Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love Struck ...^ - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love Struck ...^ - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love Struck ...^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Ficul acesta merita continuat ? >
Da
Love Struck ...^ - Pagina 2 I_vote_lcap100%Love Struck ...^ - Pagina 2 I_vote_rcap
 100% [ 19 ]
Nu
Love Struck ...^ - Pagina 2 I_vote_lcap0%Love Struck ...^ - Pagina 2 I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 19
 
Sondaj inchis

AutorMesaj
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love Struck ...^ - Pagina 2 Asss10Love Struck ...^ - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 07:33

Ea era ce breee? :))
Of,ce te bat eu pe tine...


Deci acest capitol a fost mult mai bun ca si primwele, vad ca ai evoluat la capitolul descriere... Bravo!!

Imi place cum a descurs actiunea si chiar ma intreb ce era sau cum era... :))
Astept cu nerabdare nextul...


Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Love Struck ...^ - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Love Struck ...^ - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 10:08

Mersi de anunt in love
Woow..ai evoluat foarte mult! Chiar mi`a placut la nebunie capitolul.
Vezi ca celalaltu sa`l faci din perspectiva lui Sasuke, da?? :-w

Bun, hai cu nextuuul!

Losty te kiiisss!


Love Struck ...^ - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 10:39

Hey baby, m-am intors si ce am citit m-a facut trista dar si vesela. therethere
Saracuta Sakura. sad crying
Mi-a placut foarte mult. bere
Merci ca m-ai anuntat happy2
Ficul - genial good job
Tu - extraordinara a hug
Next-ul - ??? unde este ca sa zic ceva si despre el. what?
Spor la scris incontinoare si sa aduci next-ul cu Sakura mai bine cant mai repede. what?
Bye hi!
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 11:54

-_-
eu ajung mereu ultima...pff..dar nu conteste...ce conteste cel mai mult a fost ca mia placut la nebunie capitolul acesta dap !
si faza cu momentul....cred ca as fi facut lafel ca Sasuke lough
no'mai lungesc...ca cine stie ce mai scriu pe aici asa ca NEXT ingrijorat


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Love Struck ...^ - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 13:23

Noo...Love Struck ...^ - Pagina 2 544217 deci acum permiteti sa ma imflu in pene!!!

Eu stiu deja ca mega reusit...Pfff continuare va asigur ca e la fel de interesanta...by me..:))Love Struck ...^ - Pagina 2 169309


Love Struck ...^ - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 16:45

Buna dragilor a hug Am venit mai repede cu nextul de data asta rusinos Sper sa v-a placa . in love Acest capitol il dedic tuturor persoanelor ce imi citesc ficul happy V-a iubesc in love Lectura Placuta :

Capitolul 5

Marturisiri , Saruturi si putina gelozie - Partea 1

Sakura P.O.V.

Unde ma aflu ? Am murit ? Nu imi mai amintesc de nimic . Incerc din rasputeri sa ma trezesc dar nu pot . Imi simt ploapele grele ca plumbul . Mai fac o incercare de a ma trezi si reusesc , dar totul este in ceata . Clipesc de cateva ori apoi constat ca sunt intr-o camera de spital . Mirosul de medicamente imi inunda narile facandu-ma sa ma simt ca n***a. Niciodata nu mi-a placut sa fiu internata intr-un spital . Incep sa inspectez camera cu privirea , dar ceva imi atrage atentia . Pe canapea erau asezati Taylor , Naruto si Hinata care dormeau . Ce dragut doamne . Ei au sta tot timpul aici pentru mine ? Dar sirul gandurilor imi este intrerupt de Hinata care a inceput sa strige de fericire cand m-a vazut treaza . Alarmati ceilalti doi baietii sar ca arsi de pe canapea dar cand ma vad fac ochii cat cepele . Naruto a inceput sa planga mai rau de cat un copil de 2 ani . Doamne asta este Naruto pe care il stiu eu . O vad pe Hinata cum se indreapta spre mine si ma imbratiseaza . OO ce dor mi-a fost de ea . O intreb pe Hinata cat am stai inconstienta iar ea imi raspunde ca o saptamana . Wtf ? Cat ? Mie mi se pare ca nici o secunda nu a trecut . Dar deodata ma apuca o sete nebuna . O rog pe Hinata sa mearga sa imi cumpere o sticla de apa impreuna cu Naruto . Ea aproba rusinoasa din cap apoi se indreapta impreuna cu Naruto spre usa lasandu-ne pe mine si Taylor singuri in incapere . Era o liniste mortala . Nimeni nu spunea nimic doar ne uitam unu in ochii celuilalt . Dar dintr- o data il vad pe Taylor cum se aseaza pe pat apoi ma cuprinde intr-o imbratisare stransa si spunandu -mi ca ia fost dor de mine . Il raspund la imbratisare dandu-i un pupic dulce pe obraz apoi intrebandu-l ce sa intamplat . Taylor imi spune ca a intrat un hot in casa noastra si m-a impuscat . Dupa ce termina de povestit i multumesc ca a stat tot acest timp la spital alaturi de mine dupa care incepem sa povestim diferite subiecte . Mama ce amuzant poate fii Taylor . Imi spunea glume care mai de care mai interesante doar pentru a ma inveseli . Dar o liniste apasatoare se asterne printre noi . Taylor nu si-a mutat privirea de la mine . Ne uitam unul in ochii celuilalt parca vrand sa ne citim gandurile . Gheata este sparta de Taylor care imi spune ca ...

