Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love Struck ...^ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love Struck ...^ Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love Struck ...^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Ficul acesta merita continuat ? >
Da
Love Struck ...^ I_vote_lcap100%Love Struck ...^ I_vote_rcap
 100% [ 19 ]
Nu
Love Struck ...^ I_vote_lcap0%Love Struck ...^ I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 19
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Joi 08 Sept 2011, 20:13

Buna tuturor!!! happy2 M-am gandit sa incep un nou fic!! heh Sper sa va placa!! a hug Este vorba despre celebrul cuplu Sasuke Si Sakura dar mai multe nu va spun!Spor la citit si astept ori ce fel de critica ori cat de dura ar fi yeah


Capitolul 1


Sakura P.O.V.:

Ce este dragostea?Un sentiment nobil si pur ce te face sa uiti de tot si de toate.Cand te indragostesti simti mici fluturasi in stomac si si inima iti bate cu putere.Nu ai pofta de mancare si mai mereu te gandesti la persoana iubita.Poate ca alti adolescenti stiu ce este dragostea dar eu niciodata nu am simtit-o.Ma numesc Sakura Haruno si am 17 ani.Locuiesc in Tokio mai exact Konoha .Parinti mei mai mereu sunt plecati de acasa.Mama mea este celebra creatoare de moda Kira Haruno iar tatal meu se numeste Daisuke Haruno.Eu si fratele meu pe nume Kevin stam singuri intr-o vila de 2 etaje.Cu toate aceste ganduri am uitat sa ma duc la culcare pentru ca maine reincepe calvarul numit scoala.Ma asez in pat inchizand ochii si ducandu-ma numai decat in lumea viselor nestind ce ma asteapta maine.

Autoarea (eu):

Dimineata sosi cu repeziciune .Razele soarelui se arata incetul cu incetul incalzind bolta cereasca.Pasarelele cantau voioase anuntand noua zi ce este pe cale sa apara.Intr-o camera mica cu pereti colorati lila dormea linistita o fata cu parul rozaliu pana la umeri si ochii verzi ca iarba prospata de primavara nestind ca in acea zi avea sa cunosca pe cineva cei va schimba complet viata.

Sakura P.O.V.

Dormeam linistita pana ce ceasul a avut grija sa ma trezeasca la realitate.Inca o zi de luni incepe.M-am ridicat lenes din pat si cu pasi marunti m-am indreptat spre baie pentru ami face ''siestra,, de dimineata.Dupa 5 minute am iesit din baie indreptandu-ma spre dressing pentru ami alege imbracamintea pentru ziua de azi.Dupa ce m-am holbat zece minute la haine mi-am ales o pereche de colanti negri cu buline albe,un tricou alb cu o inimiora pe el in care scria ''Love is in full swing '',si niste balerini albi.Parul l-am lasat desfacut iar bretonul mi l-am prins cu o agrafa verde.Mi-am dat cu putin luciu de buze cu gust de capsiuni si gata.Mi-am luat geanta cu Hello Kity in care aveam cartile,caietele ,penarul ,telefonul si Mp3 playerul si am coborat jos.
-Buna dimineata Saku! ma saluta fratele meu zambaret ca de obicei.
-Buna dimineata Kevin! il salut eu cu zambetul pe buze.
Si am tot continut sa povestim pana am terminat micul dejun.Acum ne indreptam spre cosmarul numit scoala.Pe drum toti golani ma fluierau .Al n***i voi nu aveti altceva de facut?Imi spun eu in minte.Dar sirul gandurilor imi este intrerupt de Kevin care ma anunta ca am sosit.Pasesc incet in curtea scolii impreuna cu fratele meu .Ne luam la revedere indreptandune fiecare spre prieteni nostri.Ajungand in dreptul prietenilor mei nu ezit sa i salut de dimineata:
-Buna dimineta gasca! spun eu cu zambetul pe buze.
-Buna dimineata Saku! spune Hinata cea mai buna prietena a mea.
-Hei gays ,ati auzit vestea cea noua? intreaba Temari curioasa.
O Doamne cu atata agitatie am uitat sa imi prezint prieteni.Ciudat ,nu?Deci cum spuneam Hinata este cea maiu buna prietena a mea si tot odata timida grupului.Temari este cea mai crazy persoana pe care o cunosc si tot odata si rebela grupului.Naruto este hiperactivul grupului si un prieten bun tot odata.Ino este creativa grupului si te scapa din orice problema ai avea vreodata.Ten Ten este cupidonul grupului.Cidat dar cupleaza ori ce cuplu indragostit.Shikamaru este lenesul grupului dar totusi un prieten de nadejde cand ai nevoie.Garra este o persoana inchisa in el dar daca il cunosti de aproape si te imprietenesti cu el este o persoana grozava.
-Ce veste ? intreb eu surprinsa .
-Vom avea doi colegi noi! spune Temari entuziasmata.
Dar nu mai apuc sa zic nimic deoarece aud sunetul strident al clopotelului ce anunta inceperea orelor.Eu si gasca mea intram in clasa asezandune fiecare in banca lui.Eu stau impreuna cu Hinata in banca.Hinata si eu ne-am am inceput sa povestim asteptand cu toti sa apara dirigintele nostru Kakashi Hatake in varsta de 25 de ani.Cam tanar dar nu ai ce face.Cam toti profesori sunt asa.Sirul gandurilor imi este intrerupt de usa ,in clasa facandusi aparitia dirigintele nostru Kakashi Hatake impeuna cu ...SUSPANS!!!
P.S.1:Sper ca va placut! a hug
P.S.2:Daca pana maine am trei comurii pun nextul! happy2
V-am pupat! kiss


