Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
oracol naruto Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
oracol naruto Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 oracol naruto

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Elyy
S-Class
S-Class
Elyy

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : intr-o lume paralela
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2764
Puncte : 3123
Reputatie Reputatie : 217
Hobby-uri Hobby-uri : desene alb-negru,muzika,dans si mai actual ficuri
Stare de spirit Stare de spirit : As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…

oracol naruto Empty
MesajSubiect: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Sam 17 Sept 2011, 13:25

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta lough

bunn deci detaliat va rog biciuitor

eu completez mai incolo good
Sus In jos
☆Alexia☆
Guardian Ninja
Guardian Ninja
☆Alexia☆

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare :
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2455
Puncte : 2657
Reputatie Reputatie : 69
Hobby-uri Hobby-uri :
Stare de spirit Stare de spirit :

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Sam 17 Sept 2011, 17:06

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) -Sasuke si Sakura
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden. faza cand Sakura a cazut de pe pod cu Sasuke m-a speriat dar m-a si impresionat hotararea rozaliei de a si salva prietenul chiar si cu propria viata. Apoi cata putere a avut sa se tina pe stanca, sunt multe momente care m au captivat complet..printre care lupta lui Naruto cu Pein.
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ? Shikamaru si Temari dupa parerea mea, desi, acest anime este imprevizibil. Poate va fi si cuplul Sasusaku, mi-as dori foarte mult acest lucru.
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat? eu cred ca da, naruto il va convinge sigur. Sasuke isi va da seama ce vrea itachi cu adevarat si faptul ca Madara il pacaleste. Poate isi va deschide ochii atat de mult incat ar putea vedea iubirea rozaliei pentru el.
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden? ar fi frumos, acest anime este foarte vizionat si nu cred ca se va sfarsi prea curand.
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?pai, eu am inceput sa citesc manga din curiozitate, anime e mai frumos dar asta e soarta. pana vine urmatorul episod ma multumesc sa citesc. Nu strica sa faci o astfel de lectura, ba chiar te ajuta.
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden? Pai eu vreau sa fie happy, Sasuke eu cred ca va muri...sau poate va salva cu Naruto lumea. Madara sa moara, Sakura sa fie salvata de Sasuke.....am multe idei pentru un final..Dar posibil ar fi sfarsitul razboiului, Naruto sa devina hokage, iar Kabuto sa fie ucis .
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ? Nu cred ca au vreo legatura, sa fim seriosi. Obito a murit, si chiar Madara si a recunoscut ''profilul''.Obito nu ar face lucuri atat de rele.
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa? iubirea nu poate sa dispara pur si simplu, dupa atatia ani inca il iubea pe Sasuke. Are o parere buna despre Naruto, , orice ar fi cred ca ea mereu va pastra o parte din aceste sentimente in inima.
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pff...sunt multe. Ca de exemplu, partea cand Sasuke si Naruto aveau mainile lipite si na..a foat un episod amuzant.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Uchiha Ayumi
Academy Student
Academy Student
Uchiha Ayumi

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Prin zona
Nr. mesaje Nr. mesaje : 46
Puncte : 45
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : Se putea si mai bine...

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Mier 05 Oct 2011, 16:02

1. Sasuke si Sakura happy2
2. Moment ce m-a impresionat... think Cred ca momentul in care Hinata a sarit in ajutorul lui Naruto in timpul luptei cu Pain. Si el s-a transformat in Kyuubi pentru ca a fost ranita. love
3. Dupa parerea mea ar fi Nejiten sau Shikatema, nu ma pot hotari. rusinos
4. Eu zic ca da. Cu siguranta Naruto ii va deschide ochii si il va aduce inapoi pe brunetul nostru. Sper. hmm...?!
5. Cred ca da. Am vazut poze cu Naruto Hokage si semana leit cu Minato. Nu avea cum sa fie Shippuden. Deci raspunsul e da. heh
6. Da, imi plac mult. Am citit multe, nu doar Naruto. Totusi animeurile le poti intelege mai bine dar ne multumim cu ce avem...
7. Am multe idei pentru sfarsit. Cum ar fi: Sasuke sa se intoarca si sa ajute la infrangerea Akatsuki si Bijuu, Naruto sa devina Hokage si sa fie cu Hinata, sa fie toate cuplurile (Sasusaku, Naruhina, Shikatema, Nejiten, Saiino).
8. Tobi este Madara. Dar ar putea fi corpul lui Obito. Fiind mort de mult timp, Madara poate ca a folosit tehnica renasterii (asa se numea parca) a lui Orochimaru. Parerea mea proprie si personala! lough
9. N-as prea crede. Sakura il iubeste mult pe Sasuke si va renunta usor. La fel ca Naruto, il va cauta oriunde si si-ar risca viata pentru el.
10. Ce pot sa spun, sunt cu tonele! Dar mi-a placut cand s-au sarutat Naruto si Sasuke. Si ma refer la ambele saruturi! Sau cand l-au fugarit taurii, sau cand au vrut sa-i vada fata lui Kakashi. Mi-a placut si cand au avut misiunea aia in Taramul Ceaiului si Naruto s-a luat dupa Sasuke si a zis ca-l cheama cap-sec. Ar mai fi episodul in care un animal rar s-a urcat pe spatele lui Naruto si cel in care Shino a ras din cauza potiunii aleia. Mi-a placut enorm preotul ala chel cu trei fire de par in cap. Ar mai fi dar imi ia o zi intreaga numai sa imi amintesc de ele.


EDIT: 8. La inceput se spune ca Tobi este Madara, insa se pare ca nu e adevarat. In timpul razboiului, Kabuto il va invia pe adevaratul Madara, iar identitatea lui Tobi ramane un mister.


