Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Because we are friends. ( + 15 ) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Because we are friends. ( + 15 ) Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Because we are friends. ( + 15 )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Because we are friends. ( + 15 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Vin 05 Apr 2013, 18:47



Title: Because we are friends.
Pairing: SasuNaru [ BROMANCE. ] !side SasuSaku , ItachiOC.
Rating: PG-13, NC-15 .
Anime: Naruto.
Length: Chaptered.
Genre: AU, angst, drama, romance, comedy, fluff, friendship, bromance.
Disclaimer: Nu deţin animeul sau personajele din el, dacă le-aş fi deţinut eram de mult căsătorită cu Sasuke :)).
Teaser: https://www.youtube.com/watch?v=vD3ej-gOA3c

♥ Current Location: My world.
♥ Current Mood: Tired.
♥ Current Music: NU'EST - Hello.


Because we are friends. ( + 15 ) 529129_434757689952042_1343699655_n

Because we are friends.
Capitolul I .
The day we met.

(≧ω≦) Cu şase ani în urmă.

- Uită-te la copilul acela ! Cât de penibil arată acolo singur .
- Şşş, nu vorbii cu sau despre el, este fiul celui de al patrulea Hokage, o să avem probleme dacă ne apropiem.
- Stai, nu este el deţinătorul vulpii cu nouă co..?
- Şşş, nu pronunţa numele acela, hai să plecăm de lângă acest monstru până nu ne văd părinţii noştrii.

Ca de fiecare dată : eu eram monstrul de care toţi se temeau şi fugeau, cel pe care îl urau cel mai mult şi pe care îl vroiau dispărut pe vecie undeva departe de ei. Eram singur şi părăsit , fără nici un prieten sau ajutor. Doar eu, în voia sorţii , pradă a unei melancolii ce prosperă zilnic şi a disperării nebuneşti.

Viaţa mea a fost şi este un chin , o tristeţe continuă . Timp de şanse ani, din clipa în care m-am născut, am fost urât de întreg satul, acceptat de puţini şi marginalizat de cei mai mulţi. Doar pentru simplul fapt că purtam un monstru în mine care a luat nenumărate vieţi, a distrus mii de famili şi a adus milioane de lacrimi pe chipuri nevinovate, eu trebuia să duc în spate fiecare înjurătură, batjocură sau pur şi simplu: cruda ignoranţă cu care mă serveau sătenii.
Toţi mă urau pentru ce aveam în mine, dar nimeni nu încerca să afle cine este cu adevărat : Naruto Uzumaki.

Mă judecau pentru trecutul ce nu îl aveam, mă credeau malefic şi periculos, în orice clipă vulpea putând să iasă din mine şi să îi ucidă de toţi dintr-o singură mişcare. Puteam face istoria să se repete, un copil de şase ani ... un simplu copil care nu ar rănii nici măcar o muscă, după părerea lor, le putea ucide familile, prietenii şi apropiaţii.

Cei care mă acceptau o făceau doar pentru că tatăl meu, Minato Namikaze, este al patrulea Hokage . Vroiam doar o vorbă bună pentru o mărire în grad, mai mulţi bani sau servicii ce doar hokagele le poate face. Eram folosit de ei pentru propriul lor bine . O cârpă pentru mulţi , fără nici o importanţă .

Oare ei ştiau că am un suflet ce sângerează ? Nu, nu le păsa.

Am împins uşor în pământ cu piciorul stâng, făcând leagănul să se mişte într-un ritm uşor . Am inspirat adânc aerul rece al serii şi m-am lăsat uşor pe spate, ţinându-mă de cele două sfori ce suţineau leagănul şi am împins mai tare cu gândul să ajung la nori şi poate mai departe de aceştia. Ochii mei albaştrii s-au închis, lăsându-mă pradă gândurilor şi melancoliei ce reapărea în fiecare moment, sufletul meu contopindu-se cu cel al unei păsări şi al unui singur vis : libertatea.

Oare dacă mă năşteam pasăre, situaţia ar fi fost mai diferită ? Cu siguranţă nu m-ar fi urât atâta lume , aş fi fost liber să fac tot ce îmi place şi tot ce am visat, probabil aş fi avut prieteni şi o familie ... întreagă. Probabil, pentru o scurtă perioadă de timp ce-i drept, puteam să simt iubirea unei mame ce îmi este atât de necunoscută.

Oare cum e să ai o mamă ?

Puteam să simt senzaţia aceea plăcută ce arde în stomac când te ridici de la sol în fiecare minut, acel exces de adrenalină ce te face să crezi că poţi face orice şi poţi să zici orice pentru că nu o să ţi se întâmple nimic. Dacă aş fi fost o fiinţă a cerului aş fi putut să trec printre cei mai frumoşi nori ai apusului şi răsăritului, nu aş mai fi murit de foame şi singurii duşmanii pe care i-aş fi avut ar fi fost doar păsările răpitoare şi pisicile .
Ideea de a fi pasărea chiar nu sună aşa rău pentru mintea unui copil de şase ani.

- Papa, îmi e dor de tine ... , am spus în şoaptă, muşcându-mi buza inferioară , nevrând să las lacrimile să curgă, împingând şi mai tare pentru a face leagănul să ajungă mai sus.

Motivul pentru care eram aşa singur şi pentru care trebuia să mă întreţin pentru o perioadă nedeterminată de timp era acela că tatăl meu, fiind hokage, era mai mereu plecat în misiuni de gradul A şi B în saturile vecine sau avea foarte multă treabă , ajungând la o oră târzie acasă , obosit şi stresat, adormind pe unde apucă, iar a doua zi de dimineaţă reluându-şi programul.
Rare erau momentele când purtam o conversaţie, scuza fiind una şi aceeasi : '' Naru', am treabă, vorbim mai târziu amice, bine ? '' apoi mă săruta pe frunte şi nu îl mai vedeam pentru câteva zile bune.
În momentul actual era plecat în Satul Ascuns în Nisip pentru o problemă cu nişte atacuri ciudate şi spontane, date noaptea, de nişte indivizii din Satul Sunetului.

Am oftat resemnat, nu puteam face nimic eram doar un copil prostuţ.

Vântul seratic îmi flutura şuviţele blondine în ritmul mişcărilor de dute-vino ale leagănului , făcându-mi sufletul mai liniştit, parcă curăţându-mi sufletul de toate acele amintiri neplăcute şi dure care însă vor revenii odată ce o să mă dau jos . Golul din stomac parcă se mărea odată ce ajungeam tot mai sus , picioarele mele aproape atingând ramurile unui stejar bătrân şi falnic în care se odihneau rândunelele obosite.
Am zâmbit larg, scoţând un ţipăt scurt care a reuşit să trezească un câine, reacţia acestuia fiind să latre nervos. Priveliştea din faţa mea era unică, norii portocalii şi galbeni erau aproape înecaţi în cerul ce avea o culoare de coral , adierea vântului făcându-i să se mişte încet , lăsând urme şi amintiri în urma acestora.
Am râs în timp ce am pus stop distracţiei mele copilărăşti: Era timpul să merg acasă unde nu mă va aştepta nimeni şi unde nimănui nu îi este dor de mine.

- ONEE-SAN!

Un strigăt ascuţit de copil a rupt liniştea nostalgică, făcându-mi inima să tresalte şi să se zbată. Un nod mi s-a pus în gât, în timp ce câţiva picuri de sudoare şi-au făcut apariţia pe funtea mea, iar un fior mi-a străbătut întregul corp în câteva secunde, întrerupându-mi respriaţia şi gândurile . Din reflex picioarele mele au alergat în locul cu pricina care nu era prea departe de parcul în care mă aflasem în urmă cu un minut.

