Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Begining [We will be together?] - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Begining [We will be together?] - Pagina 2 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Begining [We will be together?]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 12:20

deci fic-ul e atat de grozav huh?
cum de am gasit abia acum acest fic huh?
ideea este foarte originala deci te felicit huh?
singura mea critica este ca am observat multe greseli de tastare happy2 sper ca nu te-ai suparat sad
vreau sa sti ca este unul dintr-e fic-urile mele preferate huh?
imi place place place huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 13:41

Iva imi place foarte mult ca ti-e iti place fic-ul meu
Shi nui nimic, asta e toti eu greseli o sa incerc sa fi-u mai atenta:3
Shi am sa postez Next-ul chiar acum


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Begining [We will be together?] - Pagina 2 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 13:43

-Chaper 6

Where are you?


Simteam cum inima imi batea cu putere, de parca ceva o alerga. Dar stai , acel ceva este zambetul ei minunat , de care nu m-as satura toata viata.


Este ora 8:55, stau in banca mea din lemn de stejar alaturi de dragostea mea. Simteam cum mirosul parfumului ei rafinat imi inbatara narile, acel miros suav te face sa plutesti , sa zbori pe cer-ul albastru ca apa cristalina, printre norisori pufosi si albi ca spuma laptelui. Culoarea parului ei de o culoare rara, imi tot facea cu ochi-ul, nu imi pute-am lua privirea de la acel roz bombon. Ochii ei mari si verzi ca zmaraldul ma facea sa ma pierd in ei, aceea culoare de un verde splendid, plini de viata si dragalasenie .. te facea cu adevarat sa ii admiri ochii , pierzandute in ei. Buzele sale de un roz pal ma facea sa vreau sa le sarut de o mi-e de ori, nesaturandu-ma sa ii ating puzele sale fine. Nu m-ai stiu ce sa zic, fiecare particica a corpului ei ma ametea, ma pierdeam … asa , pur si simplu. Ma trezesc la realitate si m-ai trag din nou o privire fugara spre ceasul atasat deasupra tablei nagre ca abisul. Era 8:59, inca un minut si aceasta ora se v’a termina ,“Insfarsit”, dar totusi imi parea rau pentru ca nu m-ai puteam savura cu privirea frumusetea ingerului meu pazitor.
Deodata se aude clopotul , semn ca este pauza si ca ceasul este 9 fix. Fiecare ne ridicam in picioare pentru a ne saluta politicos dirigintele. Toti parca o lua-se razna , la auzirea pauzei. Uni saliva dupa Sakura, alti incercau sa vada anumite “parti “ indecent ale ei, alti alergau sau tipau ca bezmatici . Iar dirig-ul isi strangea hartiinle si se ducea spre usa cand:
“-Oh.. era sa uit. Va rog sa faceti putina liniste si sa va asezati la locurile voastre, fiecare.”
Toti il ascultase pe diriginte, lucru care ma uimise, era o liniste.. nespusa , nici macar musca nu se auzea. Apoi dirig-ul nostru favorit , Kakashi ,se duce spre catedra din artar ,de o culoare galbena ca spicul graului si isi pune lucrurile sale pe ea :
“-Elevi, azi sper ca nu ati uitat ce aveti de facut! , spuse Kakashi cu un zambet diabolic dar si foarte strict.
Cu toti facusem o fata gen “D-zeu-le” sau de parca vazusem o stafie. Pe chip-ul Sakurei aparu’se o expresie cu semn de intrebare, la fel ca si la mine si ceilalti. Toti ne uitam la fiecare, intrebandune si incercand sa ne aducem aminte ce trebuia sa facem. Dar Kakashi sparge gheata :
“-Doamne!.. Nu-Nu’mi spuneti ca ati uitat ce aveti azi de facut…”
Nimeni nu scoate un cuvant, se lasase o liniste de mormant:
“-Eh… se pare ca v’a place sa nu imi luati in considerare “ordinele”. Dar spre salvarea noastra se pare ca cel mai mare natarau , totodata shi cel mai bun prieten al meu , tresara in sus :
“-AAA..!! Imi aduc aminte. Fiecare ne intooarcem capul 25 de grade in spate si il vedem pe Naruto in picioare, nu ne venea sa credem ca acel natarau si-a adus aminte , iar nimeni din clasa nu.
“-Kakashi’sensei , phai… uh.. Azi nu este Festivalul Cultural?”
Kakashi ramase si el blocat auzind spusele blondului, nu-I venea sa creada ca tocmai Naruto ,care nui pasa ce se intampla la scoala , si-a adus aminte. M-ai ales ca atunci cand Kakashi facu-se anuntul in clasa saptamana trecuta ,Naruto dormea.. ciudat…
“-Da, ai dreptate Naruto!, exclama Dirigintele , la cere Naruto :
“ - *HeHe* “, pe chip-ul acestuia se inprima un chicotit si un zambet larg .
“-Naruto, o sa ai un punct in plus la urmatoarele 3 teste, care vor fi foarte curand. Iar ceilalti, ma-ti dezamagit foarte tare ,asa ca am sa vas cad 2 puncte de la urmatoarele 3 teste” , spune acesta uimit si nervos pe ei.
Toti tresarira in sus la auzirea vorbelor lui Kakashi:
“-CEEE?! “, strigara toti in acelasi timp.
-“Ati auzit bine, sis a stiti ca asa se v’a intampla. M-am saturat ca voi sa nu imi luat de bun vorbele. O da , Sakura nu ai de ce sa iti faci griji , deoarece ti-e nu-ti voi aplica aceasta pedeapsa. “ , spuse acesta cu un zambet spre Sakura apoi isi i-a lucrurile de pe catedra si pleaca spre cancelarie, destul de furios. Mi-e nu-mi venea sac red ca Kakashi putea fhi atat de strict, totusi eram fericit ca floarea mea firava nu v’a pati nimic.
Cu toti incepeau sa vada déjà notele frumoase pe care le vor lua la urmatoarele teste, m-ai ales ca ei nu erau destul de buni la matematica, asta le mai trebuie.. E.. e vine lor dar s’au pus cu Kakashi. Nui de gluma.. Sa revenim ! ->
Moralul fiecaruia cazura la pamant, singurul care era fericit era Naruto.Acesta sarea in sus de fericire , cand , deodata acesta inceteaza de a m-ai sari ca bezmeticul in sus si se indrepta spre printesa mea:
-Hey ! Sakura’chan, spuse acesta cu un zambel larg.
-Buna Naruto!, aceasta ii raspunde la zambet, sip e chip-ul ei angelic apare un zambet minunat.
Naruto ii spuse Sakurei daca vrea sa-I faca un tur scolii, pentru ai arata frumoasa scoala Konoha Caguen. Ea ii da aprobator din cap ca i-ar face placer, dar m-ai intai isi puse cartea de matematica in banca si isi puse pe banca lucioasa ca apa, care aproape iti vede-ai reflexia, isi scoate biologia. Le aseaza frumos , apoi , se ridica din banca si pleaca alaturi de Naruto.
Sasuke , se pare ca era destul de apsent , el privea pe geam o pasare care era pe ramura unui copac, care eveau un penaj fabulos, culorile penelor erau fermecatoare, parca era un curcubeu. Aceea pasare care se afla in stejarul din fata lui era un papagal. Acesta parca era vrajit de penajul papagalului. O briza calda si usoara era suflata de catre vant spre papagalul din ramurile puternice ale copacului, care il facu pe papagal sa isi ia zborul , lasand in urma lui o pana si privirea lui Sasuke uitandu-se intr-un gol.
Elisi revine din “visare” si isi intoarce capul spre tabla neagra , se m-ai uita prin prejur dar vede ca ceva lipseste. Acel ceva este….


