Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 School of monsters (Sasusaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Ian 2012, 00:58

ei bine foarte dragut huh?
dar totusi am vazut foarte multe greseeli de tastare happy2
of of ... suspansul asta nervi!
sper ca vi repede cu next-ul biciuitor
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
~Linna~
Chūnin
Chūnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In mister....
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 752
Reputatie Reputatie : 35
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul
Stare de spirit Stare de spirit : Is a secret...

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Sam 07 Ian 2012, 13:06

ceeeeee......nu sunt eu o mare experta dar:
1 la mana, jurnalele nu se aduc la scoala ca le poate lua ori cine...ma rog asta nu a fost cine stie ce gresala
2 la mana, scrisori de genuk asta le scri acasa daca nu esti 100% sigura ca le trimiti, si chiar daca esti sigura tot acasa se scriu.
3 la mana sa iti uiti in banca scrisoarea care e adresata baiatului pe care il placi sau crezi ca il placi...este cea mai mare gresala a unei fete
Asa ca scumpa mea Saura ori cat de mult te ador ai dat.o in bara rau de tot. Sa te vad cum scoti basmaua. lough
Scumpa mea imi place la nebunie capitolul. Meultumesc ca m-ai lamurit in legatura cu mica mea neintelegere. Si sfatul meu este sa corectezi acea gresala.
Spor la scris si la ideei, multa bafta in continuare.
PwP dulce de tot la tine. kiss


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvEvery day without you... School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 1185528_382197825239589_1994385887_n
School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 1038902d4n6wjrauvIs like the world without the sun. School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 1038902d4n6wjrauv
Sus In jos
https://www.facebook.com/LaLaNeBuNieFanPage.
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Ian 2012, 17:15

Capitolul 6

Sakura p.o.v

Sasuke vine spre mine,…dar nu ma baga in seama, ci trece pe langa mine ignorando-ma. Oare ce a fost in capul meu…..of…daca eram mai atenta. Doamne Sakura ce vampirita proasta esti. Totusi vreau sa aflu ce are…daca e din cauza aculei scrisori. Ma duc la el si il intreb daca pot sa stau pe locul de lana el. Imi spune doar un “mda” cu cea mai mare indiferenta pe care o are.ei bine chiar nu inteleg….dar am de gand sa aflu.
- Sasuke….eu….trebuie sa vorbim., chiar acum.
- Nu poate astepta pana dupa ore?
- Bine…spun eu oftand.

Sasuke p.o.v

Of..Sakura, daca ai sti ca sunt un om. Mi-ai spus mai demult ca urasti oamenii, nu ii suporti de nicio culoare. Ei bine nu sti ca eu sunt un om. Nu sunt un vampir precum crezi. Sentimentale mele fata de tine sun aceleas. As recunoaste in fata lumii intregi ca te ador…pot spune chiar ca te iubesc. Daca ai afla ce sunt, cu siguranta mai uri, sau poate chiar omori. Orele decurg normal, dar incep sa ma plictisesc……..sper doar sa se sune mai repede. Spre bucuria mea se pare ca profa nu vine, dar vine dirigul. Acesta ne spuna ca maine se va face o excursie de patru saptamani in Anglia si Malibu.
Interesant…..cred ca o sa merg si eu, poate voi reusi sa ii arat Sakurei si latura buna a unui om.
- Copii, astazi sunteti invoiti de la toate orele ca sa va pregatiti bagajele. Eu o sa plec acum, si ne vom vedea maine la ora 9:00. Sa nu intarzie nimeni.
Apoi pleaca, la fel facand toata clasa. Ma duc cu pasi repezi spre camera mea sa imi fac bagajul. Scot un geamantan, in care imi pun cateva tricouri, bluze, doua hanorace, blugi, pantaloni scurti, mp4, si ce imi mai trebuie. Dupa ce termin imi scot laptopul si intru putin pe mess. Da…am vreo 1244 de id-uri in lista, mai multe fiind id-uri de fete. Se pare ca acum sunt ondine doar Naruto, Karin si o tipa….nu prea stiu cine e dar ce mai conteaza.
Sas’ke°°Bad°°Boy: salut, ce faci Naruto?
Naruto§Cool§Boy: hey, bine, tu?
Sas’ke°°Bad°°Boy: bine, pe aici ma pregatesc pentru o excursie. Ce mai face Rioko-chan?
Naruto§Cool§Boy: oooo, inca iti mai place de ea?:>
Sas’ke°°Bad°°Boy: nu, iti lipsesc ceva piulite? Suntem doar prieteni
Naruto§Cool§Boy: ok, ok, nu te enerva, apropo, ai grija domnisoara obsedata de Sasuke-puki uki e pe mess
Sas’ke°°Bad°°Boy: mda….asta mai imi lipsea, sa ma bata si ea la cap. Ei bine trebuie sa plec, mai vorbim, zbye.
Naruto§Cool§Boy: zbye, bafta frate!
Apoi ies de pe mess, si ma arunc in pat si trag un pui de somn. Timpul trece asa de repede cand dormi…..as vrea sa nu ma mai trezesc niciodata. Of…. Dar oricat as vrea nu pot sa dorm…gandurile ma macina asa de tare….dar…daca i-as cere rozaliei sa ma muste….atunci….as avea o posibilitate sa fim impreuna….doamne…la ce ma gandesc….nu cred ca ar vrea sa ma muste, dar in fine, voi gasi o cale prin care sa nu mai fiu om….pentru ea. Oare am ajuns asa de nebun dupa ea? Da….din cate vad da…dar ma bucur, fiindca o fac pentru ea, fiindca o iubesc. Intr-un final incep sa mi se inchida ochii….sper ca maine sa rezolv problema asta..poate o sa ii zic vreunei fete sa ma muste sub pretextul de ce gust are sangele meu. Da….sper sa mearga.

§ A doua zi §

Soarele puternic, ma obliga sa ma trezesc. Ma ui la ceas si vad ca e ora 8:00. Ma ridic din pat si merg spre baie sa fac un dus. Dupa ce termin ies din baie si merg sa ma imbrac. Imi au o bluza nici prea groasa, nici prea subtire, de culoare alba, niste blugi putin rupti, adidasi si o jacheta neagra. Imi fac parul ca de obicei apoi imi dau cu un parfum pe nume BOSS. Mda,,,ciudat nume pentru un parfum dar imi place mirosul. Deci imi iau geamantanul de marime medie si plec din camera incuind-o cu cheia primita de dirigu. Mai sunt vreo 15 minute pana plecam deci m-ai am timp sa o caut pe Shoko-chan. E o fata vampir din clasa a 12a C. Ajung in fata clasei ei, deschid usa. Noroc, ca e pauza, deci deschid usa si intreb o fata unde e Shoko Uchimo. Are cam 3250 de ani, parul lung si culoarea cam ca si a Sakurei doar ca mai inchis, iar ochii ii sunt negri. se zvoneste ca ea si Sakura sunt ceva rude, si cele mai populare fete din liceul asta. Tipa cu care am vorbit o chiama pe vampirita.
- Shoko-chan? Eu….aaa..sunt Sasuke Uciha…daca nu te superi as vrea sa iti cer parerea in legatura cu ceva.
- Ascult.
- E vorba de sangele meu….am auzit ca tu esti vampir pur si poti vedea cel mai bine daca sangele cuiva e dulce sau amar, si ma gandeam sa iti cer parerea.
- Am inteles, dar nu pot face asta aici, hai in spatele liceului, nu e nimeni acolo
Mergem in spatele liceului, iar aceasta se apropie incet de gatul meu, isi infige colii in mine, facandu-ma sa simt un fior mic ce imi strafate corpul. Cam dupa un minut aceasta isi desprinde coltii de gatul meu, cu zambetul pe buze.
- Ei bine Sasuke, ai un sange extraordinar de dulce.
- Mersi, ma bucur sa aud asta. Pai….eu trebuie sa plec. Ne mai vedem, bye.
- Bye. Zise ea musacandu-si buza de jos.
Ei bine alerg cate de repede pot, dar nici nu trec doua minute si ajung la autobus. Waw…cred ca asta e o abilitate a vampirilor. Ei bine vad ca aproape toti sunt in autobus. Ma urc si eu si cu greu imi gasesc un loc. aud o voce blanda, care ma striga. O caut cu privirea si o gasesc pe penultimul loc din spate, privindu-ma cu multa balndete dar si putina tristete. Cred ca am facut-o sa sufere putin. Ma asez langa ea, si incecpem sa vorbim despre tot felul de chestii pana ce ea aduce vorba de acea discutie pe care trebuia sa o avem dupa ore. Aceasta ma intreaba daca e din cauza aculei scrisori sau e din cauza ei. Ei bine sa va mai spun ceva, ceea ce imi place mult la ea e ca spune verde-n fata tot ce simte, nu e timida ca alte fete.
- Sakura….eu…imi pare rau pentru astazi….nu ai facut nimic rau…eu sunt cel devina ca te-am ignorat.
- Am inteles, dar as vrea sa te intreb….tu….simti acelasi lucru? Intreaba rozalia.
- Din prima clipa in care te-am vazut am crezut ca esti un inger cazut din cer, simt cu minima imi explodeaza de fericire cand te vad…..dar..nu stiu daca sentimentale mele pentru tine suunt adevarate….da-mi la dispozitie aceste sapatamni in care vom sta in Anglia si Malibu, ca sa imi dau seama daca chiar sunt adevarate aceste lucruri pe care le simt si sper sa fie asa.
Rozalia nu mai spuse nimic, doar afisa un zambet cat de dulce poate. Ii ador zambetul…e asa de…frumosa. Si asa am continuat sa vorbim despre tot felul de chestii. In cateva ore am ajuns in Anglia. Am coborat din autobuzul care ne-a dus la un hotel de cinci stele apoi dirigintele s-a dus la receptie. Dupa cateva minute s-a intors, apoi ne-a spus cu cine vom sta in camera. Deci “echipele” erau cam asa: Hinata si Sai, Tenten si Neji, Temari si Shikamaru, Shuichi si Misato, si tot asa pana ce a ajuns la mine. eu stateam in camera cu…………