Odată ce am ajuns, picioarele mele parcă încremeniseră în acel loc , pupilele dilatându-mi-se la priveliştea ce mi se arăta : un bărbat înalt, masiv , îmbrăcat în negru , purta o mască neagră şi ţinea imobilizat un puşti , braţul său drept ţinându-i gâtul strâns între spaţiul dintre mâna sa şi piept, în mâna stângă având un kunai ascuţit îndreptat spre inima puştiului ce mai mult de cinci ani nu avea. Pe jos se afla un alt bărbat, brunet precum băiatul imobolizat , care era rănit la braţ şi torace, sângele pătând asflatul ars de soare, cu sharinganul activat, având o privire ucigătoare şi rece, dar se mişca cu greu .

Atunci îmi dădusem seama, trebuia să fie sub jutsul imobilizării.

- ONEE-SAN TE ROG PLEACĂ ! SALVEAZĂ-TE ! a strigat puştiul , strânsoarea din jurul gâtului său devenind şi mai atroce.
- Hahaha Itachi, puştiul tău se crede erou , ce drăguţ, a răspuns răzând agresorul.
- Kabuto , nenorocitule, taci din gură. Când o să mă ridic de aici o să îţi arăt eu ţie ce Uchi...,dar brunetul nu a mai putut să îşi termine fraza, pentru că tipul, Kabuto, i-a tăiat-o imediat.
- Ce ? Ce o să îmi faci în starea jalnică în care te afli ? O să-mi dai un 'jutsu' d'ala de al tău de fetiţă şi o să mă ucizi pe loc ? Te rog, mă faci să râd, ce creatură jalnică ai ajuns, tu, marele shinobi al Konohăi şi descendentul clanului Uchiha. O să te fac să regreţi ziua în care te-ai născut, o să îţi ucid întreaga familie, începând cu piticania asta a ta pe care o iubeşti aşa de mult şi terminând cu cei mai apropiaţi , exact cum a făcut clanul tău nenorocit cu familia mea. O să te las doar pe tine, singur, exact cum şi eu am fost lăsat să sufăr, o să te las să guşti din ceea ce am gustat şi eu. Suferinţă pură.

Am strâns nervos din pumn, dinţii înclestându-mi-se şi furia luând naştere în sufletul meu, o ură nestăpânită acaparându-mă , iar dorinţa de a îl ucide pe acel Kabuto m-a condus spre următoarea mişcare spontană.

- Bunshin no Jutsu !

Odată ce m-am clonat l-am atacat pe acel nenorocit, care nu a ştiut ce îl loveşte odată ce douăzeci de mine au sărit în spatele lui. În timpul atacului, luat prin surprindere, Kabuto a uitat de 'prada' sa care a fugit imediat la fratele său, luându-l în braţe , îngropându-şi capul în pieptul lui şi începând să plângă speriat.

O necunoscută sete de sânge mi-a trecut prin tot corpul, făcându-mi loviturile mai dure şi violente, Kabuto neputând să riposteze datorită rapizităţii acestora. Am reuşit să îi provoc râni frumoase cu kunaiul pe braţe şi faţă, rupându-i hainele şi masca, sângele scurgându-se pe jos .

- NARUTO, AJUNGE ! s-a auzit în fundal vocea accentuată şi groasă a fratelui brunetului , care m-a făcut să mă opresc şi calmez , iar Kabuto profitând de ocazia de a îşi salva fundul a luat-o la fugă precum o găină speriată.
- Data viitoare am să te omor ... am şoptit printre dinţi, întorcându-mă spre cei doi bruneţi care se uitau şocaţi la mine.

Mă simţeam ruşinat şi probabil obrajii mei erau de un roşu aprins, aşa că mi-am lăsat capul în jos încercând să ascund acest fapt. Îmi era oarecum ruşine de fapta mea şi de momentul în care mi-am scăpat cumpătul. Unul dintre bruneţi a râs cristalin, iar o mână şi-a făcut loc pe umărul meu. Curios am ridicat fruntea din pământ şi am fost surprins să văd o faţă seninsă cu un zâmbet cald ... care era pentru mine .

Cineva mi-a zâmbit ...

- Sunt Itachi, încântat să te cunosc într-un final Naruto, am auzit multe despre tine. Mulţumesc că mi-ai salvat fratele, Sasuke, de acel nenorocit , îţi voi fi pe veci recunoscător.

Pe tot parcursul frazei sale nu am putut decât să îi admir zâmbetul şi cum ochii lui negrii erau aşa calzi şi plini de iubire şi admiraţie. Sclipeau, întunericul din ei era atât de adânc şi atrăgător, făcând un contrast uimitor cu pielea sa albă precum zăpada pură din Decembrie. Aveam o stare ciudată în suflet precum o erupţie a unui vulcan plin de fluturi, inima mea bătea din ce în ce mai tare , iar picioarele mi se înmuiau. Prima dată când un sătean era bun cu mine.
Mâna lui greoaie era încă pe umărul meu , nedându-mi drumul.

- Sunt sigur că şi Sasuke îţi este profund recunoscător, nu, Sasuke ? a întrebat acesta privindu-şi fărţiorul ce încă se ascundea în spatele lui care doar a aprobat din cap. Scuză-l, este destul de timid.

Am zâmbit larg, apropindu-mă de Sasuke, care mă privea cu o oarecare teamă. Aceea privire ... care mi-o aruncau toţi. Nu mă puteam oprii din zâmbit, chiar dacă privirea sa mă rănea uşor , puştiul era mult prea adorabil şi dulce pentru a putea fi supărat pe el.

- Sunt Naruto Uzumaki, visul meu este să ajung un Hokage precum tatăl meu ! O să îmi împlinesc visul chiar dacă am şase ani ! O să ajung cel mai mare shinobi al satului şi o să îl apăr cu preţul vieţii exact cum au făcut cei mai mari eroi din cărţile de istorie pe care Iruka sensei mi le citeşte zilnic ! Crede-mă !

- Sunt Sasuke Uchiha, descedent al clanului Uchiha şi ... şi fratele lui Itachi .... şi o să ajung un mare erou precum fratele şi tatăl meu ... , a spus acesta cu pauze lungi, privind în pământ , probabil roşu în obraji , jucându-se cu degetele sale micuţe .

- DATTEBAYO ! O SĂ FIM EROI ÎMPREUNĂ ! am ţipat eu, sărind în sus de fericire, Sasuke ridicându-şi privirea din pământ şi zâmbindu-mi cald şi începând să râdă la reacţia mea , acelaş zâmbet ce încă îl purta şi fratele său.