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Begining [We will be together?] - Pagina 2 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 13:44

Mi-a plăcut mult ! Îmi place cum descri sentimentele personajului şi cum îmbini întâmplările . Aceasta este foarte bine ! Te felicit . Greseli de tastare sincera să fiu am vazut doar una lough . Aştept cu nerăbdare nextul şi chiar vreau să văd ce se întâmplă în continuare cu Sasuke şi Sakura . Să îmi dai PM când îl postezi . Dacă vrei să mai pălăbrăgim uite idul meu : butterfly.camy . Te-am pupat kiss ! Spor la scris şi la idei in love !


Begining [We will be together?] - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen



Ultima editare efectuata de catre Cαмі :) in Sam 19 Noi 2011, 14:12, editata de 1 ori
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 13:53

sad Am pierdut ceva...din fic sad ...
Scuze...probleme cu afurisitul asta de internet..dar am revenit si uite ca dau commm

Asa...deci....Supeeeer tare pana acum..
ooooo.....Sasu este inebunit de rozalie...era si clar'no?
Cum sa nu-i placa lui de un inger ca si ea...adica era imposibil...inacceptabil zau asa..
oricum...imi palce moolt pana acum...si deci nu o lungesc...
Abia astept Next
dap !


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Begining [We will be together?] - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 13:59

Andy'chan , nui nimic . Ma bucur totusi ca iti place :X


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Begining [We will be together?] - Pagina 2 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 14:08

super tare capitolul huh?
chiar mi-a placut huh?
ma bucur ca ai ascultat sfatul meu si ai fost mai atenta asa ca nu am m-ai vazut nici o greseala happy2
iti multumesc din suflet pentru ca mai anuntat huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 14:14

Ma bucur ca iti place shi desigur am sa the anunt
A da , ms pt sfat :X


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Begining [We will be together?] - Pagina 2 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
mary97
Genin
Genin
mary97

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : calarasi
Nr. mesaje Nr. mesaje : 164
Puncte : 183
Reputatie Reputatie : 9
Stare de spirit Stare de spirit : crazy

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 15:49

Wooooooooooow huh? huh? huh? huh? huh? nu imi vine sa cred cat de frumos este ficul tau si sincer imi pare rau ca nu am lasat com si la celelalte capitole dar abea acum am citit ficul tau si sincer imi place foarte mult si sper sa pui curand nextul.



Nu te numi sarac ca visurile tale nu se vor implini.Sarac e doar cel care nu a visat niciodata.
Sus In jos
Sis`
Chūnin
Chūnin
Sis`

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : In tara pufarinelor ucigase =))
Nr. mesaje Nr. mesaje : 996
Puncte : 1121
Reputatie Reputatie : 104
Hobby-uri Hobby-uri : Mi-e lene sa le enumar =)) xD
Stare de spirit Stare de spirit : Nu sunt nici cum...=))

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 18:25

Dear, I LOVE YOU! Begining [We will be together?] - Pagina 2 208323 Begining [We will be together?] - Pagina 2 962758 Este magnific si m-ai lasat cu gurita cascata! Begining [We will be together?] - Pagina 2 385627 Begining [We will be together?] - Pagina 2 947835 Sa stii ca ma declar, fie ca-ti place, fie ca nu, fanul tau inrait! Begining [We will be together?] - Pagina 2 947835 Begining [We will be together?] - Pagina 2 962758 Begining [We will be together?] - Pagina 2 78717
So, next si sa nu uiti sa ma anunti, please! Begining [We will be together?] - Pagina 2 208323 Begining [We will be together?] - Pagina 2 384738 Begining [We will be together?] - Pagina 2 78717




Begining [We will be together?] - Pagina 2 Scaled.php?server=18&filename=155largfdvkkbcbvnhbnhe



♥️ Love it's like a fruit. It takes so much to get riped,
♥️ And just a minute to get eaten.
♥️ So that's how I expect from you to love me,
♥️ Like I'm the last fruit on this earth.

Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 19:01

dap ! Hi!! hi! So.. huh? Nu stiu ce as mai putea sa-ti spun.. heh Sunt fana a ficului tau!! Foarte frumos, ca de obicei!! in love Doar ca am o singura problema pe langa cele de tastare. E vorba de faptul ca atunci cand spui de o piesa de mobilier nu trebuie neaparat sa spui si din ce e facuta. La inceput a fost frumos, dar acum devine enervant. Sorry, daca te-am deranjat cu acest mic comentariu, dar chiar nu m-am putut abtine. happy2 Si oricum, nimeni si nimic nu e perfect. Astept cat mai repede next si te rog sa nu uiti de pm.Te-am huguit si pupacit!! a hug kiss ByE!! dap !