Ultima editare efectuata de catre ♥ Ρίѕісutа ♥ in Mier 12 Oct 2011, 17:17, editata de 3 ori
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Love Struck ...^ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Joi 08 Sept 2011, 20:17

Hey!
Se pare ca esti noua. Deci, sa incepem cu inceputul. Mi`a placut capitolul, doar ca inceputul e cam...obisnuit, ca sa nu zic altcumva. Deja si vad ca pe usa intra Sasuke si Naruto, iar sasuke si Sakura se indragostesc si blah blah blah. Iti dau un sfat: nu`i face sa se indragosteasca din prima. Mai astepta cateva capitole si dupa aia fa marele KISS SasuSaku, sti? Asa vei mai tine suspansul! Eu iti dau doar un sfat, apoi, tu sti cum faci. E ficul tau. happy2
Deci, hai cu nextuletzul si Losty te pupaceste! dap !


Love Struck ...^ Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love Struck ...^ Asss10Love Struck ...^ J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Joi 08 Sept 2011, 20:24

Hmm, vad ca ai inceput un fic...

Nu sunt din comisie, insa pana acum vad ca ideea nu are cine stie ce iesit din comun...

Oricum, mai astept cateva capitole, pentru a-mi face o idee mai ampla...

Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Love Struck ...^ Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Joi 08 Sept 2011, 20:51

Losty acest fic este total diferit de toate cu cuplul Sasusaku.Si nu se indragostesc din prima.Dar mai multe nu va zic lough .Si nu ai ghicit pe usa intra Sasuke inpreuna cu un alt baiat. heh Nu zic numele.Aflati in urmatorul capitol.V-am pupacit kiss
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Vin 09 Sept 2011, 09:12

Deci...mi se pare interesant...plus ca este mai interesant si ca apare alt baiat...
Hmm...Saku o sa iasa cu ala?...si apoi Sasuke gelos........nu ma baga in seama aberez cand sunt somnambula :><:
oricum...sper sa pui nextuletzul repede dap !


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Love Struck ...^ Img1439861115large
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Vin 09 Sept 2011, 09:24

I like it . in love
Si eu credam ca este Sasuke cu Naruto . Vai ce credula sunt .
-Cand pui next-ul?
-Cand apare Sasuke?
-Cine este baiatul care intra pe usa?
-Ce se intampla?
-Ma anunti si pe ine cand pui continoarea?
-Te-am zapacit? happy2
Te rog, te rog, te rog sa pui continoarea ca sunt foarte curioasa. spor la scris si sa ai mult inspiratie . in love
Sus In jos
Aniska
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Aniska

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe aici
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2389
Puncte : 3602
Reputatie Reputatie : 1046
Hobby-uri Hobby-uri : role , cumparaturi, scoala , net etc
Stare de spirit Stare de spirit : happy, indragostita, plictisita....

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Vin 09 Sept 2011, 11:43

Hey am ajuns la fic-ul tau asa cum ai certu cu o critica:

Ideea- este foarte foarte asemanatoare cu muuuuuulte alte fic-uri. Nu este originala. Acest inceput l-am citit de peste o suta de ori :))) Oricum sti cum se zice " fiecare fic are ceva in comun cu celelalte". Dar tu poti veni cu ideile tale care sa fie originale si altfel faci si fic-ul roiginal.

Titlul- Pare cam banal. "Cand te indragostesti" hmm....Totusi nu l-am mai intalnit pana acum deic sa zicem ca-i original. Astept sa vad cat de bine se potriveste cu (,) continutul fic-ului.