sper sa va placa, lectura placuta!!


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Ian 2012, 17:24

frumos rau de tot huh?
ma bucur pentru ca Sasuke este si el un monstru acum in love
sunt cam ocupata deci ....
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Dyamond
Genin
Genin
Dyamond

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In sufragerie, in fata calculatorului.
acebook acebook : https://www.facebook.com/#!/andra.andreea3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 120
Puncte : 129
Reputatie Reputatie : 5
Hobby-uri Hobby-uri : Sa vizionez Anime-uri!
Stare de spirit Stare de spirit : plictisita

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 08 Ian 2012, 20:41

Cu cine statea in camera Sasuke? Cu Sakura, nu?
M-ai facut fffoarte curioasa si toto ce mai pot spune este
N
E
X
T
Sus In jos
Cocktail de zambete
Academy Student
Academy Student
Cocktail de zambete

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe Marte!:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 36
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : IM VERY HAPPY!!

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Ian 2012, 11:46

La acest fic,ai avut ca inspiratir Rosario Vampire?IL ADOR
Abea astept sa vad ce se petrece pe parcurs in love
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Ian 2012, 13:25

da, m-am uitat la Rosario Vampire si mi-a venit ideea sa fac ceva asemanator dar putin mai diferit


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Lun 09 Ian 2012, 23:33

Am citit capitolele si imi plac foarte mult:X
Insa actiunea e cam grabita
Ai putea sa descrii mai mult ce simt personajele si asa nu ar mai fi asa de grabita actiunea
Astept nextul happy2
Ony te kiss


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Mier 11 Ian 2012, 01:16

Capitolul 7

Sasuke p.o.v

Eu stateam in camera cu….Sakura. Asta e…..minunat. O sa am timp toata aceasta vacanta ca sa clarific toate sentimentale mele pentru ea. Nu sunt sigur daca o iubesc sau nu cu adevarat. Poate e doar o atractie fizica nu si psihica. Of..Sasuke, baka ce esti…..nu sti ce simti pentru o fata ca ea. Ia stai putin si gandeste-te la ea. Zambet perfect si suav, ochii ca doua perle verzi ale marii, un corp chiar foarte dezvoltat, si ceea ce e mai important un suflet inocent de copil. Chiar nu stiu ce simt, e asa de greu. Ma macina atatea intrebari si ganduri, imi vine sa ma omor dar acum nu mai pot…sunt nemuritor…sau poate daca ma indop cu usturoi sau sa imi infig un tarus in inima. Chiar sunt un idiot. Oare daca nu as fi venit la liceul asta si nu as fi intalnit-o oare ce s-ar fi intamplat? Nu prea am idee, dar ma bucur totusi ca destinul ma adus fata in fata cu ea. Mi-as dori in momentul asta sa fiu intr-un loc doar al meu, o lume a mea in care sa fim doar eu si ea, singuri. Sunt trezit din gandurile mele incurcate de o mana calda ce ma atinge pe umar. Ma uit la ea, care ma privea cu o fata confuza. Rozalia ma intreaba daca e ceva in-neregula, apoi ii spun ca nu am nimic, si mergem in camera noastra, care din cate am inteles e vizavi de cea a lui Hinata si Sai si langa camera lui Temari si Shikamaru. Deci intram in camera si ne lasam bagajele jos, apoi incepem sa despachetam. Nu-mi vine sa cred ca vom sta doua saptamani aici in Anglia apoi inca doua saptamani in Malibu. Dupa aproximativ o ora in care terminam sa ne aranjam hainele in dulap cineva bate la usa. Ma duc sa deschid, si in fata mea stateau zambitori Temari si Hinata urmate de colegii lor de camera.
- Hey, prieteni vreti sa veniti cu noi prin oras sa vedem ceva magazine, monumente apoi sa mergem la un suc ceva. Spuse Temari.
- Suna bine. Sakura tu ce zici? O interb eu.
- Da….ar fi super.
Apoi Temari si Hinata, au ramas in camera cu frumoasa mea cu ochi verzi, si pe mine m-au scos afara ca sa se poata schimba de haine. Baietii imi spun sa imi iau ceva de schimb si sa merg la unul din ei in camera sa ma schimb si eu.