Moment NaruHina :

Hinata :

Ne indreptam cu pasii marunti spre magazin . Naruto este in fata mea eu urmandu-l .Tot drumul a fost o liniste apasatoare . Doamne , ajutama !!! Sunt foarte emotionata . Simt cum sangele imi puseaza cu putere in jurul obrajilor iar inima a inceput sa o ia in galopii . Domne il iubesc asa de mult . Intotdeauna am fost indragostita de el . De glumele lui , de parul lui blond ca spicele de grau , de ochii lui albastri ca marea involvurata , de tot ce este legat de persoana lui . Dar sunt intrerupta de Naruto care imi spune ca am ajuns . Ma resemnez sa i zambesc apoi intram in magazin . Dupa ce i cumparam sticla de apa Sakurei iesim din magazin indreptandu-ne inapoi spre spital . Intre noi era o liniste apasatoare . Nici unul dintre noi nu avea curajul sa sparga gheata . Eu nefiind atenta la drum ma impiedic de o piatra cazand peste corpul bine lucrat a lui Naruto si uitandu-ma foarte atent in ochi lui . In momentul acesta cred ca eram mai rosie decat racul . Dar vad ca Naruto este in aceeasi situatie .

Naruto :

Era o liniste apasatoare . Acest lucru ma enerva . Nici unul dintre noi nu era in stare sa sparga gheta . Dar sirul gandurilor imi este intrerupt de Hinata care se impiedica si cade pete mine . Niciunul dintre noi nu spunea nimic . Ne uitam uni ochii celuilalti parca vrand sa ne citim gandurile . Parul ei mov era intins pe pieptul meu bine lucrat gadilandu-ma , ochii ei lila fermecatori se uitau in ochii mei parca vrand sa spuna ceva . Dar privirile vorbeau in locul nostru . Simt cum inima o ia in galopii iar sangele incepe sa imi pulseze cu putere in obraji . Insfarsit am ocazia sa imi marturisesc sentimentele fata de fiinta asta dulce din fata mea . Incep sa ma apropri tot mai mult de fata ei pana cand ....SUSPANS :)):))

Revenind la Sakura si Taylor :

Sakura P.O.V. :


Gheata este sparta de Taylor care imi spune ca trebuie sa imi zica ceva foarte important . Imi spune sa i promit ca orice imi v-a spune vom ramanea prieteni . Deja ma sperie ...Ce este asa de important ? I spun ca am incredere in el si ca orice ar fi vom ramane prieteni . Ofteaza dupa care imi spune :

- Sakura , eu mereu am fost indragostit de tine...Mereu am tinut la tine . Dar mi-a fost teama sa imi marturisesc sentimentele . Cand te-am vazut pe patul de spital mi-a fost foarte teama ca am sa te pierd . Te rog , Sakura lasama sa-ti fiu alaturi mereu ..

