Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lacrimi amare pierdute in timp Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Lacrimi amare pierdute in timp Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Lacrimi amare pierdute in timp

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
● Lene
Genin
Genin
● Lene

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Lost in my dream..But i don't care..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 146
Reputatie Reputatie : 6
Stare de spirit Stare de spirit : Lonely..

Lacrimi amare pierdute in timp Empty
MesajSubiect: Lacrimi amare pierdute in timp   Lacrimi amare pierdute in timp I_icon19Mier 02 Noi 2011, 20:37



Hii! Am venit cu un nou fic. Sper sa va placa. Este ceva mai vechii daca pot spune asa. Dar ce e vechii nu se demodeaza nu? Spor la citit si sper din inima sa va placa. dap ! kiss




Lacrimi amare pierdute in timp

Capitolul 1
Picaturi sarate de sange



Ma plimbam pe holul lung al casetelului larg, pasii mei faceau zgomot in timp ce paseam. Nu se auzea nimic in cladire decat tropotul pantofilor inalti de sub rochia mea lunga.
Parul meu lung si blond zbura in vantul rece cand am pasit in afaa castelului.
Parca toata lumea plecase si ma lasasera singura in castelul mare. Mereu era cate o slujnica sau un majordom ce ma ajuta in ce aveam nevoie dar de data asta totul era pustiu.
Ma uitam debusolata in jur si nu gaseam pe nimeni, glasul parca imi era astupat si nu puteam spune nimic. Vroiam sa tip, sa chem pe cineva, nu imi placea sa fiu singura, dar nu am putut, nu imi ieseau cuvintele pe gura. Deodata ams imtit niste maini reci ce ma cuprind de talie, imi era groaza sa ma intorc dar corpul meu se miscase involuntar.
In spatele meu era sotul meu, Naruto,imi zambise cald si ma saruta apasat pe buze.

-- Unde e toata lumea?. Il intreb cu o oarecare frica in glas.

-- Le-am dat drumul sa plece acasa. Astazi e ziua noastra.

-- Amm.. Umm.. Nu..

-- Poftim?

-- Am spus nu.

Sotul meu vroia cu ardoare un copil care sa fie al nostru. Mereu spunea ca el va fii rodul iubirii noastre si ca ne va fii urmas, ca el va fii urmatorul duce si ne va mostenii averea.
Am simtit o palma rece pe obrazul meu. Imi pun mana pe fata uitandu-ma urat la barbatul ce ma pleznise. Fata imi era rosie si ma ardea..

-- Femeie nerecunoscatoare! Cate nu am facut eu pentru tine si tu nu vrei sa imi oferi un urmas?!

Tipa sotul meu si ma trade dupa el in camera mare din centrul castelului. Ma arunca brutal pe pat si se urca pe mine.
Era ca un animal in calduri ce dorea sa isi satisfaca placeriile si sa ii fac mostenitori ca o pisica ce fata cate cinci pui.

-- Nu lasa-ma! Nu! Lacrimi amare imi curgeau pe obrazul meu rosu ce inca ardea dupa aceea palma tare data de barbat.

-- Nu! Esti a mea! Am tot dreptu! Deci mai bine ti-ai tine gura decat sa fii batuta din nou!

Lacrimile incepusera sa imi curga din ce in ce mai abundent si inima mii se rupse. Barbatul cu care ma maritasem era un animal in toata firea. Nu il iubeam, nu simteam nici cel mai mic sentiment pentru el poate doar ura. Tatal meu ma obligase sa ma marit cu el deoarece el e un mare om din satul nostru.
In secolul 18 nu prea gaseai un barbat care sa te ia de sotie si sa fii mai saraca decat el.
Pentru tatal meu era o mare bucurie cand a auzit ca ma voi casatorii cu un duce. Dar pentru mine nu era asa, imi oferisem inima diavolului si nu o puteam lua inapoi, acum era a lui cu tot cu corpul meu.
Nu am putut sa nu ii indeplinesc dorinta tatei, el era un biet fierar in sat si eu eram fica lui. Mereu isi dorea ca copilul lui scump sa ajunga cineva. Asa ca m-am comformat si i-am ascultat dorinta fiind acum in aceasta mare incurcatura de care imi era o greata de nedescris. Imi repugna faptul ca seara de seara trebuie sa adorm cu dorinta de a scapa de el odata si odata.