Ultima editare efectuata de catre Uchiha Ayumi in Lun 31 Oct 2011, 16:04, editata de 1 ori
Sus In jos
Siel
Genin
Genin
Siel

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : peste mari si tari intr-o mica tara numita romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 141
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : aventurile si senzatile extreme,sa scriu fanficuri,sa le citesc,sa rad sa ies cu prietenii
Stare de spirit Stare de spirit : chicky chicky super bine!!!!

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Vin 14 Oct 2011, 16:13

1. Echipa 7(fara Sai si Yamato)
2.din Naruto, primul sexon m-a impresionat cel mai tare, cand Naruto si Sakura au fost nu stiu unde sa-l caute pe Sasuke, iar in timp ce luptau cu nu stiu ce mutant, Naruto a fost ranit in spate, si a cazut ca si cum ar fi mort, iar Sakura a plans enorm dupa el. Iar din shippuden, m-a impresionat atunci cand Sakura a mers in Tara de Fier ca sa-l ucida pe Sasuke, dar ma refer la scena in care, in timp ce o vindeca pe Karin era trista si plancea mult.
3. Grea intrebare.Shikamaru si Temari,parca ei doi sunt impreuna inca din primul sezon.
4.Sasuke e dulce, e simpatic, dar are aspectul de baiat rau : biciuitor ceea ce si este. Cat despre ce se va intampla mai departe cu el, simplu, va trezi Sharinganul Etern si se va lupta cu Naruto asa cum arata deja in AMV-urile de pe Youtube.
5. Nu prea cred. Numele Akkipuden e doar o invetie facuta de un utilizator Akipuuden. Si nu are cum, Naruto manga se apropie de sfarsit, iar pana la finele anului se termina si manga. Iar pe Youtube a parut deja lupta dintre ei doi, ma rog AMV.
6. Normal ca ador manga. Dar ma face asa de curioasa. Dar tot animeurile sunt mai interesante.
7.Ei bine, Sasuke si Naruto lupta, Naruto pierde iar Sasuke pleaca si el invins. Kabuto il da de gol pe Madara, iar Sasuke afla Madara il tradeaza si impreuna cu Naruto il inving. Iar cate despre cuplul Sasusaku, poate ca va exista, dar cu siguranta nu va fi prea siropos,pana la urma e un shonen.
8.Nici unul.Stit de ce?Deoarece Madara e mort. Am vazut in Naruto Manga ca adevaratul Madara apare ca reinviat de Kabuto, iar Naruto si multi alti isi dau seama ca cel care se ascunde sub masca s-a folosit doar de acest nume. Dar stiti cine cred eu ca ar putea ? Fratele sau. Tineti minte, ca Madara a fost ucis deja de primul hokage,iar Madara apare inainte ca Kabuto sa foloseasca Tehnica Renasterii impure.
9.Never!!! Pentru ca in manga ea apare ca se gandeste la el.
10.Mie imi plac enorm de multe faze. Atunci cand Naruto s-a dat drept Sasuke ca sa o cucereasca pe Sakura, si i-a mers burta, atunci cand Sakura a crezut ca Sasuke e o fantoma, cand au vrut sa descopere fata lui Kakashi, iar in shippuden, cand Sakura e sa-l rupa pe Sai in doua dupa ce a facut-o urata, cand calugarul Sora se certa cu un caine siar apoi toti s-au luat la bataie ca bezmeticii, cand Naruto a fost pe muntele broastelor si cand a vazut ce mancare i se ofera. dance2 [b]
Sus In jos
Lolita
S-Class
S-Class
Lolita

Merite deosebite :
oracol naruto J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : ● Baia Mare ●
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4709
Puncte : 5227
Reputatie Reputatie : 337
Stare de spirit Stare de spirit : Euforică ♥

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Vin 14 Oct 2011, 23:18

1. Fata : Sakura si baiat : Sasuke.
2. Moment? Pai, cred ca atunci cand Sasuke a "murit" pentru Naruto.
3. SasuSaku. Deci, cuplul asta e mai clebru decat Brad si Angelinna. happy2
4. Despre Sasuke nu am o parere marginita. E mai degraba un baiat rece si indiferent, desi e cam sensibil, dar devine cam malefic si nu mai e asa de...interesnat. Si cred ca se va intoarce, dar sa speram nu ca sa distruga satul.
5. Nu stiu. happy2
6. Manga? Da, imi plac si sunt foarte interesante. dap !
7. Ooooo sunt asa de multe idei. Echipa 7 se va reuni, dar impreuna cu Sai deci 4 membri si Happy End !.
8. Aici m`ai spart. lough
9. Mda, adica isi va da seama pana la urma ca "fuge" dupa imposibil.
10. Faza amuzanta? lough Sunt multe. De exeplu faza cu SasuNaru Kiss, atunci cand Lee ii tot trimitea inimioare lui Sakura inainte de examen, etc. lough
Sus In jos
kristen
Genin
Genin
kristen

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Printre stele, vise si ganduri spulberate de praful cosmic.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 243
Puncte : 264
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : skating, listen to music, eating, traveling, walking,
Stare de spirit Stare de spirit : Simt aerul ce intra prin fiecare por ametindu-ma din ce in ce mai mult cu puritatea lui divina.