Raman perplex de la ce am auzit . Taylor indragostit de mine ? Nu se poate ..Dar sunt trezita la realitate de buzele lui Taylor care le acapareaza pe ale mele intr-un sarut dulce ca mierea . In acel moment am simtit ca nu mai am aer , dar imi placea senzatia . Simt cum Taylor ma musca usor de buza inferioara patrunzand in lacasul meu umed . Limbile noatre se duielau dar intotdeauna a lui castiga . Mana lui a inceput sa imi mingaie usor spatele dandu-mi fiorii pe sira spinarii . Dar sarutul ne este intrerupt de un tusit fals . Era ...SUSPANS :)):))

Sper ca v-a placut . a hug V-am pupat kiss


Love Struck ...^ - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen



Ultima editare efectuata de catre ♥ΑиgεІ DενіІ♥ in Sam 24 Sept 2011, 17:20, editata de 1 ori
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 16:56

DEci este mega interesant tot dupa ideea mea..ce`mi mai place sa ma umflu in peneLove Struck ...^ - Pagina 2 947835 ... Nu folosi de mai multe ori aceeasi expresie cum ar fi expresia cu gheata si cititul gandurilor. Incearca sa o spui altfel folosin un sinonim. In rest e bine!! Te pupaceste Dell-Chan!!Love Struck ...^ - Pagina 2 962758


Love Struck ...^ - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Crystal
Legend
Legend
Crystal

Merite deosebite :
Love Struck ...^ - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5170
Puncte : 8264
Reputatie Reputatie : 1725

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 17:07

Buna heh
Ai cerut o critica asa ca: Voila! Pai sa vedem:

Titlul e destul de banal. Sa zicem ca se potriveste cu ficul in sine, insa nu e ceva original si atractiv.

Ideea, de asemenea, nu este ceva iesit din comun. As vrea sa o dezvolti mai mult si sa vii cu ceva cat mai nou si mai neobisnuit.

Descrierea este destul de buna. Vad ca predomina cea sentimentala. Daca ai folosi pe ici pe colo si niste figuri de stil sau niste expresii mai aparte ar fi si mai bine.

Dialogul este in regula. E scurt si deloc sec.

Greseli de tastare/ exprimare/ ortografie:

"ploapele" - pleoapele

"spunandu -mi" - spunandu-mi

"liniste mortala" - asta nu prea imi place cum suna. Mai bine spuneai: mormantala sau morbida... ma rog.

"sa intamplat" - s-a intamplat

"ajutama" - ajuta-ma

Greseli de tastare mai ai, nu le-am scos pe toate sa stii. Ai mai multa grija pe viitor.

Nu trebuie sa dai "space" si inainte si dupa semnul de punctuatie, ci doar dupa. Si uneori trebuia sa folosesti virgula si nu ai folosit-o.

Estetica ai imbunatatit-o radical in ultimul capitol. Ai lasat rand liber intre fragmente, ceea ce e foarte bine, insa acele semne de punctuatie puse aiurea cam strica aspectul.

Actiunea decurge normal. Nu o grabesti, dar ar putea sa fie si mai lenta.

Cam atat am avut de zis. Spor la scris in continuare si multa inspiratie!
Te-am pupat! kiss


Love Struck ...^ - Pagina 2 Hag
I dream of rain
I dream of gardens in the desert sand
I wake in vain
I dream of love as time runs through my hand


Desert Rose
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 17:12

De tusitul fals al lui ....?
Tcmai acum s-a gandit sa ii intrerupa si el?
Off, dar cine i-a intrerupt din sarut?
Imi place, place, place foarte mult si vreau next-ul.
beer2
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 24 Sept 2011, 21:57

Era...CINE?????
vreau sa afluu sad
..off......vreau nextuul sad
P.S: Mia placut muuult dap !


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Love Struck ...^ - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Love Struck ...^ - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 16:49

Mersi ca m`ai anuntat pe mess, draga mea ! ❌x

Deci, woooooowww!! Cred ca stiu cine era...dar pastrez tacerea ;)

Bun, adu nextul pentru ca acest capitol a fost minunat si foarte frumooos!

Losty te kiiiss!!! dap !