Din clipa aceea am ştiut că eu şi Sasuke o să fim bun prieteni... pentru o perioadă lungă de timp.

~~~~~~

A/N: DONE ! FINALLY DONE! Doamne mi-a luat ceva ore sa il scriu ;~~; ma doare manuta si caputul. Anyway, revenim. Sper ca v-a placut primul capitol al ficului meu ^^ something new, nu? A trecut ceva timp :"> si na, trebuia sa vin cu un alt fic ~ O sa incerc sa combin lumea ninja cu lumea moderna, sper sa-mi iasa. Va rog sa lasati comentarii ;-; ma supar de nu /mrr.
Chu ! ~

P.S : Bromance nu este acelas lucru cu YAOI!
BROMANCE = The relationship between two straight guys. They enjoy each others company and even though they may constantly joke about being g a y but they are not.



Because we are friends. ( + 15 ) Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Because we are friends. ( + 15 ) 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Because we are friends. ( + 15 ) Taemin_Stamp_by_eiyuutanBecause we are friends. ( + 15 ) Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Because we are friends. ( + 15 ) Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Vin 05 Apr 2013, 19:10

Buna Elzisor, ca sa stii, ma simt mandra ca in sfarsit iti coemntez si eu ficul. Si spre uimirea mea, sunt si prima care face asta, adica, mai bine zis, care ti-a citit acest capitol.
Cred ca acest inceput il vad precum un fel de ''flash back'' dar nu stiu de ce. Oricum, sunt incantata ca te-ai folosit la inceput de ideea din anime; m-ai indus putin in eroare, asta e normal. Credeam ca vei povesti cuvant cu cuvant absolut toate amintirile lui Naruto si ca nu vei veni cu nimic original. Dar apoi am inaintat cu cititul si mi-ai lasat un zambet pe fata cu tot continutul acestei povesti. Pare interesanta, Sasuke si Naruto, apropindu-se unul de celalalt. E un fel de Naruto numai pe versiune lui Elz, nu? lough
Ma simt atrasa de modul tau de a nara, pentru ca prin descrierea fluida ne faci sa patrundem in mijlocul actiunii, sa credem ca noi suntem cei care detin in corpurile noastre un monstru, ca noi ne-am gasit un nou prieten, ca noi vom deveni Hokage. Acea mini batalie care in mod normal s-ar produce in cateva secunde, tu ai descris-o lung si lent, si am putut sa imi imaginez in minte fiecare gest facut.
Dar totusi, am o intrebare. Cum va aparea Sakura in peisaj? Adica, Naruto by Elz mi se pare interesant cu acest prim capitol, si m-ai facut super curioasa in legatura cu urmatoarele. Sasuke si Naruto prieteni; imi pica bine aceasta idee la inimioara. Oare vor fi colegi de suferinta, sau vor trece impreuna peste toate? Ne va mai face Elz bancuri amuzante la sfarsitul capitolelor? well? awesome right? lough
Oricum, sper sa ai timp sa ma anunti si pe mine, bafta si spor la scris si idei. a hug



Because we are friends. ( + 15 ) Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Vin 05 Apr 2013, 20:30

Buna. Vai, este foarte frumos acest capitol, emotionant, o idee foarte originala. Imi place ca ai expus ideea intr-o versiune Naruto, multi nu mai fac asta, apreciez. Imi place cum scrii, prin faptul ca nu folosesti multe figuri de stil dar totusi imi transmiti acele sentimente. Chiar ma bucur ca mi-ai spus de acest fic, nu mai citisem un fic asa ca acesta, original si au fost cateva propozitii si fraze care intr-adevar m-au emotionat. Abia astept sa vii cu next-ul, sa nu uiti sa ma anunti, pana atunci te pup dulce. kiss


Because we are friends. ( + 15 ) VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .


Ultima editare efectuata de catre Ellie Dynamitte in Vin 05 Apr 2013, 20:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Ari'
Genin
Genin
Ari'

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Pe Marte.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 94
Puncte : 110
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Mult dans.
Stare de spirit Stare de spirit : H, normală? Cred.

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Vin 05 Apr 2013, 20:35

Bună:) Ihihi, ce frumos este fan ficul tău. Sasuke-kun si Naruto au devenit cei mai buni prieteni. Ihihi, cât de frumos. Să înţeleg că mai târziu, mă refer peste câţiva ani o ă apară şi Sakura. Ea o să intervină între cei doi prieteni. Ah, cine ştie ce idei trec prin căpuşorul tău acum. Ideea mi se pare super, dar super originală.. Oh, sunt tare curioasă să văd ce o să se întâmple. Te rog ca data viitoare când o să postezi un nou capitol să mă anunşi şi pe mine. Îţi urez spor la scris şi la idei în continuareaq. Mulţi pupici. Because we are friends. ( + 15 ) 208323


Because we are friends. ( + 15 ) DCTn4U1

Împăcarea conştiinţei. "Fumatul interzis!", inscripţionat pe fiecare scrumieră.
Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Because we are friends. ( + 15 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Vin 05 Apr 2013, 21:58

Elz. kiss
Ai venit mai repede decât mă aşteptat cu noul fic. Ţi-am zis-o deja că îţi ador teaser-ul, este foarte frumos şi se vede că acorzi o atenţie sporită ficului tău. Îmi place ideea, pentru că nu una care se fixează pe cuplul Sasuke&Sakura, nu din prima, ci ai început cu prietenia celor doi, lucru original. Ai fost creativă folosind ideea din anime, dar adăugându-i tu originalitate. Ai o descriere fluidă, poate una dintre cele mai fluide descrierii, lucru care-mi place. E uşor să citeşti ceva scris de tine, pentru că ştii cum să descri simplu şi totuşi profund un anumit sentiment.
Eu sunt curioasă ce se va întâmpla cu cei doi pe viitor, deci nu uita să mă anunţi când postezi următorul capitol. Baftă, găino. a hug
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Because we are friends. ( + 15 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Vin 05 Apr 2013, 22:01

Ma bucur ca ai inceput sa scrii un nou fic.
Am vazut pe facebook despre el si pe youtube acel teaser :D.
Imi place foarte mult ideea, chiar vreau sa vad relatia de prietenie dintre cei doi ^^.
Si imi doresc sa vad si SasuSaku :-".
Cu siguranta o sa fie la fel de fabulos ca si celelalte ficuri ale tale <3.
Astept next <3<3<3<3.
Te pupa Deea kiss*:.
PS: Cititoarea ta fidela :)).



Because we are friends. ( + 15 ) Cooltext1711025034_zps229023de
Because we are friends. ( + 15 ) Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Because we are friends. ( + 15 ) Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Because we are friends. ( + 15 ) Cooltext1711027790_zps698ad8da


Ultima editare efectuata de catre ~ Deea ~ in Vin 05 Apr 2013, 22:17, editata de 1 ori
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Vin 05 Apr 2013, 22:02

Hello a hug ...m-am gandit sa dau ci eu pe aici si WOW ce fic dragutz in love
Ce bine ca Minato traieste...dar pacat ca nu poate sta mai mult timp cu Naruto sad eh..macar si-a facaut un prieten nu happy ?Sau doi...cine stie ce se va intampla in viitor heh
Spor la scris in continuare si daca ai putea anunta-ma si pe mine de next happy Mersii anticipar kiss
~Sayonara~ kiss


Because we are friends. ( + 15 ) Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Lun 08 Apr 2013, 15:20

Bună Elz! Ți-am citit capitolul la 3 noaptea și ceva și sincer am rămas impresionată. Ești una din scriitoarele mele preferate de pe acest site încă de când ai scris „Floare de lotus”. Îmi pare sincer rău că s-a terminat ficul, dar mă bucur că ai început un altul. Te felicit pentru acesta și îți urez bafta la tastat. Săracul blondin, a suferit așa de mult încă de la o vârstă așa fragedă ! Sper să mă anunți la next. Kissez!


Because we are friends. ( + 15 ) Large

I love you, key? 
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Lun 08 Apr 2013, 17:35

Inreresant...imi place....sa ma anunti si pe mine de next


Because we are friends. ( + 15 ) 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... Because we are friends. ( + 15 ) 1038902d4n6wjrauv
Because we are friends. ( + 15 ) 1185528_382197825239589_1994385887_n
Because we are friends. ( + 15 ) 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. Because we are friends. ( + 15 ) 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Because we are friends. ( + 15 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Lun 08 Apr 2013, 18:17

♥️ Current Location: Bedroom.
♥️ Current Mood: Depressed :\
♥️ Current Music: B.A.P - Unbreakable.