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Sam 15 Oct 2011, 22:45

1. Tsunade, Itachi.
2. Cand si-a amintit Sasuke cum a plans Itachi.
3. Naruto si Hinata.
4. Este un baiat usor de influentat. Intoarce vorbele altuia pentru a alege calea razbunarii. Si da, cred ca se va intoarce in sat.
5. Da. SPER!!!!!
6. Pai sunt interesante... ! Si da imi plac.
7.Cand Sasuke se va intoarce in sat.
8. Madara. Legatura....Nu prea stiu :d Parca era ceva legat de Akatsuki.
9. IN NICI-UN CAZ!!!!!
10. Atucni cand Naruto si Sasuke aveau ceva legat de mainile lor si au stat legati timp de vreo 4-5 zile. Si au facut TOTUL impreuna. Ma refer de la dormit pana la spalatul pe dinti =)))))))
Sus In jos
Camy^_^
Academy Student
Academy Student
Camy^_^

Nr. mesaje Nr. mesaje : 10
Puncte : 14
Reputatie Reputatie : 0

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Dum 16 Oct 2011, 22:40

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)
Fata: TenTen , Baiat : Neji
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.
Atunci cand a hatarat Sasuke sa paraseasca satul si s-a intalnit cu Sakura pe drum si el ia multumit , la faza aia chiar am plans
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
SasuSaku evident
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Sasuke mi se pare un copil care daca nu ar fi patit ce a patit ar fi fost un baiat mult mai bun. Cred si sper cu tarie ca se va intoarce , macar de dragul Sakurei.
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Sper . Ar fi chiar bine.
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Imi plac la nebunie , as citi manga non-stop in love
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Sasuke se intoarce in sat , uita de razbunare , iar echipa 7 va fi din nou ca inainte.
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Toby=Madara, iar legatura dintre ei , ei bine nu stiu inca care este.
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Nu cred , dragostea Sakurei fata de Sasuke este mult prea pura si sincera pentru a putea fi uitata .
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta lough
Episodul 101 , din original , atunci chiar am ras cu pofta yeah
Sus In jos
Star
Genin
Genin
Star

Sex : masculin Varsta : 27
Localizare Localizare : Targu Mures
Nr. mesaje Nr. mesaje : 234
Puncte : 310
Reputatie Reputatie : 22
Hobby-uri Hobby-uri : Metin2, Cs, WoW, Fifa, Inot, Football, Forumuri.. etc.
Stare de spirit Stare de spirit : FoarteBuna

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Dum 16 Oct 2011, 22:58

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat):Sasuke si Sakura
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden:Cand a distrus Pain cu grupa lui satul frunza,nemaivazut de ingrozitor
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ? :Sasuke si Sakura sau Hinata si Naruto
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat? :Nu stiu dar sper ca Naruto il va convinge sau sa faca ceva pt.a se intoarce
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden? Nu stiu dar as vrea
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac? Imi place foarte mult sa citesc manga
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden? Pai toate sfarsiturile se termina fericit,deci sasuke se va intoarce in konoha,naruto va fi hockage si iubita lui va fi Hinata...etc.
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ? Tobi defapt cred ca e Madara
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa? :Pana la urma va fi impreuna
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta lough Al doilea ep
[/quote]
Sus In jos
JoaquiN
Sensei
Sensei
JoaquiN

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Iasi
acebook acebook : https://www.facebook.com/lexx.ltk
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1300
Puncte : 1642
Reputatie Reputatie : 194
Stare de spirit Stare de spirit : Fomista

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Dum 30 Oct 2011, 15:17

1. Sakura si Itachi
2. Pai m-a impresionat mult momentul cand Naruto a aflat despre moartea lui Jiraya.
3. Pai cred ca Sasuke si Sakura sau Shikamaru si Temari
4. Eu asa sper. Totusi exista o speranta pentru Sasuke. Cu ajutorul prietenilor lui ar putea sa-si deschida ochii si sa constientizeze ca razbunarea nu este o cale pentru rezolvarea lucrurilor.
5. Nu stiu sigur, dar mi-ar face placere sa ma uit
6. Manga nu am citit decat la Naruto, dar sincer prefer sa vad anime-ul
7. Pai despre sfarsit nu stiu ce sa zic. Cred ca Sasuke se va intoarce, va fi cu Sakura, Naruto va deveni Hokage si va fi cu Hinata...
8. Pai Toby sigur este Madara...dar ar putea fi corpul lui Obito... acum nu stiu sigur...
9. Ea nu va inceta niciodata sa-l iubeasca pe Sasuke. Dragostea ce i-o poarta e prea mare. Ea nu va putea renunta la el nici macar daca ar vrea. Si asta a dovedit-o momentul in care ea s-a dus de una singura sa-l omoare pe Sasuke.
10. Pai... cred ca momentele in care s-au sarutat Naruto si cu Sasuke si ar mai fi faza in care vroiau sa-i dea masca lui Kakashi jos si... mai sunt multe, mi-ar lua doua zile sa le enumar pe toate :)):))
Sus In jos
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Dum 30 Oct 2011, 15:31

1. Naruto, Gaara, Sasuke si Kakashi( nu am doar unul:) ) si fete Tsunade si Hinata.
2. M`a impresionat foarte mult cand Naruto s`a intors in sat dupa lupta cu Pain si toti oamenii ii multumeau si chestii. Sau cand s`a luptat Sasuke cu Killer-Bee si atunci cand colegii lui l`au aparat, el s`a gandit la Naruto, Sakura si Kakashi:x.
3. Pai as crede si ca SasuSaku si NaruHina dar..cine stie:D.
4. Cred si sper. Ar fi un sfarsit foarte tragic sa moara Naruto impreuna cu Sasuke:|.
5. Imi doresc:D
6. Nu imi prea place.. nu se intelege atat de bine actiunea desfasurata:D.
7. Naruto sa reuseasca sa il aduca pe Sasuke in Konoha. si sa devina Hokage. Si apropo.. imi pare rau sa te anunt totusi ca nu toate finalurile sunt fericite...
8. Madara... Legatura intre ei.. probabil dosr ca fac parte din acelasi clan si folosesc sharinganul?
9. Nu cred ca va inceta sa`l iubeasca.
10. Atunci cand Naruto cu Sasuke era legati cu o chestie si trebuiau sa mearga peste tot impreuna:)). Sau episodul in care incercau sa afle cum arata Kakashi:).
Sus In jos
Oandy
Academy Student
Academy Student
Oandy