Love Struck ...^ - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love Struck ...^ - Pagina 2 Asss10Love Struck ...^ - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 16:51

Deci te omor, te calesc, te fac la tigaie cu putin vin... (D)

Mama ta de caracatita... :))

Aolo, daca il prind pe cine cred eu sa stii ca il bat... :))

Deci astept cu nerabdare nextul... :x

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^ kiss


Love Struck ...^ - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Dum 25 Sept 2011, 18:44

Buna tuturor. a hug Vreau sa va anunt ca am schimbat titlul ficului rusinos ... Sper sa v-a placa. dance2 ..Ficul v-a ramane tot acelasi. dap ! .V-am pupatt dushee in love Bye hi!


Love Struck ...^ - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Lun 26 Sept 2011, 11:11

Imi place mult mai mult acest titlu. Cred ca se potriveste maiales partea cu "Struck"[loveste]..Ai uitat sa ma pupi pt asta mai!!Love Struck ...^ - Pagina 2 962758 Love Struck ...^ - Pagina 2 962758 Love Struck ...^ - Pagina 2 947835 Hai ca stiu deja cine intra...Care stiti tineti-va ciocul! Sa nu stricam surprizaa!!!lol!


Love Struck ...^ - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Oct 2011, 15:23

Hey dragilor !! Am venit cu nextul . Sper să v-ă placă a hug So enjoy dap ! Lectură Placută in love :


Capitolul 5 - Marturisiri , Săruturi si puţină gelozie - Part 2

Sakura P.O.V.:

Dar sunt trezită la realitate de buzele lui Taylor care le acaparează pe ale mele intr-un sărut dulce ca mierea . În acel moment am simţit că nu mai am aer , dar îmi plăcea senzaţia . Simt cum Taylor mă muscă uşor de buza inferioară , patrunzănd in lacaşul meu umed . Limbile noastre se duielau într-un joc foarte senzual , dar întotdeauna a lui caştiga jocul . Simt cum măna lui a început sa imi mângaie uşor spatele dându-mi fiori pe şira spinării . Dar sarutul ne este întrerupt de un tuşit fals . Ma zmucesc din braţele lui după care ma uit alarmată spre uşa . Era fratele lui Taylor , Sasuke . Nu ştiu de ce simţeam nevoia de ai explica ce se întampla . Puteam observa cu uşurinţă pe faţa lui ca era nervos . Agitaţia domnea în încapere . Imi era puţin teamă . Nu ştiam ce se v-a întampla în continuare .


Sasuke P.O.V. :

A trecut o saptămână decând Sakura nu se mai trezea . Medicii spuneau ca este specific deoarece ea era în comă . Gandurile negre au început puţin câte puţin să îşi facă apariţia în capul meu . De când s-a întâmplat accidentul mă tot găndesc întruna la ea . Poate ca ar trebui să îi mărturisesc odată pentru totdeauna sentimentele mele faţă de ea. Apoi v-a ramăne la alegerea ei dacă mă v-a accepta . Îmi alung orice gănd prostesc din cap si mă îndrept spre baie pentru a-mi face binemeritata '' siestră " de dimineaţă . Paşi mei se auzeau apăsaţi pe gresia faienţată de culoare albastru marin . Mă îndrept spre coşul de rufe punându-mi hainele si intrând în cabina de duş . Picăturile cristaline de apă se loveau uşor de pectoralii mei dându- mi o stare de bine .După 10 minute de rasfăţ ies din baie , înfăşurându- mi un prosop in jurul taliei şi îndreptându-ma spre dulap pentru a-mi alege imbrăcămintea . După câteva minute de uitat prin dulap mi-am găsit îmbrăcămintea perfectă : un tricou negru pe care scria ''The boys are back '' şi nişte blugi uzatii albastri , tăiaţi usor pe la capete . Mi-am aranjat puţin părul negru de culoarea tăciunilor după care m-am indreptat spre bucătărie pentru a lua micul - dejun . Ce ciudat ... Nu l-am auzit pe Taylor trezindu-se . Când am ajuns în bucătărie ceva mi-a atras atentia . Era un bileţel lipit de frigider . M-am îndreptat spre el şi am început sa îl citesc cu voce tare :

'' Dragă Sasuke ,

Îmi cer scuze că nu am putut fii în dimineaţa asta cu tine . Sunt la spital împreună cu Naruto si Hinata pentru a vedea dacă sunt veşti despre starea Sakurei . Te ţin la curent dacă v-a apărea ceva . Poţi veni şi tu la spital dacă doresti .

