Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Love without limits [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Dum 03 Iun 2012, 18:43

Pur simplu este foarte frumos capitolul si Sasori este asa de dragut si dulce cu Sakura.
Sunt curioasa sa aflu cine este tipul misterios cu acel scris in araba si chiar mi se pare ciudat ca Madara este distant fata de Sakura.
Abia astept nextul ca sa vad ce se intampla in continuare


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 296f8lk
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mar 05 Iun 2012, 21:05

Aloha =]]
Neh ... imi pare bine ca ai postat nextul, si DA ! imi place tare mult kiss
Ai avut descriere si actiune si tot, insa, chiar daca sunt o scriitoare a acestui fic, nu stiu ce s-a intamplat cu Sasori la sfarsitul capitolului, dar mi-a placut =]]
Te descos eu pe mess si vad ce ai de gand =]]
So ... i like it <3

Ps. O sa aflati pe parcurs de ce o evira Madara pe Saku :P

Ja`



Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Hands10
Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Andreea Sch ♛
Sennin
Sennin
Andreea Sch ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : .
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2598
Puncte : 3358
Reputatie Reputatie : 573

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Joi 07 Iun 2012, 13:39

Hellau, my darling a hug
Am trecut pe la fic-ul vostru pentru a va da o critica, deci sa incepem.

Titlul e sugestiv, imi place, desi nu vad rostul la +16. Stiu ca aceasta avertizare atrage majotritatea cititorilor dornici de scene perverse ori something like this. Fic-ul nu are scene de acest fel, so... nu vad rostul.

Ideea este cam comuna. Nu imi place deloc, deoarece am intalnit foarte multe povesti de acest gen. Sakura "invitata" de Madara in Akatsuki, Deidara si Sasori dovedesc a fi niste prieteni extraordinari, toti sau mna, unii dinntre ei se indragostesc de ea si finish. Ceva mai nou a reprezentat includerea lui Naruto si a lui Sasuke in organizatie, atat.

Descrierea
nu este extraordinara, ma asteptam sa fie mai dezvoltata astfel incat ideea neoriginala sa fie mascata, but.. nu a fost sa fie. Mi-a placut in schimb capitolul 6 parca, din perspectiva lui Sasori. A avut o descrierea mai buna, desi ideea a fost cam seaca cu ramenul varsat de Sakura pe tricoul lui. Anyway, incercati sa va axati mai mult pe descrierea sentimentala.

Actiunea nu este chiar grabita, dar sunt multe faze seci care sincer pe mine m-au plictisit de moarte. Aduceti ceva original, sa starneasca cititorul, sa il faceti nerabdator.

Dialogul este foarte sec, unele replici nu-si au rostul. De exemplu in primul capitol :

-Hey Dei-kun! zic eu zambind
-Hey Saku-chan! zice el in timp ce imi zambeste dulce


sau

-Hey Itachi! zic eu, pe fata mea aparand un zambet dulce si sincer
-Hey Saku! zice el uitandu-se in ochii mei


Anyway, sunt multe fraza care ar putea fi introduse in naratiune cu usurinta.

Greseli de tastare/ortografie:


siestra - siesta;
i - ii;
cunai - kunai;

Estetica nu prea imi place. Lipsesc multe virgule si ai mare grija la repetitii. Si eu am o problema cu repetitiile, recunosc lough

Cam atat, sper sa va ajute critica mea. Bafta in continuare a hug



I had to break myself to carry on.


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Tumblr_nifqao8Vw11qlyx0fo3_500
I HAD A HEART THEN BUT THE QUEEN HAS BEEN OVERTHROWN AND I'M NOT SLEEPING NOW, THE DARK IS TOO HARD TO BEAT AND I'M NOT KEEPING UP THE STRENGTH I NEED TO PUSH ME. YOU SHOW THE LIGHTS THAT STOP ME TURN TO STONE, YOU SHINE THEM WHEN I'M ALONE. SO I TELL MYSELF THAT I'LL BE STRONG AND DREAMING WHEN THEY'RE GONE ---
Sus In jos
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Vin 08 Iun 2012, 02:41

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!
Il ador! Ai descriere, ai actiune, ai suspans... Tot ce trebuie. Te rog anunta-ma cand pui continuarea.
Ja ne! hi!


