Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire amagitoare - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura
Iubire amagitoare - Pagina 4 Bvpf10





Înainte de a începe să postați, vă sfătuim să citiți REGULAMENTUL forumului! Dacă vă veți face cont, vă rugăm să nu uitați de forum și să fiți activi. Sperăm că vă veți distra și că vă veți face noi prieteni. Have fun :)

Anime. Naruto. Sasuke & Sakura

That's our forum way!
 
AcasaPortalEvenimenteUltimele imaginiFAQCăutareÎnregistrareConectare
--- Ne-am gândit să ne facem o nouă (re)introducere în categoria de Ești nou? Prezintă-te. Dacă te-ai mai prezentat în trecut, caută vechiul topic și fă-o din nou tot acolo. ---

Distribuiţi | 
 

 Iubire amagitoare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
Georgi ^^
Jōnin
Jōnin
Georgi ^^

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : https://www.facebook.com/georgi.gii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1240
Puncte : 1338
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : Sing.
Stare de spirit Stare de spirit : :)

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Mar 10 Ian 2012, 21:53

Sasuke.. te bat.. cum adica "cei mai buni prieteni" ?

Tu esti prost? Nu vezi ca fata te iubeste (sau mai bine zis.. isi da seama ca te iubeste) Ia mai lasa-ma cu prieteniile.. Dupa ce-si repara picioarele.. direct la actiune (HELLO)

Elly scumpo, next-ul este "ingrozitor".. de GENIAL..

Te iubesc love Si abia astept si next-ul.. Sa ma anunti ^.^

Pupilici de la Ellzisor kiss in love






Iubire amagitoare - Pagina 4 Tumblr_mebnuxrhg11r5wivoo1_500_large


I promise, I will never leave you again.


Sus In jos
https://www.facebook.com/GeorgiKidoO
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 13:59

Heii! in love Pai, am venit cu al 10-lea capitol. Nu-mi vine sa cred ca am ajuns aici :)) Va multumesc foarte mult de comentarii a hug Acest capitol i-l dedic noii mele scumpe surioare: Cami [Pisicuta] <3.

Capitolul 10

(Sasuke)

Da, m-am gandit bine si asta o sa fac. Macar asa ar putea Sakura sa mearga si sa fie sanatoasa. Poate ca va trebui sa imi asum niste riscuri destul de mari dar asta e. O sa o rog pe Amy sa-mi imprumute banii intrucat tatal ei este directorul unei fabrici de jucarii si sunt foarte bogati. Nu credeam ca voi ajunge la asta vreodata, dar trebuie sa o fac. Sunt mai mult ca sigur ca o sa ii raman dator mult timp dar o sa-mi gasesc de lucru si o sa muncesc din greu pentru a-i da banii inapoi. Bineinteles, dupa ce ma intorc din America cu Sakura si parintii nostrii. Trebuie neaparat sa merg, sa fiu langa ea, sa o sustin in fiecare moment.

Primavara, zana cu rochie de ghiocei si toporasi, a presarat petice de pamant fara zapada si a trezit la viata natura. In fata casei, Amy avea un cires. Florile lui roz erau asa de splendide si delicate incat vroiai sa le privesti necontenit. Acel roz imi amintea de parul Sakurei. Pentru ea fac toate aceste lucruri. Dar daca n-o sa accepte sa-mi dea banii? Daca o uraste atat de tare pe rozalie incat sa nu imi imprumute acei bani de care avem nevoie? Imi scutur incet capul incercand sa alung aceste supozitii. Cand eram cat pe ce sa ating soneria Amy imi deschide usa; probabil m-a vazut pe geam. Da nici nu am anuntat-o ca vin. Asta ce face? Sta la geam sa vada daca vin sau nu? Ma rog, aici am venit pentru un lucru important. O salut respectuos si ii explic situatia rugand-o sa imi imprumute banii de care am urgent nevoie. Se citea pe chipul ei fericirea cand a aflat ca Sakura este intr-o stare critica. De ce am mai venit aici? Probabil nici n-o sa mi-i dea. Mai bine plec.

-Stai! Nu pleca. O sa ti-i dau dar cu 2 conditii. Unu: Sa nu mergi cu ea in America si doi, sa te casatoresti cu mine saptamana viitoare. Daca nu o sa faci aceste 2 lucruri nu o sa-ti dau banii, iar biata si inocenta de Sakura o sa stea intr-un scaun cu rotile toata viata. Si evident ca toata lumea trebuie sa stie ca te-ai casatorit cu mine pentru ca ma iubesti, nu pentru ca te-am obligat.

