Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iluzia inimii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iluzia inimii Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iluzia inimii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Iluzia inimii Empty
MesajSubiect: Iluzia inimii   Iluzia inimii I_icon19Lun 21 Noi 2011, 18:50


Prolog

Mereu m-am intrebat ce e oare dragostea? Atunci cand uiti de toti si de tot ce te inconjoara; esti doar tu si alesul tau sub o lumina slaba in mijlocul necunoscutului. Doar tu si el, nimic nu mai conteaza. La fel ca o raza de soare in mijlocul abisului. Iar atunci cand inima iti este sfasiata, o sulita cu varf ascutit iti strapunge inima, lasand sangele sa curga in siroaie …O rana ce nu mai poate fi vindecata…Un trup fara vlaga…



Capitolul 1

Picuri de ploaie se loveau de fereastra murdara. Privirea mea solitara ratacea printre luminile palide, falfaind in felinarele de la capatul strazii. Era o noapte monotona. Straziile erau pustii. Un tunet asurzitor isi facea simtita prezenta ciocnindu-se de norii ce-i stateau in drum. Oftez. Imi pun coatele pe pervazul ferestrei si imi sprijim capul in palme. Oftez din nou. Ma intreb cum era daca el nu pleca? Cum m-as fi simtit eu? Mii de intrebari care-mi bantuie mintea.



___________ Siettle, 6:23 a.m. ___________

- Atentie pasageri! In 5 minute avionul va ateriza. Va rugam sa va cuplati centurile de siuranta si sa ridicati masutele din fata dumneavoatra. Va multumim!

Brusc, se facu liniste in avion. Parca lumea astepta un semnal sau ceva. Cu totii stateau neclintiti. Deodata, se auzi sdruncinatura puternica. Cum o parte din pasageri erau trecuti de inaintatea varsta de 50 de ani, au inceput s se panicheze. Pe fundal se auzeau o multime de voci:

- Vai de mine! Ce e asta? Ce se intampla?

- Doamnelor, doamnelor, calmativa!

- Sa ne calmam?

- Cum sa ne calmam?

Si asa mai departe. Frate, devenea enervant! Btranii astia…numai gura e de ei.

Dupa o alta bubuitura, mare imi fu mirarea cand cand am observant ca din compartimentul de deasupra mea nu a cazut decat o amarata de valiza. Offff…Grea e viata.

Dupa 15 min petrecute in aeroport, am primit un telefon neasteptat de la un oarecare domn Cameroon. Dansul mi-a spus ca in fata aeroportului ma asteapta o limuzina. Ok…s-ar putea sa fie ineresant.



__________ La casa Cameroon __________

Incet, incet, fiecare pata plumburie, dispare de pe bolta cerului. Imi placea ploaia…E asa de linistitoare… Iti alina gandurile rele… Un ciocanit asurzitor rasuna in usa camerei mele. Usa se dechide, auzindu-se pasi scartaind pe podeaua maronie. Imi intorc capul la auzul usii trantite. In fata mea se afla un barbat inalt, bine-facut. Parul sau aramiu era imprastiat pe chipul sau . Doi ochi verzi, isi faceau loc printre pletele lungi, un verde-marin, superb. Isi drese vocea, dupa care rosti cu o voce puternica:

- Domnisoara Sara, tatal dumneavoastra m-a rugat sa va informez ca Domnul Eric Ambrose a sosit. De asemenea dumnealui te roaga sa poftesti in biroul sau.

- Multumesc Dimitrie! Dar ma intreb oare cine o fi acest domn? Sti cumva ce varsta are? Unde locuieste?

Ma ridic in picioare, scuturandu-ma de praf si urmandu-l pe Dimitrie pana in holul conacului.

- Cu siguranta tatal tau iti va da toate detaliile de care ai nevoie. Acum trebuie sa te mai informez in legatura cu ceva…



Well...That's all! ## Sper sincer ca v-a placut si astept commuri.Iluzia inimii 947835

Hai lume CRITICATI!!!Iluzia inimii 301723




Iluzia inimii Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Iluzia inimii J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Iluzia inimii Empty
MesajSubiect: Re: Iluzia inimii   Iluzia inimii I_icon19Lun 21 Noi 2011, 18:55

dau edit

Prima nr1

Nu am inteles prea multe dar astept urmatorul capitol.
Te rog sa ma anunti cand il postezi.
Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Iluzia inimii Empty
MesajSubiect: Re: Iluzia inimii   Iluzia inimii I_icon19Lun 21 Noi 2011, 21:57

Inainte de toate, imi pare rau ca nu ati inteles nimic din primul capitol. Nu prea stiam sincer cum sa incep. Mii de idei imi zboara prin cap, dar sper totusi ca nu o voi da in bara si de data asta...Sper sa iasa destul de bine lincat sa fie pe placul vostru.

Byeee :*




Iluzia inimii Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
♥ Nekko ♥
Chūnin
Chūnin
♥ Nekko ♥

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Sunt unde vrei tu sa fiu. ;)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 750
Puncte : 898
Reputatie Reputatie : 108
Hobby-uri Hobby-uri : Distractie cat cuprinde; aici, acolo, chiar oriunde! xD
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu cu zambetul pe buze. :)

Iluzia inimii Empty
MesajSubiect: Re: Iluzia inimii   Iluzia inimii I_icon19Mar 22 Noi 2011, 09:39

Buna Eme a hug
Mai intai de toate cand ai dat-o in bara si eu nu stiu? think
Asa, sa revenim, ficul: happy2
Si conteaza ca nu intelegi nimic din primu capitol? heh
Asa e frumos, sa fie o urma de mister in fic... happy
Sa te faca sa vrei sa citesti in continuare, sa mori de nerabdare dap !
Pai, foarte interesant, e un fic original, daca-l pot numi asa rusinos
Astept sa vad despre ce este vorba. yeah
Te-am pupat kiss Zbye hi!