Because we are friends.
Capitolul 2
Team 7 and its start.

。◕ ‿ ◕。 10 ani mai târziu. 。◕ ‿ ◕。
Prezent.


- SASUKE !! AŞTEAPTĂ DEMENTULE ! NU MAI FUGII ÎN HALUL ĂSTA !
- MIŞCĂ SAU VOM INTÂRZIA LA EXAMEN !
- DAR MĂ DOR PICIOARELE ! MERGI MAI ÎNCET ! NU FUGE ŞCOALA DE TINE !
- TACI ŞI MERGI, LENE CE EŞTI !

Am început să râd şi să bombăn câteva atribute destul de ' frumoase ' pentru colegul meu de drum, în timp ce abia îmi târam picioarele spre şcoală . Era ora şapte dimineaţa şi încă nu mă trezisem de-a binelea chiar dacă picioarele mele funcţionau destul de bine. Zic şi eu . Ce oră atroce pentru a fi în picioare. Oare de ce atâţia oameni se aşteaptă ca un om simplu , ca mine, să fie plin de energie şi chef de viaţă în miezul dimineaţii ? Era cumva o regulă nescrisă de vreun fanatic hiperenergic ?

Nici măcar nu mâncasem , nici măcar nu mă spălasem pe ochi şi dinţi sau trezisem bine că m-am trezit cu Sasuke în baie , cu o faţă de satisfăcut şi cu acelaş zâmbet larg cu care mă încântă de atâţia ani de zile . Părul său brunet ce îi atingea umerii sclipeau în lumina difuză a dimineţii , iar parfumul său mă făcu imediat să îmi deschid ochii şi să ... urlu . Nu era oarecum normal să te scoli aşa devreme dintr-un vis minunat cu o fată foarte foarte drăguţă, să te duci la baie şi să îţi bagi peria de dinţi în gură şi BAM ! dintr-o dată pe geamul băii să apară un nebun, cum este amicul meu , care să îţi zâmbească larg şi să îţi zică, defapt ţipe, în ureche : ' Astăzi e ziua cea mare ! '.

Pentru un moment am crezut că mă cere în căsătorie sau că i-a ars casa sau murit pisica, de aceea i-am pleznit una după cap ceea ce l-a făcut să se dezechilibreze şi să cadă în genunchi fix lângă mine reproşându-i că era să fac un infarct din cauza lui. Răspunsul lui a fost unul aşteptat : mi-a pleznit şi el una şi apoi ne-am luat la bătaie.

Sasuke şi Naruto doar.

- MIŞCĂ-TE ODATĂ ! urlă Sasuke incepând să alerge , ceea ce mă făcu să mă trezesc din amintirile mele şi să îi urmez exemplul .

Astăzi este ziua în care voi devenii un genin, un prim nivel în drumul meu spre a fi un shinobi şi un prim pas în visul meu de a devenii Hokage şi un ninja onorabil al Satului Ascuns între Funze. Este ziua în care lumea va afla cine este cu adevărat Naruto Uzumaki şi ce poate face acesta împreună cu co-echipierii săi în lupta împotriva răului şi a efectelor produse de acesta. Este ziua în care îmi voi arăta iubirea pentru acest sat, îl voi face mândru pe tata şi pe Itachi-sama , iar toţi cei ce m-au criticat şi urât o să îşi schimbe total părerea despre mine.

Sper.

Odată ce am ajuns în faţa porţii principale, picioarele mi s-au îmuiat uşor, uşor, tot curajul pierzându-se undeva pe drumul pe care am venit în urmă cu câteva minute. Un nod mi se puse în gât şi gândurile negativiste îşi făcuseră deja loc în mintea mea, înegrindu-mi speranţele şi tot ce ţinea de această reuşită.

Dacă nu aveam să trec acest examen, toţi cei cinsprezece ani de ură şi tristeţe aveau să se prelungească, sătenii având să mă urască şi mai mult, batjocorească şi , probabil, aveam să îl pierd şi pe Sasuke . Mai pe scurt , dacă ratam acest prim test al vieţii, îmi ratam întru totul viaţa şi un viitor lipsit de vorbe grele şi dureroase de la oamenii pe care, chiar dacă mi-au făcut atâta rău din clipa în care am deschis ochii , îi iubesc şi vreau să îi protejez.

Cea mai sinistră parte ar fi una care m-ar putea termina emoţional : pierderea lui Sasuke .
Nu mi-aş putea imagina viaţa fără el , datorită lui zâmbesc şi îmi continui umbrirea acestui pământ . El este precum un far după care mă ghidez în înutunericul sufletului meu , micul meu frate pe care inima nu mă lasă să îl abandonez şi pe care vreau să îl protejez cu preţul vieţii. Mi-aş da ultima suflare pentru el.
Lumina vieţii mele, pentru el trebuie să trec acest test , pentru a îi asigura un viitor sigur în care nimeni să nu îi poată rănii familia sau sufletul firav de copil.
Un viitor care nu se va asemana cu trecutul meu nici în cele mai mici şi neînsemnate detalii.

- Naruto ? s-a auzit o voce masculină în spatele meu care m-a făcut să tresar şi să mă întorc robotic spre sursa acesteia.
- Da Iruka- sensei ?
- Este timpul , sunt sigur că o să faci bine ! Nu te teme ! Ştii bine că eu, Itachi şi Sasuke te vom susţine orice ar fi ! Să mergem ! mi-a spus acesta în timp ce m-a luat de după gât, aruncându-mi acel zâmbet patern de care rar mă bucur şi care mi-a redat speranţa în suflet.

Oh, Iruka-sensei , dacă ai ştii că uneori te confund cu îngerul meu păzitor m-ai crede nebun şi mi-ai spune că sfidez religia, dar ... uneori mă întreb: Cum de eşti mereu acolo exact când am nevoie de tine ? Cum de ştii exact de ce am nevoie ? Cum de îmi spui exact ce trebuie să aud ? Cum numai tu ştii să îmi citeşti sentimentele doar cu ajutorul acelor ochi ageri ? Oare cum de eşti aici încă ? După câte au spus şi scornit sătenii ?

Răspunsul tău îmi răsună în cap de fiecare dată când îmi pun aceste întrebări : ' Pentru că suntem lafel Naruto... pentru că suntem exact lafel. '

∩(︶▽︶)∩

Testul pe care a trebuie să îl dau nu a fost cine ştie ce, totul a constat într-o schimbare jutsu şi o multiplicare pe care le-am făcut la perfecţie în jumătate din timpul dat, toţi supraveghetorii românând şocaţi şi aplaudând la final. Rezultatul a fost unul aşteptat, trecusem de ceva ce mi-a fost frică şi credeam imposibil, dar care s-a dovedit atât de uşor.

Karma, oare de ce funcţionezi total invers ?

După finalizarea examenului individual am fost dus într-o cameră care se asemăna cu o sală de clasă. Îndrumătorul m-a informat că aici o să îmi întâlnesc colegii de echipă cu care o să trebuiască să îndeplinesc, pentru un moment, diferite misiuni de rangul D, până la următorul examen care va valorifica puterea echipei noastre . Eram fericit şi foarte entuziasmat, numai gândul că îmi pot începe activitatea de ninja mă bucura enorm, iar gândul că voi avea un prieten nou era un bonus.

Când am păşit în cameră am putut observa umbra unei siluete slăbuţe care avea un iz de eleganţă şi impunea respect şi stimă. Eram atât de atent la acea umbră încât nu am observat când uşa mi-a fost trântită în spate.

Am rânjit , drăguţă fată.

M-am apropiat cu paşi mici spre acel trup zvelt şi care implora să fie îmbrăţişat , cu gândul să fac o micuţă glumă, ca între colegi. Am apucat de şolduri făptură şi am urlat : ' BAUUU !!! ' .

- NARUTO IDIOTULE !! s-a auzit o voce cristalină, sau ţipăt, care parcă mi-a zdrăngănit toţi dinţii din gură şi izbit capul de un perete dur.

A nu, defapt am primit un pumn în gură şi am ricoşat într-un perete.
Dură tipa.

Am început să râd şi în acelaş timp să îmi mângăi maxilarul rănit, uitându-mă atent la acea fiinţă superbă ce stătea în faţa ochilor mei, scuturându-se de praf . Părul lung, roz bombon cu tente roşiatice, era strâns într-o coadă ce se odihnea pe umărul ei stâng şi aproape dezgolit de bluza neagră plasă . Era superbă, strălucea în lumina amiezii. Pielea ei albă se putea asemăna cu cea a primei zăpezi din an. Atât de pură şi inocentă. Ochii ei verzi emanau , pe lângă frică, inocenţă, iubire şi atât de multă forţă şi devotament, o tentă de ură.
Era perfectă.

- Ştii, nu trebuie să dai aşa tare ! Vroiam să fac o glumă ! am spus eu pe un ton supărat, dar totuşi jucăuş.
- Dată viitoare ţine-ţi mâinile acasă, a răspund aceasta aproape răzând de starea în care mă aflam.
- Naruto.
- Sakura.

Zâmebetul ei .. era magic . Parcă mi-ar fi injectat otravă în corp, iar acum se răspândea cu viteza luminii acompaniată de o mare de fluturi şi alte animale ce îşi făceau de cap prin stomacul meu.

Uşa clasei se deschise cu un scârţâit sinistru, pe ea intrând nimeni altul de cât Sasuke care avea o faţă nonşalantă şi plictisită.

- SASUKE !!! am urlat în timp ce am alergat să îl îmbrăţişez strâns, uitând de colega noastră care se uita perplex la noi .

Nu îmi dădusem seama cum şi când ajunsesem precum un koala: căţărat pe trupul brunetului, strângându-l tare capul meu fiind ascuns în pieptul său.

- Eu care ziceam că o să am o echipă ... normală.

O voce masculină şi groasă spărsese liniştea fraternă, făcându-ne să ne întoarcem spre sursa acesteia, ochii dilatându-ni-se la vederea persoanei ce o poseda.