Sakura p.o.v

Brunetul iese din camera mea, iar fetele raman cu mine sa ma ajute cu ce sa ma imbrac. Dupa cateva minute gasesc ceva potrivit. E putinn frig afara deci imi iau o pereche de blugi negri cu putin gri rupti si mulati, un maiou rosu ca focul cu un decolteu generos, si peste un hanorac de culoare gri. In picioare imi iau o pereche de botine gri cu toc mic, parul mi-l prind intr-o coada la spate si imi las doua suvite resele sa imi cada pe chip. A…era sa uit sa va spun cu ce erau fetele imbracate. Temari purta niste blugi albi mulati, un tricou verde inchis, si peste un hanorac tot verde dar mai sters. In picioare purta niste cizme cu toc negri pana la genunchi, iar parul prins in patru codite. Si Hinata purta niste colanti nici prea subtiri nici prea grosi, o rochie lila cu bretele pana deasupra genunchilor, un sfetar lung pana sub sani de culoare neagra, si o esarfa alb-negru in carouri. In picioare si-a luat niste cizme negre, iar parul impletit pe o parte. Dupa ce terminn iesim toate trei din camera, si mergem jos unde ne asteptau baietii. Waw…Sasuke...arata super. E asa de dragut. Oare el simte pentru mine ceea ce simt eu pentru el? Nu stiu….dar trebuie sa astept toata excursia asta. Of…asteptatul asta ma omoara. Nu stiu ce e cu mine…de fiecare data cand il vad, simt battile inimi mele care nu mai bate din cauza ca….stiti voi, nu mai sunt om. Totusi chiar si asa, am acel sentiment care ma face sa imi aud inima batand, fluturasii care imi zboara in stomac de fiecare data cand privirile noastre se intalnesc…oare…asta e dragostea adevarata?...cred ca…da. Parca as fi in al noualea cer. Totusi sa revenim la realitate. Toti sase, iesim din hotel si ne indreptam spre cateva magazine. Eu si fetele ne uitam la niste costume de baie, fiindca in curand vom merge in Malibu si costumele noastre erau cam uzate. Fiecare luam cate vreo trei sau patru costume de baie, apoi mergem si ii intrebam pe baieti daca vor sa ne spuna parerea lor. Toti trei accepta cat ai zice peste. Primele costume pe care le incercam sunt one piece. Temari poarta unul galben, decoltat, cu spatele gol, si in fata ca gen sutien prins de slip. Hinata poarta unul alb, prins dupa gat, si sub forme o catarama in forma de cerc auriu. Iar eu unul simplu, decoltat, prins dupa gat de culoare albastru asemeni marii. Din cate vad nu prea le-au placut costumele astea. Eh…mergem si ne schimbam de data asta in costume de baie two piece. Hinata purta unul alb, cu un future negru si pe sutien si pe slip. Simplu si atragator. Temari purta un costum de baie pe care scria de mai multe ori cu alb “Loveless”, iar eu unul in carburi albastru si alb. Se pare ca cel care le-a placut a fost al lui Temari, deci ea si-a luat costumul acela de baie. Eu si Hina mergem sa ne schimbam in alte costume. Dupa cinci minute iesim si toti raman uimiti. Bruneta purta un costum de baie, ce se prinde dupa gat, de culoare albastru sters, cu un trandafir negru pe sutien. Si eu purtam unul simplu, ce se lega tot dupa gat, sutienul fiind negru, iar slipul alb ce avea pe doua parti niste cerculete ce nu lasau sa cada de pe mine. Ei bine, am terminat si cu costumele de baie, acum mergem in alte magazine, si ne cumparam alte haine. Dupa cateva ore de shopping, nu prea ne-am luat multe lucruri. Hina si-a luat o bratara de argint, niste cercei, o pereche de botine negre fara toc, o rochie de seara lila, lunga pana jos cu bretele, decolteu destul de generos din matase, si cateva cosmetice. Temi si-a luat si ea o rochie de seara, tot lunga pana jos, de culoare galben spre maro, doar cu o bretea. O rochie simpla, atragatoare si frumoasa. Si-a mai luat cateva bijuterii cu care sa o asorteze si niste pantofi cu toc negri. eu mi-am luat o rochie de seara de un albastru intens, lunga pana jos de matase ca a fetelor, fara bretele, si doua bratari cu initialele “ S&S”. Acum ne indreptam cu toti spre un local ca sa bem un suc. Dupa cateva minute de mers, intr-un final gasim o cofetarie pe nume “Cofetaria Cecilia”. Intram si ne asezam la masa unde fiecare isi comanda ce vrea. Toti incep sa povesteasca, doar eu si se pare ca si Sasuke eram aerieni. Eu una nu auzeam nimic. Tot ce vroiam sa fac e sa stau si sa il privesc ore in sir. Doamne….ma bucur ca l-am intalnit. Oare destinul a facut ca drumurile noastre sa se intalneasca? Oare…..probabil. Cred ca sunt mai rau ca o fata indragostita. Dar nu ma deranjeaza, il iubesc, si nu renunt eu asa usor la el. Ma intreb ce gust are sangele lui….asta daca are..doar e un vampir. Eh…oricum ar fi, sunt tare curioasa, dar ceea ce ma face mai curioasa e ce simte el pentru mine. of….baiatul asta e perfect, ochii lui patrunzatori ma fac sa innebunesc, buzele lui moi ma fac sa vreau sa il sarut. Deodata aud un sunet. M trezesc la realitate si vad ca e telefonul meu. Ma uit pe el si vad ca e un mesaj de la Neji, varul Hinatei. Are…aaa…nu mai tin minte cati ani, e saten, are parul lung prins intr.o coada si ochii lila, si e o chimera. Chimerele sunt ceva o combinatie de tigru, leopard si pantera. Are niste puteri destul de mari, si arata infricosatori deci nu cred ca ati vrea sa va puneti cu el cand e nervos. Acesta imi trimise mesaj ca va avea loc un concurs de povesti de groaza la hotel de la ora 18:00 pana la 21:00 . Imi plac povestile astea de groaza. Sunt niste povesti inventate de diferite persoane ca sa sperie copii, dar ei nu am nici un habar ca monstri, vampiri, varolaci, sirene, balauri..si orice alte creaturi exista. Am auzit niste zvonuri cum ca in New York exista un clan pe nume Hant, care distruge creaturile magice, mai ales dragonii. Din cate imi amintesc cand eram mica, bunica imi povestea des despre clanul asta si cum ca cineva din familia noastra a a facut parte din el. Bunica nu mi-a spus exact cine, doar mi l-a descris, si mi-a zis ca intr-o zi trebuie sa il gasesc pe cel ce conduce Hant si sa il distrug, ca toti sa poata trai in liniste. Cred ca v-am mai spus sau poate ca nu dar de asta imi e cam frica de oameni. De unii, dar trebuie sa imi invino teama asta stupida, si sa fac ceva. Nici astazi nu imi pot da seama la cine se referea bunica mea Chyo. Tipul are parul castaniu, si ochii verzi. Un om cu doua fete, prima buna, dragastoasa, haioasa, si a doua intunecata, violenta, dura si rece. Nu stiu de ce dar imi pare cunoscut. Chiar nu inteleg de ce nu pot sa imi dau seama cine e. si totusi ma intreb daca mai traieste. Eh…cred ca v-am plictisit cu asta. Deci sa revenim la ce faceam mai devreme. Le spun prietenilor meu despre acel concurs. Mai avem cam doua ore la dispozitie. Mai stam la cofetarie o jumatate de ora, apoi ne intoarcem la hotel. Pe drum a fost foarte distractiv. Am spus glume, patanii de-ale noastre si ale nebunii. In tot acest timp am vazut ca brunetul ma privea intr-una. Oare la ce se gandeste acum? Dar ce tot zic eu, am devenit vampir nu nenumarate abilitati, deci pot sa ii citesc gandurile. Ah…as vrea dar nu pot, nu e frumos din partea mea si nu as putea sa ii fac asta cuiva, mai ales lui Sasuke. Ei bine ajungem la hotel, si mergem sus in camerale noastre, dar ne plictisim, asa ca ne adunam in camera lui Temari si Shikamaru si ne asezam jos unde incepem sa ne jucam adevar sau provocare. Se inverte sticluta, si cade fix la Hinata si Temari. Blondina o intreba adevar sau provocare, iar bruneta ii spune provocare.
- Hinata, te provoc sa ne arati forma ta adevarata.
Buna provocare, chiar sunt curioasa sa vad ce e Hinata. In cateva minute fetei ii apar niste cornite, codita lunga, o rochie tot lunga pana jos, neagra cu un decolteu generos, niste aripi negre si in mana un fel de toiag negru ce are un varf un glob de cristal de culoarea unui abis. Arata…ca o zeita din Tartar(iad) si cred ca asta si e, zeita mortii, deoarecee asa de frumoasa si ispititoare. Toti o priveau uimiti de frumusetea ei. Eh, doar de asta e o Zeita a mortii. Pot spune ca e cea mai frumoasa. Hina se transforma la loc si sticluta se invarte din nou. De data asta a s-a nimerit la mine si Sai. Aleg provocare, iar el imi pune acelasi lucru ca la bruneta plus ca le arat una din puterile mele. Ei, astazi imi veti vedea cu toti adevarata forma. Stiti cum de obicei port mereu un rosariu la gat nu? Cand il port, arat normal. Iau crucea de la gatul meu, si mii si mii de liliaci ma invaluie, dupa care ochii mei devin rosii, parul e mai lung pana la genunchi, si e alb, pe piept imi apare o pentagrama mica si rosie. Hainele mele se schimba intr-o rochie rosie ca sangele de piele lunga pana sub fund, fara bretele, niste colanti din piele neagra, in picioare niste cizme rosii ca rochia si cu tocuri destul de inalte, iar pe brate imi apare semnul clanului meu. Un cerc negru. Apoi ma concentrez si in mana mea se creaza o minge neagra pe care o numesc Dark Rasengan. Prietenii mei stau uimiti dar si putin infricosati de ceea ce vad, dar ei stiu ca nu le voi face nimic niciodata.
- Waw…asta e…super…tu si Hinata…sunteti super, mega, extra, ultra extraordinare si foarte frumoase. Zise Sai.
Imi reiau forma, punandu-mi rozariul la loc, apoi continuam jocul. Sticluta, s einvarte, se invarte si ajunge la Temari si Sasuke. Blonda are un zambet malefic pe chip. Oare ce pune la cale? Cand face asa nu-i de bine….in unele cazuri.
- Sasuke, Sasuke, te provoc sa, o saruti pe cea mai buna prietena a mea si a Hinatei, vampirita care e de fata cu noi.
O, exact ce credeam eu. Pai nu e o provocare asa de rea, dar nici prea buna. Totusi ma bucur ca bezele mele si ale lui se vor uni pentru prima data. Brunetul se apropie usor de mine si eu de el, cu ochii inchisi. Simt cum buzele lui le intalnesc pe ale mele formand cel mai frumos sarut din viata mea. Simt cum fluturii incep sa isi ia zborul din stomacul meu, cum limba lui se joaca cu a mea. Doamne…simt cum imi fuge pamantul de sub picioare, cum eu si el suntem singuri pe lume, doar noi doi. As vrea ca sarutul asta sa nu se mai termine niciodata. Dar din pacate, rupem sarutul si ne privim pret de cateva minute. Ochii lui de un negru abisal….asa de fermecatori, asa de intensi. Doar uitandu-ma la ei ma pierd, negasind iesirea din acel intuneric. Imi revin si ma uit la ceas…e deja ora 18:00. Ii anunt pe cei cinci adolescenti ca trebuie sa plecam jos pentru ca incepe va incepe concursul de povesti fara noi. Iesim repede din camera si alergam cat ne tin puterile pana ajungem jos.