Sex : feminin Localizare Localizare : Arad Romania
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Liceu
Stare de spirit Stare de spirit : Optimista

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Dum 20 Noi 2011, 00:12

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)
1.Naruto si la fata e mai greu...sa ma gandesc....Cred ca Tsuande.
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.
2.Pai suntcateva care m-au impresionat.In original,povestea lui Naruto si puterea lui de a crede si a se ridica desi deranja multa lume,povestea lui Gara si cum se schimba el datorita lui Naruto,multe afladu-se in
shippuuden iarasi povestea lui Yukimaru si cele mai tari care mau emotionat e Intalnirea lui Naruto cu tatal sau in episodul 168 si confruntarea lui cu adevaratul Pain,Nagato a si iarai foarte trist si care mi-a ramas in minte e moarte lui Jiraya.
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
3.Shikamaru si temari
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
4.Nu stiu dar chiar sunt curioasa sa vad ce sfarsit va avea Sasuke.Daca se va distruge sau va gasi calea inapoi in sat.Oricum sunt sigura ca Naruto nu se va da batut pana nu il va duce in sat,ori va muri incercad....
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
5.Nu stiu ...eu as vrea sa se miste mai repede un pic cu episoadele....nu prea am rabdare cateodata:DDar cred ca miar placea sa fie.
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
6.Da im place manga.Nu se compara cu animeul,dar e buna si facuta bine.
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
7.Greu de spus.Astept sa vad,nu dau cu parerea inca.Luptele decisive nu sau dat inca desi am citi manga si razboiul e destul de greu sa spun,oricum nu am citit decat cateva capitole ...deci tre sa mai citesc sa vad ce se intampla poate atunci o sa am o parere.
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
8.Toby e Madara.Toby e un prefacut un pic egoist....poate mai mult...creat din circumstate la fel si ideiile lui.Ce imi placea la el e ca era haios asa un pic la inceput.Madara e un personaj care ascunde multe si stie multe,is curiasa sa stiu toate secretele lui.Nu-mi place ca la manipulat pe Sasuke intorcandui ura spre sat.Oricum tre se si roluri negative.
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
9.Nu stiu dar nu prea cred.Poate ca se resemneaza cu faptul de a nu-l avea dar sa inceteze in al iubi....o sa vedem noi in anime.
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta lough
10.Sunta atatea incat nici nu stiu cu care sa incep.Pai din primul episod Naruto face tam tam.Fazele cu Sasuke si cu Sakura si mai ales cu Kakashi cand incearca sa vada ce are sub masca:))Mai e fazele cu Sai cand cauta porecle:)))Jiraya cu femeile ,naruto cand incearca sa contoleze broasca sef sau cand ajunge pe tarimul brostelor si gusta din mancare:)))si multe altele.
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Vin 25 Noi 2011, 20:46

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta


1. baiat- Itachi si fata- Temari si Hinata imi plac mult .
2.Momentul care m-a impresionat pe mine hmm... pai cred ca a fost atunci cand a aparut Sai in viata celor 2 si cand mergeau spre spital si el a incercat sa ii puna o porecla Sakurei aceasta i-a invinetit pe el si pe Naruto .
3.mai mult ca sigur Naru&Hina . La Sasuke si Sakura nu poti fi sigur...:|
4.Cred ca Sasuke va muri in cel de-al 4-lea(parca atat era) razboi ninja . Stiu ca suna trist, dar la cum s-au intamplat lucrurile in ultimele episoade.....
5.Eu sper ca da pentru ca si vreau sa apara o noua serie heh
6.Da, sa zicem...Dar tot prefer anime .
7. Cred ca sfarsitul va veni odat cu ultimul razboi , iar episoadele de sfarsit vor arata refacerea lumii dupa acesta . Daca autorul are in gand altceva si luptele finale se vor da la sf astfel incat odata cu ele sa aduca si deznodamantul are respectul meu. Nu mi-ar placea sa se piarda timp pretios in creearea de episoade descriptive zilelor de dupa . Ar fi mai bine folosit la realizarea altei serii .
8.Off...aici nu am nicio idee . Nu sunt un mare fan al lui oricum...
9.Poate ca da . Intr-un final ar trebui sa se resemneze cu ideea si sa isi apere satul . Mie mi s-a parut ca ea chiar a facut-o cand a incercat sa il omoare pe Sasuke mintindu-l ca e de partea lui. Ca nu a putut e alceva pt ca dureaza sa iti uiti prima dragoste dar e posibil sa reuseasca.
10. In primele episoade cand Naruto s-a dat drept Sasuke si a incercat sa o sarute pe Sakura , dar a sfarsit "pupand" toaleta . .. ..  ..