~~~~~~

A/N: Oh Doamne T________________________T Nu ma asteptam, pe bune ; va multumesc ENORM ca ati comentat si v-ati facut timp sa imi cititi ficul. Conteaza pentru mine. Ma bucur din tot sufletul ca va place. Vreau sa va readuc aminte de viata ninja a lui Naruto <3 dintr-o alta perspectiva care merge pe a lui Masashi dar usor usor de indeparteaza. O linie curba.
TTAm vazut ca vreti bancuri ala Elz.
O sa incep sa fac then <3
Sper ca o sa iubiti acest fic cum l-ati iubit si pe celalalt, Floare de Lotus.
Va multumesc tuturor pentru laude >:D< ma bucur ca v-am putut incanta si ca inca pot sa o fac, cu creatiile mele literare.
I love you !! in love


Because we are friends. ( + 15 ) Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Because we are friends. ( + 15 ) 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Because we are friends. ( + 15 ) Taemin_Stamp_by_eiyuutanBecause we are friends. ( + 15 ) Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Because we are friends. ( + 15 ) Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt


Ultima editare efectuata de catre Elz . in Dum 14 Apr 2013, 16:54, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Lun 08 Apr 2013, 18:35

Bună, merci foarte mult de anunţ.
Acest capitol este perfect. Are tot ce îi trebuie: umor şi sentimente. Îmi place mult, începutul a fost de-a dreptul genial, la fel şi partea cu Sakura şi Naruto. Pe mine una m-ai lăsat în suspans, superb. Abia aştept să văd ce se va mai întâmpla, am impresia că o să ajung să devin o fană foarte înfocată a acestui fic.
P.S.: Să mă anunţi de next. in love


Because we are friends. ( + 15 ) VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .


Ultima editare efectuata de catre Ellie Dynamitte in Lun 08 Apr 2013, 18:48, editata de 1 ori
Sus In jos
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Because we are friends. ( + 15 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Lun 08 Apr 2013, 18:37

Dupa cum am spus si pe chat..: Vai de memoria mea de baba =)))
Era sa uit sa dau edit.
Mda ce sa faci..asa e batranetea=)).
Imi place capitolul, intotdeauna ai avut multa imaginatie si un vocabular frumos.
Este imposibil sa nu imi placa ficurile tale.
Devine din ce in ce mai interesant :>:> Nu pot sa zic decat ca vreau next cat mai repede !!!
Spor la scris si imaginatie kiss*.
Te pupa Deya kiss*:*.



Because we are friends. ( + 15 ) Cooltext1711025034_zps229023de
Because we are friends. ( + 15 ) Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Because we are friends. ( + 15 ) Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Because we are friends. ( + 15 ) Cooltext1711027790_zps698ad8da
Sus In jos
Raluca :D
Chūnin
Chūnin
Raluca :D

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Oradea-Bihor
acebook acebook : Raluca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 583
Puncte : 647
Reputatie Reputatie : 66
Hobby-uri Hobby-uri : Mai multe :)
Stare de spirit Stare de spirit : Happy

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Lun 08 Apr 2013, 21:40

Hey happy Ma bucur ca ai adus nextu si ca ti-ai facut timp sa ma anunti se pe mine happy Mersii kiss
Acum despre capitol ce sa zic.....A fost SUPERB lough
Sincer ma bucur foarte mult ca Naruto si Sasuke sunt prieteni chiar atat de buni happy Cine a fost persoana aceea care a intrat in clasa si a zis
Citat :
- Eu care ziceam că o să am o echipă ... normală.
Adica intuiesc eu cine ar putea fii dar nah happy2 prefer suspansul lough Si Naruto cum sa sara asa in brate la Sasuke asta suna cam CIUDAT rolling on the floor adica cel putin din perspectiva mea lough think
Spor la scris in continuare si sper sa aduci nextul cat mai repede happy Ne mai auzim heh
~Sayonara~ kiss a hug


Because we are friends. ( + 15 ) Large
✿▫✿▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
“Growing up is losing some illusions, in order to acquire others.”
Sus In jos
Sasuke.
Genin
Genin
Sasuke.