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
S i m p a t h e t i c
Genin
Genin
S i m p a t h e t i c

Sex : feminin Localizare Localizare : N`ai tu treaba!:*
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : Dafuqq !?

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Sam 16 Iun 2012, 10:23

Genial !!!
Sasori <3 e asa de cute in love
Astept nextu`
xoxo



All those fairytales are full of sh*t,


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 39769930205590983750428

One more stupid love song I'll be sick!.


S i m p a t h e t i c ღ

Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Dum 17 Iun 2012, 13:51

Ne bucuram mult k va place kiss Nextul v-a fii adus de Zummylici .

P.S. : Andreea multumim de critica kiss O sa tinem cont de ea ca sa ne perfectinam puppy eyes


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mar 26 Iun 2012, 13:41

cand puneti next-ul?? nu mai am rabdareee....
ficul vostru are ulte idei care imi plac in mod special, mai ales cuplul MadaSacu si de aceea roogggg mooolt next happy2 happy2
stiu ca suntem in perioada examenelor asa ca o sa mai am putina rabdare, dar nu prea multa
poop si spor la scris hi!
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 14:24

Hello ^.^
Scuzati-mi intarzierea, dar am uitat complet ca am mai dat viata unui fic =]]



Chapter 8

“- Esti asa de frumoasa... sopteste Sasori cu zambetul pe buze.

Ii multumesc pentru compliment dupa care ma indrept spre dulap luandu-mi de acolo un kimono si mai apoi rugandu-l pe Sasori sa iasa din camera pentru a ma lasa sa ma schimb. Dar acesta imi adreseaza o intrebare ca ma lasa masca :

- Si daca nu ies ce o sa-mi faci draguto ?”


Sakura P.O.V

Inca surprinsa de intrebare, il privesc scrutator si vad un zambet strengar cum i se zideste pe fata lui spelba. Isi inchide pleoapele si le redeschide, intr-un mod lasciv, apoi se apropie de mine, imi saruta obrazul rosu de emotie si paraseste camera, nu inainte de a-mi face cu ochiul. Ma dau doi pasi in spate si-mi las corpul in jos, posteriorul meu scufundandu-se in salteaua pufoasa a patului. Ce-a vrut sa fie asta ? „Esti frumoasa” ; „draguto” ... oare ... ma place ?

Sasori P.O.V

Nu credeam ca intrebarea mea o va lasa masca, dar uite-o ! Sta in fata mea si ma priveste patrunzator. Un zambet se iveste in coltul gurii mele, apoi o sarut dulce pe obrazul ei catifelat precum matasea unui croitor desavarsit. Ii fac cu ochiul, apoi parasesc incaperea, inchizand usor usa.
Rozalia aceasta nu este o simpla fata. De fapt ... nu mi-a demonstrat ca are ceva in plus fata de restul fetelor, dar simt ca ceva deosebit zace in temerea ei. Inocenta ei, se va transforma intr-o putere necontrolabila daca va fi pusa in pericol, atat ea, cat si persoanele dragi ei. Sunt convins de acest lucru.

Momentan pot sa spun ca arata al naibii de sexy. Nu este silfida sau anorexica, are forme bine definite si stie cum sa si le puna in evidenta, dar observ ca nu-i prea place asta. Nu-i place sa fie centrul atentiei, nu vrea sa atraga atentia, de aceea poarta haine mai largi, care-i acopera tot corpul. In schimb, parasuta aia de Konan, daca ar putea s-ar dezbraca de tot, dar nu o lasa Pein, zice ca doar el are voie sa vada „goliciunea ingerului” lui. Nu stiu ce vede tipul asta la afurisita aia. Nici nu e frumoasa, adica este ... are trasaturi fine, la fata, ochi frumosi, mari si expresivi, buze carnoase, numai bune de sarutat, dar corpul ei lasa de dorit. Nu este obeza, sau grasa, dar nu se compara cu Rozalinda mea.