Sus In jos
☆SnikerS☆
Genin
Genin
☆SnikerS☆

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Lasă. . .
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 215
Reputatie Reputatie : 32
Hobby-uri Hobby-uri : multe

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Joi 19 Ian 2012, 21:47

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)
SasuSaku dar si Naruto
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.
Sunt multe,cum ar fi cel din al 2-lea sezon in care Naruto ia spus lui Sasuke ca daca va fi nevoie vor muri amandoi in lupa lor finala si ca legaturile dintre echipa 7 (Sasuke,Sakura,Naruto) nu se vor rupe niciodata.
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Cred ca Shikamaru si Temari,dar dupa spusele lui kishimoto intr-un interviu (adica ca vor fi si faze sasusaku) cred ca va fi si cuplul sasusaku:d
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Da,eu cred ca isi va da seama ca Tobi se foloseste de el si asa i se va alatura lui Naruto pentru a lupta in al 4-lea razboi mondial ninja :))
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Nu stiu,nu prea cred.
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Nu,deoarece trebuie sa le citesc de la dreapta la stanga:))
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Am multe idei:
-moare si Naruto si Sasuke
-Sasuke i se alatura lui Naruto pentru a-l invinge pe Tobi . Dar mai mult ca sigur kishimoto ne va impresiona cu finalul iar noi nu avem cum sa ai citim lui gandurile pentru a vedea care va fi sfarsitul.
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Eu sunt foarte sigura ca e Obito Uchiha,adica uitativa si la par sa vedeti ca e lafel,si in plus de ce are un ochi de un fel si unu de un fel? noi stim ca Madara ia luat ochii fratelui sau nu-i asa?
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Eu cred ca nu va inceta niciodata sa-l iubeasca.:d
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
Acel episod in care un omnu sa agat de spatele lui =)))))
Sus In jos
KukuLetzZ
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Braila
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 11
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Club:X,fotbal

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Mier 15 Feb 2012, 22:45

1.Neji,Tenten
2.Dupa lupta Naruto vs Pain,cand naruto sa intors in sat si a venit sakura la el si ia dat un pumn in cap dupa aceea la luat in brate
3.A-s putea spune naruto si hinata sau naruto si sakura
4.Depinde acuma ce va face naruto in legatura cu asta si daca va reusi sa il schimbe pe sasuke cum a fakut cu multi altii
5.Da
6.Is destul de interesante...dar avand in vedere ca mai bine prefer sa ma uit la anime cum se bat etc...:D
7.Tobi v-a muri...Parerea mea
8.Madara sigur nu e...iar in legatura cu obito am o banuiala ca ar fi el dar ceea ce cred eu este ca s-ar putea sa fie Shishui uchiha
9.Avand in vedere ca sakura deokamdata nu si-a dat seama ca sasuke nu da 2 bani pe ea nush sigur dar s-ar putea sa isi de-a odata seama ca naruto e cel care o iubeste si o protejeaza si nu sasuke si cred q o sa il uite pe sasuke
10.Pai:Din original cand hinata shino naruto cautau gandacu acela pentru a simti mirosul lui sasuke iar naruto face ceva amuzant:))
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Joi 16 Feb 2012, 20:59

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)

Deci baieti(nu am doar unul): Sasuke, Kakashi, Minato, Naruto, Itachi, Sai
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si fete: Sakura, Hinata, Ino, Guren, Konan

2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.

Cred ca cel mai mult m-a impresionat lupta dintre Itachi si Sasuke, deoarece cred ca despre asta s-a vorbit de cand a inceput serialul "Naruto" si am ramas pur si simplu uimita de gestul lui Itachi - sacrificarea familiei pentru sat.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si al doilea moment este moartea celui de-al patrulea Hokage si al Kushinei. Atunci m-am emotionat foarte mult. Un moment extraordinar! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?

Posibil Sasuke and Sakura, daca Sasuke o sa-si revina din nebuniile lui...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sau, Naruto and Hinata. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?

Sasuke...eu am foarte multe pareri despre acest personaj!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In primul rand cred ca se va intoarce in sat dupa ce Naruto ii va da una, apoi nu-mi pasa dar Kishimoto trebuie sa ma bage in serial sa-i dau si eu cu papucii, televizorul si ziarul in cap lui Sasuke si dupa baiatul asta sigur isi revine!!!

5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?

Eu asa sper!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ar fii o veste incredibila pentru fanii din toata lumea!

6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?

Imi plac foarte mult!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mi-am conturat o idee buna, dar tot anime-ul ramane cel mai tare!

7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?

Nu am idee...nu vreau sa spun ceva, apoi sa ma razgandesc!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am o multime de sfarsituri pentru Shippuden, si mai tragice si mai fericite...

8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?

O doamne!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Toby la inceput, cand facea pe prostul, ma baga intr-o criza de ras de juma' de ora! Il adoram, dar acum ca si-a aratat adevaratele intentii imi vine sa-i dau una! Cat despre Obito si Madara...chiar nu stiu ce sa zic...oscilez inspre Obito, deoarece in Manga, Uchiha Madara a fost reinviat de catre Orochimaru(Kabuto). Legatura dintre cei trei este cu siguranta Sharinganul care il poseda toti trei.

9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?

Nu cred. Sakura dupa cate i-a facut Sasuke nu a incetat sa-l iubesca, desi asa trebuia.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Este o legatura de ani de zile intre cei doi, datorita Echipei 7, pe care Sakura nu are destula forta sa o rupa, dar vom trai si vom vedea!

10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Gosh! Faza la care nu am putut sa nu rad incontinuu a fost cand Naruto si Sasuke au avut acele saruturi "pasionale"!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Alte faze tari le-au mai avut Kakashi si Guy...ahh, nu ma pot satura de astia doi, cum nu pot sa ma satura nici de scenele dintre Toby si Deidara! Epice!!!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Katherine Pierce
Special Jōnin
Special Jōnin
Katherine Pierce

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : În spatele tău!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1626
Puncte : 1840
Reputatie Reputatie : 118
Hobby-uri Hobby-uri : Vorbitul 24/24 h.
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde cum mă găseşti.