P.S.: Multumesc mult ca m-ai anuntat. Si te-as ruga sa lasi mai mult timp intre postarea capitolelor, unu pentru ca vei avea mai multe persoane care iti citesc ficul, si doi pentru ca iubesc sa ma tina cineva in suspans. lough


Begining [We will be together?] - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Honey B
Chūnin
Chūnin
Honey B

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Tokyo
Nr. mesaje Nr. mesaje : 656
Puncte : 784
Reputatie Reputatie : 77
Hobby-uri Hobby-uri : Dance. Naruto. Music. Fashion.

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 19:18

iuiiii mi se pare interesant ficul :x deci vreau nextul cat mai repede please
Sus In jos
http://paradox15.tumblr.com/
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 22:16

@ Mary, nui nimic, oricum iti multumesc ca iti place si ca ai o parere buna despre fic.
@ SiSi . Oh my dear:X !! Ms molt pentru sprijin si ma bucur foarte molt ca iti place :D , si mai ales faptul ca vr sa imi fin fanul nr 1 !! thx u so much :X i lov u <3<3
@Mikado, thx pentru ca imi m-ai dai sfaturi si ca imi atragi atentia anumitor lucruri . <3<3<3 totodata ma bucur sa iti place :D
@ Laura , la fel , ma bucur sa ti se pare interesant si am sa postez next-ul chiar acum :D
****************************************************************
Thx pt com , sfaturi etc :X:X hug2
-----------------------------------------------------------------------------------

Chaper 7 - I find you!

Privesc spre tabla neagra , ma m-ai uit prin prejur dar vad ca ceva lipseste. Acel ceva este….

Vazusem ca ingerul meu isi luase “zborul”. Ea nu se m-ai afla in clasa, totodata observasem ca nici Naruto nu m-ai era, lucru care ma puse putin in ceata. Ma ridic repejor si ma indrept spre usa, in cale imi iese Ino. Pe Ino o stiu din copilarie, dar sincer nu este o prietenie “stransa” , totusi putem conta unu-l pe altu-l . Deci.. s-o descriu.. Phai.. Are parul blond ca soarele, are un breton destul de lung care ii acopera ochii albastri ca marea. Parca ar fi sora geama a lui Naruto, bine nici chiar asa.. Doar subliniam faptul ca au aceeasi culoare a parului si ochii. OK , sa revenim. Ea imi iese in cale:
“-Oh.. Sasuke’kun , scuze”. Era chiar destul de aproape de aceasta, acest lucru facand-o pe Ino sa inroseasca la fata:
“-Hmph..” scot un “sunet” cu indiferenta. Apoi ea se da la o parte , vrand sa ma lase sa plec , cand eu , realizez ca poate ea stia ceva despre mici nostril fugari :
“- Hey Ino! , sti ceva despre Naruto sau noua noastra … cum se numea… a da Sakura pe unde or fi?”
“-Huh?! .. A , da stiu. Acum cateva minute pe hol, l-am vazut pe Naruto si Sakura inpreuna, presupun ca acesta a vrut sa-I arate scoala Sakurei.”
“-Si m-ai exact unde i-ai vazut?”

“-Phai.. ei se indreptau spre automat-ul din hol, presupun ca spre iesire se duceau”
“-Trebuia sa imi dau seama.. acel natarau ce crede ca face cu floarea mea rara” , imi spun in gand.. Si fara sa mai stau sa ii raspund sau multumesc lui Ino plec val vartej din clasa. Fapt care o lasase pe Ino putin in ceata, deoarece, aceeasta se intreba de ce tocmai pe mine ma intereseaza de Naruto , m-ai ales de Sakura. Mda.. sunt sigur ca acum lui Ino, ii vine nu-stiu ‘ ce ideei … In fine , nu asta conteaza , eu acum trebuie s-al gasesc pe Naruto.
Fug ce fug , iar bataile inimi mele incepeau sa se armonizeze cu fiecare pas ce il faceam.
Prov NaruSaku ->
“-Sakura’chan, scuze daca te-am luat asa dintr-o data… “ , spuse Naruto cu o voce calma.
“-Huh?! Ce vrei sa spui?” , intrebase Sakura.
“-Phai.. credeam ca te-ai suparat, deoarece te-am luat asa dintr-o data.. La ce ma refer asa ca , credeam ca ai putea fi suparata…” , raspunse blondul cu o voce destul de joasa .
Apoi , deodata, pe chip-ul angelic , al Sakurei apare un zambet, semn care ii spuse lui Naruto ca nu este suparata , ba chiar din portriva, era fericita ca a gasit in aceasta soala minunata , personae atat de prietenoase. Acesta intelegand, iti raspunde la zambet, zambind si el , apoi cei 2 isi continua “plimbarea” pe hol , iar Naruto incepe sa ii puna mii de intrebari Sakurei. El vrand sa afla ce ii palce si ce nu.
Naruto este o fire foarte blanda si mai ales foarte prietenoasa. Prieten mai devotata ca el nu gasesti, el are ceva unic, acel lucru este ca ii inspira incredere, incredere pentru a te putea baza mereu pe el. Ca el niciodata nu te v’a abandona la nevoie , ca v’a fi mereu langa tine sa te sprijine.