Descrierea
- E plecata, ea stie pe unde. Nu ai pic de descriere. Nici macar nu ai spus cateva detalii despre lucrurile din jurlui ei. Ai descriere doar atunci cand se imbraca, dar si acea descriere este banala si plictisitoare. Nu intereseaza pe nimeni cum e imbracata. Ai mare nevoi de mai multa descriere sentimentala, foarte multa. Puteai sa spui cum se simte Sakura cand parintii ei sunt plecati, daca ar vrea sa-si petreaca mai mult timp cu ei etc. Si tot felu de alte lucruri. Puteai descrie putin si scoala. Nici nu mai zic de prietenii Sakurei. Aspectul fizic,, macar atata lucru. Deci neaparat sa ai mai multa desriere

Dialogul
- sec rau de tot.Ai replici scurte, pe care le-ai folosit fara rost.
Exemplu :
-Buna dimineta gasca! spun eu cu zambetul pe buze.
-Buna dimineata Saku! spune Hinata cea mai buna prietena a mea.
Pur si simplu acest dialog este inutil, l-ai folosit doar ca sa fie mai multe randuri. Nu isi are rostul. E prea banal, folosit anapoda si foarte foarte sec.
Puteai foarte bine sa introduci dialogul in naratiune. Sa spui ca X l-a intalnit pe Y si au inceput sa vorbeasca despre subiectul Z.
Incearca sa renunti la dialog pentru ca nu e asa de folositor. Incearca sa-l folosesti doar cand un personaj trebuie sa spuna ceva foarte important. Totodata te poti folosi de dialog sa atragi atentia lectorului folosind ori intrebari retorice ori pentru suspans, asa mai tragi si de timp
.

Estetica
- Stai binisor la estetica. Incearca ca dupa fiecare semn de punctuatie sa apesi " space" si apoi sa continui cu alta porpozitie.

Greseli de tastare/Gramaticale:

In primu rand ai folosit cuvantul "gasca" de prea multe ori. Arata asa de urat. Int-runa a aparut cuvantul asta. X e curajosul gasti, z e lenesu gasti etc. E un detaliu plictisitor. Stiam deja ca e in gasca. Deci puteai foarte bine sa eviti sa folosesti cuvantul "gasca" de asa multe ori. Puteai sa-l inlocuiesti cu un sinonim.
Ai mai avut niste greseli dar nu chiar grave si nu-mi aduc bine aminte care sunt.

Pai sper sa nu te supere comm-ul meu. La cererea ta am venit sa-ti dau critica, nu stiu cat de dura e dar spre sa te ajute.

Astept sa pui next-ul cu imbunatatiri. dap !




Love Struck ...^ Sakura10e
|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|×ღ×|¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
Cortina uitarii nu va cadea niciodata
Peste minunatul decor
Al prieteniei sincere
Chiar daca scena a luat sfarsit!

|__________|×ღ×|__________|
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Vin 09 Sept 2011, 12:14

Nu ma supara ,deoarece asa stiu ce am gresit si data viitoare ma perfectionez. happy2
Nextul v-a veni astazi pe la ora 3. happy
V-am pupat! kiss


Love Struck ...^ NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Vin 09 Sept 2011, 13:59

Hei am venit mai repede cu nextul!! a hug Sper sa va placa! happy2 Si va multumesc la toti pentru comentarii thank you Deci Lectura Placuta!! in love

Capitolul 2

Sirul gandurilor imi este intrerupt de usa , in clasa facandu-si aparitia dirigintele nostru Kakashi Hatake impreuna cu noi colegii. Dirigintele nostru ne intampina cu un calduros ''Buna dimineata'' noi deasemenea salutandu-l. Din prezentarile noilor colegi am aflat ca ca se numesc Taylor si Sasuke Uchiha . Taylor este inal de statura la fel si Sasuke , are parul saten si ochii caprui . Este imbracat intr-o pereche de blugi albastri stramti si un tricou pe care scrie ''Bad Boys''. Sasuke este brunet cu ochii de culoarea onixului . El este imbracat intr-o camasa verde descheiata la primi doi nasturi . Taylor a fost asezat in banca cu Naruto iar Sasuke impreuna cu Karin.Wtf?!?O doamne saracul baiat . Dupa cum o stiu pe Karin nu se lasa pana nu atrage orice baiat nou. Asa mi-a facut si la gradinita.Canca imi amintesc ziua aceea.

Flashback:

Inca o zi de gradinita . Educatoarea ne-a invatat cum sa facem lebede din hartie . Ce super! Tocmai mi-am terminat de colorat lebada . De mine se aproprie Naruto si imi complimenteaza lebada din hartie . Pe vreme aceea eu eram oarecum indragostita de Naruto si el de mine.Dar Karin a venit si a stricat totul.