Sakura P.O.V

Ma schimb in kimonoul primit de la Hinata, acum cativa ani, cand mi-a fost ziua. Norocul meu este ca nu ma ingras, fapt ce-mi permite sa port si haine mai vechi. Dupa ce il imbrac, ma proptesc in fata oglinzii si observ ca acest kimono imi pune in evidenta mijlocelul, dar si sanii. Lucru ce nu-mi place. Sanii sunt magneti pentru barbati, iar eu nu vreau sa fiu privita de ochii nesatui de frumusete ai barbatilor. Ma simt stanjenita cand cineva ma studiaza din cap pana-n picioare si brusc se opreste la bustul meu. De parca cine stie ce am acolo. Astfel ca ma dezbrac de kimono si scot din dulapul maroniu un tricou mai larg si pantalonii tipici Akatsuki. Acum arat ca un baiat. Insa ce-mi pasa, asa o sa fiu evitata de privirile sacaitoare ale oricui. Imi iau un elastic, pierdut pe masuta de machiaj si-mi prind parul intr-un conci. Si, sunt gata.

Ies, oarecum triumfatoare, pe usa camerei mele, dar toata maretia mea dispare cand in fata ochilor mi se afiseaza Sasuke. Acelasi zambet pervers apare si pe fata acestuia. Isi ridica usor mana, apucand tivul tricoului. Apoi ma trage de el, apropiindu-ne trupurile si ma intreaba daca nu-i cam mare si cam barbatesc pentru mine acest tricou. Ironic, dar nu o sa-i cad in plasa.
- Scrie undeva ca e de barbat ? Si ce problema ai tu cu marimea hainelor purtate de mine? In orice caz, arata mai bine o femeie intr-un tricou mai larg, decat un barbat in niste colanti.
La spusele mele brunetul se infurie si zice ca pantalonii lui nu sunt colanti. Da, da, pe asta s-o creada Veta. Zici ca-i poponar.

Ma departez de el si vreau sa merg mai departe, dar ma prinde de mana si ma trage in camera, unde sunt trantita de toti peretii, in timp ce descreieratul incerca cu ardoare sa-mi dea jos tricoul, dar ce sa vezi? Nu iasa. Bun tricoul asta, stie ale cui maini sunt puse pe el. Eh, si intr-un final infrangerea este a tricoului, care zace pe podeaua lacuita.

Sasuke, ca un barbar ce este, vrea sa-mi demonstreze ca e in stare sa dezvirgineze o fata in doi timpi si trei miscari, astfel ca isi duce una din maini la fermoarul pantolonilor mei, timp in care cealalta mana imi dezmierda spatele, cautand inchizatoarea sutienului. In toata aceasta actiune, zic sa nu stau si eu degeaba si ma apropii de urechea lui.
- Nu baby, nu in viata asta ! apoi ii zdrobesc mandria, mainile lui facand o „bariera” pentru acea zona.

Asemenea unei pisici cu, coada intre picioare iese val vartej din camera si-mi spune „ca mai vedem noi cine-i seful.”. Ce sa mai vezi, se stie deja. Sakura is the boss. Imi iau tricoul de pe jos si-l imbrac, apoi ies pe aceeasi usa, pe care am intrat.



Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Hands10
Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
Lexa
S-Class
S-Class
Lexa

Merite deosebite :
Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : București
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4873
Puncte : 5187
Reputatie Reputatie : 190

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 14:38

Prima nr1
Cum am mai zis , imi place fan fic-ul tau.
Greseli de tastare nu am vazut, insa nici nu m-am uitat dupa ele.
Daca poti, te rog sa ma anunti la next.
Ja ne! kiss


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Tumblr_inline_mp6fzpDIS01qz4rgp

”Învingătorii nu renunță, iar cei care renunță nu ajung învingători.”
- Aristotel -
Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 14:45

A doua! nr1
Ma bucur mult ca ai adus nextul si ca m-ai anuntat. a hug
Acum......capitol super.
Imi place mult atitudinea rozaliei "Sakura is the boss" lough
Si Sasorii o place?
Ma intreb ce o sa iasa din toate astea, deci te rog mult nextul hi!


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
S i m p a t h e t i c
Genin
Genin
S i m p a t h e t i c

Sex : feminin Localizare Localizare : N`ai tu treaba!:*
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : Dafuqq !?

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mier 27 Iun 2012, 20:38

Huh..:X superb nextu` ma bucur mult ca l-ai pus
Sunt curioasa ce se va intampla in continuare
[ma poti anunta si pe mine :o3 cand pui nextu`..multzuu
:*]
xoxo



All those fairytales are full of sh*t,


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 39769930205590983750428

One more stupid love song I'll be sick!.


