spune ca avem o misiune. Ayumi pleaca spunand ca ne vadem mai tarziu si ma lasa cu Sai. Mergem spre o strada laturalnica pustie si intunecoasa. Probabil trebuie sa ne luptam cu cineva sau mai stiu eu ce. Ajungem in locul cu pricina dar nu e nimeni. Observ ca brunetul se apropie de mine si ma prinde de maini imobilizandu-ma. Am stiut eu ca nu e bine sa am incredere in el! Incepe sa ma mangaie usor pe piept coborand tot mai jos. Cred ca stiu ce va urma. Numai un miracol m-ar putea salva.

~Intre timp la Ayumi~

Ayumi:
Nu pot sa cred ca fratele meu s-a indragostit de mine! Bine ca nu l-am pocnit ca la ce nervi aveam era cat pe ce. Si cu fata aceea cu parul roz cum ramane? Pare sa-l iubeasca.
-Sas'ke idiotule! tip in gura mare oamenii intorcand privirile catre mine. O observ si pe rozalie si intru in vorba cu ea. O intreb cum o cheama ea facand acelasi lucru. Mai povestim despre una alta, pana pana ajungem unde voiam eu: la Sasuke.
-Sakura, ce crezi despre Sasuke? Eu cred ca e super! E de treaba, matur dar si amuzant.
-Cum credeam, zise cu o urma de tristete.
-Am zis ceva ce te-a suparat Saku?
-Nu dar... Am observat ca esti indragostita de el dar speram sa ma insel... Pentru ca... eu... il... IL IUBESC MAI MULT DECAT ORICE PE LUME! striga ultima parte izbucnind in lacrimi. Adica plange asa din cauza mea si a lui Sasuke? Cred ca cei din clanul Uchiha sunt meniti sa-i faca pe cei dragi sa sufere. Imi indrept privirea spre pamant trag aer in piept si ii spun tot ce s-a intamplat, incepand desigur cu faptul ca eu si Sasuke suntem frati. Cand eu aveam cinci ani si Sasuke sapte Itachi m-a trimis intr-o calatorie in jurul lumii pentru a ma antrena in diferite conditii. Eu fiind foarte entuziasmata am plecat in acea seara. Cat timp am lipsit Itachi i-a ucis pe toti din clan cu exceptia lui Sasuke care a devenit un razbunator. Acum, cand m-am intors am aflat totul inclusiv de ce a facut Itachi asa ceva. Cand am aflat am incercat sa dau de Sasuke. Dar nu-i pot spune inca adevarul. Mi-e frica de reactia lui.
Dupa ce termin de povestit Sakura isi cere scuze simergem sa ne plimbam. Am un sentiment straniu cum ca Sasuke e in pericol. Trebuie sa fie doar imaginatia mea extrem de bogata. Ne plimbam prin tot orasul vazand cate schimbari s-au facut. Trecem pe langao strada laturalnica si auzim doua voci de baieti dintre care una era a lui Sasuke. Poi cum vine asta? Parca trebuia sa fie intr-o misiune. O rog pe Saku sa vedem ce se petrece si mai sa lesin cand ii vad pe fratele meu si pe Sai aproape dezbracati. Eu n-am lesinat insa Sakura e pe jos deja. Automat fata mea devine rosie datorita nervilor. Ma indrept spre Sai si ii fac cunostinta cu pumnul meu apoi o adun pe rozalie de jos. Sasuke imi multumeste de mii de ori dar eu ma rastesc la el:
-Ce fel de ninja esti daca nu te-ai putut proteja de la un viol?! Nici nu vreau sa stiu cum esti pe campul de lupta!
Isi cere scuze si promite ca nu se va mai repeta. Eu una nu am niciun strop de incredere. Dar in fine, om trai si om vedea.