Prov Naruto:

Phai sa vedem. Am inteles ca lui Sakura ii plac:
-animale’le:pisicuta si cainele. Asta imi placea si mi-e dar m-ai putin pisicile, am avut o intamplare destul de neplacuta cu aceste feline.
-mancarea: Phai , aici nu prea mi-a spuse ca are o mancare favorite ei, a spus ca toate ii plac , totusi exista un dar, a spus ca adora negresele. Sincer si mie imi plac, deoarece avea caramel , adooor caramelul. Si parca mai era ceva .. hm… pai… uh… a, gata, a spus ca ii place ramenul. Doamne nu am mai intalnit pe nimeni care sa-mi spuna ca ii place ramelul. M’ai ales ca ramen-ul este mancarea mea preferata.
Sincer nu m-ai stiam ce intrebari s-ai mai spun. Deoarece nu stiu , ea avea ceva special. Imi fura privirea, fiecare vorba care o spunea imi “gadila” timpan-ul, zambetul ei fermecator ma vraja, ochii ei de culore verde, ca merele acre ma facea sa ma pierd In ei, iar parul ei de o culoare rara ma uimise, acel roz bonbon, pur si simplu fiecare lucru , gest si particica a corpului ei ma facea sa tresar. Simteam ceva, de parca aveam fluturi in stomac. Inima in fugea de nebuna , nu o puteam controla. Fara sa m-ai lungesc molt , ea ma vrajea. Incerc sa-mi revin si .. destul de greu pot sa ma trezesc la realitate.
-florile: Aici a spus ca ii plac foarte mult trandafiri albi , si mi-e imi plac. Liliacul, sincer are un parfum unic care te inbata si hm.. m-ai era ceva.. Doamne cum pot uita aceste lucruri minunate rostite de cea mai rara floare din lume , uh….
…… Stau putin blocat 3 minute incercad sa-mi aduc aminte cand, reusesc. Acele flori care ii placeau cel mai mult erau florile de cires. Acest lucru ma facu’se sa stau putin pe ganduri.
“-…. Hm.. Flori de cires , huh?”, apoi realizes, imi duc privirea din nou la culoarea fermecatoare a Sakurei sa tocmai acum imi dau seama:
End Prov.
“-Hey Sakura’chan , mi-a venit o idée minunata. As vrea sa-ti arat ceva” , spuse acesta , cand deodata…

Prov Sasuke

“-Huh… Unde o fid us-o nataraul de Naruto pe Sakura. Acel bufon , va promit ca am sal UCIDD.. pentru ca ma desparte de iubirea mea nemarginita.”
Ma uitasem peste tot , parca iar fi inchitit pamantul. Cautam cu privirea acel par , de culoare roz si silueta apetisanta a ingeru-lui meu. Eu eram acum la etaj , cand ma gandesc sa merg spre iesirea din scoala, ca poate or fi acolo. Alerg pe scari , incepusem incet sa obosesc, asa ca ma oprisem pentru 1 minut,sa-mi trag rasuflarea. Fara sa vreau imi intor capul spre geam cand vazusem ceva …

End Prov.

Prov Author (adica, eu)

Astrul zilei , cea mai stralucitoare fiica, isi trimitea razele auri pe pamant. Razele acestuia lumina fiecare coltisor , ne lasand vre-un loc sa nu fie orbit de stralucirea acestuia. Dar exista si mici excepti.
Naruto o prinse pe Sakura de mana si o trase dupa el, acesta vrand s-ai arate un “lucru” care cu siguranta ii v’a placea. Sakura era destul de mirata , iar Naruto o puse din nou pe rozalie sunb semn de intrebare, aceasta se intreba ce vroia sa ii atare asa de mult. Dar totodata , ea iti trimise privirea catre mana ei, vazand ca mana lui Naruto o tine destul de strans pe a ei. Acest lucru nu ii displacea, ba chiar din potriva , ea incepuse usor sa se inroseasca la fata.
Dupa putin timp , Naruto o adusese pe Sakura afara.Biata de ea, m-ai ales ca a facut-o sa fuga destul de mult fara oprire. Cei 2 se oprise in fata iesirei din scoala, in curte. Se oprise, si isi trasera rasuflarea , iar Naruto inca continua sa o tin ape Sakura de mana. Se pare ca Naruto este destul de uituc, sau poate asa a vrut :3 Sa revenim. Sakura observand ca el inca o m-ai tinea de mana , chiar foarte strans , spune:
“-Uh… Naruto? , aceasta isi arunca privirea spre el.
“ –Huh? Ce este , Sakura’chan?” , intrebase acesta, ne intelegand la ce se referea rozalia noastra. Apoi aceasta isi indrepta privirea spre mainile lor, iar Naruto observand , ramanane blocat putin si deodata tresare:
“-…. Imi- imi ce-cer scuz-z-ze… Nu –nu am vrut… “Acesta incepu putin sa se blabaie, fara sa m-ai stie ce sa m-ai spuna. Sakura incepuse sa rada, vazand cum Naruto sa balbaia. Iar acesta revenindusi , se “holba” la Sakura cum radea. Ras-ul ei suav , ii acaparea complet pe Naruto , inpietrise in loc de parca era patut in cuie. Glasul ei subtire si dulce ii facea inima sa tresara, ca mii le fluturi sa ii zboare in stomac, ce sa m-ai devenise o stana de piatra. Se uita atat de fermecat la Sakura.. de parca nu se m-ai satura , de parca ar sta o viata sa ii aduca glasul cristalin, sa ii poata savura din priviri formele ei bine conturate.
Timp de 4-5 minute asa a continuat, dar Naruto isi revine la un moment dat:
“- Sakura’chan vreau sa-ti arat ceva” pe fata lui se inprima un zambet.
Sakura il urmase pe Naruto cand.. se aflau…

End Prov.

Prov Sasuke:

Sunt pe scari pentru a-mi restabili bataile inimii. Cand deodata ii vad afar ape Naruto si Sakura. Nu-mi venea crede ochilor , insfarsit il gasisem pe acel tantalau si pe dragostea mea. Din cate vedeam cei doi era in fata ….


Astept pareri :X


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Begining [We will be together?] - Pagina 2 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 22:23

Mama ce imi place , place , place nextul in love ! Este incredibil , mega , super , extra tare nr1 ! Pot sa fiu eu fan numarul 1 lough ? Deabia astept sa pui nextul . Uite idul meu daca vrei sa mai vorbim : butterfly.camy@yahoo.com . Te-am pupat dulce kiss ! Spor la scris si multe idei in love !