Nu pot sa cred. Ce trebuie sa fac?! Nu, nu pot. Dar trebuie..Cata rautate poate avea fata asta in ea. Se pare ca pentru a o salva pe Sakura trebuie sa renunt la ea. Oricum, fac orice ca sa fie sanatoasa si sa poata merge. Probabil isi va gasi si ea pe cineva si isi va construi o familie frumoasa. Imi este foarte greu dar trebuie sa fac. Rozalia trebuie sa poata sa mearga cu orice pret. Ii spun lui Amy cu jumatate de gura ca accept. Cu usurinta se putea observa regretul din glasul meu, dar evident ca fete nu i-a pasat. Ea tot ce vrea e sa ma aiba; cu sau fara dorinta mea.

Dar cum o sa-i spun asta Sakurei? Sigru va crede ca ma casatoresc cu Amy pentru ca asa vreau. Evident..asta si vrea bruneta sa creada. Daca tot o sa afle asta atunci nu va sti niciodata ca eu am facut rost de bani. O sa o pun pe mama sa zica ca a vandut nu stiu ce casa, neexistenta bineinteles si gata. Oricum o sa ma urasca. Si eu care vroiam sa devenim macar prieteni; dar se pare ca destinul nu ne vrea impreuna. Dar oare de ce? Ma rog, asta nu mai conteaza. Mereu o sa o iubesc pe Sakura indiferent de ce va face. O sa trebuiasca sa am o viata nefericita alaturi de Amy, dar macar o s-o vad mergand. Mersul ei minunat si gratios..abia astept sa il revad. Macar o sa o vad cu zambetul pe buze, vesela. Nu o sa stea toata viata intr-un scaun cu rotile din cauza unui nesabuit; Itachi. O sa se poata bucura de viata.

N-o sa ii pot da eu vestea, mai bine il pun pe Ken. Probabil nici n-o sa mai vrea sa ma vada dupa aceea. Il sun pe fratele ei anuntandu-l ca am rezolvat problema cu banii. A fost foarte fericit cand a aflat vestea dar a ramas perplex cand a auzit ca nu vreau sa afle Sakura. Pana la urma a acceptat sa nu ii spuna nimic, stiu ca e de incredere. Este unul dintre cei mai buni prieteni ai mei. L-am rugat sa ma sune si sa-mi spuna ce a zis Sakura indiferent de reactia ei.

De ce trebuie sa fie dragostea asa grea? De ce nu pot si eu sa fiu fericit? Vreau asta, imi doresc din tot sufletul meu, insa se pare ca nu voi fi niciodata. Se spune ca toate iubirea este un sentiment minunat. Un sentiment de implinire si pace sufleteasca. Pacat ca eu nu am avut parte de ea. Eu sunt abatut, trist si posomorat. N-o sa pot fi fericit niciodata, sunt sigur. N-o sa pot fi fericit alaturi de o femeie pe care nu o iubesc si care ma obliga sa ma casatoresc cu ea. Nu voi putea niciodata sa incep sa o iubesc pe Amy. As vrea sa ma casatoresc cu rozalia, sa ne facem o casa micuta in care sa traim doar noi. Sa fim fericiti, indragostiti, impliniti. Sa gustam fructul iubirii. Dar nu se poate. Probabil nici ea nu isi doreste asta.

(Sakura)

Nu-mi vine sa cred ce tocmai mi-a spus Ken. O sa pot merge din nou! Se pare ca mama lui Sasuke a vandut o casa de vacanta din Brasov. O sa-i fiu datoare toata viata. Ce femeie minunata, ma bucur ca tata s-a indragostit de ea. Pacat ca nu pot spune acelasi lucru despre baietii ei. Itachi a incercat sa-mi faca un lucru groaznic si se pare ca a platit chiar cu viata pentru asta, iar Sasuke se casatoreste cu Amy. Cum poate? Nici macar nu mai sunt fericita ca ma voi opera. Cum poate sa se casatoreasca cu ea? Adica o data chiar m-am rugat sa fie asa dar nu credea ca se va indeplini.

Nu credeam ca relatia lor este asa de serioasa, credeam ca Sasuke este cu ea doar sa ma enerveze pe mine, sa ma faca geloasa; de unde. Cum mi-am putut imagina ca Sasuke m-a placut vreodata? Zici ca sunt o copila mica care viseaza sa ajunga doctor desi niciodata nu va ajunge. Defapt, asa am fost pana acum. Din momentul acesta mi-am dat si eu seama cine este cu adevarat Sasuke Uchiha. De cand sunt in spital credeam ca ma iubeste, credeam ca vrea sa fiu bine dar el azi nici nu a mai venit. Probabil ii este rusine sa dea fata cu mine. Nici nu ar trebui, nu imi pasa ca se casatoreste. Adica..imi pasa, dar nu trebuie. O sa incerc sa-l uit, oricum a fost doar o iluzie.