Sasuke p.o.v

Cand ajungem jos, intram in sala si ne asezam in primul rand. Acum trebuie sa intre primul concurent. Cand il vad raman uimit. Era chiar…..


sper sa va placa. Va astept cu pareri si critici, si o sa va las commuri la ficuri doar seara, fiindca ziua, nu prea am timp. Sper ca nu va suparati, si lectura placuta!


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Mier 11 Ian 2012, 01:23

Hei! in love
Neext love

Ce ma bucur, foarte frumos :x

Imi place cu ce s-a imbracat Sakura ;;)

Si ca Hinata e Zeita mortii :>

S-au sarutat ce dulcee :o3

Mi-a placut mult capitolul ^^

Spor la scris si idei! kiss


    School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.



Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Mier 11 Ian 2012, 12:58

ce mult ma bucur pentru ca s-au sarutat in love
deci am aflat cate ceva lough
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Mier 11 Ian 2012, 21:24

Saluut..am citit capitolul si pot sa spun ca este destul de interesant
Insa in loc sa descrii ce haine poarta fiecare ai putea sa le descrii mai bine sentimentele personajelor dap !
Actiunea mi se pare putin grabita si am vazut cateva greselute de tastare dar ele se rezolva cu un edit
Sper sa nu te superi pentru ce am zis fiindca eu vreau doar sa te ajut rusinos
Abia astept sa vi cu nextul ca mor de nerabdare sa vad cine este primul concurent huh?
Ony te in love


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 02:52

Buna, mersi de commuri
umm...nextul de la ficul asta si celelalte le voi pune maine, deci imi pare rau ca nu am reusit sa le postez astazi, dar nah...am avut musafiri.
mersi din nou pentru commuri.
byee!


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Cocktail de zambete
Academy Student
Academy Student
Cocktail de zambete

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Pe Marte!:))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 36
Puncte : 40
Reputatie Reputatie : 2
Stare de spirit Stare de spirit : IM VERY HAPPY!!

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 10:51

Era chiar,chiar?Intrebarea asta ma macina!!
MI-a placut foarte mult,nu cred ca am sa comentez cu ceva negativ.
Mi-a placut faptul ca le-ai descris formele fetelor,atat cat si vestimentatia,dar vroiam atat cat si semtimentele sa le descrii mai mult.. crying Asta e.
Pai,succes la scrisul urmatorului capitol si te asteptam cu nextul.
Sa na anunti si pe mine cand pui urmatorul capitol
in love.


Poţi fi băiatu` bun in sensul negativ
Pot` fi fata rea in sensul pozitiv.
Sus In jos
Ionica
Academy Student
Academy Student
Ionica

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Paulesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Parctic tenis de camp
Stare de spirit Stare de spirit : Entuziasmata

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 15:09

Fic-ul este foarte interesant si captivant! Are o tema inedita si imi place foarte mult asta!
Deci in concluzie imi place mult fic-ul tau! happy2 kiss
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Ian 2012, 01:02

Capitolul 8

Sasuke p.o.v

Cand ajungem jos, intram in sala si ne asezam in primul rand. Acum trebuie sa intre primul concurent. Cand il vad raman uimit. Era chiar Naruto?? Nu se poate..el e sau am halucinatii….e chiar el. Blondul se uita inspre primul rand…dar se pare ca e prea ocupat sa flirteze cu Hinata. Ei bine se trezeste la realitate, iar prezentatorul sau ce o fi ii spune ca poate sa inceapa
- Buna tuturor, ma numesc Naruto Uzumaky, am 18 ani. Povestea se numeste “Blestemul cantecului ucigas”, poate nu vi se pare prea infricosator dar sper sa va placa. Deci daca imi dati voie voi incepe.
Un compozitor anonim din Ungaria pe nume Rezso Seress, incerca in zadar sa dea lovitura cu unul din cantecele sale. Ghinionul il urmarea tot timpul, creatile sale fiind respinse rand pe rand de catre producatori. Acea situatie a dus la numerose certuri cu sotia sa care l-a un moment dat l-a parasit intr-o dupa-amiaza ploioasa de duminica. Trist si deprimat, Seress s-a asezat la pian uitandu-se cum pe cer se strang nori negri si a inceput sa apese la intamplare pe clape. In mai putin de jumatate de ora, spre surprinderea lui, scrisese un cantec intreg, cu un ritm macabru, care semana mai degrada a recviem. In mod sugestiv si-a intitulat piesa “Gloomy Sunday”. Dupa toate esecurile anteriore, iata ca un producator muzical i-a inregistrat cantecul si l-a distribuit in intreaga lume. Succesul lui a fost urias, dar cateva luni dupa au inceput sa se petreaca niste intamplari ciudate. In Berlin, in timpul unui concert, un tanar i-a cerut unei orchestre sa cante melodia respectiva. Dupa ce a ascultat-o barbatul s-a dus acasa si s-a impuscat in cap, lasand rudelor sale un mesaj, in care le spunea ca se simte foarte deprimat pentru ca a auzit un cantec nou, pe care nu si-l mai poate scoate din minte. O saptamana mai tarziu, in acelasi oras o tanara femeie a fost gasita spanzurata in apartament. Politia a descoperit in dormitorul femeii un disc cu piesa “Gloomy Sunday”, care a fost foarte uzat, semn ca melodia fusese ascultata de nenumarate ori. Dupa inca doua zile, o tanara secretara din New York, s-a gazat, lasand in scris solicitarea ca la inmormantare ei sa se cante melodia lui Seress. Iar in luna urmatoare, un alt new-yorkez in varsta de 82 de ani, si-a dat drumul in gol de la etajul al saptelea al blocului in care locuia, dupa ce o dupa-amiaza intreaga cantase la pian melodia ucigasa spre disperarea vecinilor. Cam in aceeasi perioda, un adolescent din Roma s-a aruncat de pe un pod imediat dupa ce a ascultat cantecul “Gloomy Sunday” intr-o cafenea. In Franta nefericitul compozitor Rizzo Seress i-a trimis o scrisoare fostei sotii, rugand-o sa se intoarca la el. In locul mult asteptatului raspuns, a primit de la politie scrisoare prin care oamenii legii il informau ca nevasta lui se otravise langa cadavrul ei fiind gasita o copie a partiturii melodiei cu pricina. Toate aceste intamplari au facut inconjurul lumii, iar ziarele au inceput sa vehiculeze existenta unei legaturi intre piesa lui Seress si epidemia de sinucideri, scotand totodata la iveala si alte astfel de cazuri. Evenimentele macabre s-au inmultit atat de mult incat intr-un final toate posturile de radio au interzis difuzarea blestematei melodii. Cu timpul melodia lui Seress a fost uitata, insa partitura se poate gasi si astazi pe internet, dar adresa nu se stie fiindca nimeni nu vrea sa mai fie victima al acelui blestem.