S i m p a t h e t i c ღ

Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Joi 28 Iun 2012, 19:31

scz ca las comm atat de tarziu dar nu am mai deschis laptopul de 2 zile! un nou record lough
deci...sa revenim la fic... imi place mult si mai ales partea in care il pocneste pe Sasuke lough
iar Sakura ar fi o i***a daca ar iesi cu Sasuke, care se comporta ca un ne*****t!
nu prea sunt obisnuita cu alte cupluri infara de cele obisnuite, dar sa vedem ce iese...
spor la scris si mrs ca m-ai anuntat kiss
si daca ai vrea sa imi lasi si mie id-ul tau atunci cand ma anunti de next.... kiss
spor la scris cio kiss
Sus In jos
Aneta Blanche
Chūnin
Chūnin
Aneta Blanche

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : -
Nr. mesaje Nr. mesaje : 981
Puncte : 1328
Reputatie Reputatie : 156

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Joi 28 Iun 2012, 23:48

Hei scumpo ador ficul tau si astept nextul. Te pupacesc si spor la scris.



"No medic ninja shall ever stop medical treatment until the
lives of their party members have come to an end."
"No medic ninja shall ever stand on the front lines."

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Large

"No medic ninja shall ever die until they are the last of their platoon."
"Only those medic ninja who have mastered the Strength of
a Hundred Techniqueof the ninja art Creation Rebirth
are permitted to discard the above-mentioned laws."
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 21:17

Deci faza cu Sasuke si cu colantii purtati de baieti a fost mortala.Am ras cu lacrimi cand am citit si nu cred ca am mai ras asa de ceva timp.Nu credeam ca am sa spun asta si pare un pic cam ciudat,dar mi-e dor de Madara si as vrea sa mai apara si el prin peisaj.Am impresia ca Sasori deja incepe sa simta ceva pentru Saku la cum s-a purtat cu ea.
Iti multumesc ca m-ai anuntat si astept cu nerabdare nextul kiss


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 296f8lk
Sus In jos
~Piersicuta~Rubin~
Genin
Genin
~Piersicuta~Rubin~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Intre Rai si Iad, Intre Viata Si Moarte Pe Vecie.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 158
Puncte : 189
Reputatie Reputatie : 11
Hobby-uri Hobby-uri : Forumul, fic-urile si altceva... pianul, vioara, baletul, inotul si patinajul.
Stare de spirit Stare de spirit : Ca intodeauna...

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Vin 29 Iun 2012, 21:55

Haahh... ce idiot mai este si Sasuke! Imi vine sa-l strang de gat nenorocitul! Foarte frumos ficul, aboslut magic! Ce-mi place de Sakura, as fi bucuroasa sa-mi fie sora. Pune nextul repede ca te pap cu fulgi cu toot!!


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 16170611

Vrăjitoarea-i jucărie
Şi-are fusta colorată,
Iar în mână să se ştie
Are-o mătură-agăţată.


~Piersicuta~Rubin~

Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Vin 20 Iul 2012, 21:36

Fataaa...deciii...n-ai mai postat de aproape o luna!!! Vrei sa facem stopt-cardiac?!
Faci cum vrei tu, dar daca vrei sa ne ai pe constiinta....
Cat mai repede >>>NEXT<<< hi!
Sus In jos
Sekhmet.
Mizukage
Mizukage
Sekhmet.

Merite deosebite : Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Nr. mesaje Nr. mesaje : 4061
Puncte : 5164
Reputatie Reputatie : 940

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mar 31 Iul 2012, 15:19


Eh, pai Camelia are pc-ul stricat, asa ca va veti multumi cu caricaturile mele xD

~ Chapter 9 ~
* Sakura Haruno *


Asemenea unei pisici cu, coada intre picioare iese val vartej din camera si-mi spune „ca mai vedem noi cine-i seful.”. Ce sa mai vezi, se stie deja. Sakura is the boss. Imi iau tricoul de pe jos si-l imbrac, apoi ies pe aceeasi usa, pe care am intrat.