Nici nu trebuia sa ma gandesc ca macar vom fi prieteni sau chiar ceva mai mult. Am fost o p****ta, dar de acum nu voi mai fi asa. Daca se casatoreste cu aia, foarte bine. Eu o sa ma operez, o sa merg din nou si o sa-mi fac o cariera in viata. Un singur lucru nu vreau: sa ma indragostesc iar. Vreau sa fiu singura toata viata. Nu vreau sa am sot, nu vreau copii. Sau poate ca voi infia un copil, dar il voi creste singura. Si nu in ultimul rand, il voi uita pe Sasuke pentru totdeuna.

Se pare ca vom pleca maine de dimineata. La 7 trebuie sa fim la aeroport. Abia astept sa pot merge din nou, mi-e dor sa ating gresia rece din bucatarie, mi-e dor sa alerg prin parc. Macar astazi mi-am dat si eu seama de un lucru. Acela ca iubirea nu este pentru mine. De aceea vreau sa fiu singura toata viata. Itachi a vrut sa ma violeze, Sasuke se casatoreste cu alta. Dar oare o iubeste asa de mult de se casatoresc atat de repede? Ken mi-a zis un lucru: “Nu te lua dupa prejudecati”. Oare la ce s-a referit? Eh, ma rog. De multe ori nu inteleg ce vrea sa zica fratele meu oricum.

Imi pare rau ca e scurt. :-< Nu uitati: Cat mai multe critici ;o3





    Iubire amagitoare - Pagina 4 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.





Ultima editare efectuata de catre Elly. in Sam 28 Ian 2012, 23:16, editata de 1 ori
Sus In jos
Camelia. †
Jōnin
Jōnin
Camelia. †

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : Undeva!
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1306
Puncte : 1525
Reputatie Reputatie : 125
Hobby-uri Hobby-uri : Cititul ficurilor , datul cu privirea .:>
Stare de spirit Stare de spirit : :3

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 14:02

Pana mea femeie :-w Eu te bat pana nu mai poti >:) Dar intai de toate vreau sa iti multumesc de anunt Iubire amagitoare - Pagina 4 208323 Esti dulce Iubire amagitoare - Pagina 4 962758 Si acum , revenind la subiectul nostru de discuti .. Scurt domnisoara scurt , dar e perfect Iubire amagitoare - Pagina 4 962758 Ai descris extrem de minunat sentimentele personajelor . Am simtit ca sunt acolo , alaturi de Sakura si i simt durerea Iubire amagitoare - Pagina 4 896861 Acest lucru este extrem de bine Iubire amagitoare - Pagina 4 962758 Chiar sunt curioasa sa vad ce se intampla mai departe Iubire amagitoare - Pagina 4 361396 Cum ai putut sa faci asa ceva ? Iubire amagitoare - Pagina 4 385627 Sa i desparti .. Ei ei Iubire amagitoare - Pagina 4 947835 Te bat eu la fundulet [-( Astept cu nerabdare nextul surioara Iubire amagitoare - Pagina 4 208323 Sa ma anunti cand il pui Iubire amagitoare - Pagina 4 301723 Spor la scris si inspiratie Iubire amagitoare - Pagina 4 169309 Te-am pupat dulce de tot Iubire amagitoare - Pagina 4 273918 .

P.S. : Prima >:)>:) Iubire amagitoare - Pagina 4 348112!


Iubire amagitoare - Pagina 4 NtQBqDA

Closed off from love, I didn’t need the pain
Once or twice was enough and it was all in vain
Time starts to pass before you know it you’re frozen



Ultima editare efectuata de catre Pisicuţă ♥ in Joi 12 Ian 2012, 14:19, editata de 2 ori
Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iubire amagitoare - Pagina 4 Asss10Iubire amagitoare - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 14:08

Daca asta e scurt, apoi. :))) Oricum, ce intorsatura de situatie. Adica chiar nu ma asteptam la asa ceva. Sa vedem ce o sa se mai intample, adica sunt chiar curioasa. think Spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love

choco^^


Iubire amagitoare - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
Avada Kedavra
Jōnin
Jōnin
Avada Kedavra

Sex : feminin Varsta : 25
Localizare Localizare : In coltul intunecat al propriei minti...
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1080
Puncte : 1250
Reputatie Reputatie : 84
Stare de spirit Stare de spirit : Neutra

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 14:10

SUperb si trist...Hmmm ma bucura ca i-a dat de gandit ce a zis Ken ..oricum sper sa o manance serpii pe neformatata aia de Amy ,,ehhh macar ii da banii pentru operatie ...sunt curioasa sa vad ce faci tu papusarule cu papsuile tale ...ce contur o sa le dai


Iubire amagitoare - Pagina 4 Tumblr_my1xj4kAPt1rtehreo1_500
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 14:33

Iti multumesc ca m-ai anuntat kiss esti o scumpa in love

Nu am ce sa critic, capitolul e perfect in love

Se pare ca se complica treaba, maimuta de amy biciuitor

Nu pot sa o suport pe aia, nimeni nu poate lough

Sasuke a facut asta pentru Sakura, trebuie sa afle adevarul si ea sad

Sa il scape cumva de aia, nu vreau sa se insoare cu ea nervi!