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Lun 27 Feb 2012, 17:35


1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)

Personajul meu preferat ca si baiat este Sasuke pentru ca este tipul misterios, frumos si puternic (imi place si de Deidara, Itachi, Naruto si Minato) si ca personaj feminin imi place de Sakura pentru ca este frumoasa si foarte devotata in dragostea ei pentru Sasuke. De asemeni imi place si de Ino, Hinata si Guren, dar cel mai mult de Sakura.

2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.

Momentul in care Sasuke a parasit Konoha, plecand la Orocimaru si s-a intalnit pe drum cu Sakura. Atunci cand i-a destainuit la sfarsit Sakura sentimentele si Sasuke i-a spus "Multumesc!".

3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?

Cred ca totusi va fi Sasuke si Sakura. Este, dupa parerea mea, cel mai posibil cuplu. Mai ales ca Sasuke vrea dupa ce se razbuna si termina cu nebunia lui sa-si restaureze clanul, asa cum a zis prin nu stiu ce episod din Naruto, si singura fata cu care ar putea este Sakura.

4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?

Sasuke... Cateodata ma enerveaza, cateodata ma face sa zambesc, cateodatae asa BadBoy, dar totusi cred ca o sa se intoarca pana la urma in Konoha. Nu stiu cum, dar cred ca se va intoarce.

5. Credeti ca dupa Naruto Shippuden va veni si o serie Akippuuden?

Da, cred. Am eu o vaga banuiala ca nu se poate termina asa, pur si simplu, si daca serialul a urmarit copilaria lor, apoi adolescenta, trebuie sa se intample ceva si cu perioada cand devin adulti. Anyway, vom vedea :)

6. Ce crezi tu despre Manga? Iti plac?

Nu citesc Manga dar am auzit ca e frumoasa. O s-o incep probabil in viitor.

7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuden?

Sasuke se va intoarce in Konoha si Naruto va fi propus pentru a deveni Hokage, daca nu chiar va deveni. Cineva o sa-i spuna lui Naruto ca Hinata il place de atata timp sau poate ca o sa-i spuna chiar ea si vor fi impreuna cumva. Si Sasuke va fi pana la urma impreuna cu Sakura. Dar am multe alte idei pentru un posibil sfarsit Shippuden, si trist si fericit.

8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?

Toby facea pe prostul la incepu si ma facea sa rad, dar acum cand si-a dezvaluit adevarata personalitate... Este Madara, cred... Si legatura dintre cei trei este Sharingan-ul pe care toti trei il poseda.

9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?

Nu stiu. Cred ca da, sau poate ca nu. Dupa toate cate i-a facut, zic si eu sa nu-l mai iubeasca. Dar sunt de parere ca o astfel de dragoste nu se uita asa de usor.

10. Ziceti o faza amuzanta din Naruto la care ati ras cu pofta

Atunci cand Sasuke si Naruto s-au sarutat din greseala. Au fost multe alte momente dar nu-mi prea aduc aminte acum.





Ultima editare efectuata de catre Katherine Pierce in Joi 25 Iul 2013, 23:34, editata de 1 ori
Sus In jos
Irry
Genin
Genin
Irry

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : in fata pc-ului
Nr. mesaje Nr. mesaje : 398
Puncte : 421
Reputatie Reputatie : 9
Hobby-uri Hobby-uri : ficuri citit si incerc un nou sport
Stare de spirit Stare de spirit : Cu barca pe valuri plutesc usor mi-a intrat apa in calculator

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Mar 28 Feb 2012, 22:42

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
1. fata Sakura baiat Sasori sau Gaara nu zic ca de restu nu miar placea
2.cand Hinata la aparat pe Naruto in lupta cu Pain
3.Temeri si Skamaru
4.eu asa sper
5.idem 4
6.da da intelegi mai bn di anime
7.-
8.Tobi este Madara defapt asta am vazut in manga
9. niciodata
10.ea aia cand erau ei doi lipiti si au sarit de pe stanca apoi a urmat sarutu da ce mai tare parte a fost inima de apa ce sa ridicat in aer lough
Sus In jos
Anya
Special Jōnin
Special Jōnin
Anya

Sex : feminin Localizare Localizare : Racitania
acebook acebook : Nu exista! La pensie imi fac, va asigur!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1521
Puncte : 1815
Reputatie Reputatie : 210

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Mier 29 Feb 2012, 21:23

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) Sasuke,Sakura si Naruto. 2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden. Deci ma impresionat momentul in care Sauske a incercat s-o omoare pe Sakura.Nu m-am asteptat la asa ceeva. 3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ? Cred ca Naruhina 4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat? Dupa cele intamplate mi se pare bolnav , eu as spera sa se inroarca dar in serial nu prea cred. 5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden? Sincer nu stiu ce e aia.Daca cineva vrea sa-mi explice... 8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Cred ca e Madara. 9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa? Nu plus ca incepe sa-l iubeasca pe Naruto. 10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta Intrecerile dintre Kakasi si Gui
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
oracol naruto J5fdba
Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Dum 17 Iun 2012, 17:10

1. Care este personajul tau preferat din Naruto:
Fata>>> Sakura si baiat>>> Sasuke

2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden. :
Cand Sakura i-a marturisit ca il iubeste pe Sasuke cand el vruia sa paraseasca Konoha.. am plans la faza aia...