***

Trec de marele coridor, insiruit cu 16 usi, apoi cobor scarile si ajung in living.
Naruto era intins pe toata canapeaua, in timp ce viziona fara a clipi scenele din filmul de actiune ce era difuzat la TV. Pe de alta parte, Sasuke privea absent pe fereastra, era adancit in gandurile pe care doar el le cunostea. Sasori si Deidara ce ciondaneau ca de obicei pe cine stie ce tema, iar restul organizatiei lua masa. Insa, un singur membru lipseste. Si anume Madara. Probabil o sa ….

- Ce bine ca sunteti toti aici, apare din necunoscut o umbra neagra, ce se doveste a fi doar seful organizatiei.

Acesta isi drege glasul, apoi, o voce impunatoare rasuna in incapere si ne anunta ca vom avea o misiune de gradul S, capturarea lui Shukaku.

La auzirea acestui nume de bestie cu o coada, Naruto sare ca ars de pe canapea si il fixeaza pe brunet cu privirea. Sprancenele blondului s-au unit intr-un singura, iar ochii lui par revoltati. Incepe sa urle si sa tipe, spunand ca nimeni, niciodata nu-l va captura pe Gaara. Apoi, aruncandu-i o ultima privire otravita cu ura lui Madara, Naruto paraseste incaperea. Peste cateva secunde, urletul unei usi trantite rasuna in toata casa.

Blondul este chiar infuriat. Sunt convinsa ca-i vine tare greu sa accepte aceasta misiune. Si cand te gandesti, ca atunci cand a auzit “Misune de rang S”, ochii ii erau atat de stralucitori, de binevoitori, si brusc, totul a devenit infestat de ura, de o durere profunda. Pentru acest baiat prietenia este totul, ar fi in stare sa ucida toata organizatia, dar puterile ii sunt nefolositoare. Cu singuranta ar omori, doi-trei membri, doar atat.

- In cazul acesta, vom duce misiunea la bun sfarsit si fara cretinul acela.

Ce ? Cum ? Credeam ca Madara nu aduce insulte la adresa nimanui. Credeam ca este cel mai bun exemplu de sef al unei organizatii, il credeam un model in viata asta murdara de ninja. Probabil ii mai scapa si lui cate o insulta, dar a parut foarte hotarat.

- Nu, Madara … nu cred ca intelegi, dar pentru Naruto este o situatie foarte delicata. Asa ca te rog, sa anulam pentru o vreme aceasta misune, sa trecem pur si simplu peste ea. Protestez eu, luandu-i apararea blondului, pe un ton cat mai bland posibil, convingator.

Dupa cateva minute de tacere mortala, si priviri insistente, intrebatoare, Madara spune ca misiunea poate fi inlocuita cu alta, il vom captura pe Matatabi, bestia cu doua cozi. Din cunostintele mele, jinchūriki-ul acestei bestii, este Nii Yugito.

- Este doar un jinchūriki, nu este nevoie de toata organizatia pentru asta. Asa ca eu si Haruno – niciodata nu mi-a spus pe nume, fapt ce ma uimeste si mai mult la comportamentul lui, schimbat, foarte schimbat.

Nici nu am auzit ce a spus dupa aceea. Nici nu cred ca-mi pasa. E distant cu mine, ma evita. Abia acum simt raceala dintre noi. Unde este relatia aia de tata-fiica ? Ce-a facut cu ea? A aruncat-o la gunoi ca pe o carpa nefolositoare ? Sau a inchis-o in adancul inimii lui, pentru pastrare ? Sunt atat de confuza.

~ To be Continued ~



Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Hands10
Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Pavese10
Sus In jos
http://rukbah.tumblr.com/
S i m p a t h e t i c
Genin
Genin
S i m p a t h e t i c

Sex : feminin Localizare Localizare : N`ai tu treaba!:*
Nr. mesaje Nr. mesaje : 89
Puncte : 150
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : Dafuqq !?

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mar 31 Iul 2012, 17:35

Hello , Hello
In sfarsit N.E.X.T-ul dance2
De ce e Madara asa de distant cu Saku puppy eyes
Abea astept sa vad ce se intampla in continuare in love
Si sper sa ma anunti cand pui urmatorul capitol dap !
xoxo a hug



All those fairytales are full of sh*t,


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 39769930205590983750428

One more stupid love song I'll be sick!.