Oricum, fic-ul e superb, il iubesc in love

Abia astept next-ul, spor la scriiiiis kiss

i love you


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 14:39

atat de frumos huh?
dar nu pot sa cred nervi!
adica ... SERIOS ... Sasuke (care o uraste pe Amy)+Amy (care este o scorpie si nu ii pasa de sentimentele lui Sasuke) = CASATORIE !!! nervi! nervi!
singura parte buna este ca Sakura va putea merge in love
sper sa se intample un miracol iar Amy sa fie mancata de anaconda , serpi , caini ... nu conteaza doar sa ne scapam de ea biciuitor
partea buna si cea mai buna este ca mi-a placut la nebunie in love
sa vi repede cu next-ul kiss
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 18:49

Caat de frumoaas in love
M-ai facut sa plang sad
De ce un pret atat de mare pentru bietul Sasuke????
De ce Sakura il judeca atat de aspru sad
deci pe mine ma uimesti cu fiecare capitol scris.
Esti uimitoare!
Ai o imaginatie wow huh?
Capitolul sa sti ca nu este scurt take this!
Multumesc foarte mult ca m-ai anintat.
Acest fic este de milioane! a hug
Te pup dulce si sa ma anunti din nou cand vine capitolul 11 kiss

Ja ne!^^ hi!


Iubire amagitoare - Pagina 4 Jjbm
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 19:21

Tuuuuuuuu.... a hug

Imposibil raspunsul era chiar in afta mea, dar nu mi-am dat seama . Amy, :| offf am crezut ca o sa-l puna sa se culce cu ea sau mai stiu eu ce, dar sa se casatoreasca huh? , nooo.. la 17 ani, o Domane, ce minte are si fatuca asta lough
Saracii de ei, nu stiu cum faci da mereu ii vad nefericiti, inca nu au ajuns sa fie impreuna sad.
Nu stiu cum o s-o scoti la capat de aici. Cum o sa impiedici nunta, cum o s-o vindeci... Doamne Domane, iubesc povestea asta. Abia astept sa vad ce mai scrii.
Te-am pupacit doolce, Elzishorul meu drag. Ciao kiss



Iubire amagitoare - Pagina 4 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Iubire amagitoare - Pagina 4 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Joi 12 Ian 2012, 21:21

Hei. huh?
In primul rand, iti multumesc ca m-ai anuntat. ^^
In al doilea rand, ador acest fic! in love in love
Ce nesimtita e Amy, imi vine sa o impusc! (D)
Chiar nu se gandeste la Sasuke si la Sakura?! sad
Iar acum din cauza ei rozalia crede ca Sasuke e un neno**cit. :(
In concluzie, vreau next-ul repede.
Si te rog sa ma anunti si de data aceasta.
Buh Bye! kiss


Let's run free and
carry on like we did
when we were young


Iubire amagitoare - Pagina 4 Iihiw


Sus In jos
Elly.
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Elly.

Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Bucureşti. <3
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2298
Puncte : 2572
Reputatie Reputatie : 212

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Sam 28 Ian 2012, 13:15

Hei! in love Imi pare rau ca ajung asa tarziu :( dar scoala asta ma omoara.. Pana si azi trebuia sa merg ca aveam pregatire la chimie :-j. Ma rog, intr-un sfarsit am venit cu nextul :)).

Capitolul 11

(Sakura)


Acum sunt in avion. Ma uit pe geam la norii cei pufosi care pareau aproape ireali. Ma simteam ca intr-un vis, niciodata nu mai fusesem cu avionul pana acum. Pacat ca nu il pot numi vis. Acum merg in America intrucat exista cateva sanse sa merg. De ce trebuia tocmai mie sa mi se intample asta? De ce a trebuit sa fiu asa fr***ra si sa cred in iubirea lui Itachi? Trebuia sa imi dau seama..trebuia sa il ascult pe Sasuke! Dar chiar, oare de ce mi-a zis? Acum, inainte sa plecam, nici macar nu a venit sa isi ia ramas bun de la mine. Daca nu voi mai supravietui operatiei si voi muri, iar el nu ma va mai vedea? Eh, ce sa-i pese. Probabil daca traiesc sau daca mor ii e totuna lui. Lui ii pasa doar de Amy, evident. Daca atunci cand ma voi intoarce i-as vedea si cu un copil, nu m-ar mira. Din cate am inteles, dupa operatie va trebui sa urmez o terapie si sa fac niste exercitii, deci voi sta cateva luni bune pe acolo. Poate ma voi acomoda si voi ramane, cine stie. Imi pot continua simplu studiile aici.