Sex : masculin Varsta : 28
Localizare Localizare : Cluj-Napoca
acebook acebook : -.-''
Nr. mesaje Nr. mesaje : 231
Puncte : 319
Reputatie Reputatie : 42
Hobby-uri Hobby-uri : In the club \m/
Stare de spirit Stare de spirit : indiferent

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Mar 09 Apr 2013, 02:08

Waaaaa a fost un capitol uimitor. Multumesc ca m-ai anuntat si sper s-o faci in continuare. Tin sa precizes ca ma incanta cum descri, ca actiunea e in lumea ninja si ca... a aparut Sakura. Mda. Sper sa vi cat mai repede cu capitolul urmator! Apropo, tare amuzanti astia doi. (Naruto si Sasuke) happy2


Because we are friends. ( + 15 ) Large

I love you, key? 
Sus In jos
XPuppet
Genin
Genin
XPuppet

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Departee de realitate
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 54
Puncte : 70
Reputatie Reputatie : 6
Hobby-uri Hobby-uri : Music is my life
Stare de spirit Stare de spirit : Alta lume...alta era...pentru prostii care spera ! Viatza e nedreapta !

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Mar 09 Apr 2013, 13:57

Am trecut si eu pe aici si trebuie sa`ti spun ca deja m`am indragostit de ficul tau
Ce relatie frumoasa impartasesc Naruto si Sasuke...chiar e ceva diferit si prinde foarte bine la public heh
Superbe aceste capitole si vreau sa vad ce ne pregatesti in continuare
Spor la scris ! Faci o treaba minunata
Ahhh...si daca se poate, ma poti anunta la urmatorul capitol ? puppy eyes


Because we are friends. ( + 15 ) ByeHIZR


I’m sick of trying to pretend I can live without you
Sus In jos
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Mar 09 Apr 2013, 14:58

Wooooooooww! Peste ce capodopera am dat aici what?lol!
Deci ideea e forte originala imi place .....tot rusinos Pana ACUM evil devil mua ha ha
Sa aduci nextul repede si sa ma anunti si pe mine caci nu vreau sa ratez nimic shy
Pupici de Denixutza pentru Elz i love you angel hug


Because we are friends. ( + 15 ) SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
Ambriel Malphas
Jōnin
Jōnin
Ambriel Malphas

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Roman
acebook acebook : Alexandra Elena
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1447
Puncte : 1767
Reputatie Reputatie : 270

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Vin 12 Apr 2013, 16:43

Buna Elz.
Scuza ca vin abia acum cu un comentariu, dar mai bine mai tarziu, decat niciodata.
In sfarsit se complica lucrurile, apare Sakura in peisaj
si in cele din urma ''picii'' si indragostesc.
Acum, ramane de vazut cum o vor imparti
pe saraca Sakura.
Oricum, eu astept next, acum iti las un comentariu scurt,
iti voi lasa un comm mai lung la urmatorul capitol.
Nu uita sa ma anunti, bafta la scris!


Because we are friends. ( + 15 ) Tumblr_mvopi97br51raxepao1_500
 The world isn't safe for a girl like me.
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Vin 12 Apr 2013, 17:03

Elz, fiinta imposibila, esti un geniu, jur! Ador ideea pe care o folosesti, mai ales ca se bazeaza pe anime, insa tu ai modificat multe lucruri. Ai folosit ideea ninja si ai modelat-o dupa buna si frumoasa dorinta, iar rezultatul este surprinzator de genial. Imi place ceea ce a rezultat, chiar foarte mult si imi place si legatura pe care ai format-o, legatura dintre Naruto si Sasuke. Vreau sa vad cum o vei introduce pe Sakura intre ei, daca ai va desparti pentru totdeauna, pentru un timp, unde se va ajunge. Sunt extrem de curioasa in legatura cu next-ul, nici nu stii cat. Esti talentata, scrii superb si nu cred ca poate nega cineva asta. Pana vei sosi tu cu urmatorul capitol, eu te voi ruga sa ma anunti. Nu de alta, insa am de gand sa urmaresc acest fic pana la sfarsit. Spor la scris si la idei kiss
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Vanilla <3
Genin
Genin
Vanilla <3

Sex : feminin Localizare Localizare : Cu barca...
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 54
Puncte : 76
Reputatie Reputatie : 14
Hobby-uri Hobby-uri : Sa fac fulgi de zapada din hartie :)
Stare de spirit Stare de spirit : 3

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Vin 12 Apr 2013, 18:01

Am trecut si eu pe la tine si bine am facut ! Te rog sa ma anunti cand vei venii cu next-ul. Te pup.


Because we are friends. ( + 15 ) J0XIecg
Sorumeito
..══════..
═.═.Be a.══════.═
Daca ar privi in adancul sufletului meu,
de
monii ar ramane terifiati.

══════.Monster.═
..══════..
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Because we are friends. ( + 15 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Sam 13 Apr 2013, 22:21

♥️ Current Location: CherryBlossom World.
♥️ Current Mood: Unknow.
♥️ Current Music: Smiley ft. Alex Velea - Dincolo de cuvinte


Because we are friends.
Capitolul 3
' 1,2,3 HERE COMES KAKASHI HATAKE !'

Timp de câteva minute bune toţi trei am rămas împietriţi, muţi şi suprinşi de apriţia ultimei persoane la care ne-am fi gândit că ne-ar putea fi sensei. Semănam cu nişte peşti balon cu gura căscată ce aşteptau momentul potrivit să se umfle şi să rănească pe cineva cu ţepii lor periculoşi şi dureroşi. Nu ne aştepam ca nişte genini ca noi , practic cei mai neînsemnaţi ninja din sat, să primească o asemenea binecuvântare şi în acelaş timp onoare... Nu ne aşteptam să fim antrenaţi de cineva ca el pentru o perioadă nelimitată de timp.

Cu colţul ochiului l-am privit pe Sasuke care purta veşnica lui faţă de - Da, mă rog, super. - , dar în care se regăsea aceeaşi uimire, admiraţie şi faşcinaţie ca în ochii mei şi ,probabil, şi ai Sakurei. Împreună auzisem multe despre acest shinobi al satului, unul dintre cei mai mari eroi care din păcate nu a putut ajunge Hokage din vina unei neînţelegeri. O înţelegere total banală, dar care a avut efecte catastrofale asupra vieţii sale şi a satului. Bărbatul era perfect în orice tehnică sau jutsu, avea cel mai ridicat grad la taijutsu şi la ninjutsu, unii spun că datorită vitezei sale uluitoare devine aprope invizibil, insesisabil într-un loc deschis, porecla lui fiind şi ' cameleonul focului '.

Posedă sharingan deşii nu este un membru al clanului Uchiha şi nimeni nu ştie cum de acest lucru s-a putut întâmpla, îi ştie pe toţi shinobii, ANBU NINJAS, însuşi pe Hokage, mai bine decât se ştiu ei pe ei însăşi, deşii ei nu îl ştiu atât bine pe acest om care emană numai secrete şi mister.

Nimeni nu ştie îndeajuns de multe detalii despre acest KAKASHI HATAKE, dar eu aveam să aflu cât mai multe despre el, chiar dacă va trebuii să mor încercând să fac acest lucru.

Mi-am întors capul spre chipul angelic al Sakurei care mai avea puţin şi lăcrima de fericire. Probabil, nenea Kakashi era şi idolul ei.

Oare era adevărat totul ? Sau era totul un vis frumos ce se va sfârşii odată cu suntetul burţii mele flămânde care aşteaptă să fie îndopată cu ramen şi carne de vacă ?

- Vă mai holbaţi mult la mine ? O să mă întimidaţi .