Cu dragoste

Fratele tău ,Taylor

Da ce mai dragoste ... Super acum sigur el mi-o va lua înainte . Întotdeauna a fost îndrăgostit de rozalie . În adâncul sufletului mereu am simţit puţină gelozie pentru fratele meu . Dar nu vroiam sa o arăt . Ma îndrept plictisit spre dulap lundu-mi un bol in care îmi torn puţine cereale si lapte . Dupa ce mi-am terminat micul - dejun m-am îndreptat spre parcare lundu-mi maşina si îndreptanduma spre spital . După 10 minute de gonit pe strazile Konohăi îmi parcez maşina apoi intru în spital îndreptandu-mă spre salonul rozaliei . Ajungând în dreptul uşii trag aer adânc în piept după care apas pe clanta intrând în încapere , dar ceva îmi atrage atenţia . Taylor şi Sakura se sărutau de zor . Simt cum apogeul nervilor mei este gata să explodeze . Sângele a început să îmi pulseze cu putere în vene iar inima îmi bătea tare de tot . Simt cum îmi vine să urlu , sa sparg tot ce este în calea mea . De ce Taylor trebuia să mi-o ia înainte ? Dar simt cum trebuie să le întrerup '' drăguţa '' activitate cu tuşitul meu fals . De îndată ce m-au auzit , Sakura a întrerupt sărutul mutându-şi privirea spre mine . Am putut observa că pe faţa ei se citea o usoară urma de nervozitate . Ma încrunt dupa care îl iau de braţ pe Taylor ducându-l afară din salon . Taylor dacă vrei să jucam dur , în regula ! Tu ai vrut-o ! Odată ajunşi afară din salon îl trântesc pe frăţiorul meu de perete după care încep să urlu ca disperatul la el :

- Ce n***a făceai acolo cu Sakura ?
- Ce te interesează ? Sau nu- mi spune , micuţul Sasuke este gelos ? spune el cu o urmă de sarcasm în voce . Deci gata asta a pus capac . Îi dau drumul după care plec deacolo nu înainte de- ai striga ca o să mi-o plăteasca . Lucrurile nu vor ramăne aşa Taylor ! Îţi jur !

Naruto P.O.V. :

Încep să mă apropri tot mai mult de faţa ei pană când buzele mele se uniră cu ale ei în cel mai dulce sărut posibil . O doream , vroiam să o simt tot mai mult cu fiecare secundă . Am început sa îmi mişc lasciv buzele peste ale ei gustându-le cu fiecare minut care trecea . Erau dulci , dulci ca mierea . Dupa trei minute m-am oprit din sărutat dupa care am tras aer adânc în piept şi i-am zis :

- Hinata te iubesc ! Niciodată nu am mai simtit acest lucru pentru nimeni ! De obicei eu sunt baiatul hiperactiv si foarte vorbareţ dar în preajma ta nu pot scoate nici un cuvant . Nici nu şti cat de mult m-ai fermecat , frumoaso ! spun eu dupa care îmi lipesc fruntea de a ei , uitandu- mă adânc în ochii fetei de un lila fermecător.

- Naruto ... o aud cum şopteste cu un glas plin de uimire .
- Hinata doar lasămă sa-ţi fiu alături ... Iţi promit ca nimic nu ne v-a despărţi si că iţi voi fii mereu alături la bine şi la greu . Dragostea noastră v-a lua aploare zi de zi . Doar lasamă sa iti demonstrez cat de mult te iubesc ..

Sper ca v- a plăcut a hug Astept păreri dap ! V-am pupat kiss


Love Struck ...^ - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen



Ultima editare efectuata de catre ♥ Ρίѕісutа ♥ in Sam 15 Oct 2011, 12:47, editata de 1 ori
Sus In jos
Dellz
Chūnin
Chūnin
Dellz

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Hell
acebook acebook : Delia P.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 849
Puncte : 1052
Reputatie Reputatie : 121
Hobby-uri Hobby-uri : Slaying
Stare de spirit Stare de spirit : Are you stupid or something?