Niciodata nu m-am gandit la oamenii cu probleme de handicap. La oamenii care nu pot merge din cauza unui accident, exact ca mine, sau oamenii care nu mai au deloc picioare si sunt meniti sa stea intr-un scaun de rotile toata viata. Niciodata nu m-am gandit la cei care nu pot vedea, nu pot vorbi, nu pot auzi. Sunt convinsa ca este un adevarat chin pentru ei, mai ales daca sunt copii. Nu se pot bucura de copilarie, cea mai frumoasa parte a vietii, unde iesi afara si te joci cu prietenii, razi, te distrezi, alergi. Din pacate ei nu pot face asta. Unii chiar se nasc asa. Nu pot auzi, nu pot vedea, si din cauza asta nu pot vorbi. Sau altii pot fi operati, dar parintii lor nu au bani. Fel si fel de cazuri triste. Dupa ce absolv liceul, o sa fac medicina si o sa ii ajut pe toti copii care pot fi operati. O sa fac si donatii, o sa fac tot ce pot cu pretul ca cei care au o speranta, sa nu o piarda. Stiu ca va fi greu, dar asta mi-am propus, si asta o sa fac. De obicei doctorii nu prea au timp pentru o familie intrucat mereu trebuie sa stea de garda la spital, deci nu ar fi o problema; oricum nu ma gandeam la o familie. O sa ma fixez numai pe asta, o sa-i ajut pe toti copii ce pot fi ajutati.

Se pare ca trebuie sa aterizam, mi-e si frica. Doar cand aud cuvantul avion ma gandesc la accidentul mamei..Imi este asa dor de ea. Probabil ca daca mai traia, imi deschidea ochii in relatia mea cu Itachi. Erau prea evidente insistentele lui, insa eu nu mi-am dat seama. Eram prea oarba de iubirea lui falsa. Desi nu ar trebui, ma bucur intr-o oarecare masura ca a murit. Oricum daca mai traia, cred ca il omoram eu pentru ce vroia sa imi faca, si pentru ca din cauza lui acum merg in America sa ma operez si POATE voi mai merge si nu voi sta toata viata intr-un scaun cu rotile asteptand pe cineva in fiecare moment sa ma ajute. Probabil Sasuke si Amy s-ar amuza copios pe chestia asta. Nu o sa il inteleg niciodata pe brunet. Ba vrea sa ma ajute, ba nu ii pasa de mine. De ce m-a prevenit in legatura cu Itachi, iar acum nu a venit nici sa imi spuna un “pa” amarat acolo, pana si asta apreciam. Dar gata, ce ma tot gandesc la el? Vrea sa isi faca viata cu Amy, sa si-o faca, mie putin trebuie sa-mi pese. Cum pe el nu il intereseaza soarta mea, nici pe mine nu trebuie sa ma intereseze a lui.

Pfiu, am ajuns pe pamant. Nu pot spune ca a fost o experienta ingrozitoare mergand cu avionul. Chiar a fost placut, mai ales cand ma uitam pe fereastra. Ma simteam bine, ma simteam libera. Parca vroiam sa sar din avion si sa aterizez pe un nor pufos, sa stau acolo toata viata. Nu as mai avea necazuri, probabil as fi fericita. Dar nu, eu trebuie sa traiesc aici, pe pamant, unde aproape toata lumea iti vrea raul; unde unii fura si omoara fara incetare nepasandu-le de consecinte si mai ales de vietile oamenilor. Oare de ce exista asa persoane pe pamant? Oare ce au ei in minte? Nu au inima, nu le pasa? Cum pot omori cu sange rece? Nu am inteles, nu inteleg si nici n-o sa inteleg vreodata. Eu personal nu as putea face asta nici daca ar fi pretul vietii mele in joc. Multi mi-au spus ca am un suflet bun si imi pasa chiar prea mult de ceilalti. Asa o fi? Adica, de ce sa nu-mi pese? Ma rog, pana acum am intalnit si persoane care ma urau prin simpla mea prezenta si eu tot ii ajutam pe ei cand puteam. Da, am fost p****ta, dar acum nu o sa mai fiu. O sa ma schimb. Daca lor le pasa de mine, bine, si mie; dar daca nu, iar bine, nu o sa-mi pese nici mie. Poate o sa-mi fie greu, dar o sa reusesc. Am avut parte de prea multa nedreptate pana acum, chiar nu mai am nevoie de inca o portie.