3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ? :
Probabil NaruHina :D Ar fi chiar dragut:X

4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat? :
Sasuke este rasbunator si tine totul in el..este atragator si orice fata moare cand il vede..Este in acelas timp innebunit dupa mai multa putere. Eu una sper ca se va intoarce. Sunt totusi optimista..nu ma gandesc ca ar murii sau alte lucruri de genul asta. Am incredere in Naruto ca va reusii sa isi aduca prietenul inapoi in sat.

5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Nu stiu ce sa spun..Am auzit despre acest Akippuuden ..dar chiar habar nam..

6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Imi place manga la nebunie:D. La cat de curioasa am fost sa vad ce urmeaza in anime .. m-am uitat in manga.. In fiecare saptamana ma uit la un nou episod si un nou capitol in manga :D. Nu as putea sta fara MANGA!!

7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Nu stiu.. probabil Sasuke se va lupta impreuna cu Narutp impotriva lu Coaja de portocala , il vor invinge, Naruto devine hokage, Sasuke se intoarce in Konoha... si toata lumea e fericita:)).

8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Nu stiu..

9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Nu cred.. Sakura are o iubire sincera si puternica..sunt sigura ca nu se da batuta.:X

10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
Pai momentele in care Sasuke si Naruto s-au sarutat :))

Cred ca au fost 2???
Si Sasuke a zis odata : De ce mereu cu tine?? ...sau ceva de genu..

Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Mier 20 Iun 2012, 20:57

1. Care este personajul tau preferat din Naruto:
Fata>>> Sakura >>> Itachi

2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden. :
Cand Narutto s-a luptat cu Pain si intr-un fe m-au emotiont toate momentele tragice... adica am plans la toate.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ? :
NaruHina este cel mai existent si va fi! Ei au mari sanse sa fie impreuna, dar nu renuntam la SasuSaku!

4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat? :
Nu stiu... Sasuke dupa parerea mea adevenit un pampalau si nu o merita pe Sakura decat daca se schimba si devine altfel... de si-ar da seama si el de asta...
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Am auzit ca va aparea o astfel de serie dar... eu una sper sa se termine acum... cu totii suntem curiosi de cum se va incheia si daca Sasu Saku va exista dar nu ar mai strica o serie!

6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Nu pot spune ca ador manga, dar este destul de interesant! O citesc de nevoie, ca anime-ul este cam in urma... desi nu inteleg mare lucru.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Eu sper sa se intoarca Sasuke cel pampalau in Konoha, sa-si dea seama de prostia lui, Itachi sa fie si el bine si ok, la fel si ceilalti membri Akatsuki ce s-ar da seama de greselile lor, Naruto Hokage, totul happy end cu multi copii!

8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
Eu cred ca Obito si Tobi sunt reincarnarile lui Madara si de asta s-au dat drept el... sau cel putin Tobi a facut asta ca nu are bun-simt! Mi se parea simpatic Obito... pacat ca a murit!

9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Nup! Doar daca nu ar mai putea sta si s-ar casatori, ea l-ar iubi pana in ultima clipa!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
Cand Kakashi a fost pacalit de propii sai elevi si cand mananca pe paine bataie Naruto! Ar fi tare sa manance si Sasuke odata o astfel de bataie, poate ii revin mintile in cap!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Dee ♥
Genin
Genin
Dee ♥

Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 251
Puncte : 270
Reputatie Reputatie : 13

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Lun 25 Iun 2012, 23:53

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat)
Fată - Hm. Greu, Îmi plac mult Hinata, Temari și Tsunade. Temari e genială și foarte puternică. Și îi iubesc jutsurile, mi se par cele mai fascinante. Hinata e preferata mea. E puternică și ambițioasă. Tsunade e awesome <3.
Băiat - Gara, Naruto și Sasuke - Arată bine :>. Plus au niște povești de viață ce m-au impresionat până la lacrimi. Orochimaru - He is hot :>. Și are un păr superb <3.

2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.
Când Hinata i-a recunoscut lui Naruto că îl iubește. A fost emoționant și frumos și neașteptat și perfect și ah. Apoi când a plecat Sasuke din sat. A fost trist momentul.

3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ?
Eu aș vrea să fie toate. Dar cred că Naruto și Hinata au cele mai multe șanse. Doar Naruto e rolul principal. Și cu Sakura nu-l văd.

4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat?
Nu și chiar dacă s-ar întoarce nu cred că va fii primit cu brațele deschise.

5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden?
Oarecum.

6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac?
Nu chiar. Am încercat să o citesc dar nu m-a atras.

7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden?
Ah. Naruto se luptă cu Sasuke iar Sasuke moare. Sakura suferă, Naruto devine Hokage și se căsătorește cu Hina. Așa cred că e cel mai plauzibil.

8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ?
ugh. :-??

9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa?
Nu. Dacă nu a renunțat până acum, nu cred că o va face în curând.