End of Flashback

De atunci o urasc . Toti baietii care sau indragostit de mine au avut de suferit . De ce? Pentru ca se baga c***a de Karin si strica totul . Dar ma rog sper ca Sasuke sa nu i cada in capcana . Si asa a inceput insfarsit ora . Dirigintele nostru a inceput discursul din fiecare an cum ca sa ne purtam cuminti si bla..bla..sincera sa fiu nu prea am ascultat deoarece ma gandeam la noi colegi . De cand au intrat in clasa am simtit un fior pe sira spinari ce nu mi-a dat pace . Simt ca aparitia colegilor noi imi va schimba viata . Sirul gandurilor imi este intrerupt de sunetul strident al clopotelului care anunta pauza bine meritata . Toti elevi au zbughit-o pe usa inafara de mine , deoarece nu vroiam sa fiu strivita . Dar nu am realizat ca in clasa au ramas deasemenea Sasuke si Taylor . O doamne simt cum pulsul imi accelereaza si inima imi bate tare de tot cand realizez ca Taylor se aproprie cu pasi marunti de mine . Cand ajunge in dreptul meu imi zambeaste salutandu-ma cu un ''Buna'' calduros . Off poate fi mai dragut de atat?? Pe cine pacalesc eu este dragut si fara sa te intrebi . Il salut si eu cu un ''Buna'' deasemenea apoi fac cunostinta cu el . Am aflat ca vine din New York si are 17 ani . El si Sasuke sunt copii celebrului om de afaceri Fugaku Uchiha . Plus ca am aflat ceva ce ma surprins total . Parintii lor si cu ai mei se cunosc . Si am tot vorbit asa pana am ajuns in curtea scolii . Eu nefiind atenta la drum am dat peste fratele meu Kevin . Spre surprinderea mea Kevin la salutat pe Taylor ca si cum sar cunoaste . Eu nedumerita l-am intrebat de unde se cunosc . Auzind acestea fratele meu a inceput sa rada spunandumi ca sunt o asa uituca . Ridic din spranceana nedumerita apoi ma uit la Taylor care imi zambeste . Daca ma gandesc mai bine imi amintesc de undeva zambetul asta . O doamne !! Cat de uituca pot fii !! Este Taylor prietenul meu cel mai bun din copilarie doar ca atunci i spuneam ''Raza de soare'' iar el imi spunea ''Floarea de cires'' . Ce vremuri inca imi amintesc . Pe atunci parinti mei erau acasa .

Flashback:
Inca o zi noua . Ma aflu in gradina casei noastre jucandu-ma cu cel mai bun prieten al meu Taylor sau cum i spun eu ''Raza de soare''.
- Sakula prinde flutulele! imi spune ''Raza de soare''

End of Flashback

Involuntar o lacrima cristalina imi curge din ochii gandinduma la datile in care ma jucam cu el sau cand erau parintii mei acasa . Mi-e asa de dor de ei! Deodata simt o mana ce imi sterge lacrima si niste brate puternice ce ma imbratiseaza . Era Taylor . Il imbratisez si eu la randul meu lasand lacrimile sa curga una dupa alta . Deodata il aud pe Taylor soptindumi la ureche un ''Mi-a fost dor de tine '' . ''Si mie Raza de Soare '' i raspund eu cu zambetul pe buze . Sunetul strident al clopotelului se face auzit anuntand inceperea oralor . Eu si Taylor ne indreptam su pasi marunti spre clasa ora asta avand chimie . Si tot asa au trecut orele involuntar una dupa alta . Sunetul clopotelului se face auzit anuntand plecarea noastra acasa . M-am ridicat de pe scaun punandu - mi cartile in ghiozdan si indraptandu-ma spre usa . Chiar atunci isi face apariti Karin cu ''papusile'' ei punandu-mi piedica , eu cazand peste ... SUSPANS!! lough

Sper ca va placut a hug . V-am pupat! kiss
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Vin 09 Sept 2011, 17:13

MA omori cu suspansul asta......Off.....abia astept nextul....nici nu mai stiu ce sa spun...adica...Off..is grea de cap
O mica intrebare...daca Taylor si Sasuke sunt frati...cum de numai cu Taylor a interactionat Sakura cand era mica?
Oricum,....sper sa pui nextul repede dap !


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Love Struck ...^ Img1439861115large
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Vin 09 Sept 2011, 17:24

Pai simplu atunci Sasuke era plecat lough Si nu a cunoscut-o pe Sakura happy2 Apropo ma bucur ca iti place kiss Nextul il pun cand o sa mai am ceva comentarii ingrijorat . V-am pupat kiss


Love Struck ...^ NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Vin 09 Sept 2011, 19:42

Wow.Ce frumos in love
Mi-a placut foarte mult si vreau next-ul mai rpede.Merci ca m-ai anuntat si multa bafta la scris.Apropo.
Pe cine cade Sakura?Taylor sau Sasuke?
Ce cuplu este?
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Love Struck ...^ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Vin 09 Sept 2011, 19:48

Buna buna!
Chiar imi place cum ai continuat si sper s`o ti tot asa. in love
Hm..Sasuke asta n`a schitat nici un gest fata de Sakura? Ce indiferent.. hmm...?!
Deci, plss adu nextul repede!
Losty te pupa!


Love Struck ...^ Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Vin 09 Sept 2011, 20:03

Pai este SasuSaku ,dar nu din prima . happy2 Nextul am sa-l aduc maine . a hug V-am pupat! kiss


Love Struck ...^ NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Sam 10 Sept 2011, 17:12

Deci imi pare extrem de rau ca nu voi putea pune nextul azi sad
Doar saptamana viitoare deoarece am treaba si incepe si scoala ingrijorat
Dar cand voi veni cu nextul va promit ca va voi aduce doua capitole dance2
Si inca odata imi pare extrem de rau sad
Sper sa ma iertati ...
V-am pupat kiss
Bye hi!