Xoxo ,

Cami :x


Begining [We will be together?] - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 22:51

OMG OMG OMG OMG OMG
deci fic-ul tau este imposibil de extraordinar huh?
chiar nu am cuvinte huh? credema huh?
vreau sa sti ca acesta este unul dintr-e fic-urile mele preferate huh?
chiar te felicit huh?
iti multumesc din suflet pentru ca mai anuntat de acest next fantastic scumpo huh?
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Sam 19 Noi 2011, 23:11

Thx Cami :X si ma bucur ca-ti place :D and Iva thx u so much , apreciez foarte molt ca va place :X Thx pentru ca imi dati sfaturi
Thx pentru ca sunteti interesat/e in a citi ficul
Thx pentru ca il cititi
Deci nu mai am cuvinte, nu credeam ca este chiar atat de bon ficul :X
THX again :X all


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Begining [We will be together?] - Pagina 2 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Cassis
Genin
Genin
Cassis

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♥♥♥Inauntrul subconstientului tau♥♥♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 265
Puncte : 280
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Ascult muzica in majoritatea timpului...
Stare de spirit Stare de spirit : Crazy dar nu prea♥♥♥♥♥♥

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 00:09

Este foarte dragut!!!

Abia asteptsa vi cu urmatorul capitol!!!

Si abia sctept sa vad ce-i face Sasuke lui Naruto cand il vede cu "ingerul lui pazitor.....

Te rog sa vi cu NEXT-UL!!!

Te deranjeaza daca iti cer sa ma anunti??
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 01:05

Acest capitol il dedic lui CAMY , my adorable sys :X

Hope u like <3 , Astept parerea tha:D
-----------------------------------------------------------------------------------

Chaper 8 - I need to tell you the thru!

Cand deodata ii vad afar ape Naruto si Sakura. Nu-mi venea crede ochilor , insfarsit il gasisem pe acel tantalau si pe dragostea mea. Din cate vedeam cei doi era in fata ….

Naruto si Sakura erau langa cel mai frumos si batran copac din Konoha. Acel copac avea ceva unic, acel lucru era ca el purta o legenda:

FlashBack

Demult, demult, că nimeni nu mai ştie de când, departe, departe, dincolo de zarea în care totul se pierde în umbra albastră a depărtării, se întindea o ţară a colinelor pe care locuitorii ei cultivau cu multă dragoste şi pricepere tot felul de pomi roditori. Livezile erau întinse şi de cum dădea primăvara şi se porneau razele calde ale soarelui, toţi, cu mic cu mare roboteau în jurul pomilor curăţindu-i de crengile uscate, văruindu-le trunchiurile spre a-i feri de gângănii, stropindu-i cu leacuri numai de ei ştiute pentru ca omizile să nu-i atace, săpând pământul în jurul lor pentru ca apa să pătrundă bine la rădăcină şi să-i ferească de seceta verii. Pomii înfloreau şi dădeau roade bogate spre bucuria tuturor, dar mai ales a copiilor care aşteptau cu nerăbdare ca ele să se coacă si să se poată înfrupta din miezul lor dulce şi aromat. De dragul lor oamenii făcuseră o înţelegere şi nimeni nu-şi îngrădea livada, astfel încât copiii puteau mânca oricând fructe proaspete după pofta inimii.
Armonia ar fi fost perfectă dacă printre ei nu ar fi trăit o femeie ciudată şi ursuză, căreia toţi îi spuneau Cireşoaia, fără să ştie însă de unde vine acest nume nemaiântâlnit. Ea îşi ducea traiul singură într-o casă din vârful unei coline înconjurată de un zid de piatră dincolo de care nici o privire nu putea pătrunde. Aici nu era nici o livadă. Doar în faţa casei creştea un pom înalt cu coroana ramificată ce rodea nişte fructe fără seamăn pe lume. Primăvara, după ce petalele albe şi gingaşe ale florilor se scuturau, pe ramurile lui apăreau nişte bobiţe mici şi verzi ce atârnau perechi, perechi la capătul unor codiţe lungi şi subţiri. Apoi creşteau, creşteau, până începeau să se pârguiască. Pieliţa lor căpăta o culoare sângerie, miezul devenea cărnos şi zemos cu un gust dulce şi aromat de-ţi lăsa gura apă. Oamenii le spuneau „fructele Cireşoaiei”, după numele femeii, sau mai simplu „cireşe”, iar pomului, „cireş”. Nimeni nu mai văzuse undeva asemenea fructe şi nimeni nu ştia de unde apăruse pomul în curtea Cireşoaiei. Femeia păstra secretul cu străşnicie. Mulţi au încercat să-l cultive aşa cum ştiau ei, punând sâmburii cireşelor în pământ, udându-i şi aşteptând să răsară ceva, dar fără folos. Din pământ nu răsărea niciodată nimic.
Cireşul şi fructele lui aduceau în casa de pe colină bani frumoşi căci faima lor se dusese până hăt, departe. Dar nu oricine se putea bucura de gustul acestor fructe nemaivăzute. Preţul lor era mare astfel încât numai cei bogaţi le puneau pe masă. Ele se coceau înaintea tuturor fructelor, iar copiii le priveau cu jind, roşii şi cărnoase, printre frunzele crengilor ce se vedeau de după zidul cel înalt de piatră. Femeia nu găsea altceva mai bun de făcut cu banii câştigaţi din vânzarea cireşelor, decât să-l ridice tot mai sus, ca nu cumva taina să treacă dincolo de el şi cireşul să crească şi în livezile altor oameni.
În vecinătatea zidului se afla o căsuţă sărăcăciosă plină de copii care mai mari, care mai mici, pe care-i creştea sora lor mai mare după ce părinţii lor închiseseră ochii pentru totdeauna, plecând în lumea fără de întoarcere. Fata muncea din casă-n casă, pe la străini, pentru o bucată de pâine cu care-şi hrănea frăţiorii. Nu-i vorbă, că poame mâncau destule cu toţii de prin livezile fără garduri. Dar tare ar mai fi gustat şi ei din minunatele fructe ale Cireşoaiei care însă îi alunga din preajma zidului de cum îi zărea apropiindu-se.
Dar iată că într-o zi Cireaşoaia căzu bolnavă la pat. Nu avea pe nimeni, căci nimeni nu-i trecuse vreodată pragul casei. Trăise singură cu cireşul ei, înconjurată de zidul din ce în ce mai înalt. Aşa că nu avea cine să-i dea un pahar cu apă şi să-i uşureze bătrâneţele. Oamenii erau obişnuiţi cu poarta mereu ferecată cu şapte lacăte şi treceau nepăsători, în grabă, spre treburile lor fiecare, gândind cu toţii că bătrâna Cireşoaia îşi merita soarta. Doar sora cea mare avea milă de biata bătrână. Fată cu suflet bun, îşi făcuse un obicei din a-i lăsa la poartă în fiecare dimineaţă, când pleca la muncă, câte o găleată cu apă, iar seara, la întoarcere, câte o bucată din pâinea pe care o câştigase. După o vreme bătrâna începu să lase şi ea la poartă câte un pumn de cireşe. Mare fu bucuria fetei, dar şi mai mare a frăţiorilor ei. Îşi împărţeau în mod egal râvnitele boabe rubinii şi le mâncau încet, fără grabă, ca să nu se termine prea repede.
Într-o seară, pe când fata se întorcea de la lucru, o găsi pe Cireşoaia în poarta casei. Femeia, fără nici o vorbă îi făcu semn să intre, îi puse în braţe un coş mare plin cu cireşe şi-i spuse să le aleagă pe cele cu codiţele unite perechi şi să le pună la urechile frăţiorilor ei ca nişte cercei! Restul cireşelor să le mănânce... Apoi, fără să-şi dea jos de la urechi cerceii din cireşe, să sape o groapă în faţa casei lor în care să pună toţi sâmburii fructelor mâncate. Cireşoaia nu a vrut, până atunci, să dezvăluie nimănui secretul cultivării minunatului pom, de frică să nu aibă concurenţă şi preţul să scadă rămânând astfel fără venit. Acum îi părea rău, şi pentru că îşi simţea sfârşitul s-a gândit să dezvăluie şi altora secretul cireşului. Şi-apoi era prea bătrână să mai care la piaţă coşuri grele încărcate cu cireşe. Ştia că fata noastră dragă n-o s-o lase să moară de foame.
Fata luă coşul mulţumind bătrânei, se duse acasă şi făcu întocmai cum o învăţase aceasta. Nu după multă vreme, în faţa casei sărăcăcioase se ridica un cireş mare, frumos şi plin de roade. Copiii făcuseră roată în jurul lui şi priveau uimiţi minunea. Au mâncat pe săturate, neuitând să-şi pună cireşe-cercei la urechi şi să mulţumească lui Dumnezeu şi Cireşoaiei pentru bucuria care le fusese dată. În fiecare zi, sora cea mare pleca de acasă cu câte un coş plin cu cireşe pe care îl lăsa la câte o casă cu mulţi copii, neuitând să le spună şi taina creşterii. În scurt timp colinele s-au umplut cu aceşti pomi şi de copii cu cireşe la urechi.
Vestea s-a răspândit dincolo de hotarele ţării colinelor, care de acum se numea Ţara Cireşelor. Veneau acolo, oameni din toate cele patru zări şi plecau cu câte un coş cu cireşe pe care îl primeau fără bani odată cu secretul înmulţirii minunatului pom. Şi astfel cireşul a devenit faimos şi s-a răspândit în lumea largă. Ba chiar şi luna iunie, luna în care se coc cireşele, a fost numită de cei bătrâni şi de calendarele bisericeşti: „Cireşar”! Cu timpul povestea sădirii cireşului s-a mai uitat. A rămas însă bucuria copiilor care şi în zilele noastre îşi mai pun cireşe la urechi... şi nostalgia celor mari, care atunci când nu-i vede nimeni îşi mai atârnă cerceii copilăriei la urechi sau în suflet ca să se poată întoarce în timp şi să retrăiască bucuria fără seamăn a acestui obicei.