Toti stateau uimiti,si putin infricosati de acea poveste, este chiar…..wow. Mie unul mi-a placut. Si din cate vad si celorlalti. Toti se ridica in picioare si il aplauda pe Naruto. Acesta coboara de pe scena si dupa el urmeaza diferiti copii. Am stat in acea sala ascultand tot felu de povesti cu fantome, blesteme asupra unor filme, asasinari si tot felul de chestii. Cand totul se sfarseste, prezentatorul alege pe cineva din public, care sa extraga un bilet cu numele castigatorului dintr-un bol de sticla. Se pare ca cea alesa a fost chiar rozalia mea. Aceasta urca pe scena, apoi un baiat o leaga la ochi. Aceasta se joaca putin cu biletele apoi scoate unul. Isi da jos esarfa ce ii acoperea micile bilute de cristal, si ne spune numele celui ce a castigat.
- Cel ce a castigat acest concurs este Naruto Uzumaky! Spuse ea tare si hotarata.
Blondul vine pe scena, iar prezentatorul ii inmaneaza un cec de 100.0000 de roni. Super, chiar se pricepe la povesti. Me ridicam cu toti de pe scaune si plecam fiecare cu treaba lui. Le spun prietenilor mei sa ma astepte putin fiindca vreau sa vorbesc cu cineva. Stiti voi cine. Ma duc in “culise” unde il gasesc pe Naruto. Ne salutam in felul nostru apoi, il intreb ce mai face si chestii de astea, dupa care merg impreuna cu el la ceilalti.
- Prieteni, el e Naruto, cel mai bun prieten al meu.
- Hey, ma bucur sa va cunosc. Prietenii lui Sasuke sunt si prietenii mei.
Totii il salutara apoi ne-am hotarat sa mergem sa bem un suc ceva, la restaurantul hotelului.
- Hey, Naruto, dar ce faci aici singur in Anglia?
- aa…pai dupa cum vezi am venit la concurs, si in liceu s-a extins o epidemie de varicela, si nu mai merge nimeni fiindca sunt putini care sunt sanatosi.
- Ce tare, la noi de ce nu se intampla asta. Zice Temari oftand.
Din cate vad Hinata si Naruto sunt rosii ca racul la fata si nu-si mai iau privirea unul de pe altul deloc. Ii atrag atentia Sakurei, aratand spre cei doi, ea spunandu-le si celorlalti, apoi ne ridicam toti inafara de blond si brunetica si mergem dupa colt si ii urmarim.

Hinata p.o.v
Toti se ridica asa din senin de la masa, si raman doar eu si Naruto. D-d-doamne…ce….d..dragut e. Ochii lui albastri ca marea, parul blond ca razele soarelui dimineata. Of…e asa de dragut. Cred ca sunt mai rosie ca un rac in momentul asta, dar nici el nu e mai prejos.
- N..n..narut..to…a…ai vrea s..sa…mergem…s..sa n..ne plimbam…putin? Intreb eu blbaindu-ma.
- D..da, mi-ar face placere.
Ne ridicam amandoi de pe scaune si iesim din hotel, indreptandu-ne spre parc. Cerul e putin cam innorat…se pare ca va veni ploaia, dar ce-mi pasa….sunt cu Naruto si asta conteaza. Ia stai….eu….ma indragostesc de el???....dar..eu sunt Zeita mortii….nu m-am indraostit niciodata de un….om, fie bun sau rau…of…Hinata, controleazate…dar nu pot. Cand il vad imi simt inima batand de fericire, stomacul meu parca e invadat de mii de fluturi, ma simt asa de bine….protejata cu el. Nu pot sa imi iau ochii de pe el…e asa de dragut…doamne…. Ne plimbam parca de ore intregi, dar m-as plimba impreuna cu el mii de ani. Bine…e clar ca sunt indragostita. Deodata simt cum o mana calda ma atinge pe umar. Era blondul meu, ce ma privea ingrijorat. Am ziso??? Da…am ziso….doamne..sunt indragostita de el si deja spun ca e al meu. Of Hinata, Hinata.
- Hinata….stii…as vrea sa te intreb ceva…desii poate crezi ca e cam devreme….nu ma prea pricep la asta dar…..of….vrei sa….fi iubita mea?
- Naruto….eu……nu stiu….hai sa vedem cum ne intelegem timp de o saptamana macar…si atunci iti voi da raspunsul.
Naruto nu mai spune nimic, ci ma imbratiseaza srans. Waw……ii simt caldura corpului, iar inima lui mai sa explodeze, dar nici inima mea nu e mai prejos. Ma simt…..chiar bine cu el. Cu greu de nesprindem unul de altul, apoi ne intoarcem la hotel dupa lunga noastra plimbare. Nu stiu exact cat timp ne-am plimbat, dar pentru mine parca ar fi fost cativa ani. Cum ajungem in hotel, ii vedem pe prietenii nostri, apoi ne indreptam spre ei. Toti se uita la noi uimiti de ce vedeau. Dar oare de ce se uitau asa la noi? Pe bune…nu pot sa imi dau seama…avem ceva pe fete sau??? Imi las privirea in jos ganditoare si atunci imi dau seama. Ma tineam de mana cu Naruto. Ii dau repede drumul si rosesc toata ca de obicei. Oare de ce atunci cand ma transform in forma mea initiala, sunt asa tupeista, si cand sunt asa cum sunt acum sunt mai timida ca un soricel inocent. Of….dar ce m-ai conteaza…dar totusi…daca afla cum sunt eu defapt cu siguranta nu m-ar mai placea.
- Hey, prieteni, ce-ati zice daca am merge undeva in seara asta? Intreaba Shikamaru.
- E o idee grozava. Spuse Temari care dupa expresia fetei cu siguranta avea ceva ganduri malefice prin minte.
Toti sunt de acord, apoi ne gandim unde sa mergem. Intr-un final singurul lucru care ne vine in minte e clubul. Ei bine…daca nu avem alta optiune o alegem pe asta. Eu si fetele mergem sus in camera mea si ne imbracat cu ceva potrivit pentru iesire. Temari isi ia o camasa neagra de matase descheiata la primi trei nasturi, niste blugi albi mulati, si in picioare niste botine cu toc destul de inalt. Parul si-l prinde ca de obicei in patru codite. Sakura isi ia un maiou rosu ca sangele, cu un decolteu generos, o pereche de blugi albi, iar in picioare niste botine rosi cu toc. Eu ma imbrac cu un tricou mov deschis destul de decoltat, niste blugi negri trei sfert si sandale cu toc negri. toate ne machiem cu rimel, creion dermatograf si luciu de buze apoi coboram jos la baieti, dar suntem oprite de o fata cu parul lung blond si ochii albastri. Ai putea jura ca e sora cu Naruto. Din cate vad blondina o cunoaste pe Sakura. Cele doua se imbratiseaza, apoi neo prezinta si noua.
- Fetelor, ea e Ino Yamanaka, are 19 ani, si e o sirena magica. Ea e una dintre cele mai bune prietene. Si Ino ele sunt Hinata si Temari, colegele si prietenele mele. Zise rozalia pe un ton bland.
- Ino, ce-ai zice sa vi si tu cu noi la club in seara asta? O intreb eu zambind sincer. Pare de treaba fata si sper ca e asa.
- Mi-ar face placere, dar trebuie sa ma schimb.
Ii spunem ca nu e nici o probleme apoi maergem cu ea ca sa o ajutam sa se decida cu ce sa se imbrace. Itr-un final isi ia un tricou verde cu diferite desene, destul de decoltat lung cu o palma sub fund, niste colanti negri de piele, si in picioare niste botine verzi inchisi cu toc. Dupa ce terminam coboram toate jos unde ne asteptau baietii. Cand am coborat cei patru baieti au ramas uimiti..mai bine zis fascinati. Continuam sa mergem, dar de data asta cu niste priviri senzuale si mersul de feline. Bietii baieti mai sa lesine pe jos. Mergem mai aproape de ei, si mai aproape ei pregatindu-se sa fie sarutati dar din pacate au prmit cate un pupic pe nas. De data asta cred ca am cam exagerat fiindca baietii au cazut imediat pe jos, mai putin Sasuke, care din cate vad incerca din greu sa se abtina sa nu cada si el jos ca si ceilalt. Terminam cu jocul si baietii se ridica de jos si ne urcam toti intr-un taxi si mergem la club. Va dati seama ca nu sunt prea multe locuri in taxi, deci Sasuke, Sai si Naruto au stat in spate, iar Shikamaru in fata, si noi fetele in bratele lor. Toti au rosit ca un rac…mai ales eu. Doamne…oare voi putea sa scap de timiditatea asta? Desi lucrul asta e cel care ii face pe baieti sa imi cada la picioare. Dupa cateva minute ajungem la destinatie si coboram din masina. Baietii fac niste fete triste, semn ca le-au cam placut ca am stat la ei in brate. Of…baietii astia. Intram in club si muzica ne rasuna in urechi. Ne asezam toti la o masa si comndam cateceva. Deodata baietii ne iau de maini si ne trag la dans mai putin Sasuke si Sakura care stateau. Sasuke….nu fi (iertati-ma nu stiu ce vorbesc) uitate la ce fata ai in fata ta..lasa ca gasesc eu ceva sa va fac sa fiti impreuna. Observ ca in spatele Sakurei apare un tip..si mama ce mai tip, ochi albastri, par brunet, da e chiar delicios. Brunetul o invita la dans, aceasta acceptand. Cei doi dansau, de parca ar fi o pasiune sau ar fi posedati de duhul dansului…asta daca exista asa ceva. Totusi se vede pe chipul lui Sasuke ca e putin cam gelos pe tipul cu ochi albastri. Ma intorc la ce faceam si il priveam pe Naruto cum din cate vad ma sorbea din priviri. Of….ce…nu mai am cuvinte..pur si simplu ma innebuneste. Simpla lui presenta ma da gata.