Aici, in America, am venit cu tata si cu doamna Shizume. Imi pare atat de rau ca nu s-au putut casatori din cauza accidentului meu.. Si probabil femeia inca sufera dupa fiul ei, Itachi; desi a fost cum a fost, pana la urma e fiul ei, nu? Tati ma ajuta sa cobor, ma pune in prostia aia de scaun si mergem spre hotel. Intr-o jumatate de ora trebuia sa ajungem si la spital pentru a putea vorbi cu doctorul despre operatie. Cat urasc lumea asta care se uita cu mila la mine doar pentru ca sunt intr-un scaun cu rotile. Da, sunt, si ce?! Trebuie sa te holbezi la mine facand o fata deaia de regret? E viata mea oameni buni, treaba mea cum sunt si ce fac, nu am nevoie sa va uitati la mine ca la felul paispe. Incep sa ma satur deja, si sunt doar de 10 minute aici. Intr-un sfarsit ajungem la hotel, ne cazam, si pornim spre spital. Shizume era destul de agitata, credea ca nu vom ajunge la ce trafic era in acest oras, respectiv New York. Sincer, mereu mi-am dorit sa vin aici, dar nu in asa circumstante. Poate totul va merge bine si voi reusi sa ma bucur macar putin de aceasta sansa de a ma afla aici.

Wow, nu credeam ca voi vedea vreodata o cladire atat de mare; mai ales sa fie spital. Avea 5 etaje, si de latime nu mai zic. Era IMENS! Si tata a ramas la fel de perplex ca si mine. Inca intr-o oarecare stare de soc, intram toti 3 si intrebam de doctorul Nick. Asistenta merge sa-l anunte ca am sosit, si ne invita inauntru. Nu era un om foarte batran, era de varsta cu tata. Destul de inalt, saten cu ochii albastrii; avea niste ochi asa frumosi. Ne primeste cu un zambet cald si ne intreaba cat mai multe despre cazul meu. Dupa ce afla tot ce se poate, intreaba cand am fi dispusi sa ma operez. Noi ii spun ca vrem cat mai repede posibil, iar cand vede dorinta din ochii mei spune ca o sa ma opereze chiar maine. Doamne, maine? Ce bine! Dar..daca nu iese ceva bine? Daca o sa raman asa pentru totdeuna? Dar haide, nu e posibil; este unul dintre cei mai buni doctori din tara. Trebuie sa iasa bine, trebuie.

Tata si Shizume erau la fel de veseli ca si mine. Ii multumim toti 3 doctorului si mergem la hotel. Pe drum ne-am oprit pe la Statuia Libertatii care este chiar incredibila. Arata mult mai bine in realitate. Parca nu mai vroiam sa ma dezlipesc de locul ala, si nici de acest oras. Pare magic. Cate emotii am pentru ziua de maine..Sper ca operatia sa aiba succes si in curand sa pot merge din nou, sa pot alerga prin acest imens oras, sa vizitez fiecare loc, sa merg pe fiecare alee, sa ma urc chiar si in copaci. Totusi, nu pot sa nu ma gandesc la ce a spus fratele meu “Nu te lua dupa prejudecati”. Ce a vrut sa spuna, ce?! Oare ceva legat de Shizume? Oare nu il iubeste pe tata? Oare ceva legat de Sasuke? Nu inteleg.. de ce mereu trebuie sa aiba replici d-astea pe care nu le pot intelege? Zici ca ar fi un intelept iar eu trebuie sa imi strofoc mintea pentru a-mi putea dea seama ce vrea sa exprime prin acea propozitie.

Stiu, nu mi-a iesit. :( Nu am avut deloc inspiratie.. :-<.




    Iubire amagitoare - Pagina 4 J6r  

    At sunrise everything is luminous but not clear. It is those we live with and love and should know who elude us.
                  You can love completely without complete understanding.





Ultima editare efectuata de catre Elly. in Sam 28 Ian 2012, 17:50, editata de 1 ori
Sus In jos
Georgi ^^
Jōnin
Jōnin
Georgi ^^

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : Timisoara
acebook acebook : https://www.facebook.com/georgi.gii
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1240
Puncte : 1338
Reputatie Reputatie : 34
Hobby-uri Hobby-uri : Sing.
Stare de spirit Stare de spirit : :)

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Sam 28 Ian 2012, 16:18

Cum adica? Vrei bataie.. Ai avut inspiratie cat ai avut pentru toate celelalte capitole.. E foarte frumos..

Vezi Vezi.. lough

Ha bree!!! Te iubesc!! Vreau next,... Si sa ma anunti..

Pupiliiici kiss in love

P.S.: Primaaaa a hug






Iubire amagitoare - Pagina 4 Tumblr_mebnuxrhg11r5wivoo1_500_large


I promise, I will never leave you again.