End of FlashBack

Aceasta era legenda pe care acest cires , fermecator il detinea.
Cei 2 erau cuprinsi de frumusetea ciresu-lui ,ramurile sa-le puternice care sustineau florice’le fine, de un roz bonbon , usoare ca pana unui inger.
Apoi Naruto isi intoarce privirea 5 grade si observa ca parul lui Sakura, era de aceeasi culoare, un roz fermecator care iti fura privirea. Parca aceea legend ate facea sa te regesesti in Sakura, gen , de parca o zana a dat viata unei parti din acest cires, unic.
Naruto ramase blocat si tot odata fermecat, lui nui mai pasa de nimic in acest timp. El doar ce vroia sa faca aste de a savura fiecare clipa cu fiinta de care se indragostea din ce in ce mai mult.

Prov Sasuke

Ii privesc pe Naruto si Sakura cum erau langa acel cires:
“-BAKKA!! Vin chiar acum sa te ucid… “. Cand termin de mormaind ma uit m-ai cu atentie, eram acaparat de splendoarea finite unice din viata mea. Vedeam asemanarea leita a culorilor dintre florile de cires si parul Sakurei. Simteam cum inima imi bate puternic, cum mii de fluturi imi zburau in zig-zag in stomac. O savuram cu privirea , nu iti puteai lua privirea de la o frumusete asa de rara ca ea.

End Prov.

Apoi Sasuke , isi revine si val vartej fuge ca bezmeticul pe scari nepasaidu-I ca ar putea cadea, el vroia doar sa ajunga langa Sakura si sai spun ace simte.

Intre timp..

O briza usoara si calda sulfa spre cei 2, facandui parul lung al rozaliei sa pluteasca rebel , aceasta isi ridica incet mana dreapta si isi da dea sufitele rebele care erau usor purtate de briza calda , la o parte, dupa ureche. Blondul ramase incremenit, era stana de piatra, parca era o papusa controlata de un papusar, papusarul fiind Sakura, deoarece fiecare miscare pe care o facea, nevraand il controla, pur si simplu.
Aceasta realiza ca el se tot uita la ea cu atentie:
“-Uh.. am ceva pe fata? , intrebase aceasta , la care Naruto isi revine si ii spune ca “Nu are nimic” , apoi aceasta ii zambi la care si el ii raspunse la zambet, zambindui si el . Totusi “nebunul” nostru m-ai tragea o privire fugara spre chip-ul angelic al fetei.

Of, of .. hai sa mai sp si ceva despre bietul Sasuke , dupa ce ca el este personajul principal , il tin intruna in umbra. So.. let’s start.