Sakura p.o.v

O..Doamne, dansez cu un tip…mama, mama, asa de fermecator, delicios…etc. are niste ochi albastri superbi si din cate am inteles il cheama Fukimori Yuu. Dar ce tot spun, brunetul meu e de zeci de ori mai bun. Ma uit la Sasuke si il vad ca e suparat. Oare e din cauza ca dansez cu tipul asta sau? Intr-un final melodia se sfarseste si incepe una lenta. Imi cer scuze de la Yuu, apoi merg inspre brunetul meu. Merg usor in spatele lui si ii pun mana la ochi. Il intreb daca vrea sa danseze, iar el accepta. Mergem amandoi pe ringul de dans iar corpurile noastre se unesc ca niste magneti. Acesta ma priveste adanc in ochi, iar eu ca de fiecare data ma pierd in ei fara sa mai gasesc iesirea. Of…ce…nu am cuvinte sa exprim sentimentele mele pentru el. Ceea ce nu prea inteleg e de ce melodia s-a schimbat asa brusc, acum fiind redata melodia lui Alex Velea – Whisper. Incepem sa dansam pe melodie, eu fancad niste miscari…nici nu mai zic, brunetul rosea ca racul dar nu se lasa asa usor. Toata noaptea dansam si dansam, e asa….magic intr-un fel. Dar totusi vreau sa vad cat de mult tine la mine…asta daca tine. Ma indepartez putin de el si il iau pe Yuu la dans. Se pare ca lui Sas’ke-kun nu prea ii place ca l-am chemat pe brunet la dans. Nici macar nu il lasa sa se atinga de mine. hm…totusi nu-i deajuns. Vreau sa vad daca el chiar ma iubeste cu adevarat. Ma duc pe langa Yuu si fac niste miscari sensuale. Nemaiputand de nervi Sasuke ma ia de langa el si ma trage pana afara. Il intreb ce a patit dar stiu deja raspunsul…sau poate ca nu.
- Tu esti aiurita sau ce? chiar nu vezi ca te iubesc cu adevarat? Apoi imi cupide buzele intr-un sarut. Stam asa vreo 3-4 minute, dupa care rupem sarutul. Waw….e asa de……waw….
- Sakura….eu…..te iubesc, si te voi iubi mereu, chiar nu intelegi?
- Te inteleg….of…baietii astia…
- Bun, eu ma straduiesc sa fac o scena romantica si tu ce faci?
- Scuze…nu am vrut…dar trebuie sa fie si putina comedie in povestea asta.
- Eh…ai dreptate, dar sa revenim, ca altfel poate uit replicile. Deci unde ramansesem? A…da.
Apoi i-am spus si eu ca il iubesc, si ne-am privit din nou in ochi, eu pierzandu-ma in acel abis negru ca de obicei. Doamne….oare ce m-as face fara el? Ei bine, daca tot am iesit, ne asezam pe o banca din apropiere si ne asezam privind stelele sclipitoare de pe cer. Sunt asa frumoase. Imi las capul pe pieptul lui Sasuke, acesta punandu-si capul usor pe al meu. Am stat asa vreo cateva minute, dar nu ma deranja, fiindca imi placea si nu vroiam sa se termine momentul asta asa repede, dar din pacate ce sa fac, nu pot opri timpul. Din nou acea senzatie….inima mea batand, fluturii din stomac….a simt asa de bine, sunt fericita…ma bucur ca l-am intalnit…chiar sunt norocoasa. Dupa putin timp mergem inapoi inauntru fiindca ceilalti poate isi fac griji pentru noi apoi ne dau disparuti. Cum intram…waw….ce minune. Ino statea in bratele lui Sai, Shika si Temi dansau pe o melodie lenta, si dupa fetele lor se vedea ca le place mult unul e altul, iar Hinata si Naruto, doar se tineau de mana si vorbeau diferite chestii. Saptamana asta nu putea incepe mai bne de atat. Parca ar fi facut cineva minuni fara sa observam. Ne asezam si eu si brunetul jos langa ceilalti, apoi mai stam putin de povesti pana ne prinde somnul. Se pare ca dupa cate ore am stat aici ne-a luat somnul pe toti. Chem un taxi si ne indreptam spre hotel unde se pare ca dirigu ne astepta. Toti coboara jos din taxi apoi merg sus in camerale lor, iar eu raman jos fiindca Kakashi vrea sa vorbeasca ceva cu mine.
- Sakura…trebuie sa plec in seara asta in Tokyo fiindca am o urgenta, si vreau ca tu sa ii supraveghezi pe colegii tai. Scrie-mi pe o hartie daca vreunul face vreo boacana. Le-am spus tuturor sa vina dimineata la ora 9:00 jos la restaurant fiindca am un anunt de facut…sau mai bine zis tu le vei spune ce s-a intamplat si ca in aceste doua saptamani vei fi sefa lor. Ne vom intalni cu toti in Malibu. Aveti grija ce faceti!
- Am inteles, voi avea grija sa nu se intample nimic.
Apoi sensei pleaca repede lasandu-ma singura. Neavand somn, si stomacul meu anuntand ca ii e foame, ma duc la restaurant si ii spun unuii chelner sa imi dea un pahar de vin. Ma simt cam obsita sa mai merg sa vanez pe cineva. Dupa ce imi aduce vinul, incep sa beau din el ca si cand nu as mai fi baut sange de o vesnicie. Dupa ce il termin ma ridic si merg inspre lift, destinatia mea fiind camera. Ajung sus si intru in camera cu pasi silentiosi. Ma schimb de haine, apoi imi setez ceasul sa sune la ora 9:00, apoi ma intind in patul moale adormind bustean.

sper sa va placa, astept criticile si parerile voastre si scuze daca sunt greseli.