Love Struck ...^ NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Sam 10 Sept 2011, 17:47

Sigur ca te iertam dar sa il aduci.
Si sa ma anunti mereu cand pui capitolele te rog
Si nu iti face griji ca te intelegem.
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Sam 17 Sept 2011, 20:43

Hey dragilor!! happy Am venit cu nextul! a hug thank you pentru comentari in love Sper sa va placa . Acest capitol il dedic lui cora . in love Si am de facut un anunt. dap ! Am sa pun de acuma titlu la fiecare capitol.. happy Deci sa nu o mai lungim . lough Lectura Placuta kiss

Capitolul 3

Descoperiri si pericole ce ies la iveala - Part 1

Sakura P.O.V.:

Sunetul strident al clopotelului se face auzit anuntand plecarea noastra acasa . M-am ridicat de pe scaun punandu - mi cartile in giozdan si indreptandu - ma spre usa . Chiar atunci isi face aparitia Karin impreuna cu ,,papusile'' ei punandu - mi piedica , eu cazand peste Sasuke si uitandu - ma adanc in ochii lui . Ochii lui pur si simplu ma fascineaza . Sunt de culoarea unui abis intunecat care te face sa crezi ca nu mai ai scapare . Dar visurile imi sunt spulberate de Sasuke care ma impinge brutal de pe el spunandu - mi sa ma uit pe unde calc . Doamne nu ma mai recunoaste ? Nu pot sa cred ca asa de repede ma uitat . Un oftat sgomotos imi iese pe buze . Ma ridic de pe jos murmurand un bine injurando printre dinti pe vaca de Karin . Lasand la oparte micul '' incident ,, m-am indreptat cu pasi marunti spre iesirea scolii asteptandu - l pe pe scumpul meu fratior Kevin . Dar spre uimirea mea la poarta statea Sasuke foarte linistit si ganditor . Se gandea la ceva , sau cineva . Dar vom afla curand .

Sasuke P.O.V:

Dupa micul '' incident ,, din clasa ma indrept lasciv si totodata plictisit spre iesirea din scoala in asteptarea fratelui meu Taylor . Oare de unde am impresia ca o cunosc pe rozalie ? Parul ei roz , zambetul ei cald , ochii ei verzi ca iarba proaspata de primavara imi amintesc de ceva ... Gata mi-am amintit ! Ea este Sakura prietena mea si a lui Taylor din copilarie . Sau cum obisnuiam noi sa i zicem '' Floare de cires ,, . Inca imi amintesc cu drag ziua in care am cunoscut - o .

Flashback:

O noua zi plictisitoare incepe . Eu impreuna cu fratele meu Taylor stam plictisiti de lume in gradina in asteptarea parintilor nostri . Astazi trebuia sa ne faca cunostinta cu nu stiu ce oameni . Plictisitor ! Dar atentia imi este captata de o mica faptura cu parul roz si ochii de culoarea ierbii proaspete . Avea un zabbet angelic ce topea inima oricui . Ajungand in dreptul nostru merge spre Taylor salutandu - l prieteneste . Aha , deci Taylor o cunoaste pe '' par roz ,, . Dupa ce il saluta pe Taylor fata cu parul roz se intoarce spre mine spunand cu cel mai dulce ton posibil :

- Buna , eu sunt Sakura ! Imi pale bine de cunostinta . Vrei sa fim prieteni ? intreaba ea cu speranta in glas si cu un zambet toata pana la urechi .
- Buna , eu sunt Sasuke ! Si mie imi pare bine de cunostinta . Si raspunsul la intrebarea : normal ca vreau sa fim prieteni .

End of Flashback

Asa am cunoscut -o . Dar nu am putut petrece mult timp cu ea deoarece parinti ma trimiteau la gradinite speciale din alta tara . Chestia asta am sa o regret toata viata . Din prima clipa in care am vazut - o m-am indragostit de ea . Dar nu stiu daca ea simte acelasi lucru pentru mine . De aceea va fii mai bine sa iau atitudinea de rece si nepasator in preajma ei . Nu vreau sa isi dea seama cat o iubesc . Dar sirul gandurilor imi este intrerupt de Sakura care ma intreaba ingrijorata daca sunt bine . Eu i raspund cu un simplu '' da ,, stins si rece indepartandu - ma putin de ea .