Sasuke alerga ca nebunul pe hol , cand intrun final ajunge si el in curtea scoli, si fara sa se opreasca putin pentru asi trage rasuflarea ,fuge mancand pamant-ul spre cei 2. Alearga ce alearga si pana la urma reuseste intr-un final. Sakura auzind niste pasi venind inspre ei , isi intoarce capul si il vede pe Sasuke, la care si Naruto facu la fel :
“-Hey! Sasuke’teme, ce cauti aici?”
“-Taci din gura Naruto!! “ , spune acesta destul de obosit , fireste .. sarac-ul .
Dupa care incearca sa-si controleze bataile inimi si isi i-a inima in dinti :
“-Sakura!” , acesta ii facuse pe cei 2 sa tresara si m-ai ales pe Sakura intrebanduse de ce Sasuke era aici si ce vroia.
“-Uh…. *eto..* Sasuke?” , spune rozalia intrebanduse ce este, la care Sasuke:
“-Trebuie sa iti spun ceva… ! Eu .. E-E.. Eu …


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Begining [We will be together?] - Pagina 2 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*


Ultima editare efectuata de catre Tσχץ¢คη∂ץ in Dum 20 Noi 2011, 01:13, editata de 3 ori
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 01:10

foarte grozav draga huh?
asta este sora mea in love
foarte frumoasa legenda huh?
sunt curioasa daca Sasuke va avea curaj sa ii spuna ceea ce simte pentru ea happy2
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job


Ultima editare efectuata de catre Aionista♥IVA in Dum 20 Noi 2011, 01:16, editata de 1 ori
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 01:14

Dau edit .


Begining [We will be together?] - Pagina 2 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen

Sus In jos
Klau
Genin
Genin
Klau

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 228
Puncte : 229
Reputatie Reputatie : 13
Hobby-uri Hobby-uri : Obscur..
Stare de spirit Stare de spirit : Pasesc in eterul umed visand in intuneric..

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 09:43

dap ! Hi!! hi! Frumoos!! huh? Avand in vedere ca am lipsit cu commul la 2 capitole o sa-ti spun acum parerea mea: Pai, sincer la un moment dat in primul, dar si in al doilea capitol m-am pierdut in citirea textului. Pentru ca pe langa greselile de tastare ai facut paragrafele prea mici. Spuneai ca Sasuke povesteste, scriai o propozitie si dupa treceai la altceva. Ar fi trebuit sa povestesti mai mult din perspectiva personajului. Si Sakura saraca, nu am auzit nimic din ce crede ea. Trecand peste asta cea mai mare problema pe care o am este: De ce naiba ii place lui Naruto de Sakura???!!! :><: confuz Nu!! angry Si cu SAsuke cum ramane??? ingrijorat Vezi ai grija ca ma supar pe tine daca il superi pe Sasuke. lough Astept cat mai repede next si pm. happy2 Te-am huguit si pupacit!! a hug kiss ByE!! dap !


Begining [We will be together?] - Pagina 2 Bleach.240.515089

::.C’est quelqu’un qui m’a dit que tu m’aimas encore.::
~It is someone who told me that you still love me~
::.Serais-ce possible alors?.::
~Would it be possible than?~
Sus In jos
Cassis
Genin
Genin
Cassis

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : ♥♥♥Inauntrul subconstientului tau♥♥♥
Nr. mesaje Nr. mesaje : 265
Puncte : 280
Reputatie Reputatie : 10
Hobby-uri Hobby-uri : Ascult muzica in majoritatea timpului...
Stare de spirit Stare de spirit : Crazy dar nu prea♥♥♥♥♥♥

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 13:23

Este foarte frumos capitlul!!!!

Abia astept ce vrea sai spuna Sasuke Sakurai!!!

A, da!!! Si multumesc ca m-ai anuntat thank you

Te superi daca te rog sa ma anunti de acum in colo cand mai pui un capitol???
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 14:10

“-Uh…. *eto..* Sasuke?” , spune rozalia intrebanduse ce este, la care Sasuke:
“-Trebuie sa iti spun ceva… ! Eu .. E-E.. Eu …

------------------------------------------------------------------------------------
Chaper 9

I will not overlook. I'm gona find out!



Incercam sa ii spun lui Sakura tot ce se intamplase in urma cu 8 ani. Dar nu puteam sa m-ai spun ceva, pur si simplu , simteam cum limba mi se innodase. Vroiam sa ii spun tot ce simteam pentru ea, vroiam sa stie adevarul , nici o clipa nu m-ai puteam sa m-ai astept. Vroiam asa de mult sa ii soptesc vorbe dulce sa ii strang in brate corpul firav si moale.
Sakura incepu sa se uite la mine, ca la felu-14, in privirea ei inocenta puteai citi neintelegerea pe care io provocasem. Imi iau inima in dinti si incep o o voce joasa si tremuranda sa ii spun adevarul. Cei 2 asteptau sa auda ce avea de zis. Sasuke tot nu putea rosti nici-un cuvant dar pana la urma :
“- Sakura… trebuie .. sa iti povestesc un lucru care s’a intamplat intre noi , acu mult timp.” , pe chipul acestuia puteai sa iti dai seama cat de hotarat era.
“-Sasuke.. Ce vrei sa spui? .. Cum adica ceva ce s’a petrecut intre noi 2 acum ceva timp..? Nu te inteleg.“ , spuse cu o rozalia fiind destul in ceata, auzind vorbele brunetului.
Acesta se apropie incet spre ea, Naruto tresare incet si…
Sasuke era chiar in fata rozaliei, acesta isi o inbratisase. Sakurei nui venea sa creada, fapta lui Sasuke o puse sub semn de intrebare. Naruto se intreba ce a patit Sasuke, ca niciodata nu la vazut in aceea postura.
Brunetul isi duce cap-ul in joss pre urechea ei :
“-De cand te cauta.. Insfarsit de pot avea langa mine” si incepu sa ii stranga mai tare corpul firav al acesteia. Sakurei nui venea sa creada si Naruto la fel. Ei nu stiau ce se intampla.
“-Sasuke’teme , te simti mine.. Oi Sasuke!! , ce se intampla?! , il intrebare blondu-ul mirat de lucrul facut de brunet.
Sasuke nici nul baga in seama. El se timtea atat de bine, de parca murise si ajunse in rai alaturi de ingerul sau pazitor,Sakura. Insfarsit a putut sa o i-a in brate, strangandu-o cu putere , simtandu-I corpul firav. Ii venea sa spuna intregi lumi, el ar fi vrut ca aceea inbratisare sa dureze toata viata si dupa, el nesatutandu-se de aceea inbratisare calda, care te facea sa te simti iubit.
Acesta isi ridica incet capul, o indepartase putin de corpul lui bine lucrat si , isi lua din nou inima in dinti vrand sai spuna cel m-ai frumos lucru care i s’a intamplat in viata lui. Trase putin aier in piept si cand sa deschidata gura , pentru a’I spune, un sunet zgomotos si puternic il intrerupe.
Acel sunet era alarma de pauza, informandui pe elevi ca pauza s’a terminat. Brunetului nui venea sa creada ca , atunci cand era asa de aproape sa ii spuna , trebuia sa se intample asta.
“-Sasuke? *eto….* , te simti bine?” , glasul dulce al fetei il trezise pe brunet la viata , acesta inca o m-ai tinea pe Sakura in brate ,mainile lui erau pe umeri acesteia , el da’dandu-si seama ramase prêt de cateva secunde blocat. Ii venea sa isi bage capul in pamant, dar aceasta sparge gheata si ii zambeste larg. Ochii I se facuse ca cepele , era fericit ca singura lui iubire ii zambise asa de frumos si de cald, dar era si trist pentru ca nu reusise sa ii spuna. Acesta isi da mainile de pe umerii ei si isi duce capul in jos si cu un glas incet ii spune ca ii pare rau sis a uite ce s’a intamplat. Sakura nu-I venea sa creada, il intrebase daca se simte bine, dar acesta nu i-a mai raspuns . I-a intors spatele , intorcanduse spre clasa, dand inpresia ca nu se intamplase nimic.
-Dupa 5 minute-