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙



Ultima editare efectuata de catre Denny°°SoPhIe°°ReBeLa in Vin 13 Ian 2012, 15:14, editata de 1 ori
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Vin 13 Ian 2012, 14:43

Draga mea sa stii ca mi-a placut foarte mult capitolul in love
Acea legenda despre cantecul Gloomy Sunday am auzit-o si eu happy ...chiar a fost tare sa vad ca Naruto o povesteste:)
Ma bucur ca ai mai descris si sentimentele personajelor insa se putea si mai bine think
Abia astept sa vii cu nextul in love
Ony te in love


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]


Ultima editare efectuata de catre Mùsè in Dum 29 Ian 2012, 15:37, editata de 1 ori
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Sam 14 Ian 2012, 00:52

foarte frumos draga huh?
chiar nu ma asteptam la atatea dintr-un capitol huh?
am si ras la partea dintr-e Sasuke si Sakura lough
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Ionica
Academy Student
Academy Student
Ionica

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Paulesti, Prahova
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4
Puncte : 4
Reputatie Reputatie : 0
Hobby-uri Hobby-uri : Parctic tenis de camp
Stare de spirit Stare de spirit : Entuziasmata

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Ian 2012, 11:53

Fic-ul este GENIAL!!!! Imi place TOTUL la el, in special ideea!!!
Next-ul Te rog!!! please
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Ian 2012, 15:02

Capitolul 9

O noua zi era pe cale sa inceapa. Intr-o camera de hotel, rozalia dormea linistita, pana cand ceasul zgomotos o anunta ca e ora 9:00 si trebuie sa se trezeasca. Isi deschide ochii si lasa la iveala cele mai frumoase crismale verzi. Se ridica usor din pat si se indreapta spre baie pentru a-si face un dus. Da drumul apei reci, apoi intra in cabina de dus. Picaturile de apa fac contact cu pielea fetei facand-o sa tresara putin. Ii placea asta, era oarecum relxant pentru ea. Dupa ce termina, iese din baie si isi infasoara trupul cu un prosop pufos si alb ca laptele. Cum iese din baie se indreapta spre dulap de unde isi cauta cu ce sa se imbrace, dar deodata doua brate puternice ii cuprind trulup firav si il imbratiseaza.

Sakura p.o.v

Doar ce am iesit din dus, si acum ma duc sa imi iau ceva cu care sa ma imbrac….dar ce??? ah….nu mai stiu ce sa imi iau pe mine. Deodata simt cu doua brate, ma cuprins de la spate si ma imbratiseaza dar ceva sa nu credeti ca doar atat, ori brunetul se viseaza ca face ceva cu Britney Spears, ori e beat. Acesta incepe sa ma muste usor de gat, facandu-ma sa gem putin, apoi incepe sa se joace putin cu sanii mei. Doamne…ce lo fi apucat? De ce nu asteapta pana seara, nu ca as vrea si eu, dar pe bune diminata la ora noua el are chef ? eh….ii intru in joc, dupa care incepem sa ne sarutam pasional pana ajungem pe pat. ii spun senzual la ureche ca ma intorc imediat, apoi merg in baie, de unde iau un pahar plin de apa si merg inapoi. Ascund paharul la spate, apoi cand nu se uita il torn in cap, poate se mai trezeste.
- Ce? Unde? Cum? Ce arde?sare el ca ars din pat. Unde sunt? Sakura Haruno, asta era scris in scenariu?
- Pai Domnule Uciha, nu era scrs in scenariu, dar ce sa iti fac daca tu te-ai imbatta ieri ca nebunul la club can dam filmat.
- Aa….aa..da..bine, hai sa revenim.
Deci ne reluam de unde am ramas, ce mai conteaza, macar am mai adaugat ceva acestui episod. Deci imi iau hainele si ma duc in baie sa ma schimb. Imi iau un tricou gem kimono negru cu marginile albe, niste blugi albi, si o pereche e cizme negre cu toc. Parul mi-l pieptan usor spoi mi-l prind intr-o coada, lasand doua suvite rebele sa imi cada pe chip. Dupa ce termin ies din baie apoi plec jos spunandu-i brunetului ca in zece minute sa fie la restanurant ca toti ceilalti. Cand ajung ii vad doar pe prietenii mei si inca cativa copii, deci trebuie sa ii asteptam si pe ceilalti. Of doamne…..ce greu trec saptamanile astea. E deabea Vineri, mai avem vreo nooua zile in care stam aici apoi plecam in Malibu. Deci dupa cateva minute au ajuns toti aici mai putin Naruto care deabea venea.
- Naruto, ce surpriza, ma bucur ca te-ai gandit sa ni te alaturi. Zic eu putin sarcastica.
Ma urc pe un scaun si le atrag atentia tuturor ca sa pot face ce mi-a spus Kakashi-sensei.
- Prieteni, ieri dirigitele nostru Kakashi Hatake, a trebui sa plece la Tokyo fiindca are o urgenta si m-a lasat pe mine in locul lui. Singurul lucru pe care vi-l cer sa sa ma ascultati, sa nu iscati lupte intre voi sau prin cluburi, sa nu va imbatati prea tare si sa aveti grija de identitatea voastra. Atat am avut de spus, eu va dau voie sa faceti ce vreti doar sa tineti cont de ce v-am zis. Liberi!
Apoi toti pleaca, iar eu…nu stiu ce voi face….cred ca o sa ma duc putin prin parc. Da…ma duc sus sa imi iau un hanorac pe mine apoi merg prin parc. Totul e asa de….melancolic. Pai e Anglia, totul e cam sinitru, cel putin asa mi se pare din cauza cetii. Eh…totusi e frumos, ma simt libera, linistita, si nu stiu de ce dar am o pofta nebuna de sange. Dar nu se poate asta, eu un vampir pur de nivelul Z, bau rar sange. Zaresc din deportate o femeie, e frumoasa are parul lung si castaniu ondulat iar ochii ciocolatii. Incep sa ma misc cu viteza luminii ajungand direct in spatele ei, care se pare ca nu era atenta ci vorbea la telefon. Imi ies coltii lungi si escutiti, si mi infig in gatul ei apetisant, apoi gust lichidul rosu ce ma tine in viata. E chiar dulce, ah…da…nu mi-e de ajuns. Dupa ce termin cu ea, o las pe o banca ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic, apoi merg mai departe in cautare de prada. Gasesc pana la urma un baiat ratacit pe o alee intunecata. Avea parul brunet si ochii verzi, bietul de el, imi pare rau pentru ce o sa ii fac. Ma apropii incet de el fara sa ma vada apoi imi infig coltii in gatul lui. Acesta scoate un geamat de durere cat poate de tare, dar din pacate nu il aude nimeni. Dupa ce ma imfrupt din el il las pe jos si ma intorc la hotel. Cand ajung, nu-mi vine sa cred ce-mi vad ochii. Chiar el, nu ot sa cred ca……

mersi mult de commuri, sper sa va placa, nu prea am avut idei, lectura placuta! Ja ne! kiss kiss kiss


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 15 Ian 2012, 15:42

dragut draga huh?
se pare ca Sakura are si ea partea ea diabolica think
dar totusi ... e vampir deci este ceva normal happy
cred ca stiu ce se intampla mai departe dap !
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Dominique♠
Chūnin
Chūnin
Dominique♠

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Accel World
acebook acebook : @Erin Toshiro
Nr. mesaje Nr. mesaje : 813
Puncte : 992
Reputatie Reputatie : 63

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Ian 2012, 16:29

Capitolul 10

Sakura p.o.v

Cand intru in hotel, nu-mi vine sa cred ce-mi va ochii. Chiar el….Sasuke…dar ce cauta cu Karin. Surioara, surioara vad ca nu te-ai invatat minte ultima data cand te-ai apropiat de ce e al meu.

°°° Flash back °°°

Era chiar seara in care se tinea banchetul de incheiere a clasei a 8-a la care erau invitati si cei din clasa a 7-a. eram imbracata cu o rochie lunga pana jos de culoare violeta, fara bretele, prinsa sub sani cu o funda visinie deschisa. In picioare purtam niste pantofi cu toc negrii, iar parul meu lung si roz era usor ondulat. Aceasta era ultima mea seara petrecuta in generala. Ma simt asa de trista ca voi parasi acest loc unde am invatat atatea, unde am avut parte de suferinta. Din cauza ca sunt vampir oamenii se temeau de mine, ei bine nu chiar toti oamenii. Totusi in seara asta nu o sa las nici macar un fir de durere sa imi strice buna dispozitie. Deodata revin cu picioarele pe pamant si privesc spre intrarea in sala de bal. Pe usa apare chiar Sakuso. Un baiat inalt, blond si cu ochii ca de onix. El a inteles mereu durerei prin care trec, mi-a fost mereu aproape cand mi se intampla ceva, dar ce nu aveam sa stiu era ca el nu era cum credeam eu. Sakuso se apropie usor de mine si ma imbratiseaza, apoi ma invita la dans. Mergem pe ring unde corpurile noastre se apropie ca un magnet si incepem sa ne miscam lent pe melodie.