Sus In jos
https://www.facebook.com/GeorgiKidoO
Aionista♥IVA
Jōnin
Jōnin
avatar

Sex : feminin Varsta : 74
Localizare Localizare : Nu e treaba ta
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1265
Puncte : 1442
Reputatie Reputatie : 156

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Sam 28 Ian 2012, 21:35

frumos... huh?
dar trist sad
sunt asa curioasa ce se va intampla mai departe nervi!
asa ca nu prea am ce sa comentez happy2
te rog sa ma anunti cand pui next-ul good
astept next-ul cu ardoare dance2
cu drag Iva good job
Sus In jos
Licuu`
Guardian Ninja
Guardian Ninja
Licuu`

Sex : feminin Varsta : 27
Nr. mesaje Nr. mesaje : 2008
Puncte : 2110
Reputatie Reputatie : 46
Stare de spirit Stare de spirit : Forever happy!! >.<

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 10:53

Mai, mai, de ce minti? A fost foarte reusit. dap !
Revenind, capitolul a fost foarte interesant. :x
Ma bucur ca insfarsit ai adus next-ul.
Ce bine ca Sakura a ajuns in America, doar ca, vreau sa vad si cum va fi operatia. (D)
Asa ca, te rog pune repede next-ul. :o3
Si sper sa ma anunti si de data aceasta.
Buh Bye! kiss


Let's run free and
carry on like we did
when we were young


Iubire amagitoare - Pagina 4 Iihiw


Sus In jos
Choco.
Sensei
Sensei
Choco.

Merite deosebite :
Iubire amagitoare - Pagina 4 Asss10Iubire amagitoare - Pagina 4 J5fdba

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Cluj.
acebook acebook : Choco.
Nr. mesaje Nr. mesaje : 23591
Puncte : 28367
Reputatie Reputatie : 2484

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 14:23

Off, iubire, imi pare rau ca nu am comentat, insa azi-noapte pe la 11 eram pe telefon si nu am puttu decat sa citesc capitolul. sad In orice caz, imi place foarte mult. Sincer, sper ca totul sa iasa bine, insa rozalia sa isi dea seama de faptul ca brunetul a facut ce a facut pentru ea. Chiar mi-ar placea sa fie fericiti amandoi si scorpia aia sa nu isi mai bage coada. 8-| In orice caz, spor la scris in continuare si multe idei pe viitor. Te-am pupacit dulce. in love

choco^^


Iubire amagitoare - Pagina 4 Oj19j4

cruelty is a gift humanity has given itself
Sus In jos
VMVDD ♛
Sennin
Sennin
VMVDD ♛

Sex : feminin Varsta : 28
Localizare Localizare : -
acebook acebook : Facebook
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1587
Puncte : 2106
Reputatie Reputatie : 340

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Dum 29 Ian 2012, 15:05

Nu ai avut inspiratie? pe bune :-w

Cred ca tu vrei o mama de bataie, tu nu ai vzut ce capitol minunat ai scris?

Sakura, mai gandeste odata la ce a zis fratiorul tau destept, te roog, da-ti seama in love

O sa se faca bine in love

abia astet next, mersi ca m anunti si sa o faci in continuare biciuitor

i love you

o


IF U'RE READING THIS IT'S 2 LATE

YOU SEE NO WHITE INSIDE MY EYES AND IT'S A FUN DAY
Sus In jos
♀Squirrel♀
Special Jōnin
Special Jōnin
♀Squirrel♀

Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : Buzau
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1828
Puncte : 1975
Reputatie Reputatie : 105
Hobby-uri Hobby-uri : E multee :))
Stare de spirit Stare de spirit : :-??

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Lun 30 Ian 2012, 18:59

Wow scumpa, e superb.
Ma bucur din suflet ca m-ai anuntat in love
Cat despre imaginatie, sa nu mai aud vreo data de la tine ca nu ti-a iesit.
Tu esti dementiala.
Astept nextul ca pe ghimpi. Abia astept s avad ce iese in love
Spor la tastat si multe idei. kiss

Ja ne!^^ hi!


Iubire amagitoare - Pagina 4 Jjbm
Sus In jos
Elz .
S-Class
S-Class
Elz .

Merite deosebite :
Iubire amagitoare - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 26
Localizare Localizare : Unde te aştepţi mai puţin.
acebook acebook : Elz :)
Nr. mesaje Nr. mesaje : 4331
Puncte : 5563
Reputatie Reputatie : 903
Hobby-uri Hobby-uri : KPoP , Dancing and Writing :)
Stare de spirit Stare de spirit : Unknow.

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Mar 31 Ian 2012, 15:25

Ow Heeei <3 Kawaaaaiii
Sa sti ca imi place ficul tau breee
Sunt curioasa ce se va intampla cu SxS <33
Te rugam sa aduci next repedee!!!
Pwp!


Iubire amagitoare - Pagina 4 Tumblr_mcmf0co0DK1ryoiw3o1_500

Stomp, stomp, I've arrived
Drop the beat, nasty face,
Why ya lookin' at me?