Sus In jos
http://miekosayuri.tumblr.com/
Milkshake ♥
S-Class
S-Class
Milkshake ♥

Merite deosebite :
Iluzia inimii J5fdba
Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : New York
acebook acebook : Foloseste "url" , largesti profilul! - admin
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3546
Puncte : 4549
Reputatie Reputatie : 702

Iluzia inimii Empty
MesajSubiect: Re: Iluzia inimii   Iluzia inimii I_icon19Mar 22 Noi 2011, 14:52

Hey. kiss

Pai, ce pot spune?

Din primul capitol am inteles destul de putine ca sa-mi dau cu parerea despre idee. :) Insa sunt sigura ca e ceva originial si frumos. ^^

Toutsi actinuea mi se pare putin cam grabita, insa bineinteles e primul capitol si mereu e cu putine emotii. :D

Daca ai mai adauga ceva descrieie si naratiune pe ici si colo, ar fi suficient ca sa faci dialogurile sa nu para seci.

Of, de ce nu l-ai facut mai lung? :( :P

Estetica e foarte buna, pentru ca lasi spatiu intre paragrafe si e usor de citit. :)

Eu una astept cu nerabdare nextul si te ro anunta-ma prin P.M. cad vine, ok? in love

Te kiss si spor la scris! a hug



Once you go black you never go back
Sus In jos
Christianne.
Chūnin
Chūnin
Christianne.

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Aici.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 569
Puncte : 653
Reputatie Reputatie : 45
Stare de spirit Stare de spirit : Da,no?!

Iluzia inimii Empty
MesajSubiect: Re: Iluzia inimii   Iluzia inimii I_icon19Mier 23 Noi 2011, 20:58

Pentru primul capitol e chiar SENZATIONAL heh Chiar daca asa cum ai spus tu nu se intelege mare lucru e foarte bine monitorizata actiunea si are originalitate la maxim .
Imi place foarte mult ca nu e vechea poveste cu " sunt(bla bla) , am 100 de ani si locuiesc ( pe Marte =)) ) ". fiecare fic are farmecul sau , dar la tine el apare inca de la inceput , deci e goooood . Si nu iti face probleme cu ideile , fiindca sunt sigura ca vei reusi sa le conturezi si mai mult ca sigur va iesi ceea ce vrei .
Esti fata desteapta , ai imaginatie , etica e grozava , iar descrierea.... na , nu poti pune 2000 de randuri in primul capitol .
Greseli de ortografie nu am vazut .Nu ai mult dialog si cel pe care il ai nu e sec .

Asta a fost parerea mea . Sper sa aduci next'ul curand love Sper un P.M daca se poate:*:
Bye hi!





*~ Sclipeste viata faurita de lungi si dulci apusuri *~
*~ Sclipesc momentele brazdate de ale ei surasuri *~

*~ Si ganduri tainice se pierd in valurile vietii, *~
*~ Si obosesc si se astern pe roua diminetii...*~




Covor ce stai nepasator sub vesnice suspine,
De ce nu plangi cu al lor dor? Plange si tu cu mine...


Sus In jos
Sansa ♛
Genin
Genin
Sansa ♛

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : no idea.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 316
Puncte : 399
Reputatie Reputatie : 59
Stare de spirit Stare de spirit : meh.

Iluzia inimii Empty
MesajSubiect: Re: Iluzia inimii   Iluzia inimii I_icon19Joi 24 Noi 2011, 13:35

MerciIluzia inimii 208323 de commu'ri fetelor!

Sincer ma bucur ca v-a placut, cel putin unora dintre voi si astept in continuare pareri si critici!Iluzia inimii 384738

In legatura cu nextul, voi incerca sa-l pun in seara asta, dar nu promit nimic. Profa' de engleza mi-a promis ca ma asculta vineri si chiar nu vreau sa-mi stric media, avand in vedere ca am doi de 10...Iluzia inimii 384738

Deci daca nu voi putea posta capitolul in seara asta il postez maine, sau cel tarziu in week-end.

-------------------------------------

In legatura cu tematica textului, voiam sa va comunic, ca am ales sa schimb personajele, deoarece...hai sa recunoastem! Avem 4 pagini de ficuri cu Sasuke si Sakura!

It's time for a change! Iluzia inimii 626152

Byeee :X




Iluzia inimii Largev

Until the sun rises in the west and sets in the east.
Until the rivers run dry and the mountains blow in the wind like leaves...
That's when he will return and not before.

Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iluzia inimii Asss10Iluzia inimii J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iluzia inimii Empty
MesajSubiect: Re: Iluzia inimii   Iluzia inimii I_icon19Dum 25 Mar 2012, 19:43

Acest fic nu a mai fost continuat de mult, asa ca merge catre FanFicuri Blocate.


Iluzia inimii Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Continut sponsorizat




Iluzia inimii Empty
MesajSubiect: Re: Iluzia inimii   Iluzia inimii I_icon19

Sus In jos
 

Iluzia inimii

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-