Sasuke:
Multumesc Doamne ca ai trimis-o pe Ayumi la timp! Daca mai intarzia putin acum nici nu mai puteam sta pe fund. Si biata Sakura a lesinat in urma socului. Ei bine nu o invinuiesc! Insa ma tot gandesc unde si de ce a plecat Ayumi cand eram mici. Dar nu voi gasi raspunsul singur. Trebuie sa vorbesc cu ea chiar astazi. O ducem pe Sakura acasa si o invit pe sora mea la un suc. Stam asa o vreme pana ce deschid subiectul.



Ei bine atat pentru azi. Sper ca v-a placut si va rog sa ma scuzati ca nu am descriere dar in urmatorul capitol va asteapta plansete si multe sentimente. Va asigur! happy2
Sus In jos
Ayumi Uchiha
Academy Student
Academy Student
Ayumi Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita!

Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimentele unui Uchiha   Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 I_icon19Sam 12 Noi 2011, 12:54

De ce nu lasati comm? sad Nu va place? Daca e asa, spuneti-mi si il inchid.
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimentele unui Uchiha   Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 I_icon19Sam 12 Noi 2011, 14:15

Draga mea cum sa nu ne placa? Doar ca nu toti au timp sa ofere comentarii unii citesc in fuga si pleaca. Nu ar trebui sa-ti inchizi ficul doar ca nu ai primit un comentariu. Nu esti prima care trece prin asta totusi nu ar trebui sa te dai batuta. Ai muncit la el, ai 6 capitole. Urmareste ficurile incepatorilor, e vreunul care are din prima peste 15 comentarii? Nu, s-au facut cunoscuti au capatat experienta si deabia pe urma au avut comentarii si vizualizari cu galeata. Cred ca este primul fic, asta este inceputul drumului., cu ajutorul acestui fic vei ajunge intr-o buna zii o creatoare senzationala de ficuri. Nu uita, nu trebuie sa renunti niciodata.
Acum sa revenim la fic. Il citesc de cand a aparut dar nu am avut timp sa-ti scriu un comentariu . Saracul Sasuke, nici sa se protejeze nu se descurca. Daca m-ai putea anunta cand postezi urmatorul capitol ti-as fi recunoscatoare.
Sus In jos
Ayumi Uchiha
Academy Student
Academy Student
Ayumi Uchiha

Sex : feminin Varsta : 26
Nr. mesaje Nr. mesaje : 29
Puncte : 29
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Indragostita!

Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimentele unui Uchiha   Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 I_icon19Mar 22 Noi 2011, 22:18

Deea, nu stiu ce mi-a venit. Dar nu voi inchide ficul doar din cauza asta. In plus, am prea multa imaginatie si trebuie sa fac ceva cu ea. happy2

Capitolul 7: Adevarul

"Stam asa o vreme pana ce deschid subiectul."
O intreb de ce-a plecat inainte sa ramanem orfani. Spre mirarea mea, imi spune ca Itachi a trimis-o intr-o calatorie. Dar nu inteleg. Daca voia saomoare intregul clan, de ce ne-a lasat pe mine si pe Ayumi in viata? Probabil nu voi afla niciodata. Sora mea ma trezeste spunandu-mi ca are sa-mi marturiseasca ceva. Ma intreb ce poate fi?
-Sas'ke, Itachi... nu e vinovat de moartea clanului. Totul a fost pus la cale de Sandaime, cei doi consilieri si Danzo seful A.N.B.U. Radacina. Iar noi doi traim din bunatatea fratelui nostru. Clanul Uchiha planuia o lovitura de stat, iar Itachi a ales pacea in locul familiei sale. Dar pe noi n-a putut sa ne ucida. Pe mine m-a trimis departe si pe tine te-a facut un razbunator. Doar ca sa ne lase in viata.
Cand am auzit am crezut c-o sa lesin. Deci totul e din cauza lor? Simteam cum nervii mei stau sa explodeze. M-am ridicat de la masa si am inceput sa alerg. Picioarele mi se miscau singure. Nu mai ascultau nicio comanda. Alergam, dar nu stiam unde. Pur si simplu alergam. Tot ce voiam in momentul ala era un loc unde sa uit de toate. Im cele din urma m-am oprit la malul unui rau. Stateam sprijinit de un copac batran amintimdu-mi tot ce am facut cu fratii mei. Itachi era mereu prea ocupat insa Ayumi era mereu acolo sa ma inveseleasca cu nazbatiile ei. Ma mai bateam cu ea uneori dar eram uniti si ne iubeam toti trei nespus de mult.
Simt cum o lacrima fierbinte aluneca pe obrazul meu cazand pe pamant si disparand pe vecie. Acea lacrima e urmata de altele care-mi inunda fata facandu-ma sa ma ghemuiesc la radacinile copacului. N-am mai plans de cand mi-au murit parintii. Ce ciudat... La 16 ani sa plang in felul asta... A inceput sa ploua. Se pare ca cerul e la fel de trist ca mine.