Sakura P.O.V :

Ce la apucat ? Eu am pus o simpla intrebare ! De ce sa suparat ? Ma rog sa trecem peste asta . Sirul gandurilor imi este intrerupt de Kevin care insfarsit a ajuns . Il salut dupa care ne indreptam cu pasi marunti spre casa . Tot drumul am povestit despre tot felul . Ajunsi acasa ne descaltam si intram in casa . Mergem in living dar ceva ne atrage atentia . Era ...SUSUPANS !!! lough

Sper ca va placut ! a hug Astept comentarii.. happy2 V-am pupat!!! kiss


Love Struck ...^ NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Sam 17 Sept 2011, 21:18

Omg...deci el e indragostit de ea huh?...imi plashe...
ea este???....abia astept sa aflu dap !
Pacat de scoala asta afuisita crying ..de nar fi ea..ar aparea mai multe capitole,dar ce sa-i faci....oricum ma intind prea mult...
mi-a placut muult..mia placut la nebunie si o sa spun simplu ca abia astept nextul happy2


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Love Struck ...^ Img1439861115large
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Sam 17 Sept 2011, 21:35

Cat de tare.
Ce era in sufragerie?
Ce? Ce? Zi ce era!
Vreau next-ul!
Imi place, place, place, place foarte mult.
Merci ca m-ai anunat si spor la scris incontinoare.
Bye-bye.
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love Struck ...^ Asss10Love Struck ...^ J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Dum 18 Sept 2011, 15:21

Pfiuu, matusa ta a aterizat la baza militara a capitolului 3...

Deci imi place ca ai mai evoluat de la primul capitol, insa se poate si mai bine...

Mai adauga descriere, chiar puteai spune multe atunci cand rozalia s-a intalnit cu cei doi...

Mai scurteaza si din dialog, deoarece unele replici nu prea isi au rostul...

Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce...

choco^^


Love Struck ...^ Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Dum 18 Sept 2011, 19:20

Buna dragilor !! a hug Am ajuns si cu partea a doua .. dap ! Sper sa va placa ...Scuze daca este scurt dar am avut multa treaba si de invatat .. ingrijorat Lectura Placuta ! in love


Capitolul 3

Descoperiri si pericole ce ies la iveala - Partea 2

Sakura P.O.V.:

Ajunsi acasa ne descaltam si intram in casa . Mergem in living dar ceva ne atrage atentia . Erau pete de sange . Dumnezeule ! ! ! Ma uit speriata la Kevin si el la mine . Ce n***a sa intamplat aici ??? Simt cum pulsul imi accelereaza iar inima imi bate foarte tare . Este oare sentimentul de spaima ? Imi este frica pentru viata mea si a lui Kevin . Il aud pe Kevin cum imi sopteste sa ma linistesc pentru ca el este alaturi de mine si nu mi se va intampla nimic rau . Dau aprobator din cap , urmandu-l pentru a inspecta casa . Ne indreptam spre camera mea deschizand usa incet pentru nu atrage atentia faptasului . Camera mea era intoarsa toata cu funful in sus . Dar sirul gandurilor imi este intrerupt de strigatul disperat a lui Kevin . Ma intorc alarmata spre el si il zaresc pe atacator avand un pistol indreptat spre Kevin . Vrea sa il omoare ? Nicidecum nu voi permite acest lucru . M-am aruncat repede in fata lui Kevin iar atacatorul m-a inpuscat pe mine . Apoi nu mai stiu nimic decat ca am vazut negru in fata ochilor .

Kevin P.O.V. :

Sakura! ! ! O doamne dumnezeule ! De ce n***a s-a bagat ? Aceasta impuscatura imi era adresata mie , nu ei !

- Sakura surioara , trezestete ! strig eu alarmat

Atacatorul vazand ce a facut incepe sa fuga ca nebunul din casa . Dumnezeule ! Ce ma fac ? Trebuie sa o duc la spital . O iau in brate numaidecat alergand cu ea spre spital . Toti oameni care treceau pe langa noi se uitau ca la martieni , dar pe mine nu ma interesa . Viata surori mele conta in momentul de fata . Odata ajunsi la spital am pus-o pe Sakura pe o targa lasand-o in grija medicilor care o duceau in sala de operatii . Nu vreau sa imi pierd sora . . . Ea mi-a fost alaturi in situati dificile si intotdeauna m-a sprijinit la greu . Involuntar cateva lacrimi cristaline isi fac aparitia din ochii mei curgand pe jos . Nu trebuie sa plang ! Trebuie sa fiu putesrnic . Pentru Sakura ! Imi sterg lacrimile de pe obraz apoi ma asez pe un scaun in asteptarea doctorului . Soarta surorii mele este acum in mana destinului .


Sper ca va placut a hug V-am pupat ! kiss


Love Struck ...^ NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Love Struck ...^ J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Lun 19 Sept 2011, 19:15

Mersi de anunt draga mea!
Scuze ca vin asa de tarziu dar... sti uh.. heh

Doamne Dumnezeule!!! De ce Saku` impuscata??? sad

Sper sa vina Sasuke la spital repejooor ai auuuuziiiiittt???? :-w

Deci, nextul repejoor!