S i m p a t h e t i c ღ

Sus In jos
Angel white and black
Genin
Genin
Angel white and black

Sex : feminin Localizare Localizare : top secret
Nr. mesaje Nr. mesaje : 404
Puncte : 422
Reputatie Reputatie : 8
Stare de spirit Stare de spirit : mai mereu buna

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mar 31 Iul 2012, 23:17

Cat am asteptat capitolul asta!
Imi place, Sakura este puternica si nu se comporta ca o usuratica sa-i cada la picioare lui Sasuke ceea ca imi place muuulllllllt dar cred ca am mai zis asta.
Naruto nu vrea sa il vaneze pe Gaara, era de asteptat din partea lui si acum cele mai interesante lucruri.
Deci Madara pastreaza distanta fata de Sakura dar totusi i-a ascultat rugamintea si acum ei doi vor pleca in misiune. think
Sunt sigura ca se vor intampla foarte multe in misiune evil devil mua ha ha asa ca....te rog mult sa aduci nextul cat mai repede. please hi!


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 C546b551
Mereu lumea te va eticheta dupa infatisare, ori ca ai un chip placut vederi sau mai putin placut. Dar adevarata fata pe care doar ochii prietenilor adevarati, o pot vedea, este fata inimii si a sufletului tau, este ceea ce esti tu cu adevarat!

Ficurile mele:
Panterele din New York https://sasu.forumgratuit.ro/t6046-panterele-din-new-york
Fic in colaborare:More than a band, true friends https://sasu.forumgratuit.ro/t5117-more-than-a-band-true-friends
Sus In jos
Alexandra.
Chūnin
Chūnin
Alexandra.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 797
Puncte : 865
Reputatie Reputatie : 50
Hobby-uri Hobby-uri : scris, citit, ascultat muzica

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mier 01 Aug 2012, 00:33

Deci capitolul asta este minunat.Imi place la nebuni si e super ca insfarsit a vazut si Sakura raceala dintre ei.Ar fi foarte frumos sa duca doar ei doi in misiune ceea ce si banuiesc ca se va intampla si mersi ca m-ai anuntat si de data asta.


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 296f8lk
Sus In jos
Allex
Genin
Genin
Allex

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe undeva prin Braila...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 239
Puncte : 257
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : hmm...muzica, desen, putina literatura...
Stare de spirit Stare de spirit : se poate si mai bine...

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Joi 02 Aug 2012, 15:13

Buna! Nici nu sti cat de mult asteptam next-ul acestui fic! lough Iar acum ca intr-un final a venit, vreau mai mult...
Vreau sa stiu ce e cu acest comportament al lui Madara si mai ales daca Naruto va face ceva cand va veni vremea ca Gaara sa fie capturat.
Atatea intrebari, la care sper ca imi vei raspunde prin uramatorul capitol!
PS:Mersi ca ai postat tu next-ul si abia il astept pe urmatorul hi!
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Dum 05 Aug 2012, 10:49

Si dupa o lunga absenta am revenit :)). :-x
Iubirica imi place mult capitolul asta. Ce descriere minunata ai.. fata de a mea.. x_x
Nextul va veni curand well? awesome right? O sa va aducem noi intamplari si pericole.. mult suspans :>
V-am pupat pe toti ! ;;) Ja na! ^.^


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 16:35

Dupa o lunga absenta am revenit ^.^ Sper sa va placa acest capitol, desi e total oribil :)) si fara inspiratie. Lectura Placuta scumpele mele ! *

Capitolul 10

Sub clar de luna. [ Partea I ]


[ Sakura Haruno ]

Inca o noua zi incepe. Aceleasi lucruri ca si ieri. Aceeasi organizatie, aceiasi membrii, dar nu si acelasi Madara. Nu stiu ce s-a intamplat cu el. Oricat de mult as incearca sa imi dau seama, nu pot. Ma doare faptul ca este distant cu mine. Deabia daca putem purta o conversatie si atunci cand o facem imi vorbeste cu raceala. As vrea atat de mult sa stiu cu ce i-am gresit. Poate pot schimba ceva sau poate va ramane asa pentru totdeauna. Cine stie. Cred ca incep sa cunosc adevarata latura a lui Madara.