In clasa toti elevi erau asezati fiecare la locul lui si asteptau profa lor de biologie. << Sasuke.. ce s’a intamplat cu tine? Nu te-am vazut niciodata asa…>> isi spuse Naruto in gand , uitanduse la brunet. Care acesta privea cu indiferenta pe geam-ul curat ca lacrima. Apoi blondul isi indreapta privirea si spre rozalie << Sakura’chan… oare este bine? Sunt sigur ca se intreaba la fel ca si mine ce s-o fi intamplat cu el>> , gandise fiind ingrijorat.
Sakura statea linistita in banca ei, langa brunet. Capul ei firav era pozitionat in jos , se tot gandea la ce se petrecuse in gradina. O macina un gand , de cand auzise vorbele colegului ei de banca. <<
“-De cand te cauta.. Insfarsit de pot avea langa mine” >> , acest cand o tortura. Aceasta isi trimise pe ascuns o privire spre Sasuke, acesta nebagandu-o in seama .
<< “ -De ce ai facut asa…? De ce Sasuke…?!” >> , isi spuse in gand , << Am sa aflu , ceea ce vroiai sa imi spui.>>


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Begining [We will be together?] - Pagina 2 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
♥Barbie
Genin
Genin
♥Barbie

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : ghiceste..
Nr. mesaje Nr. mesaje : 281
Puncte : 311
Reputatie Reputatie : 29
Stare de spirit Stare de spirit : Happy'bwaa :x

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 14:51

OMG..am pierdut 3 capitole?
Da'stiu ca vin repede capitolele....pff...is pe banda rulanta ce mai...
Oricum...revenind...Foarte tari capitolele...
Au fost unele greseli de tastare dar se por rezolva si cu un edit
..plus ca nu'i jobb-u meu sa zic greselile..

Asa....deci...nextul..sper sa vina si el repede...[cat sa pot tine si eu pasul lough ]
Si sper sa-mi ierti absenta...


Ca o stea x3` rainbow :\ Fii atent.`Are o aura ce te-atrage,`Stie ca o placi, de-aia nu te lasa-n pace.`E atat de tacuta,`Misterul iti provoaca o privire pierduta.`Stii, te debusoleaza.`Crezi ca-i aproape, dar-i departe cand se insereaza.`Cateodata te intristeaza`Cand in zilele cu ghinion nu te lumineaza.`Ai zile in care te debusoleaza,`Dispare de pe cer ca reper cand se incetoseaza.`Da, e exact ca o stea,`O vezi doar cand vrea, de-aia esti nebun dupa ea.`De la distanta pare mica rau,`Da` de-i aproape, e chiar imens sufletul sau.`Pentru tine de neatins,`Nu-i ca o stea, e chiar o stea. Te-ai prins?.` in love
Begining [We will be together?] - Pagina 2 Img1439861115large
Sus In jos
ToxyCandy
Genin
Genin
ToxyCandy

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Candy Town
Nr. mesaje Nr. mesaje : 134
Puncte : 192
Reputatie Reputatie : 36
Hobby-uri Hobby-uri : drawing/music/pc/dansuri/bascket/ eat & sleep <333
Stare de spirit Stare de spirit : Good :3

Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19Dum 20 Noi 2011, 14:53

nui nimic andy'chan :D


【 *.:。*゚‘゚・.。.:* *.:。*゚’゚・.。.:* *.:。*゚¨゚✎・ .。.:* *.:。*゚¨゚✎・.。.:* 】
۞۞You come to love,not to finding the perfect person,but by seeing an imperfect person perfectly ۞۞

Begining [We will be together?] - Pagina 2 000405qK6hd

LOADING..

██████████████]99% ✖️

׺°”˜`”°º×One word frees us of all the weight and PAIN of life: that word is LOVE׺°”˜`”°º×

*:。✿*゚‘゚・✿.。.:* *.:。✿*゚’゚・✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・ ✿.。.:* *.:。✿*゚¨゚✎・✿.。.:*
Sus In jos
Continut sponsorizat




Begining [We will be together?] - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Begining [We will be together?]   Begining [We will be together?] - Pagina 2 I_icon19

Sus In jos
 

Begining [We will be together?]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-