Vocea lui groasă avea o tentă de amuzament, iar zâmbetul care se vedea de după masca gri i-a trădat serioasa faţă care ne analizase în urmă cu o fracţiune de minut. Chiar dacă avea un ochi acoperit de bandana satului şi de părul gri şi ciufulit de parcă abia acum 5 minute se sculase din somn, se putea vedea o tentă de interes faţă de noi. Dintr-o dată, atmosfera jenantă şi ciudată se spulberase, făcându-i loc uneia mai destinse care semăna cu cea dintre doi oameni care se cunoşteau de mult mult timp.

Am început să râd la afirmaţia senseiului nostru, fiind urmat de nişte chicote cristaline venite din partea Sakurei şi un - Marfă - de la Sasuke .

- Sensei, sunteţi foarte amuzant ! am spus eu ştergându-mi câteva lacrimi şi aşezându-mă pe unul dintre scaune.
- Mulţumesc, a răspuns acesta încă cu acelaş zâmbet pe faţă, făcându-ne semn să îl urmăm afară .

Toţi trei ne-am privit în ochi suspicioşi, curioşi de ceea ce vrea să ne arate noul nostru profesor şi mentor. Fiecare dintre noi simţeam un gol în stomac, acel sentiment de nou care te face să te simţi ciudat şi puţin inconfortabil în propria piele . Văzând că nici unul dintre ei nu vrea să facă un pas spre locul în care se afla Kakashi, le-am pus amândurora mâna pe umăr şi le-am zâmbit calm împingându-i puţin mai înainte, corpul meu rămânând pe loc.

- Tipic, să moară altcineva înfară de tine, orice dar nu primul, nu, Naruto ? m-a întrebat Sasuke amuzat , iar eu l-am privit sceptic şoptindu-i printre buze - Taci dobitocule şi mergi - .
- Um ? Văd că nici unul dintre voi nu se mişcă, ce faceţi ? Vă sorbiţi din priviri ? a întrebat colega noastră rozalie în timp ce şi-a desfăcut părul şi a pornit spre destinaţie, lăsându-ne să îi admiram spatele.
- Oh, mamă !
- Oh, tată !
- Vai bunică !

Acea fiinţă era mult prea perfectă pentru a fi om, o fiinţă obişnuită ca noi toţi . Oare mama ei a fost editor în Photoshop ? Că e mult prea perfectă pentru a fi reală. Părul ei roz părea rupt din bazmele cu zâne şi prinţese, mirosul pielii sale ar fi făcut orice floare să fie geloasă şi orice femeie să moară de invidie . Ochii ei verzi erau adânci şi inexpresivi, dar în spatele acelei faţade lucea un suflet plin de iubire şi speranţă precum lumina Luceafărului. Avea genele lungi şi negre, buzele roz şi pline precum pulpa unei piersici coapte la cea mai mare perfecţie posibilă , toate aşezate pe aceea faţă albă fără nici o imperfecţiune.

Sakura era mult prea minunată pentru a fi reală.

Se mişca graţios precum o felină, acele picioare lungi atrăgând orice privire a oricărei persoane care putea să recunoască un lucru bun când îl vede, iar odată ce ochii urcau mai sus, puteai să leşini garatat.

În spate şi în faţă, marfă de calitate.

După ce i-am tras una lui Sasuke peste ceafă pentru a se trezii şi a îşi şterge balele de la gură şi după ce şi el mi-a dat una mie, ne-am întrecut până la locul unde ne aştepta Kakashi şi Sakura.

Exact ca pe vremuri Sasuke, exact ca pe vremuri.

✧・゚*: ╮(─▽─)╭ *:・゚✧

- Copii, aşezaţi-vă şi prezentaţi-vă pe rând, vreau să aflu cât mai multe despre voi ! ne-a recomandat senseiul, uitându-se atent la fiecare dintre noi în timp ce ne aşezam pe iarba proaspătă fix sub coroana cireşilor abia înfloriţi ce miroseau divin.

Eram într-un loc deschis şi retras al satului, undeva la periferia acestuia care semăna cu un câmp întins, un câmp verde plin de cireşi şi vişini înfloriţi. Parcă eram prinşi într-un tablou de primăvară. Era precum un colţişor de Rai. Vântul adia lin în timp ce împrăştia micuţele gingaşe petale ale forilor de cireş ce se desprindeau mult prea uşor de ramurile sensibile şi subţiri ale copacilor.

Ningea cu petale , diferenţa fiind doar una : nu se simţea acel miros de iarnă rece şi tainică pe care îl inhalăm în zilele premature ale lui Decembrie , ci era un iz de fericire, copilărie şi împlinire sufletească ce doar natura ţi-l putea oferii.

Odată ce trupul meu a făcut contact cu pătura verde şi proaspătă, parcă toţi muşchii mei s-au relaxat dintr-o dată, lăsându-mă pradă unei stări degajate şi plăcute ce nu am mai simţit-o de câteva zile bune. Antrenamentele mă terminaseră psihic şi fizic. Mi-am ciulit urechile, schimbându-mi poziţia într-un turcească şi aţintindu-mi ochii la Sakura, care s-a oferit să înceapă prima conversaţia propusă de sensei.

- Sunt Sakura Haruno, am aproximativ 16 ani şi jumătate, fac parte din clanul Haruno, unul dintre primii întemeietori ai satului şi cel care posedă secretele naturii şi nopţii . Visul meu este să devin o kunoichi ninja, exact ca şi părinţii mei care au murit pe front acum 16 ani din cauza unui anumit monstru ... - aceasta făcu o pauză, adunându-şi gândurile şi privindu-mă subtil cu colţul ochiului, simţind acea ură ce o purta şi ea pentru bestia din mine - şi probabil după ce îmi voi termina studiile şi ' timpul ' ca ninja mă voi aşeza la casa mea .

Odată ce şi-a terminat monologul Kakashi a dat din cap, oarecum nemulţumit de ce a auzit şi a trecut mai departe, privirea căzându-i pe brunetul ce era sprijinit de cireşul bătrân şi privea cerul pierdut, parcă aştepând să răsară stelele ca să poată începe să le numere pe fiecare în parte.

Arăta precum un prinţ , emana acea aură mistică cu care m-a obişnuit atâta timp, care mă fermeca zi de zi .

- Mă numesc Sasuke Uchiha, nu am un vis concis şi nu îmi prea place să petrec timpul cu oamenii patetici şi neimportanţi . Nu las pe nimeni să se aproprie de mine prea mult şi nu vrea ca cineva să-mi sucească minţile, exista o singură persoană care mi-a ajuns în acel loc adânc din inimă şi creier şi nu o să o las să plece niciodată de lângă mine ... - în acel moment am simţit cum obrajii mi se înroşesc, aşa că m-am trântit pe spate şi am râs, dobitocul mă face să mă simt atât de special - . Clanul meu este unul dintre cele mai puternice clanuri existente, cât şi unul dintre cele mai mortale. Singurul meu ţel este să ajung un shinobi mult mai bun decât a fost şi este fratele meu, vreau să îl fac mândru de mine şi să-i demonstrez că timpul petrecut cu antrenamentele intense nu a fost în zadar.

După ce a terminat, privirea sa l-a aţintit pe Kakashi care a surâs parcă spunându-i din ochi că ştie mai bine ce vrei, cine e şi de ce vrea să facă ce face, ochii lui apoi oglindindu-se în ai mei. Un fior mi-a străbătut corpul, electrizându-l şi parcă umplându-l de energie.
Ochii senseiului erau negrii şi adânci, precum un impuls electric.