***

Pasesc usor pe coridoarele origanizatiei. Destinatia mea fiind: biroul lui Madara. Urma sa mergem in minunata misiune de capturare a jinchūriki-ului. Nu prea imi placea idea, dar nu aveam ce face. Fac parte din organizatie si nu vreau sa dezamagesc pe nimeni de aici. Nici pe Madara sau pe oricine altcineva. Insa imi parea rau mai mult pentru Naruto. Stiu ca sufera si in el se afla tot un demon. El stie perfect prin ce trece Gaara.

Ies usor din transa gandurilor mele ajungand la usa de la biroul lui Madara. Nu apuc nici sa bat ca simt o mana de dupa gatul meu. Era el ...

- Esti pregatita pentru misiune, Haruno ? spune el pe un ton sarcastic.

Ridic usor din spranceana intorcandu-ma cu fata spre el. Zambesc si ii soptesc usor '' Niciodata nu am fost mai pregatita de atat. ''

***

Imi iau la revedere de la baieti, acestia urandu-ne succes in misiune. Ne luam avant si sarim intr-un copac, Madara scotandu-si harta din ghiozdan. Acesta marcheaza un loc in care era multa stanca dupa cum puteam observa. Eram curioasa sa vad acel loc.

Astea fiind spuse, incepem sa sarim din creanga-n creanga, prefacandu-ne ca nu exista gravitatie. Vantul adie usor parca vrand sa ne incetineasca. Dupa putin timp ajungem intr-un loc minunat. In fata mea era o cascada mare de tot, inconjurata de stanca de jur in prejur. Imi placea locul asta dar faza proasta: nu stiu sa innot. Il vad pe Madara cum isi lasa ghiozdanul jos si isi da pelerina impreuna cu celelante haine jos ramanand doar in slip. Avea un abdomen de invidiat.

Dar acesta face ceva ce ma surprinde. Isi da masca jos. Raman usor socata analizandu-l din cap pana-n picioare. Avea o fata minunata. Tenul lui era alb ca laptele iar parul lui era negru ca si carbunele. Ochii lui erau caprui inchis, exact culoarea ciocolatei amare, era minunat! Acesta se da un pas in spate apoi sare in apa cea cristalina. Nu mai am suflu in gura! Stateam nemiscata si il priveam fermecata. Cum poate fii asa dragut? Insa acesta ma trezeste din transa intrebandu-ma daca vreau sa intru in apa. Cu ezitari, ii spun ca nu pot innota, dar nu mai apuc sa zic nimic ca sunt luata pe sus si aruncata in apa. Incep sa dau din maini si din picioare ca o descreierata. E nebun? Eu nu stiu sa innot !

Il vad pe Madara cum se scufunda si el in incercarea de a ma ajuta. Vine spre mine luandu-ma in brate dar nu mai apuc sa zic nimic deoarece simt buzele lui moi peste ale mele formand un sarut dulce. Acesta ma prinde de sold tragandu-ma mai aproape de el. Era o placere nemaipomenita care nu vroiam sa se termine, dar oare fac bine ca i-am raspuns sarutului ?

* To be continued *


Sper ca va placut capitolul. Asteptam parerile voastre xD


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Vizitato
Vizitator
Anonymous


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 17:22

Buna :)
Dupa o lunga absenta cu comuri am revenit. >,<"
Este un capitol superb :X
Uiii Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 273918 Madara? o.O Ce a facut? Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 962758Nu puteai scrie mai mult? Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 955647780 Mor aici de curiozitate Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 307712
Ce se va intampla? Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 2573201749
Vreau next-ul! Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 2843714615
Spor la scris si multa imaginatie! Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 78717
Sus In jos
~LoveYou~
Academy Student
Academy Student
~LoveYou~

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : My World
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 13
Puncte : 24
Reputatie Reputatie : 3

Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19Mar 07 Aug 2012, 17:46

O_O IUBESC ficul vostru! Este absolut minunat! Cel mai mult mi-a placut ultima parte... cat de romantic! love Pune-ti nextul repede ca primiti bataitaa! good job


Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Rinok10
Sus In jos
Continut sponsorizat




Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Love without limits [+16]   Love without limits - Love without limits [+16] - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Love without limits [+16]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri originale :: Fan Fic-uri originale blocate-