Lacrimi amare pierdute in timp Animation-anime-cartoon-cute-manga-Favim.com-291274
Sus In jos
Dadaa <3
Genin
Genin
Dadaa <3

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe undeva^^
Nr. mesaje Nr. mesaje : 341
Puncte : 413
Reputatie Reputatie : 54
Stare de spirit Stare de spirit : Depinde.:)

Lacrimi amare pierdute in timp Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi amare pierdute in timp   Lacrimi amare pierdute in timp I_icon19Mier 02 Noi 2011, 20:46

Hmm interesant:)

Astept sa vad cum continua povestea. pana acum imi place:D

So..hai cu nextu`>:D<
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Lacrimi amare pierdute in timp J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Lacrimi amare pierdute in timp Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi amare pierdute in timp   Lacrimi amare pierdute in timp I_icon19Mier 02 Noi 2011, 21:22

Foarte frumos
Imi place, este destul de bine ^^
Ti'ar trebui o critica pentruc a esti incepatoare
Desi ficul tau este promitator
Bafta! Astept next!


Lacrimi amare pierdute in timp Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Lacrimi amare pierdute in timp 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Lacrimi amare pierdute in timp Taemin_Stamp_by_eiyuutanLacrimi amare pierdute in timp Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Lacrimi amare pierdute in timp Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
● Lene
Genin
Genin
● Lene

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Lost in my dream..But i don't care..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 119
Puncte : 146
Reputatie Reputatie : 6
Stare de spirit Stare de spirit : Lonely..

Lacrimi amare pierdute in timp Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi amare pierdute in timp   Lacrimi amare pierdute in timp I_icon19Joi 10 Noi 2011, 21:23

Hii dragilor! Am venit cu partea nextul. Sper sa fie pe placul vostru si sa il citit cu drag.


Urme de lacrimi sarate inca erau pe fata mea alba. Dezgustul pe care il aveam eu fata de Naruto era unul ce nu va disparea..
Fiecare minut, secunda si clipa impreuna cu el ma chinuia amarnic, numai cand il vedeam simteam si imi aminteam clipele neplacute cand a profitat de mine. Mereu cand isi termina treaba avea un ranjet pervers pe fata ce imi repugna din ce in ce mai mult. Nu intelegeam cu ce se simte el mai bine cand ma chinuie si ma molesteaza.
Blondul se tranteste in patul in care seara de seara ma chinuia si in care ma aflasem eu in clipa de fata. Era vizibil obosit si respira sacadat in timp ce lacrimile au inceput din nou sa imi curga.

-Ce te uiti asa la mine? Nu ti-a placut.? Zambetul acela tembel ii aparuse din nou pe fata, ma incunt la el cu un gust amar in gura si cu o greata profunda.

-Asi putea sa zambesc cand te vad?

-(iertati-ma nu stiu ce vorbesc) naibi! Cum ai putea spune ca nu ti-a placut? O palma rece se lipise de obrazul meu umed.

O stare de voma ma cuprinse si am luat-o la fuga pe holurile largi inspre o iesire. Am ajuns in fata unei usi negre ce ducea spre iesire. Cum am ajuns afara am vomitat pe pamantul negru. Ameteala ma cuprinse si cazusem in genunchi.
In ultimele doua zile am tot avut stari de greata dar mereu ma gandeam ca era de la sentimentul de ura ce il am fata de Naruto, nu imi trecuse prin cap ca ar putea fii ceva mai serios pana in ziua de azi.
M-am dus la slujnica mea de incredere si singura mea prietena din castelul acela odios. Temari, o fata blonda cu ochii caprui ce mereu ma ajuta in problemele mele si ma sfatuia cu ce putea. Doar ea stia cat de crud si de sadic este Naruto, in ochii celorlalti oraseni el era un mare duce ce impunea respect.
I-am spus fetei cum ma simteam si ca acele simtome devenisera din ce in ce mai fregvente.

-Sakura.. Nu crezi ca ai putea ramane insarcinata cu ducele.?

-Musca-ti limba! Nu vreau sa ii fac un copil astuia! Un copil este un lucru frumos facut din dragoste nu din ura si molestare!
Numai acel gand de ai face lui un copil imi dadea fiori de gheata pe sira spinarii.

-Totusi, sa nu excludem aceasta posibilitate.. Cand ai avut ultima data perioada?

-Amm.. Nu a mai venit luna asta..

-Skura, imi spuse fata cu o oarecare ingrijorare usor vizibila pe fata ei, asta inseamna ca deja ii ai plodul in pantec.

.-..nu..nu..nu se poate.. Poate e ceva gresit.. adica..

-..Imi pae rau, Sakura..