°° Dupa doua ore °°

Tocmai ieseam din baie, si incep sa il caut cu privirea pe Sakuso. Intr-un final il gasesc, dar simt cum inima mi se sparge in mii de bucatele, cum cerul e gata sa imi cada in cap, cum totul pare distrus, eu fiind purtata de valul negru de furie si suferinta. Se pare ca m-am inselat in privinta lui. Ieri l-am vazut cu o fata, blonda cu ochi verzi foarte frumoasa ce il saruta pe buzele-i carnoase. Am crezut ca ea a sarit pe el deci nu m-am suparat. Apoi intr-o alta zia celasi lucru doar cu alta fata, si acum cu propria mea sora? Doamne….roscata aia nu intelege ca el e proprietatea mea? eh…asa isi numesc vampiri cateodata ceea ce e aproppiat lor sau ceva de genu. Of…m-am saturat de asta, m-am saturat sa fiu batjocorita, sa sufar, sa fiu mintita….
- Sakuso….doamne….cat de fraiera am putut sa fiu….acum dragule ce scuza mai ai? Ca a sari tea pe tine si ai vrut sa o dai jos in timp ce o sarutai cu pasiune? Mda…vezi sa nu. Deocamdata te voi lasa in pace fiindca asta e ultimul meu an aici si vreau sa am o amintire frumoasa macar. Dar nu uita, dupa ce balul se termina va vor astepta si pe tine si pe surioara mea mai mica multe primejdii. Veti fi mereu in pericol, si va voi face sa su feriti exact cand va asteptati mai putin. Timpul trece, eu…..da..ce sa mai zic, sunt o bad girl vampire. Nu imi plac oamenii mincinosi, egoisti, fara inima….ce doar ma folosesc c ap eo carpa uzata pe care apoi o arunca. Dupa terminarea balului am iesit cu cea mai mare viteza din sala asteptandu-i pe cei doi n********i cufundata in intunericul care pur si simplu ma fascineaza. Se pare ca nu dureaza prea mult asteptarea, ca cei doi ies tinandu-se de mana. Doamne cat de f****i pot fi, se pare ca nu m-au luat in serios, ei bine o sa le arat eu cum sunt cand sunt seriosa. Apar de nicaieri in fata lor. Ochii mei verzi erau acum rosii, iar parul lung pana la solfuri, acum era lung pana jos, prins intr-o coada la spate, avand o culoare verde turcoaz. Hainele mele erau schimbate si ele. Purtam o rochie neagra despicata in ambele parti de la solduri in jos, iar in maini aveam o sabie si un sarpe ce mi se incolacea usor pe mana.
- Se pare ca nu m-ati crezut..ei acum veti vedea cum e sa suferi, sa simti durerei pe propria-ti piele, sa fii privit cu ura de toti cei din jur.
- Sakura…surioara…te rog….a…
- Mai taci, c***o. M-am saturat de tine, de prefacatoria ta, nici macar nu suntem surori din aceeasi mama. Da….mama ta a murit acum mult timp cand te-ai nascut tu, iar tatal tau s-a casatorit cu mama.
Dupa care nu mai spun nimic, Karin cade in genunchi si incepe sa planga. Poate ca nu e sora mea, si poate ca e cum e dar….totusi suntem surori...cu toate astea acolo undeva in inima mea pe care nu am mai simtito batand de multi ani, exista un loc in care o pastrez pe ea. Ridic sabia asupra lui Sakuso si dintr-o lovitura cade la pamant in jurul lui formando-se o balta de sange. Ma intreb ce gust are. Dar sa revenim…cu surioara asta a mea….cred ca am pedepsit-o destul ca i-am spus adevarul.
- Karin…uite….imi pare rau ca te-am facut in acel fel si imi pare rau pentru ca ti-am spus acele lucruri pe care tata incerca sa le ascunda ca sa nu te raneasca, dar….trebuia sa iti dau o lectie iar data viitoare nu voi mai fi asa blanda ci poate te voi ucide. Spun eu, ea sarindu-mi in brate.

°°° End flash back °°°

Acum stiti cum am fost atunci, cum m-am simtit….m-am saturat de toate lucrurile care mi s-au intamplat atunci. Cand am venit la School of monsters, am devenit o alta persoana, toti ma tratau ca pe o fata normala ca si ei. Ma simteam in largul meu acolo si ma bucur ca voi petrece ceva ani la liceul asta.

- Surioara….mai ti minte? Clasa a 8-a, farsit de an, banchetul de adio? Intreb eu, in voce vazandu-se raceala pe care o simteam.
- S…s…sakura…eu….te rog…..e vina mea, nu a lui, el doar a incercat sa ma opreasca din a sari pe el si alte chestii. Stiu cat de important e pentru tine vampirul asta, deci te rog, scrutai viata, si pedepseste-ma pe mine in locul lui.
- Karin……atunci…mai demult poate am cam exagerat cu ce am spus. Imi pare rau, esti sora mea mai mica, chiar daca nu suntem surori de sange, tin la tine si nu as putea sa iti fac ceva vreodata. Tot ce am spus, ial ca pe scuze acceptate. Surioara…sunt sigura ca….intr-o zi poate chiar mai repede va veni clipa in care iti vei gasi jumatatea. Esti o fata frumoasa, cu toate ca ai nevoie de ceva schimbari pe care vom incepe astazi sa le facem. Astazi vei devesi cea mai frumoasa fata gardian de pe pamant.
Fetele gardian sunt cele ce pazesc poarta dintre cele doua lumi. Karin e o fata puternica si e gardianul de vant. Dupa ce eu si roscata mai vorbim ceva, ne pregatim sa plecam sus in camera mea dar suntem oprite de brunetul de care uitasem cu totul. Acesta vine spre mine si ma imbratiseaza pe la spate soptindu-mi usor un “te iubesc” sincer. Afisez un zambet dulce, apoi il sarut pe obraz upa care plec cu domnisoara gardian. Cand intru in camera……

sper sa va placa. Astazi nu voi putea sa mai postez fiindca am mult de invatat petru ca maine trebuie sa dau test la biologie....pff, deci va astept cu parerile si criticile, Ja ne!kissa hug


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Doqkc1

Those who are best suited to power, are those
who have
never sought it.
⊙ • ⊙ • ⊙

Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Ian 2012, 17:43

of of suspans suspans nervi!
am zis eu bine ce se va intampla ceva dar bine ca nu a fost asa rau dap !
n-ai idee cate teme am deci nu iti pot transmite toate laudele nervi!
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Lun 16 Ian 2012, 18:35

of ce urat din partea mea nu am mai comentat de mult dar sunt extraordinare capitolele.

astept next si PWP


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
Mùsè
Chūnin
Chūnin
Mùsè

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : pe acolo...pe aici:D
Nr. mesaje Nr. mesaje : 681
Puncte : 806
Reputatie Reputatie : 114
Hobby-uri Hobby-uri : muzica, desen... si multe altele :)
Stare de spirit Stare de spirit : obosita T_T

School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 15:51

Vaii..sa imi fie rusine ca nu am mai dat comm la capitol sad
Imi place foarte mult:X:X...Sakura e foarte puternica huh? Si ma bucur ca in acest fic Karin nu e aia cea mai rea...ca deja mi so facut mila de biata fata:)))
Am vazut niste greseli insa le poti rezolva cu un edit
Sii..inca niste descriere de sentimente ar mai trebui (stiuu..sunt foarte enervante sentimentele alea dar nah..ce sa'i faci lough )
Abia astept sa vi cu nextul:X
Ony te in love


School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Unled1j

Listen to the sunset,
Hear it's silent sigh
As it falls down the horison
Warning, the moon is nigh
[/center]
Sus In jos
Continut sponsorizat




School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: School of monsters (Sasusaku)   School of monsters (Sasusaku) - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

School of monsters (Sasusaku)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-