Spoiler:


Iubire amagitoare - Pagina 4 32ade0ded6c3d645e25ac1f34cde9ffe-d50xlp5Iubire amagitoare - Pagina 4 Taemin_Stamp_by_eiyuutanIubire amagitoare - Pagina 4 Shinee_stamp_01_by_nileyjoyrus14-d4zwz01Iubire amagitoare - Pagina 4 Dbsk_stamp_by_jjein-d540ryt
Sus In jos
http://www.eli-rawrr.tumblr.com
Niki Ichinose
S-Class
S-Class
Niki Ichinose

Sex : feminin Varsta : 24
Localizare Localizare : I don't belong here
Nr. mesaje Nr. mesaje : 3119
Puncte : 3457
Reputatie Reputatie : 131
Stare de spirit Stare de spirit : Momentan fericita

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Mar 31 Ian 2012, 19:56

Of dragamea , imi pare atat de rau : 1. de 7 zile nu am avut net si am com. 2. saraca Sakura 3. saracu Sasuke.

Astept next si PWP doodlce dulcica mea


Iubire amagitoare - Pagina 4 Tumblr_mwig0vpXfU1svb9fpo1_500

I can't drown my demons, they know how to swim.
Sus In jos
KatKathleen
Jōnin
Jōnin
KatKathleen

Sex : feminin Varsta : 22
Localizare Localizare : Ma va gasi cine va vrea sa ma gaseasca
Nr. mesaje Nr. mesaje : 1269
Puncte : 1487
Reputatie Reputatie : 167
Hobby-uri Hobby-uri : Anime-uri :)
Stare de spirit Stare de spirit : Mereu schimbatoare

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Joi 02 Feb 2012, 22:31

Beiiiiib a hug
Srry k ajung asa tarziu. Totusi, bine ca am reusit intr-ub final lough
Deci iubesc acest capitol huh?. Mi-a placut mult cum ai descris si ca ai lasat asa o tenta de mister in love
Cum adica Shizume nu il iubeste :S.
Offf... ma omori tu pe mn (D) Sa pui repede nextu ca de nu biciuitor
Sooo... iu nou ca te lovesc pe tine si ficul tau, deci nu mai are rost sa o lungim. lough
Te-am pupat doolce. Sa stii ca mi-e dor de ochisorii tai aia frumosi in love
a hug



Iubire amagitoare - Pagina 4 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o1_250 Iubire amagitoare - Pagina 4 Tumblr_mdswzqCzv91rcgnl2o4_r4_250
。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Si atunci cand te apropii de mine
Inima imi spune sa strig,
Iar creierul sa tac.
Si nu stiu pe cine sa ascult,
Si nu stiu daca este bine...
Dar eu zambesc, pentru ca si tu zambesti la mine!

:。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.: :。✿*゚‘゚・✿.。.:
Sus In jos
Methera
S-Class
S-Class
Methera

Merite deosebite :
Iubire amagitoare - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 109
Localizare Localizare : Regatul de Nord al Iadului.
acebook acebook : Andreea Drăgan
Nr. mesaje Nr. mesaje : 7624
Puncte : 8016
Reputatie Reputatie : 256
Hobby-uri Hobby-uri : Ficuri şi cărţi.
Stare de spirit Stare de spirit : L.

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Dum 18 Mar 2012, 09:00

Buna a hug
In sfarsit am terminat! in love
Nici n-ai idee cat de mult iti iubesc ficul...
Am putut simtii tot...
De Itachi nu-mi pare rau ca a murit.
Sasuke se sacrifia atat de mult pentru Sakura, iar ea.. il judeca si..
Ah, Amy, parca e Karin doi..
Acum, am o nelamurire..
Parca pe fratele Sakurei il chema Leo, in ultimele l-ai numit Ken.
Nu stiu daca iai schimbat numele acum.. si ai anuntat pentru ca nu citeam decat capitolele nu si ce spuneai la inceput si sfarsit.
Astept next-ul scumpo kiss



Iubire amagitoare - Pagina 4 Tumblr_meowemaMHd1romnmlo1_500


Sus In jos
Yin
Sennin
Sennin
Yin

Merite deosebite :
Iubire amagitoare - Pagina 4 J5fdba
Sex : feminin Varsta : 27
Localizare Localizare : București
acebook acebook : Ema
Nr. mesaje Nr. mesaje : 6696
Puncte : 7969
Reputatie Reputatie : 815

Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19Vin 27 Iul 2012, 15:28

Fic inchis pentru inactivitate.

Merge la >> Fan Ficuri blocate.
Sus In jos
http://y-yinn.tumblr.com/
Continut sponsorizat




Iubire amagitoare - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Iubire amagitoare   Iubire amagitoare - Pagina 4 I_icon19

Sus In jos
 

Iubire amagitoare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime. Naruto. Sasuke & Sakura :: Sasuke & Sakura :: Fan Fic-uri ( fanficton ) :: Fan Fic-uri SasuSaku :: Fan Fic-uri SasuSaku blocate-