Lacrimile reci incepusera din nou sa imi curga pe obraji si cadeau incet izbindu-se de podeaua rece a bucatariei..
Nu aveam de gand sa fac aceasta greseama de ai darui bucuria aceasta.. Nu am de gand sa ii fac un copil! Acest prunc avea sa imi aduca numai necazuri si sa imi ingreuneze situatia de mii de ori. Imi sterg lacrimile cu maneca camasii si ii spun lu' Temari sa faca fiertura de ierburi ce a invatat-o de la batrana din castel ce parasise lumea acum cateva luni, lasandu-ma singura cu blonda, numai noi doua impotriva tuturor..
In scurt timp fata imi intinse un pahar cu un praf alb peste care pusese vin rosu.
Cu o expresie serioasa si putin incruntata il iau din mana ei.

-Sakura, esti sigura ca asta este cea mai buna alegere?

-Da! Nu vreau sa ii port copilul in pantece!

Ii spun blondei ce era unpic nesigura de cea ce faceam. Tineam paharul cu diferite plante pisate si vin ce ii dadea o culoare mai rosiatica. Duc incet paharul la gura. Nu imi era frica daca voi muri stiind ca nici urmasul lui Naruto nu va supravietui.


Lacrimi amare pierdute in timp Animation-anime-cartoon-cute-manga-Favim.com-291274
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Lacrimi amare pierdute in timp J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Lacrimi amare pierdute in timp Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi amare pierdute in timp   Lacrimi amare pierdute in timp I_icon19Joi 10 Noi 2011, 21:45

Povestea Sakurei este ceva de nedescris, totusi cred ca sa intampla asa ceva in trecut doar ca acele femei nu aveau curajul sa protesteze. Nu am inteles ce facea acel amesc, o omora, omora doar copilul din pantecele ei sau pe amadoi? Ti-as fi recunoscatoare daca mai putea an unta cand postezi nextul,
Sus In jos
Crissu.♥
S-Class
S-Class
Crissu.♥

Merite deosebite : Lacrimi amare pierdute in timp J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Nici eu nu mai stiu
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5281
Puncte : 5552
Reputatie Reputatie : 107
Hobby-uri Hobby-uri : tenis cu piciorul...
Stare de spirit Stare de spirit : Ca in prima zi dupa divort...

Lacrimi amare pierdute in timp Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi amare pierdute in timp   Lacrimi amare pierdute in timp I_icon19Sam 12 Noi 2011, 21:01

Draga iti multumes ca ai inceput un fic nou
as vrea sa spun ca este foarte misto happy2
next si kiki te pupaceste kiss


Lacrimi amare pierdute in timp S6he8w
Lacrimi amare pierdute in timp Npi5xg
Lacrimi amare pierdute in timp 2myt0zq




Lacrimi amare pierdute in timp R0b9k0
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Lacrimi amare pierdute in timp Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi amare pierdute in timp   Lacrimi amare pierdute in timp I_icon19Vin 30 Dec 2011, 19:25

Hei , hei !
Imi place foarte mult acest fic !
As vrea sa pui nextul !
Spor la scris si inspiratie in love !
Si te-ai ruga sa ma anunti cand il pui kiss !
Multumesc >.>


Lacrimi amare pierdute in timp NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Lacrimi amare pierdute in timp Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi amare pierdute in timp   Lacrimi amare pierdute in timp I_icon19Vin 30 Dec 2011, 19:35

Hey! dap !

Am o mica nelamurire think Sakura are parul blond? Ca asa ai scris in primul capitol..think

In fine..imi place foarte foarte mult ideea in love

Pana acum sincer n-am mai intalnit-o si ma incanta acest lucru ^^

Sunt curioasa ce se va intampla in urmatorul capitol..ingrijorat

Spor la scris si idei! kiss


    Lacrimi amare pierdute in timp J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Lacrimi amare pierdute in timp Asss10Lacrimi amare pierdute in timp J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Lacrimi amare pierdute in timp Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi amare pierdute in timp   Lacrimi amare pierdute in timp I_icon19Joi 29 Mar 2012, 14:29

Din cauza ca acest nu a mai fost continuat de foarte mult timp merge catre FanFicuri Blocate. dap !


Lacrimi amare pierdute in timp Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Lacrimi amare pierdute in timp Empty
MesajSubiect: Re: Lacrimi amare pierdute in timp   Lacrimi amare pierdute in timp I_icon19

Sus In jos
 

Lacrimi amare pierdute in timp

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-