Sakura:
Stau pe malul raului, cand incepe sa ploua. Vreau sa merg acasa insa vad pe cineva ghemuit cu capul pe genunchi langa un copac. Ma apropii si incep sa-l recunosc. E Sasuke! Alerg catre el si ii ridic capul. Ochii lui sunt inundati de lacrimi. Il iau in brate si spre surprinderea mea imi raspunde la imbratisare. Isi afunda capun in pieptul meu si ma strange cu putere de parca ar vrea sa nu mai plec vreodata de langa el. Sasuke... Oare ce s-a intamplat cu tine?

Naruto:
A inceput o ploaie grozava. Se pare ca nu voi putea sa ma antrenez azi. Ei bine, cred ca o sa mananc niste ramen. Ma pregatesc sa deschid frigiderul, dar aud o bataie in usa. E fata de la spital. Ce cauta aici? O intreb cine e si aflu ca e sora lui Sas'ke. La asta nu ma asteptam. Ma intreaba daca fratele ei e cu mine si ma roaga s-o ajut sa-l caute. Dar totusi ce s-a intamplat cu el? Ma rog, voi afla dupa ce-l gasim. Ploaia nu s-a oprit inca. Nu va fi usor. Mai bine o chem pe Hinata. Imi trimit o clona s-o aduca si restul sa-l caute pe Sas'ke. Eu si Ayumi stam si asteptam cu sufletul la gura.
Dupa cateva minute iata ca vine Hinata. Face cunostinta cu Ayumi si trecem la treaba. Se uita prin jur cu byakuganul si ne spune ca l-a gasit. Si s-a oprit si ploaia. Alergam toti trei in directia respectiva si il vedem cu Sakura. Si sunt imbratisati. Am pierdut eu ceva? Ce s-o fi intamplat cu el? Sper ca nu e ceva grav. Ayumi imi spune sai- lasam in pace si ma cheama sa-mi explice totul.
Dupa ce termina, raman c-o falca-n cer si una-n pamant. Nu ma mir ca Sas'ke e asa. O rog pe Ayumi sa mergem la ei, dar nu-i mai gasim langa copac.



Cam atat. Sper sa va placa. Astept comm-uri! Sau macar unul. Zbye! kiss
Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimentele unui Uchiha   Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 I_icon19Dum 27 Noi 2011, 14:43

dap ! Hi!! hi! Scumpa, scumpa, scumpa mea!!! huh? Doamne, stii cat te iubesc ca mi-ai spus despre acest fic??? in love Nici nu ai idee!! lough Imi place, place, place muuuult de tot!! huh?
Acum.. O sa-ti dau si cateva sfaturi, critici sau cum vrei tu sa le spui.
Ar trebui sa descrii mai mult sentimentele personajelor. Sa introduci cititorul in acea lume pe care o creezi. Sa-l faci sa planga o data cu personajele sau sa rada odata cu ele. Sper ca ai inteles.. Nu mai insist. In principiu iti trebuie muuulta descriere si sa nu mai grabesti actiunea, care pot sa spun ca e destul de originala. De fapt ficul e original.. Felicitari pentru asta. good job Si inca ceva care imi place e ca Naruto o place pe Hinata!! al noualea cer Vai!!!! Cu asta m-ai cucerit!!! i love you Iubesc cuplul NaruHina.. shy
Revenind.. Exprimarea a fost clara, dialogul bine pus. Ma rog, nici nu acord atat importanta dialogului. Greseli de tastare am vazut cam doua sau trei in toate capitolele, daca nu ma insel. Aspectul nu e chiar cel mai reusit.. Ai putea sa schimbi cate ceva, dar asta sta la latitudinea ta.
Pai cam asta ar fi.. happy2 Nu sunt eu critic dar sper ca te vor ajuta aceste sfaturi. good Te-am huguit si pupacit dulce!!! hug2 kiss ByE!! dap !


Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
miahara_chan
Academy Student
Academy Student
miahara_chan

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : pe undeva pe aici....cred
acebook acebook : https://www.facebook.com/acsinte.mihaela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 37
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 1
Hobby-uri Hobby-uri : desenul,iesitul cu prietenii si bineinteles vizionarea de animeuri si sa citesc fan ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : nici rea nici buna ceva intre cele doua si pe langa

Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimentele unui Uchiha   Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 16:33

sincer e fain dar cam sec.nu prea atragi cititorii cu mare lucru iar actiunea ceva cam grabita.nu stiu parerea mea.orcum e interesant si hai repede cu next.sper doar sa faci povestea ceva mai interesanta.succes in continuare orcum.


Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 28761928_m
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimentele unui Uchiha   Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 17:36

atat de frumos in love
imi pare rau pentru ca nu am gasit m-ai repede acest fic nervi!
foarte frumos in love
sper ca vi repede cu next-ul huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
♥Finetti♥
Genin
Genin
♥Finetti♥

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Acolo unde elfii danseaza in continuare
Nr. mesaje Nr. mesaje : 377
Puncte : 423
Reputatie Reputatie : 18
Hobby-uri Hobby-uri : lenevitul, manga-ul, cititul si etc.
Stare de spirit Stare de spirit : I am no one, I don't want to be anyone...

Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimentele unui Uchiha   Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 I_icon19Lun 02 Ian 2012, 18:24

Hei Hei!
Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 78717
STIAM EU CA SAI E PE INVERS! Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 138742
Scuze dar acum m-am apucat de citit fic-ul...
Asa deci nu stiu de unde sa incep...
Da poate nu ai descriere sentimentala, insa nu stiu cum reusesti sa ne tii in suspans, ai acel fel magic de a fermeca, de a prinde in transa, pentru asta te felicit, pot sa spun ca titlul m-a atras, ma cam saturasem de povesti din prezent, vroiam ninja si am primit ninja:))
Asa poate daca ai citii putin mai multe fic-uri cu descriere sentimentala te-ar ajuta sa-ti formezi stilul. Imi place ca nu am vazut greseli, chiar m-am mirat, Felicitari! Fata de mine tu esti mult mai atenta nu?
Deci revenind, putin cam grabita actiunea, frate Sasuke are o sora!? Asta a fost ca o paranteza... spor la scris si te felicit te rog sa ma anunti de next

Finetti te iubeste
Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 273918


Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 431287_346419505391670_100000708711149_1109052_422008360_n_large
I see the blood in your eyes
I see the love in disguise
I see the pain hidden in your pride
And I don't see nobody else
I see myself...





Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimentele unui Uchiha   Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 I_icon19Joi 16 Feb 2012, 14:25

Buna! Multumesc ca m-ai anuntat si iarta-ma ca am intarziat atat.. Imi pare nespus de rau. Unde au disparut? Apropo.. ai spus ca in fic.. la inceput ca au 13 ani si acum Sasuke are 16? In fine, sper sa duci next-ul cat poti de repede. in love



Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimentele unui Uchiha   Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 13:46

Fic inchis pentru inactivitate. Nu s-a postat la el din Februarie.

Si se duce la >> Ficuri blocate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Sentimentele unui Uchiha   Sentimentele unui Uchiha - Pagina 3 I_icon19

Sus In jos
 

Sentimentele unui Uchiha

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-