Losty te kiiiss! :x


Love Struck ...^ Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Mar 20 Sept 2011, 15:21

OOOauu deci va ingramaditi la comentarii !!! angry Mai comentatii si voi ceva...Nu stiu o critica sa vad daca va place ...Ca sa stiu ca pe viitor daca am vre-o gresala sa ma perfectionez . happy2 Deci astept critici si pareri .. happy Nextul cred ca am sa-l pun vineri sau sambata ... ingrijorat Nu stiu cand o sa am timp .. :| De cand cu scoala asta nervi! ...Oricum ..V-am pupat kiss


Love Struck ...^ NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Vin 23 Sept 2011, 22:41

Noo deci veriii!!<3 Te iubesc dar ai cam gresit. DE ce e asa csurt. Nu mai folosi culoare mov deoarece pe negru nu se vede clar. Abia am citit. Un capitol nu se face din 2 pov. Asemeni Choco maimiiiii meu...:x iti spun mai adauf=ga descriere si taie dialogul adica nu e mult dar nu prea are sens. Trasorm`o intr`o convorbire indirecta. AM citit multe carti si ficuri la viata mea si am vazut ca dialogul este doar in cazuri mai speciale. Concluzie:

1 sa fie mai lung

2 sa schimbi fontu

3 adauga descriere mai mult si pune suflet in ceea ce scrii

4 taie din dialog[nu tot doar partile care nu ajta la nimica]

Nu te supara..TE iubesc veriiiii!!!!!Love Struck ...^ 962758 Love Struck ...^ 962758 Astept nextul...


Love Struck ...^ Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19Sam 24 Sept 2011, 01:13

Deci pana la urma am venit cu nextul rusinos thank you pentru comentarii ....Sper sa va placa a hug ...Il dedic in special lui Delii. dap ! ..Scumpa mea te iubesc !! in love Deci Lectura Placuta happy :

Capitolul 4

Cand speranta iti moare ultima


Moartea . . . Este un cuvant greu de pronuntat pentru uni oameni . Cand spui cuvantul moarte te gandesti la ceva straniu . Dar totusi moartea te elibereaza si te duce intr-un loc ferit de griji si de suparare . Unde esti feicit si nu mai ai nici o grija . Intr - o sala de operatii o fata cu ochii de culoarea zmaraldului si parul roz ca floarea de cires se zbatea intre viata si moarte . Medici i dadeau slabe sanse de supravietuire . Dar totusi este bine sa nu iti pierzi credinta in Dumnezeu . Daca v-a mai trai , nu se stia . Dar asta vom afla in curand .

Kevin P.O.V.

Au trecut trei ore decand astept vesti pe holul spitalului . Sentimentul de frica nu inceteaza sa apara in interiorul meu . Imi este teama ca Sakura nu v-a supravietui . Dar acum nu este momentul sa imi umplul capul cu prostii . Am incredere in ea , este puternica . Intotdeauna a fost . Mai ales cand parinti nostri erau plecati ea era mai tot timpul trista . Dar nu vroia sa arate ca in interiorul ei suferea , pentru a nu ma intrista si pe mine . Si eu ca un prost ce sunt nu am stiut sa o apar de hotul ala nenorocit . De il prind , nu mai scapa cu viata . Sirul gandurilor imi este intrerupt de telefon care suna in continu . Cine Dumnezeu poate fii ?? Ma uit la apel si pe el scrie Taylor . Doamne ce sa-i spun . Ca draga Taylor , Sakura este la spital pentru ca eu de prost ce am fost nu am stiut sa o apar ? Cred ca ar inebuni . Este prietena lui cea mai buna din copilarie . Imi amintesc ca intr-o zi Taylor mi-a marturisit ca o place . Dar nu stie daca Sakura simte acelasi lucru pentru el . Oftez sonor dupa care duc cu o oarecare ezitare telefonul la ureche spunand un '' Alo '' nu prea fericit . Il aud pe Taylor cum ma intreaba ce am patit . Eu i-am raspuns cu regret ca Sakura este la spital pentru ca a fost impuscata . Cand a auzit mi-a inchis repede telefonul in nas . Cred ca v-a veni incoace . Sper ca nu imi v-a cere explicatii pentru ca nici eu nu stiu ce i voi spune .

Taylor P.O.V.