- Numele meu este Naruto Uzumaki, iar visul meu este să devin HOKAGE !

~~~~~~

A/N : OH DOAMNE DUMNEZEULEU! SFANTULE JAEJOONG ! T_________T Sunteti cei mai tari ! Va jur ! Doamne ma bucur enorm de mult ca va place povestea mea si ca ideea mea de a readuce spiritul NINJA al Sezonului I din Naruto prinde <3 Ma simt atat de mandra si miscata ca imi citit ficul T^T . Imi pare rau ca am postat asa tarziu, dar am avut treaba si a trebuit sa invat . MIANHAEYO!
Sper ca va place ! :D Si sa cititi in continuare >:D< O sa dau tot ce am mai bun in mine !
GOMAWO ! jos palaria in fata

i love you





Because we are friends. ( + 15 ) Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Because we are friends. ( + 15 ) 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Because we are friends. ( + 15 ) Taemin_Stamp_by_eiyuutanBecause we are friends. ( + 15 ) Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Because we are friends. ( + 15 ) Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Deea.
Legend
Legend
Deea.

Merite deosebite :
Because we are friends. ( + 15 ) J5fdba
Sex : feminin Varsta : 29
Localizare Localizare : Tokyo 東京
acebook acebook : Andreea Dincă
Nr. mesaje Nr. mesaje : 5295
Puncte : 6288
Reputatie Reputatie : 496
Stare de spirit Stare de spirit : Indiferenta

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Sam 13 Apr 2013, 23:01

Superb capitol!!!
Il ador!!!!
Doamne cat de amuzanta a fost faza aia cand s-a intors Sakura cu spatele si Naruto cu Sasuke: Oh mama, oh tata =)))) vai de viata mea=)). Oricum au fost multe momente amuzante in acest capitol:)), m-au facut sa rad pana la lacrimi :)). Tu tot timpul esti amuzanta si e normal sa fie asa ceva si in ficurile tale <3, ador asta la tine :*.
Pff vreau next!! Rapid!!
Te pupa Deea kiss*.



Because we are friends. ( + 15 ) Cooltext1711025034_zps229023de
Because we are friends. ( + 15 ) Ce8ad790-fd7f-4db5-9259-2cb048296843_zpsijqlfu7c
Because we are friends. ( + 15 ) Cooltext1711027093_zps8e33cb1d
Because we are friends. ( + 15 ) Cooltext1711027790_zps698ad8da


Ultima editare efectuata de catre ~ Deya ~ in Sam 13 Apr 2013, 23:36, editata de 1 ori
Sus In jos
R∆IN
Sensei
Sensei
R∆IN

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Ploieşti
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1803
Puncte : 2244
Reputatie Reputatie : 343
Hobby-uri Hobby-uri : -

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Sam 13 Apr 2013, 23:11

Elz, doamne, faptura venita de pe alta lume, ai aterizat aici sa ne incanti cu un capitol superb. Aww, asta chiar imi aduce aminte de primul sezon din Naruto, atata doar ca varstele au fost schimbate, iar istoriile clanurilor, de asemenea. Mi se pare interesant felul in care reusesti sa schimbi povestea, chiar ma prinde. Am murit la faza cu "Oh, mama!" ; "Oh, tata!" si "Vai bunica!" rolling on the floor. A fost cireasa de pe tort. Am vazut si un Sasuke extrem de schimbat, fata de varianta anime, cu ochii dupa fete as putea spune. Zi-mi ca vom avea un fic pervers, spune-mi asta, te rog puppy eyes . Ah, deci imi place la nebunie cum scrii, ai ceva al tau care te scoate din tipare. Abia astept urmatorul capitol. Spor la scris si la idei a hug
Sus In jos
http://pecetluireinamiaza.blogspot.ro/
Denixutza
Genin
Genin
Denixutza

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Undevaaa.......cautama :)
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 93
Puncte : 97
Reputatie Reputatie : 8
Hobby-uri Hobby-uri : Sa ascult muzica , sa stau cu prietenii,sa citesc ficuri :)
Stare de spirit Stare de spirit : HapPY :)

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Dum 14 Apr 2013, 09:47

Hello hi! ! 1.Deci cand am vazut ca am primit un mesaj :Yeeyy
2. Cand am am vazut de la cine : Yuhuuu
3.Cand am vazut ficul : Aaaaaaaaaaa......... am inceput sa tip de nebuna rolling on the floor
Mersii mersi mersii ca l'ai adus si sa nu ne lasi sa asteptam mult pana la next ca te sparg :>.<: :)) glumeaam
Capitolul e chiar dragut , noua echipa 7 dap ! , iar faza aia cu Sakura m'a dat pe spate :))), de fapt pe cei doi i'a dat pe spate huh : well? awesome right? ? Vai Sasuke nu cred :))))))
De abia astept continuarea deci treci la treaba lough rusinos
Au revoir !



Because we are friends. ( + 15 ) SasuSaku-pirates-363509172

Pirates are here.

Sus In jos
maudlin
S-Class
S-Class
maudlin

Sex : feminin Varsta : 88
Localizare Localizare : ???
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2816
Puncte : 3352
Reputatie Reputatie : 362

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Dum 14 Apr 2013, 10:21

Hei, Elz. kiss
Merci de anunt.
Capitolul acesta a fost absolut minunat. Este plin de ironie si amuzament, parca ai fi sora lui Naruto, descrii exact ca el. Acel moment in care Sakura si-a desprins parul si cei doi, fiind in spatele sau, au reactionat imediat, intr-adevar, cu un gest foarte amuzat, rolling on the floor dar totusi care iti da de gandit. roll
De asemenea, eu nu vad de ce senseiul lor a fost nemultumit de prezentarea Sakurei. Mie mi se pare o fata hotarata care stie ce vrea. Sper ca in viitor sa se schimbe senseiul, culmea ar fi s-o urasca tocmai pe Sakura.
Sfarsitul este foarte suspicios, oare ce o sa spuna Naruto despre el?
Bafta in continuare! a hug


Because we are friends. ( + 15 ) VRJzvqC

e y e s   a r e   d i s t r a c t i n g .   
y o u   s e e   t o o   m u c h .   y o u   d o n ' t   s e e   e n o u g h .
Sus In jos
Ame.
Genin
Genin
Ame.

Sex : feminin Localizare Localizare : Calea Lactee ^-^
acebook acebook : adauga profilul tau ...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 317
Puncte : 349
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : multeeeee...
Stare de spirit Stare de spirit : Shiawasena :)

Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19Dum 14 Apr 2013, 17:23

Hei...Am ajuns si eu la ficul tau,si pot spune
ca e super frumos...
Aceeasi echipa,
dar un alta Naruto la fel de energic lough
o alta Sakura la fel de frumoasa,si putin rautaci rautacioasa dap !
siii doamnelor si donilor....
un alt Sasuke,care tot pe smecherul face... well? awesome right?
Sunt extra curioasa sa vad ce idei minunate iti mai vin in cap si ce
se mai intampla in continuare!
Pune repejor next-ul si te rog frumos de tot sa ma anunti si pe mine daca vrei! puppy eyes puppy eyes
Te pup kiss
hi!



Because we are friends. ( + 15 ) Jpr

Sus In jos
Continut sponsorizat




Because we are friends. ( + 15 ) Empty
MesajSubiect: Re: Because we are friends. ( + 15 )   Because we are friends. ( + 15 ) I_icon19

Sus In jos
 

Because we are friends. ( + 15 )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-