10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
Am răs tot episodul când încercau ei să afle ce se ascunde sub masca lui Kakashi. Imaginație bolnavă mai aveau. Și în episodul cu râsul când se duc Neji și Naruto la înmormântarea aia și Naruto nu trebuia să râdă. Ah, am râs eu ca o nebună da păi ei. =))))


Ultima editare efectuata de catre Dee ♥ in Joi 19 Iul 2012, 06:18, editata de 1 ori
Sus In jos
http://deedeewithlove.tumblr.com/
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Dum 01 Iul 2012, 00:12

1.Fata:Sakura si Tsunade....Baiat:Sasuke <3 :x:x:x si Naruto :x
2. Cand Sasuke si-a reamintit de fosta sa echipa in lupta cu 8 cozi
3. Sincer cred ca Naruto si Hinata...sau poate Shikamaru si Temari
4. Sasuke este un baiat foartee dragutz dar este si foarte incapatanat....Cred ca se va intoarce in sat dupa lupta sa cu Naruto
5. Nu stiu dar sper sa mai urmeze inca o serie pentr ca iubesc acest anime
6. Pai prin manga poti afla ce se va intampla in viitoare.DA imi place manga..le ador
7. Cred ca Naruto Shippuuden se va termina atunci cand va muri Naruto sau dupa razboi desi sper sa tina mai mult.... :(( [-0<
8. Nu stiu ce sa zic despre Tobi...este un cretin din cauza lui Sasuke a devenit asa de rau.....eu cred ca Tobi = Obito deoarece la razboi este reinviat Madara prin tehnica edo tensei.
9. Cred ca Sakura nu va inceta niciodata sa il iubeasca pe Sasuke desi el ia facut asa mult rau...
10. Deci cea mai amuzanta faza a fost atunci cand Naruto si Sasuke au fost legati de mana si faceau totul impreuna ....dar ce mai amuzanta a fost cand au cazut de pe cascada si s-au sarutat =))=))=))


Sus In jos
Sk.
Academy Student
Academy Student
avatar

Sex : masculin Localizare Localizare : Constanta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 8
Puncte : 8
Reputatie Reputatie : 0

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Sam 07 Iul 2012, 23:18

1. Naruto si Sakura

2.Puterea vulpii cu 9 cozi cand s-a batut cu Orochimaru

3.Nejiten

4. Eu unul nu il suport... sper sa se bata Naruto cu Sasuke pana la moarte

5. Ar fi super frumos sa fie si Akkipuden dar sa vedem

6.Nu ma uit la manga dar as vrea sa fie la zi si manga si anime

7.Terminarea razboiului si batalia dintre Naruto si Sasuke

8.Nu stiu ce sa zic aici...chiar nush

9.Eu sper ca da

10.Sunt multe...atunci cand s-au sarutat din greseala Naruto si Sasuke:))))
Sus In jos
♥ ~ Brioșă ~♥
Academy Student
Academy Student
♥ ~ Brioșă ~♥

Sex : feminin Localizare Localizare : europa
Nr. mesaje Nr. mesaje : 11
Puncte : 21
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : pai...imi place sa privesc stelele, sa cant, sa dansez si sa ma plimb prin parc cu prietenele mele
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Sam 28 Iul 2012, 20:05

1. Care este personajul tau preferat din Naruto (fata si baiat) >> Sasuke si Sakura
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden.>>plecarea lui sasuke (din original) sii...cand sau intalnit sasu ku saku (shippuden)
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ? (NaruHina) sincer as vrea sasusaku dar..sasuke e foarte incapatanat
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat? DA,deoarece Naruto a promis acest lucru si..din cate vad,tot ce promite naruto,aceea va fi. sper sad
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden? Da dak nu il starg de gat pe kishi-sempai!! nervi!
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac? Da! ador Manga.
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden? paii..Naruto il aduce inapoi pe Sasuke,Sasu se intragosteste de Saku! si toate relele dispar ! (da doamne sa fie asa yeah )
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ? Eu cred k Toby este Obito. Deoarece in manga,Madara este inviat cu ajutorul lui Edo-Tensei,asa k nu are kum sa fie. dap !
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa? NU eu cred k sakura nu va inceta niciodata sal iubeasca pe sasuke,sasuke (cred) ca stie k sakura il iubeste asa k...dak el nu tenunta la ea,atunci sigur sasuke ii va da sperante sa nu renunte la el happy2
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta [b][i][u] Well....atunci cand sasuke si naruto au fost lipiti de maini,si au trebuit s-o salveze pe Sakura . Aia da faza lough
Sus In jos
ElaKrev
Chūnin
Chūnin
ElaKrev

Sex : feminin Varsta : 23
Localizare Localizare : nici unde dar peste tot
acebook acebook : https://www.facebook.com/ela.cerasela.737
Nr. mesaje Nr. mesaje : 792
Puncte : 874
Reputatie Reputatie : 26
Hobby-uri Hobby-uri : Tumblr
Stare de spirit Stare de spirit : foarte buna

oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19Sam 28 Iul 2012, 23:42

1. Care este personajul tau preferat din Naruto Sasuke & Sakura
2. Descrie un moment ce te-a impresionat cel mai mult din original sau shippuuden. episodu cand Naruto si Sasuke sau sarutot a fost minunar
3. Care crezi ca va fi cel mai existent cuplu din Naruto ? nici unul
4. Ce parere ai despre Sasuke ? Crezi ca se va intoarce in sat? nu
5. Credeti ca dupa Naruto Shippuuden va veni si o serie Akippuuden? da
6. Ce crezi tu despre Manga? iti plac? da
7. Care crezi ca v-a fi sfarsitul lui Shippuuden? naruto va deveni hokaghe si sasuke va muri
8. Ce crezi despre Toby? El este Obito sau Madara? Si ce legatura au cei 3 ? nici una
9. Credeti ca Sakura va inceta pana la urma sa il iubeasca pe Sasuke stiind ca nu are nici o sansa? nu va mai iubi
10. Ziceti o faza amuzanta din naruto la care ati ras cu pofta
Sus In jos
Continut sponsorizat




oracol naruto Empty
MesajSubiect: Re: oracol naruto   oracol naruto I_icon19

Sus In jos
 

oracol naruto

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Naruto :: Cu și despre Serialul Naruto-