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Oct 2011, 15:38

Eu primul eu primuu! Euuuu primuuu! Deci mi`a placut...cateva greseli de tiparire: gănd/gând! , Honohăi aici cred ca voiai sa zice Konohăi dar ma rog e dupa voia ta si parcez/parchez! si lasama/lasa-ma Cam atata! Love Struck ...^ - Pagina 2 962758 Love Struck ...^ - Pagina 2 962758 NEXT! Nu te supara!:O3


Love Struck ...^ - Pagina 2 Giphy
I know that heroes come in many forms and shapes,
but yours is my favourite.
Sus In jos
http://dellz405.tumblr.com/
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love Struck ...^ - Pagina 2 Asss10Love Struck ...^ - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Oct 2011, 15:41

Asa, si matusa ta cea scumpa, iubita si narcisista a aterizat pe aici.. :))
Imi place acest capitol, mai ales momentul tensionat dintre cei doi frati, ma intreb ce o sa iasa...


Am vazut si cateva greselute, dar nu m-am uitat in mod special dupa ele...

Astept cu nerabdare nextul...

Spor la scris si multe idei...

Te-am pupacit dulce... in love

choco^^


Love Struck ...^ - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Bubu.
Legend
Legend
Bubu.

Merite deosebite : Love Struck ...^ - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Bucuresti
acebook acebook : Bubs Bbu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5440
Puncte : 6635
Reputatie Reputatie : 727
Hobby-uri Hobby-uri : Writing - Reading - Hip Hop - Rap
Stare de spirit Stare de spirit : I feel like I want to murder someone

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Oct 2011, 16:58

Miau miau !


1. Ideea- Imi place ideea desi nu stiu daca este foarte originala. Astept sa vad.

2. titlul- In primul rand titlul este scris gresit. Uite " Loove " .. de ce ai scris cu doi de " o " ? Mi se pare putin banal dar daca are legatura cu ideea fic-ului este ok.

3. Descrierea- Ai descriere dar trebuie sa mai lucrezi putin la cea sentimentala. Ai grija la sentimente caci am vazut ca nu prea le adaugi. Povestesti mai mult despre alte lucruri, te abati de la subiect si nu este bine.

4. Dialogul- Nu e lung, nici sec. E ok

5. Actiunea- Mi s-a parut putin grabita la sarutul dintre taylor si Sakura, puteai sa adaugi mai multe sentimente. Sa prelungesti mai mult actiunea. Ai grija, nu mi se pre ok.

6. Estetica- Hmm, intai de toate. Dupa semnele de punctuatie trebuie sa apesi butonul " SPACE " apoi scrii. Vad ca folosesti diacritice. Ei bine, daca tot le folosesti. Dupa ce termini de scris, corecteaza capitolul caci ai avut multe greseli de scriere. La un cuvant ai pus diacritice, la altul nu. Si tot asa, deci ai grija.


7. Greseli de tastare, ortografie, gramatica :

" duielau " - ---> duelau <---

" măna " - ---> mâna <---

" mângaie " - ---> mângâie <---

" lundu-mi " - ---> luandu-mi <---

" lundu-mi " - ---> vad ca asta e a doua oara cand scrii asa deci nu o mai consider o simpla greseala. Se scrie " luandu-mi "

" indreptanduma " - ---> indreptandu-ma <---

" Honohai " - ---> Konohai <---

" parcez " - ---> parchez <---

" deacolo " - ---> de acolo <---

" mi-ai fermecat " - ---> =))) ce i-a fermecat?=)) Cred ca ai vrut sa spui " m-ai fermecat "

" lasama " - ---> lasa-ma <---

" aploare " - ---> amploare <---

" lasama " - ---> Ai grija! Se scrie " lasa-ma "


Cum am spus, ai grija la diacritice. Erau mai multe cuvinte dar eu ti-am scris doar doua ca sa iti dai seama despre ce vorbesc in caz ca nu intelegi.


Atat am avut eu de spus.
Astept next-ul.
Spor la scris si la idei !