Ce ? ? ? Sakura la spital ? Cand , cum , unde , ? Doamne sper ca nu i sa intamplat nimic rau . Nu as suporta sa o pierd . O iubesc sprea mult . Involuntar o lacrima cristalina dar foarte amara isi face aparitia in coltul obrazului meu . Gandul ca as putea - o pierde pe rozalie ma face sa inebunesc . Nu as suporta chestia asta . Ma indrept cu pasii rapizi si apasati spre camera fratelui meu Sasuke . Trebuie sa i spun ce sa intamplat . Cand ajung in dreptul usi bat de doua ori dupa care aud un ''Intra '' plictisit . Intru val vartej in camera sperindu -l pe Sasuke . I spun cu tristete ce sa intamplat apoi il vad cum sare ca ars din pat . Deci i pasa pana la urma . Il vad indreptandu - se spre dulap apoi landu-si jeaca pe el imi spune sa mergem la spital . Dau aprobator din cap , dupa care pornim cu masina mea spre spital . Saracul Kevin cred ca este distrus . Cine nu ar fii . Doamne sper ca Sakura sa fie bine . Daca as pierde-o as inebuni . Si la propriu si la figurat . Cu o oarecare intarziere ajungem la spital indreptamdu-ne spre sala de asteptari une il gasim pe Kevin pe un scaun . Ma indrept cu pasi rapizi spre el intrebandu-l parca din priviri ce sa intrebat . El ofteaza sonor dupa care incepe sa imi povesteasca . Dupa ce termina raman perplex . Ce n***a ?? Un hot ? Daca il prind nu mai apuca ziua de maine !! Cine mama n***i la pus sa o impuste pe Sakura ? Dar sirul gandurilor imi este intrerupt de doctorul care se indreapta cu o oarecare dezamagire catre noi . Cand ajunge in dreptul nostru ne spune ca rozalia este in coma si ca nu stiu cand se v-a trezi . Raman mut de uimire . Sakura in coma ? Doamne Dumnezeule !!! Doctorul ne mai spune ca daca se va trezi va ramane cu sechele . Lacrimi cristaline au inceput sa imi curga din ochi . Doamne de ce ea ? De ce imi faci asta ? Ma intorc spre Kevin care era mai rau decat mine . Plangea si sughita din minut in minut . L-am intrebat pe doctor daca o putem vedea iar el a raspuns ca da , dar doar cateva minute pentru ca are nevoie de odihna . Am dat aprobator din cap dupa care am urmat doctorul . Ne oprim in fata unei usi pe care scria ''Terapie Intensiva '' . Oftez dupa care imi fac curaj sa intru . Apas usor pe clnta intrand in incapere . Mirosul de medicamente si spirt imi inunda narile dandu-mi o stare de greata . Niciodata nu mi - au placut spitalele . Imi indrept sprivirea cu o oarecarea teama spre patul rozaliei . Parul ei roz ii era ravasit pe perina si nu mai avea stralucirea de odinioara . Chipul ei alb ca spuma laptelui acum era palid si foarte urcat iar buzele ei rozali erau foarte vinete . Avea o perfuzie pe mam dreapta iar pe murta avea un bandaj . Aparatul ce o tinea inca in viata ticaia tot mai incet . '' Tic '' , ''Tic'' , ''Tic '' . Acesta era cuvantul care se auzea in incapere . Imi iau un scaun si ma asez langa rozalie . Nu imi placea deloc sa o vad asa . Pare atat de firava si fragila . Ca un cristal ce se poate sparge oricand in mii de bucatele . I iau mana stanga in a mea parca dandui putere si i soptesc la urache '' Sakura am incredere in tine . Nu renunta tocmai acum . Lupta pentru viata . '' Sper din tot sufletul meu sa se trezeasca .

* Dupa o saptamana *

Doamne mi-am pirdut orice speranta . Sakura nu se mai trezeste ! Sta nemiscata in pat parca adormita in somnul de vecii . Dar eu nu vreau asta . Vreau sa traiasca . Vreau sa ne aline pe totii cu zambetul ei gingas si vesel . Sa raza cu rasul ei cristalin si sa imi faca ziua mai buna . Domne daca as putea m-as pune eu in locul ei doar ca sa o stiu pe ea in viata . O iubesc atat de mult . Si nu imi este frica sa repet . O iubesc ! ! ! In acest moment stau in salonul ei impreuna cu Hinata si Naruto care asteapta si ei cu sufletul la gura sa se trezeasca rozalia . Imi amintesc ca , cand a aflat Naruto ca Sakura este la spital ainceput sa planga . Pentru el Sakura este ca o sora . O iubeste foarte mult . Sa nu mai zic de Hinata . Cum spuneam stam toti asezati pe canapea si privim spre patul rozaliei asteptand o reactie de la ea . Niciunul nu ne dam seama dar ajungem numaidecat in lumea viselor adormind acolo .
Dintr-o data aud un tipat . Ma trezesc alarma la fel si Naruto si ne indreptam privirea spre patul rozaliei . Ea era ...SUSPANS :)):))

Moment by Camy :


Eu : - Inteligentule ..
Sasuke : - Prosto , de ce nu mai pus si pe mine in capitolul acesta?
Eu : - Ce ai zis bree?? ..Poate vrei sa te scot cu totul din fic si sa iti mai dau si o palma pentru ca esti inteligent .
Sasuke : - Da dar de ce fratemio o iubeste pe Sakura ?
Eu: - Asa de chichi ...
Sasuke : - De care chichi ?
Eu : - Sasuke !!! ...Poate vrei sa te desfiintez!!!...Vino incoace !!!...

Sper ca v-a placut...Astept comentari dap ! Si la faza cu momentul , nu ma bagati in seama .. lough Sunt eu nebuna de felu meu heh V-am pupat kiss Bye hi!


Love Struck ...^ NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Continut sponsorizat




Love Struck ...^ Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ I_icon19

Sus In jos
 

Love Struck ...^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-