Pupici kiss


Love Struck ...^ - Pagina 2 2zohwko




☼ P E R F E C T I O N 
Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Oct 2011, 17:38

IMI PLACE,PLACE,PLACE FOARTE MULT
Nici nu stiu ce sa zic
Esti geniala
Curiozitate
Next
Sti da?
Normal ca vreau next-ul
Normal ca sunt curioasa
Normal ca te pap daca nu pui next-ul.
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
Love Struck ...^ - Pagina 2 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 01 Oct 2011, 21:15

Buna ! :)
Multumesc ca m-ai anuntat! Esti o draguta! Sa revenim la fic! in love Continuarea este superba si mi-a placut ca ai descris si din partea lui Naruto. Te descurci foarte bine, iubire si vreau nextul repede! <3<3

Electronic :)


Love Struck ...^ - Pagina 2 Scaled.php?server=846&filename=0095097663mod

My blood runs like fire through veins when you’re close..
And boils with pleasure—so hot and divine.
I’d never wake up from this magical doze,
Don’t go so quickly,
I need you this time. ♥️
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 00:08

scuze...scuze...scuzeeee


I'm sorry...cateva probleme tehnice la mnee a avut [ lough ]

capitolul...bestial...

Deci urmatoarele capitole o sa fie bazate pe concurenta dintre Sasuke si Taylor sau ce sa inteleg?

Hmmm....imi plashee


Iar Sasuke...Asa Gelos...ooo Marelee The Bad Boy are inima?....nu mi-am imaginat [ lough ]

Deci....Ficul = Bestial


Nu am alte cuvinte...poate mai multe dar is sinonime cu bestial....deci..
Abia astept nextul happy2 si inca odata scoze de intarziere sad


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Love Struck ...^ - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
*Rina*Mandarina*Rina*
Genin
Genin
*Rina*Mandarina*Rina*

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : Bacau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 126
Puncte : 145
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Imi place sa ascult muzica, sa fac fan ficuri si multe altele
Stare de spirit Stare de spirit : Plictisita

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Dum 02 Oct 2011, 22:38

Foarte frumos, doresc next cat mai repede!



Love Struck ...^ - Pagina 2 53590813Love Struck ...^ - Pagina 2 53590815Love Struck ...^ - Pagina 2 53590816

Love Struck ...^ - Pagina 2 53590911
Sus In jos
Ŧ Mia KaulitzZ Ŧ
Genin
Genin
Ŧ Mia KaulitzZ Ŧ

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ~`In Naruto World ;x
Nr. mesaje Nr. mesaje : 73
Puncte : 85
Reputatie Reputatie : 1
Stare de spirit Stare de spirit : ~`Nebunăă`;x

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Sam 15 Oct 2011, 13:00

~`Hey mamii Love Struck ...^ - Pagina 2 78717

~`Deci, pur si simplu ador ficu` tau, este genial mamiiLove Struck ...^ - Pagina 2 962758

~`Si capitolul imi place enorm de mult. Astept nextu` Love Struck ...^ - Pagina 2 962758

~`Mia-Chan te Love Struck ...^ - Pagina 2 208323 si te Love Struck ...^ - Pagina 2 78717

~`Ja Ne Love Struck ...^ - Pagina 2 127686 Love Struck ...^ - Pagina 2 301723


Love Struck ...^ - Pagina 2 Billkaulitzbymyvioletdr

~`[;x]Bill is sexy...:>
Bill is fine...
But sorry girls ;)
Bill is MINE >:) <3`[;x]
~` Niemand versteht mich besser als du...<3
~`Ich liebe dich Bill <3
~`Mein leben, mein engel <3
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Love Struck ...^ - Pagina 2 Asss10Love Struck ...^ - Pagina 2 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Mar 27 Dec 2011, 13:25

La cererea autoarei acest fic va fi trimis la FanFicuri Blocate happy2 Ma anunti cand doresti sa il redeschizi dap !

choco^^


Love Struck ...^ - Pagina 2 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
angelo_testardo
Chūnin
Chūnin
angelo_testardo

Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : galati
Nr. mesaje Nr. mesaje : 812
Puncte : 893
Reputatie Reputatie : 38
Hobby-uri Hobby-uri : belly dance/karate
Stare de spirit Stare de spirit : Zambeste, maine poate fi mai rau!

Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19Lun 23 Ian 2012, 19:32

la cererea autoarei ficul a fost pus din nou in miscare....succes in continuare scumpa


Love Struck ...^ - Pagina 2 Machiaj-mireasa-13

Arta este o aventură într-o lume necunoscută, care poate fi explorată doar de cei dispuşi să îşi asume riscurile.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love Struck ...^ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Love Struck ...^   Love Struck ...^ - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Love Struck ...^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-